iEDACHT Geen helden meer in Polen OPENHARTIG GELUID VAN EEN JONGERE Regionale werkplaats drie keer vergroot BB past absoluut niet in huidige oorlogvoering Bevelanders krijgt het zwaar tegen Wemeldinge Fruitaanvoer wordt minder Kansen voor St.-Aloysius „Landverraad" Wyszinski De Kikkers en Terhole 3 nog aan de leiding de gebruikte auto iepen ES N.V. TELEFOON 01100-6210 Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. In West-Zeeuwsch- Vlaanderen Redelijk jaar voor glastuinders Volleybal Zeeuwsch-Vlaanderen Minder exportveilingeii voor tomaten Kath. Vrouwengilde vergadert in Goes Raadslid Engels te St.-Jansteen St.-Cecilia ZATERDAGVOETBAL Programma DE STEM VAN VRIJDAG 25 OCTOBER 1968 B9000 km chuifdak chuifdak roldak [schuif dak zilvergrijs donkerblauw wit zwart wit donkerblauw wit wit rood/wit donkerblauw beige geel grijs grijs blauw/wit groen lichtgrijs groen/wit lichtgroen >en bii (Van een medewerkster) WARSCHAU We zaten in het plaatselijke café van Smyomko, een zielen tellend dorpje in het vroegere Pommeren. Het café, een -met-televisie, was een merkwaardig etablissement: tot het jrtiment behoorden ranja, waspoeder, sigaretten, teddybeertjes, tandpasta en postzegels. Op verzoek was de beheerster bereid koffie te zetten, een schijnbaar eenvoudige handeling, die echter door het eregeld uitvallen van de elektriciteit in dit meest achtergebleven gebied van Polen, toch een langdurig procédé werd. Ryszard (28), docent aan de faculteit voor planning en statistiek in War- sthau, was vervolgens een verhandeling begonnen over de bij de maaltijden op de staatsboerderij verstrekte surrogaatkoffie, die uit graan wordt bereid. tVeet je waarom we het koffie noemen?" Ik moest bekennen geen enkele Jtden voor deze benaming te kunnen aanvoeren. „Omdat het dezelfde kleur heeft", «ei hij. Ryszard was niet de enige, op wie het noemen van deze Amerikaans- Westduitse zender de uitwerking had van een rode lap op een stier „Ik respecteer mensen, die vluchten, om dat ze menen hier niet te kunnen le ven. Maar ik veracht mensen die vluchten en in het buitenland leu gens rondstrooien: die zich laten be talen om voor Radio Vrij Europa las terlijke verzinsels over niet bestaan de wantoestanden te vertellen. Dat is landverraad" „Wat is het verschil tussen Ra dio Moskou en Radio Vrij Europa?" „Radio Moskou liegt niet, maar geeft geselecteerde informatie. Stel dat er tien takken van industrie zijn, negen functioneren niet zo best, maar met één gaaf het uitstekend Dan ge ven ze een lyrische uiteenzetting over de bloei van die ene industrie, en over de andere negen zwijgen ze. Dat is eenzijdig, maar niet onwaar. Radio Vrij Europa geeft bijvoorbeeld een paniekverhaal over politieagen ten, die met de blanke sabel mensen beletten een kerk binnen te gaan Dat is pure nonsens, dal is hier nooit vertoond" „Men zegt wel eens dat Polen twee helden, twee voormannen, heeft: Gomulka en Wyszinski?" Hij glimlachte hoofdschuddend- Polen heeft geen helden, geen vedettes meer Misschien was Gomulka in 1956 een nationale held toen hij de stalinisten buiten spel zette, de de mocratisering inluidde en tegelijker tijd Kroestjev ervan wist te weer houden hier een tweede Hongarije te ontketenen Maar hij deed beloften die hij niet waar kon maken, dat is de tragedie van iedere politicus Misschien moeten we hem verwijter dat hij niet genoeg gedaan heeft misschien moeten we hem dankbaai zijn omdat nj niet te ver gegaan is. Hjj is nu zeker niet gehaat, maar je kunt hem geen nationale held meer noemen. I Zijn opvatting over de nuttigheid I van kritiek op tekorten in de eigen I omgeving bracht hij voortdurend in I praktijk door bovenmatig veront waardigd ie zijn wanneer in een res- 1 laurant plotseling geen messen voor- I radi" bijoen te zijn, of de koffie niet 1 aan zijn wensen voldeed Hij uitte I zijn grieven dan in het alomtegen- I woordige kiachtenboek. waar de be heerder zijn verweer aan toe kon voegen Het geheel werd opgestuurd naar een of andere departementale commissie, die hem na enige tijd j meedeelde de geconstateerde tekort komingen zeei te betreuren en in de toekomst zorg te zullen dragen voor 1960 verbetering. Waarschijnlijk was zijn 1957 patriottisme de belangrijkste oorzaak 1957 van zijn verontwaardiging- het moe- J ten constateren van gebreken in aan- rozigheid van buitenlanders leek i dubbel pijnliiK voor hem Hij hield jan ook voortdurend tirades tegen de 5 nonchalance en onverschilligheid in l bijvoorbeeld winkels en cafés, „om- dat een klein neef je moeite zo'n groot I verschil kan maken" •j Na het koffie-exposé volgde een ,ji uiteenzetting over het onderwijs en I j de geperfectioneerde regeling voor I lifters, een systeem dat het liften zo- Ij wel voor chauffeurs als lifters aan trekkelijk maakt Later' toen ieder een naar bed was. bleek hij bereid de draad van het gesprek weer op te vatten Maar eerst liep hij naar de deur, trok die plotseling open, zag niemand, liep vervolgens naar hef raam, ontwaardp ook geen toevallige voorbijgangers en knikte toen dat we verder konden praten Ik had deze vertonen verbaasd gadegesla gen want tot dan toe hadden de Po len weinig acht geslagen op de om geving, waarin een gesprek over welk onderwerp dan ook gevoerd weid, „Ben je een eenakter aan het op wil", vroeg ik. „of is het ech» mogelijk dat iemand zo geïnteres seerd is in jouw ontboezemingen, dal ij ét hier bij het sleutelgat pos teert!" „li tveet het niet", zei hij. „Vorig jlar zat ik m een werkkamp in de Talra en toen vroeg iemand me: zijn er veel communes in Polen? Ik heb toen hee1 argeloos, zonder nadenken gianlwoord: nee, gelukkig hebben we die onzin niet Twee maanden la ter kreeg ik moeilijkheden". „En waren die moeiltjkheden terug te voeren op die ene uitspraak?" Hij haalde zijn schouders op en verklaarde dat Gerard, een Franse I student in net werkkamp, tid was van de Parti Communiste Francais Jk wil hem niet verdacht maken" lei hij, „maar hij is nogal fanatiek" Terugkerend naar het uitgangs punt, de pers zei hij: .Poole kran ten zijn van weinig belang voor de "formatie Ze geven alleen slogans en algemeenheden, geen details. Maar er zijn andere informatiemuge- «heden: boeken, buitenlandse - kranten, de radio". „RadL Free Europe?" opperde ik. In vrijwel iedere grote Poolse stad •taal een standbeeld van Adam Mi- tkiewicz, de 19e-eeuwse vrijheids- oichter Het opvoeringsverbod van bja toneelstuk Dziady (de voorva- jjn) werd de aanleiding tot de studentenopstanden in maart. Kardinaal Wyszinski heb ik per soonlijk leren kennen op conferenties waar ik als vertaler fungeerde. Hij is een conservatief, die niet geac cepteerd wordt door de katholieke intelligentsia Hij probeert het volk dom te houden, zodat ze zijn lei derschap blijven accepteren. Iri Ne derland zijn de gelovigen ontwikkeld ze staan kritisch tegenover het ge zag en volgen niet blindelings hun leiders Het Pools katholicisme is achter lijk, alleen een voorhoede vecht voor vernieuwing. Voorlopig tegen de bierkaai, want Wyszinski laat geen discussie toe. Dal jij in een etalage hier een Poolse vertaling van Sehilleheeckx zag liggen is heus niet aan hem te danken De rering durft niets tegen hem te ondernemen, ook niet als hij net regime fel kritiseert. Wyszinski heeft uitspraken op zijn naam staan als- „De kerk is tegen elke vorm van nationalisatie van ei gendom op brede schaal. Zij be schouwt het als misbruik en als een onrecht Ik zie geen huma nistische elementen in het socialis me de wetten van de staat moe ten bevestigen wat de katholieke mo raal voorschrijft. De goddeloosheid onder ons wordt met de dag onbe schaamder: er i? een maatschappelijk lichaam in het leven geroepen voor de strijd tegen God. We zijn te vriendelijk tegen de vijanden van Een onze medewerksters heeft in Polen de gelegenheid gehad in en buiten een studentenwerk- kamp te praten met jonge Polen over uiteenlopende onderwer pen. Ovet een van die gesprek ken schrijft zij in nevenstaand artikel, waarin het niet alleen over de kwaliteit van de koffie gaat, maar ook over persvrijheid en over wat de jeugd denkt van de leidende figuren in Polen. God. Atheïsme is zonde en onde> onze omstandigheden een van d> grootste zonden Het is niet geluk de natie door valse doctrines te ver nietigen, men kan haar missehiei door demoralisatie ondermijnen ei dat moet dan bet nieuwe Polen zijn opgevoerd in het moeras en gevoer in het moeras" Ryszard: ,Na die toespraak heb ben ze alleen zijn paspoort ingetrok ken De Poolse regering is trouwen: toch erg voorzichtig met acties te gen preiesters ook als die volgens d< wet strafbaar zijn. Zij wordt er nie- graag van beschuldigd de godsdiens: te belemmeren Het monument voor de helden vai het Getto, op de plaats waar zicli vroeger het Getto van Warschau be vond, in 1948 ontworpen door de joodse kunstenaar Nathan Rappa- port. (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een Pfaff zigzag-machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merit, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Plaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER BERGEN OP ZOOM: TERNEI1ZEN Kortemeestraat 17 Nieuwe Diepstraat 23 tel 01640 5878 tel. 01150-2294 Verder verkrijgbaar bij A. C. BASTIAANSE Papegaaistraat 4, Goes tel. 01100-7476 H. A. DE BREUCK B. F. v Waesberghestr 16 Hulst te! 01140-2215 G. HEMEI.AAR Nieuwendük 29. Vlissingen tel. 01184-3729 G. HEMELAAR Langeviele. Middelburg tel. 01180-5241 (Vara omze coirrespondenit) OOSTBURG De regionale so ciale werkplaats „West-Zeeuwsch- Vlaanderen" zal volgend jaar een nieuw, praktisch ingedeeld gebouw in gebruik kunnen nemen, dat drie maai zo groot is als het houten gebouwtje te Oostbnrg aan de Schouwburg straat. Burgemeester P. F. van Hoo- tegem van Sluis sloeg hiervoor de eerste officiële paal in het industrie terrein Stampershoek bij de Oost- burgsc watertoren. In de functie van voorzitter vajn het dagelijks bestuur van de gemeen schappelijke regeling, die de werk plaats beheert, zei hij later in de •aadzaal van het stadhuis: „Ik ben dubbel gelukkig met deze eerste paal, omdat daarmee de werkplaats veilig is gesteld en de kans niet be staat, dat de werknemers van de werkplaats straks naar Terneuzen of Axel zulen moeten reizen." Er zijn n.l. wel stemmen opgegaan over een fusie tussen de werkplaatsen in Oostburg, Temeuzen en Hulst. De ieer L. A. Dekker, directeur van de Jostburgse werkplaats, zegt hier- >ver: „De besturen achten een nauwe amenwerking mogelijk, maar willen urn zelfstandigheid behouden." Op irle punten wordit nu samengewerkt: >r is een gezamenlijke afdeling voor -rbeidsreva 1 idatiegestart in septem- >er, waar wordt beoordeeld welke oekomstmogelijkheden er voor de zerknemer open staan, een gezamen- jke arbeidskundige dienst en een ezamenljjke werkvoorzieningsrege- "ling. „De kosten voor de complemen- ure voorzieningen worden steeds oger. Er moet nauwkeurig gelet -orden op de plannen, zodat er geen ulden overboord gaat," zo waar- -huwde de heer H. R. Plompe, rijks- msulent voor complementaire so- lale voorzieningen, de leden van het (gemeen bestuur. Ook burgemeester L. van Leeuwen van Oostburg fe- citeerde het bestuur. De sociale werkplaats „West- eeuwxch-Vlaanderen" startte in 955 in een barak bij de watertoren, '.en jaar later kwam de werkplaats Is eerste in Zeeland in een nieuw ebouw met 28 mensen. Nu is er een i-afdeling en een b-afdeling met in totaal 100 mensen. De grote voorde len van het nieuwe gebouw zullen zijn, dat het magazijn centraal ligt en met aan de overkant van de straat, dat de bewerkings- en machineafde ling gescheiden zijn en natuurlijk dat de oppervlakte van 650 m2 naar 2300 m2 gaat. De kosten van de bouw en inrichting zijn begroot op 1.400.000. Leenhouts Aannemingsbedrijf te Sluis bouwt de werkplaats. (Van onze correspondent) KAPELLE De glastuinders in Kapelle en omgeving hebben dit jaar redelijke bedrijfsresultaten behaald. De aardbeien uit de kassen gaven financieel een wat lager resultaat dan het vorig jaar, maar de toma ten brachten meer geld op bij een lagere kilo opbrengst. Dit zei de voorzitter van de Kring Midden Zuid-Beveland van de Zeeuw se Groentetelers Organisatie de heer A. J. Berman te Kapelle in zijn ope ningswoord tijdens de in „De Cais son" gehouden jaarvergadering van deze studieclub van glastuinders. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden W. Visscher te Hansweert en H. J. Zuydweg te Yerseke herkozen, terwijl in de va cature J. Hengstdijk te Biezelinge werd gekozen de heer M. Glas te Kapelle. De heer Hengstdijk is van af de oprichting van de studieclub van glastuinders voor dit gebied in 1962, secretaris geweest. Hem werd hartelijk dank gebracht voor 't vele organisatorische werk dat hij in de ze periode deed. Na de pauze sprak de heer J. Ruissen, assistent van het Rijkstuinbouwconsulentschap te Goes, over 't plantsysteem van aard beien in kassen en de nateelt van aardbeien". Door de heer B. Steen bergen, hoofdassistent van het Rijks tuinbouwconsulentschap te Goes, werd gesproken over de grondont- smfetting in de kassen voor de toma tenteelt. (Van onze volleybalmedewerker) TERHOLE De volleybalcompe titie van de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen heeft een verrassende nederlaag opgeleverd voor Voor waarts 2, dat bij St.-Albert 2 ver loor: 3-2. In deze tweede klas zowel bij de dames als bij de he ren werden er in de eerste klas geen wedstrijden gespeeld hand haafden De Kikkers en Terhole zich aan de kop van de ranglijst met drie gewonnen wedstrijden. St.-Albert-Voorwaarts 2 3-2: Na de eerste set, die door Voorwaarts ge wonnen werd, bracht St.-Albert daar na door iets rustiger spel de vol gende twee sets op zijn naam. Voor waarts gaf het echter nog niet op, wond de vierde set (15-8) en de «tand was weer gelijk. In de beslis sende vijfde set bleek de thuisclub over iets meer conditie en inhoud te beschikken en dat bracht ten slotte de doorslag: 15-5. Terhole 3-Sluiskil 3-0: In de eerste en tweede set waren er aardige combinaties van Terhole te zien. Harde smashes rondden de al in het achterveld opgezette acties af. In de derde set pas, kon Sluiskil iets terugdoen. De gasten veroverden zelfs een 8-1 voorsprong. Terhole zag het gevaar, sloeg weer feller toe en stond Sluiskil zelfs geen punt meer toe: 15-8. YVC 2-St.-Albert 3-0: De thuis club was technisch beter dan het vinnige St.-Albert dat niet kon optor nen tegen deze overmacht. In de laatste set toen de stand al 9-0 in het voordeel van de thuisclub was presteerde St.-Albert het nog sterk terug te komen. De spanning steeg ten top. Het einde kwam pas bij.... 21-19. Voorwaarts 2-Terhole 5 2-3: Vijf sets hadden beide jeugdige teams no dig om tot- een beslissing te komen. De thuisclub wist zeer vaak een kleine voorsprong te nemen, die ech ter steeds weer te niet werd gedaan. De setstanden zijn: 13-15, 16-14, 8- 15, 15-11 en 12-15. De Kikkers-Terhole 4 3-0: De thuis club liet ongetwijfeld het beste spel zien. Terhole had geen enkel ver weer op het betere spel van De Kik kers. De setstanden 15-6, 15-9 en 15-6 zeggen voldoende. (Van onze correspondent) KAPELLE In verband met het teruglopen van het aanbod en het feit dat het gewenst is dat er steeds een ruim kwantum is wanneer er wordt geveild, zal met ingang van de komende week in Kapelle-Bieze- lin-ge nog slechts éénmaal per week exportveiling van tomaten worden gehouden en wel op woensdag om half elf 's morgens. De laatste weken is de vraag naar dit produkt zeer groot vooral voor export naar Duits land en Frankrijk. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het Katholiek Vrouwen gilde in het bisdom Breda houdt op donderdag 14 november in de Ko renbeurs te Goes de jaarvergadering. Aanvang 10 uur. Op de agenda staan o.a. een inleiding over b.l.o.- onderwijs en een bezoek aan een b.Lo.-schooL (Van een onzer verslaggevers) ST. JANSTEEN Het raads lid G. L. Engels (KVP) te St. Jansteen vindt een jaarlijkse bij drage van 4.554,44 (vermeld in de begroting 1968) aan de Be scherming Bevolking -(B.B.) door de gemeente zonder meer te gek. Hij is van mening dat de B.B. in de huidige opzet absoluut niet past in het kader van de heden daagse oorlogvoering. „Er is veel kritiek op de B.B.", zo zei hij tijdens de jongste raads vergadering. „We hebben dat ook op de televisie kunnen zien. Ik per soonlijk deel die kritiek en daarom vind ik zoveel geld geven nutteloos". De heer Engels bekritiseerde met name de plaatselijke situatie in de B.B. De burgemeester van St.-Jan- steen, mr. J. I. M. Reuser, denkt daar wel enigszins anders over. „Als je b.v.", zo zei hij, „de centra le post van de B.B. in Oostburg ziet, dan krijg je toch wel respect voor wat daar tot stand is gebracht. Het zou in dit verband misschien nuttig zijn om samen eens een excursie te maken naar Oostburg". De sug gestie van de heer Reuser viel bij alle raadsleden in goede aarde. „De Bescherming Bevolking", voegde de burgemeester hier nog aan toe, „moet ook kunnen optreden in vre destijd bij rampen. Dat is nog niet zo lang geleden gebleken bij een binnenstadbrand te Terneuzen. Toen was de B.B. ook paraat". De gemeenteraad kende het plaat selijke r.k. gemengd zangkoor St.-Ce- cilia een subsidie toe tot de helft van het eventuele tekort (maxi maal f 1.000) in de kosten, die de uitvoering met zich mee zal brengen in de r.k. kerk te Heikant op 26 de cember a.s. Het raadslid R. J. Eeman zei het jammer te vinden, dat het koor al moet beginnen met een nadelig sal do. „Het blijkt", zo zei hjj, „dat de streek nog niet rijp is voor dergelij ke uitvoeringen. De kosten zijn zeer hoog en de inkomsten veel te laag". „Ik juich het toe", ging hij verder, „dat we een dergelijk koor in onze gemeente hebben. Voor een aantal mensen betekent dit veel muzikaal genot, maar ik betreur het dat het publiek er zo weinig interesse voor heeft". Burgemeester Reuser: „Bij de vorige uitvoering heeft het koor jammer genoeg niet zo veel be langstelling gehad. Merkwaardig is dat men aan de andere zijde van da grens méér belangstelling heeft dan in eigen streek. Maar juist omdat het ons eigen koor is, moeten we, vind ik, onze steun geven". Aan de jeugdgroep Erica te St.-Jansteen wordt een subsidie gegeven van f 550,- als tegemoetkoming in de kos ten, die gemaakt moeten worden voor de aanschaf van uniformen. (Van onze correspondent) KAPELLE De aanvoer van fruit op de veilingen is deze week belangrijk teruggelopen in vergelij king met de voorgaande weken. Da voorraden peren op de bedrijven van de telers zijn niet groot meer en de appels die er zijn worden ge leidelijk aan geruimd.Op het ogen blik is alles ingeschakeld voor de appelpluk die na deze week op veel bedrijven een heel eind gebeurd zal zijn. In verband met het teruglopen van het aanbod zullen er met ingang van de komende week in Kapelle- Biezelinge maar op twee dagen per week fruitveilingen worden gehou den en wel op woensdag en vrijdag steeds om 1 uur. Tot nu toe werd er elke dag geveild. Ook groente zal er maar op twee dagen per week meer worden geveild in Kapelle en wel op woensdag en vrijdag om kwart voor één. Op de meeste bedrijven valt de appeloogst tegen wat de ki lo's betreft. Overigens is dat we] een normaal verschijnsel in een jaar waarin de bomen niet vol hebben gehangen. De vraag naar appels is op het ogenblik levendig en de prijzen zijn overwegend op een wat hoger peil gekomen dan de laatste weken het geval was. Cox's Orange Peppin en goudremette zijn op het ogenblik de belangrijkste rassen die worden aangevoerd. Bij de peren neemt de Doyenné de Cornice nog een plaats in van enige betekenis. Hiervoor be staat ook een goede belangstelling zowel voor binnenland als export. De aanvoer van bramen is nu afge lopen. Deze week hadden enkele telers nog wat opgezocht, maar de fabriek had er geen belangstelling meer voor en daarom zullen ook hier voor geen aparte veilingen meer wor den gehouden. (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA In de eerste klas van de zaterdagcoupetitie in de KNVB-afde- ling Zeeland staat Hoek nog steeds, geheel ongeslagen aan de kop van de ranglijst. Het ziet er ook niet naar uit dat Mevo hierin zaterdag veran dering zal brengen want de bezoe kers zullen wel met lege handen naar Zierikzee terug moeten. Het is bovendien zeker niet uitgesloten dat Hoek zijn positie nog versterkt ziet omdat Bevelanders in de thuiswed strijd tegen Wemeldinge niet al te vast op de volle winst moet rekenen. Arnemulden 2 ontvangt bezoek van Veere en de bezoekers zuilen heel hard moeten aanpakken willen zij aan dit duel iets overhouden. Kats wacht nog steeds op zijn eerste over winning en nu Middelburg op visite komt is er grote kans dat deze nul blijft gehandhaafd. VCK staat heel wat hoger genoteerd dan Meeuwen 2, maar gezien de ri valiteit tussen beide ploegen zou een VCK-nederlaag geenszins moeten verbazen. In de wedstrijd tussen Zee land Sport en 's Heer Arendskerke staan twee elftallen tegenover elkaar die dit seizoen het zoet de overwin ning nog niet proefden en het is der halve duidelijk dat hier de laatste plaats in het geding is. Afgaande op de tot heden bereikte resultaten is een puntenverdeling of een uitslag die daar dicht bij ligt het te ver wachten resultaat. ie klas: Arnemuiden 2-Veere 1; Beve landers 1-Wemeldinge 1; Hoek 1-Me- vo 1; Kats I-Middelburg 5; VCK 1- Meeuwen 2; Zeeland Sport 5-'s Heer Arendskerke 1. 2e klas A Beren 1-SKNWK 1; Bors- sele 1-SVD 1; DFS 3-Kapelle 2; Dui- veland 1-Bruse Boys 1; WIK 1-Brou- wershaven 1. 2e klas B Colijnspl. Boys 1-Zaam- slag 1; Heikenszand 1-Tern. Boys 2; Kloetinge 2-Spui 1; Nieuwdorp 2- Waarde 1; Rillandia 2-Serooskerke 1; Vlissingen 6-Oostkapelle 1. 3e klas A Brouwershaven 2-SKNWK 2: Bruse Boys 2-Brouwershaven 3; Mevo 2-DFS 4; ZSC 1-WIK 2. 3e klas BMeeuwen 3-VCK 2; Mid delburg 6-Domburg 3; Oostkapelle 2- GPC 1; Veere 2-Serooskerke 2; Se- rooskerke 4-Bevelanders 2. 3e klas C GPC 2-VCK 3; Nieuwland 2-Arnemuiden 3; Serooskerke 3-Zee- land Sport 6; Vlissingen 7-Sluis 1. 3e klas B 's H. Arendskerke 2-Wol- phaartsdijk 2; Heinkenszand 3-Kloe- tinge 4; Hoedekenskerke l-'s-Graven- polder II; SSV 1-Borssele 2; SVD II- Nieuwdorp 3. 3e klas EKapelle 3-Kloetinge 8; Kruiningen 2-Heinkenszand 2; Wls- senkerke 2-Colijnspl. Boys 3. 3e klas F: Rillandia 3-Kapelle 4; Waarde 2-Krabbendjjke 2; Wemeldin ge 2-Schore 2. 3e klas G AZVV 3-Hoek 2; Philippi ne 3-Oostburg 3; Sluis 2-Hoek 3; Spui 2-Tern. Boys III; Tem. Boys 4-Zaam- slag 2; Tern. Boys 5-AZVV 2. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG De uitwedstrijd, die St.-Aloysius 1 zaterdag in Zwijn- drecht speelt tegen V.O.Z. moet de Zeeuwen de beide winstpunten kun nen bezorgen. Hun tegenstander kon in deze competitie nog niet tot winst komen. In de Zeeuwse afdeling gaat St.- Aloy 2 op bezoek bij het sterke Wil- no 1 uit Vlissingen. Het zal met een punten-verdeling tevreden mogen zijn. Een andere interessante ont moeting is, die tusser, Big Smash 1 en Haringman 2, waarvan de uitslag moeilijk is te voorspellen. Het duel tussen Haringman 3 en Pzem 1 in de tweede klas is van groot belang voor de hegemonie in deze afdeling. St.-Aloy 4 gaat naar Big Smash 2 en het zal alles op alles moeten zet ten om hier winstpunten weg te slepen. St.-Aloy 5 zal ook tegen Wilno 3 ongeslagen blijven en blijft de rang lijst in afdeling 3 aanvoeren. ONA 3 zal niet opgewassen zijn tegen Ha- ringman 4. St.-Aloy 6 gaat in de 4e klas zegevieren tegen het ook nog ongeslagen MZ 5. Een andere be langrijke wedstrijd is die tussen Pzem 3 en Goes 2. Overgangsklasse: Luto 2—Red Star, Belcrum 2—Aviolanda, VOZ—St. Aloysius 1. Ie klas; Haringman 1—WvZ 1, Big Smash 1—Haringman 2, Wilno 1—St. Aloy. 2, St. Aloy 3—ONA 1. 2e klas; Haringman 3—Pzem I, MZ I—ONA 2, Big Smash 2St. Aloy 4, VSV—WvZ 2. 3e klas: ONA 3Haringman 4, Pzem 2—MZ 3, Wilno 3—St Aloy 5, MZ 2Big Smash 3. 4e klas: Pzem 4—MZ 7, Pzem 3— Goes 2, MZ 4-Big Smash 4, St. Aloy 6—MZ 5, 't Zand—MZ 6. Junioien: MZ 1—Wilno 1, MZ 2 Wilno 2, Big Smash 1—ONA 1, Big Smash 2—ONA 2, MZ 3—St. Aloy 1.

de Stem | 1968 | | pagina 7