Aanleg rondweg Kloosterzande voorlopig niet te verwachten Inkoopvereniging warme bakkers PROCEDURE ERNSTIG VERTRAAGD Vrees voor smokkel van sigaretten valt mee Overwegend droog Politie zocht vergeefs verder NIEUWE STADSKERN VLISSINGEN In gesprek met Afschaffing grensvergunningen SAMENWERKING IN COÖPERATIEF VERBAND Mevr. P. Verlinde- Maandag - -1 Kan brillant groeien; heetman Brandend maagzuur, helpen direct J Gasrekening statenlid Wijziging notulen statenvergadering De vermiste vissers „St.-Christoffel" houdt discussie-bijeenkomst in Roosendaal Snelheid in verkeer Niet speciaal op Belgen gemunt Urgentie Veere exploiteert zeestrand voor Veerse-Gatdam Kantongerecht PRAATJE" op DE WEG Eerste provinciaal paters Heilige Harten overleden Autocontrole in Middelburg Nationaal concours voor blaaskapellen v 3 DE STEM VAN WOENSDAG 6 NOVEMBER 1968 3 (ADVERTENTIE) Dat kan bij ons. U koopt een ring met een kleine brillant. Deze steen kunt u telkens ruilen voor een grotere. U hoeft dan alleen het verschil bij te betalen. Zo krijgt U geleidelijk, zonder grote uitgaven ineens, een steeds edeler en kostbaarder sieraad. Wilt u meer weten over dit aantrekkelijke systeem? Wij zullen het u graag vertellen. solitair ringen met 1 steen In prijzen van 125.-, 200.-, 325.-en hoger. edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 tel 116670 filiaal oostzeedijk 155-157 rotterdam (Van een onzer verslaggevers) HULST „Wij hebben het altijd een zure zaak gevonden", aldus een woordvoerder van de hoofdin spectie der invoerrechten en accijn zen te Terneuzen in zijn commen taar op het nieuws, dat nu ook de Belgische autoriteiten vrije door tocht voor het grensverkeer hebben ingevoerd. „We wisten het nog niet, maar we vinden het prettig dat de Belgi sche collega's een praktijk hebben afgeschaft, die wij er al lang niet meer op na hielden". Nu noch de Belgen noch de Ne derlanders een machtiging meer no dig hebben, ligt het voor de hand, dat smokkelwaar eenvoudiger de grens overgebracht kan worden. Zo als bekend heeft het ministerie van Financiën al extra-maatregelen aan gekondigd om het smokkelen zoveel mogelijk te beteugelen. Bij de hoofdinspectie in Terneu- 2®n zei men: „De vrees voor bo tersmokkel is bij de Belgen zo langzamerhand we-1 de wereld uit. Wat het zal worden als de sigaret ten in Nederland weer duurder zijn geworden, merken we na 1 januari wel". De Noordbrabantse Christelijke Boerenbond en de Belgische boeren bond hebben, zoals bekend, bij her haling aangedrongen op de afschaf fing van de grensvergunningen. De Belgische autoriteiten hebben nu het verlossende antwoord gegeven. Ook V.V.V.-instanties hebben dit ge probeerd. In deze kringen toonde men zicj, zeer verheugd over het wegvalien van de onaangename dou- aneregels. De burgemeester van Aardenburg, iTu r van Berckel, zei: „Ik heb nog niet gehoord dat de Belgi- (ADVERTENTIE) sche regeling helemaal van de baan is. Als dat zo is, dan ben ik daar heel blij mee. Die vergunningen be tekenden voor onze bevolking 'n ver schrikkelijke barrière. Veel mensen hier hebben familie in de grens streek en moeten vaak kilometers omrijden als ze op bezoek gaan. Wil men een vergunning hebben dan moet men met zeer sterke argumen ten komen, anders krijg je er geen". Burgmeester mr. J. Reuser van St.-Jansteen: „Ik be,n heel geluk kig met de nieuwe regeling. We heb ben er jaren op gewacht, en voor geijverd". Nederland kent al sedert 1955 geen verbodsbepalingen meer voor over gangen in de „groene grens". Al ge ruime tijd was bij de Belgische dou aniers in Zeeuwsch-Vlaanderen, met name bij Sluis en Aardemburg, al merkbaar dat de normen wat soe peler werden gehanteerd dan voor heen. op de maag, opgeblazen gevoel? De vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N. °P dinsdag om 18.00 uur luiden: overwegend droog en vrij koud met op vele plaatsen nachtvorst. De weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland luiden voor donderdag: zon: 10 tot 70 pro eent; min.-temp.: 1 tot 6 graden on ver normaal; max.-temp.: 1 tot 5 gra- aen onder normaal; kans op een ge- eel droog etmaal: 80 procent; kans ■P een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. De weersverwachtingen voor vrij- Z1)I}: z°n: 10 tot 70 procent; min.- "1P-; 1 5 graden onder normaal; m= i.fmP,; 5 graden onder nor ms tl li?ns op een geheel droog et- procent; kans op een droge cent6 V&n minstens 12 uur: 90 Pro" (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten in de notulen van de statenvergade ring van december van het vorige jaar, waarin door het lid J. Stenvert (P.v.d.A.) mededelingen werden ge daan over de particuliere gasreke ning van het K.V.P.-statenlid P. Adriaansens, deze mededelingen als nog op te nemen. De heer Stenvert gebruikte destijds de vertrouwelijke gegevens van de heer Adriaansens als voorbeeld tij dens een debat over vastrechttarie ven voor aardgas. Bedoelde passage werd geschrapt o.m. nadat het college een „ambte lijke notitie" had ontvangen, zo schrijven G.S. thans aan de Prov. Staten, die inhield dat de heren Sten vert en Adriaansens hadden verzocht het vermelden van de gasrekening van de laatste niet in de notulen op te nemen. Later werden vragen over deze aangelegenheid gesteld door de voor zitter van de K.V.P.-fractie in de sta ten, drs. V/. Dusarduijn, en ook van andere zijden werden tegen wegla ting bezwaren gemaakt. Inmiddels heeft de heer Adriaan sens zich tot G.S. gericht met een brief waarin hij ontkent een verzoek tot weglating van de cijfers aan het college te hebben gericht. De mededeling, zo veronderstelt de heer Adriaansens, dat hij tegen deze weglating geen bezwaar had, is wellicht geïnterpreteerd als een deel hebben aan dit verzoek van de heer Stenvert. Deze interpretatie wijst de heer Adriaansens echter als onjuist van de harm. In het schrijven aan de staten zeg gen G.S. dat dit laatste naar hun me ning ook de kern van de zaak Is. Overigens voegen zij daaraan toe dat na tien maanden moeilijk is te recon strueren hoe de zaak precies is ge lopen. G.S. besluiten hun schrijven met de mededeling het in overeenstem ming met de heren Stenvert en Adriaansens, wenselijk te achten de passage alsnog op te nemen. Bij Kloosterzande gaat de vier- strooksweg vanaf de veerboot in eens over op een smalle twee- strooksweg. De situatie zal voorlo pig nog wel zo blijven. (Vain een onzer verslaggeefsters) RILLAND-BATIl De Rijkspolitie te water heeft gisteren tevergeefs gezocht naar de drie Belgische sport vissers, die sinds maandagmorgen op de Oosterschelde worden vermist. Met twee boten, de R.P. 18 en de R.P. 64, en een vliegtuig, de R.P. 201, is de Hooitas-plaat in de Mossel kreek in de Oosterschelde afgezocht en afgediregd. Alleen een pet heeft men gevon den, maar wel op een heel andere plaats dan waar men maandag en kele inventarisstukken uit de boot terugvond. De Belgen, die worden vermist zijn de 45-jarige J. E., de 60-jarige F. Veirscharen en de 30-jarige H. E. Verbaenen, allen uit Antwerpen. Zondagmorgen vertrokken zij met een open roeiboot vanuit de haven in Rilland Batlh de Oosterschelde op. Men vermoedt, dat het bootje tij dens de harde wind van zondag vol gelopen is en gezonken en de op varenden daarbij zijn verdronken. Het feit dat. men bij de Rijkspolitie te water niet weet waar de Belgen zich op de Oosterschelde bevonden hebben, bemoeilijkt het zoeken. Vandaag zal opnieuw met vliegtuig en boten een ander deel van de Oos- tenscheldie worden afgezocht. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Het district West-Brabant en Zeeland van St.- Christoffel, de vereniging van han delsvertegenwoordigers, verzeke ringsfunctionarissen en leidinggeven de commerciële buitendienstfunctio narissen, houdt zaterdag een discus siebijeenkomst in hotel Goderie te Roosendaal. De heer F. J. G. Werter uit Utrecht zal spreken over „Fusies en concentraties en de gevolgen daar van voor onze beroepsgenoten". Over de ontwikkeling vam de func tie van haradelsvertegenwoorddger in het kader vain de zich sterkwijzi- gende produktie en afzet, spreekt de heer A. C. Wagenmakers uit Den Bosch, die tevens als discussielei der zal optreden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. „Dit is de grootste onzin. Iedereen die te hard rijdt, krijgt een bekeuring wanneer men dit heeft kunnen constateren. Het is bepaald niet zo, dat speciaal Belgen hiervoor uit een file gehaald worden". Deze woorden richtte de officier van justitie mr. H. Spreij voor het kanton gerecht te Terneuzen tot de Belg C. J. G. uit Doel (B.), die in de Graven straat te Clinge te hard zou hebben gereden. G. ontkende dit. „Ik reed achter twee Hollandse wagens en deze kregen geen bekeuring. Dat vind ik verdacht", zei G„ waarop de kan tonrechter mr. H. van Son hem ant woordde: „Daarom bent u ook als ver dachte hier gekomen waarschijnlijk, allemaal verdacht". Mr. Spreij vervolgde: „Dergelijk verweer krijg ik ettelijke malen te horen en ik heb de politie hierover al vaak geïnterrumpeerd, maar men zegt, dat dat volkomen uit de lucht is gegrepen. De juistheid van het elektronisch verkeersapparaat is bui ten kijf. Dit wordt elke maand op zijn betrouwbaarheid getest". G. werd conform de eis tot 30. veroordeeld. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De aanleg van een rondweg aan de oostzijde van Kloosterzande, aansluitend op de vierbaansweg vanaf de veerhaven tot vlak voor de bebouwde kom, is voor lopig nog niet te verwachten. De plannen zullen in Den Haag langer worden vastgehouden dan aanvan kelijk voorzien werd. Als vanaf nu alles naar wens verloopt, bestaat et een kans dat de aanbesteding in het voorjaar kan plaatsvinden. Al in juni (zie De Stem van 12 juni) had de technische dienst van rijkswaterstaat in Terneuzen het be stek gereed liggen. Rijkswaterstaat heeft vanaf lat tijdstip alles in het werk gesteld om spoed achter de plannen te zetten. Verwacht werd dat het werk in september of in de loop van oktober kon worden aanbe steed. Op een gegeven moment ech ter moesten er veranderingen in de tekeningen worden aangebracht. Daardoor werd de procedure ernstig vertraagd. „Op het ogenblik", aldus onze zegs man bij de Terneuzense rijkswater staat, ,,is het technisch overleg bezig. Daarna moet de hele zaak op Finan ciën worden doorgenomen. Hoelang dat zal duren, is moeilijk te zeggen. In normale omstandigheden maar en kele maanden". Blijft natuurlijk nog de vraag of er genoeg geld is om het project uit te voeren. Dat is een factor die door de rijkswaterstaat niet onderschat wordt. „Maar," zo zegt men, „deze rondweg heeft de hoogste urgentie. We nemen aan dat daarmee rekening zal worden gehouden". Tijdens raadsvergaderingen in de gemeente Hontenisse worden voort durend vragen gesteld over de vurig verlangde rondweg, die het centrum van Kloosterzande moet verlossen van de overstelpende verkeersdrukte bij aankomst van een veerboot. Rijks waterstaat heeft eerder al verklaard dat de nieuwe aanleginrichtingen voor de veerboot in Kruiningen en Perkpolder zoveel geld hebben ver slonden, dat voorlopig niet meer ge dacht moet worden aan de uitvoering van het rondwegplan, dat nauw ver band houdt met het in de vaart ko men van de dubbeldeksveerboot. Hoewel door stoplichten even bul ten de in. en afritten naar de veer boot gezorgd wordt voor een min of njeer regelmatige doorstroming van hétverkeer, is de vrij plotselinge overgang van vier rijstroken naar twee (zie foto), vaak aanleiding tot levensgevaarlijke manoeuvres. De verkeersstroom wordt bovendien in eens veel te groot, waardoor de tra verse van Kloosterzande letterlyk overspoeld wordt, met alle gevolgen van dien. (Van een onzer verslaggevers) VEERE Het gemeentebestuur van Veere heeft van het rijk vergun ning gekregen om het zeestrand voor de Veerse Gatdam te exploiteren. Het strand, dat na dichting van het Veer se Gat is ontstaan, bevindt zich voor de kust van Vrouwenpolder en sluit aan op de oudere stranden. Dit strandgedeelte mag, evenals dit het geval is met het reeds gehuurde Noordzeestrand en het Veerse Meer- strand, worden gebruikt voor het plaatsen van stoelen, banken, tenten en andere voor het badbedrijf beno digde zaken. De gemeente moet voor bet huren een bedrag van f 20,- per laar betalen. 11 (Van onze correspondent) TERNEUZEN J. van O. uit Hulst reed te Hontenisse over de Hulsterse weg in een Volkswagen, die werd bestuurd door zijn zoon. Zij kwamen hierbij een vrachtwagen tegen, die als aanhang een salonwagen met zich voerde. Beide wagens stopten, omdat O. „even" een boodschap aan de chauffeur van de vrachtwagen met wie hij in dienstrelatie stond, door wilde geven. Het gevolg was dat de weg werd geblokkeerd en een andere automobilist tegen de Volkswagen opreed. Deze, J. van D. uit Rotter dam, liep hierbij een hersenschudding op, en vertelde nauwelijks hersteld, voor het Terneuzense kantongerecht hoe hij de Volkswagen onmogelijk meer kon ontwijken: „Ze hadden el kaar midden op de weg wat te ver tellen". Naar links kon Van D. even min uitwijken, omdat daar twee meis jes stonden met een bromfiets. Van D. zei door O. direct na het ongeval zeer incorrect toegesproken te zijn. O. had twee getuigen als décharge meegebracht en ontkende. De aanrij ding had volgens hem en de twee getuigen plaatsgevonden nadat de vrachtwagen en zijn auto reeds door gereden waren. De officier was van mening, dat O., zeer zeker op een voorrangsweg het verkeer in gevaar had gebracht en ook de kantonrech ter noemde het weggedrag van O. ge vaarlijk en ongehoord. Overeenkom stig de eis werd hij veroordeeld tot 75.— boete. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Samenwerking is broodnodig, ook voor de maker/ van het brood. Dat werd dinsdag duidelijk op een provinciale voor lichtingsmiddag voor zelfstandige brood- en banketbakkers, die in Schouwburg „Juliana" te Goes werd gehouden. De laatste maanden zijn er ver schillende besprekingen geweest tussen een aantal zelfstandige brood- en banketbakkers en een grossier in bakkerijgrondstoffen, om te komen tot een commerciële samenwerking. Het resultaat van een en ander is, dat er nu een coöperatieve inkoop- vereniging in oprichting is voor de warme bakkers. Er is een voorlopig bestuur, dat voor deze vereniging de naam „Magneet" c.v." heeft bedacht Het is dit voorlopige bestuur, dat in „Juliana" een voorlichtingsmid- dsag organiseerde. Tijdens de bijeen komst werden uitgebreid de plannen en bedoelingen van de inkoopvere niging uiteengezet. Nu zal afgewacht moeten worden of er bij de bakkers voldoende belangstelling bestaat voor de inkoopvereniging. Zo ja, dan is het de bedoeling van het voorlopig be stuur per 1 januari 1969 met de in koopvereniging van start te gaan. Zo mogelijk wil deze vereniging op langere termijn ook haar diensten gaan bewijzen op het gebied van ge zamenlijke verkoop en administra tie. Bij de inkoopvereniging in oprich ting is de firma Koeijers uit Mid delburg, een grossier in bakkerij grondstoffen, betrokken. Deze firma zal de magazijnleverancier van de inkoopvereniging worden. De heer Jacobsen, secretaris van Beko-Nederland in Utrecht, zei dat de oprichting van een coöperatieve inkoopvereniging zoals het voorlopig bestuur dat wil, „de kans is voor zelfstandige bakkers uit Zeeland en West- en Noord-Brabant om de toe komst van de warme bakkers vei lig te stellen". De bedoeling is dat de op te rich ten inkoopvereniging zich zal aan sluiten bij Beko-Nederland, een oi- ganisatie van warme bakkers. Er zal een kern van tenminste 25 deelnemers moeten zijn, die binnen het jaar tot een groep van onge veer 50 personen zal uitgroeien. Er werd op gewezen, dat de in koopvereniging niet alleen financiële voordelen biedt, maar eveneens tijds besparing za] betekenen voor de bak kers. Hierover werd o.a. gesproken door de voorzitter van het voorlopig be stuur, de heer J. Brouwers uit Zie- rikzee, en de secretaresse-penning- meesteresse van dit bestuur, me- RIO DE JANEIRO (K.N.P.) Op 83-jarige leeftijd is in Rio de Janeiro overleden pater dr. Norbertus Poel man, de eerste provinciaal van de congregatie van de Heilige Harten in Nederland. Pater Poelman werd te Raalte (Overijsel) geboren. Na zijn pries terwijding hij was inmiddels in Rome gedoctoreerd in de filosofie en ontving het licentiaat in de theolo gie werd hij leraar in Fairhaven (U.S.A.). Daarna was hij professor aan het groot seminarie van de paters der H.H. Harten in Kortrijk (Bel gië). Bij het begin van de Eerste We reldoorlog moest hij vluchten naar Nederland, waar hij overste werd van het groot-seminarie van zijn congre gatie in Ginneken. Hij werd de eer ste provinciaal van de paters der H.H. Harten in ons land en bekleed de dit ambt 16 jaar. In die periode richtte hij verschil lende kloosters van zijn congregatie in Nederland, Brazilië en Indonesië op. Niet lang na de Tweede Wereld oorlog vertrok hij naar Brazilië, waar inmiddels 100 paters van de congregatie werkten. Hij stichtte in Brazilië een provincie van de paters der H.H. Harten en werd ook daar de eerste provinciaal. Sinds enkele jaren genoot hij van een rustige le vensavond in Rio de Janeiro. vrouw Koeijers-Bustraan uit Middel burg. Aanwezig waren, behalve een 60- tal bakkers, ook de secretarissen va® de dirie Nederlandse bakkersbonden, n.l. de heren Zuidhof van de Chris telijke Bakkersbond in Bilthoven, Schoep van de Nederlandse Bakkers- bond in Den Haag en De Mooy van de Katholieke Bakkersbond in Den Haag. Gedrieën staan ze achter het initiatief om te komen tot oprichting van een inkoopvereniging in Zee land. De heer Schoep verduidelijkte dat de Nederlandse Bakkersbond achter iedere goedbedoelde actie staat. „Maar we verwerpen opruiende ac ties, zoals die b.v. door de heer J. den Bleker uit Etten-Leur, wordt gevoerd. Daar staan we beslist niet achter", benadrukte hij. Zoals bekenj houdt deze meneer den Bleker vanavond in Slot Osten- de te Goes een protestvergadering voor „vrije Zeeuwse bakkers". Het protest zal gericht zijn tegen het beleid van de minister van Eco nomische Zaken inzake de brood problemen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. In het kader van de gerichte acties van de gemeen tepolitie zal van 11 tot en met 31 november controle worden uitge oefend op de technische staat waarin zich motorvoertuigen en bromfietsen bevinden. Tevens zal nauwlettend worden toegezien op naleving van rij- tijdenwet en het rijtijdenbesluit. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Gelijk met de sa nering van de oude binnenstad in Vlissingen is men thans toegekomen aan de verdere voltooiing van de nieuwe stadskern. Het winkelcen trum de Lange Zelke, dat in zeer snel tempo gereed kwam, is een toon aangevend voorbeeld van de moder nisering van de binnenstad. In alle opzichten heeft men gestreefd naar een grootse opzet, zonder in een strakke uniformiteit te vervallen. In de directe nabijheid van de Lange Zelke, het terrein gelegen tegenover de Oude Markt en aan de andere zij de het saneringsgebied Lange Noord straat grenzend aan de Spuistraat, is men druk bezig met het bouwrijp maken en leggen van funderingen voor een verdere uitbreiding van de nieuwe city. Op deze tereinen zullen ook weer gecombineerde winkel- en woonflats verrijzen, die samen met het winkelcentrum de Lange Zelke het nieuwe hart zullen vormen van de Scheldestad. Reeds in 1970 zal Vlissingen over een geheel nieuwe stadskern beschikken. Geleidelijk zullen dan ook de kleinere sanerings- werken worden voltooid. Echter voorlopig wordt nog hard gewerkt en dagelijks klinken onder de statige Sint-Jacobstoren de dreunende sla gen van de heimachines. (Van een onzer verslaggevers) DEN DUNGEN Ruim veertig blaaskapellen hebben reeds inge schreven voor het eerste nationale concours voor blaaskapellen, dat za terdag 16, zondag 17 en zaterdag 23 november in Den Dungen bij Den Bosch wordt gehouden. De muzi kanten komen uit in drie categorie- en heuvel-, berg- en topklasse. „IK voel me nog wel niet oud en ver sleten, maar het is goed, dat ik plaats maak voor jongere krachten. Het Rode Kruiswerk vernieuwt zich nog steeds en daarom moet ook de kolon- ne zich voortdurend verjongen. Ik kan iedereen dit mooie werk aan raden. Mij heeft het altijd heel veel voldoening en bevrediging geschon ken". Dat zegt mevrouw P. J. C. Ver linde-Maandag (68), die na meer dan 30 jaar aan de kolonne Terneuzen van het Nederlandsche Roode Kruis verbonden te zijn geweest, een streep achte- deze arbeid heeft gezet. Bij haar afscheid (zie elders in dit bladj is haar veel lof toegezwaaid voor de wijze waarop zij zich sinds 1937 voor de noodlijdende mens heeft ingezet. „VAN jongsaf heb ik graag verpleeg ster willen worden", zegt mevrouw Verlinde. „Maar in mijn jeugd ging dat niet zo gemakkelijk. Leer jij maar naaien en ga maar werken, zeiden ze bij me thuis. Later las ik in de krant over een E.H.B.O.-cursus en daar heb ik toen aan meegedaan. Na twee jaar had ik het diploma. Dat ging vroeger niet zo vlug als tegenwoordig. Daar na ben ik verder gaan leren, ook toen ik zelf les gaf. Ik geloof, dat ik bij elkaar zo'n paar honderd mensen van waterstaat, de belasting en andere instellingen heb opgeleid in E.H.B.O. En dan natuurlijk heel veel lezingen gehouden". UIT de oorlogsjaren zijn mevrouw Ver linde vooral het neerschieten door de Duitsers van een aantal inwoners van - Terneuzen bijgebleven. „Het was ver schrikkelijk. Op 5 september 1944 werd ir. Hooltsema van waterstaat op de Scheldekade doodgeschoten. Hij zou met andere ambtenaren installa ties onklaar hebben gemaakt. We hebben hem op een brancard gelegd en naar zijn woning, waar nu het belastingkantoor staat, gebracht. De volgende dag werden twee andere waterstaatsmensen, Nieuioenhuizen en Verbruggen gefusilleerd. Hun li chamen waren in het water bij de sluis gegooid. Weer een dag later schoten de Duitsers ir. Groenewegen en De Bert dood. Ik heb ze allemaal afgelegd. Elk jaar nog bij de stille omgang staan me die ellendige dagen weer helder voor de geest. Zo lang als ik leef zal ik ze niet vergeten". PRETTIGER herinneringen bewaart mevrouw Verlinde aan de begelei ding van 630 Nederlandse kinderen in juli 1946 naar Denemarkenwaar de „bleekneusjes" weer op krachten konden komen. „Elke helpster had dertig kinderen onder haar hoede en je moest goed opletten, dat je je groepje bij elkaar hield, want het was een trein waar je wel in kon fietsen, zo lang was-ie". Sinds maart 1954 was mevrouw Verlinde als twee de luitenant oelast met de leiding van de vrouwelijke kolonneleden in Terneuzen. De verpleging lag haar zeer na aan het hart. Zij is twintig jaar werkzaam voor het Groene Kruis. „Ik stap er niet helemaal uit", zegt ze. Twee dagen in de week blijf ik in de zuigelingenzorg werken. Dat is mijn hobby en voor de rest organiseer ik graag reizen voor de verenigingen Trekvogels en Vlieg Uit. Wij hebben het altijd erg gezel lig. Misschien komt dat wel", zo voegt mevrouw Verlinde er lachend aan toe, „omdat er geen mannen bij zijn".

de Stem | 1968 | | pagina 3