■P'vS m ren GEMEI Positie hoofd technische dienst niet in geding Raad Biervliet verhoogt diverse belastingen DE STEM Onverbiddelijke straffen voor rijden onder invloed DUJARDIN noveitiójjenj GOES BOSCH OPTIEK HULST OOSTBURG VLISSINGSE BEGROTING SLUIT Verhoging van plaatselijke belasting noodzakelijk LUCKY LUKE EN DE WRAAK VAN DE DALTONS Droo g weer MIDDELBURG Dijkgraaf Hulster Ambacht ZUID-BEVELAND Intocht Sinterklaas Auto schept bromfietser Conactavond politie Diamanten bruiloft OKK 60 jaar Fietser tegen auto Identiteit Hoogwater WEIMNEKER Beroepingswerk Wat en waar MORGEN Commentt Offer(te)s v< de energie BE STEM VAN VRIJDAG 15 NOVEMBER 1968 GOES Sinterklaas zal zaterdag 16 november 's middags om half 3 per helikopter op het voetbalveld aan de Heemskerkstraat arriveren. Sin terklaas zal daar worden opgewacht door een delegatie van het bestuur van de Goese Middenstand Centrale en het muziekgezelschap „Euphonia". Na zijn aankomst zal Sinterklaas, voorafgegaan door „Euphonia" en vergezeld van een tiental zwarte Pieten, een tocht door de stad ma ken. Sint zal bovendien nog een bezoek brengen in ziekenhuizen e.d. en na tuurlijk aan de Goese winkels. Gevonden voorwerpen In de maand oktober zijn aan het bureau van gemeentepolitie te Goes onder staande voorwerpen als gevonden aangegeven en nog niet afgehaald. Inlichtingen daarover zijn aldaar te verkrijgen van maandag tot en met vrijdag, tussen 9.00 en 12.00 uur. 3 div. portemonnees m.z. inhoud, gjroene regenbroek, Lipssleutel no. 16249, étui met autosleutel no. CC 595, blauw kinderfietsje, mapje met pasfoto's, paarse oorbel, paraplu, étui, inh. kam en nagelvijl, brom fietsplaat BSB 091, teddybeer, gerui te fietstas inh. kleding, gereed schapsbox, fluit met kompas, lap Stof, bedelkettinkje, adresboekje, zuignap, sleutel „Ahrend" 4423, polshorloge „Kienzle", rode kinder- step, bruin-witte sjaal, étui met pas foto's, zwarte damesschoen, knus- sleutel, bromfiets-tas, inh. regen- broek, oorclip, donkerblauw jack, zilveren ketting met halve gulden, bril, zwart montuur, geblokte tas, inh. gereedschap, zwarte regenbroek, horlogeketting, dameshorloge „Lin coln", gebloemde damessjaal, bloed koralen armband, bruine herenschoe nen, lichtbak, wandelwagentje, hy draulische crick, rood kinderfietsje, donkerblauw kindervest, dameshand schoen, bankbiljet van f 10,-, rode kinderdriewieler, leren herenhand- sehoen, snoer kralen (gitten), dub bele fietstassen, graden driehoek. Hansweerr In de berm De bestuurder van een vrachtwagen, G. E. uit Ermelo, is nabij het viaduct op de Nieuwland- seweg in de berm geraakt en in een weiland terechtgekomen. De be stuurder kwam met de schrik vrij. De auto moest door 'n takelwagen wor den weggesleept. Duivententoonstelling De post duivenvereniging De Vrijheidsduif houdt morgen een grote duiventen toonstelling. Deze zal worden gehou den in Ons Dorpshuis een vangt aan te 16.00 uur. Circa 400 duiven zullen aan de tentoonstelling deelnemen. Daarnaast wordt nog een rad van avontuur opgesteld en een schiet tent. In de loop van de avond zal de uitslag van de gehouden loterij be kendgemaakt worden. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Als gevolg van een aantal onduidelijkheden tijdens de discussie over de noodzaak van een vierde technisch ambtenaar, is ten onrechte de indruk gewekt, dat bij het dagelijks bestuur de vraag leeft, of deze ambtenaar aan de top zou moeten worden benoemd, zodat het huidige hoofd van de technische dienst naar de tweede plaats wordt geschoven". Aldus de dijkgraaf van het water schap .Hulster Ambacht" namens het dagelijks bestuur naar aanleiding van vragen en opmerkingen die tij dens de algemene bestuursvergade ring waarover wij gisteren bericht ten werden gehoord. „De uitbreiding van de personeels formatie", vervolgt de dijkgraaf, „kan in eerste instantie het beste worden beoordeeld door het hoofd van de technische dienst zelf, die het volle vertrouwen geniet en bekwaam ge acht wordt zijn dienst te runnen. Juist in de jaren, waarin het waterschap is opgebouwd, heeft deze man doof hard werken en goed inzicht blijk gegeven de problemen, die de op bouw van de technische dienst met zich meebrengt, naar behoren op te lossen. We hebben daar de grootste waardering voor". De heer Staal wilde duidelijk stel len, dat in het dagelijks bestuur we' is besloten tot het vragen van een krediet voor een derde medewerker van het hoofd van de technische dienst, maar nog geen definitief standpunt is ingenomen over de noodzaak van een technisch hoofd ambtenaar of technisch ambtenaar eerste klas. „Een kwestie van rang dus", zo zei hij, „hetgeen overigens wel samen hangt met de bestaande formatie. Ik kon in de vergadering geen uitvoe rige beschouwing opzetten, omdat dan over namen zou moeten worden ge sproken. Dat vind ik altijd een tere kwestie". Hoofdingeland P. Vercauteren uit Nieuw-Namen wilde tijdens de ver gadering overtuigd worden van de noodzaak, dat de technische dienst wordt uitgebreid. „Ik wilde hier liever", aldus "de dijkgraaf, „niet uitgebreid op ingaan staande de vergadering en daarom besloot ik een commissie van drie personen in te stellen, om de nood zaak van uitbreiding nader te bestu deren, samen met het hoofd van de technische dienst". BRESKENS Op de kruising Schoondijke-Breskens veerhaven en Groede-Breskens dorp, is de brom fietser P. J. J. uit Breskens met zijn brommer door een personenauto, be stuurd door A. P. M. K. uit Tilburg, geschept. J., die van de richting Breskens kwam, verleende geen voorrang aan de personenauto, die uit de richting Schoondijk kwam en naar de veerhaven reed. Met een hersen schudding en hoofdwonden is J. na behandeld te zijn door dokter v. d. Maas uit Breskens, naar het zieken huis te Oostburg overgebracht. De brommer was total loss en de auto werd zwaar beschadigd. (Van onze correspondent) BIERVLIET De raad van Bier vliet heeft verschillende verordenin gen opnieuw vastgesteld en de hef fingen verhoogd. Deze verhogingen waren noodzakelijk om voor 1969 een sluitende begroting met een post on voorzien te hebben. De heffing en invordering op de straatbelasting werden echter op DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 13,40 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), 4,50 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst. teL 01140-3751. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030- REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180-7438). REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel (01150-4866) en J. Robesin (01140-2005). REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764). REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND: mej, S. Maaskant (01100-5689). SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865). EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur), Terneuzen, tel 01150-4281. Th. de Bakker, Terneuzen, teL 01150-2601. M. Bogers, Oostburg, teL 0U70-2893. C. Menu, Goes, tel. 01100-8030. hetzelfde tarief gehandhaafd. Gelet op het agrarische karakter van Bier vliet was de overweging van b. en w. geweest, de agrariërs niet nog eens extra te belasten. De tijd is voor hen toch al niet rooskleurig. De heffing op de reinigingsrechten werd verhoogd voor de eerste emmer van 15,50 tot 16,voor de tweede en volgende emmers zal het tarief be dragen 12,50. De rioolbelasting zal worden verhoogd van 10 tot 20 per aangesloten perceeL De meerop brengst wordt geraamd op 4170. De opcenten voor de personele belasting zullen worden verhoogd van 180 tot 200. Hierdoor zou een meeropbrengst van ƒ3400 ontstaan. Aan het r.-k. Kerkbestuur werd 2035 m2 grond verkocht voor de bouw van een nieuwe drieklassige school in het bestemmingsplan Bier- vliet-Noord. De waarde wordt ge schat op 60.000. De gestelde voorwaarden van de ZEGAM voor de aansluiting van de wijk Driewegen worden geaccep teerd. De garantie voor 50 wonin gen zal echter op voorstel van b. en w. komen te vervallen, zodra in de gehele gemeente 315 percelen zullen zijn aangesloten. Op grond van de onderwijswet 1920 werd voor de openbare lagere scholen een ouderraad ingesteld; de commissie voor de wering van schoolverzuim werd hiermede ont bonden. De ontwerp-begroting voor 1969 werd aangeboden. De gewone dienst geeft een post onvoorzien van 8157,70, met aan inkomsten en uit gaven 1.533.756,01. De kapitaals dienst sluit met een nadelig saldo van 323.995,55. De inkomsten be dragen 2.702.551,80 en de uitga ven ƒ3.026.547,35. Tijdens de rondvraag vroeg de heer De Smit aandacht voor de ver lichting van enkele straten. Ook wil de hij wel geïnformeerd zijn over de bewoning van het bejaarden-appar tementengebouw. De burgemeester zei dat er in de cember met het verlichtingsplan zal worden begonnen. Over het bejaar denappartement kon hij niet zoveel zeggen, daar dit een zaak van Rozen- oord is. Doch het al dan niet hebben van A.O.W. doet niets aan de opname af. 1 X S/4 "/'f' (ADVERTENTIE) Uediplomeerd opticien Gediplomeerd leontaktlenzenspecialist Slecht zien in het verkeer is levensgevaarlijk! Draag uw bril Voor automobilisten heb ben wij speciale moderne monturen met licht ge kleurde of ontspiegelde glazen. terneuzen Noordstraat 16 Tel. 01150—2337 Huist Korte Nieuwstraat 3 Telefoon 01M0—2327 De Middelburgse Politie Sport- en Ontspanningsvereniging (M.P.S.O.) hield haar jaarlijkse contactavond. Het was de eerste keer sedert de „fusie" met de reservistenvereni- ging. Aan het begin van de avond werd door burgemeester mr. J. Dryber aan een twaalftal leden het Trim- vaardigheidsdiploma uitgereikt. Be halve door de commissaris, de heer D. van Ooijen, werd dit diploma Rijen. Door de heren J. van Geldere, A. Lenselink, P. Suurland, J. de Kuiper C. Priester, P. Kooiman, P. Remijn- se, P. van Hooydonk, I. Fiikweert, H. ten Hacken en J. Heeren be haald. Tijdens het daarop volgend diner accentueerde de commissaris met een kort woord nog eens het belang van dit soort avonden, waarbij hij Prijsschieting In café „De Vee handel" bij S. Blommaert werd een grote prijsschieting gehouden op de liggende wip. Er namen 42 schutters deel. De hoogvogel werd geschoten door N. de Vos te Hulst, de eerste zijvogel door J. van Helsland te Hulst en de tweede zijvogel door J. van Dorselaar te Kapellehrug. De meeste vogels werden gescho ten door de 84-jarige P. Blommaert te Hulst. Opbrengst collecte De gehouden klaproos-collecte bracht dit jaar f 425,- op. Dit was maar f 88,. meer dam in 1967. Clinge Carnaval Ook in Clinge zal het komende jaar carnaval gevierd wor den. Als prins carnaval, die zal rege ren onder de naam prins Kriek I is gekozen de heer Eug. Bol. Hij is in Clinge de eerste prins carnaval. Verder is ook de raad van elf ge kozen. De leden zijn, Fr. Blommaert L. Seghers, G. Seghers, J. Kerckhaert P. Everaert, J. Hageman, Jo Ver- straeten, F. Baart, G. van Boven, J. van den Bulck, M. de Wilde. IJzendijke Jubileum St.-Joseph Heden (vrijdag) viert de vakafdeling „St.- Joseph" haar 30-jarig bestaan. Het feestprogramma, dat in het Jeugdge- bouw wordt gehouden, luidt als volgt: 19.00 uur mis in de parochie kerk, 19.30 uur samenkomst in het Jeugdgebouw met feestvergadering, daarna huldiging jubilarissen. Verder is er aan deze avond een koffietafel verbonden en is er gelegenheid tot dansen op de tonen van het orkest „II Vacabeau". Lamswaarde Prijsschieting In café „De Vre de" bij R. Heyems werd een prijs schieting gehouden op de liggende wip. Er werd geschoten op twee wippen. De uitslag is als volgt: Wip 1: hoogvogel: P. Heimans: eer ste zij vogel: Th. Pauwelstweede zijvogel: P. de Smit. Wip 2: hoogvogel: A. Mahu; eer ste zijvogel: Th. van Driessche; tweede zijvogel: J. Vernimmen. Er waren twee bekers beschikbaar ge steld. De eerste werd gewonnen door J. Joossens, de tweede door R. Herreweg, die ook nog 5 kleine vo gels schoot. St.-Jansteen (Van onze correspondent) Aloys Rottier en Philomena Ste vens hebben op 83-jarige leeftijd hun diamanten huwelijksfeest ge vierd. Het echtpaar Rottier werd da nig in de bloemen gezet en velen kwamen tar receptie feleciteren. in de eerste plaats de korpsgeest op het oog had. Westkapelle (Van onze correspondent) In november is het 60 jaar geleden dat het fanfarekorps „Oefening Kweekt Kunst" is opgericht. Ter gelegenheid van dit' feit zal op zaterdag 23 november een feestavond worden gehouden in verenigingsge bouw „Westkapelle Herrijst", waar een cabaretgezelschap zal optreden, waarbij o.a. Berry Kievits en Ge rard Walden aanwezig zullen zijn. Opgevoerd zal worden: „Wij doen het zelf van 8 tot 11". Zaterdagmid dag zal ter gelegenheid van dit jubi leum een receptie worden gehouden in hotel „De Valk". Plattelandsvrouwen In aanwezigheid van vele donateurs, leden met echtgenoten van de af deling Westkapelle der Z.L.M. en vele genodigden hield de afdeling Westkapelle in de Bond van Platte landsvrouwen haar maandelijkse bij eenkomst. Mevrouw Flipse - Roelse de voorzitster der afdeling, kon op deze avond het woord geven aan de heer A. Viruly, oud-gezagvoerder der K.L.M., die een interessante cause rie hield over het onderwerp „Vlie gen, toen en straks". Mevrouw Flipse vertoonde hierna nog een aantal dia's van Westkapel le vanaf de installatie als burge meester van sprekers vader in 1943 tot en met heden. Het was een boeiende avond die door iedereen bijzonder gewaardeerd werd. N.C.V.B.-vergadering Maandag a.s. zad de N.C.V.B. zijn maandelijk se bijeenkomst houden. Op deze a- vond zal mevrouw De Jonge - De Jonge te Yerseke spreken over het onderwerp „Veranderde moraal". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een week gevangenisstraf, een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid waar van drie maanden voorwaarde' lijk en onder toezichtstelling van het Zeeuwse Consultatie Bureav voor Alcoholisme was de onver biddelijke straf, die donderdag de marktkoopman A. K. uit Schou wen wegens het rijden onder in vloed kreeg opgelegd van de po litierechter te Middelburg. De ontkenning, dronken achter liet stuur te hebben gezeten („Ik was al meer dan een uur thuis, Voordat de politie kwam en had in dat uur wat gedronken") mocht hem niet baten. Politierechter mr. P. van Empel wees erop, dat verschillende getui gen hem zwaaiend uit een café had den zien komen en slingerend zien wegrijden. De officier, mr. Th. Lehret, had in zijn requisitoir zelfs vijftien maanden ontzegging van de rijbe voegdheid, waarvan drie voorwaar, delijk, geëist. Conform de eis van de officier werd de tremmer S. W. uit Zierik- zee veroordeeld tot een week ge vangenisstraf en twaalf maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan drie maaniden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar en onder toezicht van het bureau voor alcoholisme. Hem werd ten laste gelegd, op een voorrangsweg in Zierikzee geen voorrang te hebben verleend, terwijl hij te veel had gedronken, waardoor een verkeersongeval was ontstaan. Eveneens rijden onder invloed werd de loswerkman K. van B. uit Terneuzen ten laste gelegd. Hij was met zijn auto wat moeilijk door een bocht gekomen, was in aanraking gekomen met een taxi en had zijn reis zonder te stoppen voortgezet. De taxichauffeur zette de achtervol ging in. Het gelukte hem Van B. bot stilstand te brengen. Ofschoon hij een bloedproef had geweigerd, ontkende Van B. onder invloed te zijn geweest. De officier hechttg daar echter geen geloof aan en eiste een week onvoorwaardelijke gevangenisstraf en negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Politierechter mr. Van Empel achtte de drankinvloed echter niet bewezen en beperkte de straf tot Van B.'s veroorzaken van (Van onze correspondent) KAMPERLAND De tienjarige jongen L. V. reed per fiets over de Molenweg te Kamperland.' Plotseling sloeg hij links af en botste op een bestelauto, bestuurd door Van E. uit Middelburg, die uit tegenovergestel de richting kwam. De jongen is met een ernstige beenwond overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De begroting van de gemeente Vlissingen voor het jaar 1969 is sluitend met zelfs een post voor onvoorziene uitga ven van 300.000 gulden. Belang rijkste oorzaken van deze gunstige ontwikkeling zijn, aldus vermeldt het gemeentebestuur in een bege leidingsbrief een verandering in het begrotingspatroon en een ver hoging van de uitkering uit het gemeentefonds. De verandering in het begrotings patroon heeft vooral betrekking op het wegvallen van de inkomsten en uitgaven (per saldo nadelig) van het openbaar en bijzonder uJ.o.-onder- wijs als gevolg van het in werking treden van de mammoetwet. Dit heeft een, zij het eenmalig, budget tair voordeel opgeleverd. Ook de Al gemene Wet Bijzondere Ziektekosten heeft een voor de gemeente Vlissin gen voordelige werking. Dit laatste is vooral van belang omdat in Vlis singen de kosten van de sociale zorg sterker stijgen dan het landelijk ge middelde. Burgemeester en wethouders wij zen er echter op, dat ondanks deze gunstige situatie, ook in het komende jaar niet aan een belastingverhoging zal zijn te ontkomen. Deze verhoging, die bescheidener Is dan die voor 1968, wordt gemoti veerd met het standpunt, dat het verder benutten van het gemeente lijk belastinggebied langs de weg van de geleidelijkheid dient te geschie den. Voorts zal de gemeente in de sector van de dienstverleningen voor kostenstijgingen komen te staan ter wijl in de naaste toekomst omvang rijke investeringen nodig zullen zijn. die het bedrag aan onvoorziene uit gaven van 300.000 gulden zal over schrijden. Alleen al met de uitvoe ring van het prioriteitenschema voor 1969 Is een voorlopig bedrag aan ka- pitaalslasten gemoeid van 386.000 gul den. Zo dient het nog te bouwen zwem- hadcomplex zich op de nieuwe ge meentebegroting aan met een exploi tatietekort van 125.000 gulden. De meeropbrengsten uit de plaat selijke belasingen zullen op de eerste plaats uit de verhoging van de riool- belasting moeten komen. Het totaal opbrengstenbedrag uit deze belas ting zal op 150.000 gulden moeten komen. Dat houdt in, dat het huidige bedrag per aansluiting van 17,50 gul den op 33,62 gulden zal moeten wor den gebracht. De straatbelasting zal worden ge bracht van 20 op 22 procent van de belastbare opbrengst voor gebouwde eigendommen en van 10 op 11 pro cent van de belastbare opbrengst voor ongebouwde eigendommen. De minister van Binnenlandse Za ken heeft trouwens een dergelijke verhoging als minimum gesteld, wil de gemeente in aanmerking komen voor een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds. Dat verhoogde minimum geldt ook de reinigingsrechten, die daarvoor zullen moeten worden verhoogd van 24 gulden tot 26,50 per emmer per jaar. Hetzelfde geldt voor de opcenten op de personele belasting: van ge middeld 200 naar gemiddeld 220. de aanrijding. Dat leverde hem een boete van honderd gulden op. Ook de bankwerker J. R. uit Sas van Gent- ontkende schuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde: het rijden in zijn woonplaats in een auto onder invloed van sterke drank. Verdediger mr. A. Peeck wees zelfs op een doktersverklaring, dat vermeldde, dat R. „niet, althans niet merkbaar" onder invloed was, Mr. Van Empel achtte het resultaat van de bloedproef, een alcohol pro. millage van 1,10, echter overtuigend genoeg en veroordeelde R. tot een gevangenisstraf van vier dagen en een ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van zes maanden. De monteur J. R. uit Dordrecht had op een parkeerterrein in Hans- weert een auto aangereden en was daarna, zonder zijn identiteit op te geven, doorgereden. Dat bezorgde hem donderdag twee boetes: voor het eerste feit vijftig gulden, voor het tweede honderd gulden. Een boete van vierhonderd gulden en zes weken ontzegging van de rij bevoegdheid werd A. de R. uit We- meldinge opgelegd. Hij was „ge dachteloos" de kruising achter de nieuwe brug bij Terneuzen opgere den, had geen voorrang verleend en daardoor een aanrijding veroor zaakt. Een inzittende van de andere auto werd daarbij ernstig gewond. Morgen, zaterdag 16 november; Hansweeort: 11.23 en 00. 0 uur: Ter neuzen: 10.56 en 23.36 uur; Vlissin gen: 10.30 en 23.06 uur; Wemeldin- ge: 12.05 en 00.00 uur. (ADVERTENTIE) SCHIEDAM ROOSENDAAL Ned. Herv. Kerk: Bedankt voor Zie rikzee W. Sirag te Rotterdam-zuid. Geref. kerken: Aangenomen naar Zuidwolde (Dr.) E. Jansen te Goes. Geref. kerken (vrijgem.): Beroepen te Rotterdam-zuid: W. Triemstra te Vrouwenpolder. Ned. Herv. kerk: Bedankt voor Sommelsdijk: P. Kolijn te Seherpe- ndsse. Geref. kerken: Beroepen te Zeist: Chr. v.d. Poeil te Yerseke. MIDDELBURG Van Benthem en Jutting 17 uur opent tentoonstelling Jonge Zeeuwse Kunst naars Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17.30 p-' Tentoonstelling „Vliedbergen in jjjj land". City 20 uur Bemin je naaste..,, vergeet je vrouw niet, 18 j, ST.-JANSTEEN E. Ottjens 9-13 uur Duivententoonstelling GOES Grand 20 uur Het naakte vlees, II Voorin. Weeshuis 10-12; 14-17 en 1!-, uur Wereldstedebouwtenitoonstellinj, BRESKENS Scaldis: 19.30 uur: gespreksavond. OOSTBURG Ledel Theater 19.30 uur Opvoering neke Jans" VLISSINGEN Alhambra 20 uur De laatste trein ié Katanga, 18 j. SLUIS Stadhuiskelder 10-12, 15-17 en 19-21 um Expositie „Sluis vroeger en nu" MIDDELBURG Rijksarchief 13.30-17.30 uur Tentoon# ling „Vliedbergen in Zeeland" City 20 uur Bemin je naaste.... i vergeet je vrouw niet, 18 j. ST. JANSTEEN E. Ottjens 9-13 uur Duivententoonstelling VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De laatste tai| uit Katanga, 18 j. GOES Voorm. Weeshuis 10-12 en 14-17 ui| Wereldstedebouwdag Grand 19 uur Django. de man zonfcl genade, 18 j, 21 uur Het naakte vtal 18 j. KWADENDAMME De Burcht 20 uur Dansavond „De I lijke Toekomst" en „The Country Cc' J voor 15-, 16- en 17-jarigen. IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongeren»? teit Pr. van Voorcn 15 uur Seriela4( Hofzicht Theater 19.30 uur Bal KLOOSTERZANDE NKV Gemeenschapshuis 18 uur P kaarting R. van Kruijssen 15 uur Kalkoens* I ting TERNEUZEN Luxor 20 uur The sound of mijsfe, OOSTBURG Ledel Theater 20 uur The sound of sic, a.I. STOPPELDIJK Café Centrum 20 uur Prijskaartinl HEIKANT F. Saman 19 uur Prijskamp CLINGE L. de Vilder 15 uur KalkoenschietP KEMSCIIE-PAAL P. Boets 17 uur Prijskamp topbiljart A. de Bakker 15 uur Schieting HENGSTDIJK P. van Dijk 15 uur Schieting ZUIDDORPE Parochiehuis 19,15 uur Dorpsavonl AARDENBURG De Zwaan Seriekaarting BRESKENS Schelstraete Duivententoostelling SCHOONDIJKE Wijffels 19.30 uur Toneeluitvoering GROEDE Boerdam Seriekaarting SLUIS Stadhuiskelder 15-17 en 20-21 u® positie „Sluis vroeger en nu" M Minister De Block vt sche Zaken he<j deeld, dat onderz welke maatregelen nodi te voorkomen dat belai dustriële projecten voor verloren gaan als gevolij feit dat in de omliggeml zeer lage offertes worde met betrekking tot de enl ziening. Aanleiding voor dit one het verloren gaan voor (Delfzijl) van een groot zcj lysebedrijf van Dow. Dit i nu in het Duitse Stade wi vestigd. De mededeling van de toont aan dat men zich ringskringen bezorgd maai steeds langer wordende lij; dernemingen, die haar ni brieken eigenlijk het lief| derland zouden willen maar die tenslotte toch n der land gaan, omdat daar gunstige vestigingsvc worden aangeboden. Het ook dat in Nederland ringen zijn opgeworpen di lijk moeilijk uit de weg kunnen worden. Zo'n veil is het zogenaamde nieuwheil sel, dat de Nederlandse verbiedt goedkoop aardgas ren aan meer dan één indu hetzelfde produktieproces. ginsel heeft tot nu toe de miniumindustrie Péchiney grenzen gehouden. Péchinf een uitgesproken voorkei een vestiging in het Zuic bied. De moeilijkheid in al de2L len is dat in E.E.G.-verband| de afspraken zijn gemaakt trekking tot de energievo aan bedrijven, die zich in gebied willen vestigen currentievervalsingen te voo Er is een E.E.G.-commissie, frole uitoefent op de nalev deze afspraken. Tot nu toe heeft Nederlai braaf aan de afspraken gel Dit betekende dat met de zij dienende industrieën in fei onderhandeld kon worden, zakenleven geldt immers d<! een reeks van mogelijkhedej kunnen uitspelen om succes nen boeken. Hoe meer men voorbaat aan beperkingen bir minder de kans van slagen. In beginsel geldt de zwali derhandelingspositie voor E E.G.-landen. Men ontkomt d'T .aan c'e indruk dat lanc België en Duitsland beter doen met de grote bedrijve zich in Noordwest-Europa vestigen, dan Nederland. Mer] et pvoel dat zij de E.E.C schriften soepeler weten te ren, achterdeurtjes weten te om bepaalde, hinderlijke afs hit de weg fe gaan of op z'r' andere middelen weren te °m de grote basisindustrieën zich toe te trekken. Het wordt hoog tijd dat d erlandse regering, met res rmg van de in E.E.G. verban maakte afspraken, de concur met de omliggende landen Er is een actiet, doelgi |k en vindingrijk beleid pm in het harde gevecht om d joenemnvesteringen van de bedrijven overeind te blijven. Met een dergelijk beleid p be9'nnen, de vestigini Pechiney in Zeeland veilig gl kunnen worden. zoL°TitZichte" voor zaterda Knua ^gesteld door het K.? graden max--temp.: 3 droge n°n-d®,r normaal: kans op 95 proeem10?6 Van minstens 12 etmaal 90 proven? ee" geheel cent00min0n.dag: 2°n: 10 tot 60 der 'no tot 6 gradei graden max.-temp.: 2 droge ner- T normaal; kans om 90 Procent- kP Va" minstens 12 «maal: 85'pa0n^n°P ongeheel.

de Stem | 1968 | | pagina 2