Sint zet 16 november voet op Z.-Vlaamse bodem mm es hoc E MODERNE KEUKENS VAN 't KEUKENCENTRUM MOR( Vogelexpositie in Hulst werd groot succes G.Cappendijk&Zn. I oor jeugd 5000 gratis loten Op Schouwen onder water sporten Chr. lyceum in Terneuzen breidt uit H OPTIEK LUCKY LUKE: BILLY THE KID ■AS PR BRESKENS TERNEUZEN ZUID-BEVELAND VLISSINGEN VXEL AfsJ uiting van zwem seizoen Kaartmiddagen voor bejaarden Jeugdrally van „Veilig Verkeer" Enquête bij 58 bedrijven in Breskens MIDDELBURG Uitreiking giften uit opbrengst kinderpostzegels Geslaagd voor de akte „handwerken" Tweedaagse bazaar Nieuw vaartuig voor vissersvloot Examens Voor de nieuwe, f litsend-felle Hoogwater Wat en waar VANDAAG MORGEN Commen In één har per Zonnigi DE STEM VAN DINSDAG 5 NOVEMBER 1968 (Van onze correspondent) TERNEUZEN St.-Nicolaas zal 16 november a.s zijn intrede doen op Zeeuwsch-Vlaamse bodem Dit ge beurt in het koopcentrum Terneu- zen. Als dank voor de goede ont vangst, die hem en zijn Pieten on getwijfeld zal worden bereid, houdt Sinterklaas voor twee personen een geschenk in petto: een veertiendaag se reis naar Spanje. „U zult in mijn land niets te kort komen, want u krijgt van mij ook 300,- zakgeld". Dit schrijft Sinterklaas op de omslag van een lichtroze boekje, waarin het Handels Centrum Terneuzen zijn St.- Nicolaas-activiteiten aankondigt en dat huis aan huis door geheel Zeeuwsch-Vlaanderen zal worden verspreid. Het HCT, dat zoals bekend, onder verdeeld is in wijken, heeft voor de St.-Nicolaasactie gekozen voor een gezamenlijk optreden. Het bestuur heeft hiermee ook zijn vreugde wil len uiten over de „vaste oeverver binding" Kom-Terneuzen met Ter- neuzen-Zuid, die middels de dam over het kanaal aan de Herengracht definitief zijn beslag krijgt. Het HCT heeft een commissie ge vormd uit de drie wijkbesturen, die elk twee afgevaardigden benoemen. Voorzitter werd de heer L. C. Hame link,-secretaris I. de Mul en penning meester J. van Vugt. De commissie gaat er van uit, dat St.-Nicolaas bovenal een kinderfeest is. Daarom wordt aam de jongeren grote aandacht besteed. De commis sie is unaniem over de animo van de handel bedrijvende middenstand best te spreken en noemt deze fan tastisch. De actie voert als slogan: „St.-Nicolaas-toto HCT Terneuzen" en er is een aantal totoformulieren beschikbaar van 500.000 stuks. Het goed verzorgde boekwerkje telt 32 pagina's en verschaft behalve alle informatie en advertenties een gratis totoformulier. Deze formulieren wor den begrijpelijk bij inkopen door de deelnemende winkeliers aan de actie, verstrekt. Zij kunnen worden gedeponeerd in stembussen die op verschillende punten worden geplaatst. Nouveauté is dat er aan deze St.-Nicolaasactie ook enkele attracties voor de win keliers zelve yerbondqn zijn. De winkelier bij wie het winnende to- tolot valt krijgt een fles champagne. Hij deelt alzo in de feestvreugde van winnaar of winnares en hij bij wie de hoofdprijs valt de reis naar Spanje dus ligt er een originele arker originele Spaanse wijn klaar. Dan is er ook nog een etalage-wed strijd in Spaanse sfeer. Een onpar tijdige jury zal de uitstallingen be oordelen. Wat de kinderattractie betreft, de ze is ook niet gering. Tijdens de intocht zullen de iPeten aan alle kinderen die langs de route staan, gratis loten uitreiken, waarop prach tige prijzen te winnen zijn, o.a. een fiets. Er zijn 5.000 loten. Om half vijf van dezelfde dag zal de ver- lot^ op de markt plaatshebben door notaris mr. F. van Veen. Wat wij nodig hebben in de komende dagen is dus behalve goed weer bij de intocht van Sint, zo veel mogelijk totoformulieren en een beetje geluk bij het invullen. De koopavonden zijn in het boekje vermeld, winkels en feestverlichting zullen tot tien uur blijven branden. (ADVERTENTIE) Baronielaan 59, Breda DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: f 13,40 per kwartaal (exel. 50 cent incassokosten), 4,50 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751. klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030. Huisaansluitingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur), Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Terneuzen, tel. 01150-2601. M. Sogers, Oostburg, tel 01170-2893 C. Menu, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Middelburg 01180-7438 G. van Berkel Terneuzen, tel. 01150-4866 J. Robesin Hulst, tel. 01140-2005 Ch. Schets Middelburg, tel. 01180-7764 Mej. S. Maaskant Goes, tel 01100-5689 Lezing Gisteravond is onder auspiciën van de Z.V.U. een lezing gehouden over „Wat is echt en wat is onecht antiek", door de heer Z. H. Tilleba uit Middelburg. De belangstelling voor deze avond vas veel groter dan men had durven denken. In eerste instantie ging de beer Jilleba in op de diverse stijlen. Met vele voorwerpen liet spreker het verschil tussen echt en onecht zien. Na de interessante uiteenzetting werd door diverse aanwezigen ge bruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Botsing Op kruising Singel Langeweg zijn twee auto's bestuurd door P. Z. uit Breskens en A. M. uit Oostvoorne met elkaar in botsing ge komen. M. die vanaf die singel kwam verleende geen voorrang aan Z. die ondanks krachtig remmen een aan rijding niet kon voorkomen. Er was materiële schade. Ter afsluiting van het seizoen '68 heeft het bestuur van de zwem- en poloclub „De Schelde" haar leden in café De Vriendschap de traditionele feestavond aangeboden. Nadat 's middags de clubprijzen door de voorzitter aan de leden be neden de 16 jaar waren uitgereikt, waren 's avonds de senioren aan de beurt. De prestatiebeker kwam in het bezit van .Tac de Groot. De bekers voor de sportiefste dame en heer werden toegekend aan mej. T. v. d. Linde en de heer F. Wisse. Schaaknedcrlaag De schaakont moeting Terneuzen - Zierikzee is uit gelopen op een zware nederlaag voor de thuisclub. De uitslag was: K. H. Cohen - J. .1. v. d. Ende 01; A. C. Dubbeldam- dr. J. Westendorp Boerma 01; A. P. Beishuizen - R. v. d. Veken 01; Ch. Provoost - C. J- M. Nolet 01; D. de Jonge - J M. Bevelander V2J. Nijssen - A. J. Hendrikse 10; W. J. de Ridder - M. C. Berman 10; G. W. de Ridder - P. C. Tak 1—0; C. v. Cadsand - A. de Spirt 01; P. J. Karelse - A. v. d. Westen 01. Kloosterzande Nu het winterseizoen weer is aan gebroken bestaat er voor bejaarden uit Kloosterzande en omgeving weer volop gelegenheid om een kaartje te leggen in het Wit-Gele-Kruisgebouw aan het Marijkeplein, elke woensdag middag van half twee tot half zes en in het Poortgebouw van de Ned.- herv/kerk aan de Cloosterstraat elke vrijdagmiddag van half twee tot half zes. Er is ook gelegenheid tot het be oefenen van andere spelen. Door het Verbond Voor Veilig Verkeer werd in de nieuwe wijken van Kloosterzande een jeugdrally ge houden. Er namen ongeveer 250 leer lingen van de 4e, 5e en 6e klassen van de lagere scholen uit Hontenisse en Vogelwaarde aan deel. De deelne mers moesten enkele opdrachten uit voeren. De rijwielen werden nauw keurig gecontroleerd. Na afloop werd in de zaal van hotel Van Leuven een film vertoond, die zeer in de smaak viel. Toneeluitvoering Vrijdag a.s. om acht uur zal het Reizend Zeeuws Volkstoneel uit Hulst in de Krokodil- bar te Kloosterzande een uitvoering teven van het stuk „Harten twee, harten drie", van Paul Rodenko. Clinge Kampioenendag De plaatselijke afdeling van Herwonnen Levens kracht zal in samenwerking met de duivenmaatschappij De Snelle Duif op zondag 24 november a.s. een kam pioenendag organiseren in het café bij Ed. Pilaet. De opbrengst van deze kampioenendag komt ten goede aan de zieken van het dorp. Reeds vanaf 's morgens tien uur zullen de duiven tentoongesteld worden. Om twee uur zal de verkoop beginnen Groede Botsing Op die rijksweg SchoondijkeBreskens nabij Kruis- dijk is een personenauto bestuurd door C. F. uit Oostburg op een land bouwtrekker gered-en. De trekker die bestuurd werd door H. T. uit IJzen dijke reed met bieten in de richting Breskens. Op het moment van de aanrijding kwam een file vanaf de boot en werd het zicht belemmerd door het zeer slechte weer. F. moet de trekker te laat hebben opgemerkt en reed achterop een bietenwagen. De aanhangwagen liep schade op en de personenauto moet alls total loss worden beschouwd. IJzendijke Schieting De plaatselijke schutters vereniging heeft niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Dit bleek by de internationale schieting op de liggende wip, die werd gehouden in het „Hofzicht Theater". Voor deze schieting waren liefst 78 deelnemers uit 19 verenigingen aanwezig. Er werd op 2 prangen geschoten. Uitslag le prang: Hoogvogel: R. Vitoor Bou- chaute (België), le zijvogel O. de Schrijver, Kapellebrug, 2e zijvdgel: J. Wijffels, Biervliet. 2e prang: M. Immelsoeth, Beutille (B.hoogvogel, Pr. v. Damme St.-Laureyns (B), le zijvogel, J. Wijffels Biervliet. 2e zij vogel. extra prijs: Ch. Strum IJzen- düke, grootste aantal vogels: M. Im melsoeth Beutille (B), 4 stuks, A. de Poorter IJzendijke, 4 stuks. Zuiddorpe Kalkoenschieting Aan de kal- koenschieting die de Zuiddorpse handboogmaatschappij „St.-Sebas- tiaan" organiseerde namen niet min der dan 93 schutters onder wie veel Belgen, deel. De inzet van deze schieting waren 16 zware kalkoenen. De schieting werd geopend door de 89-jarige D. de Cooker te West- dorpe die hiermee meteen de le hoogvogel afschoot. De 2e hoogvogel was voor A. Onghena uit St.-Jan- steen, de zijvogels 'oor J. d'Hert te Terneuzen en W. Thoen te Koewacht. De kallen werden afgeschoten door A. Puijlaert te Zuiddorpe en A. Ja cobs te Doel (B.). ZIERIKZEE Zaterdag werd te Zierikzee opgericht de Onderwater sportvereniging Scaldis, die geheel Schouwen-Duiveland omvat. Tijdens de oprichtingsvergadering hebben zes leden zich bij deze vereniging aange sloten en op korte termijn wordt de aanmelding van nog zeven leden ver wacht. Een unicum is dat voor het eerst een Nederlandse watersportvereni ging een duikende voorzitster heeft in plaats van een voorzitter, nl. me vrouw Reina van Leeuwen uit Zierik zee. Secretaris is de heer R. Kotoun en penningmeester de heer B. Rood. Het secretariaat is gevestigd Lange Nobelstraat 22 te Zierikzee, waar be langstellenden zich kunnen melden. Alleen personen boven 18 jaar kun nen lid worden. Scaldis is de 26e onderwatersport club van Nederland en de derde in Zeeland. Tijdens de oprichtingsvergadering werd reeds een werkprogramma voor 1969 opgesteld. Men zal twee scheeps wrakken in de Oosterschelde gaan on derzoeken en de verder exploratie van de onderzeese ruïnes van Wel- damme ter hand nemen. Enkele leden bereiden zich voor op de produktie van een onderwaterfilm met als on derwerp het leven van de Ooster schelde en men zal tevens deelnemen aan de biologische werkgroep van de Nederlandse onderwatersportbond welke elk jaar in Zeeland een project uitvoert. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Aan de Mozart- hof in Terneuzen is een begin ge maakt met de bouw van een semi permanent gymnastieklokaal voor de christelijke scholengemeenschap voor havo en mavo. Er wordt naar ge streefd het gebouw per een januari a.s. in gebruik te nemen. Het scholencomplex is de laatste tijd belangrijk uitgebreid. Onlangs kwamen vijf theorielokalen en een vaklokaal gereed. Daarmee is het aantal lokalen op 12 gebracht. In het gebouw zijn momenteel de brug klassen van het Zeldenrustcollege ondergebracht en een dependance van het christeiyk lyceum te Goes. Het aantal leerlingen bedraagt thans 330. Vooralsnog biyft de christelyke scholengemeenschap in Terneuzen met een groot ruimtegebrek kam den. Daardoor kunnen b.v. de ma- •o-leerlingen er niet worden gehuis vest. Dezen krijgen les in 'n gebouw tan de Grenulaan. Mogelijk zal het aantal lokalen volgend jaar met vier worden uitgebreid. Uiteindelijk is het wachten op het definitieve schoolge bouw dat in het uitbreidingsplan Zel- denrust aan de zuidelyke rand vam de Katspolder is geprojecteerd. De plannen hiervoor zuilen binnenkort aan het ministerie in Den Haag ter goedkeuring worden voorgelegd. (Vam omze comrespomictent) BRESKENS Door een enquêteur van het ministerie van Economische Zaken zal voorlopig een onderzoek worden ingesteld bij 58 bedrijven welke gevestigd zijn langs de Schel- dekade, Grote Kade en Spuiplein. Dit onderzoek is nodig om te weten welke gevolgen de dijk rond de ha ven voor deze bedrijven heeft. Het onderzoek wordt ingesteld op aan dringen van een actiecomité waarin zitting hebben het gemeentebestuur, tie vereniging voor havenbelangen, de winkeliersvereniging en de rijks consulent voor het midden- en klein bedrijf. Burgemeester J. Eekhout zei dat het onderzoek een zo exact mo-gelyk antwoord moet geven op de vraag wat de nieuw aam te leggen hoogwa terkering de bedrijven aan inkom sten gaat kosten. De attractie die Breskens rijk is wordt straks door een hoge dijk weggewerkt. Formeel moet niet op een vergoe ding wordien gerekend daar hetgeen geschiedt een rechtmatige overheids- daa-d is. Men wil daarom niet zo zeer op een individuele vergoeding mik ken als op een vergoeding waar het gehele dorp vam zal kunnen genieten. Het comité meent dat het uiterst moeilijk zal zijn om tot juiste cijfers to komen hetgeen wei nodig zal zjjn om tot een vergoeding te kunnen ko men. In de vragenformulieren wor den 20 vragen gesteld waarvan er 12 vam algemene aard zijn en de andere houden verband met het eigenlijke doel. Burgemeester Eekho-ut wist nog niet hoe een collectieve schadever goeding zou kunnen worden gereali seerd. PRINSES BEATRIX en prins Claus bedanken vandaag via radio en tele visie het Nederlandse volk voor de belangstelling bij de geboorte van hun tweede zoon. De uitzending ge schiedt om 19.06 in het N.R.U.-pro gramma via Hilversum I en in het N.T.S.-programma op Nederland 1 en 2 (in kleur). Hansweert Feestavond Zaterdag a.s. 8 uur houdt de voetbalvereniging Hans- weertse Boys een feestavond waar aan muzikale medewerking wordt verleend door de Variants. De avond wordt gehouden in Zeelandia. Er zal ook een rad van avontuur zqn. Kruiningen Kinderfeest In „Ons Dorps huis" wend door d-e buurtvereniging „De Harmonie" een feestmiddag ge houden voor de jeugd uit dieze buurt. Hiertoe was heit kinidereaibaret van Sjaak de Vos uiit Vlissingen naar Kruining-en gekomen. Deze zijn er in geslaagd met goochelen, clowns en een muzikale quiz de kinderen kos telijk te vermaken. Tijdens de pauze kregen de jeugdige aanwezigen een consumptie aangeboden. (ADVERTENTIE) liedtplomeera opticien Uediplomeera KontaKltenzenspeciahst Beloond voor jaren trouwe dienst! Beloon Uw ogen voor hun'jarenlange trou we dienst. Verwen ze eens met ontspiegelde glazen. lerneuzen Noordstraat 16 Tel. 01150—2337 Hulst Korte Nieuwstraat 3 Telefoon 01140—2327 (Van onze correspondent) HULST De Vogelvereniging Vo gelvreugd te Hulst hield in café De Ster een grote vogeltentoonstelling. Er werden vogels tentoongesteld zo als: kanaries, parkieten, tropische vogels en kwartels. Alles was zoda nig opgesteld dat men een zeer goed overzicht kreeg. Voor de tentoonstel ling bestond van de zijde van het pu bliek grote belangstelling. Bij de keuring van de vogels wer den door de drie keurmeesters, de heren Kraak, Selders en Kamfers, zeer strenge eisen gesteld. De uit slag luidt als volgt. Kanaries: leiblauw, H. de Bruin 86 pt. oranje rood brans, J. L. de Booy, 88 puntenle prijs EK en derbyprys; oranje rood brons schimmel, J. D. Booy 87 punten; goudgroen, P. Wa genaar 83 punten; Zilveragaat, P. Wagenaar 85 punten; oranje rood agaat A- Herrewegh 87 punten le pr. O.K.; oranje rood agaat schimmel, J. D. Booy 89 pumiten, kampioen O.K., J. D. Booy 87 punten le prijs E.K. en A. Herrewegh 87, 2e prijs E.K. en Th. de Cock 86 pt le prijs Op dinsdag 12 november, 's mor gens om half tien, zullen in bet hoofdpostkantoor, namens het Neder lands Comité voor de kinderpostze gels, uit de opbrengst 1967 giften wor den uitgereikt. Voor de giften komen respectieve lijk in aanmerking de verenigingen „Oranje-Groene Kruis" te Seroosker- ke en St.-Laurens (in combinatie) en de in het nieuwe wijkcentrum in Middelburg-Zuid samenwerkende ver enigingen „Oranje-Groene Kruis", „Groene Kruis" en „Wit-Gele Kruis" De gelden zijn bestemd voor de aan schaf van inventaris voor de afdeling kinderhygiëne van wykcentrum en medisch centrum. Vervolgens zal mevrouw C. van Aartsen-Stap, echtgenote van de com missaris der koningin om tien uur in de hal van het hoofdpostkantoor de verkoopaktie officieel starten door aankoop van de „eerste kinderpost zegel". Om half elf zal mevrouw M. Drij- ber-Halbertsma, echtgenote van de burgemeester van Middelburg, in het postagentschap in het nieuwe winkel centrum in Middelburg-Zuid hetzelf de doen. Gedurende één week voor Sinter klaas en één week voor Kerstmis zal het comité Middelburg voorts een verkooppunt voor kinderpostzegels inrichten in het gebouw van Vroom Dreesmann aan de Lange Delft. Tenslotte zal op donderdag 12 decem ber de „auto-postkantoor" van de PTT nabij de Markt worden gestatio neerd. Tijdens de iin de maand oktober gehouden examens voor de akte van bekwaamheid vrouwelijke handwer ken, akte „u" slaagden de volgen de cursisten van de C-cursus ter opleiding voor deze examens, uit gaande van de Rijksopleidingsschool: Mej. Th. Baas te St.-Laurens; mevr. F. van Gelder-Oppeneer te Terneu zen; mevr. J. Louwerse-van Kerk- voort te Souburg; mevr. E. A. Marsman-Klein te Sluis; mej. F. C. Ober te Bergen op Zoom; mevr. J. G. WaLhout-Oranje te Zierikzee; me vrouw A. Mey er-Eekman te Vlissin gen; mevr. C. M. de Jong-Clarijs te Hansweert. Drie kandidaten werden afgewezen de examens zijn beëin digd. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op 8 en 9 novem ber a.s- organiseren de vereniging van Vrijzinnig-hervormden te Vlis singen en de Remonstrantse kring midden-Zeeland een bazaar. Deze zal op vrydag 8 november, 's avonds half acht, worden geopend door de predikant ds. J. C. v. d. Berg. De bazaar is rijk voorzien van artikelen die het als St.-Nicolaascadeau bij zonder goed doen. Behalve vrqdag- avond, is de bazaar zaterdagmiddag van 2 tot. 6 en 's avonds van 7 tot 11 uur geopend. De vissersvloot krijgt eerlang een nieuw vlaggeschip. Het vaartuig voor de firma L. de Nooijer en Zoon zal een lengte krijgen van 26,25 meter en een motorvermogen van 750 pk. Het gemeentebestuur stelt in een schrijven aan de raad voor om ga rant te staan voor rente en aflossing van een lening van 441.000 gulden, die de reders willen sluiten om de bouw te kunnen bekostigen. B. en w. wijzen op het grote belang dat Vlissingen bij de vernieuwing van zijn vissersvloot heeft. Overigens stelt de gemeente voor deze garantiestel ling wel de voorwaarde, dat zij de eerste hypotheek op het schip krijgt. Eerste paal Door de oud-hoofd agent der gemeentepolitie, de heer C. de Vos, is in tegenwoordigheid vam aille gemeentelijke poRtiefunctiotna- rissen de eerste paal geslagen voor het nieuwe politiebureau. In novem ber 1969 hoopt men het eerste ge deelte van het gebouw te kunnen betrekken. In februari 1970 zal het gebouw gereed moeten zijn. Souburg Ongeluk Gistermiddag is de 56- jairige mevr. A. J. vam I. uit Oost- Souburg gewomd geraakt toen zq door een paard van haar brommer werd gelopen. Het paard was om nog ombekende reden geschrokken ter wijl het door de eigenaar, de heer M. K. uit Souburg, ingespannen werd, en de weg opgelopen. Mevrouw van I. liep waarschijnlijk een hersen schudding op. Zij werd door dr. Bloos uit Souburg naar haar wonin g teruggebracht. O-K.; goud-agaat, P. Wagenaar 84 Pt le prijs E.K.; Oranje rood bruin Fr. de Silva 84 pt.; oranje rood bruin schimmel, P- Wagenaar, A. Sponselee en Th. de Cock 84 pt.; ziver-isabel, Cam. Hageman 87 pt., le prijs E.K.; oranje rood isabei, A. Herrewegh 87 pt le prijs E.K., gouid-isalbet, Fr. de Silva, 82 pt. Isa bel, Cam. Hageman 86 pt le prijs E.K. en Th- de Cock 86 pt 2e prijs O.K.; oranje rood isabei schimmel, A. Sponselee 85 pt le prijs O.K., wit dominant, R- de Bock 83 pt. oranje rood, J. L. de Booy 87 pt. le prijs O.K. en J. L. de Booy 87 pt. Ie prijs E.K.; citroen-geel, C. Hageman 37 pt le prijs EK.; bastaarden, J. Vergauwen 88 pt kampioen E.G., J. Vergauwen 86 pt le prijs E. K. Grasparkieten: J. Burm 85 pt le prijs EK., H. v. Kerkhoven 85 pt. 2e prqs E.K., H. van Kerkhoven 85 pt 2e prijs E.K. en J. van der Walle 84 pt. 2e prijs EK. Grote parkieten: J. van der Walle 88 pt kampioen O.K.. R. Crombeen 88 pt le prijs O.K. Agapormidien: H. v. Kerkhoven pt. kampioen E.K., H. van Kerkhoven 87 pt le prijs E.K. Zebravinken: J. Vergauwen, E. v Osselaer 84 pt. Tropische vogels: Goulds J. de Cock 86 pt.; Diamant vink, J. de Cock 84 pt. Ie prijs E.K.; Spitsstam: Fr. de Silva 81 pt.; Ceres Am., Fr. de Silva 86 pt. Loodbekje, J. Vergau wen, 87 pt 2e prijs O.IC; Himalaja Sijs, A. Koster 88 pt kampioen o k. en le prijs O.K. met 87 pt. Chin. dw„ J. van der Walle 80 pt. Japanse meeuw, Em. v. Osselaair 82 pt. Zalm J. D. Booy 88 pt. le prijs O.K-; J. D. Booy 87 pt. le prijs E.K. J. D Booy 87 pt. ,2e prijs E.K. en J. D. Booy 87 pt. 2e prijs E.K. goudgeel: R. de Bock 86 pt- strogeel: Em. v. Osselaer 87 pt le prijs O.K.; J- D. Booy 87 pt Ie prijs E.K., R. de Bock 86 pt 2e prijs O.K. Ivoor rose: A. Herrewegh 89 pt., Algemeen kam pioen E. Postuurkanaries (lizards): A. Koster 86 pt 2e prijs O.K. Klassement van verdienste was voor J. D- Booy, hij behaalde in to taal: 89, 88, 87, 87 is 351 punten. Examen verpleging Voor het examen verpleging slaagden de da mes: K. van Kerkvoort-Zijlmaker, E. Veerman-Jonker, J. Pijpelink-van Drongelem, M. Versprille-van Grol en de heer W. M. de Poorter. HULST Diploma ziekenverple ging A in het St.-Liduinaziekenhuis: G. M. P. Borgt, I. G. C. M. Cam- maart en M. A. P. L. Vael. ADVERTENTIE Kloosterzande, Tel. 01148-413 Morgen, woensdag 6 november, Hansweert: 3.30 en 15.37- Terneuzen: 2.19 en 14.56. Vlissingen: 2.19 en 14.26. Wemeldinge: 4.12 en 16.23. GOES Landbouwcentrum Westsingel 10-12 14-16 uur Voorlichting huishouding e:.ft gezin (tel. 01100-6440) Grand 20 uur De 13 slavinnen van Fu Manchu, 14) TERNEUZEN Luxor 20 uur En eeuwig zingen de bossen Winden waaien om de rotsen, 14 J. OOSTBURG Ledel 20 uur Apenplaneet, 14 j. VLISSINGEN Alhambra Tobroek, 14 J. MIDDELBURG 'City 20 uur 100.000 dollar voor Ringo, 14 j. Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17.30 11 Tentoonstelling „Vliedbergen in Zee land" KOEWACHT V. J. Thys 14 urn Schieting voor be| jaarden ST. JAN STEEN E. Ottjes 9-13 uur Duivententoonst(l| ling ANTWERPEN Rex Wat een zaligheid, 18 J. 10, 12.10. 14.30, 16.50. 19.10 en 21.30 u Rubens Gejaagd door de wind. a.L 14.30 en 19.30 uur Ambassades The Graduate, 18 j. 12, 14.30. 16.50. 19.10 en 21.30 uur Capitole Tarzan en de vervloekte jaguar a.l.; 12. 14. 16. 18. 20 en 22 ut'| Savoy De groene mutsen, a.l. 11.45, 13.50, 14.20, 18.50 en 21.20 uur Astrid De gelukkigste der miljardaiil 10. 12.30, 15, 18 en 21 uur Quellin Zwartbaards geest. a.L 14. 16.30, 19 en 21.30 uur Astra De jouwe, de mijne, de onze, li P 12. 14.30. 16.50. 19,10 en 21.30 uur KNS 20 uur Elckerlyc TURNHOUT Kursaal Raad wie komt dineren, i!| Forum Stad op stelten, 14 j. Palace Bandolero, 14 j. ST. NIKLAAS Eden Stenhania. 18 j. Reno va De bijbel, a.l. Palace Twee huurlingen, 18 j. Select Generaal Custer van het WesK| 14 jaar GENT Scala Helden van Telemark, 14 J. Agora De slag van San Sebastian, 1I|I Normandie De nacht van hartstoif 18 jaar BRUGGE Zwart Huis De bruid droeg zwart, 11} Forum Perverse Manon, 18 j. Capitool Samson en het geheim va| de Inca's, 18 j. Scala Bloedig weekond, 18 j. Stadsschouwburg 20 uur Kleine moordenaars MIDDELBURG City 20 uur 100.000 dollar voor Ringo, 14 J. Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17.30 Tentoonstelling „Vliedbergen in Z» land". ST.-J AN STEEN E. Ottjes 9-13 uur Duivenjtentoonstelliiig. ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag TURNHOUT Bioscopen als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag GENT Bioscopen als onder vandaag Area 20.15 uur Het grote doen BRUGGE Bioscopen als onder vandaag Stadsschouwburg 20 uur Ai'da r zou eer. impos zijn samen te s hetgeen er in de laatste 12 maanden o ontwikkeling irt Zuidw is gezegd. Deze perio overeenkomend met c van „het groene boek rigens nog weinig opc aan de aarzelende but vast heeft. Maar er is toch w denken over de Gouc beurd. Steeds vaker drukkelijker wordt er coördinatie van het h de Gouden Delta. Zei „Delta-Havenschap" is ceerd en de dag lijkt dat er alom wordt gerc bovenregionaal bestuur verordenende bevoeg het gehele Deltagebiec „De Deltahavens in zou het levensmotto venregionaal lichaam zou geen slechte zaak de totstandkoming erv dig een einde komen aa verdeeldheid binnen Delta; het elkaar vliegi en het voeden van naij trouwen. De toekomstige vraa de Gouden Delta krijge proporties, dat men wel zamenlijk beleid m o Hierbij gaat het nog niet om een gecoördineerd u voor zeehaven- en in< nen, maar in veel sterke beheer en bestuur in eer komst. De dingen raken met weven in de ontwikkeli zuidwesten, zoals blijkt de directeur-generaal vat wezen, de heer J. F. D Hooff op een congres va ging van loodsen heeft i trent de ontwikkeling v verkeer naar en van de in de toekomst. Hij plet vorming van één opert waarin alle instanties c scheepsbewegingen te ben, worden ondergebr. tegenwoordigd. Dit oper zou onder directie van e schappelijk bestuursorg; worden gesteld. Het is, wij zeiden h gloednieuw geluid. Mac uit een sector waarin me scherp pleegt waar te ne per misschien dan aan beurt. Mede daarom lo moeite er aandachtig ke nemen. (ADVERTENTIi Rille/ o D., at Snel, doe1 ret C josef SMRKOVSKY, d van de Tsjechoslowaaks vergadering heeft griep net bed houden, maar z is bevredigend, aldus ee muniqué. de Alleenwonende Mdller (74) is zaterdagm m haar woning in de A Planciusstraat aangetroffi constateerde een natuurtl De vooruitzichten vooi donderdag, opgesteld K.N.M.I., op maandag or zijn: Op de meeste plaatsen nodes met zon en aanhou op nachtvorst. De weersvooruitzichter gemiddeld over Nederlan Voor woensdag: zon: 10 cent; min.-temp.: 2 tot 7 der normaal; max.-temi graden onder normaal; geheel droog etmaal: i kans op een droge perioc stens 12 uur 90 procent. voor donderdag zijn de uitzichten: zon: minder cent; min.-temp.: 0 tot der normaal; max.-temp. den onder normaal; kans .et droog etmaal: 60 pi up een droge periode 12 uur: 80 procent. VI

de Stem | 1968 | | pagina 2