dkop Russen getuigen van landing Bontmantel 9 Koop uw nasi en bami met oosterse wijsheid PIL ILLEGAAL IN DE HANDEL CONCORDIA Amsterdam Amerikaanse militairen mogen zondag niet naar Londen Werkgevers „World trade center" in Brussel of Antwerpen? President Thieu: Zuid-Vietnam bereid tot stopzetten van bombardementen Patiënte (62) overlijdt aan brandwonden SSSSHSSSS HOCERE VERGOEDING TWEEDE KAMER LEDEN IN GEVAAR mm Weer geval van zelfmoord in Duitsland WINSTDELENDE POLISSEN Kamerleden bepleiten inkomensgrens WW-woningen Eerste onderzoek Verbod Russen blij ei ter ie Dertig procent Verdere arrestaties in loodsenaffaire Onvoorwaardelij l OPGELOPEN IN INRICHTING Te heet? Broodoorlog voor de Hoge Raad 19 f V-. raad: profiteer »4 W® ins. Zo'n voordeel kan j? evroren, zelfs niet in een i taande bon kunt tl een.f"ï!l snfolder aanvragen. Kn» n» envelop waarop 12 cen'tL-r. lur hem op aan Fortest N<» rt Beursstraat 17, Amsterdam, in opbellen (020) - 671 Gaarne ontvang ik yen W gratis de kleurenfolder j Fortest BBC diepvriezen ..I srlandN.V.. Beursstraat 17. jj Centrum. ioud: 270 liter. >er 24 uur. Met snelvr signaallampjes, inge=p n-isolatie.^<|lh(l. ruimte J f3fc#JT#y» Priis M. aar® ntie op nveregaat, r J"" srdelen DE STEM VAN WOENSDAG 23 OKTOBER 1968 11 RUIMTEVAARDERS VEILIG GELAND (Van onze redactie buitenland) KAAP KENNEDY. De drie Amerikaanse astronau ten zijn gistermiddag ondanks een verstopte neus mon ter en opgewekt teruggekeerd van een reis van elf dagen door de ruimte. „Een volledig succes" noemde het Ame rikaanse bureau voor de ruimtevaart de vlucht, onmid dellijk nadat de Apollo 7 in de Atlantische Oceaan ten zuid-oosten van Bermuda w as geland. Even had het er naar uitgezien, dat de landing niet goed was ver lopen. De adem stokte de vluchtleiders en de mannen, die tot taak hadden de ruimtevaarders zo spoedig mogelijk uit zee op te vissen en naar het vliegdekschip Essex te brengen, even in de keel toen enke le seconden vóór de landing, rond twaalf uur Nederlandse tijd, de radioverbinding uitviel. Oorzaak hiervan bleek het ver teerd terechtkomen van de cabine te lijn waardoor deze korte tijd onder steboven in zee bleef drijven. Gezag voerder Walter Schirra verloor zijn kalmte echter niet. Door de drijvers met zuurstof te vullen herkreeg de tabine spoedig haar normale stand en werd de radioverbinding hersteld. Een uur later stapten Schirra met on Eiselle en Walter Cunningham op de rode loper aan boord van de Essex. Op het dek was een spandoek neergelegd met de woorden: „Hello to Wally, Don and Walt". De astro nauten werden onmiddellijk naar een bene$endek gebracht voor een me disch onderzoek. Hun familieleden zullen zij niet eerder zien dan vrij- als zij van Kaap Kennedy (Van onze Londense correspondent) LONDEN Meer dar. 26.000 Ame- rikaanse militairen in Engeland heb- tat bevel gekregen Londen tijdens hl aanstaande weekeinde te mijden, tals bekend zullen zondag in de Mse hoofdstad grote betogingen 'orden gehouden tegen de Vietna mese oorlog. Er worden ernstige Woordelijkheden verwacht. Enkele weken geleden al werden Londen vlugschriften verspreid waarop te lezen stond dat sommige wogers openbare gebouwen zouden "'stormen. De kranten maakten zelfs i'wg van mogelijke aanvallen met Bolotov-cocktails en van brandstich ting. Londen zal zondag door zevendui- «nd politiemannen worden bewaakt, ®e echter geen incidenten zullen uit raken met de betogers. Bepaalde ge bouwen staan reeds vanaf nu onder Peciale bewaking. Het „Broadcasting "«se het radiogebouw van de BBC rmj BBC-televisie-centrum staat "oer speciale bewaking. j..®? Amerikaanse zijde spant men ln °,m te vermijden dat militair Irsoneel var. de Verenigde Staten 'aken6*1 re^'en zou betrokken drmJ16' Par'ement zal nog aange- VrM wort'eri om de Vietnamese Lofsmarseri van zondag a.s. te ver. lijk gaat orn twee afzonder opgezette betogingen die, als ze naar Houston vliegen. Na zaterdag te hebben gerust zullen zij weer een hele week aan allerlei onderzoek en besprekingen worden onderworpen. De bij het project betrokken functio narissen willen ondermeer hun geest aftappen. Pas na een persconferentie op 2 november kunnen de kapitein van de marine Schirra, de majoor van de luchtmacht Eiselle en de bur ger-astronaut Cunningham beginnen weer een gewoon aards leven te lei den. President Johnson heeft de ruimte vaarders telefonisch gelukgewenst met hun succesvolle vlucht en ge zegd, dat hun elfdaagse reis ertoe heeft bijgedragen, dat mens en uni versum nader tot elkaar zijn geko men. Johnson voegde hier echter aan toe: „ondanks onze pogingen heb ben wij nog slechts onze vingertop pen op de grendel van de deur, waar achter de geheimen van het univer sum zijn verborgen". Het Russische regeringsblad Iz- vestica maakte gisteravond op de voorpagina melding van de succes volle landing van het Amerikaanse ruimteschip. „Wij feliciteren u met uw succes, moedige veroveraars van de ruimte", aldus het blad. Gedurende de laatste dagen van de vlucht van de Apollo heeft steeds een Russische treiler in de buurt van de Essex gevaren. De Russen waren van niet te grote af stand getuige van de overbrenging van Schirra en zijn mannen van de capsule naar het vliegdekschip. Inmiddels is de cabine uit zee op gevist en onbeschadigd aan boord van de Essex gebracht. De komende tijd zal zij aan een nauwkeurig on. derzoek worden onderworpen. Sir Bernard Lovell, directeur van het observatorium van Jodrell Bank heeft verklaard, dat het er meer en meer op gaat lijken dat de Sovjet Unie geen wedloop met Amerika naar de maan levert. Lowell zei, dat de geslaagde vlucht van de Apollo 7 de kansen van Ame rika om volgend jaar een astronaut op de maan te zetten sterk doet toe nemen. „Ik geloof, dat de leemte in het Russische bemande ruimtevaartpro gramma het nu minder waarschijnlijk maakt diat er een wedloop is om een man op de maan te brengen", aldus Lovell. yö tl HAC, Clio 6C trnli.' P'aatsvinhen, dreigden uit te dis L de grootste demonstraties hssft Verenigd Koninrijk gekend llik rt de Jaren dertig. Letter- l*®den jonge lieden uit man» i and z°uden aan de twee Vaa dl" emen' De ene mars zou Irettsr, eem.? naar Downing Street ds Jl 'arwUl de tweede ergens in 'kbasjrfl'"® V?" de Amerikaanse disen oOU beg'nnen om te ein- ïet "i'Osvenor Square, voor Sl ambassadegebouw. 'ADVERTENTIE) van zsi'f 'da?se aPart omdat we ze zelf maken B£rdeteer SetViCe e" 'el. 368^Ulnekenwcg 35' WS3753f|AAL: H008straat 32, BONN (DPA) In West-Duits- land blijkt opnieuw een hoge ambte naar zelfmoord te hebben gepleegd. Het is het hoofd van de afdeling bui tenlands betalingsverkeer van het mi nisterie van economische zaken, de 40-jarige Hans Heinrich Schenck. Volgens een woordvoerder van dit ministerie heeft Schenck, op 15 ok tober een einde aan zijn leven ge maakt, nadat hij in de loop van dit jaar tweemaal in een zenuwinrich ting was verpleegd. In officiële kringen in Bonn ver klaarde men gisteren met nadruk dat deze zelfmoord geen politieke gronden had en geen verband hield met de zelfmoord van het waarne mend hoofd van de Westduitse ge heime dienst, generaal-majoor Wend land. en de dood van de gepensio neerde vice-admiraal Lüdke die waarschijnlijk ook zelf een einde aan zijn leven heeft gemaakt. Niettemin, het is niet uitgesloten dat Lüdke, voor een buitenlandse in lichtingendienst heeft gewerkt en daarbij militaire geheimen heeft prijsgegeven. Dit heeft procureur-generaal Lud- wig Martin gisteren in Karlsruhe meegedeeld. Hij legde er de nadruk op dat een dergelijke verdenking noch bewezen is noch dermate vaste vorm heeft aangenomen dat het tot een officieel vooronderzoek zal ko men. In ieder geval kan van een tweede geval-Wennerström op het ogenblik niet gesproken worden, al dus Martin. De verdenking tegen Lüdke is in de eerste plaats gebaseerd op een kleinbeeldfilm, waarop negen afbeel dingen van een NAVO-geheim voor komen en dat Lüdke in een fotowin kel in Bonn had laten ontwikkelen. Lüdke heeft echter ontkend dat hij de opnamen zelf heeft gemaakt, aldus Martin. Een van de astronauten (in wit ruimtepak) is al uit de ruimte capsule Apollo 7 geklommen, die net in zee geland is. Hij heeft zich al verzekerd van een plaatsje in de rubberboot. (VERVOLG VAN PAGINA 1) voorgesteld de werktijd te vermin deren met een derde deel van het verschil tussen de geldende werk tijd en het voorlopige einddoel van veertig uur. Degenen die nog 43 uur per week werken zullen dan nog ten hoogste 42% uur gaan werken. Bij ploegendiensten ligt de zaak anders; als daar werktijdverkorting achter wege zou moeten blijven, verlangen de bonden compensatie. De werkgeversorganisaties van de Federatie Metaal- en Elektrotechni sche industrie (F.M.E.), merken naar aanleiding van de loonvoorstellen van de vakverenigingen op, dat bij deze voorstellen ook dienen te wor den gerekend de kosten, die voort vloeien uit de andere door de vak verenigingen genoemde voorstellen. Daar komt voorts voor de onderne mingen bij de reeds overeengekomen stijging van de pensioenpremie in samenhang met de toekomstige loons verhogingen, alsmede de te verwach ten hogere lasten voor de sociale ver zekeringen. Al met al komt het thans door de vakverenigingen gedane voorstel tot loonsverhogingen van 16 procent over een periode van drie jaar, te zamen met hun andere voorstellen, voor de bedrijven uit op een loonkostenstij ging van meer dan 30 procent. De huidige situatie en de vooruit zichten voor grote delen van de me taalindustrie. met name wat de ren tabiliteit betreft, rechtvaardigen een dergelijke loonkostenstijging geens zins, aldus de F.M.E. De huidige collectieve arbeidsover eenkomsten in de metaalindustrie lo pen op 31 oktober af. Bij de c.a.o.- metaalindustrie zijn rond 260.000 werknemers betrokken, bij de c.a.o.- klein-metaal 130.000 werknemers en bij de c.a.o.-Hoogovens 17'000 werk nemers. (VERVOLG VAN PAGINA 1) vier uur verzamelden zich na een oproep van een negental studenten en jongerenorganisaties op de Dam. waar zij werden toegesproken door de componist Peter Schat en de stu dent Ton Regtien. De laatste zei, dat politie en justitie gisteren 'n enorme scheve schaats hadden gereden. Na zijn oproep om tegen het optreden van beide instanties bij burgemeester Samkalden te protesteren trokken de demonstranten over de volle breedte van het Rokin in de richting vain de Herengracht, waar zich de ambtswo ning van de burgemeester bevindt. Op de kruising van het Rokin met het Spui gingen zij op de straat zit ten, op welk moment de politie be sloot in te grijpen. Vanuit de richting Dam werden de jongelui door politie ruiters en manschappen van de mo biele eenheid naar 't Muntplein ge dreven. Hier werd een charge met de lange wapenstok uitgevoerd. Voor de ambtswoning hadden in middels gehelmde en met de lange wapenstok uitgeruste politiemannen post gevat. De Herengracht werd tus sen de Vijzelstraat en Reguliers- gracht hermetisch afgesloten. Om streeks vijf uur begonnen de beto gers zich terug te trekken. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Met de aanhou ding van nog drie IJmuidense lood sen is het aantal arrestaties in de loodsenaffaire gisteren tot 49 opge lopen. (ADVERTENTIE) Neem Iglo. Dan proeft u lekker vlees. Lekkere kruiden. Goede groenten. Oosterse ingrediënten. En niets meer. Dus geen bijsmaak. Dat hoort niet. Doe zoals het wel hoort: neem Iglo nasi en bami. Dat is wijs. NASI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 BAMI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 (VERVOLG VAN PAGINA 1) Ook na kennisneming van de mening van de heer Meijer hield de heer de V. vol, dat hij zijn pil len in België koopt. Dat zou al leen mogelijk zijn, wanneer een Nederlandse groothandelaar de in Nederland verpakte Stediril-pil- len naar België smokkelt, waar vandaan ze dan weer illegaal naar Nederland zouden moeten komen. Want ook in België is de pil een beschermd middel, dat alleen op dok tersadvies verstrekt mag worden. Er is, zo vernamen wij gisteren uit be trouwbare bron, een beperkte illegale verkoop, die echter niet de herkomst kan zijn van de in Breda verkochte pillen, omdat deze in Nederland ge registreerd zijn en in België ook le gaal niet verkocht mogen .worden Volgens de heer Meijer koopt de heer De V. de pillen hoogstwaarschijnlijk in Nederland. De Bredase handelaar De V. be weert dait hij onbeperkt pillen kan kopen. Er is geen sprake van één partij, die hij toevallig op de kop heeft kunnen tikken. „Ik kan er zo veel krijgen als ik dat wil". De heer De V. die behalve voorbehoedmidde len ook kampeea-artikelen, dumpgoe deren en andere artikelen verkoopt, verklaarde dat de verkoop van de pil bij hem de laatste weken aardig op gang begon te komen. „Ik heb nog geen enkele klacht gehad van ie mand, die bij mij de pil gekocht heeft" zei hij. Onder het publiek dat de pil bij hem koopt zijn nogal wat vrouwen, die op die manier een visite aan de huisarts willen uitsparen. „Die visite om het recept te verkrij gen houdt blijkbaar veel mensen te gen" aldus de heer De V. Van het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid in Den Haag vernamen wij, dat door de Wet Ge neesmiddelen twee soorten farma ceutische produkten beschermd wor den: UA- en UR-produkten. Beide soorten mogen alleen in apotheken verkocht worden, waarvan de UR- produkten bovendien alleen op me disch recept. De pil valt onder de UR-produkten. De Oosterhoutse huisarts A. J. M. van Hasselt, voorzitter van de kring Breda en omstreken van die Konink lijke Maatschappij ter Bevordering van de Geneeskunst, was gisteravond nog niet op de hoogte van de pilver- koop in Breda. „Ik ben blij, dat dit nu gesignaleerd wordt" zei hij.. „We zullen dit o-pnemen met onshoofd bestuur in Amsterdam". Op onze vraag of de vrije verkoop van de pil gevaren oplevert voor de volksge zondheid antwoordde hij volmon dig: „Ja. De pil mag alleen onder des kundige controle verstrekt worden. Het gebruik vain de pil kan compli caties oproepen, die alleen een arts kan beoordelen". Volgens de strafbepalingen in de Wet Geneesmiddelen kaïn iemand, die onbevoegd en illegaal de pil verkoopt gestraft worden met een boete van ten hoogste 5000,en een hechte nis van ten hoogste zes maanden. Volgens het ministerie van Sociale Zaken bestaat er hierover weinig ju risprudentie. In het blad „Sextant" van de NVSH is onlangs nog eens uitdrukkelijk ge wezen op de gevaren, die aan het on deskundig gebruik van de pil ver bonden zijn. Het blad wees erop, dat volgens de deskundigen van Orgamon, een van de grootste producenten vain anticon ceptiepillen ter wereld, een arts in diverse gevallen het gebruik van de pil zal moeten ontraden, onder meer bij het voorkomen van leveraandoe ningen. De heer Hams Baay, redacteur van Sextant en werkzaam bij de NVSH, verklaarde gisteren, dat de heer De V. te Breda de eerste handelaar in Nederland is, die onbevoegd de pil verkoopt, voorzover dat de NVSH bekend is. „De NVSH" is hier ten sterkste tegen" verklaarde hij. „Wij maken ook bezwaar tegen de prak tijken van sommige huisartsen die over de telefoon recepten uitschrij ven voor de pil. Wij hameren op medische begeleiding. Die is absoluut noodzakelijk". BRUSSEL (ANP) De organisa tie die plannen heeft oin in Antwer pen een wereldhandelscentrum te bouwen, heeft bezwaar gemaakt te gen soortgelijke plannen van het Brusselse gemeentebestuur. Leden van de raad van beheer van het „World Trade Center of Belgium" hebben verklaard, dat de Brusselaars uiteraard zelf moeten weten wat ze doen, maar dat ze niet het recht heb ben de naam „World Trade Center" te gebruiken, die zij als oudere orga nisatie voor Antwerpen opeisen. SAIGON (AFP Reuter). - President Ngoejen Van Thieu van Zuid-Vietnain zal zich niet verzetten tegen een sta ken van de Amerikaanse aan vallen op Noord-Vietnam. De Zuidvietnamese president zei gisteren dat zijn land bereid is tot het staken van de bombardementen op Noord-Vietnam, wanneer „wij goede redenen hebben te geloven dat Noord-Vietnam ernstig voornemens is zich bij ons aan te sluiten in 'n de escalatie van de oorlog en wanneer Noord-Vietnam aanvaardt snelle en directe besprekingen aan te gaan voor een eerlijke regeling van de bestaande problemen tussen de auto riteiten van de twee zones die door de Geneefse conferentie van 1954 zijn ingesteld". De verklaring van de Zuidvietna mese president werd gisteren telefo nisch doorgegeven aan corresponden ten, die gevraagd hadden om een reactie op een verklaring van vice- president Humphrey, volgens welke de rust aan de fronten iets te bete kenen heeft. Vorige week heeft de Amerikaanse ambassadeur in Saigon, Ellsworth Bunker, een reeks be sprekingen met het Zuidvietnamese staatshoofd gevoerd die, naar ver luidde, een bombardementsstop be troffen. Zaterdag zei Thieu dat zijn regering tegen een staken van de aanvallen zou zijn als Noord-Vietnam op zijn beurt geen maatregelen tot vermindering van de oorlogsinspan ning zou nemen. Ook de Zuidvietna mese Senaat en het Huis van Afge vaardigden spraken zich in die zin uit. De Noordvietnamese regering heeft inmiddels gisteren de onvoorwaar delijke invrijheidsstelling geëist van alle N.-Vietnamezen die „wederrech telijk door de Verenigde Staten wor den gevangen gehouden en het sta ken van elke daad van zeeroverij". De verklaring is uitgegeven nadat maandag veertien Noordvietnamese matrozen zijn vrijgelaten. Het Nationale Bevrijdingsfront van Zuid-Vietnam heeft gisteren laten weten dat alleen door onvoorwaar delijke staking van de bombardemen ten op Noord-Vietnam een doorbraak (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Een patiënte van de Leidse gemeentelijke psychiatrische instellingen Endegeest te Oestgeest, de 62-jarige mevrouw E. Proot-König, is op 13 oktober j.l. overleden aan brandwonden, die zij in Endegeest had opgelopen. Zij had deze brandwanden reeds vijf weken vain te voiren opgelopen, en was ter behandeling opgenomen in het Rode Rruisziekenhuis te Be verwijk. Deze zaak is pas aan het licht ge komen nadat de politie te Oestgeest proces-verbaal had opgemaakt. De justitie te Den Haag stelt een onder zoek in naar de oorzaak van de brandwonden. De patiënte had op 8 september vain een leerling-verpleegster de op dracht ontvangen om alvast de bad kamer in te gaan, terwijl zijzelf schoon ondergoed ging halen. Toen de verpleegster na ruim een kwar tier in de badkamer kwam, trof zij mevrouw Proot-König gedeeltelijk gekleed aam. Bij het verschonen bleek dat de patiënte tweede en derde graads brandwonden had op de stuit en de onderbenen. Dit zou erop kunnen wijzen dat de vrouw in het (te hete) water is ge weest, maar dit kon officieel nog niet bevestigd worden. Na enkele malen in het academisch ziekenhuis behandelt te zijn vond men het op 23 september raadzamer haar naar het Rode Kruisziekenhuis te brengen, waar men gespecialiseerd is in het behandelen van brandwon den. De toestand van mevrouw Proot ging echter steeds verder achteruit, zodat zij op 13 oktober overleed. De officier van justitie in Den Haag heeft te kennen gegeven, dat hij het onverantwoordelijk vond diat dergelijke patiënten zolang in een badkamer alleen kunnen worden ge laten (ADVERTENTIE) veraroot Uw verzekerd kapitaal CONCORDIA Coöp. Levensverzekering Mij u a. Oudenoord - Utrecht - Telefoon (030) 16591 1.200.000.000.- VERZEKERt^APTTAAL. kan worden bereikt op de vredesbe sprekingen te Parijs. Het front riep de Amerikanen te vens op, het te erkennen als onmis bare gesprekspartner voor het berei ken van een politieke oplossing van kwestie-Vietnam. Het bevrijdingsfront wierp zich op als de „enige vertegenwoordiger van het Zuidvietnamese volk, zowel de jure als de facto". Politieke waarne mers maken uit de verklaring op dat het standpunt van de Vietcong ten aanzien van een regeling van de Viet namese kwestie onveranderd is. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede-Kamer leden Van der Peijl (Christelijk-His- torisch) en Van den Doel (Partij van de Arbeid) hebben er gisteren in de commissievergadering voor volks huisvesting van de Tweede Kamer voor gepleit, dat woningbouwvereni gingen de verplichting krijgen geen huizen aan mensen met behoorlijke inkomens te verhuren. De heer Van den Doel wilde verder een inkomensgrens voor alle gesub sidieerde woningen, maar minister Schut ging dat allemaal te ver. Hij stemde er volmondig mee in, dat meer draagkrachtige mensen uit wo ningwetwoningen worden geweerd, maar hij voelde er niet voor om cen traal te dirigeren. De gemeenten en woningbouwverenigingen moeten het zelf bekijken. Minister Schut zei de commissie, dat hij medio 1969 evenals dit jaar aan de Kamer een nota zal uitbren gen over de stand van de woning bouw. De liberaal Wiegel had hierom gevraagd. De minister zei, dat het aantal in aanbouw zijnde woningen op een re cordhoogte ligt. Hij wilde niet toezeg gen volgend jaar meer dan 100.000 gesubsidieerde woningen in aanbouw te doen toenemen. De K.V.P.'er An- driessen gaf de minister steun door te vertellen, dat de noodzaak vaftf verdere opvoering van de bouw- produktie niet erg duidelijk is. DEN HAAG. (ANP). De advo caat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden heeft gistermorgen ge concludeerd tot verwerping van het beroep in cassatie dat de Nederlandse Vereniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf had ingesteld. De Hoge Raad had de vraag voor gelegd gekregen of de vereniging richtlijnen heeft vastgesteld, opdat geen brood tegen zeer lage prijzen verkocht kan worden in de super markten en grootwinkelbedrijven. De vereniging is van mening dat dit niet het geval is geweest. De econo mische politierechter in Den Haag en het gerechtshof hadden hierover anders geoordeeld. Het hof legde de vereniging wegens overtreding van de wet op de economische mededin ging een boete op van 10.0De Hoge Raad zal over vier weken ar rest wijzen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het is nog niet zeker of de Eerste Kamer akkoord zal gaan met de verhoging van de schadeloosstelling voor Tweede-Ka merleden tot 40.000 gulden per jaar. Het wetsontwerp heeft een meer derheid nodig van minimaal 50 tegen 25 stemmen. Als de regeringsfracties minister Beernink unaniem zouden steunen, levert dat niet meer dan 47 stemmen op. P.S.P., boeren en C.P.N. hebben al aangekondigd te zullen tegenstem men. In de fractie van de Partij van de Arbeid bestaat verdeeldheid. De KVP en de CHU hebben in het geheel geen bezwaren. Wel waren er bezwaren bij de ARP en dp VVD bij monde van mr. van Riel (VVD) en prof. De Gaay Fort man. De woordvoerder van de P.v.d.A., dr. Troostwijk trok een vergelijking met de wet op het minimumloon, die onlangs door de Tweede Kamer aan- vaard is. Daarin krijgen de minimum- loontrekkers geen trendmatige ver hogingen, terwijl de Kamerleden die voor zichzelf wel willen. Hij ver klaarde, dat de P.v.d.A.-fractie vol gende week individueel zal stemmen. Ook de AR-fractie deed nog geen uit spraak over de stemverhouding. HET VORIGE BOEKJAAR van Vul- caansoord n.v. heeft betrekking op een periode van 17 maanden, daar om heeft de directie besloten het omzetcijfer over die periode in het laarverslag 1967-'68 niet te noemen, gezien het arbitraire karakter van de vergelijkbaarheid.

de Stem | 1968 | | pagina 9