Ijshockeyers in Nederland vol plannen PETER POST: „DUINDAM RIJDT UITSTEKEND" Scheidsrechter Luiken heeft hersenschudding anders dan andere TWEEDE WINST VAN GANTOISE Goede resultaten Matador en RHBS IAN VAN DEN UDENHOUT: Bloederiger Zes amateurs naar Ronde van Mexico Ingetogen constante kwaliteit Aantrekkelijk Uitslagen Standen (Van onze sportredactie) BREDA „IJshockey gaat Nederland een grote toekomst tege moet". Dit zegt Jan van den Uden hout, de grote animator van de ijs hockeysport in Den Bosch, initiatief nemer en mede-oprichter van de Stichting „IJshockey Den Bosch" en tot voor kort voorzitter van deze stichting. Het geheel gereorgani seerde bestuur van de Nederlandse ijshockey Bond, waarvan Van den 1'denhout sedert een jaar secretaris is, is boordevol (grote) plannen. Zo wordt er gedacht aan de stick ting van een ijshockeycentrum, com pleet met baan en accommodatie, bij voorkeur in een plaats waar nog Seen baan is. Gegadigden hiervoor zijn Apeldoorn dat wel de beste kans lijkt te maken Utrecht en Eindhoven. In dit centrum zouden dan (even als in het Sportcentrum in Zeist) de training van het nationale team en het jeugdteam (dit van groot be lang voor de wereldkampioenschap pen die in 1972 voor een groot deel althans waarschijnlijk in Ne derland zullen worden gehouden) moeten plaatsvinden. Er liggen voor dit sportcentrum drie schetsplannen gereed, die respectievelijk f 1.700.000,- f 1.000.000,- e.n f 1.400.000,- kosten. Gezien het feit dat er steeds meer ijsbanen in Nederland komen onlangs in Geleen aan de lijst van kunstijsbanen toegevoegd is het bestuur aan de reorganisatie be gonnen. Jan van den Udenhout en voorzitter Schweers zijn wel de grootste „werkers" aan het zoge naamde „3-jarenplan", dat kost wat kost moeten worden uitgevoerd. Dit plan is opgezet ter verwezenlijking van: 1. Opleiding scheidsrechters, (referee-school), 2. Opleiding van of ficials, zoals official scorers, timekee pers, doelrechters enz. 3. Opleiding oefenmeeste-rs en coaches, (techni sche commissie). 4. Opbouw van het nationale team. 5. Stimulering en ad vies voor het bouwen van ijsbanen. 6. Nederlands IJshockey-centrum. 7. Organisatie wereldkampioenschap pen B-C-klasse in 1971. 8. Coördina tie bonds-bureaus, 9. Bondsorgaan. 10. Vaardigheidisproeven voor de jeugd, stimuleren van scholen enz. Met de uitvoering van dit plan is men reeds begonnen. Door het be stuur zijn stappen ondernomen ter stimulering van de bouw van ijsba nen. Het alternatief voor de nieuwe ijshockeybanen zoals de Nederlandse IJshoekeybond die graag zou zien verrijzen is: een complete overdekte gesloten baan, tribune en staanac- commodatie 4500 tot 5000 toeschou wers, een directie- en beheerruimte, kleedkamers, restaurant, verlichting, foyer, luchtverversing enz. De wan den van de hoofdhal gemoffeld alu minium. Deze hal zal inclusief vriesinstal- latie, maar exclusief grond f 1.200.000,- tot f 1.400.000,- gaan kos ten. Bij bouw van meerdere hallen zal de prijs tot een bedrag van f 1.200.000 gedrukt kunnen worden. Dat dit een unieke hal is blijkt on der and-ere uit het feit dat ook de architect van de NSF dit goedkeurt. Jan van den Udenhout, die een groot deel van zijn schaarse vrije tijd hij is auto-dealer aan de ijshockeysport geeft, is bijzonder en thousiast voor zijn hobby. Met groot genoegen deelde hij mee dat er min stens vier tot vijf banen °p stapel staan die binnen ndetal te lange tijd gerealiseerd zullen worden. Ook de jeugd heeft de bijzon-dere belangstel ling van het bestuur. Dat blijkt wel uit het feit dat een dezer dagen is besloten naast de landelijke compe titie voor senioren ook een landelijke competitie voor junioren in te stellen. Acht verenigingen: uit Amsterdam, Den Haag, Den Bosch, Heerenveen, Delft, Rotterdam, Tilburg en Geleen zullen hieraan deelnemen. Terecht kan Van den Udenhout dan ook zeg gen: „de ijshockeysport gaat in Ne derland een gouden toe-komst tege moet." Jan van den Udenhout: grootse plannen voor de stichting van een ijshockeycentrum. (Van onze sportredactie) GENT „De eerste zesdaagse met Leo Duyndam is me erg goed beval len. Hij rijdt prima", zei Peter Post gisteren voor het begin van de 28ste Zesdaagse van Gent, waarin hij voor de tweede keer de 21-jarige Zuidhol landse prof naast zich heeft. Eerder deze week eindigde de zesdaagse-kei zer met Leo Duyndam op de derde plaats van de Six Days van Dort mund. Voorlopig is Gent waarschijn lijk de laatste wedstrijd waarin Post met Duyndam rijdt. „Och, dit jaar wordt hij in ieder geval mijn vaste maat nog niet. Ik heb nog veel con tracten met Patrick Sercu. Met hem rijd ik ook mijn volgende zesdaagse in Zurich". Er bestaat nog steeds een kansje dat Peter Post in Amsterdam wel met Leo Duyndam zal rijden. Er moet nog worden beslist of de Amsterdammer in zijn geboortestad Jan Janssen of Leo Duyndam naast zich zal hebben. Gisteravond om tien uur startten Post en Duyndam, met nog elf kop pels voor de 28ste zesdaagse van Gent. Zoals gewoonlijk wordt Peter Post die in Gent reeds drie keer won (in 1960 en 1961 met Rik van Looy, en in 1966 met Fritz Pfenninger), met zijn partner tot de grote favorieten gerekend. Peter Post ziet het Belgi sche duo Rik van Looy-Patrick Sercu fVsn nu» cnni-ti-adünHpt Aan het woord is de heer Van (Van onze sportredactie) BREDA „Ik ben vanmorgen naar mijn huisarts geweest. Die ver telde me dat ik een lichte hersen schudding had opgelopen. Ik moet voorlopig een paar dagen rust hou den." De 26-jarige scheidsrechter A. C. Luiken uit Breda voelt zich al weer een beetje opgeknapt nadat hij zondag in Dussen in elkaar was ge slagen door een toeschouwer van Dussense Boys. Deze man wond zich op over het feit dat Luiken in het duel tussen Dussense Boys en Ter- heijden in de eerste klas van de KNVB Afdeling Brabant twee spelers het veld uit stuurde. Het publiek stroomde na de beslissing van Luiken het veld op en hij moest de strijd staken en een veilig heenkomen zoe ken in de kleedkamer. Daar drong de supporter achter twee bestuursle den binnen en sloeg Luiken tegen de vlakte. Luiken: „Na dit incident denk ik er serieus over met arbitreren te stoppen. Het is nu mijn vierde seizoen en ik stond op de nominatie voor promotie. Nu gebeurt er zoiets. Ik pen er kapot van. Dit jaar fluit ik in ieder geval niet meer. In januari be slis ik ol ik er nog mee door zal gaan. tk heb een uitvoerig rapport naar de KNVB gestuurd. Die zullen het verder wel uitzoeken". Op het Afdelingsbureau was het rapport van arbiter Luiken nog niet aangekomen. Voorzitter van de scheidsrechterscommissie, de Eindho- venaar A. van Beers: „Het is ver- scnrikkelijk wat u me vertelt. Zodra we het rapport van de heer Luiken wnnen hebben wordt het doorge speeld naar de strafcommissie. De spelers die zich niet hebben kunnen „rsen kunnen op zeer zware uSr6rekenen- Dit wordt te gek. l za^ Dussense Boys enkele sn»i!„njuen .zopder Publiek moeten in„o wl' n'et °P de zaak vooruit i ma,ar we zullen streng straf- daar kan men van verzekerd aamw 6r Seen poIitie °P het terrein 2® was vind ik niet zo be- Alleen ai' verwacbt ie toch niet. nnwr er een wedstrijd op het te ve™mh,Staat waar moeilÜkheden trokken on v" Z1',n raden we de be" tentie te'!^S aa"om Politie-assis- noclie Vo u®8ini' 'eek b'er niet gelopen^keiiik dat het toch zo voetbalveld<n!Part'i °P het Dussense sense B„ys TerwVa" Dus" 'allen Ei ,ien en vele tien bet L„!flhouwers' ,s 'n Terheijden over het gevèriü m 'l?8 De detai,s Worden m J w de ronfle doen, onderstaand» »UUr bIoediSer. Het ste hand. verl,aal is uit de eer- ttijMaak mhnB'°'!fr' lk voel het als helpen Da?rnmT iera-?ns ln nood te speler'die don?, !elp-,k de ^ense ter mót één Wan i" ei.gen Srensreeh- slagen On h p knock-out werd ge- hij te brengen ïkhahlf de man niet card naar lïf ra per bran" Voeren" kleedkamer laten ver- Aan het woord is de heer Van Gils, bestuurslid van Terheijden en getuige van een werkelijk magnifie ke rechtse directe, die een ongeluk kige Dussenaar voor enkele minuten alles deed vergeten. Bedoeld was de klap, die menig boksliefhebber wat domme kracht betreft zal hebben doen watertanden, niet voor deze man. Doel was de Terheijdense voet baller Van Os, die als een gerouti neerd pugilist ineen dook en daar door aan de slag alle accuratesse ont nam. De heer Van Gils begrijpt nog niet hoe de wedstrijd Dussense Boys- Terheijden in een ordinair straatge vecht heeft kunnen ontaarden. De heer Van Gils, een hartpatiënt, heeft de politie moeten waarschuwen. ii „Het is verschrikkelijk", zegt de heer M. Meijers, voorzitter van de voetbalvereniging Dussense Boys. „Zoiets heb ik werkelijk nog nooit meegemaakt. Ik snap ook niet hoe het kan. Iedereen leek wel hyste risch". Hij zit, evenals zijn collega bestuursleden, nogal in zijn maag met het incident, dat zich zondagmid dag op het Dussense terrein in de competitiewedstrijd tegen Terheijden afspeelde. Een incident, dat aanvan kelijk beperkt bleef tot het van het veld sturen van de Dussense midvoor Donkersloot, die een Terheijden-spe- ler had nagetrapt. Voorzitter Meijers begrijpt het in cident om verschillende redenen niet: „Ten eerste", zegt hij, „omdat ik in de drie jaar dat ik nu voor zitter ben, zoiets nog nooit heb be leefd, en ten tweede omdat Dussen se Boys en Terheijden bepaald geen aartsvijanden zijn. Integendeel zelfs, het zijn vriendenclubs. We spelen re gelmatig tegen elkaar in vriendschap pelijke toernooien, en tot nog toe is alles zonder ook maar één wan klank verlopen". Daarbij komt naar zijn mening nog, dat ook de wedstrijd van zon dag geen enkele aanleiding bood voor een dergelijke vechtpartij. „Het was gewoon een prettige partij in de eer ste en een groot deel van de tweede helft. Er waren wat onvriendelijkhe den geweest over en weer, dat wel. Misschien had de scheidsrechter wat strenger moeten ingrijpen. Dan zou er mogelijk helemaal niets zijn ge beurd Een schuldige voor de rel wil hij niet aanwijzen. „Natuurlijk had onze midvoor nooit mogen natrappen. En had aanvoerder Schalken, die toch de sportiviteit zelf is, zich moeten be heersen. Maar ook van Terheijdense kant gaat men bepaald niet vrijuit". Vaststaat in ieder geval dat er in de Dussense vereniging nog wel een hartig woordje over het gebeuren van zondag j.l. zal worden gesproken. Voorzitter Meijers: „Vanavond komt het bestuur in spoedvergadering bij een om de kwestie te bepraten. En mocht de strafcommissie van de KNVB besluiten Donkersloot of Schalken of misschien wel allebei voor enkele wedstrijden te schorsen, dan komt er van de club nog een portie boven op". en de Zwitsers Fritz en Louis Pfen ninger als de gevaarlijkste tegen standers. Aan het begin van de zes dagen wilde de Nederlandse ploeg nog geen prognoses maken. Aan een steekhoudende voorspelling waagt Post zich pas als hij de kracht van zijn tegenstanders in de eerste dagen op de piste aan den lijve heeft onder vonden. Voor de rest maakte Post zich gisteren blijkbaar nog niet te druk over de vraag wie zondagavond als overwinnaars gehuldigd zullen worden. Zijn ongeïnteresseerdheid is slechts schijn. Drie weken geleden liet de 35-jarige Post met Duyndam in Gent reeds iets zien van wat het publiek de komende dagen in de strijd tegen Van Looy-Sercu kan ver wachten. In een koppelwedstrijd dub belden de Nederlanders toen ver schillende malen het Belgische duo, dat niet genoeg tegenstand had kun nen bieden omdat Patrick Sercu zich niet op de race had kunnen voorbe reiden en Rik van Looy nog steeds herstellende was van blessures. De bewuste race op 20 oktober heeft ver ontwaardiging gewekt in de Belgi sche wielerkringen. In de pers werd gesproken van een uitdagende hou ding van de Nederlanders. Peter Post: „Het is bij het publiek nooit goed. Wanneer er een ziek koppel op de baan is, dan moet er ook gekoerst worden. En dat hebben wij gedaan". (ADVERTENTIE) Leo Duyndam, de potentiële op volger van Peter Post, toonde zich op de eerste avond van de zesdaagse erg ingetogen. „Het werk op de win- terbanen is met tot nu toe meegeval len", bekende hij, terwijl hij rustig zijn laatste maaltijd voor de start naar binnen werkte. „Ik rijd graag met Post. Hij heeft veel ervaring. Ik kan veel van hem leren". Rustig bereidde ook Rik van Looy, zich op zijn zoveelste vertrek voor. „Ik zal wel zien wat het gaat wor den", verklaarde de keizer vain Hee- renthals, niet bijster enthousiast. Evenals Post schreef de Belgische routinier reeds driemaal het Gentse spektakel op zijn naam. Deze winter is de Gentse Week voor Van Looy de eerste zesdaagse van hel seizoen. Als het aan Rik van Looy ligt zullen er deze winter ook niet al te veel zesdaagsen meer volgen. In ieder ge val is hij van plan na januari geen zesdaagsen meer te rijden, om zich voor te bereiden op het zomerseizoen, waarin hij onder meer de Tour de France in de Willem Il-ploeg zal rij den. Het antwoord op de vraag wie voor hem de moeilijkste tegenstanders in Gent zijn, is voor de Belg niet moei lijk. „Natuurlijk die twee kaaskop pen", zegt hij snerpend, terwijl hij op Post en Duyndam wijst. De Steense coureur Theo Verschue- ren, die in Gent aan de zijde van Miel Severeyns rijdt, nam het trainings uurtje voor de start nog te baat om pittige rondjes te trekken. „Dat kom ik nu te kort bij de andere renners, die achter elkaar zesdaagsen hebben kunnen rijden", verduidelijkt de Bel gische Zeeuwsch-Vlaming, die om duistere redenen niet in Dortmund kon starten. Om dit gemis aan baan- uren goed te maken moest hij zich zelfs op de openingsavond in Gent nog geducht inspannen om zich weer wat „in de sfeer" te rijden. Met kei harde wegtraining heeft Theo Ver- schueren zijn conditie in de wed- strijdloze periode op peil gehouden. Hij begon gisteren dan ook lichame lijk fit aan de zesdaagse, die voor Peter Post weer een jubileum kan be tekenen. Want wanneer de Amster dammer er in slaagt met Duyndam in Gent te winnen, betekent dat zijn 45ste zesdaagse-zege in zijn wieier- carrière. THEO KLEIN caballero Toneelspeler en TV-acteur Wil van Seist 25 STUKS f 1.60 EEN lAURENS PROQUKT (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Op de tiende wedstrijddag van de Belgische voetbalcompetitie lukte het debu tant Gantoise in de eerste klas voor de tweede maal te zegevie ren. Met 2—X bleven de Gentse voetballers baas in eigen huis over Waregem. Een bijzonder groot aandeel in deze overwinning had de routinier Jef Jurion, die beide Gentse doelpunten voor zijn reke ning nam. Het heeft er in de eer ste helft overigens lange tijd naar uit gezien, dat Gantoise de vijfde nederlaag in deze competitie te gemoet ging. In de elfde minuut van de eer ste helft scoorde Lambert reeds de openingstreffer voor de gas ten. Maar het bleef dit keer bij dat ene doelpunt. Vier minuten later was het weer gelijk, via Ju rion, die een strafschop wegens hands benutte. Een kwartier voor het einde van de match bezorgde Jurion na een succesvolle solo zijn club het tweede doelpunt. Door deze overwinning is Gan toise op een gedeelde twaalfde plaats terechtgekomen. Voor a.s. zondag staat er voor de Gentse ploeg een uitwedstrijd tegen Be ringen op het programma. Ook in deze ontmoeting liggen er voor de spelers van Gantoise mogelijkhe den om het puntentotaal te ver hogen. F.C. Brugge heeft de 15.000 toe schouwers op het Klokkeveld weer eens op een bijzonder aan trekkelijke wedstrijd onthaald. In negentien minuten was de toe stand voor het bezoekende Beve- ren al zo goed als hopeloos. De stand was op dat moment reeds 20 voor de thuisclub door doel punten van Turesson en Lambert, terwijl de FC Brugge-aanvallers onophoudelijk het Beveren-doel bleven bestoken. Er kwamen nog tal van kansen maar doelman Po- klepovic hoefde voor rust niet meer te vissen. In de tweede helft werd een derde goal van de voet van Lambert afgekeurd. In de resterende tijd deed Brugge het wat rustiger aan waardoor de schutters van Beveren ook eens aan het woord konden komen. Geen van de schoten vond echter genade bij doelman Boone. De volgende wedstrijd speelt Brugge opnieuw thuis tegen St.-Truiden, dat zondag koploper Charleroi met 31 klopte. In laatstgenoemde match toon den de voetballers uit St.-Truiden duidelijk, dat zij over voldoende capaciteiten beschikken om ge vaarlijk te zijn voor de sterkste ploegen in de eerste klas. Door een foute tactiek leek er in de eerste helft voor Sharleroi geen vuiltje aan de lucht. Voor de rust namen de bezoekers zelfs een 10 voor sprong door Boulet. Na rust wij zigde trainer Volkaert van St.- Truiden het spelbeeld volkomen door zijn spelers niet meer door het centrum maar over de vleu gels aan te laten vallen. Met deze nieuwe tactiek trof de oefenmeester Charleroi op zijn zwakke punt. De verdediging van de bezoekers werkte niet meer zo zelfverzekerd en de doelpunten lieten dan ook niet lang op zich wachten. Koens, Jeuris en op nieuw Koens zetten de 01 ach terstand om in een 31 voor sprong. Anderlecht kon in het eerste treffen na de 30 nederlaag tegen Manchester United in de strijd om de Europa Cup voor landskam pioenen niet verder komen dan een doelpuntloos gelijkspel tegen Standard. Door deze puntenverde ling deelt Anderlecht nu de derde plaats met F.C. Brugge, Lierse en St.-Truiden (12 punten). De Luik se ploeg kwam door het ene punt je op een totaal van 14, waarmee het nog slechts één winstpunt acu ter staat op leider Charleroi. (Van onze volleybalmedewerker) BREDA In de eredivisie vol leybal heren maakte AMVJ Amster dam korte metten met Valuas en toonde aan dat het top-duo AMVJ, Blokkeer voorlopig nog geen mede dingers toestaat. De strijd tussen de grote rivalen Libanon en Orawi werfl opnieuw een teleurstelling voor de Rotterdammers. Voor een opvallende prestatie zorgde Tornado door in Heerlen een 30 zege te behalen op Ilevok. Dat bezorgde de Tilburgers een duidelij ke 4e plaats op de ranglijst. Bij de dames zorgden Karanoi en Bekker- veld weer voor fraaie zuidelijke suc cessen. Bij de dames in de hoofdklas heeft zich een grote kopgroep ge vormd met de westelijke teams Orawi en AMVJ als spits. Theresia maakte, door een 30 zege bij He- voik, de kloof met de staartgroep groter. Onderaan bengelen nu VCT, Shot en Lyceum. Het Bredase team verloor van Orawi maar hoeft zeker nog niet te wanhopen. Bij de heren gaat zich de splitsing tussen kop en staart nu duidelijker aftekenen. DOS bleef tegen PSV ongeslagen aan de top, gevolgd door Bekkerveld en Odulphus. Bermi was totaal van slag en werj een willig slachtoffer van Sarto. De topper EW - Rapid werd een teleurstelling voor het Eindhovense team. In overgangsklas 7 rekende LVC ook met Flamingos af, zodat de Bredase ploeg een comfortabele voorsprong van 4 punten heeft. Voor de afdeling Tilburg werd het een glorieuze dag. Atak won met 31 bij Ever Ready 2 en ook Willem II HBS, Sarto 2 en Odulphus 2 bleven aan de winnende hand. De dames van LVC hielden in Tilburg Sarto met 30 onder de duim. In afdeling 8 heeft Matador de goede weg weer terug gevonden. Een fraaie 31 zege op CVV kan het zelfvertrouwen weer hebben hersteld. De Brabantse hoop is ech ter gevestigd op RHBS dat met een 31 zege op Moller in Bergen op Zoom de grootste belager van Ora wi 2 is geworden. Sifrak bleek niet in staat de Dordrechtse opmars tot staan te brengen. Na een goed be gin is de Bredase ploeg sterk aan het afzakken. Bij de dames is er nog een westelijke suprematie. Ook Sarto 2 moest afhaken. MOC moest het hoofd buigen voor St.-Paul en Marathon kwam te laat op dreef te gen AMVJ 2. lp Breda leverde de derby WO - EBVC de eerste winst punten op aan VVO. Eredivisie. Dames: Rapidm - Karanoi 23, SFC - Vredestein 3 2, HML - Valbovol 03, Boeme rang - Haag '68 23, Armada-Bek- kerveld 1—3, PSV - Isala 2—3. He ren: Hevok - Tornado 03, SFC - AMVJ—R 3—2, HML - Cito 1—3, US - Blokkeer 0—3, AMVJ—A - Va luas 30, Libanon - Orawi 03. Hoofdklas Zuid. Dames: DOS '58- V-aluas 3—0, Shot - AMVJ 0—3, He vok - Theresia 03, Lyceum - Ora wi 03. Swift - Jong Pendrecht 2 3, VCT - Bekkerveld 2 13. Heren: Were Di - Bekkerveld 03, Odul phus - Hajraa 32, Sarto - Bermi 3—0, EW - Rapid 0—3, DOS '58 - PSV 31, Mavok-Karanoi 13. Ovc. angsklas 7. Dames: Energo- Gevok 30, OVOCO - Den Dungen 30, Sarto - LVC 03, Karanoi 2 - Set Up 13. Heren: Quos Ego - Odulphus 2 23, Ever Ready 2 - Atak 1—3, Tamas - Willem II HBS 1—3, Sarto 2 - WC 3—1, LVC-Fla- mingos 31. Overgangsklas 8. Dames: SVC - Sarto 2 30, Marathon AMVJ 2 1—3, MOC '17 - St.-Paul 0—3, VVe_ EBVC 30. Heren: Sifrak - Orawi 2 1—3, Moller VC - RHBS 1—3, Ma tador - CVV 3—1. Eredivisie. Dames: Haag '68 7 14, Karanoi 712, Bekkerveld 710, Boemerang 78, Valbovol 78, Isa- la 7—8, SFC 7—8, Rapid 7—6, Ar- m-adia 76, Vredestein 72, HML 7—2, PSV 7—0. Heren: AMVJ—A'd. 714, Blokkeer 714, Valuas 712, Tornado 710, Orawi 78, Hevok 66, SFC 76, Cito 76, Libanon 6—4, Us 7—2, AMVJ 7—0, HML 7— 0. Hoofdklas Zuid. Dames: Orawi 7—12, AMVJ 7—12, DOS '58 7—10, Valuas 710, Swift 78. Jong Pen drecht 78, Bekkerveld 2 78, The resia 7—6, Hevok 7—6, VCT 6—2, Lyceum 60, Shot 60. Heren: DOS '58 6—12, Odulphus 6—10, Bek kerveld 610, Sarto 710, Rapid 5 8, EVV 68, Hajraa 66, Concordia 54, Bermi 64, Karanoi 74, We re Di 6—2, PSV 7—2, Mavo-k 7—0. Overgangsklas 7. Dames: Energo 7—14, Set Up 7—12, Karanoi 2 6—8, OVOCO 7—8, LVC 5—6, Heyendaal 6—6, WVC 4—4, Rust Roest 5—2, Gevok 62, Sarto 72, Den Dungen 7—2. Heren: LVC 5—10, Willem II HBS 68, Odulphus 2 68, Atak 6 8, Quos Ego 78, Flamingos 56, Sarto 2 66, WC 66, Karanoi 2 64, Ever Ready 2 72, Tamar 60. Overgangsklas 8. Dames: St.- Paul 7—14, Sarto 2 6—10, AMVJ 2 6—10, SVC 5—8, MOC '17 6—6, Del ta 2 54, Marathon 64, RHBS 5 2, Concordia 5—2. WO 6—2, EBVC 50. Heren: Orawi 2 612, RHBS 610, Concordia 2 68, Delta 2 5 6, Moller VC 6—6, Sifrak 6—6, Ma tador 76, Lyceum 5—4, CVV 74, SVC 32, Juliana 2 52, Bermi 2 4—0. (Van onze sportredactie) BREDA Door de KNWU is een ploeg van zes renners met als ploegleider de Amsterdammer Herany Schouten afgevaardigd naar de Ronde van Mexico. Kees Koeken (Achitmaail), Jan Aling (Bunne), Popke Oosterhof (Oosterwolde), Wie- gert Vlot (Wamneperveem), Jan Spet- gens (Som-eren) en Theo de Leeuw (Echt) zijn de zes amateurs die van daag vanaf Schiphol zullen vertrek ken. De Ronde van Mexico, die op 24 november begint feilt veertien etappes.

de Stem | 1968 | | pagina 15