Dr. Ramselaar neemt afscheid MODIEUZE ii LAARZEN moe van maagzuur? Vlissingen moet gereed staan voor nieuwe vestigingen Tijdelijke haven voor vissers Eerste specialist in Zeeuwsch-Vlaanderen 49.. 45.. 42.. 40.. 30.. 1 25 en uitblazen mevrouw Protestbom in krantenauto pêMUi papier voor uw •—pen Kom kiezen ut f de enorme kollektie bij laag of hoog,decora tief oFglad,met of zonder trekeluiïïng en heerlijk warm i Primitief Victorie .W Bloemisten vormen bloemengilde gevulde speculaas Noodzaak Vlissingen wil in 1969 voor 23 miljoen investeren Onbewoonbaar pand staat niet in Hulst Dubbelstad met Middelburg is moeilijke zaak Practical joker verwent directeur gemeentewerken neem natuur-grijze Sas al in de stemming voor carnaval Nieuw onderzoek Politierechter twijfelt aan autosmokkel Eis: 30 dagen Vandaag nieuwe perencrisis VOORLICHTING OVER DE BTW In Vlissingen: Pax Christ! Welkom in Oosterhout 5 DE STEM VAN VRIJDAG 15 NOVEMBER 1968 5 (ADVERTENTIE) Breda Karrestraat 27, Tilburg Heuvelstraat 70 Rottefdain S^iedam Vlaardingen Den Haag Leiden Dordrecht (Van een onzer verslagevers) AXEL „Het is bijzonder ver heugend dat er een groeiende sa menwerking tussen de ziekenhui zen in Zeeland gaande is. Ik prijs me gelukkig dat ik deze ontwik keling, al is het nog slechts een beginfase, nog heb mogen mee maken. Ja, ik mag wel zeggen dat ik deze samenwerking in het zie kenhuiswezen als een van de be langrijkste pluspunten van de laatste jaren beschouw". Het zijn woorden uit de mond van dokter C. Ramselaar, de 67-jarige geneesheer-directeur van het St.- Elisabethziekenhuis in Sluiskil, die op 16 november als zodanig een punt achter zijn medische praktijk zet. Dr. Ramselaar was in 1933 de eer ste specialist die zich in Zeeuwsch- Vlaanderen kwam vestigen. In dat jaar begon hij als chirurg- gynaecoloog in het toenmalige zie kenhuis van Terneuzen, niet meer dan een flink huis aan de Axelsestraat, waar nu het gebouw van de PZEM staat, en dat ongeveer twintig bed den telde. Daarnaast was dokter Ramselaar ook verbonden aan de zie kenhuizen in Hulst, Groenendijk en Sluiskil. Vijf jaar lang bleef hij de enige specialist in Zeeuwsch-Vlaan deren. In '38 kreeg hij assistentie van dokter DorrepaaL „Het ging er in die beginjaren erg primitief aan toe", vertelt dokter Ramselaar, in zijn door een gulle herfstzon gekoesterde huis aan de Zuidsingel in Axel. „Met mijn kof fer met instrumenten trok ik van het ene ziekenhuis naar het andere. Waterleiding was toen nog een on bekende luxe. Je moest je behelpen met regenwater dat in een bak op het dak was opgevangen. Een rönt- genafdeling en een operatiekamer waren er evenmin. Het gebeurde vaak dat ik midden in de damp van kokend water stond te opereren, en dat ik nauwelijks iets kon zien. Het waren toestanden die nu ondenkbaar zijn, maar waar je toen dagelijks mee te maken kreeg. Gelukkig is daarin in vrij korte tijd veel verbeterd." Bescheiden als hij is vertelt dok ter Ramselaar er niet bij dat hij zelf in die vernieuwingen van het Z. Vlaamse ziekenhuiswezen een groot aandeel heeft gehad. De eerste stoot tot de stelselmatige modernisering van de ziekenhuizen was de uitbrei ding van het ziekenhuis in Sluiskil in 1938. Lachend herinnert dokter Ramselaar zich: „Ik heb toen nog zo'n beetje als architect gespeeld, want die eerste uitbreiding heb ik zelf uitgetekend". Op 1 januari 1950 werd hij benoemd tot geneesheer-di recteur van het Sluiskilse ziekenhuis. Geleidelijk werd onder zijn leiding het aantal bedden van het St.-Eli- sabethziekenhuis, dat oorspronkelijk nog geen 20 bedroeg, opgevoerd tot de huidige accommodatie van 200 bedden. Het beddenhuis werd belang rijk uitgebreid. Er kwam een nieuw verpleegstershuis en er werd een groot klooster bijgebouwd. Van Sluiskil is in feite de victorie begonnen. Andere ziekenhuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen gingen even eens op eigentijdse aanpassingen van hun inrichting over. Maar nog altijd is het ziekenhuis in Sluiskil het grootste in deze streek. De bij de Kring Bloemist-Winke liers - Fleurop-Interflora-Nederland aangesloten bloemisten hebben be sloten om met ingang van gisteren het Bloemengilde in het leven te roe- Pen. Zij achten het gevaar groot, dat foor ondeskundige verkoop van bloe- njen en planten, zoals deze over het ^gemeen bij kruideniers, super- ntarktói en warenhuizen geschiedt, in hioemen en planten als sieraad n de woning in discrediet zullen raken. Het publiek wordt in zijn aankoop teleurgesteld en de leden van het w?menP'de w'"en dit nu juist voor. men, door het geven van vakkun- voorlichting bij de aankoop. ml6™??6" die als bd van het Bloe- ngude toetreden verplichten zich huL publlek het service-pakket te Htóu Êoede adviezen, goede kwa- riin i en. ®rote sortering. Hun zaken U Kenbaar door het Gilde-embleem en groene vlinder met op de rech- rvoorvleugel een oranje bloem. Sinterklaas Het familiefeest van 't ■1aar nadert met rasse schre- cn- Het is een geschikte gelegen- °m weer eens te gaan bakken. evulde speculaas is voor ieder van '"'S een traktatie. Het is zeker de te waard om het zelf te ma- en. daar het kiaargekocht vrij kost baar is. bakmeel' 250 gram zelfrijzend basterri -i gram donkerbruine 175 Sram roomboter, melk TOulS^CUlaaskrUlden' 1 lepel tot knZoi tr0e?sap' Sn«d de boter uunels in de bloem en kneed er met de suiker, kruiden, zout en melk een glad deeg van. Laat het een nacht opstijven. Druk het uit tot een rechthoekige plak van 0,5 cm dikte en verdeel deze in twee gelijke delen. Breng een deel over een be boterd bakblik met opstaande rand (kan ook op biscuitdeksel, belegd met aluminiumfolie) Bestrijk dit met eiwit en verdeel hierop de 300 gram amandelspijs (kiaargekocht of tevo ren gemaakt van 150 g. amandelen, 150 gram suiker, 1 eierdooier, ge raspte citroenschil). Bestrijk deze weer met eiwit, leg de tweede lap deeg erop en druk de lagen goed op elkaar. Bestrijk ook deze tot slot met ei en druk er hier en daar een gehalveerde, gepelde amandel in. Bak de speculaas in ongeveer 40 mi nuten in een matig warme oven gaar en goudbruin. Dokter C. G. Ramselaar, scheiden de geneesheer-directeur van het St.- Elisabethziekenhuls te Sluiskil. In september 1944 overkwam dok. ter Ramselaar een ernstig ongeval. Nadat hij door enkele Duitse offi cieren van huis was gehaald om een spoedoperatie te verrichten op een soldaat, die een schot in de buik had gekregen, botste de auto, waarin hij zat op de terugweg frontaal te gen een andere wagen. Dokter Ram selaar liep een schedelbasisfractuur op en werd zo ernstig gewond aan hei gezicht dat hij een oog moest mis sen. „Maar die soldaat heeft er ge lukkig het leven van afgebracht", zegt de Axelse arts. Het streven van dokter Ramselaar naar meer sa menwerking tussen de Zeeuwse zie kenhuizen resulteerde een jaar of tien geleden in de stichting van het streeklaboratorium voor Zeeland, waarin wordt deelgenomen door de ziekenhuizen van Middelburg, Goes en Sluiskil. Zelf is hij enige jaren voorzitter van deze stichting geweest. „Die samenwerking op ziekenhuis- gebied is zonder meer een nood zaak. De verpleging brengt tegen woordig zulke hoge kosten mee, dat men zich eenvoudig geen doublures kan veroorloven", aldus dokter Ram selaar. Over de dagvulling na zijn pen sionering zegt de scheidende genees heer-directeur: „Ik heb eigenlijk nooit hobby's gehad. Ik zal er nu ernstig over moeten nadenken welke ik zal uitkieeen". De heer en me vrouw Ramselaar hebben acht kin deren. Twee van hun zoons zijn even eens arts, de een is huidspecialist en de ander tandarts. De verdien sten van dokter Ramselaar hebben ook koninklijke erkenning gevonden door zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau. Vrij dag is er in het restaurant van het ziekenhuis in Sluiskil tussen half vijf en half zeven gelegenheid, af scheid van dokter Ramselaar te ne mem. Dinsdag 19 november heeft voor het ziekenhuispersoneel een af scheidsavond in het zusterhuis plaats. Wie dokter Ramselaar als genees heer-directeur van het St.-Elisa- bethziekenhuis zal opvolgen is nog niet bekend. (Van een ontzer verslaggevers) VLISSINGEN Het prioriteiten schema 1969 van de gemeente Vlis singen beloopt een totaal bedrag van ruim 23 miljoen gulden. Dit bete kent een bedrag aan rente en af schrijvingen van 386.000 gulden voor 1969. Nummers één en twee op deze lijst zijn de herprofilering van de Paul Krugerstraat en verkeersvoorzienin- gen nabij de Keersluisbrug. Deze werken zullen tezamen meer dan een half miljoen gulden vergen. Andere objecten van dit schema zijn o.m. verbetering van de straatverlichting, aanschaffingen voor de reinigings dienst, voorbereiding van de riolering „Oude Stad", verbouwing van het pompstation te Oost-Souburg met persleiding naar de Westerschelde, realisering van de zwembadplannen (anderhalf miljoen gulden), sportvel den Koudekerkseweg en scholenbouw (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Door een abuis is in de kop van ons bericht van gis teren over een geval van onbewoon baarverklaring in de gemeente Hon- tenisse, de plaatsnaam Hulst ver meld, waardoor de indruk is gewekt dat hier het bestemmingsplan Hulst in het geding was. Het enige „Hulsterse" aan de zaak is, dat de eigenaar van het pand in kwestie de heer Mei, in Hulst woonachtig is. 9? (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Ofschoon het ge meentebestuur van Vlissingen stelt, dat nauwe samenwerking met het gemeentebestuur van Middelburg moeilijk kan worden ontbeerd (de ontwikkeling van Middelburg is er zeer nauw mee verbonden) verheelt zij niet, dat daarvoor moeilijkheden moeien worden overwonnen. In de begeleidingsbrief bij de ge meentebegroting voor 1969 wordt als bron van deze moeilijkheden vooral genoemd de omstandigheid, dat men hier met twee autonome besturen heeft te maken, die ieder hun eigen beleid bepalen. „Wij zijn echter bereid bij de be paling van dat beleid rekening te houden met het beleid in de zuster stad", voegen b. en w. van Vlissin gen daar aan toe. Gewezen wordt ook op het tot stand komen van gecoördineerde wel standscommissies als tastbaar resul taat van die samenwerking terwijl het er naar uitziet, dat ook op andere terreinen vormen van samenwerking zullen worden gevonden zoals de te werkstelling van werkloze hoofdar beiders, samenwerking met betrek king tot de sociale werkplaatsen, een mogelijk gezamenlijk aanstellen van een brandweerofficier enz. Ook wordt de gezamenlijke acquisitie voor het aantrekken van nieuwe industrieën overwogen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Een kwalijk grapje". Zo typeert de Middelburgse recherche een praktical joke van een nog onbekend persoon, die de direc teur van gemeentewerken van Mid delburg. ir. D. N. Alleiin, een reeks van presentjes liet zenden zonder uiteraard zelf deze geschenken te be talen. Achtereenvolgens verschenen er op het kantoor van gemeentewerken ter attentie van de directeur gebakjes, een zak koek, een krat bier en diver se flessen met geestrijk vocht en ten slotte zelfs een complete Indische maaltijd. Zij zouden allemaal telefo nisch door de directeur van gemeen tewerken zijn besteld, maar deze wist van niets. Blijkbaar heeft een ingezetene, die gemeentewerken iets te verwijten meent te hebben, geprobeerd om door middel van telefoontjes, op naam van ir. Alleijn, waarbij aller lei lekkers werd besteld, de direc teur van gemeentewerken in verle genheid te brengen. Tenslotte werden echter de zaken mensen, die het afgeleverde lekkers weer mee terug moesten nemen, het meest gedupeerd. De grappenmaker wordt verondersteld een inwoner van de nieuwe stadswijk Middelburg- Zuid te zijn, waar niet alleen klach ten over de wijkverwarming zijn ge hoord, maar waar ook sprake is van langdurige wateroverlast in Keur- hove. Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. Wees goed voor uzelf (en uw maag) Rbraé is 'p NORITptódukt (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Zeelands car- navaisstad nummer één, Sas van Gent, heeft de traditionele start van het jaarlijkse carnaval dit jaar een volledig organisatorisch tintje gege ven. In zaal Flora kwam de stichting Sasse Carnaval bijeen met alle buurt- en bedrijfsverenigingen die jaarlijks aan de grote optocht deel nemen. De heren H. Scheffer en A. de Smit vertoonden films met als on derwerp de carnavalsoptochten uit de jaren 1960 tot en met 1967. Beslo ten werd de prijzen der carnavalswa gens ongewijzigd te laten. De start van de optocht zal dit jaar plaats vinden in de Europalaan en de stoet zal zo mogelijk dezelfde route vol gen. Direct na de start van de carna valsfeesten ontwikkelden de ver schillende buurtverenigingen grote activiteiten. De buurtvereniging De Kaai organiseerde een oliebollenver- koopactie en zaterdag zullen de Ma- rollen de lekkernij aanbieden. Ter wijl de carnavalsvereniging Pijke Zot plannen heeft een wafelverkoopactie op touw te zetten. Komende zater dag is er het eerste carnavalsbal on der auspiciën van de buurtvereni ging St.-Albert, in het buurtcentrum aan de Van Miltstraat. Volgende week zaterdag wordt het prinsenbal in de glasfabriek gehou den met medewerking van o.a. de „Erremenie voor lol en leut". Op dit bal zal prins carnaval officieel ge- installeerd worden. Zaterdag 30 no vember is er dansen bij de Marollen. Ook al in het kader van de carna valsfeesten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Heeft R. H. uit Westdorpe een auto ingevoerd zon der rechten te betalen of heeft de douane zich bij de controle van het voertuig danig vergist? Voor de poli tierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, bleek dat donderdag niet dui delijk genoeg. Hij besloot daarom de zaak aan te houden om zelf de auto aan een onderzoek te onderwerpen. De officier, mr. Th. Lebret, had eerder in zijn requisitoir betoogd dat de nummerplaat en de papieren niet bij deze auto behoorden. Op de plaats waar het motor- en chassisnummer dient te zijn ingesla gen had de douane een lasnaad ge constateerd. De officier leidde hier uit af, dat er geknoeid was omdat hier een plaatje met de num mers was opgelast. Die gegevens hoorden volgens mr. Lebret bij een andere auto, overigens van hetzelf de type, die zijn „leven" eerder als wrak had beindigd. De officier meende, dat op die wij ze de invoerrechten en de omzetbe lasting waren ontdoken en eiste niet minder dan een maand onvoor waardelijke gevangenisstraf en ver beurdverklaring van de auto. De verdachte gaf echter geen duimbreed toe. „Er is alleen rond het chassisnummer gelast. Ik ben niet fout, ik wil mijn recht hebben", zo betoogde hij. Raadsman, mr. P. C. Adriaanse achtte ook geen bewijs aanwezig en vroeg vrijspraak. (ADVERTENTIE) (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA De meervoudige kamer van de Bredase arrondissements rechtbank heeft zich gistermiddag be ziggehouden met de indertijd aange houden zaak van de „Molotov-cock- taii", die in de nacht van 23 april door zekere W. F. uit Breda in een bestelauto van het dagblad „De Tele graaf" zou zijn gegooid. Bij deze „bomaanslag" was ook C. O. uit Den Haag betrokken, die van uitlokking en medeplichtigheid werd verdacht. W F. erkende ruiterlijk zijn schuld. De officier van justitie mr. K. Thijssen eiste tegen hem 30 dagen, waarvan 21 voorwaardelijk en een proeftijd van3 jaar De eis geldt met aftrek van (9 dagen) voorarrest. C. O. hoorde dertig dagen, waarvan 20 voorwaardelijk en een proeftijd van 3 jaar tegen zich eisen. De recht bank zal 28 november uitspraak doen. (Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN In verband met de hoge investeringskosten zal de gemeente Vlissingen de realisering van nieuwe uitbreidingsplannen moeten temporiseren. Het gemeente bestuur, dat dit opmerkt in de be geleidingsbrief bij de begroting voor 1969, voegt daar echter aan toe, dat men toch moet zijn ingesteld op on verwachte vestiging van nieuwe be drijven van grote omvang. In verband daarmee werd o.m. vastgesteld en goedgekeurd het plan Paauwenberg II terwijl het plan Souburg-Noord in een vergevorderd stadium van voorbereiding is. In deze plannen worden thans met spoed de nodige gronden verworven, die in de loop van 1969 bouwrijp kunnen zijn, zodat snel een omvang rijk woningbouwprogramma ter hand kan worden genomen. In Vlissingen is voorts nog een groot aantal projecten in voorberei ding tot uitvoering, zoals de sane ring van de binnenstad, die naar het gemeentebestuur verwacht ook in 1969 aanmerkelijk zal vorderen, het plan Boulevard De Ruyter en zovoort. Pétrole Hahn maakt aan roos radicaal een eind. Gebruik dagelijks Pétrole Hahn, de wereldvermaarde haarlotion met die prettige en heerlijk frisse geur. TEGEN ROOS EN HAARUITVAL Imp.: Roparko- Rotterdam (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Vandaag zal opnieuw een perencrisis en interventieregeling in treden, omdat op de peilveilingen de prijzen van de peren onder de daar voor aangegeven prijzen komen. Het is de 4e perencrisis van dit seizoen. (Van een correspondent) KLOOSTERZANDE Voor de on dernemers in het midden- en klein bedrijf wordt op maandag 18 novem ber in hotel De Linde in Kloosterzan- de een voorlichtingsavond gehouden die om acht uur begint. Deze bijeen komst maakt deel uit van een serie van ongeveer honderd, verspreid over het hele land. Ze worden belegd door de Federatie van het Katholiek en het Christelijk Ondernemers ver bond in het Midden- en Kleinbedrijf. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Vlissingse vis sersvloot zal waarschijnlijk een ha ven- en mijnaccommodatie krijgen langs de Koningsweg. Dat is het oevergedeelte langs het z.g. „ver brede kanaal", tussen de Keersluis brug en de terreinen van de Kon. Mij. „De Schelde'. Deze tijdelijke op lossing van het urgente vissershaven- probleem heeft het gemeentebestuur in studie genomen in afwachting van een defintieve beslissing van de be trokken minister over de aanleg van een nieuwe vissershaven. In het kader van de Deltawerken zullen de huidige Vissershaven en Koopmanshaven, die vooral door het loodswezen en voor de pleziervaart worden gebruikt, achter een nieuwe zeewering komen te liggen en daar door onbruikbaar worden. Het gemeentebestuur, dat een en ander meedeelt in een begeleidings brief bij de gemeentebegroting voor 1968, vindt dat daarom Vlissingen het recht heeft op een nieuwe vis sershaven buitendijks bij de Oranje- dijk. tussen de huidige Vissershaven en de Buitenhaven. Het gemeente bestuur acht de tijdelijke oplossing aan de Koningsweg noodzakelijk om dat de beslissing van de minister te lang op zich laat wachten. Naar aanleiding van het onder zoek, dat een provinciale commissie instelt naar de wenselijkheid van concentratie van de visserij in Zee land, vragen burgemeester en wet houders van Vlissingen zich af of een dergelijke concentratie wel gewenst is, vooral ook omdat de voorkeur van vele vissers uitgaat naar Vlissingen als thuishaven en handelshaven. Zo als bekend zou ook Breskens een kandidaat zijn voor een dergelijke geconcentreerde vissershaven. Omdat ik dit jaar meegelopen heb met de Pax-Christi heb ik van 4 no vember tot 9 november met belang stelling de krant ingekeken. Ik heb het prima artikel gelezen van de heer Hein Sluijter, waarin zeer goed beschreven is wat er besproken en gebeurd is tijdens de Pax. En dan krijg je zaterdag bij je ontdijt het artikel van de heer Corn. Verhoe ven. waarin hij probeert zijn indruk ken van de Pax weer te geven. Ik ga nu proberen het artikel van het begin af te volgen. De heer Verhoe ven was moe na de mis, dan zal hij de avond tevoren wel niet op tijd naar bed geweest zijn. Om het ver keerde beeld wat er vroeger was van de Pax weg te nemen is er ver zocht de lyrische beschrijvingen en foto's zoveel mogelijk uit de nieuws media te weren. Het artikel van de heer Sluijter is een uitstekend voor beeld van hoe het wel moet. Nu moet ik de heer Verhoeven gelijk ge ven met wat hij zegt over de angst voor grote massa's, maar bij de mis was er een gegeven waarmee een enkeling weinig kan doen. De totale vrede en een betere wereld doel v.d. Pax kan alleen bereikt wor den door massa's waarin ieder dan voor zichzelf het doel probeert te bereiken. De „totale inzet" hield dus in dat men zich helemaal moest in zetten om dat doel te bereiken. De kerk is een gemeenschap van men sen, dus als er in de kerk gesproken wordt over politiek, zonder een be paalde zijde te kiezen, in het kader van een betere wereld is dit alleen te prijzen. Als de schrijver de bij eenkomst had gezien 's zaterdags had ik zijn onrust enigszins kunnen voorstellen, toen heb ik ook met enig wantrouwen om me heen gekeken, maar da! de schrijver Verhoeven dit zou meemaken is te veel gevraagd, 's Zondags is er ook niet geschreeuwd en sinds wanneer is applaudiseren verboden onder de eucharistievie ring, of is de schrijver zo vastge roest in de liturgie die hij al zo vele jaren heeft meegemaakt? Nu over dat masker. Geachte schrijver dat sloeg niet op datgene wat u gezien hebt, maar wat er in voorgaande dagen besproken was in de kapittels (zie artikel Sluijter). Zo valt de vergelijking met carnaval in duigen. Over carnaval gesproken. Ik hoop dat Verhoeven 11-11 gevierd heeft dan is hij misschien wat com plexen en frustaties kwijtgeraakt. Nu wordt Verhoeven moeilijk. Hij vuurt plotseling een heel stel scher pe vragen af. Kijk de Pax-Christi is een beweging die een betere we reld nastreeft. Nu lopen er rond 's- Hertogenbosch 3800 trekkers rond die zich in principe scharen achter het streven van de Pax. Deze men sen lopen er rond omdat er een ge woonte is dat te doen, die gewoonte is zowat traditie geworden. Heeft de schrijver daar wat tegen, tegen die traditie? En waarom kunnen die 3800 personen niet al pratend over problemen naar Den Bosch trekken om zich aldaar gezamenlijk achter het streven van de Pax te scharen? Dat hij zich in zijn artikel ook nog permitteert te gaan schelden kan voor de leiding van de krant alleen al een reden zijn om hem een ern stige reprimande te geven. Om uitgescholden te worden voor de truttigste middelmaat van de jeugd vind ik alleen onbeschoft en een sprekend voorbeeld van, hoe men niet probeert een betere wereld te verkrijgen. Voor de rest is het artikel ailemaa] onzin. De schrijver moet proberen de teksten nog eens te lezen die de trekkers in de mis hebben voorgelezen, hij moet maar eens praten met Sluijter en als bij dan heel dapper is moet hij maar eens een keer meelopen met de Pax. Verder vind ik de heer Verhoeven een kortzichtig iemand, een kolom- menvuller, en hoop ik dat De Stem hem heel snel precies zegt waaraan hij zich te houden heeft, omdat dit artikel tegen alle regels van het bur gerlijk fatsoen ingaat. BREDA J. UITTERHOEVE Sinds enkele weken heb ik me in Oosterhout gevestigd. De verwelko ming van nieuwe ingezetenen ge schiedt echter wel op uiteenlopende wijze. Van een slijterij een gratis fles wijn op tafel en van de politie een bon op je autoruit. Wat is na melijk het geval. Op de morgen van 11 november 1968 zullen vele bewoners van de componistenbuurt in Oosterheide wel ietwat verwonderd naar hun auto voorruit hebben gekeken. Alweer re clame natuurlijk zal de eerste ge dachte geweest zijn, maar bij een nader onderzoek bleek dit niet het geval te zijn. Wat dan wel zult u zich afvragen? Nou heel eenvoudig: op de kille morgen van de elfde van de elfde deze koude feiten: „tijd 06.12 uur, datum 11-11-1968 hebt doen of laten stilstaan/staan als aange geven aan de achterzijde dezes onder nummer 2 etc. kosten f 10,-" Al met al een bijzonder aardige verwelkoming in onze nieuwe woon plaats, met het geruststellende ge voel dat wanneer eenieder slaapt de gemeentepolitie Oosterhout paraat is, zelfs over koude auto's. Een waarschuwing geven 's mor gens om 6 uur is uiteraard een moei lijke zaak, want alles is in diepe rust en zo vroeg gaat het toch ongestoord. Zo ziet u dat ieder zijn eigen ma nier heeft van verwelkoming. OOSTERHOUT. M. PRINS CLAUS heeft gisteren door 't in werking stellen van de transport banden in het briefpostgebouw van de PTT in Amsterdam, het districts postkantoor aan het Oosterdok offi cieel in bedrijf gesteld.

de Stem | 1968 | | pagina 5