Cees Haast tekende bij p Willem II PROMOTIE ARBITERS VOORTAAN „EERLIJKER" Bredase Kampioendag: topper ZWAAR PROGRAMMA VOOR STAARTPLOEGEN N.A.C. B-WILLEM I! B A.V.65 won meeste Zeeuwse atletiektitels Kenia wil Spelen Biljartfinale 4e klas libre SPORTTOTO KORFBALCOMPETITIE Om de biljarttitel van W.-Z.-Vlaanderen I Zebra-wedstrijden voor jongens en meisjes Platjouw en Lucas in strijd om finaleplaats F enerbahce-Ajax 24 uur later op t.v. Finale Europa Cup in Zwitserland Gimondi-A nquetil won Baracchi9 N.A.C.-STADION BREDA 14 DE STEM VAN ZATERDAG 2 NOVEMBER 1968 (Van onze sportredactie) BREDA Cees Haast gaat zijn zesde prof-seizoen in als lid van de Willem II-ploeg. Gisteren kwam hij tot overeenstemming met de Val- kenswaardse firma, die hem een con tract van een jaar aanbood. Willem H is de derde werkgever van Cees Haast (29 jaar). Daarvoor was hij verbonden aan Xelevizier (4 jaar) en het Franse BIC (één seizoen). Kees Pellenaars heeft een belang rijk aandeel in Haast's transfer ge had. Hij voerde een groot deel van de onderhandelingen, zoals hy dat trouwens voor meer renners doet. ,De Pel" treedt momenteel als con tactman op voor een aantal coureurs dat uitziet naar een nieuwe werk gever. Ton Vissers (ploegleider Willem II), Cees Haast en Kees Pellenaars na het tekenen van het contract. AMSTERDAM (ANP) De scheidsrechterscommissie van de KNVB zal een wijziging aanbrengen in de overgang van scheidsrechters van het amateur- naar het betaald voetbal. Tot dit seizoen was het de gewoonte dat de sub-scheidsrechtercom missies kandidaten voor het betaalde voetbal voordroegen en deze kandidaten kregen dan gewoonlijk tegen het eind van de competitie de kans om als „proefdwedstrijden" een paar keer in de laagste klasse van het betaalde voetbal te fluiten. Volgens commissielid Joop Martens was het grote bezwaar aan deze selectie dat een scheidsrechter, die bij zijn eerste proefwed- strijd faalde, vrijwel meteen kansloos was voor promotie naar de top van de Nederlandse scheidsrechterswereld. Daarom is nu een andere werkwijze gevolgd, die volgens de voorzitter van de commissie Hennie van Dalen, de kandidaten een eerlijker kans geeft. Iedere subcommissie, er zijn er acht, zal twee van zijn beste scheidsrechters aanwijzen, die gedurende twee seizoe nen, mits zjj niet ouder zijn dan 38 jaar, op professionele wijze „begeleid" worden. Deze scheidsrechters komen gedeeltelijk onder het gezag te staan van de scheidsrechterscommissie uit het betaalde voetbal en krijgen belangrijke wedstrijden uit de hoogste amateurklasse en uit de reserveklasse van het betaald voetbal te Leiden, worden aangesteld als grensrechter bij be langrijke ontmoetingen uit het betaalde voetbal, en worden beoordeeld door rapporteurs uit het betaalde voetbal. Daardoor hoopt men de overgang van de arbiters van het amateur- naar het betaald voetbal gemakkelijker te maken. Voor dit seizoen is de kans op promotie overigens klein, want uit de groep van scheidsrechters, die op dit moment in het betaalde voetbal fluiten, zal er aan het eind van het seizoen niet één verdwijnen wegens overschrijding van de leeftijdsgrens van 48 jaar. Joop Martens: groot bezwaar tegen het huidige systeem (Van onze atietiekmedewerker) MIDDELBURG District Zeeland van de KNAU heeft als eerste dis trict in ons land een „Besten Lijst" 1968 samengesteld. Samensteller J. Broere uit Vlissingen heeft in een keurig verzorgd overzicht alle gele verde atletiekprestaties van het af gelopen seizoen vastgelegd. Van de Zeeuwse kampioenschap pen heeft AV '56 uit Goes de meeste titels in de wacht gesleept. Van d-e 87 kampioenschappen heeft AV '56 er 25 gewonnen, gevolgd door Schel de Sport uit Terneuzen met 14 titels, Marathon-Vlissingen en Zeeland Sport-Vlissingen beiden met 13. RKHAV-Hulst behaalde 9 kampioen schappen. Delta Sport-Zierikzee 7 en Dynamo-Middelburg 6. Opvallend is wel dat AV '56 in de meisjes groepen geen enkel kampi oenschap behaalde. Niet minder dan 38 maal werd een Zeeuws record verbeterd of geëven aard. Vrijwel alle records op de lan ge afstand staan nog steeds op naam van de Middelburgse atleet Hein Cujé. Alleen Jan Polfliet van AV '56 wist in het afgelopen baanseizoen het record op de 800 meter, dat eveneens op naam staat van Hein Cujé te eve naren in een tijd van 1.56.2 min. Op de sprintafstanden werden geen records verbeterd. Op de 100 meter staat het record met 10.9 seconden op naam van een viertal atleten n.l. G. de Pagter, Zeeland Sport, C. de Munck, AV '56, C de Groot en C. Kodde, beiden van Dynamo. Het re cord op de 200 meter staat sedert 1961 alleen op naam van C. de Munck van AV '56 met 22.00 seconden. Bij de meisjes is het aantal records dat op naam staat van de talentvolle Cora Hofman van Schelde Sport- Terneuzen opvallend. Niet minder dan 13 records in de verschillende groepen staan op haar naam. Voor al op de sprintafstanden speelt zij een heersende rol. District Zeeland heeft sedert ver schillende jaren wederom enkele Nederlandse kampioenen. Bij de da mes is dit Ella Deurloo van AV '56 op het verspringen en bij de heren Harry Dost van Delta Sport op de 200 meter horden. Tevens werd Cora Hofman van Schelde Sport Neder lands jeugdkampioene op de 600 me ter horden. Verder bereikten Jan (Van onze turnmedewerker) BREDA Vandaag, zaterdag, organiseert de Zeeuwsch-Brabantse Turnkring in Zierikzee voor de eer ste maal verenigingswedstryden voor meisjes en jongens van 10 en 11 jaar. De meisjes turnen in de Maltazaal, de jongens in de gym nastiekzaal aan de Raamstraat. In totaal hebben voor deze wedstrijd 20 verenigingen met 50 wedstrijd- groepen ingeschreven. Iedere wed- strydgroep bestaat uit 6 gymnas ten. De wedstrijd bestaat uit een drie- kamp met voorgeschreven oefen stof. Voor de jongens kastspringen, laag brug en lange mat, voor de meisjes paardspringen, brug onge lijk en lange mat. De jongens werken in 1 wedstrijd- baan, de meisjes, in aantal veel tal rijker, in 3. Teneinde te bepalen wat de beste meisjesgroepen zijn, komen de 2 hoogstgeklasseerden van elke wed- strijdbaam in een finale tegen elk aar uit. NAIROBI (ANP) De regering van Kenia zal zich kandidaat stel len voor de organisatie van de O- lympische Spelen in 1976. Ronald Ngala, de minister voor jeugd- en sportzaken, zei dat bij toewijzing de spelen in de hoofdstad Nairobi zul len worden gehouden. De regering van Kenia heeft de kandidatuur ge steld om de dank van het Ke- niase volk uit te drukken voor de in Mexico City behaalde successen. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Zondag 3 en 10 november nemen de heren Platjouw (Axel) en Lucas (Roosendaal) deel aan de voorwedstrijden voor het na tionaal kampioenschap anker kader 47/2 grootbiljart, die door de biljart vereniging De Maasstad in Rotter dam wordt georganiseerd. Voor dit toernooi waarbij de deelnemers strij den om een plaats in de eindstrijd in deze spelsoort, hebben verder inge schreven de heren Schmit (Rotter dam), Buis (Den Haag), Deventer (Den Haag), en Hendriks (Rotter dam). Ook al plaatsen de deelne mers zich niet voor de finale is het nog mogelijk dat zij promoveren naar de ereklasse kader 47/2 groot biljart (minimale gemiddelde 24 ca ramboles). (Van onze sportredactie) KWADENDAMME Van 2 tot 9 november houdt de biljartvereniging O.K.K. in café 's Lands Welvaren te Kwadendamme de finale vierde klas libre van het K.N.BB-district Wal- cheren-Zuid-Beveland. Voor deze fi nale heben zich geplaatst: R. de Vos C. Traas, J. Stokx. P. Rijk (allen uit 's-Heerenhoek), C. Geelhoed (Co- lijnsplaat), A. Steenbakker (Hoede- kenskerke), J. Remyn (Ovezande) en J. de Jonge (Kwadendamme). De wedstrijden vangen aan om 15.00 uur. BREDA Ja, het is dan weer zo ver, het vliegseizoen is al bijna vergeten, de duiven zijn zo goed als door de rui en iedere duiven- sjarel slooft zich momenteel uit om zijn „vedetten" zo schoon mo gelijk op de komende kampioe- nendagen te krijgen. Zoals gewoonlijk bijt ook dit jaar Breda de spits af. Acht jaar gele den gingen in Breda stemmen op om ook daar ter stede een kampioenen dag op te richten. Men plaatste hem vroeg in het winterseizoen, want het spreekwoord zegt immers „De eerste klap is een daalder waard". Deze gok is goed geweest, want reeds nu staat de Bredase kampioenendag aan de top van de Westeuropese kam- pioenendagen. Ook het komend weekend be looft het wederom een daverend suc ces te worden. De inschrijvingen van de allergrootste kampioenen zowel uit Nederland als België stroomden binnen. Evenals vorig jaar vindt de kampioenendag plaats in de grote Marijkezaal van café-restaurant de Graanbeurs, die dit jaar geheel in Mexicaanse stijl is aangekleed. On danks deze grote zaal konden nog niet alle inschrijvers toegelaten wor den en moest selectie worden toege past waarbij de liefhebbers uit de streek en de allergrootste kampioe nen voorrang hadden. Ook dit jaar heeft het actieve Co mité van de C.C. Breda de gehele opbrengst in dienst willen stellen van de moderne bestrijding van het grote leed, dat kanker heet. Evenals voor gaande jaren hoopt bet Comité dat zy weer ettelijke duizenden guldens aan het Koningin Wilhelmina Fonds kan overdragen. Alle kampioenen noemen is on doenlijk. Van Bredase zijde is de ge hele top vertegenwoordigd. We noemen hier seffens de generaal kampioen van de C.C. Breda G. Oo- mens en Zn., de gebr. Oomens, C. v.d. Wulp met zijn beroemde van Spring el, Jac. Kouw-mberg den been houwer die reeds vanaf 1946 onaf gebroken bij de eerste 10 Gen. Kam pioenen is, J. H. Rijken de gebroe ders met het beroemde ras Martin van Tuyn. Dit jaar met Dax in de Fond Union le en 3e met 2 uur los vooruit. Wie heeft ze beter? Verder Jac. Oomens le Generaal Kamp. van de Fond Union de Baronie met plm. 1400 liefhebbers, Arn. Derks den Bakker uit de Heuvelstraat, die dit jaar weer vier keer eerst speel de en last but not least de schrik van heel Brabant: Paul Hoyka. Wat deze man presteerde grenst aan het ongelooflijke. Speelde dit seizoen zes maal eerst en één maal een en twee. Wie heeft ze beter? Van buiten Breda noemen we: De grote kampioen van Dordrecht Nil Hinten. Gebr. de Groot uit Steenber gen le Fond Kampioen in Neder lands sterkste Foradcentrum. P. J. Slabbers uit Swalmen speelde dit jaar verschillende malen 9 duiven bij de eerste 10, tevens een der sterkste fond spelers van Nederland. Dit jaar Nat. Dax de 13e en 31e prijs en te vens le serie 3 zowel Rayon als Na tionaal tegen plm. 5000 duiven. Speel de dit jaar zowel op Dax als op Nat. St.-Vincent 8 prijzen. Verder D. Rij- kenbarg Etten, A. Trommelen Don gen, Fr. Coolen Oss le prijswinnaar nationaal en Bondsconcours Berge rac, won dit jaar o.a. nog een auto een wasautomaat, een scheerappa- raat en een centrifuge, gebr. van Bergen uit Alphen een der aller grootste uit Brabant. In 1967 le kamp. Fond Union de Baronie. Dit jaar 2e Nat. Parkeston, 14e Nat. St.-Vin cent en 100e Nat. Barcelona. Lus je nog peultjes, Jan? Broer Jos deed het al niet minder. Op Nat. Parke ston le serie 2 met 4e en 19e prijs, Gebr. Dictus Zundert, W. H. Rade makers Veghel, Theo Aarts Gilze, winnaar van twee auto's, 2 TV's, 2 ijskasten 1 fiets, 1 wasautomaat, 3 gouden horloges, 8 constateurs, 2 ra dio's en 2 pendules. Wie heeft ze be ter? Schenkt oude duif voor verkoop van het goede doel. Beslist iets voor degenen die van plan zijn binnenkort te gaan trouwen. Binnen een jaar een hele uitzet compleet. P. Laze- roms uit de Zegge een der allergroot sten uit West-Brabant C. J. van Vliet Schoonhoven, A. Voorbraak Putte, Aug. Smolders Alphen, Felix van der Pol, Goirie, de grote overwin naar Nat. Parkeston, deze duif 12 maal mee, 11 maal prijs waarvan 8 maal nationaal in de eerst# 10. Wie doet het hem na? M. J. van Geel en Jan Cools uit Nieuw-Vosse- meer, C. Rademakers uit Made, W. Witzand Nijmegen, P. de Putter Gra ve komt met 4 duiven die samen 46 prijzen wonnen, G. Dusarduvn, Groe- de. Dit zijn enkele van de allergrootste Nederlandse cracks, zoals u ziet ont breekt er geen een. Ook van Belgi sche ziide zijn alle kampioenen aan wezig. Zelfs in België is er geen kam pioenendag denkbaar, waar zoveel Belgische vedetten acte de presen ce geven als in Breda. Hier volgen enkele van de grootste „lillikkers" die iedereen de das omdeden: We beginnen maar met de allergrootste: Emiel Vereist uit Nijlen. Een zeer kleine liefhebber die alles onder ta fel vliegt en dit jaar algemeen kam pioen werd van de sterkste Belgi sche Bond de Hafo club uit Lier. Won dit jaar twee poulen 1000-1000 en 6 van 1000-500. Verder Alfons Janssen® uit Mariaburg, jonge dui ven kamp. van de Union Antwerpen. A. de Kepper uit Deurne, Kamiel Tonnet dit jaar uitgeroepen tot kei zer van de Frankrijkvluchten, dan is ook weer aanwezig de eerwaarde duiven pastoor Suennaert uit Aai- gem, hij vloog dit jaar nog harder als voorheen en klasseerde zich hier door bij de beste tien fondspelers van België. Over doping wil den con frater niks horen, nee nee zegt ie ik vlieg enkel op goeie miswijn en af en toe een hubke. Verder David Oeyen uit Deurne, E. v.d. Sande uit Berendrecht, speel de dit jaar nog eerste van Nat. Bri- vé, Jan Caron Ekeren, Jan v. Hooy- donk Ekeren, Jaak Paenen uit Be rendrecht, presteerde dit jaar het on gelooflijke, werd le Fond Kamp van de Union, 2e Kamp van de ster ke Flying Club en 3e kamp Fond club van Antwerpen. Ook is aanwe zig duivencentrum Mariman uit Wil lebroek, die dit jaar is uitgeroepen tot de beste liefhebber van 1968 over geheel België, verder de combinatie M. v. Helmond en Florel Verbeeck uit Vorselaere, v. Helmond was vo rig jaar nog de grote schrik van Made en omstreken, verhuisde naar België en werd daar meteen Alge meen Kampioen van de Antwerpse Flying Club. Waarlijk een groot lief hebber. Guillaume De Smet uit Bras- schaat, Franske de Schaermacker uit Schoten, Gustaf Goedertiec uit Ka pellenbos, Francois Duckse uit Lil le, Gebr. de Scheermaecker uit Ant werpen en als klap op de vuurpjjl, voor de eerste maal op een ten toonstelling, dus een première voor geheel Nederland en België, de sterk ste speler van geheel West Europa op de vitesse en midfond, n.l. Peer- ke de Laat uit Kalmthout. In Bel gië kent iedereen hem als „De Knik ker" en hij geniet misschien nog wel meer populariteit dan Polleke van Himst. Werd dit jaar algeheel kamp. van de Union van Antwerpen en behaal de le en 2e Asduif van België, het geen nog nooit eerder gepresteerd is. Dit zal dus beslist een van de grootste trekpleisters zijn van deze kampioenendag. U ziet het zelf, be ter kan het gewoonweg niet. De eni ge „grote" die hier niet vermeld staat is de Comb. v.d. Broucke-de Weerd, waarvan het nog niet zeker is dat ze komen, daar de heer v.d. Broucke ziek is en de heer de Weerd beter bekend als Den Bruinen, mo menteel nog niet terug is van zijn gecombineerde vakantie - studiereis uit Mexico. Het belooft dus een gran dioos festijn te worden in de Graan beurs en dit alles ten bate van het goede doel. Kampioenen: Van onze correspon dent uit Terneuzen mocht ik de kam pioenschapen ontvangen van de ster ke duivenmaatschappij de Vrede uit Sas van Gent. Vitesse: duif: I. O. Martens, 2. J. de Puy, Sluiskil, 3. A. Claeyssens uit Sas van Gent. Vites se hok: 1. A. Claessens Sas van Gent, 2. J. du Puy, Sluiskil, 3. J. v. Os, Sas van Gent. Fond duif: 1. J. du Puy Sluiskil, 2. F. Thijs, Sas van Gent, 3. J. Sneiders SvG; Fond hok: 1. J. du Puy, Sluiskil, 2. C. Bos Sas van Gent, 3. Gebr. de Betue-Le- cocq Sas van Gent; Jongeduiven: 1. v.d. Bergen, Sas van Gent, 2. A. Claeijssens Sas van Gent, 3. K. de Backer Sas van Gent, Generaal kam pioen: 1. J. du Puy, Sluiskil, 2. A. Claeyssens Sas van Gent, 3. J. v. Dam, Sas van Gent. Al deze grote kampioenen van harte proficiat. Allemaal goeie en tot in de Graan beurs. AD INTERIM. Jansma van Zeeland Sport op de 1500 meter steeple, Cora Hofman op de 80 meter eervolle tweede plaatsen. Mary Moerman van Mara thon bereikte eveneens een eervolle derde plaats op de 400 meter voor meisjes A. DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 11 van het afgelopen weekeinde zyn: deelnemers 815.516, bruto inleg f 1.696.104.90, prijzen- bedrag f 763.247. Eerste prijs: f 228.974. Geen mel ding met 13 goed voorspelde uitsla gen, waardoor 40 van het totale prijzenbedrag naar de tweede prijs gaat, 35 procenit naar de derde en 25 procent naar de extraprijs. De tweede prijs is nu: f 305.298.80. Drie ëndertig meldingen met 12 goed voorspelde uitslagen. Per kolom wordt bruto f 9.251.40 uitgekeerd. De derde prijs is nu: f 267.136.45. Vijf- honderdvijftig meldingen met H goed voorspelde uitslagen, waarvan vier met twee kolommen. Per ko lom wordt bruto f 483 uitgekeerd. De extra-prijs is nu: f 190.811.75. Tweehonderdveertig meldingen met dp eerste acht uitslagen goed voor speld, waarvan een met twee kolom men. Per kolom wordt bruto f 791.75 uitgekeerd. JAN JANSSEN wordt nog steeds genoemd als kandidaat voor ver schillende wielerploegen. Giste ren verspreidde het Italiaanse Sanson het bericht dat de Os- sendrechter samen met Gianni Motta is gecontracteerd. Jans sen echter heeft inmiddels defi nitief „akkoord" met BIC. JO DE ROO, Bart Zoet, Jan Janssen. Leo van Dongen en Cees Haast behoren tot de deel nemers aan een mini-dernyrace op 19 november in Elsloo. „Mini" omdat de coureurs niet hun ge wone rijwiel zullen bestijgen, maar een kleinere uitvoering. Op dat vervoermiddel zullen ze als gangmaker voor hun echtge note fungeren! TON VISSERS en Simon Waar denburg, organisators van de zesdaagsen in Amsterdam en Eindhoven, willen ook Gronin gen een six days geven. Deze week is er onderhandeld en de vooruitzichten lijken gunstig. IN MONTEVIDEO, waar het we reldkampioenschap wordt ge houden, toonden renners en verzorgers zich niet erg inge nomen met de accommodatie. De verlichting rond de 38 jaar oude baan zou slecht zijn en in de be tonnen piste zitten grote onef fenheden. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de Zeeuwse Korfbalbond krijgt Stormvogels Luctor op bezoek. De Terneuzenaren zullen er alles aan doen, om weer eens enkele punten aan het totaal toe te voegen, want erg rooskleurig staan ze er niet voor. (Van onze sportredactie) BREDA Aangezien de Turken niet over t.v. beschikken, is de NTS voornemens de voetbalwedstrijd Fe- nerbahce-Ajax te filmen. Het mate riaal wordt na dit Europa-cup duel op 27 november per vliegtuig naar ons land vervoerd en in Hilversum ontwikkeld en gemonteerd. Op donderdagavond 28 november zal de NTS deze filmreportage in de vooravond tussen 18.00 en 20.00 uur op Nederland I uitzenden. De thuiswedstrijd van Ajax tegen Fe- nerbahce in Amsterdam op 13 no vember komt vrijwel zeker recht streeks op het televisiescherm. ISTANBOEL (ANP) De eind- stryd van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars zal op 1 mei 1969 in een plaats in Zwitserland worden gehouden. Waar de finale van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen wordt gehouden, is nog niet bekend. Italië, Spanje en West-Duitsland zijn de kandidaten voor deze wedstrijd, die op 28 mei 1969 zal worden gespeeld. BERGAMO (ANP) Het favoriete koppel Felice GimondiJacques An- quetil (Italië-Frankrijk) heeft in Ber gamo de Tropheo Barracchi, een tijd rit over 116 kilometer, gewonnen. De 26-jarige Gimondi en zijn 9 jaar oudere partner legden de afstand af in 2 uur, 39 minuten en 3,1 seconden, hetgeen een gemiddelde betekent van 44,137 kilometer per uur. Het als tweede eindigende duo Ole Ritter (Den)Herman van Springel (België) had meer dan drie minuten achterstand (2.42,18,8). Gimondi won achterstand (2.42.18,8). Gimondi won Anquetil ging al twee maal, met Al tig (1962) en Stablinski (1965), zege vierend over de eindstreep. Vele top- renners lieten verstek gaan. Zo ont braken Adorni, Merckx, Bracke, Janssen, Motta en Altig. De uitslagen van de 20e editie van de Tropheo Baracchi is: 1. Gimondi-Anquetil (It-Fr) de 117 km in 2.39.03,1; 2. Ritter-Van Sprin gel (Den-Bel) 2.42.18,8; 3. Ocana- Aranzabel (Sp) 2.45,05,0; 4. Candelli- Anni (It) 2.47.33,7; 5. Adler-Schültz (W.-Dl-Lux) 2.48.03,8; 6. Delia Torre- Vicentini (It) 2.50.27,2; 7. Aimar- Grosskost (Fr) 2.51.52,0; 8. Jourden- Delisle (Fr) 2.52.34,5. Zuidwesters gaat naar Tjoba 2 en katfc daar het ongeslagen record handhal ven. Vedo 1 en Blauw Wit 1 zijn tweii ploegen, die elkaar niet ver ontlopen' Olympia gaat weer vrijwel zeker eetl nieuwe nederlaag tegemoet, nu Togt op bezoek komt. In de tweede klas kan Elto er spanning weer terug brengen, maail dan moet het bezoekende Swift 4 eeil of meer punten afhandig gemaakll worden. KVL moet thuis van Blauil Wit 2 kunnen winnen. Dit geldt ooil voor All Ready, dat Animo 3 op beJ zoek krijgt. Zuidwesters 2 en Volhatl ding zullen elkaar niet veel ontlopetl In de derde klas A zullen de overl winningen bij de thuisclubs terechtT komen. Tjoba 3, BKC en TOP mogaf geen steken laten vallen tegen re? pectievelijk Atlas 2, Stormvogels en Vedo 2. In de derde klas B de belangrijkil wedstrijd Luctor 2-Togo 2. De Terl neuzenaren moeten winnen, willeif zij een kans blijven houden op eerste plaats. le klas: Stormvogels 1-Luctor l| Tjoba 2-Zuidwesters 1, Vedo 1-Blaui| Wit 1, Olympia 1-Togo 1. 2e klas: Elto-Swift 4, KVL-Blawl Wit 2, All Ready-Animo 3, Zuidwes| ters 2-Volharding. 3e klas A: Tjoba 3-Atlas 2, BKC.| Stormvogels 2, TOP-Vedo 2. Junioren: Togo-Swift 1, Aninwl Blauw Wit, Swift 2-Volharding 1, A!| las-Volharding 2. 3e klas B: Luctor 2-Togo 2. Adspiranten A: Togo A-Swift A| Animo A-Blauw Wit A. B: Ondo A-Stormvogels B, Swift sne!-| Animo B, Atlas-Zuidwesters. C: Ondo B-Swift vlug, Stormvogeli| D-Stormvogels C. D: Luctor A-Elto, Togo B-TijobaA| E: Blauw Wit C-Tjoba B, Luctor üj Zaamslag. Pupillen A: Blauw Wit A-SwiftAj B: BKC-Stormvogels B, Zuidwei J ters-Animo blits. C: Blauw Wit- C-O'lympia, Blauïl Wit B-Zaamslag. (Van onze biljartmedewerker) OOSTBURG In de strijd om t-'l West-Zeeuwsch-Vlaamse biljartkawl pioenschap heeft I. van de Gaze!li| een belangrijke overwinning gebi Hij versloeg namelijk mede-ko#| per J. van Overbeeke. A. Verspr®! versloeg U. de Windt. A. Verbujl won van C. Moerman en I. VerhaS'l was de baas over A. van de Broe/I Met 54 punten voorsprong Op Vfl sprille voert Gazelle de rang®! aan. BASKETBALL Drie spelers de Amerikaanse basketballpMl die de gouden medaille won op *1 Olympische Spelen in Mexico, hetjl ben een profcontract getekend. ®"l Hosket zal voortaan uitkomen ri Knickerbockers, Don Dee in India®! en John Clawson in Oakland. BOKSEN De Italiaanse weltejj gewicht Silvano Bertini, die op 'L november te Rome in een titelfl vecht tegen Fighting Mack uitkofl'l heeft in Bologna van de Ier li"I McCormack gewonnen door inf'J ventte in de eerste ronde. (ADVERTENTIE) Zaterdag a.s. Aanvang half drie Goed voetbal Spanning Populaire prijzen. Het bruto inko Sinds 1963 heeft drag van 70.000 het optreden vod In Engeland be gedraaid wordt. Daarnaast ontva waarin ze aandel Song en de Beat De Beatles heb kunnen uitschei gaan zitten stare een goede vrien heeft geschreven Onlangs is dezi vertaling van Jan Een ding komt erg naar voren: de Beatle: een organisator, een B Epstein- „Als ze ieman die hun zaken organist aldus Hunter Davies in „zouden ze wat buiten dingen kunnen doen. alles proberen alleen tl zou het wel eens mis gaan". De Beatles zelf minder pessimistisch w betreft. Hun biografie is voor fans interessant. Davies heeft getracht z tief mogelijk te zijn in schrijvingen. Dat is nii gelukt. Soms laat hij z: leiden tot het geven mentaar, omdat het nul moeilijk is als vriend af. De nieuwe Raad vc belangstelling voor nauwer en vroeger het functioneren var De Raad gaat zich, o „proeve voor een bestaat de wens te I: leeftijd drastisch mv Ze wordt in die overtuig! gesterkt door wat op dit m Groot-Brittannië speel Daar is een voorstel in deling om jonge mensen h actieve kiesrecht te gevei ze zestien jaar zyn. Als voorste] wordt aangenomer jeugdige Britten reeds o] achttiende jaar gekozen worden voor vertegenwoi de lichamen- De nieuwe Raad voor de vorming is veertien oktobe geïnstalleerd. Hij heeft minister dr. M. Klompé t ruime opdracht gekregen adviserende taak een vrijv! onafzienbaar terrein besk Voorzitter dr. J. A. Stalp J-li burg is daarover bijzoi verheugd. Hij heeft die a Rans meteen met beide ham aangegrepen. „We gaan 2 prioriteiten bepalen. Afge sproken is dat we op onze de vergadering een soort storming gaan houden. On peilen wat er allemaal le<| De raad bestaat uit voge van diverse pluimage. Vrij alle sectors van het maa Pelyk leven en de levens-! beschouwingen zijn erin v genwoordigd. „Bovendien zijn er nog p open. We kunnen dus nog effenheden corrigeren We wat ik zeil fijn vind? Er in! Bijvoorbeeld Utrechtse jeugdleider J AJuinen. De student Duco

de Stem | 1968 | | pagina 14