Bibliotheken in Zeeland moeten meer samenwerken PZEl Wes EERSTE STAP IS GEZET Eerste toneelrepetitie in Middelburg-Zuid DIRECT LUCKY LUKE: BILLY THE KID VLISSINGEN MIDDELBURG Wat en waar NV SLAVENBURG'S BANK Hoogwater Commentc Hunkeren in het Sloe ZUID-BEVELAND GOES Bejaardenwoningen in gebruik genomen V oetbal vrienden als gatenprikkers Kranslegging bij landingsinonument Telvisie-opnamen in Het Schuttershof Zangkoor voor Na 65'ers AXEL Lezing over antiek Schade bij botsing MULST uwen-Duivelartd ZIERIKZEE Kasporgo neemt zitting in Europees comité VANDAAG MORGEN Medische diensten MAANDAG Xf en toe rege sr J DE STEM VAN ZATERDAG 2 NOVEMBER 1968 (Van onze correspondent) GOES „De bibliotheken in Zeeland moeten meer één geheel gaan vor men," meent de heer D. van der Zaken, voorzitter van het bestuur van de Openbare Leeszaal te Goes. Momenteel kent Zeeland een Provinciale Biblio theek met voornamelijk wetenschappelijke boeken, een plattelandsbiblio theek en verschillende openbare leeszalen, welke voornamelijk populair- wetenschappelijke boeken in hun bezit hebben. Voor de lezers buiten Mid delburg, die niet gemakkelijk naar de Provinciale Bibliotheek kunnen, bestaat de mogelijkheid om via de openbare bibliotheek of de plattelands bibliotheek boeken te bestellen bij de „provinciale". Van deze mogelijkheid wordt ech ter nog niet optimaal gebruik ge maakt. De Provinciale Bibliotheek heeft nu het initiatief genomen de eerste stap te zetten op weg naar een grotere onderlinge samenwerking tussen de Zeeuwse bibliotheken met het inrichten van een expositie van een deel van hun boekenbezit uit de collectie „Land- en Volkenkunde" in de Openbare Leeszaal en Bibliotheek in Goes. De beide bibliotheken beo gen hiermee de leden van de open bare bibliotheken te wijzen op de mo gelijkheid boeken bij de provinciale bibliotheek te bestellen via hun ei gen bibliotheek als deze het gevraag de boek niet in bezit heeft. GMVO De Goese Middenstands Vrouwen Organisatie hield in hotel Ookenburgh een ledenvergadering. Het resultaat van de in de fruit- week gehouden Zaken-Expo werd besproken alsmede diverse a.s. ac tiviteiten. Na de pauze vertoonde de presidente dia's van de in dit jaar gemaakte uitstapjes en andere eve nementen. Vervolgens hield de heer J. Bor- rie uit Goes een leerzame (met dia's verduidelijkte) causerie over verkeersborden. 's-Heerenhoek Prijskaarten. De uitslag van de prijskaartavond, die door de plaat selijke afdeling van het NKV is ge houden, is als volgt: 1. B. Vermeu len en C. Witkam; 2. H. de Jonge en J. Pompernolle; 3. S. Bordui en A. Engebert. Kapelle Dezer dagen zijn de eerste 20 be jaardenwoningen uit de nieuwe se rie van 40 woningen in gebruik aw- nomen. Ze zijn gebouwd aan de C. D. Vereekestraat. De volgende 20 woningen zullen begin december ge reed komen. In het bejaardencomplex rond de C. D. Vereekestraat en het C. D. Ver- eekeplein zullen dan 76 woningen bewoond zijn door bejaarden. Met de voorbereidingen voor de bouw van het dienstencentrum dat bij deze woningen komt is ook reeds een be gin gemaakt. De heiwerkzaamheden zijn op het ogenblik in volle gang. Hertenkamp Dezer dagen is het hertenkamp van de gemeente Ka pelle in het bouwplan Bruelis II in gebruik genomen. Er lopen thans drie herten die zijn geschonken door de gemeente Schouwen. De eerste dagen konden ze nog niet erg wen nen. Enkele keren ontsnapten ze zelfs door de afrastering. Thans zijn maatregelen genomen dat dit niet meer kan gebeuren. Via de scholen zijn de kinderen voorgelicht over de wijze waarop het voederen van de dieren kan plaats vinden. Jongerensoos opgericht Een gro te groep van jongeren uit Kapelle heeft een soos-commissie opgericht die zich gaat bezighouden met het verzorgen van soosavonden voor de jeugd van Kapelle. Het is de bedoe ling de soos gedurende drie avonden per week open te stellen. De soos komt waarschijnlijk in een gebouw aan de Stationsstraat. Er zal gelegen heid zijn voor dansen, biljarten, tafeltennis enz. De nieuwe jeugd soos kreeg de naam „De Canus". Ter bestrijding van de kosten zullen de! jongelui vandaag oud papier ophalen. Geslaagd Voor het in Amster-| dam gehouden examen van de Ned. Federatie van Makelaars, slaagde de heer C. H. Wisse te Biezelinge. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 13.40 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), 4,50 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751. klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030. Huisaansluitingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur), Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Terneuzen, tel. 01150-2601. M. Bogers, Oostburg, tel 01170-2893 C. Menu, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Middelburg 01180-7438 G. van Berkel Terneuzen, tel. 01150-4866 J. Robesin Hulst, tel. 01140-2005 Ch. Schets Middelburg, tel. 01180-7764 Mej. S. Maaskant Goes, tel 01100-5689 „Men kijkt nog te veel naar de Provinciale Bibliotheek op als de bibliotheek met de droge boeken. Met deze bescheiden expositie willen we tonen dat dit beslist niet het ge val is", zo stelt mr. W. D. de Bruine bibliothecaris van de Provinciale Bi bliotheek. „Het doel van deze expo sitie is dat de mensen kunnen ken nismaken met het grotere bezit van de Provinciale Bibliotheek, dat de le zers ook via de openbare bibliothe ken kunnen bereiken. Het bezit van de Provinciale Bibliotheek is aan gekocht met gemeenschapsgeld en is dan ook voor de hele Zeeuwse ge meenschap bestemd", aldus mr. de Bruine. In de toekomst hopen de biblio theken, dat zijn dan alle bibliotheken in Zeeland, een geheel te gaan vor men met de Provinciale Bibliotheek, die momenteel een zeer uitgebreid en divers boekenbezit heeft, als we tenschappelijke bibliotheek ein de overige bibliotheken die hun boe kenbezit zullen afstemmen om meer populair wetenschappelijke lectuur en andere gebieden. De expositie in de Openbare lees zaal in Goes is ingericht naar wereld deel en toont verschillende boeken als zuiver wetenschappelijke beschrij vingen van volkeren en hun culturen en fotoboeken. De bibliothecaresse van de Provinciale Bibliotheek mej. M. Ballintijn richtte de expositie in met de nagelnieuwe boeken uit de nieuwe grote uitbreiding van het boekenbezit van de bibliotheek. Doe-het-zelfactie (Van een onzer verslaggevers) BURGH Ernstige zorgen kwel len de sportvereniging DFS in Burgh. De beide voetbalvelden op het sport park „Van Zuijden" aan de Lelienda- leweg, staan herhaaldelijk onder wa ter. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de grondstructuur van het voet balveld niet deugt. Er ligt een steeds vaster wordende laag tussen het maai veld en het draineringssysteem, waar door het regenwater niet weg kan vloeien. Toen de sportvelden, onge veer vier jaar geleden, in gebruik werden genomen, had niemand pijn. Maar naarmate de velden ingespeeld raakten, werd het euvel steeds erger. Een grondige schoonmaakbeurt van de draineerbuizen mocht niet baten. Het bestuur van DFS, beseffend dat een grondige aanpak van het pro bleem geweldige financiële offers zou vergen, heeft voor een doe-het-zelf- oplossing gekozen. Elke zaterdag verschijnen er le den-vrijwilligers op de velden, om, met behulp van grondboren de harde laag te perforeren. Er moeten zo'n duizend gaten geboord worden, die gevuld worden met zand dat het wa ter gemakkelijk doorlaat. Zolang de operaties duren kunnen de velden niet goed bespeeld worden. DFS heeft al diverse wedstrijden moeten afgelasten. Gelukkig vond men een uitwijkmogelijkheid op het sportterrein aan de J. J. Boeijesweg. Ter herdenking van de bevrijding van Vlissingen heeft zondagmiddag om twaalf uur, eèn korte plechtig heid plaats bij het landingsmonument aan de Marinedam. Het gemeentebe stuur zal een krans leggen, terwijl ook namens het Engelse regiment „King's Own Scottish Borderers", een krans zal worden gelegd. Er zul len geen toespraken worden gehou den. Het comité Bevrijding Vlissin gen wijst er op, dat voor iedereen de gelegenheid bestaat om een bloe menhulde te brergen. De gewestelijke filmploeg van de NTS heeft het voornemen om maan dag, de gehele dag, opnamen te ma ken in het nieuwe dienstencentrum „Het Schuttershof". De beelden zullen woensdagavond, 6 november, in het televisieprogram ma „Van Gewest tot Gewest" worden uitgezonden. OPGAVEN VOOR KOOP-AVOND Voor de, onder auspiciën van het UVV te houden koop-avond voor ge handicapte ouden van dagen in het warenhuis V D op vrijdag 15 no vember, kan men zich opgeven in het dienstencentrum Het Schutters hof. Maandag 4 en dinsdag 5 november, is er de gehele dag gelegenheid min der-valide bejaarden of hen die slecht ter been zijn, voor deze spe ciale avond op te geven. Noodzake lijke begeleiding is toegestaan. Men wordt gratis per auto gehaald en gebracht. MIDDELBURG Voor liet examen hoofdakte kleuterleidesiteir slaagden: de dames: M. van Laere, Goes, S. v. d. Runstraat, Vlissmgen; B. Speek, Mid delburg', S. Tanie, Dirksland; K. Vis, Middeihamis; L. Visser, Vlissingen; R. de Wachter, Dirksland. Bij de bezoekers van het diensten centrum Het Schuttershof is het plan gerezen om een zangkoortje te for meren, Bestuurslid, oud-pastoor H. Snel heeft zich bereid verklaard dit koor te leiden. Dames en heren, die van zingen houden, kunnen zich opgeven bij de medewerksters in het dienstencen trum. Nog moet worden vastgesteld wan neer de repetitie zullen worden ge houden. (ADVERTENTIE) De belangstelling voor antieke voorwerpen is de laatste jaren bij zonder groot geworden. Daarom hebben het cultureel contact te Axel en de stichting Zeeuwse volksuni versiteit op hun programma voor iedereen, die belangstelling heeft, een lezing staan over dit onder werp. De heer F. H. Jilleba uit Middelburg zal vertellen, waarop men dient te letten bij de aankoop van antiek en hoe men kan beoor delen, of men met echt of onecht antiek te maken heeft. Vervolgens wordt gelegenheid geboden t°'t het stellen van vragen. De toegang is gratis. Op üe provinciale weg Terneuzen- Axel heeft een botsing plaatsgevon den tussen twee personenauto's, waarbij grote materiële schade, ont stond. M. D. uit Terneuzen wilde op de splitsing bij Magrette linksaf slaan en werd hierbij aangereden door de achteropkomende auto, be stuurd door P. W. B. uit Zaamslag. Er waren geen gewonden. Geslipt Gistermorgen om 6.40 uur is een Volkswagenbusje met aanhangwagen op de Doorndijk ge slipt en in de sloot terecht geko men. De bestuurder D. de S. uit Terneuzen werd hierbij zodanig aan zijn arm gewond dat hij zich onder behandeling van een arts moest stellen. Het busje liep flinke schade op. Korte Nicuwstraat 21 Hulst. tel. 2478 - 3558 b.g.g. 2209 Vrouwengilde Woensdag 6 no vember zal de heer Heersema uit Oss, voor de leden van het Vrou wengilde een lezing houden over „een bedrijf in dienst van de ge zondheid". Na de pauze zullen dia's vertoond worden. Aanvang is 20.00 uur in hotel de Graanbeurs te Hulst, Viswedstrijd De Hengelvereni- ging „De Vogel" houdt zondag 3 no vember de laatste viswedstrijd die meetelt voor het clubkampioenschap De wedstrijd wordt gehouden op de Schelde te Zeedorp. Aanvang 12.30 St.-Jansteen Jongerenmis In de parochiekerk van de H. Johannes de Doper zal zondag 3 november een jongerenmis worden opgedragen. De muzikale om lijsting geschiedt door het orkest The Everly Stars. Koewacht Kankerbestrijding Dinsdag 5 november zal er door de plaatselijke afdeling van het Koningin Wilhel- minafonds een grote voorlichtings avond worden gehouden, over de kankerbestrijding in zaal „De An jer". Op deze a'vonid zal dokter Melchers een causerie houden over „Het ontstaan en de bestrijding van kanker". Verder zullen dia's en een film worden vertoond en zal worden gesproken door de heer F. Ververs promotor van het Koningin Wilhel- minafoods. Westdorpe Teerdag De jaarlijkse teerdag van de hengelsportvereniging „De Platzak" gaat nu definitief door op zaterdag 23 november a.s. in de zaal van „Het oudt Raedhuys" bij M. Pluym. Nadat eerst een maaltijd wordt aangeboden, zal de avond ver- dier in een gezellige samenzijn wor den doorgebracht. Supermarkt De grote super- marktzaak, die in de Bernhardstraat tegenover het bejaardentehuis in aanbouw is, nadert zijn voltooiing. Het nieuwe gebouw is dezer dagen onderdak gekomen. Deze nieuwe zaalk van de heer R- Goethals bete kent zeer zeker een aanwinst voor de gemeente, vooral voor de bewo- MIDDELBURG In de aula van school „De Zuidbrug" in Middelburg- Zuid heeft de nieuw opgerichtte to neelclub de eerste repetitie gehouden. Mevrouw G. v. d. Knaap-Grobben se- cretaresse-penningmeesteresse, die 't initiatief nam heeft met het bestuur ■an de wijkvereniging de eerste plan- m opgezet. Het bestuur was van plan zodra het nieuwe wijkcentrum er staat er kort na de opening een toneeluitvoering te geven. Mevrouw Van der Knaap die aan cabaret en toneel heeft gedaan vanaf de schoolbanken is vol enthou siasme. Bij de openluchtspelen in Too- renvliedt, waar zij ook mee speelde leerde zij de heer P. de Leeuw ken nen, die zich thans als regisseur van de toneelclub in Zuid beschikbaar heeft gesteld. Het gezelschap bestaat momenteel uit veertien leden. Voor zitter is de heer P. D. de Heus ook iemand met toneelervaring. De club Eerste repetitie zal geheel gaan werken onder aus piciën van de wijkvereniging, die de kosten draagt. Een voordeel is, dat verscheidene leden van de groep reeds over een ge degen toneelervaring beschikken. Er zijn veel gunstige reacties vooral van jongeren. Een naam voor de toneel club is er nog niet gevonden maar men verwacht, dat dit kleine pro bleem spoedig zal zijn opgelost. ners van de nieuwe wijk. Men hoopt de zaak nog voor Kerstmis te kun nen openen. Telefoon Sedert enkele diagein is de St. Theresia-kleuterschool overdag nu ook telefonisch te berei ken. Deze nieuwe aansluiting heeft het nummer 1359. Boschkapelie j. Koopmans 25 jaar hoofd r.-k. school De heer J. Koopmans te Bosch kapelie is gisteren op grootse wijze gehuldigd in verband met zijn 25- jarig jubileum als hoofd van de r-k. plaatselijke lagere school. Na een h. mis vond in het parochiehuis een huldiging plaats door schoolkinderen. Alle klassen deden dit op hun eigen en bijzonder originele wijze. De heer Koopmans werd o.a. toegesproken door de heer J. Truyman, als secre taris namens het kerk- en school bestuur; de heer L. F. J. H. Frantzen, inspecteur van het lager onderwijs te Goes; burgemeester P. J. G. Molt- hoff; kapelaan Mast van Boschkapel ie en mej. Fermont van Boschkapelie namens het onderwijzend personeel. Alle sprekers wezen op de grote ver diensten van de jubilaris. Aan de jubilaris werden vele ca- deau's en bloemen aangeboden. Na het officiële gedeelte was er voor de genodigden een koffiemaaltijd in de pastorie. Tijdens een zeer druk be zochte receptie In de namiddag mocht de heer Koopmans vele ge lukwensen ontvangen. Sluis Du Fossés Meubilering houdt van 6 tot 11 november een sfeervolle meubelshow in de kelder van het stadhuis. Onder de gewelven zijn diverse huiskamers en bankstellen, zowel in klassieke als in moderne meubelen te bewonderen, die met de uitgelegde vloerbedekking zeer goed combineren. De bezoekers ontvangen een deskundige voorlichting over de indeling van de interieurs. Directeur arbeidsbureau Met ingang van 1 december a.s. is de heer F. F. Rypstra uit Hengelo (O.) be noemd tot directeur van het arbeids bureau te Zierikzee. De heer Rijpstra was in Hengelo plaatsvervangend di recteur van het arbeidsbureau al daar. Hij is 43 jaar. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De voorzitter van de Goese volksdansvereniging „Kaspor go", de heer C. W. Vervest is uit genodigd zitting te nemen in het internationaal bestuur van het In ternationale Europeade Komitee. Dit comité organiseerde in sep tember van dit jaar een groot inter nationaal dans- en muziekfestival in Antwerpen. Volgend jaar zal een soortgelijk feest worden gehouden in Straatsburg. De heer Vervest zal Nederland in deze internationale organisatie ver tegenwoordigen. Volgens de heer Vervest is het voor „Kasporgo" een grote eer dat 'n der gelijke uitnodiging van het comité is ontvangen. „Een erkenning op Europees ni veau is na 15 jaar werken voor het verbroederingsidee een eervolle zaak voor de dansgroep van „Kasporgo", aldus de heer Vervest. „Wij kunnen slechts hopen dat deze erkenning zal gevolgd worden door 'n grotere be langstelling in eig enland en eigen provincie voor het werk van „Kas porgo". Inmiddels is „Kasporgo" ook weer uitgenodigd voor het internationale festival in Straatsburg. IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur J ongerensociëteit KLOOSTERZANDE 15 uur Schieting St.-Sebastiaan TERNEUZEN Luxor 20 uur En eeuwig zingen de bossen; Winden waaien om de rotsen. OOSTBURG Ledel 20 uur Apenplaneet 14 jaar KOEWACHT H. de Vliegher 20 uur Marcel Verbiest HENGSTDIJK B. de Waal 15 uur Schieting DE KLINGE „Op de Heide" 15 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur Wacht tot het donker is 18 jaar ST.-JANSTEEN Café Sport 19.30 uur Topbiljart GOES Grand 21 uur Bad sensaties, 18 j. 19 uur De 13 slavinnen van Fu Manchu, H j. VLISSINGEN Alhambra 21 uur Bemin je naaste, maar vergeet je vrouw niiet, 18 j. 19 uur Tobnoek, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur De 10 geboden, 14 j. Rijksarchief Zeeland 13.30 - 17.30 uur Expositie „Vliedbergen in Zeeland" ZUIDDORPE Centraal 15 uur Schietang. GRAAUW P. de Caluwé 14 uur Schdeting. ANTWERPEN Rex Wat een zaligheid, 18 j. 10, 1-2.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Rubens Gejaagd door de wind. a.1. 14.30 en 19.30 uur Ambassades The Graduate, 18 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Capitole Tarzan en de vervloekte jaguar, a.l.; 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Savoy De groene mutsen, a.l. 11.45, 13.50, 14.20, 18.50 en 21.20 uur Astrid De gelukkigste der miljardairs 10, 12.30, 15, 18 en 21 uur Quellin Zwartbaardis geest, a.L 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Astra De jouwe, de mijne, de onze, a.l. 12, 14.30, 16.50, 19,10 en 21.30 uur Kon. Öpera 20 uur Mater Dolorosa KNS 20 uur Romance in Leningrad TURNHOUT Kursaal Raad wie komt dineren, L Forum Stad op stelten, 14 j. Palace Bandolero, 14 j. ST. NIKLAAS Eden Stephania, 18 j. Reonva De bijbel, a.l. Palace Twee huurlingen, 18 j. Select Generaal Custer van het Westen, 14 jaar GENT Scala Helden van Telemark, 14 j. Agora De slag van San Sebastian, 18 j. Normandie De nacht van hartstocht, 18 jaar KNS 15 en 20 uur De wijze kater BRUGGE Zwart Huis De bruid droeg zwart, 18 J. Forum Perverse Manion, 18 j. Capitool Samson en het geheim yan de Inca's, 18 j. Scala Bloedig weekend, 18 j. HUISARTSEN Middelburg: dokter Frumau, tel. 2635. Vlissingen: zaterdag dokter Bom, tel. 2233; zondag dokter Bil, tel. 3^19. Goes: dokter v. d. Feen, tel. 5003. Borssele en Nieuwdorp: dokter Gelder blom, tel. 01195-327. Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter Wösibmann, tel. 01195-450. Driewegen, 's-Heerenhoek, Ovezande en Lewedorp: dokter v. Opdiorp, tel. 01105-280. 's-Heer Arendskerke, Wolpliaartsdyk en Heinkenszand: dokter v. Maanen, tel. 01106-234. Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland-Bath: dokter Donker, tel. 01134-544. Hulst: dokter Eysink. Axel: dokter Schilitman. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: dokter de Meyer uit Sluis, tel. 01178-366. Kloosterzande: dokter Terburg, tel. 01148-377. Terneuzen: dokter Jiskoot, tel. 2303. Aardenburg en Oostburg: dokter de Bruyckere uit Oosrbburg, tel. 01170- 2323. APOTHEKERS Goes: Goese Apotheek, tel. 7104. Middelburg: Ringeling, tel. 2538. Terneuzen: Klaassen, tel. 2090. Vlissingen: Tan-Meyer, tel. 2025. DIERENARTSEN Noord- en Zuid-Beveland: dokter Bon- neschanseher, tel. 01130-233. Zaamslag en Sas van Gent: dokter Cy- siouw uit Axel, tel. 01155-1488. Hulst en Nieuw-Namen: dokter de Nijs uit Hulst, tel. 0U40-3004. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter van Veen uit Oosibbung, tel. 01170-2693. TANDARTSEN Walcheren: dokter de Koning", Kanaal straat 91, O.-Souburg, tel. 01183-1347; zaterdag 9-10 uur v.m.; zondag 11 - 12 uur v.m. Oost-Zeeuwsch-Vlaander en: dokter Ver meulen, Terneuzen, tel. 2004 (spreek uren: zaterdag 10 - 10.30 en 18 - 18.30 uur en zondag 12 - 12.30 uur). WIJKVERPLEGING Vogelwaarde, Hontenisse en Graauw: zuster Vereecken, tel. 01142-344. Philippine, Hoek en Sluiskil: zuster Hoekert-Hillaert uit Sas van Gent, tel. 01158-1987 (b.g.g. 008). Clinge, St.-Jansteen en Nieuw-Namen: zuster Golsen uit St.-Jansteen, tel. 01140-2368 (b.g.g. 01140-3223). (ADVERTENTIE) Vraagt naar onze concurrerende rentetarieven HULST Houtmarkt 6 - Tel. 01140 - 3456 TERNEUZEN Kerkstraat 13 - Tel. 01150 - 3553 IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur Jongerensociëteit. KL'OOSTERZANDE St.-Sebastiaan 15 uur Schieting. KOEWACHT A. de Block 15 uur Schieting. A. de Schepper 15 uur Schieting. ST.-JANSTEEN Café Sport 19 uur Prijskaarting. E. Ottjes 15 uur Schieting. E. Ottjes 9 - 13 uur Duiventantoonstelling. KEMSEKE PAAL A. Bakker 15 uur Schieting ZUIDDORPE M. de Koek 13 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 15 en 20 uur En- eeuwig zingen de bossen; Winden waaien o<m de rotsen, 14 j. OOSTBURG Ledel 14 uur Bandieten van de Rio Grande, 14 J. 16.30 en 20 uur Apenplaneet, 14 j. HULST P. Leeraert-Nys 14.30 uur Schieting Bioscoopgebouw 14.30 uur Vrijbuiters van hiet woud, a.L 17.15 en 20 uur Wacht tot heit donker is, 18 j. Graanbeurs 19.30 uur Renee and the Alligators. CLINGE L. de Vylder 15 uur Schieting GOES Grand 15 en 19 uur De 13 slavinnen van Fu Manchu, 14 j. 21 uur Badisensaibies, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 15 uur Tobroek, 14 j. 20 uur Bemin je naaste, maar vergeet je vrouw niet, 18 j. MIDDELBURG City 15 uur De kleine koloneil, a.L 20 uur De 10 geboden, 14 j. SAS VAN GENT Schuttershof 15 uur Schietdng HENGSTDIJK P. v. Dyk 15 uur Schieting ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag Kon. Opera 14.30 uur Mater Do-lorjssy 20 uur In 't Witte Paard KNS 15 en 20 uur Romance in Le*| ningrad TURNHOUT Bioscopen als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag GENT Bioscopen als onder vandaag Kon. Opera 15.15 uur Het Hollandse wijfje; 20 uur Opera Aïda KNS 20 uur De wijze kater BRUGGE Bioscopen als onder vandaag TERNEUZEN Luxor 20 uur En eeuwig zingen de bossen; Winden waaien om de rotsen, 14 J. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Wacht tot het donker is, 18 j. GOES Grand 20 uur Badsensaties, 18 i. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Tobroek, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur De 10 geboden, 14 j. Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17.30 ul Tentoonstelling „Vliedbergen in Zee-1 land". ST.-JANSTEEN E. Ottjes 9-13 uur Duiventenboonstelling. ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag KNS 20 uur Romance in Leningrad TURNHOUT Bioscopen als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag GENT Bioscopen als onder vandaag KNS 20 uur De wijze kater BRUGGE Bioscopen als onder vandaag Morgen, zondag 3 november. Hans- weert 1.48 en 13.55 uur; Terneuzen 1.16 en 13.22 uur; Vlissingen 0.44 12.54 uur; Wemeldinge 2.20 en 14.311 uur. Maandag 4 november. Hansweert I 2.25 en 14.32 uur; Terneuzen 1.51 en I 13.54 uur; Vlissingen 1.18 en 13.231 uur; Wemeldinge 3.00 en 15.12 uur. f Ir. T- BOGERD De parlementaire be van de afgelopen met enig recht „l van de vette kluiven" kunnen worden. Minister nomische Zaken, mr. sprak achtereenvolgens ov gelijkheden van een kern het Sloegebied, over de van een Franse ammoniak' een project van 200 3( met een paar honderd arl sen in (wellicht) het Sloe ten en over de fameuze Rotterdam-Antwerpen, die land hoogst interessant ka er een aftakking kan wore staan. Nu weet men in Zeelar merhand wel dat veel belt nig geven, de gek in vrei leven, maar wij geloven dc kluiven van minister De toch wat meer binnen h van de gretige Zeeuwen bracht. Met name gaat het om energiecentrale. Elders op gina zegt de directeur var E.M., ir. T. Bogerd, dat zo'n die het mogelijk maakt ee rerend elektriciteitstarief te teren, als vestigingsfactor industrie, in één adem mei wezigheid van diep vaarv noemd mag worden. Zowel voor de ammo zwaarwaterproduktie als aluminiumfabricage is c elektriciteit van essentieel Welnu: een ammoniakp p int al op de stoep te st franse aluminiumconcern beweegt zich wat meer op tergrond, maar voor beide °at zij pas zullen besluiten p .De,lta te vestigen als kerd kunnen zijn van vt goedkope energie, die (ook ten wij inmiddels) niet aan gaspot kan worden onttrok De toestemming van de om de eerste producerenc centrale in het Sloe te 'aten zou - mils er niet te lan wordt gewacht - in één eind maken aan een aar natie in de Zeeuwse onrwi iriaaiv! n voor Af «mt °PSesteJd door het laeero ,°e regen met geleide 'agere temperaturen. midd^MVOOrui\zichten eii middeld over Nederland: I Vooi zondag: zon minder procent min temp. v H„ 2 t, en I, ,.n n m ongtve. Ut,rm <-■» n?rm ii' ei «o-'ed V yr 'w i I' nr»

de Stem | 1968 | | pagina 2