Minister houdt onverkort vast aan zijn wetsontwerp PFAFF HANDELWIJZE G.S. IfAS CORRECT Financiële zorgen Wit- Gele Kruis Terneuzen Terneuzen zoekt het diep DDELBURG ISSINGEN René Pijnen toch naar wereldkampioenschap In gesprek met Hlh \0MORIE VAN ANTWOORD OP GEMEENTELIJKE HERINDELING IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN minister Beernink over herindelingsprocedure: Geinig of geen regen Mevr. G. Hesselink- Mondriaan gerlijke stand Hoogwater fat en waar VANDAAG MORGEN Ds. Meijer nam afscheid in Meliskerke INZAMELINGSACTIE Hotel „DE LINDE" Breskense monteur behield boete wegens B.B.-weigering Terneuzen Het westen Samenwerking Het Oosten Miljoenen guldens boete voor botersm okkelaars Onverwacht verlies van Terneuzen: 2-0 Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248.- 798- Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. In Z.-Vlaanderen Systeem voor alarmering zeer urgent Geschenk van zeldzame elegance heetman^ DE STEM VAN WOENSDAG 23 OKTOBER 1968 vergadering De verenig, I eeuwse Oranje-Groene V31 vrijdag 8 november a.s 1 me vergadering houden in I Inzaai van het gebouw el ■1" te Middelburg. Na hetfil ijke gedeelte zal een kleuren' 1 edraaid worden over het werï 1 e Ver. van Ouders van Ges, .ehandioapte Kinderen iren: Anthonie zv G. van e Waal, Carla dv C. van Barentsen, Eric zv J. PiiD<,r, I >st, Jean-Paul zv H. Vreebnl gansje dv J. Fokkens-HameÜI is zv J. Jobse-Janse, Frederi I C. Marcusse-Koeman, Cornel,! Behr-van Emmen, Yolanda dvl »p-Korshuize, Jan zv li. VJ| ibroek-Sturm, Danny zv c. StoUr E Emiel zv H. Veugelers-Tournoij'l rtrouwd: H. Lacor, 23 m V I tert, 19 M. Bestebroer, 21 «„'li ar Broek, 19, A. Kats, 24 en j ïen, 19, R. Burgers, 25 j. en i'l iger, 20 j., A. Kraamer, 25 J Belfroid, 21. ouwd: J. Rombouts, 25 en J t en, 22. B. Brasser, 20 en M WD 19, B. de Ridder, 21 en J.. >mpe, 18, A. Maas, 23 en B. iel, 19 j. ■leden: P. Kopmels, 59 „I Kopmels-Korvelijn, N. D. Wee. I 73 j. L. Nonnekes, 80 j. wv j I inekes-Fregeres. gen, donderdag 24 reert 4.08 en 16.27 uur, ftt.l i 3.28 en 15.49 uur, Vlissin- L .58 en 15.18 uur, Wemeldiaril n 17.11 uur. JZEN 20 uur Ontembare a 14-22 uur Prov. Zeeuwse bak- kwedstrijden fSTEEN aal 16 uur Raadsvergadering RPEN Arrest op bevel, s: Gejaagd door de ral ssades: De laureaat. Ie: Hang ze op. Zondige Jeugd. De jouwe, de mijne, de ome. n: Zwartbaards geest. Operatie donder. OUT al: Men leeft slechts tweemast! i: De revolvers van Diablo. 'i: De bloedige tocht S huls: Weerschijn in een ge«»| De cracks. ioI: Storm over de Bosporus. De spookzolder. LAAS J Agent Gordon wordit woeden! 'a: De snol. Minibom. Zwartbaards geest Wat een vakantie. Het 25e uur. andie: Operatie San Genuaro, 10-22 uur Prov. Zeeuwse Bak-1 kwedstrijden JRG 20 uur .vond DINGE mtehuis 19.30 uur Raadsverg. mtehuis'hhSO uur RaadsverJ 'ïaekeiMS uur MdnsterschleW RPEN pen: Als onder vandaag. OUT ider vandaag. .LAAS pen: Als onder vandaag. ■pen: Als onder vandaag- E pen: Als onder vandaag- telder 20.30 uur Vven een klok (Van een onzer verslaggevers) den haag. De memorie van antwoord op het voorlopig verslag „au dc Tweede Kamer met betrek king tot het wetsontwerp voor de her indeling der gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen gaat uitvoerig in op de nrocedure, die bij de voorbereiding van het wetsontwerp is gevolgd. Daarover is in Zeeuwsch-Vlaanderen je nodige kritiek uitgeoefend. Minis ter Beernink komt tot de conclusie dat Gedeputeerde Staten van Zee land de nodige zorg vuldigheid in acht lubben genomen en dat de gemeente raden voldoende over de plannen zijn geboord. De minister herinnert er aan dat aan het wetsontwerp verschillende under rigoureuze plannen zijn voor af gegaan. Uiteindelijk zijn de ge dachten over de herindeling naar het ïijf-gemeenlenplan toegegroeid. Ge deputeerde Staten hebben destijds piet de bedoeling gehad dit plan „rauwelijks" aan de gemeenteraden voor te leggen. Dit effect is, aldus de memorie van antwoord, helaas toch verkregen door voortijdige publicatie in de regionale pers (het vijf-ge meentenplan is destijds het eerst in De Stem gepubliceerd). Minister Beernink verklaart dat de provincie nog niet heeft kunnen achterhalen hoe deze voortijdige publicatie mo gelijk is geweest. Het plan voor de vorming van vijf inten is later tijdens een twee ehearing in Zeeuwsch-Vlaan- „,..m de gemeenten voorgelegd. J Oti ai omdat in een aantal gemeen- Itaslm werd verkregen voor het zftemeentenplan is dit plan vol- geus minister Beernink door het pro vinciaal bestuur verder uitgewerkt en vervolgens „officieel" aan de ra den voorgelegd met het verzoek daar over schriftelijk hun oordeel te ge ven. De minister is van mening dat Gedeputeerde Staten er goed aan kobben gedaan de grenswijzigings procedure, die reeds was afgesloten, liet van voren af aan in werking te stellen. De gemeenteraden in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben, als verlengstuk op de procedure, het ver- zoek gekregen hun mening over het nieuwe plan te geven. Minister Beer nink vindt dat dit. in de gegeven om standigheden en met het oog op de grote vertraging die het plan bij een herhaling van de gehele procedure had opgelopen, voldoende is geweest. Uit de memorie van antwoord blijkt verder, dat Gedeputeerde Sta ten van Zeeland en de minister het niet tot hun taak rekenen openbare hearings te organiseren in gemeen ten, die voor herindeling in aanmer king komen. Dergelijke hearings zou den door het gemeentebestuur of de bevolking zelf georganiseerd moeten worden, aldus de minister. (Van onze correspondent) MELISKERKE Ds. J. H. Meijer, die kort geleden een beroep naar Sint-Anna Parochie heeft aanvaard, heeft afscheid genomen van de gere formeerde kerk te Meliskerke, die hij ruim vijf jaar heeft gediend. De scheidende predikant werd o.m. toegesproken door drs. A. Elshout uit Koudekerke, namens de classis Middelburg. Ds. J. C. Weststrate, de meest beroepen predikant van Zee land, sprak namens de drie hervorm de gemeenten en de gereformeerde gemeente en namens de gemeentebe sturen van Valkenisse en Mariekerke voerde burgemeester J. de "Wolf het woord. Zondag 3 november zal ds. Meijer in Sint-Anna Parochie in het ambt worden bevestigd door een oud- Zeeuw: dr. A. G. Kornet, die inder tijd de predikantsplaats Vlissingen ruilde voor Nijverdal. (Van onze sportredactie) KOENSDRECHT. Als de actie I van een aantal Westbrabantse sup porters slaagt, zal de W'oensdrechtse Wateurwielrenner René Pijnen toch Bar de wereldkampioenschappen in Iruguay kunnen. Onder leiding van voorzitter Fiktorie uit Bergen op «oom is de wielerclub „Zuidwest- Mek'1 namelijk begonnen met een teWinzameling voor Pijnen. De heer Fiktorie hoopt van Pijnens streekgenoten en trouwe aanhangers bet geld te krijgen dat de wielerbond mist om een ploeg naar Montevideo sturen. Met deze trip is voorlopig feu bedrag van negenduizend gulden Semoeid, zijnde de kosten van de cou- eur en een begeleider. „Je kunt zo'n (ADVERTENTIE) kloosterzande Specialiteit: Westersehelde schotel. fn>»."Soruitzicl,ten voor donderdag lil "PSesteld voor het K.N. y-L''S ,!^daS om 18.00 uur luiden: teen C 1J bew»lking, weinig «f regen en plaatselijk mist. £emirtSjrsvooruitzichten in cijfers VW]d Y00r Nederland zijn: bent m ?erdag: zon: 10 tot 60 Pro* maai' ne p\: van ongeveer nor- rnax-tnm graden boven normaal; tot 4 irrCF'' ,van ongeveer normaal e<m eehtofa en normaal; kans op ktffls m f ?og etmaa! 80 Procent; «ons ia ™ge Periode van min- 2 uur: 90 procent. zijn: JarwaiIhtingen voor vrijdag Min--temn nUfni5eJ dan 50 Procent: maal- mav' graden boven nor- "tti 'normaaie-mut0t 4 Sraden b» dr°°g etmaal- nn"8 °P een 8ehee' wn droge no Procent; kans op UUr- 7(1 n-, van minstens 12 procent. jongen immers niet alleen een eind wegsturen," redeneert de heer Fik torie terecht. Er bestaat een kans dat de „Zuidwesthoek" aan de helft van het bedrag voldoende heeft. In Am sterdam voert de bekende Bram Koopmans, voorzitter van 's lands oudste club (Olympia) een soortge lijke actie, maar dan breder van op zet. Koopmans wil centen voor een complete ploeg verzamelen en rekent daarbij op de steun van de in de wiel rennerij actieve bedrijven, beter be kend als „de sponsors". Voor dit pro ject is een bedrag van veertigduizend gulden nodig en wanneer Koopmans dat haalt kan er een ploeg van zes wegrenners, twee baanrenners, een soigneur, mecanicien en ploegleider gaan. Vanzelfsprekend is het moge lijk dat „De Zuidwesthoek" Pijnens kosten inbrengt waarbij het punt „be geleider" dan niet meer speelt omdat in Koopmans' opzet plaats is voor een chef d'équipe. Vanavond verga dert de „Zuidwesthoek" over de te voeren actie, die op korte termijn ge voerd dient te worden want het we reldkampioenschap begint op 2 no vember. „Ik weet," zegt de vader van René Pijnen, „dat de mensen hier in de buurt enthousiast zijn over dit plan. Voor mij staat het vast dat Re né naar Uruguay gaat. Hopelijk krijgt ook Bram Koopmans zijn plan rond en kan er een hele ploeg deelnemen aan het wereldkampioenschap. Vol gens mij lukt dat wel. De sponsors zijn, hoorde ik, geïnteresseerd." (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Hoge Raad heeft een beroep verworpen van de 37-jarige p. R., monteur te Bres- kens, die niet voldeed aan een op roep voor de dienst krachtens de wet op de noodwachten. De politierechter te Middelburg veroordeelde hem tot f 150,- boete. Het hof te 's-Gravenhage tot f 100,- boete. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister mr. H. Beernink van Binnenlandse Za ken is vooralsnog niet van plan ook maar één wijziging aan te brengen in het wetsontwerp met betrekking tot de herindeling der gemeenten in Zeeuwsch-Vlaande ren. Dit blijkt uit zijn gisteren verschenen memorie van ant woord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer. Hij wil het wetsontwerp onverkort handhaven. Dit betekent dat hij de dertig gemeenten in Zeeuwsch-Vlaan deren tot vijf gemeenten wil teru- brengen: één gemeente in de kanaal zone met bijna 45.000 inwoners, twee gemeenten in het oosten (Hulst en Hontenisse) en twee gemeenten in het westen (Oostburg en Sluis-Aar- denburg) De minister acht een rigoureuze be stuurlijke indeling geboden. Hij ver werpt de in het voorlopig verslag ge noemde herindeling in fasen. Een be perkte, tijdelijke ingreep is volgens hem niet in het belang van de streek. De contouren van de belangrijke ont wikkeling, die Zeeuwsch-Vlaanderen tegemoet gaat, zijn volgens de be windsman reeds duidelijk zichtbaar. Nieuwe, krachtige gemeenten zullen tijdig, en dat betekent nü, gevormd moeten worden om die ontwikkeling voldoende gestalte te kunnen geven. Mr. Beernink vindt het bijzonder be langrijk, dat er een flexibel industrie- en huisvestingsbeleid in de kanaal zone en directe omgeving wordt ge voerd. Dat is z.i. alleen mogelijk door de instelling van een havenschap en de vorming van één gemeente in het gehele gebied. De minister verwacht dat de zeeha venontwikkeling ten westen van Ter- neuzen niet verder zal gaan dan het gebied ten noord-oosten van Bier vliet. Dit gebied valt in zijn geheel in de ontworpen gemeente Terneuzen Naar het oosten zal de zeehavenont wikkeling wellicht tot Perkpolder kunnen doordringen: op het grond gebied van de nieuwe gemeente Hon tenisse dus. Mr. Beernink ziet hierin geen aanleiding de nieuwe grens van Terneuzen naar het oosten te ver leggen. Wanneer de industrieën in derdaad zo ver naar het oosten zullen oprukken, kan de nieuwe gemeente Hontenisse t.z.t. beter in het haven schap Terneuzen worden opgenomen. De bewindsman verwacht dat de in dustrialisatie langs het kanaal zich van Terneuzen naar het zuiden en niet van Sas van Gent naar het noor den zal ontwikkelen. Deze industria lisatie zal zich vooral concentreren rondom Sluiskil. Volgens mr. Beernink zou een ver deling van de kanaalstreek over twee of drie gemeenten, zoals in het voor lopig verslag voor mogelijk wordt ge houden, tot een versnippering van krachten leiden, die de best moge lijke ontwikkeling van de kanaalzone in de weg zou staan. De gevolgen zouden z.i. kunnen zijn: ontoerei kende voorzieningen en een ondoel matige besteding van beschikbaar te stellen overheidsgelden. De minister vindt dit onaanvaardbaar omdat hij de kanaalzone als „een van de be langrijkste ontwikkelingsgebieden van ons land voor de toekomst" be schouwt. Sas van Gent zal naar het inzicht van de bewindsman beslist niet het voe teneind van Terneuzen worden in één kanaalzonegemeente. Dat zou volgens hem juist het geval zijn wan neer Sas van Gent zelfstandig bleef. Mr. Beernink blijft bij zijn standpunt dat Hoofdplaat niet bij Terneuzen hoort. Zaamslag daarentegen wél, ook als de Kamer zou voelen voor een zesde gemeente Axel - Overslag - Zuiddorpe - Koewacht. De minister blijft bij de gekozen her indeling voor West-Zeeuwsch-Vlaan- deren omdat dit gebied, ondanks de ontwikkeling van de recreatie, toch een overwegend agrarisch karakter zal blijven behouden. In dit verband ziet de bewindsman de vorming van een gemeente tussen Oostburg en Terneuzen als een onverantwoorde verzwakldng van de nieuwe gemeen te Oostburg. De vorming van één gemeente in West-Zeeuwsch-Vlaanderen wijst hij van de hand. Aardenburg en Sluis zouden, in structureel opzicht, vreem de eenden in de Oostburgse bijt zijn aldus de minister. De heer Beernink kan zich evenmin verenigen met de verschillende alter natieve oplossingen, die speciaal voor het zuidwestelijk grensgebied aan de hand zijn gedaan. Retranchement hoort z.i. evenmin bij Sluis alléén als bij de combinatie Aardenburg - Sluis. Opneming van Aardenburg in de nieuwe gemeente Oostburg is vol gens mr. Beernink op zich niet ver werpelijk maar zou alleen in over weging genomen kunnen worden wanneer Sluis zelfstandig zou blij ven. De minister geeft echter de voor keur aan een samenvoeging van Aardenburg en Sluis. Hij voelt er wel voor om de nieuwe gemeente Aardenburg - Sluis of Sluis - Aarden burg te noemen. Dit overigens ter beoordeling van de Kamer. volgens mr. Beernink alsnog kun nen worden samengevoegd. Voors hands Is er, aldus de memorie van antwoord, geen enkele aanwijzing dat daaraan behoefte zal bestaan. De mi nister van Verkeer en Waterstaat deelt deze zienswijze, zo schrijft de minister aan de Tweede Kamer. Uit de memorie van antwoord blijkt dat de bewindslieden er de voorkeur aan geven eerste de andere industriële mogelijkheden in het Deltagebied te benutten. In zijn slotopmerkingen wijst de mi nister op het grote aantal kleine ker nen in met name Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, waar 34 kernen minder dan 400 inwoners hebben. Door de herindeling zullen deze kernen, die volgens de minister „bewoonbaar" moeten blijven het beste aan hun trekken komen. De minister is van oordeel dat de be staande wachtgeldregeling voor ge- meentepersoneel. dat ontslagen moet worden, zeker voldoet. Hij is niet van plan een „hardheidsclausule" of een aparte regeling voor burgemeesters voor te stellen. DE NEDERLANDSE Maatschappij tot bevordering der tandheelkunde heeft de ziekenfondsen liet plan voor gelegd alle dertienjarige kinderen in de gelegenheid te stellen een optima le tandheelkundige verzorging te ont vangen. Volgens dit plan zou eerst gezien moeten worden of het kind een goede mondhygiëne toepast, zo dat het de moeite waard is het gebit tandheelkundig te verzorgen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ondanks het feit, dat de gemeentesubsidie voor de afdeling Terneuzen van het Wit- Gele Kruis werd verhoogd tot 50 procent van de netto-contributieont- vangsten, de rijkssubsidie werd ver hoogd en ook de contributie-inkom sten stegen, blijven de financiële zor gen van de afdeling Terneuzen groot. Dit deelde de voorzitter, de heer H. Agten, mede, tijdens de jaarverga dering in het K.M.C.-gebouw. Daar waren maar heel weinig leden aanwezig en dan nog alleen maar de leden, die op een of an dere wijze een functie in de afde ling vervullen, zodat de voorzitter liever over een „grote bestuursver gadering" wilde spreken- De heer Agten bracht dank aan de penningmeester, de heer W. v. d. Dries, die net leeuweaandeel lever de in de ledenwerving en ook aan izuster Claeijssens, die taak heeft al- ,één voor 1100 leden te moeten zor gen. De voorzitter was verheugd over de samenwerking met het plaatselij ke Groene Kruis. Hij zag deze sa menwerking graag nog toenemen, vooral als het gaat om de zorg voor de leden in Terneuzen-Zuid. Het Wit- Gele Kruis heeft voor deze mensen een „ophaaldienst" voor wat betreft het consultatiebureau voor baby's in het leven geroepen. Als het ooit tot de oprichting van 'n afzonderlijk gebouw in deze wijk zou komen, dan is er alle kans dat dit een ge bouw voor beide kruisverenigingen zal worden. Op initiatief van dr. T. Niehüser werd door de samenwerkende kruis verenigingen gestart met een ge- hoorcontrole voor baby's. Dit is op dit gebied de eerste dienst in Zee land. Niet minder dan in totaal 338 kinderen, van de 358 opgeroepenen, (waarvan 109 van Wit-Gele-Kruisle- den), gaven aan deze oproep gehoor. Aan de oogcontrole werden 224 kin deren onderworpen. Mevrouw Hamann en de heren W. v. d. Dries (penningmeester) en F. Hagenaar waren aan de beurt van aftreden en werden herkozen. Dhr. Van Thiel trad af en was niet meer herkiesbaar. De afdeling verleende medewerking aan de uitzending van twee kinderen naar herstellingsoor den. De paasei-actie boekte een nieuw record. Voor de eerste maal werd het bedrag van f 1.000,- over schreden. Hoewel plaatselijk de sa menwerking met het Groene Kruis heel goed was, kon deze in districts- verband, weer door de financiën, nog niet goed van de grond komen. De minister houdt verder vast aan het voorstel om in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen twee gemeenten te vor men. Zouden in de toekomst aan weerszijden van een mogelijk te gra ven kanaal van Antwerpen naar Baalhoek industrieën worden geves tigd, dan zouden Hulst en Hontenisse (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) KORTRIJK Vijf miljoen gulden (69.350.000 frank) boete moeten de twee meesterbreinen achter een bo- tersmokkelaarscomplot betalen. De rechtbank legde gisteren deze „as tronomische" straf op. De Nederlandse douane heeft in mei van dit jaar een einde gemaakt aan de activiteiten van deze smok kelaars. Tijdens de 33e keer, dat men met een tankwagen vol boter (acht ton) de grenspost bij Wern- hout wilde passeren, sloegen de douaniers toe. Inmiddels was men op de hoogte van het feit, dat de leden van het complot de boter in Roermond in kochten in Nieuwerkerk aan de IJs- sel laadde men de boter in de tank wagen over, waarna deze wagen on der begeleiding van een personenauto richting België reed. Op deze manier heeft men 264.000 ton boter illegaal de grens over kunnen brengen. De rechter te Kortrijk velde over niet minder dan 22 personen een vonnis. Naast de enorme boetes kre gen de hoofdfiguren ook nog gevan genisstraffen opgelegd, die variëren van twaalf maanden tot 4 jaar. Het mannelijke en het vrouwelijke mees terbrein (G.B. en Marie-Angèle de S.) moeten samen vijf miljoen gul den betalen. B. moet samen met vijf andere verdachten nog eens bijna 3 miljoen gulden betalen. Andere ver dachten (onder wie twee Nederlan ders) moeten gezamenlijk eveneens enige miljoenen guldens boete beta len. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de judocompe titie om het kampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen heeft Terneu zen ®en onverwachte nederlaag ge leden tegen Oostburg. Voor eigen publiek behaalden de Oostburgse ju doka's een overwinning op beslissing van de scheidsrechter en een zege met een vol punt. De Terneuzenaren konden daar geen enkele winstpartij tegenover zetten. Bij aankoop van een Pfaff zigzag-machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA loopt VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER BERGEN OP ZOOM: Kortemeestraat 17 tel. TERNEUZEN Nieuwe Diepstraat 23 tel. Verder verkrijgbaar bij A. C. BAST1AANSE Papegaaistraat 4, Goes tel. H. A. DE BREUCK B. F. v. Waesberghestr. 16 Hulst tel. G. HEMELAAR Nieuwendijk 29, Vlissingen tel. G. HEMELAAR Langeviele, Middelburg tel. 01640-5878 01150-2294 01100-7476 01140-2215 01184-3729 01180-5241 (Van onze correspondent) TERNEUZEN In Terneuzen gaat men „grondig" te werk. Maan denlang heeft het verkeer vertra gingen ondervonden en is er meni ge verwensing geuit, doordat er in het hart van de stad riolerings werkzaamheden aan de gang wa ren. Tot grote opluchting van de velen die van deze werkzaamheden hinder ondervonden, is men nu aan de eindfase toe. De laatste bouwput (acht meter diep!) zie foto op het punt Noordstraat - School- weg - Herengracht, wordt gesloten en waarschijnlijk zal in het begin van de volgende week het verkeer zijn eendere loop weer kunnen hervatten. (Van onze correspondent) BRESKENS Tijdens een bijeen komst te Aardenburg van de katho lieke raadsleden in West-Zeeuwsch- Vlaanderen is men tot de conclusie gekomen dat het alarmeringssysteem bij brand en ongevallen dikwijls veel te wensen overlaat. Men was van mening, dat er een centraal alarme ringsnummer dient te komen voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De gedachten gaan uit naar het Belgische systeem waar men een nummer hiervoor heeft. Gedacht wordt aan de moge lijkheid zich hierbij aan te sluiten. Ook zou de BB-post in Oostburg al« centraal punt kunnen dienen. In no vember wil men een bespreking hier omtrent houden met vertegenwoor digers van de PTT, BB, brandweer, ambulancedienst, Rode Kruis en ma joor Van Thiel van de rijkspolitie. Voorts kwam het ontwerp streek plan West-Zeeuwsch-Vlaanderen aan de orde. Dit plan houdt de gemoe deren bezig. Er zijn nog veel bezwa ren. De aderlating voor de landbouw is veel te groot. Door de vele snij dingen zal er zeker een ruilverkave ling moeten komen. Men was ook van mening, dat er te weinig overleg met België is geweest inzake de Oost- Westverbinding. Ook in België komt een dergelijke weg op zeer korte af stand. De bestaande vierbaansweg dreigt een weg van derde orde te worden. Het verbod om kassenbouw te plegen is een onnodige last op het waarde vol agrarisch gebied. Besloten werd om een extra verga dering te houden in januari 1969 waarvoor dan de leden van Prov. Staten zouden worden uitgenodigd en wel de heren J. v. d. Voorde, W. Du- sarduijn en W. v. Dongen. Een zeer urgente kwestie is ook die van de vuilnisbelt. Om een vuilver brandingsoven te bouwen is het be volkingsaantal te klein. Men zal een andere oplossing dienen te vinden. De voorlopige monumentenlijst moet als te groot worden gezien. Men kan financieel de huidige objecten niet voldoende afwerken. (ADVERTENTIE) Een sieraad met brillant is de stille wens van elke vrouw.Enwatis mooier,eleganter, luxueuzerdan een horloge.bezetmet fonke lende brillantjes? Een geschenk dat haar gelukkig maakt, telkens als ze ernaar kijkt! wit gouden horloges met brillantvanaf700.- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 tel. 116670 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam MEVROUW G. K. Hesselink-Mon- driaan, presidente van de U.V.V. en van de Federatie van Vrouwelijke Hulpverlening, heeft voor Zeeland een geheel nieuw initiatief genomen: een koopavond voor gehandicapten. „Ja, in verschillende grote Nederland se steden gebeurde dit reeds, meestal in de grote warenhuizen. Omdat ik hierover hoorde vertellen, besloot ik ook voor Walcheren iets dergelijks op touw te zetten. Juist omdat er bij V. en D. te Middelburg een ingrij pende verbouwing heeft plaatsgevon den, is het thans mogelijk in dit wa renhuis een koopavond voor deze mensen te organiseren. Ik kreeg di rect de volle medewerking van de di rectie en alles op een basis van vrij willigheid". „HET personeel van V. en d. besloot het geld dat wordt verdiend door deze „overwerkavond" te schenken aan „Zonneveld" in Oostkapelle. Een fijne geste, die wij enorm waarderen. Werkelijk iedereen doet zijn best om de koopavond op vrijdag 15 novem ber te doen slagen. De politie zorgt voor de parkeerruimte, de gemeente toonde zich direct bereid een vergun ning te geven en verder is er een enthousiast aantal •urijtoilligers om ons in alle opzichten te helpen. Het is nok de bedoeling om 40 patiëntjes van Zonneveld te laten winkelen". ,J£R zijn contacten gelegd met de di rectie van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland om de mensen van de verpleeghuizen Ter Hooge, Ter Poor te en Ter Boede van deze avond te kunnen laten genieten. Ook is dit het geval met het rusthuis Ter Mantelinge in Domburg. Wij heb ben verder een verzoek gekregen van het katholieke bejaardentehuis Bach- ten Steene in Middelburg, wat wij weer zullen combineren met bezoeken van andere tehuizen. Alle rusthuizen hebben wij aangeschreven en ge vraagd of er gegadigden zijn die met een auto willen worden gehaald en gebracht. Ook is er contact opgeno men met het Rode Kruis voor help sters". MEVROUW Hesselink-Mondriaan ver volgt: „Ja een keer moest er toch zoiets gebeuren en misschien zullen er de eerste keer wel wat foutjes zijn, maar dat mag geen beletsel zijn om dit door te zetten. Tijdens de koopavond zal de bedrijfsarts van V. en D. aanwezig zijn en een aantal verpleegsters en helpsters. Ook heeft het bedrijf een coupeuze beschikbaar gesteld, die bij een gezellig muziekje kledingstukken zal showen. De be doeling is deze avond echt feestelijk voor deze mensen te maken. Er is een beroep gedaan op de services clubs voor de nodige auto's en ook alle kruisverenigingen zijn via de burgemeestersvrouwen op Walcheren ingeschakeld". „ER was een leuke reactie van een burgemeestersvrouw uit Zuid-Beve land die zei: „We horen er wel niet bij maar mogen we toch komen". Het wordt echt een proef en wanneer blijkt, dat het een succes is, zullen we het beslist vaker doen. Het is voor de mensen een ware belevenis hoe moeilijk wij dit ook kunnen begrij pen. In vele gevallen is er sprake van een ontstellende eenzaamheid waar urij geen. besef van hebben". „BELANGRIJK is dat de gehandicap ten weten „men vergeet ons niet". Wij moeten leren gevoel en begrip te hebben ook voor de noden vlak naast onze deur. Het gaat erom wat we di rect kunnen doen aan daadwerkelijke hulp. Wat V. en D. betreft nogmaals alles gebeurt volkomen vrijwillig en elk reclame-effect is uitgesloten. Het wordt uitsluitend een U.V.V.-zaak. Het bedrijf zelf heeft zonder enige bijbedoeling alleen aan de sociale kant van deze actie gedacht. De koop avond zal duren van 7 tot 10 uur en wij verwachten een 250 tot 300 be zoekers. Wij hopen, dat alles schit terend slaagt en dat wij een aantal van deze mensen al was het maar voor één avond gelukkig mogen maken".

de Stem | 1968 | | pagina 3