Mobilofoons in wagens van ambulancedienst Beveland eeu Bevolking betrekken bij bestemmingsplannen Zeeuwsch-Vlaanderen RENAULT eerste st.-joris oornamelijl droog weer DESTEM H OPTIEK LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS Bejaardenbond 10 jaar AXEL BRESKENS OOSTBURG TERNEUZEN IN EIGENDOM OF HUREN VAN PTT? Samen met BB? Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248.-""798.- Pfaff Naaimachinehuis W. RiKKEN N V. Industrieterrein Voor uw kwieke, ruime Bisschop Ernst sprak voorOpen-Deurcomité „De Reisduif" hieid tentoonstelling 25 jaar bij belastingen Hengelwedstrijd „IN o Een" WALCHEREN In Goes: Gesp reksavond en over economische oriëntatie JAPONNEN DTftl®®g] DEUX PlèCES Hoogwater Wat en waar MORGEN middelburg. De Hoeksche twisten DE STEM VAN DINSDAG 19 NOVEMBER 1968 (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De wagens van de ambulancedienst op de Bevelan- den zullen worden uitgerust met mobilofoons. Daartoe werd op een vergadering van de dienst in hotel De Korenbeurs in oGes be sloten. Secretaris M. F. Boogert van deze dienst wees erop, dat het voor de dienst goedkoper is de apparatuur in eigendom aan te schaffen. Voorwaar de is wel, dat de rijkwijdte van het gesloten circuit het hele werkgebied van de dienst, dus Noord- en Zuid- Beveland, omspant. Mocht uit een proef met de aan te schaffen apparatuur blijken, dat dit niet. mogelijk is, dan zal men de ap paratuur moeten huren van de P.T.T. De P.T.T. namelijk kan, ingeval er geen goede ontvangst tot een straal van 28 kilometer mogelijk is, een steunzender aanbrengen. Iets derge- liiks kan de P.T.T. niet doen binnen een gesloten circuit in particulier be zit. Het huren van de apparatuur zal de dienst echter ongeveer 600 a 700 gul den per jaar meer gaan kosten. Burgemeester H. G. van Suylekom van Kapelle wilde weten of over de ze zaak contact is opgenomen met de B.B. De burgemeester wees erop, dat het de bedoeling van de B.B. is de beschikbare apparatuur ook in vre destijd voor diverse doeleinden te ge bruiken. Als in deze door de ambulance dienst en de B.B. kan worden samen gewerkt, zou dat volgens de heer Van Suylekom een kostenbesparing voor de dienst kunnen betekenen. De kosten van montage van een mobilofoon-circuit in ambulancewa gens, met twee vaste posten bij de ziekenhuizen, worden berekend op 21.000 gulden. Voegt men deze kos ten bij die van aanschaffing en uit rusting van de wagens, dan wordt een investering van bijna 44.500 gul den begroot. Van de zijde van het bestuur werd gezegd, dat, gezien de vergadering unaniem overtuigd bleek van de noodzakelijke aanschaf van mobilo foons, deze zaak op een zo voordeli ge en efficiënte wijze geregeld zal worden. Daarbij zal rekening worden gehouden met de opmerking van de heer Van Suylekom. Besloten werd ook burgemeester mr. M. Somers van Hoedekenskerke te benoemen in de vacature in het dagelijks bestuur, ontstaan door het vertrek van burgemeester R. O. M. Waelput uit 's-Heerenhoek. (ADVERTENTIE) 8ij aankoop van een Pfaff zigzag - machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH. COMPLEET MET KOFFER BERGEN OP ZOOM: TERNEUZEN Verder verknigbaar by A. C BASTIAANSE H A Ub BRKI'CK U. HEM El, A AR G. HF.MEI.AAR Kortemeestraat 17 Nieuwp Diepstraat 23 tel 0164» 5878 tel fll150-2294 Papegaaistraat 4. Goes tel 01100-7476 B. F. v Waesberghestr 16 Hulst tel 01140 2215 Nieuwendijk 29. Vlissingen tel 01184-3729 Langeviele Middelburg tel 01180-5241 i|!! Kapelle (Van onze correspondent) Op feestelijke wijze heeft de afde ling Kapelle-Biezelinge van de Ne derlandse Bejaardenbond zaterdag haar tienjarig bestaan gevierd. Dat gebeurde in tegenwoordigheid van vele genodigden en een zeer groot aantal van de ruim 300 leden die de ze afdeling op het ogenblik heeft. Er werd begonnen met een gezellig samenzijn, waarbij de afgevaardigden het woord kregen. Daarbij waren niet minder dan tien personen die na mens verschillende organisaties en In stellingen hun gelukwensen aanbo den. Onder hen waren burgemeester Van Suylekom namens de gemeente Kapelle en de heer Verhage uit Wil lemstad, de landelijke bondsvoorzit- (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het gemeente bestuur van Middelburg wil de be volking meer betrekken bij de tot standkoming van bestemmingsplan nen. Door gebruik te maken van de ervaringen van de bewoners van nieuwe wijken en verlangens van anderen, wil men in de nieuw te bouwen wijken een zo prettig moge lijk leefklimaat scheppen. In het verleden heeft het gemeen tebestuur bijeenkomsten belegd met de bewoners van Middelburg-Zuid, waar iedereen zijn klachten, ideeën en wensen naar voren kon brengen. Thans heeft de gemeente een derge lijke bijeenkomst in het stadhuis ge houden, waarvoor afgevaardigden 8A0BLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 13,40 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), 4,50 p maand (excl 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14. Hulst, tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A F Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH-VLA ANDEREN: G. van Berkel (01150 4866) en J. Robesin (01140-2005» REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND: mej. S. Maaskant (01100-5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865). EXPLOITATIE ADV.: L. K M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel 01150-4281. Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601. M Bogers. Oostburg, teL 01170-2893. C. Menu, Goes, tel. 01100-8030. van vele organisaties en verenigin gen waren uitgenodigd. Burgemeester mr. J. Drijber, ir. C. J. M. van Unen, directeur van Gemeentewerken en de wethouder van Openbare Werken, de heer W. P. J Baars, gaven in het kader van Wereldstedebouwdag nadere uitleg van de stedebouwkundige ontwikke ling van Middelburg. De bijeen komst had bovendien ten doel te peilen op welke wijze de inspraak van de bevolking kan worden ver kregen, omdat op vorige bijeenkom sten is gebleken, dat de belangstel ling van de bewoners meestal niet verder gaat dan de onmiddellijke omgeving van de woning. Dat bleek op deze bijeenkomst niet het geval. Is het wel juist en verstandig, dat Middelburg en Vlis singen ieder apart een eigen groot- industrieterrein hebben?", was een van de vele vragen. Burgemeester Drijber meende, dat de beide indu strieterreinen elkaar aanvullen. Zee- haventerrein is zeer schaars in Europa, anderzijds is er een grote behoefte aan. We moeten er dan ook zuinig op zijn en alleen die in dustrieën in de zeehavengebieden een plaats geven, die aan diep vaar water moeten liggen. De overig! industrieën moeten elders vestiging vinden. Middelburg ligt voor dezf industrieën op een unieke plaats Het Middelburgs terrein ligt aar een kanaal, dat gemakkelijk toegan ke'ijk is voor kleine zeeschepen ei heeft bovendien een gunstige lig ging aan Rijksweg 58. Daarnaas krügt het een mooie verbinding mei het Sloehavengebied, aldus mr. Dri.i ber. Een der aanwezigen wees erop. dat het kanaal door Walcheren we! eens op een andere wijze uniek kan gaan worden: „We krijgen straks om de kilometer een brug. Dat be tekent een belemmering voor de scheepvaart. Voor de kleine zee scheepvaart wordt het dan helemaal onmogelijk het industrieterrein te bereiken", meende hij. Ir. Van Unen deed de toezegging dat hier voor voorzieningen zullen worden getroffen. Ook het parkeerprobleem werd tijdens de bijeenkomst uitvoe rig besproken. Voorts stond men langdurig stil bij het bestemmingsplan Dauwen- daele. Hier zal worden geëxperi menteerd met een voor het verkeer afgesloten wooncomplex. Voorts zal hier een groot park worden aange legd op de wijze zoals men die in Engelse steden en dorpen vindt. ter. Ook behoorde daartoe districts bestuurder Leenhouts uit Souburg. Wnd. secretaris Joh. van Liere gaf 'n uitvoerig overzicht van hetgeen de vereniging in haar tienjarig bestaan heeft gedaan en wat ze op het ogen blik voor de bejaarden in Kapelle- Biezelinge betekent. De mondaccor- deon- en harmonicavereniging „To- vido" uit Yerseke, onder leiding van mevrouw Beenakker-de Koning zorg de voor het muzikale gedeelte op dit feest van de bejaarden, dat onder leiding stond van de plaatselijke af delingsvoorzitter, de heer v. d. Kuyl. Het feest werd besloten met een ge zamenlijke koffietafel. Viswedstrijd Er waren 26 deel nemers aan de hengelwedstrijd, die in de Westerschelde tussen Hans- weert en Biezelinge werd gehouden voor leden en personeel van de vei ling in Kapelle-Biezelinge. De vangst was matig, maar de stem ming best. De uitslag was als volgt: 1 M. Eversdijk 186 pnt., 2 W. C Commee 148 pnt., 3 Joh. Eversdijk 148 pnt., 4 J. Flips 141 pnt., 5 J. P. Rooze 130 pnt., 6 P. Ganseman Mzn 123 pnt., 7 A. de Groene 114 pnt.. 8 Adr. Eversdijk 113 pnt., 9 J. Ganseman - Wisse 111 pnt., 10 W. v. d. Vrede 109 pnt. Damesvoetbal Een elftal van de damesvoetbalvereniging uit Ka- pelle-BieEelinge speelde op het ME- TO-terrein in Hoogerheide tegen de damesvoetbalclub „Aviolanda" uit Hoogerheide. De wedstrijd eindigde met een 10 stand in het voordeel van de dames uit Hoogerheide door een doelpunt in de 20e minuut van de eerste helft na een corner die werd genomen door. mejuffrouw Roovers, waarbij de bal via een Ka-pels da mesbeen in het Kapelle-doe] be landde. Oliebollenactie Ter afsluiting van de jaarlijkse inzamelingscam pagne gaat de afdeling Kapelle, Biezelinge en Schore van het Ned. Roode Kruis vrijdag 22 november haar jaarlijkse oliebollenactie hou den. Het doel is om weer 12.000 oliebollen door vrijwilligers te laten bakken en ook door vrijwillige me dewerkers aan de man te brengen. Kruiningen Duivententoonstelling De post- duivententoonstelling De Vrijheids duif heeft in een zaal van het Dorps huis te Kruiningen een expositie ge houden van 402 duiven. De tentoon stelling werd druk bezocht. Er wa ren voor de diverse groepen vele prijzen beschikbaar gesteld. Ook de door de vereniging georganiseerde amusementen van rad van avontuur en schiettent stonden in de aandacht van het publiek. Het is een finan cieel en organisatorisch succes ge worden voor deze vereniging. (ADVERTENTIE) Concert Voor een bijna volle De Hallezaal gaf het Kunstmaandorkest een concert met medewerking van de Amerikaanse pianist Mischa Dich ter. Opgemerkt zij dat de Halle geen concertzaal, maar een toneelzaal is Het orkest zat op het podium dat van alles was ontdaan om aan dit grote gezelschap ruimte te bieden. Het or kest was dan ook maar voor de helft te zien, een kwart zat achter de beide zijmuren en een kwart zat verscho len achter de voorste rijen. Het pianoconcert no. 5 Es gr. t. op. 73 van Ludwig van Beethoven werd meesterlijk vertolkt, Mischa Dichter in het begin mogelijk onder de in druk van de slechte akoestiek mede ook van de minder goede vleugel die n schoonheid van klank niet overal gaal was, spreidde desondanks een ijnzinnige rubata en een zeer groot evoel voor klankverhouding ten ->on. Na de pauze speelde het orkest de ymfonische fragmenten uit „Le °stin de l'araignée van Albert Rous- el en Danzes fantasticas van Joaquin Curina waarvan het langdurende en vaarderende applaus in overeen temming was met de prestaties van Ie uitvoerenden. Bazaar In het Trefpunt zal op vrijdag 22 en zaterdag 23 november een bazaar worden gehouden van de voorwerpen die door bejaarden zijn vervaardigd. De opening van deze ba zaar zal vrijdagmorgen om 10 uur worden verricht door de echtgenote van de burgemeester mevrouw Van Dijke-va,n Dijk. Konijnententoonstelling Op vrij dag 22, zaterdag 23 en zondag 24 november zal in de voormalige open bare school in de Kerkdreef een ten toonstelling worden gehouden van konijnen, sierduiven en kippen. Toneel- en muziekuitvoering Door de muziekvereniging Concordia zal op vrijdag 22 november in het Gezellenhuis de jaarlijkse muziek- en toneeluitvoering worden gehou den. Naast een concert door Concordia, zal de toneelgroep onder regie van Je haar J. Tiersen het toneelspel ,,Onno" worden opgevoerd. De avond zal worden besloten met een bal waarvoor de muziek zal worden verzorgd door „De Bóeren- kapel" ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) In restaurant Scaldis heeft het Interkerkelijk Open-Deurcomité een gespreksavond gehouden. Gespreks leider was wika R. WastervaJ van Hedenesse. Bisschop Ernst van Breda hield een inleiding over het thema „Samen leven Samen geloven" Tijdens deze inleiding zei hij dat de mensen van voor af aan moeten be ginnen te trachten in vrede te leven. Over de ontwikkelingen in de kerk zei bisschop Ernst dat een ieder zich die eigen moet maken. „Er worden pogingen ondernomen om de schei dingen tussen de kerken weg te ne men. In de kerk gaat het niet om de economie docj, om het hart van de mens", aldus bisschop Ernst. Tijdens de gehouden pauze was ei gelegenheid schriftelijk vragen te stel len waarvan door de vele aanwezi gen druk gebruik werd gemaakt. Door de duivenvereniging De Reis duif uit Breskens is in zaal Schelstraete de jaarlijkse duiven- tentoonstelling gehouden. Het inge zonden materiaal was van goede kwa liteit. Algemeen kampioen bij de duivm- nen werf) A. Verstraaten. Bij de dof fers K. Staal. Dn verdere uitslag is: Oude dui- vinnen: 1 A. Verstraaten; 2 A. Boek hout; 3 F. Scheele; 4 A. Merrelaar; 5 J. Jacobs; Z.E.V. H. Mookhoek: E.V. C. Soulimans. Jarige duivinnen: 1 A. Merrelaar, 2 A. Cornells: 3 H. de Smit; 4 H. Gediplomeerd opticiév Gediplomeerd Kontaktlenzenspecialist Vooral scherp instellen! En als U bedenkt dat uw oog een camera is Stelt U dan uw ogen scherp met een bril! Wij hebben een kollektie fraaie monturen, met licht-gekleurde of ont- spiegelde glazen' Terneuzen Noordstraat 16 Tel. 01150—2337 Hulst Korte Nieuwstraat 3 Telefoon 01110—2327 Schautteet; 5 H. Mookhoek, Z.E.V. E. Pieters E.V. H. Schelstraete. Jonge duivinnen; 1 K. Staal; 2 J. Notebaart; 3 A. Verduijn; 4 J. Blaak man; 5 J. Jacobs; ZEV R. v. Que- kelberghe; EV H. de Smidt. Late duivinnen: 1 K. Staal. Oude doffers: 1 2 K. Staal; 3 A. Verstraaten; 4 J. Pijcke; 5 H. de Smidt ZEV A. Merrelaar; EV F. Scheele. Jonge doffers: 1 A. Cornells; '2 A. v. d. Vrede; 3 J. v. d. Bijcke; 4 A, Merrelaar; 5 A. Merrelaar. ZEV D. v. d. Vrede; EV. A. Boekhout. Jarige doffers; 1 J. Faas; 2 A. Boekhout; 3 G. Boekhout; 4 J. v. d, Lijcke; 5 E. Pieters. ZEV. F. Schee le; EV. J. de Krijger. Late doffers: 1 J. de Krijger. Botsing Op het kruispunt Boule- vard-Westlandstraat zijn twee per sonenauto's met elkaar in botsing ge komen. Een personenauto bestuurd door J. R. uit Breskens verleende geen voorrang aan een andere per sonenauto bestuurd door J. M. uit Aalst. Beide auto's liepen aanzien lijke schade op. Trekker tegen vrachtauto In de Dorpsstraat is een trekker bestuurd door W. de Z. uit Schoondijke ach ter op een vrachtauto van de fa. P. v. d. H. en bestuurd door C. de W. uit Oostburg gereden. De vrachtauto vilde de Mercuriusstraat inrijden toen hij vanachter werd aangereden Joor de trekker waarvan de remmen niet aan gestelde eisen voldeden. Ouderavond Voor de ouders van de r.-k. lagere school zal vrijdag een ouderavond worden gehouden. Om 7 uur is er gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen, waarna om 8 uur het officiële gedeelte zal beginnen. Een nieuw lid van de ou dercommissie zal moeten worden ge kozen daar de heer Doppegieter ont slag neemt. Door het hoofd van de school zal een uiteenzetting worden gegeven over de gang van zaken bij het onderwijs en het kiezen van de tuiste schooi na de lagere school. St.-Nicolaas Zaterdagmiddag is St.-Nicolaas in de handelshaven van Breskens per schip aangekomen waar hij werd opgewacht door de veel belangstellenden en de muziek vereniging Uit het Volk voor 't Volk Tijdens de hierna volgende rondgang door de gemeente heeft een ont vangst op het bordes van het ge meentehuis plaats gevonden. Jubileum De heer I. de Jonge heeft het feit herdacht dat hij 25 jaar in dienst van de P.T.T. was. Lezing Op 22 november a.s. zal in de bovenzaal van hotel café „Chez-René" een voorlichtingsavond worden gehouden door het NVSH afd. W.Z. Vlaanderen. Vertoond zal wor den de film „Sex voor tieners". Winkelactie De winkeliersvere niging van Oostburg heeft voor haar klanten wel een uitzonderlijke Sin terklaas-actie georganiseerd. Van 16 november tot- en met 5 december ontvangt men bij alle aankopen bo ven de gulden een waardebon. Tien waardebonnen geven recht op 'n lot. De te winnen prijzen zijn uitgestald in de showroom van garage Gebr. Brugge aan het Ledelplein. Er zijn ongeveer 53 prijzen. (Van een onzer verslaggevers) De heer E E. P. de Groene, com mies bij 's Rijks Belastingen inspec tie Terneuzen, vierde zijn 25-jarig dienstjubileum. HU werd hiervoor in net belastingkantoor in Terneuzen gehuldigd De heer De Groene trad op 15 november 1943 bij de inspectie Temeuzen in dienst. Hij is thans ge detacheerd in Dordrecht. Tijdens de receptie is hij toegesproken door het gil W< hoofd van dienst, de heer J. E. Hub- beling en de hoofdcontroleur, de heer C.A. Hol. Namens de aanslagrege ling en controle. Ook de oud-chef van de aanslagregeling de heer M. P. Butter, sprak de jubilaris toe. Aardenburg Sint in Sint-Kruis Op 30 novem ber houdt Sint-Nicolaas zijn intocht in Sint-Kruis. De Sint zal worden ver welkomd door 't Sint-Nicolaas-comi- té en een afvaardiging van het ge meentebestuur. Het geheel zal wor den opgeluisterd door de plaatselijke muziekvereniging „Elk naar zijn Krachten". De ontvangst vindt plaats in het dorpshuis, waar de Sint de kinderen zal ontvangen. Hoofdplaat Door het Henge-lcomitê No Een is een hengelwedstrijd georganiseerd door bestuursleden van alle vereni- :ingen die aangesloten zijn bij de 'esterschelde federatie. De vangst kon wel zeer bevredi gend worden genoemd daar er door de 35 deelnemers ongeveer 12 kg vis gevangen werd. Na afloop van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt door voorzitter A. Steijaert. De uitslag is: 1 R. v. Waes, Phi lips 17 vissen 835 pnt. 1 beker; 2 Bakker, O.N.I. 8 vissen 820 pnt.; 3 E. Neufeglise Philips 16 vissen 740 pnt.; 4 W. de Kuiper, O.N.I. 4 vissen 670 pnt; 5 Mevrouw de Putter, S. en G 8 vissen 565 pnt.; 6 Mevrouw v. Mueren, O.N.I. 9 vissen 485 pnt.: 7 B. v. d. Berge, O.N.I. 8 vissen 450 pnt.; 8 W. Jansen, Philips 5 vis sen 425 pnt.; 9 A. de Looze, Zeekrab 8 vissen 415 pnt.; 10 P. de Jonge Groede 4 vissen 400 punten. Zuiddorpe Zelfonderzoek In het parochiehuis werd door het voltallige bestuur van de jeugdraad, het rapport over het gehouden Zuiddorps zelfonderzoek, enigszins feestelijk aan de burge meester overhandigd. De plechtigheid werd bijgewoond door een zeventig tal Zuiddorpenaren. Na het drinken van een kop koffie bestond er gelegenheid tot het stellen van schriftelijke vragen inzake het rapport. Er werd slechts één schrifte lijke vraag ter tafel gebracht: „Wat hebben wij aan dit rapport". Het fo rum moest onder mededeling dat de vraag moeilijk te beantwoorden was het antwoord schuldig blijven Enige hilariteit werd verwekt door het feit, dat bij gebrek aan schriftelijke vra gen uit het publiek, het forum zich zelf schriftelijke vragen ging stellen. Westkapelle Uitvoering Zondag 24 novenik a.s. zal de Christelijke Gemesij, Zangvereniging „Looft den Heey te Westkapelle, met medewerk:-: van de Chr. Gem. Zangvereni»;H .Hosanna" te Zoutelande een avond van geestelijke liederen den in de Hervormde Kerk te kapelle. Deze liederenavond stsj onder leiding van de dirigent cU» J. Heihuis. aij. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES In vervolg op de cursus „verdeelde christenheid", die vorig jaar in Goes werd gehouden, zullen dit winterseizoen drie gespreksavori- den worden gehouden onder de naam „oecumenische oriëntatie". De avonden zijn georganiseerd door een uit tien personen bestaan de werkgroep Vanavond zal de eerste bijeenkomst worden gehouden, die. evenals de twee volgende, om acht uur in d-e Oosterkerk begint. Pater drs. K. G. Kaptein, aalmoezenier van het Milieu-apostolaat te Breda, zal spreken over het onderwerp „Kerkvervreemding". Op 28 januari van het volgend jaar komt het onderwerp „Veront rusting" aan de orde. Inleider op die avond zal zijn ds. E. Jansen gerefor meerd predikant uit Goes. „Kerkelijke futurologie" zal op 12 maart worden behandeld door ds. R. Kaptein, secretaris van de raad van herderlijke zorg van de Ned. her vormde kerk. (ADVERTENTIE) HULST illiiilSÏ Gentsestraat Morgen, woensdag 20 novemte Hainsweert 2.25 en 14.41 uur, jj, neuzen 1.49 en 14.05 uur, Vlissinge 1.19 en 13.35 uur, Wemeldinge J.i: en 15.22 uur. IIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17.1. Tentoonstelling „Vliedbergen in ij land" City 2u uur Klokslag middernacht ST. JANSTEEN E. Ottjens 9-13 uur Duivententoonsld. ling GOES Landbouwcentrum Westsingel: 10-lla 14-16 uur Spreekuur Voorlichting;:::, trum Huishouding en Gezin (tel. 01100-6440) Grand 20 uur Django. ie man zonder genade, II j TERNEUZEN Luxor 20 uur The sound of music.il OOSTBURG Ledel 20 uur The sound of music, il KOEWACHT V. J. Thijs 14 uur Bejaardenschieüij VLISSINGEN Alhambra 20 uur De laatste trein uit Kalanga, 18 j. BRESKENS Valk 20 uur n.v Zeebad Breskens ANTWERPEN Rex: Star a.l. 10 13 30 17 20 30. Rubens: Gejaagd door de wind, a.l 14.30 19.30: weekd 14.31) 19 30 Ambassades: De Laureaat. 18 j. 12 14 30 16 45 19 10 21.30 Capitole: De slag om Anzio. a.t 12 00 14.00 16 30 19.10 21 30 Savoy: Wat een taligheid. 18 '200 1430 1630 19 10 21 30 Astrid: De gelukkigste der miljardairs, a.l.. 10 01) 12.30 15 00 18 00 2100. Quellin: Swartbaards geest. a.L 14 00 16.30 19.00 21.30. Astra: De jouwe, de mijne, de onze, a.l. 12.00 14.30 1650 19.10 2130 NKV 20.30 uur Opera Aktueel TURNHOUT Kursaal: Wat een koppel. 18) Forum: Een slag van drie miljard, 18 j. Palace: Matt Helm opgejaagd, lt j. ST NIKLAAS Eden: De tijd van het bloedbad, 18 ftenova: Mijn vrouw en haar echtgeiiod 18 j Palace: Ondertussen ver achter hel front. 14 j Select: Zwartbaards geest. a.l. ■iENT Scala. Mini bom en mini jupes, H! Agora: Verboden eigendom, 18 j Normandië: Echtscheiding op z'n AM- rikaans. 18 j. MIDDELBURG Rijksarchief 9 30-12.30 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling ..Vliedbergen in land" ST.-J AN STEEN E. Ottjens 9-13 uur Duivententoonstelling GOES Stadhuis 19 uur Raadsvergadering GROEDE J Franse kerk 14 uur Filmmiddag voo bejaarden WTWERPEN Bioscopen als <mder -/ondaag. EIckerlyc 20 uur Don Juan TURNHOUT Bioscopen als- onder vandaag. GENT Bioscopen als onder vandaag. ST. NIKLAAS Bioscopen als ^ndej vandaag. PEL.,. f (Va 1940 verwoeste Midd afgerond met het hei St.-Joris aan de Balai 16e eeuw gebouwde G oorzaakt door Duitse branden, zijn verdwer Als St.-Joris in 197U aan niet minder dan vi het Gewestelijk Arbeid Arbeidsvoorziening, di Volksgezondheid in Ze in eeland. Onzekerheid is het deel bewoners van de H Waard. Blijft dit get in lengte van jaren een hart op een steenworp afstap Rotterdam, of zal hier od kanaal tussen Rotterdam en worden gegraven, waarlangs nieuwe, van Rotterdam afgek dustria lisatie gaat doorzettend Wie hierin ook het beslj woord zal spreken het 2 de Hoeksche Waard zelf zijr lijdt namelijk onder de ve heid. Er zijn twaalf kleine ga ten met merendeels sterk vei de besturen, waarvan een pr^ te Numansdorp zei: „Ze blijv ten totdat de dood hen uit or den wegrukt Er wo. zwoegend op weg gegaan na Mekka van heden: de schaalv ting. Hef zal wellicht tot de vc van één gemeente komen. P die ene gemeente er zal zijn, het geluid van de Hoeksche 1 niet langer door werkgroepe adviseurs verspreid, maar doe bestuurlijk lichaam, dat wellich méér realiteitszin zal gaan be ken dan men met name in Ze prettig zal vinden. Iets van die realiteitszin door in een rapport met betre tot de bestuurlijke indeling v^ Hoeksche Waard van de werkf „De Beukenhof", die niet va vloed verstoken is. „Als het belang dit eist", zo zegt de groep, „mogen we ons niet vl ten tegen een kanaal doorde I, sche Waard. Bij de aanleg va kanaal is industrievestiging ni. gen te houden I" Het moet Rotterdam als muzi de oren klinken. Reeds in de ger jaren heeft deze miljonair tl de kleyne luyden van Deltaland voor expansie in zuidelijke ricl: bitgesproken. Elke steun aan dit streven enl ciaal als deze komt uit het „bed de gebied, is welkom. Immer; Hoeksche Waard is nog steed; pp grote hoogte een vrij jachtte 'n de zin van de ruimtelijke c "'fig. De burgemeester van Rc arn houdt niet op te zeggen, Rotterdam in de Delta groeit en ULende de 9ehele Delta een reldhaven wordt. Zou het lot dat lijkt het te zijn) willen, dat 9r°ei zich' inzet tussen de p Rotterdam en Moerdijk en langs ^naal door de Hoeksche Wa an komt Zeeland met zijn Sloer, en in de achterhoede te lopen nnt 8t| .wprdt zaak om de niel Waa"^ in de Hoekl aandachtig te volgen. en'JüomW,itZichten v»°' ™enS 1-NMl I opgesteld door luiden'; maandag om 18.06 üehte1vorrteI^kj,lroog en Plaat-S< n ,vorst 'n de nacht. gem^ddSTSV00ruitzichten in cij voor woPn^°Ver Nederland lu' P'oeem mtogt zon: minder da normaal tm d "]p': van onSe max.-temn graden onder norm der normaal - v» tot 7 Srader> i'iode van m'; ans °P een droge cent; kansen "S 12 uur: 80 nnial: 70 procent" S6heel dr00g derd\gW1uiden°rUitZi0hten voor Procent- min i Z°n: minder dar- den onde? n„ mP': van 0 tot 5 2 tot 3 graden"133!:' max-temp.:

de Stem | 1968 | | pagina 2