ACHT Ajax geklopt blunder van WACHTEN OP RAPPORT Mexico-gangers bij de minister VOETBAL REL IN DUSSEN DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Vergadering K.N.V.B. in recordtijd afgelopen 14 M. Exploitatie viswater verbeterd JVER N.V., Toto ag Eerste succes van de Delta-federatie 2e - 8 SpoRj Molenaar worden verricht, /an 5 dagen in Parijs en igen. ichten, zeer afwisse- ïadministratie 1 d beloond. lovengenoemd adres, •32685) kan worden (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De wanhoop heeft Ajax twee keer in zijn greep gehad. Zeven minuten na rust, nadat Bals zijn enorme fout had gemaakt, die Wery een treffer en Feijenoord de overwinning schonk en in het laatste kwartier toen de ploeg zich blind in een slotoffensief stortte dat (natuurlijk) vastliep in de hechte verdediging van Feijenoord waar Romeijn het centrale koppel Laseroms-Israël in kwaliteit nog overtrof. I Feijenoord behield zijn voorsprong en daardoor kwam de winst in elk geval bij het sterkste elftal terecht, al was er in dit duel nauwelijks een betere ploeg aan te wijzen. De Rotterdammers zijn ontegenzeggelijk meer op de Amsterdamse helft geweest. Maar het voorste drietal Moulijn, Kindvall en Samardzic kon de snelheid niet vasthouden in de acties, die door Van Hanegem, Jansen en Wery werden opgezet. In weerwil van een groot overwicht heeft Feijenoord voor Ajax aan zijn a!les-of-niets-offensief begon, zelden openingen in de verdedigingen kunnen maken. Werkelijk moeilijk voor Ajax werd het alleen wanneer Bals tot in grijpen besloot. Voor rust al miste de aanvoerder van Ajax zijn zekerheid en bij het wegstompen van hoge ballen bood hij Van Hanegem en Wery I aantrekkelijke kansen. Goede rugdekking van zijn verdedigers (Pronk en Hulshoff) voorkwam dat Bals al in de eerste helft werd gepasseerd. Kort na rust, bij een hoge voorzet van Samardzic besloot Bals niet uit te lopen. Temidden van een aantal verdedigers kon Wery de bal nog net in de richting van het doel koppen. Er zat nauwelijks gevaar in, maar Bals greep mis en de bal huppelde door het doelvlak. Ajax is daarna gaan aanvallen, Vasovic en Suurendonk gingen herhaalde lijk mee, maar de ploeg kon net zo min als in de eerste helft zijn acties met verrassing laden. (Zie verder de derde sportpagina). Ajax-aanvoerder Bals had gisteren zijn dag niet. Hij speelde onzeker en kort na rusl werd zijn optreden fataal. Bals liet een een voudig schot glippen. Feijenoord won er door. Van onze sportredactie) AMSTERDAM Afgevaar digde Hoogeveen stelde het nuchter vast. „De vergadering is geëindigd, zoals ze begonnen is", waren de woorden van de man uit De Meern, toen in het Am sterdamse Krasnapolsky de bondsvergadering van de KNVB ten einde was. De woordvoerder van de scmi-profs, Lammers, vuld? hem aan: „We hadden be ter de hele bijeenkomst kunnen uitstellen, totdat het rapport- Zon in behandeling komf'. Al vjaren de uitspraken niet geheel en al in overeenkomst met de werkelijkheid, kenmer kend voor de sfeer in de jaar lijkse bondsvergaderingwaarbij voorzitter Meuleman herkozen werd, waren ze wel. Bij elk punt van enig belang Driemaal AjaxFeijenoord. Driemaal Johan Cruyff die het dikwijls probeerde maar geen succes had. Op de bovenste foto Cruyff oog in oog met Pieters Graafland, links onder Cruyff bezig aan een zoveelste poging, en rechts de manier waarop die actie eindigde. (Van onze hengelsportmedewerker) ROOSENDAAL De sportvissers, die zijn aangesloten bij de beheers- eenheid Brielse Maas, de Delta-fede ratie en de Maas-federatie zullen voortaan voor weinig geld in eikaars viswaters mogen vissen. Voor f 2 kunnen zij zich aansluiten bij de „vereniging beheerseenheid sportvis- serij in Zuidwest-Nederland" die in Roosendaal tot stand is gekomen. De drie organisaties van sportvis sersverenigingen hebben samen 50.000 leden, die nu door lid te wor den van de nieuwe vereniging in ieder viswater in Zuidwest-Neder land kunnen vissen; dus ook het Veerse Meer, waarin dit jaar 40.000 forellen zijn uitgezet. De heer Neels, voorzitter van de Delta-federatie, zei over de nieuwe vereniging: „We gaan ons verdiepen in wat we gezamenlijk kunnen doen. We gaan niet in op bijvoorbeeld wetswijzigingen, dat is onze taak niet, maar het beheren van viswater, dat lijkt me de grootste taak die er bestaat. Straks krijgen we de Grevelingen, het Haringvliet en de Oostersehelde. In 1971 gaat de Grevelingen dicht en wij hebben dus een verzoek gedaan of onze federatie de Grevelingen mag paehten. Voor het Haringvliet is een verzoek ge daan door het beheerschap Brielse Maas." Naar de mening van de heer Neels zal er in het gebied van de vereniging plaats zjjn voor nog eens 50.000 sportvissers. Dat zullen dan grotendeels georganiseerde vissers moeten zijn. De heer Neels: „De toe loop naar verenigingen zal groter worden naarmate er minder vrij vis water is. Vergeet niet: we zitten nog steeds met een Ooster- en Wester- schelde, een Grevelingen, waar je vrijelijk mocht vissen. En met enkele jaren wordt een groot deel hiervan binnenwater, dat ie pacht is gegeven aan een vereniging. We weten dat er ongeveer 100.000 georganiseerde hen gelaars zijn, maar hoeveel duizenden lopen erbij die dat nog niet zijn? De ze mensen zullen zich moeten organi seren anders krijgen ze geen kans om te vissen in bepaalde viswaters." De toeloop naar de sportvissersver enigingen is momenteel groot. De be- 'reierseenheid Brielse Malas (25.000 aden) en de Maasfederatie (15.000 aden) betalen aan de Deltafederatie (10.000 leden) een bepaald bedrag voor het vissen in het Veerse Meer. Iedere federatie houdt verder het beheer over eigen viswater. kwam, nu eens van de amateurs, waarvoor de Hagenaar Van Rijs- wijk als woordvoerder optrad, dan weer van de zijde van de profsectie de suggestie het voor stel pas te behandelen als het rapport-Zon besproken wordt. Vermoedelijk zuilen de afge vaardigden zich in januari of begin februari uitspreken over de aanbevelingen van de studie commissie. De poging het de stichtingen in het betaalde voetbal mogelijk te maken met één elftal in de jeugdcompetitie van de afdelin gen uit te komen trof dat lot. Het voorstel van de amateurs, de maximale vergoeding die een profclub moet betalen aan een amateurvereniging waarvan deze een speler heeft gecontracteerd, te verhogen van maximaal 3000 tot ten hoogste 6000 gulden werd op gelijke wijze van de tafel ge veegd. Meuleman: herkozen (Van onze sportredactie) DUSSEN Tien minuten voor tijd heeft de Bredase scheidsrechter A. Luijken gisteren de wedstrijd Dus- sense Boys - Terheijden (eerste klas KNVB-afdeling) afgebroken. Op dat moment hadden honderd vijftig sup porters bezit genomen van het veld om er een enorme ruzie uit te vech ten. Arbiter Luijken, die een goede wedstrijd gefloten had, zocht zijn heil in de kleedkamer, maar werd daar door een Dussense supporter die onopvallend met twee bestuursleden naar binnen geslopen was in elk aar geslagen. De heer Luijken, die enkele jaren geleden bij een onge luk een dubbele schedelbasisfractuur opliep, kreeg geen uiterlijke tekenen van verwonding. Wel klaagde hij gisteravond over enorme hoofdpijn. De rel in Dussen ontstond toen arbiter Luijken midvoor Donkersloot van Dussense Boys naar de kleedka mer stuurde omdat hij een speler van Terheijden had nagetrapt. Dussense- Boysaanvoerder Schalken ging hier over in discussie met de scheidsrech ter, maar werd tijdens dat gesprek hardhandig weggetrokken. Schalken raakte over z'n toeren en sloeg Ter- heijden-speler Raaijmakers knock out. De heer Luijken stuurde daarop ook Schalken weg en toen waren de poppen aan het dansen. „Ineens", al dus de heer Luijken, „stond het pu bliek op het veld. Die mensen sloe gen er links en rechts verschrikke lijk op los. Het was een enorme chaos". Het vechtende gezelschap liet de scheidsrechter met rust, maar later kreeg hij toch zijn deel. Toen twee besuursleden van Dussense Boys met de heer Luijken wilder gaan praten, wandelde er een Dus sense supporter mee de kleedkamer binnen. „Ik dacht eerst dat het bestuu' met drie man kwam, maar ineens be gon er een op me in te hakken". Df heer Luijken werd door de Dussensr bestuursleden ontzet en bleef enkelf minuten versuft liggen. De politic heeft tegen de supporter proces-ver baal wegens mishandeling opge maakt. ze ongedwongen, spon tane ontvangst. Minister Klompé ging in haar openingswoord in op waardevolle as pecten die de Olympi sche Spelen hebben ter zijde van de jacht op edelmetaal en records. Zij stelde onder meer: „YVanneer de vreugde over de zwaarbevoch ten zege of de bittere teleurstelling over een nederlaag is weggeëbd, dan blijft toch over meen ik, een rijke erva ring uit een contact met vele andere jonge men sen. Mensen die anders denken en leven dan u, die daar waar zij wo nen met andere pro blemen kampen. U zult dat, zelfs in de korte spannende tijd van het Olympisch gebeuren en zeker in Mexico, ge waar zijn geworden. Dat geeft naast de O- 'ympische roem de gro te waarde aan het O- lympisch deelnemen". De minister zei ver der te hopen dat straks in 1972 in Miinchen niet het eindstation van de spelen zal liggen en dat de sportjeugd de steeds sterker worden de stroming van een fi nish van de Spelen af doende zal weten te be dwingen. Als één van de moge- "ijke redmiddelen van 'ie Spelen zag de minls- 'er een minder nationa listisch getinte deelne ming aan de spelen. Inleg: 1-937.509 BeschiS n: J 8'l-879-. 201.564 gumlf, ,7>or le 3e prijs: 8en vanr?3góuÏÏavon<-'geen meldin- n7 deelnemers met 12 goede utislagen. (Van onze sportredactie) RIJSWIJK Minis ter dr. Marga Klompé /ertelde een sprookje. De moraal was dat ge- uk nooit compleet is en lat er altijd wel iets te vensen overblijft. De Minister van Cultuur Recreatie en Maat- chappelijk werk doelde liermee op de Olympi- che ploeg die „ik na- nens de regering kan omplimenteren met 't een u hebt bereikt te lidden van geduchte oncurrentie en ver an huis". en geslagen doelman Bals loopt troosteloos naar de bal die achter d°el ligt. Een fout van nem had Feijenoord aan de voor sprong geholpen. Het zou zo blij- Ven J Onder de aanwezigen was ook prins Claus. Op de foto hierboven in gesprek met „gouden" Ada Kok. De minister ontving deze ploeg op het mi nisterie en ze waren er vrijwel allemaal op de- RCH-HVC -^ggrElinkwiik Jteracles—Haarlem Graafsch. i^isior—Limb. fokndam—Telstar Jbjg—Feijenoord Fort/Sitt.mw Sparta—DWS NAC-psv

de Stem | 1968 | | pagina 9