ïoorkeur voor standaardmodel Ter neuzen bouwt sporthal De duiven van de fruitstad Risico dijkval niet altijd te vermijden B. en w. van Axel willen van sportstichting af Bestuurders-met-alcohol ontkwamen niet aan gevangenisstraf Mening Ged. Staten: van Nunen Boes n v In gesprek met Fietsenrally door Zuid-Beveland I Waatseliik regen 4s™0rui,t?ichten in cÜfers ge- Y erontreiniging van de lucht in Sloegebied neemt toe Twee gewonden bij botsing in Zaamslag Christelijke Kamerleden bezoeken Z.-Vlaanderen Degussa bouwt in Zeeland Middelburg wat méér garnizoen Geen geschot van strandhuisjes op natte strand Goese brandweer is brand in watertoren spoedig meester est Zeeuws Kamerorki concerteert 1 in Korenbeurs Goes Hoogwater Wat en waar? VANDAAG MORGEN Hotel „DE LIMDE Oude GMC's van AAT geprezen om kwaliteit Twee-in één Kroon vernietig 1 besluit G.S. Fonds stadsverf raaiing instelle. Snuif en wrijf 1 m 1 Allemaal uitstappen hier f29.75 Mevr. A. van Donk (Van een onzer ve»IaKee(s, GOES De Stichting merorkest heeft voor de l« ber een zondagmiddagconcert programma staan. °P t Het concert begint om half 5 beurszaal van hotel „De Kon in Goes. Hugo Sanders, viooL Phn;. bobo, F. D. Bonebakker, S r' Wentholt, cello en het kar,, onder leiding van „,n„„ ,,,-i"wu oilv| zullen werken uitvoeren lesi, ,T.S. Bach, Joh. Stamfb mann en P. Hindemith. 1 18 DE STEM VAN VRIJDAG 25 OKTOBER 1968 (Van een onzer verslaggeefster HE1NKENSZAND De W van „De vrolijke toekomst" en country-club" uit de Zak van 7? Beveland hebben voor zondae 27 tober een fietsenrally op ]L 01 gramma staan. Gestart wordt Jk uur vanaf café De Taveerne in Z kenszand. m De tocht gaat door Zuid-Bevel., Alle jongens en meisjes van 15 tor met 17 jaar kunnen er aan mee Van onze adverteerde HEROPENING RIJWlELZAAr BOGAERT TE HULST HULST De heer J. Boaae Dubbelepoort 1 te Hulst, heeftij geheel gemoderniseerde bromfiel en rijwielhandel heropend. Het een prachtig vernieuwde winkel a worden met ernaast een werkplaat In de winkel wordt een grote sort ring getoond in bromfietsen (Spa ta-Kreidler-Puch-Mobylette), verfa rijwielen (Union - Simplex fw gers - Stokvis), regenkleding en cessoires. Morgen, zaterdag 26 oktober i Hansweert: 5.26 en 17.51 uur; Terneuzen: 4.53 en 17.19 uur; Vlissingen: 4.24 en 16.49 uur' Wemeldinge: 6.23 en 18.42 uur IDDELBURQ City 20 uur Goudfort op Caribo, 14 J. 23 uur Oh, wat een belofte, 18 GISSINGEN Alhambra 20 uur De meedogenloze afrekening, 18 J. 3ES Grand 20 uur Fera van de rosse buurt, 18 J, aü BENT MAM? EZVOMOPGE EDE SNOTNEUS WBflB GEB t/ooe J/Z MnPK GEEN GEWtnz z-Bfite mèt snotneuzen!. (Van een onzer verslaggevers) GOES Niemand weet waar de duiven vandaan komen, die zo ka rakteristiek zijn voor de pleinen van wereldsteden. Zij schijnen hun eigen informatiedienst te hebben, die ze vertelt waar het leven goed is. Fruitstad Goes komt nu ook op de lijst voor. Elke dag strijken ze neer op het parkeerterrein aan de Westwal om te profiteren van wat misschien het begin van een nieu we attractie is: het voeren (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het is niet aan de hand van onder met een redelijk mate vawterheid te voorspellen waar en warneer in een bedriegd ge- i oever- of dijkval zal op- Gedeputeerde Staten van Zeeland op vragen van liet lid der staten P. Roels. De heer Roels heeft jtiin wagen gesteld naar aanleiding C van de recentelijke ernstige dijkval '1 ie dijk rond de Oud-Kempensliof- I sttdepolder aan het Keeten, nabij JRNEUZETr .uxor 20 uur led een huwelijk en verknoei je le-l 'en, 14 J. (STBURG -edel 20 uur Intembare Angêlique, 18 J. 'LST 5. Ljjbaart 14 uur Schieting Batavieren 13 uur Wildschieting •EWACHT t. Clapdorp 15 uur Kalkoenschietingl -OOSTERZANDE van Kruyssen 15 uur Schieting ÏKANT Saman 15 uur Kermisschieting NGSTDIJK van Dijk 15 uur Schieting ENDIJKE afé De Lozanne 20 uur ongerensociëteit 'assaustraat 14.30 uur Volkskoerl bfzicht-theater 19 uur Dansen Carkt 20.30 uur Drumband-show ENDIJKE-MOLLEKOT Menu Kermis 1DELBURG Ity 20 uur oudfort op Caribo, 14 J. SSINGEN Ihambra 19 uur gaat dat in Texas, 14 J. uur De meedogenloze afreBW»' jaar PELLEBRUG de Kind 15 uur Schieting G.S. zeggen, dat wel de meest IMsbare plaatsen kunnen worden lüngeduid. Dat gebeurt door het uit beten van metingen, peilingen en Wndonderzoekingen. Op grond van 't resultaten van dergelijke onder- I toekingen worden trouwens werken I uitgevoerd om dergelijke plaatsen |tt versterken. Het college voegt aan toe: „Daar het echter enor me bedragen zou vergen alle oevers 3 Zeeland, waar ook maar enige twijfel aan de veiligheid bestaat, te [Werken, zal op grond van erva- ®g en na afweging van vele in geding zijnde factoren, moeten '■'orden beslist over het al dan niet keffen van bepaalde voorzieningen". Op de vraag van de heer Roels M het geen aanbeveling zou verdie ts om op die plaatsen, waarbij ge- v.aren voor dijkval latent aanwezig t|J», hoeveelheden materiaal op te Man, zodat die bij een dijkval niet »wr grote afstanden zouden behoe- '91 te worden aangevoerd, antwoor- G.S. ontkennend. De voor het vervoer en de verwer ing benodigde materiaal kan be- «aarlijk ter beschikking worden ge- ouden terwijl uit de praktijk is ge- en> dat in voorkomende geval- j' op horte termijn steeds voldoen- materiaal ter plaatse kan zijn. ii gedeputeerde staten, die er vin wÖze.n- dat in de pro- 81e aanwezige aannemerspoten- i'.88ah gevolg van de Deltawer- V(™oende mogelijkheden biedt le treFfe termijn voorzieningen JIp een desbetreffende vraag ant- ADVERTENTIE) '.li KLOOSTER/ANDE specialiteit: West er schel de schotel. 'ond3»00rUi,''ic'lten voor zaterdag en up PT*"steld t,oor het K.N.M.I. 1 V f om 18-°° "Ui" lijk e„il .er'',ke bewolking, plaatse- 'list. ''egen en hier en daar dag; Nederland. Voor zater- tempn ™inder c'an 88 procent; min.- I graden i ongeveer normaal tot 3 I "tareekt normaa': max.-temp.: heel dr(i„on°,rmaa': kans °P een ge~ ''Peendmu nia?': Procent; kans aar 8(1 Penode van minstens 12 h «J procent. dag lüi'den^V00rUitzicllten voor zon" 'emP1 dan Procent: min.- graden w„Mlgeveer normaal tot 4 Jlistreek, normaal; max.-temp.: eel droosbormaal; kans op een ge- een £S?Mal.: 80 Procent; kans aur; 70 procent1 Van minstens woorden G.S. voorts, d,at regelmatig wanneer de uitkomsten van de jaar lijkse peilingen daartoe aanleiding geven, met de desbetreffende wa terschappen en rijks- en provinciale waterstaat overleg wordt gepleegd over eventueel te treffen voorzienin gen. Het college realiseert zich echter, dat hiermee niet ieder risico wordt uitgesloten. Bij de beveiliging tegen oevervallen zal het risico wel zoveel mogelijk kunnen worden beperkt, doch nimmer geheel kunnen worden opgeheven, aldus G.S., die er tenslot- tee op wijzen dat na de uitvoering van het Deltaplan de dan afgesloten zeegaten niet meer onderhevig zul- len zijn aan de werking van de getij stromen en de kans op het optreden van oevervallen in dit gebied daar om tot een minimum zullen zijn ge daald. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG eHt provin ciaal bestuur van Zeeland heeft mededeling gemaakt van het meetrapport van het Instituut voor Plantenziektenkundig On derzoek (IPO) naar de mate van luchtverontreiniging in het Sloe gebied. Uit het rapport blijkt, dat in een gebied met een straal van 2,5 kilometer rondom het pas be gonnen industriële concentratie in het Sloegebied de luchtveront reiniging, die schadelijk zou kun nen zijn voor planten of dieren, nog niet verontrustend is. In het jaar 1967 was de lucht rond het chemisch bedrijf van Hoechst- Vlissingen.N.V. theoretisch „schoon". Metingen in het begin van dit jaar (1968) hebben een geringe stijging van het fluorgehalte in de lucht aan getoond, maar zelfs de hoogste geme ten waarden mogen niet alarmerend voor de land- en tuinbouw worden genoemd, aldus het IPO. De meetgegevens over de periode van mei 1968 tot nu toe zijn nog niet bekend. De kenschets van de toestand als „niet verontrusend" heeft dan ook alleen betrekking op de tweede helft van 1967 en de eerste vier maanden van 1968. Behalve het rap port van het IPO wordt nog een rap port verwacht van het Instituut ge zondheidstechniek van TNO te Delft. Dit instituut heeft ook opdracht ge kregen om metingen te verrichten, evenwel op andere luchtverontreini gende factoren dan het IPO heeft onderzocht. Zoals gemeld, berust de meting van de luchtverontreiniging op een gemeenschappelijke regeling tussen provincie en gemeenten. Het provin ciaal bestuur deelt mee, dat het meet programma moet worden uitgebreid en om de daardoor stijgende kosten te kunnen opvangen is uitbreiding van het aantal betalende instanties nodig. Behalve in het Sloegebied worden ook metingen verricht in de kanaal zone Zeeuwsch-Vlaanderen, op kos ten van de provincie en enkele ge meenten in dat gebied. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In de Veerstraat heeft een botsing plaatsgevonden tussen twee personenauto's, waarbij twee inzittenden werden gewond. Zij moesten per ambulance naar het Ju- liana-ziekenhuis te Terneuzen wor den vervoerd. Van de V. uit Axel reed met zijn auto in de richting Zaamslag-veer en sloeg linksaf, op het moment dat uit tegenovergestel de richting een auto naderde, be stuurd door mevrouw L. uit Kloos- terzande. Bij de botsing die hierdoor ontstond werden mevrouw L. en haar tienjarig dochtertje vrij ernstig ge wond. Nadat dokter Élenbaas eer. ste hulp had verleend werden zij naar het ziekenhuis te Terneuzen vervoerd. De auto van mevrouw L. was total loss, de auto van Van de V. werd ernstig beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) EDE Reservisten van de AAT, die met oude GMC's een oefening in Duitsland hebben gehouden, zijn te rug in Nederland. De oude leger auto's hebben tot tevredenheid van iedereen goed gereden, aldus kolonel Siliacus. De kolonel hield een speciale pers conferentie om de kwaliteit van de GMC's en het goede verloop van de oefening te prijzen. Hij ontkende hiermee persberich ten, waarin de auto's als wrakken werden afgeschilderd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Delegaties uit de Tweede-Kamerfracties van K.V.P., A.R.P. en C.H.U. zullen op 8 novem ber een werkbezoek brengen aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij dit bezoek zal onder meer de industrialisatie van de kanaalstreek aan de orde komen. Ook zal worden gesproken over de gemeentelijke herindeling, de struc turele vraagstukken en enkele on derwijsproblemen. De fractiedelega tie van de K.V.P. staat onder leiding van mr. R. J. Nelissen en de heer C. J. van der Ploeg. Voorts maken deel uit van de delegatie: prof. mr. J. Th. M. de Vreeze, mr. dr. N. H. L. van den Heuvel, dr. J. F. G. M. de Meijer, drs. W. R. Dusarduijn, mej. T. Kok en de heren W. P. G. Assmann en F. A. A. M. Fievez. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeenteraad van Terneuzen zal in zijn vergade ring van donderdag 31 oktober be slissen over een voorstel van burge meester en wethouders betreffende de bouw van een „twee-in-één-sport- hal". Zoals wij eerder meldden is de ze sporthal gesitueerd op het terrein op de hoek van de AIvarezlaan-Axel- sestraat in Terneuzen-Zuid. De stich- tingskosten zijn geraamd op 1.135.000 gulden waarvan 9 ton aan bouw- en inrichtingskosten. B. en w. zeggen in hun voordracht dat de stichting van een sporthal in Terneuzen alleszins gerechtvaardigd is. Uit verschillende aanbiedingen be treffende de uitvoering van de hal is, mede uit het oogpunt van subsi- die-vereisten, de voorkeur gegeven aan de standaardsporthal volgens een ontwerp van de vereniging van Ne derlandse gemeenten en de konink lijke Nederlandse Heidemij. De hal die op traditionele wijze gebouwd zal worden heeft een nuttig vloerop pervlak van 28 bij 42 m, exclusief de bijbehorende ruimten als kleedka mers, toiletten, toestelberging, EHBO- ruimten, beheerderskantoor en cen- traleveiwainmiingaruimten. Na het gebruik van onderwijsdoel einden zal de sporthal tevens wor den benut door verenigingen voor de beoefening van zaalsporten. Ook kan de hal gebruikt worden voor tentoon stellingen en diverse manifestaties o.a. de jeugdvakantieweken. B. en w- menen dat de sporthal zo wel voor de actieve als passieve re creatie van grote betekenis moet worden geacht. In feite bestaat de sporthal uit twee gymnastieklokalen die naast elkaar worden gebouwd. Met het oog op een zo centraal moge lijke ligging is het terrein aan de Al- varezlaan-Axelsestraat gekozen. Direct in de nabijheid zal gelegen heid zijn voor het stallen van 150 fietsen en het parkeren van zestig auto's. Bij de jaarlijkse exploitatieopzet is uitgegaan van 88.769 aan ontvang sten van sportverenigingen en orga nisaties en 62.235 gulden als uitke ring van het rijk voor gebruik van de sporthal door scholen. Het gemiddel de vergoedingsbedrag voor gebruik door sportverenigingen e.d. is vast gesteld op 2,50 per uur. Aangenomen kan worden dat de gemeente Terneu zen voor de bouw van de sporthal van het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk een subsidie van max. 200.000 gulden zal ontvangen. De Nederlandse sportfe deratie zal naar wordt verwacht uit toto-gelden 50.000 gulden in de stich- tingskosten bijdragen. Verder rekent men op bijdragen van particulieren en een subsidie uit het provinciaal infrastructuurfonds tot een totaal van 100.000 gulden. - (ADVERTENTIE) BRUSSEL (A.N.P.) Nabij de Zandvlietsluis ten noorden van Ant werpen is de bouw begonnen van een nieuwe petrochemische fabriek van het Duitse Degussa-concern. Het complex, dat vrijwel uitslui tend door Duitse werkkrachten wordt gebouwd, zal in anderhalf jaar gereed zijn en chemische derivaten produ ceren. De investeringen belopen cir ca 150 miljoen gulden. Er is zoals wij hebben gemeld destijds sprake van geweest dat Degussa zich wellicht in Zeeland zou vestigen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Binnen luttele maanden zal het militaire garnizoen te Middelburg met ongeveer 160 man worden versterkt. Dit is een gevolg van de samenvoeging van de beide centrale opleidingsscholen voor ad ministratief kader te Middelburg en Kampen. De „COAK" te Middelburg zal, als de samenvoeging een feit is gewor den, met een andere naam worden aangeduid, namelijk: „OCMA", het geen betekent: „Opleiding centraal militaire administratie". (Van onze medewerker) MIDDELBURG Met vernietiging van het desbetreffende besluit van Ged. Staten van Zeeland en van het dagelijks bestuur van het waterschap Walcheren, heeft de kroon de aanslag van de staat in het geschot voor dit waterschap over het jaar 1965 voor respectievelijk 167 ha strand h 68,50 gulden en 120 ha strand h 10 gulden per ha, teruggebracht tot 28 ha droog strand a 34,50 gulden per ha en 20 ha strand 5 10 gulden per ha of :n totaal 1159 gulden. Deze procedure ging om ongebouw de eigendommen welke in pacht zijn uitgegeven aan diverse strandexploi- tanten. Naar het oordeel der kroon moet onder het opbrengend vermogen van deze stranden worden verstaan: de pachtvergoeding welke de eige naar der stranden, te weten de staat, hiervoor van de strandhuisjesexploi tanten kan bedingen. De exploitatie van strandhuisjes op het natte strand, d.w.z. het strand tus sen de li oogwaterlijn en de laagwa- terlljn, Is niet mogelijk. Aaan het natte strand valt derhalve, anders dan het waterschapsbestuur meent, geen opbrengend vermogen toe te kennen, zodat hiervan geen geschot dient te worden geheven, zo zegt de kroon. Wat het droge strand betreft heeft de kroon onderscheid gemaakt tussen de gedeelten welke met een aaneen gesloten rij huisjes plegen te zijn be zet, de gedeelten met verspreide huis jes en voorts de gedeelten zonder huisjes. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Burgemeester en wet houders van de gemeente Axel vin den, dat het zinloos is de sportstich ting Axel in stand te houden. Deze stichting werd op 20 juli 1962 in het leven geroepen. ..Ongetwijfeld", aldus b. en w., „heeft deze stichting voor de sport beoefening in onze gemeente ver dienstelijk werk verricht- Door de ontwikkeling in de laatste jaren onder meer als gevolg van de instel ling van een gemeentelijk sportbe- drijf is haar functie echter gelei delijk aan verminderd". Het college kan de stichting niet anders meer zien, dan als een soort adviescollege van het gemeentebe stuur. De gemeenteraad die dinsdag avond (19 uur) vergadert, wordt voorgesteld om de sportstichting Axel met ingang van 1 januari 1969 op te heffen. Ook het cultureel fonds van de gemeente zouden b. en w. van de baan willen hebben. „Om verschil lende redenen" schrijven ze de raad. Het college zou het fonds willen ver vangen door een fonds Stadsver- fraaiing gemeente Axel. De Axelse gemeenteraadsleden hebben voorts een voorstel van b. en w. ontvan gen om aan de plaatselijke muziek vereniging meer subsidie te geven. Op 4 april 1967 besloot de raad het subsidie van „Concordia", „Hosan na" en de drumband „Thalia" te brengen op 750 gulden- Als gevolg van de sedert die tijd sterk gestegen kosten achten b. en w. het billijk, dat de subsidie met ingang van 1969 wordt verhoogd. Ze vinden het bovendien gewenst om in dit verband de normen te hante ren, die door een speciale commis sie in een regeling zijn vastgelegd, echter met dien verstande, dat de minimumsubsidie wordt vastge steld op duizend gulden per jaar en geen subsidie wordt verleend voor de verplichte concerten. De gemeente Axel vraagt momen teel voor het ophalen van huisvuil een bedrag van 24 gulden voor de eerste emmer en 15 gulden voor el ke emmer meer. Het ophalen van huisvuil zal in Axel in 1969 een uit gave vergen van ruim 128 duilzend gulden. Omdat deze kosten bijzon der hoog zijn, willen b. en w. de rei nigingsrechten brengen op respec tievelijk 26 gulden en 16 gulden. De zogenaamde beer - ruimingsrechten willen ze verhoogd zien met 1 per gulden per kubieke meter. Deze ver hogingen zullen de gemeentekas 85.360 gulden opleveren- De gemeenteraad zal in de verga dering van dinsdag a.s. ten slotte de begrotingen voor 1969 behandelen van de verschillende takken van dienst. (ADVERTENTIE) Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met (Van onze correspondent) GOES Om kwart voor negen gistermorgen kwam een brandmel ding binnen van de watertoren aan de 's-Gravenpolderseweg. Doordat een arbeider bouten aan het losbran den was boven op de watertoren, is waarschijnlijk een vonk naar bene den gevallen, precies op een druk regelaar van een zuurstoffles, die brand vatte. De brandweer, die direct ter plaatse was, kon de vlammen do ven met een poederblusapparaat. De arbeidsinspectie stelt een nader on derzoek in. (ADVERTENTIE) Dat hoor je op de spoorweg-stations. Geen wonder, met Fleischmann- treinen kun je een interessante route maken. Fleischmann is bekend om zijn natuurgetrouwe nabootsingen van de werkelijkheid, om het verfijnde, technische inzicht waar mee de Fieischmann-produkten zijn vervaardigd en om de stevigheid van het materiaal. Bij elke set horen zes gebogen rails, een transformator met snelheidsregelaar en een knop om de trein achteruit te laten rijden. Tot St. Nicolaas een doosje bomen naar keuze gratis. Heuvelstraat 68, telef.04250-25982,Tilburg (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Onvoorwaardelijke gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid was het onverbidde lijke vonnis, waaraan drie verdachten van rijden onder invloed zich donder dag voor de politierechter te Middel burg niet konden onttrekken. Zo werd de verkoper J.L. uit Breda door politierechter mr. P. van Empel veroordeeld tot een week gevangenis straf en negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De officier, mr. P. Roscam Abbing had naast de gevangenisstraf een jaar ontzegging geëist. L. die uitvoe rig zijn onschuld bepleitte vond geen gunstig gehoor. Hij werd schuldig bevonden aan dronkenschap achter het stuur. Bij Rilland Bath was L. in aanrijding gekomen met een voor hem rijdende auto, doordat hij bij het inhalen heftig moest remmen voor een onverwachte tegenligger. De officier betoogde, dat L., die bij een proef 1,35 pro mille alcohol in zijn bloed bleek te hebben, wanneer hij die dag niet had gedronken zeker een beter „weginzicht" zou hebben gehad. De postzegelhandelaar J.H. uit Haarlem kreeg, eveneens voor het rijden met een auto onder invloed van sterke drank, een vrijwel soort gelijke straf. Alleen werden van de negen maanden ontzegging er drie maanden voorwaardelijk opgelegd, omdat anders zijn handel te ernstig zou worden gedupeerd. H. was de parkeerplaats voor de veerboot te Breskens opgereden, zon der bij een der „kotjes" te stoppen voor het kopen van een kaartje. Dat trok de aandacht van een der em ploye's. H's verdere gedragingen wa ren aanleiding voor het waarschuwen van de politie. Ofschoon H's verdedi ger, mr. F. Adriaanse, betoogde, dat het niet zo vreemd was, dat iemand, die ter plaatse onbekend was, wat onhandig manoeuvreerde, had de of ficier met de bloedproef echter een „ijzeren argument" in de hand. H. bleek namelijk 1,10 pro mille alcohol in de aderen te hebben. De aannemer V. uit Middelburg was achter het stuur van zijn auto ge kropen, nadat hij een aantal glazen sherry had gedronken. Ofschoon de moeilijkheden, die daarvan waren ge komen volgens de verdachte waren te wijten aan vermoeidheid en een slecht humeur, bleek de officier een geheel andere mening toegedaan. Hij eiste een week onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Mr. Van Em pel legde hem de week gevangenis straf op, maar bepaalde de ontzeg ging op negen maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. 4» ,DE vrouw van een huurder in het bestuur van onze woningbouwvereni ging? Dat was tot voor enkele jaren nog onbestaanbaar". Dat zegt me vrouw A. Bijl-van Donk, sinds kort algemeen bestuurslid van de woning bouwvereniging „Terneuzen". „Hoe ik er in gekomen ben? Heel simpel. Ik zit n.l. al vier jaar in de V.A.C., Vrouwelijke Adviescommissie inzake de woningbouw. En van het een komt het ander. Woningen met al wat er bij hoort is eigenlijk mijn hob by". „HET landelijk bestuur van de V.A.C. hamerde er steeds op, dat er van de woningbouwverenigingen een afge vaardigde in het VA.C.-bestuur kwam. Dat kon hier in Terneuzen nietomdat er in het bestuur van de bouwvereniging wel een vrouw zat, maar deze dame zat er als ver tegenwoordigster van het gemeente bestuur en niet als lid-bewoner van de woningbouwvereniging. Toen ik lid van de woningbouwvereniging was geworden, kon ik dus reglemen tair als bestuurslid voorgedragen worden. Dat gebeurde dan ook prompt". „EEN aantal huurders stelde mij kan didaat. Op de laatste jaarvergadering werd ik in het bestuur benoemd. En zo was ik na ruim vijftig jaar de eerste vrouw die als vertegenwoor digster van de huurders in het be stuur zitting kreeg. Ik ga me nu ter dege in de materie van de woning bouw verdiepen. Er is op dit gebied enorm veel te leren, waar de door snee huurder geen notie van heeft". MEVROUW Bijl heeft overigens niets dan lof voor de wijze waarop zij door haar mannelijke medebestuurders is ontvangen. „De voorzitter zei mijn komst bijzonder op prijs te stellen. Ik heb nog maar een vergadering meegemaakt, maar mijn oren klap perden van de ingewikkelde zaken, die ik te horen kreeg. Toch ben ik erg blij met mijn nieuwe functie. Na tuurlijk beschouw ik mijzelf nog 100 procent als leek, maar de hele scala rond de woningbouw lijkt mij fasci nerend genoeg om me er in te ver diepen. Op deze wijze hoop ik een steentje te kunnen bijth%igen aan de verbetering van de volkshuisvesting", aldus mevrouw Bijl-van Donk.

de Stem | 1968 | | pagina 3