MOSSELEN IN OVERVLOED ind n J. v. Dongen bij afscheid ere-voorzitter van Wit-Gele Kruis Belangr MIDDELBURG LUCKY LUKE: BILLY THE KID Uitwaterings sluis ten oosten van Bath Geruchten over Péchiney Plannen van Bouwfonds in Goes wee Zacht Spaanse champagne 7,95 per fles v.d. HEIJDEN Twee miljoen DE STEM Hotel „DE LINDE" Investering van 100 miljoen bij Stikstof Sluiskil Studie over structuur van Vlissingse haven Negenjarige won hengelconcours Toch naar Sloe Boulevards in Vlissingen op Delta-lioogte Geen kunstijsbaan in Vlissingen ZUID-BEVELAND J. de Jonge overleden Pro Ecclesia voor C. Verweij Receptie J. Geerards in Koewacht Provinciaal bureau in Terneuzen Bibliotheek te Graauw geopend Gewonde op rijksweg 58 WALCHEREN Feest Majorettenkorp VANDAAG MORGEN MOSKOU (RTR GISSING OUDSTE DE STEM VAN MAANDAG 28 OKTOBER 1968 (ADVERTENTIE) Voor kwaliteitswyn: brut, WIJNHANDEL Gentsestraat 2 Hulst (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Op een vergadering van het waterschap „De brede watering van Zuid-Beveiand", die in „De Ko renbeurs" te Goes is gehouden, is be sloten een overeenkomst met het rijk aan te gaan inzake de bouw van een nieuwe grote uitwateringssluis ten oosten van Bath. De overeenkomst regelt de voorwaarden waaronder de afwatering van de Reigersbergsche- polder, de Fredericapolder en de Zimmermanpolder kan plaatshebben via deze te bouwen uitwateringssluis. Dijkgraaf P. J. J. Dekker van het waterschap gaf een uitvoerige toe lichting bij dit door het dagelijks be stuur gedane voorstel. Hieruit bleek, dat de aanleg van de Schelde-Rijn- verbinding een ingrijpende wijziging zal brengen in de bestaande toestand in het oostelijk deel van het water schap. Volgens het bestuur zullen de bouw van deze sluis en de andere in de naastg toekomst uit te voeren grote werken, zoals de nieuwe autosnelweg en het op Deltahoogte brengen van de hoogwaterkeringen van de Zim mermanpolder en de Reigersbergse- polder, hun stempel drukken op de toekomstige waterschapswerken, waarmee een verbetering van de afwatering wordt beoogd. In het voorstel werd uiteengezet, dat het aanvankelijk in de bedoeling lag in de te maken hoogwaterkering tussen de Belgische grens en Bath een uitwateringssluis te bouwen die zou moeten dienen voor de wateraf voer van het in te dijken schorren- gebied ten zuiden van de Kreekrak- polder en voor de daaromheen ge legen randpolders in Zeeland en Noord-Brabant, die nu lozen via uit wateringsgeulen in de schorren. Het plan is toen gerezen deze sluis ook dienstbaar te maken aan de afwatering van de Reigersbergsche- polder, De Fredericapolder en de Zimmermanpolder. De bouw van de nieuwe uitwate ringssluis ten oosten van Bath was één van de aanleidingen tot het op maken van een plan voor de verbe tering van de afwatering in het ge bied dat wordt gevormd door de Reigersbergschepolder, de Frederica polder en de Zimmermanpolder. Dit afwateringsplan is opgesteld door de Koninklijkp Nederlandse Heidemaat schappij en omvat behalve de wer ken tot verbetering van de water afvoer van oostelijk Zuid-Beveland tevens de voorzieningen die getrof fen moeten worden om de drie ge noemde polders in verbinding te brengen met de door rijkswaterstaat te bouwen uitwateringssluis. De kosten van al deze werkzaam heden worden begroot op 2 miljoen gulden. Daartegenover staan echter rijksbijdragen met een totale grootte van 1.740.000 gulden. De ongedekte kosten van de aanpassing van het afwateringsstelsel worden geraamd op 260.000 gulden. Wanneer de werken ten behoeve van de afwatering van dc Zimmer manpolder, de Fredericapolder en de Reigersbergschepolder als één ge heel worden beschouwd, komt er nog een rijksbijdrage van 160.000 gulden, zodat de ongedekte kosten van de aanpassingswerken naar schatting 100.000 gulden zullen bedragen. SAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 13.40 per kwartaal (excl 80 cent incassokosten), f 4,50 p. maand (excl 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14. Hulst, teL 01140-3761. Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8030. Hnisaansluitingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: L. K 84. de Jong (inspecteur). Terneuzen, tel 01150 4281. Th. de Bakker. Terneuzen tel 01150-2601. G Steenbakker, Hulst tel 01140-3168. M. Bogers, Oostburg. tel 01170-2893. G Menu, Goea tel 01100-8030 REDACTIE: A. Koopman, Middelburg 01180-7438 G. van Berkel Terneuzen, tel. 01150-4866 J. Robesla Hulst, tel 01140-2005. Ch. Schets, Middelburg, teL 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Goes. teL 01100-5689. DEN HAAG (ANP) Er is dit seizoen een zeer goede vraag naar Mosselen. Zowel in het binnenland als op de veel belangrijker export markten (België en Frankrijk) zijn de verkopen toegenomen. Toch blij ven er nog grote hoeveelheden on verkocht. Dat komt door de enorm grote aanvoer. Het recordjaar 1966, dat de Nederlandse mosselvissers een vangst van honderdmiljoen kilo opleverde, wordt nu met veertig mil joen kilo overtroffen, en bij die hon derdveertig miljoen kilo zijn er bij zonder veel van goede kwaliteit. Wat niet gewoon verkocht wordt, wordt ingeleverd bij het Mosselfonds van het Produktschap voor Vis en Visprodukten. De afgelopen weken werden per week van de 80 ad 90 aangevoerde scheepsladingen mosse len zo'n 17 ad 19 ingeleverd. Die zjjn niet voorgoed weg, want het pro duktschap brengt ze in hun element terug op speciaal daarvoor gehuur de mosselpercelen. Blijkt er later in het seizoen toch nog een markt voor te vinden, dan kan men ze van het produktschap terugkopen. Bij het bijkantoor van het produkt schap in Bergen op Zoom, dat zich speciaal met mosselzaken bezig houdt, zegt men dat veel van de ingeleverde mosselen eigenlijk nog maar „halfwas" zijn. Pas volgend jaar kunnen het echt verkoopbare mosselen zijn. Maar omdat ze toch voldoen aan de door 't produktschap gestelde minimumkwaliteitseisen, kan men er de vergoeding: de bo demprijs van f 11,50 per honderd kilo minus de heffing voor het mos selfonds, voor krijgen. De prijzen die voor normaal verkochte mosselen gemaakt worden, variëren volgens 't Bergen op Zoomse produktschapskan. toor tussen f 11,50 en f 20 enkele par tijen konden het vorige week zelfs tot f 22 brengen. Het bestuur van het produktschap heeft in zijn in Den Haag gehouden vergadering besloten, de minimum kwaliteitseisen, die men eerst per 1 november a.s. had willen verlagen, te houden zoals zij zjjn. Het maxi mum voor de ten behoeve van het fonds op te leggen heffingen werd verhoogd. Op het ogenblik betalen de kwekers aan dit fonds 85 cent per honderd kilo, de handelaars en ver werkers 15 cent. Mocht de inlevering zo groot worden, dat het fonds uit geput dreigt te raken, dan kan de heffing tot maximaal vier gulden voor beide categoriën verhoogd wor den, zo is nu besloten. (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerschelde schotel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Met de bouw van een nieuwe ammoniak- en een nieu we ureumfabriek, die te zamen een investering vergen van meer dan 100 miljoen gulden, zal de Nederlandse Stikstof Mij n.v. te Sluiskil haar pro- duktle in zeer belangrijke mate ver hogen. De ammoniakproduktie, die thans 340.000 ton per jaar bedraagt, zal met de bouw van de nieuwe installaties worden verhoogd met 900 ton per dag. De ureumproduktie zal door de bouw van de nieuwe fabriek met 900 ton per dag verhogen. De hui dige produktiecapaciteit van ureum bedraagt circa 440.000 ton per jaar. De bouw van de nieuwe fabrieken zou eind 1970 gereed moeten zijn. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Een daartoe inge stelde ambtelijke werkgroep gaat na hoe het best de verhoudingen tus sen de N.V. Haven van Vlissingen en het Havenschap Vlissingen-Oost i.o. zuilen kunnen worden geregeld. Burgemeester drs. D. Roemers, die dit vrijdag in de vergadering van de Vlissingse raad meedeelde, zei aan te nemen dat met de overige partners tn het havenschap het rijk en de provincie wel overeenstemming had kunnen worden bereikt over het tn de toekomst handhaven van het commerciële gedeelte van de N.V. Haven. Zoals bekend zullen de huidige Vlissingse havens, terreinen, enz., cUe thans nog onder de n.v. ressorteren, in het havenschap worden inge bracht. Het streven is het snel groei ende stuwadoorsbedrijf van de n.v. zijn activiteiten normaal te laten voortzetten. De heer Roemers zei een en an der na vragen van het K.V.P.-raads- Md W. Hamerlinck, die opmerkte be angst te zijn over dit voortbestaan, omdat noch het voorontwerp van wet op het havenschap, noch de memorie van toelichting daarop, voldoende waarborgen voor de n.v. bevatten. Naar de mening van de heer Roe mers is er thans geen reden tot gro tere ongerustheid. (Van een onzer verslaggevers) HERKINGEN Tijdens een nationaal visconcours voor leden van het N.V.V. en hun huisge noten heeft de negenjarige Adrie Weesie uit Den Briel een eerste prijs gewonnen. Terwij] de wa terbewoners de „simmetjes" van de volwassen hengelaars negeer den, beet een exemplaar van 32 cm lang in het haakje van de negenjarige Adrie, die ais intro ducé meedeed. Adrie won een volwassen prijs met zijn volwas sen vis: een tweepersoons de ken (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Op de geruchten dat het inmiddels vast zou staan, lat de Franse aluminiumfabriek Péchi ney toch naar Vlissingen-Oost zou komen, kan ik in deze openbare raadsvergadering niet verder ingaan.' Dit was vriidagmiddag het was mys terieuze antwoord van Vlissingens burgemeester D. Roemers op vragen van het raadslid H. Reddingius (BP). Deze verwees naar een pub'ikatie in Elseviers Weekblad waarin gewag wordt gemaakt van een definitieve komst naar Zeeland van dit Franse concern. Zoals gemeld, is tot nu toe het niet verkrijgen van goedkoop aardgas de belangrijkste hinderpaal geweest, die vestiging in het Sloe in de weg heeft gestaan. De regering gaat van het standpunt uit, dat een gentleman-agreement met een aluminiumfabriek in Delfz'jl, die in haar branche de enige zou zijn in Nederland, die aardgas tegen een la ger tarief zou mogen betrekken, niet dient te worden geschonden. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Vlissingse raad heeft zich vrijdag unaniem ak koord verklaard met het standpunt dat burgemeester en wethouders in nemen met betrekking tot de plan nen van het waterschap Walcheren tot verbetering van de Boulevards Evertsen en Bankert. Het gemeentebestuur kiest in feite uit de mogelijkheden van twee alter natieve plannen, opgesteld door het waterschap, die in de eerste plaats beogen de boulevards op Delta-hoog te te brengen. In antwoord op beschouwingen van verschillende raadsleden zei bur gemeester drs. Roemers gelukkig te zjjn met deze werken, vooral ook omdat de gemeente deze kans kan aangrijpen om aanzienlijke verbete ringen in dit belangrijke stadsgedeel te aan te brengen. „Vooral liet toerisme zal daarmee gediend zijn", aldus de heer Roe mers. Het standpunt van het Vlissingse gemeentebestuur zal ter kennis wor den gebracht van de betrokken mi nister en het bestuur van waterschap Walcheren. T.a.v. het Vlissingse verlangen om de z.g. „bevriezingsstrook", het ge deelte achter de nieuwe zeewering waar een bouwverbod zal gelden, in te krimpen, zei wethouder Smit wei nig hoop te koesteren. Hij zei voorts dat de laboratorium proeven voor de verhoging van het badstrand nog niet zijn beëindigd. Dit is evenmin het geval met de studie van de mogelijkheid de boule vards in de richting Oranjedijk door te trekken. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In Vlissingen is noch op korte noch op wat langere termijn kijk op de mogelijkheid van de bouw van een kunstijsbaan. Dit zei in de raadsvergadering wet houder C. Gillissen Verschage, in in antwoord op opmerkingen van hel raadslid W. Hamerlinck (K.V.P.) die met klem op de totstandkoming van een dergelijke accommodatie aan drong. „We hebben al financiële zoi- gen genoeg met onze gewone ijs baan", aldus de wethouder. Een nog niet tevreden heer Ha merlinck vond tenslotte, dat men nu reeds een planning moest maken voor de bouw van een overdekte ijsbaan over een aantal jaren. Een teleurstellend antwoord van het college kreeg ook de heer G. van Sluijs (P.Chr.), die had gewezen op de wenselijkheid van de aanleg van een park tussen Vlissingen en Mid delburg. Burgemeester drs. D. Roemers zei, dat een dergelijk park een bovenre gionale aangelegenheid is. Bij de rijksoverheid hoeft daarvoor voor lopig nog niet te worden aangeklopt, omdat soortgelijke projecten in de randstad prioriteit genieten, aldus de heer Roemers. Biezelinge In het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes is vrij plotseling overleden de heer Jac. de Jonge te Biezelinge. De heer de Jonge bereikte de leeftijd van 75 jaar. Gedurende zijn leven is hij aannemer van beroep geweest en in het organisatie- en verenigingsleven heeft hij altijd een vooraanstaande plaats ingenomen. Tot zijn dood was hij president kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk in Biezelinge en secretaris van de Coop. Raiffeisenbank in Kapelle. Hij is lid geweest van de gemeente raad en bestuurslid van de aanne mers- en bedrijfspatroousbomd. Hansweert Winkeliersactie De najaarsactie van de Hansweertse winkelierscom binatie is afgesloten. Tijdens deze avond vond een mu zikale rondgang plaats door de har monie Scheldegalm. In zaal Zeelam- ctia liet notaris H. Steenpoorte uit Kruiningen de prijzen bekend maken 'an de loterij- en etalagewedstrijd. Vain de bailonwedstrijd kon nog niets definitiefs worden medegedeeld. Wél zijn al enkele ballonkaarten (van diep uit Frankrijk) in het bezit van het bestuur. De actie kan als ge slaagd worden beschouwd. Kapelle Interkerkelijke dienst In de Ned. Herv. Kerk werd een interkerkelijke gezinsdienst gehouden die was voor bereid door een groep lidmaten van de Herv. en van de Geref. Kerk. Het is de bedoeling dat deze winter vier van dergelijke diensten plaats vinden. Voor de ouderen was er een preek die werd gehouden door i Jebbink en voor de jongeren een bijbelvertelling door mevrouw v. d. Bruggen. Diaken bedankt De heer C. van Overloop, voorzitter van het college van diaken in de Herv. Kerk te Ka pelle, heeft hiervoor per 1 januari a.s. bedankt. De leden van de Herv, Kerk zijn nu opgeroepen candidaten voor deze vacature in te dienen. Op 27 november zal er een verkiezing zijn. Gemeente-avond Donderdag 31 oktober zal in het CJV-gebouw een gemeenteavond van de Herv. Kerk worden gehouden. Hierop zal worden gesproken door ds. Ytsma, de Herv. Predikant van Colijnsplaat over Het Heilig Avondmaal. Verder zullen vra gen gesteld kunnen worden over het plaatselijke werk van kerkeraad en kerkvoogdij. Onder leiding van or ganist G. de Kok zal er samenzang zijn. Bejaardenbond Onder leiding van de heer C. v. d. Kuyl hield de afdeling Kapelle-Biezelinge van de Bond van Bejaarden haar najaars vergadering in de bovenzaal van het sportgebouw. Er was een goede opkomst. Na af werking der huishoudelijke zaken vertoonde de heer W. Slabbekoorn dia's over Oostenrijk en vertelde hij over zijn reis door dit land. Besloten werd om op zaterdag 16 november a.s. het eerste lustrum van de afdeling op feestelijke wijze te vieren in hotel „De Zwaan". Wandelaars Ruim vijftig jonge lui uit Kapelle en Biezelinge zijn za terdag per autobus naar Amster dam geweest om daar deel te ne men aan de wandeltochten die wer den georganiseerd ter gelegenheid van de opening van de nieuwe IJ- tunnel. De organisatie berustte bij de wamdelsportverenigingen uit Bie zelinge en Kruiningen. Ook uit ande re plaatsen van Zuid-Beveland ver trokken er bussen met jeugdigen naar dit wandelfestijn. De tocht in Amsterdam ging door de nieuwe IJtunnel en de afstand was 12 km die allen goed konden volbrengen. Een speciale medaille was de belo ning. Na de tocht werd nog een be zoek gebracht aan de luchthaven Schiphol. Riiland-Bath In de r.-k. kerk heeft pater Gar diaan zondagmorgen de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pon- tifice uitgereikt aan de 64-jarige heer C. Verweij uit Rilland. In deze spe ciale feestelijke dienst, waarvoor een meerstemmige mis was ingestu deerd, sprak pater Gardiaan de heer Verweij toe. Hij schonk speciale aan dacht aan dit bijzondere gebeuren. Hij sprak dan ook namens het paro chiekoor waar de heer C. Verweij op veertienjarige leeftijd lid van werd. Twintig jaar heeft hij in dit koor meegezongen. Dertig jaar was hij dirigent. Deze hoge onderschei ding, aldus pater Gardiaan is vooral toegekend voor de verdiensten op kerkelijk gebied en het algemeen welzijn. Ook de heer R. Rijk werd in deze hulde betrokken. Deze bespeelt het orgel vanaf de tijd dat ook de heer Verweij bij het koor kwam. Verder sprak pater Gardiaan lofwoorden aan het adres van de onderscheide ne. De heer Rijk hield eveneens een toespraak tot de heer Verweij en be lichtte vooral het ontstaan van het koor en de moeilijkheden die het had doorgemaakt. Hij overhandigde na mens de parochie een pickup, na mens het koor werden bloemen en langspeelplaten overhandigd. Burge meester J. C. W. Johse sprak zijn bewondering uit. N;. het officiële ge beuren ging het gezelschap naar het dorpshuis waair de receptie werd ge houden. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. (Van onze correspondent) KOEWACHT In onze editie van 23 oktober j.l. betreffende de te hou den receptie ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de heer J. A. Geerards, directeur Coöp. Raiffei senbank- Koewacht, stond: receptie van twee tot half vier. Dit moet zijn receptie van half vier tot half vijf. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de jaar vergadering van het Zeeuwse Wit- Gele Kruis, in hotel Rotterdam te Terneuzen zijn enkele belangrijke punten aan de orde gesteld. Gedu rende de gehele vergadering kon men beluisteren, dat een zeer ver gaande samenwerking met het Groe ne- en het Oranje-Groene Kruis zeer gewenst is, naast de wens om in de vereniging zelf tot een hechtere sa menwerking te komen door middel van distrikten. Dit laatste is reeds een feit in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Vervol gens werd van gedachten gewissels over de bouw van een provinciaal bureau. Dit zal in Terneuzen worden gebouwd omdat deze plaastvol gens het provinciaal bestuur het gunstigst is gelegen. Hei zal verrijzen aan het gebouw van het katholieke maat schappelijk centrum aan de Leeu wenlaan. Tenslotte en niet op de laatste plaats nam dg heer J. M. A. C. van Dongen, die gedurende ruim 16 jaar voorzitter was van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis „met pijn" afscheid. Het verwonderde niemand dat de vice-voorzitter Hagenaar hem als ere-voorzitter voorstelde, hergeen graag werd aanvaard. Hoewel tijdens de discussies van tijd tot tijd over fusie met de beide zusterverenigingen werd gesproken (het Groene Kruis was vertegen woordigd door de heer W. L. Blin- denbach en het Oranje-Groene Kruis door zijn voorzitter, de heer D. Boo ne,) wilde de heer Van Dongen dit woord niet gebruiken omdat de kruis verenigingen historisch gegroeid zijn. „Een zeer nauwe samenwerking met handhaving van eigen zelfstandig heid, kan. wellicht op den duur veel betere resultaten afwerpen", zo stelde de voorzitter. In dit verband noemde hij de totstandkoming van de statuten voor de „Provinciale Zeeuwse Kruisnaad", van eminent be lang, hoewel over de inhoud ervan nog wel het een en ander besproken moet worden. Met betrekking tot het nieuwe provinciale bureau werd van uit de vergadering de vrees geuit, dat dit weer een verhoogde financi ële afdracht door de plaatselijke af delingen tot gevolg zal hebben. De voorzitter kon de vergaderingechter geruststellen. Een suggestie om een gebouw te huren, b.v. na de her-in deling een leegstaand gemeentehuis (hetgeen wel enige commentaar tot gevolg had) werd door de heer Van Dongen weerlegd met de mededeling dat het nieuwe gebouw f 80.000 zal kosten, waarvan f 35.000 door het preventiefonds zal worden gefour neerd. De penningmeester, de heer F. E. Francken uit St. Jansteen werd her kozen. De heer J. P. Sprinveld uit Vlissingen was niet herkiesbaar. In zijn plaats kwam de heer J. P. van Laar uit Middelburg. Daar het be- (Van onzp correspondent) GRAAUW In het fonkelnieuwe gebouw aan de Dorpsstraat is de bi bliotheek door burgemeester F, J. de Nijs geopend. Voorzitter P. Kuypers uit Kloosterzande zei in zijn ope ningswoord, dat door de bibliotheek op Graauw te openen het bestuur wil laten zien dat het bibliotheekwezen In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen op gang is gekomen. Door aansluiting bij de centrale uit Hulst zal ook de Graauwse biblio theek steeds voorzien zijn van ver schillende boeken. De voorzitter was er van overtuigd dat de investering hier ook ruim schoots haar rente zal opleveren. De heer De Bruyn uit Goes sprak nog waarderende woorden over de vrijwilligers die deze fijne biblio theek zo prachtig laten draaien. Dat er van de bibliotheek veel gebruik gemaakt wordt vooral door de jeugd, blijkt uit het snelle verdwijnen van de boeken vlak na de opening: reeds vrijdag waren er alweer zo'n 150 boeken uitgeleend. stuur uit een voldoende aantal leden bestaat, werd voor de scheidende heer Van Dongen geen nieuw be stuurslid gekozen. Later zal uit het huidige bestuur een nieuwe voorzit ter wonden benoemd. De heren Blindenbach, Boone en mr. H. Leene, deze laatste als al gemeen secretaris van de landelijke federatie van het Wit-Gele Kruis, zwaaiden de heer Van Dongen bij zijn afscheid heel veel lof toe. „Vroe ger kwamen wij hier uit beleefdheid, nu om samen te werken, „zo stelde de heer Blindenbach. Mr. Leene noemde de heer Van Dongen een „man van nieuwe horizonten, een pionier en realist, aan wie wjj veel dank zijn verschuldigd". De spre kers lieten hun waardering vergezeld gaan van een afscheidsgeschenk. (Van onze correspondent) KRUININGEN Op de kruising Zanddijk - Rijksweg 58 heeft in kor te tijd 8e derde aanrijding plaats gevonden, waarbij mevrouw M. uit Utrecht werd gewond, terwijl de auto waarin zij zat geheel werd ver nield. Het ongeluk ontstond doordat een personenauto, bestuurd door J. van B. uit Yerseke, rijdende in de rich ting Yerseke, op bedoeld kruispunt was gestopt om een file van acht auto's op rijksweg 58 te laten pas seren. Toen de zevende auto echter was voorbijgegaan, kwam de personen auto, bestuurd door M. uit Utrecht, nog aanrijden, terwijl B. reeds rijks weg 58 opreed. Mevrouw M. werd overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes, terwijl de heer M. voor lichte verwondingen moest worden behan deld. De auto van B. uit Yerseke, werd aan de rechterzijde zwaar be schadigd. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES In Goes is de 175e wo ning van de n.v. Bouwfonds Neder landse Gemeenten gereed gekomen. Ter gelegenheid hiervan is deze 175e aan de Lindestraat bij het St.-Joan- naziekenhuis ingericht als modelwo ning. De modelwoning, die vrijdag is geopend, is tot en met 15 november dagelijks voor het publiek geopend. Aan de inrichting ervan heeft een aantal Goese zaken meegewerkt. De inrichting van de modelwoning hangt mede samen met een aantal plannen voor eigen woningbezit, die het Bouwfonds momenteel in Goes ontwikkelt. Zo zijn er plannen gereed om, aan sluitend op het project van 14 dub bele woningen aan de Lindestraat (waarvan de modelwoning er één is) 10 woningen van hetzelfde type aan de Populierenstraat te bouwen. Op korte termijn zal met de bouw van deze huizen, die verrijzen in 5 blokjes van 2 stuks, worden begonnen. Ook voor het uitbreidingsplan Goe se Polder, waar men met het bouw rijp maken van het terrein begonnen is, heeft het Bouwfonds plannen ge maakt. De bedoeling is om hier, in de omgeving van de televisietoren, woningen te bouwen in de prijsklasse van ongeveer 45.000 gulden. Verder zal in de loop van het vol gend jaar bouwterrein beschikbaar komen in het plan Valckeslot 11, ach ter de Nassaulaan. De hier door het Bouwfonds neer te zetten woningen zullen van een duurder type z;jn. Gedacht wordt aan een extra ruime dubbele woningen of aan vrijstaande huizen met ver dieping en bungalows. In een versierde gymnastiek™ in Middelburg-Zuid is een feestavtJ gehouden van het Eerste Miik burgs Majorettenkorps Dietrich/]) avond werd aangeboden aan de lej, en donateurs van de majoretten™ eniging. Vier leden van het k showden voor de aanwezigen op charmante wijze het nieuwe w form. Verder was er een Bingo» organiseerd en een Amerikaanse vè koop met vele fraaie prijzen wj-4 onder vooral opviel een pracht», baart met het hele majonettenkJ in marsepein. Tevens werd aatii 100ste donateur een prijs uitgetefc Mevrouw Van den Hurck echtgeno te van de voorzitter en trainer va het korps kreeg een bloemeiimlj. Mevr. Van den Hurck vervaaifc in drie weken de schitterende J formen. De rest van de avond seerden alle aanwezigen zich m dans en muziek. Op 1 december* het korps zijn éénjarig bes^ vieren. Morgen, dinsdag 29 oktober weert 8.27 en 21.21 uur; Terneu» 7.59 en 20.55 uur; Vlissingen 7.J3,." 20.27 uur; Wemeldinge 9.14 en M uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur Zo schieten de Schotten In Texu lei HEIKANT Th. de Block 15 uur Kermisschlebl F. Saman 15 uur Kermisschiettaf Verenigingsgebouw Bal IJZENDIJKE-MOLLEKOT G. Menu Kermis HULST Bioscoopgebouw 20 uur De zondares van Athene, 18 MIDDELBURQ City 20 uur Das Machen mit dem Sexten Sin,11)1 VLISSINGEN Alhambra 20 uur Zo gaat dat in Texas, 14 J. GOES Grand 20 uur Vera van de rosse buurt, 18 j. CLINGE L. de Vos 19 uur Prijskaartinj ANTWERPEN Rex De briljante valstrik, 181, Rubens Gejaagd door de wind,lij, Ambassades De laureaat, 18). Capitole Afdeling K, a.l. Savoy Kaarten op tafel, 18), Astrid De jouwe, de mijne, de ome, iL Quellin Zwartbaards geest, il Astra Arrest op bevel, 18 KNS 20 uur Romance i TURNHOUT Kursaal Men leeft slechts twee 18 jaar Forum De grote slag te Pamalone.lV Palace Visa voor de hel. 18 ST. NIKLAAS Eden Agent Gordon wordt woedend,! Renova Een pittig meisje, 18 J. Palace Bloedig weekend, 18 J. Select Ring om je vinger, strop oa hals, 18 j. GENT Scala Dossier 7, 18 j. Agora De journalist, 18 j. Normandië De val naar de top, 1U GOES Landbouwcentrum, Weslsingel 10-1!t 14-16 uur Spreekuur Voorlichting» trum Huishouding en Gezin (tel. 01* 6440). Grand 20 uur Helicopter spiel TERNEUZEN Luxor 20 uur Zo schieten de Schotten in Texas HI OOSTBURG Ledel 20 uur Ontembare Augélique 18 jaar HEIKANT WM Th. de Block 16 uur KermisschiW MIDDELBURG City 20 uur Das Madchen mit dem sexten VLISSINGEN Alhambra 20 uur Zo gaat dat in Texas ANTWERPEN Bioscopen Als onder Vandaag Ned. Kameropera 20.30 uur De barbier van Sevilla TURNHOUT Bioscopen Als onder Vandaal ST. NIKLAAS Bioscopen Als onder Vandaag GENT Bioscopen Als onder Vandaag na succesvolle afsluiti ben zaterdag ook d broken program v brachten het ruimt baan om de aarde, Reeds in de eerste o met het onbemande r was gelanceerd. De t' sturing op een afstan Beregovoi met handbe persbureau Tass meldd kaar tenslotte naderdei avond bracht Beregovo Sojoez-3 en de onbemar Kolonel Beregovoi hei gemeld, dat alles wel is Hij zei goed te hebben gei aparte ruimte, die ook voor wetenschappelijk Voor de rust van de kolt radioverbinding met Soji rende tien uur uitgesch: Het televisiestation v; zond gisterochtend beeldi Beregovoi in zijn ruiirj kwaliteit van de film die was opgenomen, was uitst zag en hoorde de ruimtex boodschap aan de Sovjet stellen en via de radio De laatste maal dat de een bemand ruimteschip was in april 1967. Toen kw monaut Vladimir Komar Sojoez-1 om het leven, 4 remparachutes bij de teru 6e aarde weigerden ope Er wordt druk gegist ha van de huidige ruimte- Russische persbureau he (at de Sojoez-2 is gelan „gezamenlijke experiment bemande ruimteschip Soj<| lundigen in Amerika zegg tprskë kan zijn van een «tap in de richting van ee vlucht rond de maan, o landing op dit hemellicha joez-3 zou volgens anderei tevaartuig voor drie per Waarnemers in Moskou hq kening mee dat er missch derde ruimteschip zou wo ceerd om zich bij de and voegen. Er zijn ook spec de Russen bezig zijn met dingen voor de bouw van station, vanwaar eventuee teschip naar de maan of mellichamen zou kunnen lanceerd. De Sojoez-3 werd zater om 11.34 Moskou-tijd gela kwam in een baan met afstand tot de aarde 225 kn ste 205 km. Deze afstanden voor de Sojoez-2 resp. 224 Het persbureau Tass mei dagavond dat het bemam schip om 18.45 uur vijf oi gen had voltooid. Kolonel Beregovoi is n, jaar de oudste van de Ame Russen, die tot dusver ei vlucht hebben gemaakt, meer vliegerervaring dan dere Rusische kosmonaut werd op 15 april 1921 gebi dorp Fedorovka bij Poltavi kraine, ging als 15-jarige ji een metaalfabriek en rr twee jaar later, in 1938, bi macht. In de oorlog vocht hij als verscheidene fronten, en i oktober 1944 onderscheidi goqden ster van „held van Unie". Na de oorlog wer piloot, waarna hij in 1964 nomen in het kosmonauten vrouw Lydia (39) onderwi. denis op een middelbare heben twee kinderen, ee oen dochter. Beregovoi is sinds 1943 communistische partij, twaalfde Rus die een rü maakt sinds Joeri Gagar maart jl. bij een vliegtuigq het leven kwam) in apr eerste mens de ruimte Russische leiders hebben gelukgewenst met het succ gin van zijn vlucht. Vooruitzichten voor d ^oensdag, opgesteld dooi 7J"kele storingen met ri 'acht weer. vooruitzichten in middeld over Nederland: /°r dinsdag: zon: mini 2 tol graden tv?rma3^' max--tei" ïewUbovsn normaal; k on,roog etmaal: 40 prl Uur- Rn °ge periode van r uur 60 procent CPnt°or woensdag: zon: 10 ven 0 tot 5 den k maa,: max.-temp.: een boven normaal; kans Oo dro?g etmaal: 40 pre 12 uur ™°§e Periode va Uur- 70 procent.

de Stem | 1968 | | pagina 2