GEMEENTEBESTUUR IN MINEUR Vlissingen bezorgd over economische toestand Ren nies Goese Veste: van alles wat voor iedereen fiikalön? tapijt 2140 tot Ttf Thuisaers ^Telleriii erijen I ALTONS In gesprek met Twee 87-jarigen getrouwd LAGERE TARIEVEN GROOTVERBRUIKERS MORGEN Commentaar Offer(te)s voor de energie Dro og weer Péchiney N.V. Haven Brandend maagzuur, V oorwaardeli jke straf voor slaan van echtgenote Nieuwe directeur AKF te Goes Korenbeurs Goes: Jaarvergadering Katholiek Vrouwengilde Voetbalduel van Zeeuwsen en Brabantsen Landbouwprimeur INTERNATIONAAL BEKROOND KAMERBREED v.a.feB p.m. POSTBUS 39 - HILVERSUM LBURG Jenthem en Jutting 17 uur openlrn >nstelling Jonge Zeeuwse Kunste. archief 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur /onstelling „Vliedbergen in Zee. 20 uur Bemin je naastemaai et je vrouw niet, 18 j, NSTEEN Ittjens 9-13 uur ententoonstelling 20 uur Het naakte vlees, 18 J. i. Weeshuis 10-12; 14-17 en ig.y Ver etdstedebouw tentoonstelling, ENS lis: 19.30 uur: gespreksavond. ÏURG Theater 19.30 uur Opvoering „Au. Jans" NGEN bra 20 uur De laatste trein uit iga, 18 j. luiskelder 10-12, 15-17 en 19-21'uur sitie „Sluis vroeger en nu" LBURG xchief 13.30-17.30 uur Tentoonstel- Vliedbergen in Zeeland" !0 uur Bemin je naastemaar st je vrouw niet, 18 j. "NSTEEN jens 9-13 uur ntentoonstelling NGEN ïbra 19 en 21 uur De laatste trein tanga, 18 j. Weeshuis 10-12 en 14-17 uur dstedebouwdag 19 uur Django, de man zonder e, 18 j, 21 uur Het naakte vlees, ENDAMME nrcht 20 uur Dansavond „De ra- Toekomst" en „The Country Club" 18- en 17-jarigen. >IJKE le Lozanne 20 uur Jongeren socll- .n Vooren 15 uur Seriekaarttag ht Theater 19.30 uur Bal TERZANDE Gemeenschapshuis 18 uur prijs- ng Kruijssen 15 uur Kalkoenschie- ITZEN 20 uur The sound oi music, al. URG Theater 20 uur The sound of mu- LDIJK Centrum 20 uur Prijskaarting NT man 19 uur Prijskamp topMan Vilder 15 uur KalkoenschieW HE-PAAL ts 17 uur Prijskamp topbiljart Bakker 15 uur Schieting TDIJK Dijk 15 uur Schieting )RpE iehuis 19.15 uur Dorpsavond «JBURG aan Seriekaarting !NS -raete Duivententoosteliing VDIJKE 19.30 uur Toneeluitvoering ,m Seriekaarting iskelder 15-17 en 20-21 uur „Sluis vroeger en nu" Ex- i i dn DE STEM VAN VRIJDAG 15 NOVEMBER 1968 Minister De Block van Economi sche Zaken heeft meege deeld, dat onderzocht wordt welke maatregelen nodig zijn om te voorkomen dat belangrijke in dustriële projecten voor Nederland verloren gaan als gevolg van het feit dat in de omliggende landen zeer lage offertes worden gedaan met betrekking tot de energievoor ziening. Aanleiding voor dit onderzoek is het verloren gaan voor Nederland (Delfzijl) van een groot zoutelektro- lysebedrijf van Dow. Dit bedrijf zal nu in het Duitse Stade worden ge vestigd. De mededeling van de minister toont aan dat men zich ook in rege ringskringen bezorgd maakt over de steeds langer wordende lijst van on dernemingen, die haar nieuwe fa brieken eigenlijk het liefst in Ne derland zouden willen wegzetten, maar die tenslotte toch naar een an der land gaan, omdat daar bijzonder gunstige vestigingsvoorwaarden worden aangeboden. Het gebeurt ook dat in Nederland zelf versper ringen zijn opgeworpen die kenne lijk moeilijk uit de weg geruimd kunnen worden. Zo'n versperring is het zogenaamde nieuwheidsbegin sel, dat de Nederlandse regering verbiedt goedkoop aardgas te leve ren aan meer dan één industrie met hetzelfde produktieproces. Dit be ginsel heeft tot nu toe de Franse alu- miniumindusfrie Péchiney buiten de grenzen gehouden. Péchiney heeft een uitgesproken voorkeur voor een vestiging in het Zuid-Sloege- bied. De moeilijkheid in al deze geval len is dat in E.E.G.-verband bepaal de afspraken zijn gemaakt met be trekking tot de energievoorziening aan bedrijven, die zich in het E.E.G.- gebied willen vestigen Dit om con currentievervalsingen te voorkomen. Er is een E.E.G.-commissie, die con trole uitoefent op de naleving van deze afspraken. Tot nu toe heeft Nederland zich braaf aan de afspraken gehouden. Dit betekende dat met de zich aan dienende industrieën in feite niet onderhandeld kon worden. In het zakenleven geldt immers dat men reeks van mogelijkheden moet kunnen uitspelen om succes te kun nen boeken. Hoe meer men zich bij voorbaat aan beperkingen bindt hoe minder de kans van slagen. 'n beginsel geldt de zwakke on- aerhandelingspositie voor alle G-landen. Men ontkomt echter met aan de indruk dat landen als °elgie en Duitsland beter zaken °en met de grote bedrijven, die in Noordwest-Europa willen vestigen, dan Nederland. Men krijgt net gevoel dat zij de E.E.G.-voor- scnritten soepeler weten te hante ren, achterdeurtjes weten te vinden om bepaalde, hinderlijke afspraken and e We? fe gaan oE °P z'n minst ere middelen weten te vinden om de grote basisindustrieën naar zich toe te trekken. Het wordt hoog tijd dat de Ne derlandse regering, met respecte- m19i ,Van ,^6 'n E-E-G- verband ge- e afspraken, de concurrentie met de omliggende landen ver ratm' Er 'S een actiet' doelgericht, I, en vindingrijk beleid nodig m het harde gevecht om de mil- I enemnvesteringen van de M n overeind te blijven. Wet een dergelijk beleid moet 11 te beginnen, de vestiging van Eannenyw'onrdZeeneiand Vei"9 9eS,e'd en lich- zondaBU'tZiC^ten voor zaterdag Koud èn°nSeSt0ld door het K-N-' *Wdeld over Nederiand C^ers *e" Proee°nt-Z^crd?g: Zon: meer dan 30 onder n™n;-,temP-: 3 tot 8 graden greden onrW max--temP- 3 tot 8 droge nerinrtp normaa.1: kans op een 95 procent ?-! minstens 12 uur: etaaal. 90' procent.ee" g6heel dr°°g «ntC°min0ntdas: 20„n: 10 tot 60 Pf°- der 'normöi0!1"13" tot 6 ®raden on- graden mS; max-temp.: 2 tot 7 droge nerinrtp maal; kans op een 90 procent u minstens 12 uur: etmaab 85' procent Seheel dr°°gi (Van een onzer verslaggevers). VLISSINGEN De economische situatie in Vlissingen vervult het gemeentebestuur met zorg. Niet al leen is de scheepsbouw in de hui dige situatie kwetsbaar gebleken maar ongerustheid bestaat ook over de 'verdere ontwikkeling van de in dustrie in het havengebied van Vlis singen-oost. Verontrust is het gemeentebestuur ook door het dreigend gevaar van vestiging van een zeehavengebied in Moerdijk. Teleurstellend is voorts de tijdsduur, die blijkt te zijn gemoeid met de totstandkoming van het Ha venschap Vlissingen-oosi. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, die deze sombere feiten opsommen in een begeleidingsbrief bij de begroting voor 1969, voegen daar nog in mineur aan toe, dat de voor de economie van Vlissingen zo belangrijke vaste oeververbinding op een aanmerkelijke afstand oostwaarts van Vlissingen zal komen. Een teleurstelling betekent ten slotte ook het uitblijven van een definitieve beslissing over de afslui ting van de Vissershaven en de Koopmanshaven. Niet alleen is daar door de beveiliging van de stad te gen stormvloeden onvoldoende, maar kan bovendien geen goede op lossing voor de vissershaven worden gevonden, zo stellen de gemeentebe stuurderen. Naar hun mening staat het vast, dat Vlissingen recht heeft op een nieuwe vissershaven. Enkele lichtpunten, die het ge meentebesuur, bij dit alles toch nog ontwaart zijn vooral: Uitbreiding van het produktieas- sortiment bij de scheepswerf „De Schelde", belangrijkste werkge ver in Vlissingen, waardoor het bedrijf minder kwetsbaar is. Verdere uitbreiding van de che mische industrie van Hoechst Vlissingen n.v. in Vlissingen-oost, die op korte termijn zijn beslag zal krijgen. De dit jaar van de minister van verkeer en waterstaat verkregen toestemming om te beginnen met de bouw van een handelskade in Vlissingen-oost waardoor de groeiende havenactiviteiten zich verder kunnen ontwikkelen. Grootste wrevel blijft, dat was te verwachten, het uitblijven van een gunstige mogelijkheid voor de vesti ging van de alumiumsmelterij van meentebestuur hoopt nog altijd, dat Péchiney in het Sloegebied. Het ge- de minister zal terugkomen op zijn beslissing om voor deze industrie geen goedkoop aardgas ter beschik king te stellen. „Het argument dat goedkoop aard gas slechts aan één aluminiumsmel- terij in Nederland ter beschikking kan worden gesteld op grond van het z.g. nieuwheidsbeginsel spreekt ons niet aan", aldus wordt in de bege leidingsbrief opgemerkt. Aan die op merking wordt de suggestie gekop peld, dat de minister met de ont vangers van dit aardgas tot over eenstemming zou kunnen komen over een verdere verstrekking dan alleen aan hen ter bevordering van de industrialisatie in Vlissin gen. Teleurgesteld toont het gemeente bestuur zich over de tegenstellingen, die in 1968 zijn ontstaan bij het Over legorgaan zuid-west-Nederland over de havenontwikkeling in dit deel van het land. Dat geldt met name zoals gezegd de Moerdijk. Burgemeester en wethouders grij pen de gelegenheid, die de begelei dingsbrief biedt, ook aan om nog eens te pleiten voor het in stand houden van de n.v. Haven van Vlis singen als stuwadoorsbedrijf, ook ais het havenschap een feit is geworden. Zij merken in dit verband op, dat de ontwikkeling van de n.v. Haven in het algemeen tot voldoening stemt. Vooral de woiimport ontwikkelt zich gunstig terwijl ook met de verlading van enkele andere produkten suc cessen worden geboekt. Het gemeentebestuur is tenslotte verheugd, dat de minister van ver keer en waterstaat inziet, dat on danks een eventuele vaste oeverver- bind'og over de Westerschelde een verbetering van de veerverbinding met Breskens noodzakelijk blijft. B. en w. herhalen in dit verband hun standpunt, dat de aanleg van een nieuwe veerhaven niet kan worden gesteld. (Zie voor verder nieuws uit deze begroting elders in dit nummer). DE KONING en koningin van Grie kenland zijn gisteren voor een par ticulier bezoek van enkele dagen in België aangekomen. DE SOVJET-UNIE heeft bevestigd, dat het onbemande ruimtevaartuig Zonci-6 gisteren om de maan is ge vlogen. EEN PALEIS voor keizer Hirohito is in het centrum van Tokio gisteren gereed gekomen. (ADVERTENTIE) druk op de maag, opgeblazen gevoel (ADVERTENTIE) Sommigen kopen een Rodex oE London coat alleen om het label tóch is het de beste winter}as die er is Kruipt u deze winter gerust weg achter de kraag van uw gedistingeerde Rodex. Houd uw handen in uw zak, als het vriest dat het kraakt. Draag uw Rodex in de auto, op weg naar de zaak, als u een boodschapje doet of een wandeling maakt Ontdek daarbij dat de winter korter lijkt, en veel minder koud in uw zuiver wollen Rodex. Ervaar dat een goede winterjas niet dik hoeft te zijn en niet zwaar of lomp als een berevacht. Vergeet de nadelen van een gewone winterjas en loop eens binnen bij Hendriksen. Aarzel niet om een Rodex te vragen, wij weten wat u bedoelt. uiteindelijk is het de beste winterjas die er is. Grote Markt 25 - Breda (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor het mis handelen van zijn vrouw, onder meer met de kolf van een geweer, is don derdag een veehandelaar II. P. uit Axel door de politierechter te Mid delburg veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf, een boete van tweehonderd gulden en verbeurdverklaring van het vuurwa pen met munitie. P. had geen wa penvergunning. Kort na zijn thuiskomst, had P, heftige ruzie met zijn vrouw gekre gen. Hij was er toen op gaan slaan, behalve met het geweer ook met een bierkrat. Hij was als een dolle man te keer gegaan en had ook de inboede; van zijn huis zwaar be schadigd. De officier, mr. Th. Lebret, had in plaats van de twee weken voor waardelijk een week onvoorwaarde lijke gevangenisstraf geëist. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Met ingang van 1 no vember 1.1. is benoemd tot directeur van de Apparaten- en Ketelfabriek Den Haag N.V. (AKF) te Goes, ir. W J. ter Hart. De AKF vervaardigt apparaten voor de petro-, petrochemische en nucleaire industrie. De AKF is een dochteronderne- ming van de HoU andsche Construc tie Groep. Het ligi in de bedoeling dat de neer Ter Hart, zodra zijn woning gereed is, zich in Goes gaat vesti gen. Tot 1 november was de heer Ter Hart technisch directeur van de Ko ninklijke DRU te Ulft. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Broeder Siardus, stafdo cent aan de sociale academie, heeft gisteren op de jaarvergadering van het katholiek vrouwengilde in het bisdom Breda, die gehouden werd in de Korenbeurs te Goes, een inleiding gehouden over het buitengewoon la ger onderwijs. Hij sprak over de vele verschillen de vormen van buitengewoon on derwijs, zowel op openbare als op bijzondere scholen. In tegenstelling tot het buitenland blijkt er in Ne derland, aldus de spreker, een grote differentiatie te zijn wat betreft het buitengewone onderwijs. Alle typen van b.l.o.-scholen werden onder de loep genomen. Tijdens de eerste helft van de ver gadering werden enkele huishoude lijke zaken afgehandeld. Het wel komstwoord werd uitgesproken door de presidente, mevrouw H. Schami- née-Bosman. Aan de orde kwamen verder o.a. jaarverslagen van de se cretaresse en de penningmeesteresse. De jaarvergadering werd besloten met een bezoek aan de b.l.o. Mr. dr. Messchool in Goes. (Van onze correspondent) KAPELLE Vanavond om half acht wordt een dames-voetbalwed strijd gespeeld op het Meto-terrein te Hoogerheide. De ploegen die tegen elkaar in het veld komen zijn het Bvhbantse Aviolanda tegen de eer ste Zeeuwse dames-voetbalvereni ging. De opbrengst is voor het Rode Kruis. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES „Plannen genoeg", is de reactie van de heer T. van Maurik, de man die de scepter zwaait in het jongerencentrum „De Veste" aan de Keizersdijk in Goes, als het gaat om de vraag wat er dit seizoen zoal in het centrum gaat gebeuren. Vooropgesteld, in het jongerencen trum wordt jeugdwerk bedreven: iedereen, van welke geloofsovertui ging ook, is vrij om te komen en te gaan. De bedoeling is dat de activiteiten, die voortaan in „De Veste" plaats vinden, uitgaan van de „Stichting open jeugdwerk Goes en omgeving", en niet langer van het hervormde centrum „De Veste". In de stichting, die nog niet hele maal een feit is, zullen katholieken, gereformeerden en hervormden sa menwerken. Zo is er in „De Veste" de socitëeit voor 18- tot 25-jarigen, iedere dins dag en vrijdag van 9 tot 12 uur. Er is een eigen ruimte met een bar, bi bliotheek, discohoek, waar gepraat (al of niet onder leiding van een des kundige), gezongen (al of niet in pro test) en gezellig gezeten kan worden. 's Zaterdags is er van 8 tot 11 uur de instuif „nieuwe stijl" voor mensen van 16 tot 20 jaar. Op het programma staan: dans, film, teenermodeshows, optreden van bekende solisten en dis co-avonden. Op woensdagavond is er voor de zelfde leeftijdgroep gelegenheid voor bowling en andere spelen, is er de foto- en filmshop, de klets- en klie- derhoek en de discobar. De jongeren-soos voor 12- tot 15- jarigen is op vrijdagavond van 7 tot half 9. Een zaal vol spelen staat deze groep ter beschikking, evenals de dis co-bar. Er zullen films worden ver toond, creatieve toestanden en vosse- j achten zijn. Daarnaast kunnen 14-jarigen en ouderen op vrijdagavond om half 9 tafeltennissen. De middagpauze-recreatie voor scholieren wordt nu nog alleen 's woensdags van 12 tot 2 uur gehouden. Zo'n 100 scholieren van buiten Goes maken hier wekelijks gebruik van. „Het is typisch open jeugdwerk", al dus de heer Van Maurik. „En een groot succes. We zouden graag meer van deze middag-panzes willen heb ben". Dan zijn er nog de gespreksgroepen voor 18-jarigen en ouderen op de dinsdagavonden van 7 tot 9 uur. Naast dit alles gaat men in „De Veste" voorzieningen treffen voor het NIEUW-NAMEN De 87-ja rige Theodora Aleida Keiser uit Nieuw-Namen heeft voor de ambtenaar van de burgerlijke stand te Amsterdam haar ja woord gegeven aan de 87-jarige Amsterdammer Jacob Kuiper. Voor beiden was het de vijfde keer dat zij trouwden. Jacob Kuiper verloor drie jaar geleden zijn vierde vrouw. Via een advertentie kwam hij in con tact met Theodora Keiser, die kort voordien haar 4e man had verloren. De bruidegom heeft uit zijn huwelijken vijf kinderen gehad, de bruid is altijd kinder loos gebleven. De ambtenaar van de burger lijke stand, de heer C. Roggen, zei eerlijk tegen het krasse echt paar Kuiper-Keiser, dat zij het allemaal veel beter wisten dan hij, zodat hij geen goede raad behoefde te geven. Hij noemde het besluit van het echtpaar een uitstekende reclame voor het huwelijk. (ADVERTENTIE) houden van instuiven voor geestelijk gehandicapten. Op het ogenblik wordt er gewerkt aan de inrichting van een donkere kamer, waarvoor de uitrusting al aan wezig is. Er is ook een 8 mm film projector, zodat amateur-filmers hun gang kunnen gaan. Wat de komende twee maanden be treft staat er nog een aantal bijzon dere punten voor de zaterdagavonden op het programma. Op 16 november zal Cees de Jong (de begeleider van cabaretier Dimi- tri van Toren) met zijn trio optreden. Een week erna is er voor het eerst een disco-happening. De 30e novem ber zal waarschijnlijk een show van tienerkleding worden gehouden. De 7e december komt Boudewijn de Groot met zijn trio. De entree voor deze avond zal laag worden gehou den. „Wij zijn geen commerciële tent, maar we moeten toch proberen het hoofd boven water te houden", ver duidelijkt de heer Van Maurik, die wel laat uitkomen dat er een drin gende behoefte aan subsidie van de plaatselijke overheid is. De 14e december zal de band „Mo- reman's Privecy" optreden. Al deze gebeurtenissen beginnen om 8 uur. Verder is men bezig Rikkert Zul- develd naar Goes te halen. Ook bezig is men met de voorbereiding van een tentoonstelling, die Robert Maaskant uit Vlissingen rond Kerstmis in „De Veste" zal houden. Het wordt een tentoonstelling van magisch-realisti- sche tekeningen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH De minister van Economische Zaken, mr. L. de Block, heeft zich tot alle elektriciteitsbe drijven in Nederland gewend. In een brief wijst hij er op dat energie-pro ducerende bedrijven in het buiten land, met name in België en Duits land, zeer lage tarieven berekenen aan grootverbruikers. Aanzienlijk la ger dan in Nederland. De minister vraagt in het schrijven de bedrijven zich te bezinnen op de mogelijkheid een soortgelijke tarief berekening toe te passen. Dit werd gisteren in de vergade ring van Provinciale Staten van Noord-Brabant meegedeeld door de heer Baggerman. Met name in Zuid- west-Nederland wordt het lage ener gietarief, dat in België wordt gehan teerd, ondervonden als een ernstige vorm van concurrentie. Grote bedrijven, die zich in het Deltagebied willen vestigen, betrek ken uiteraard ook de energietarie ven in hun berekeningen. Vanuit Zuidwest-Nederland is al herhaalde lijk gewezen op de situatie en is ge vraagd om maatregelen van de over heid om deze discrepantie op te hef fen. Minister De Block heeft overi gens, zoals onlangs is bericht, een onderzoek naar de verschillen in ves tigingsvoorwaarden tussen Nederland en België ingesteld. Grote zak van 20 kg f3,95 Vraag zo nodig verkoopadressen bij: KNZ Hengelo, Tel 05400-53241, toestel 310. (Van onze correspondent) 's-HEER ARENDSKERKE In de week van 18 t.m. 23 november is er een Nederlandse primeur op land bouwgebied te zien in het filiaal van Hoegem Dijkhof in. 's-Heer Arends- feerke. Het is eem pneumatische kunstmeststrooier. Deze machine combineert de werkbreedte van een centrifugaalstrooier met de nauwkeu righeid van een. schotelstrooier. Ze heeft n.l. een vaste werkbreedte van 10 m., terwijl elk van de 8 strooipij- pen een effectieve strooibreedte heeft van slechts 1.25 m., bij een valhoogte van ongeveer 60 cm. DRIE JEMENITISCHE Arabieren, een vader en zijn twee zoons, hebben gisteren gezegd onschuldig te zijn aan samenzwering tot moord op de gekozen president Richard M. Nixon. (ADVERTENTIE) Gespecialiseerd in ALLE BONTSOORTEN Onze jarenlange ervaring is uw garantie TILBURG - HEUVELSTRAAT 101 - Tel. 04250 22913 VOOrt de zesde maal wordt morgen in Terneuzen de Zuiderparkloop ge houden. Aan deze jaarlijkse cross zullen dit keer naar schatting onge veer 250 atleten en atletes deelnemen. De Zuiderparkloop bleef tot nu toe een complete Zeeuwse aangelegen heid en het ziet er naar uit dat het dat ook dit jaar nog zal blijven. Wij hebben nog geen inschrijvingen uil Brabant. Er zijn wel uitnodigingen verstuurd aan alle W estbrabantse at- letiekclubs, maar ik denk dat de meeste atleten de reis naar Terneu zen te ver vinden", zegt de heer J Hofman, secretaris van de organise rende atletiekvereniging Schelde- sport. OOK van onze zuiderburen verwacht de heer Hofman dit jaar weinig. „De Belgen krijg je voor een cross bij zonder moeilijk naar Nederland. Zit lopen veel liever in hun eigen lana omdat er daar bij een cross aantrek kelijke prijzen te verdienen zijn, ter wijl wij niet meer dan een beke kunnen geven". DE heer Hofman, die de cross m sa menwerking met zijn dochter - natio naal kampioene op de 60 meter hor den (b-meisjes) - voorbereidt, richt zijn aandacht nu, naast de KNAU-at leten, vooral op de Zeeuwse scholen. De heer Hofman: „Wij hebben een groot aantal scholen uitgenodigd. In Terneuzen zijn dat er alleen al vijf tien. De meeste jongens komen altijd van de katholieke lagere school St.- Willebrordus uit Terneuzen. Ook dit keer zijn er weer 24 jongens voor de cross ingeschreven. Deze ploeg zal zonder twijfel opnieuw de wisselprijs voor het beste schoolteam in ont vangst kunnen nemen. Maar de St.- Willebrordusschool is niet de enige vaste klant van de heer Hofman. Ook de Goese L.T.S. en M.T.S. waren de laatste tijd steeds van de partij en voor morgen rekent de Scheldesport- secretaris weer op ploegen uit Goes. DE heer Hofman is dit jaar voor de derde maal bij de organisatie van de cross betrokken. ln 1965 kwam hij als wedstrijdsecretaris in het bestuur van Scheldesport. Twee jaar geleden volgde de benoeming tot secretaris. De eerste Zuiderparkloop werd zes jaar geleden georganiseerd door de toenmalige sportambtenaar van Ter neuzen, de heer Johannessen. „Sinds die eerste cross is het aantal deelne mers steeds gegroeid. Erg vlug gaat het echte/ niet, want met 250 deelne mers horen wij nog bij de kleinere crossen in Zuid-Nederland. Dat komt hoofdzakelijk omdat wij in onze ver eniging zelf weinig crossers hebben. Onze leden zijn meer gespecialiseerd op kortere afstanden. Daarom is in Terneuzen de animo voor de atletiek- cross niet zo groot. Onze eigen leden zien een cross meer als training, dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld de lopers van RKHAV (Hulst) die zich op de langere afstanden en de cross gespecialiseerd hebben", aldus de heer Hofman.

de Stem | 1968 | | pagina 3