OMEGA h arhoud tallatie: enst dienst NEDERLAND-BELGIE Driebanden-interland boeiend dnel POLOËRS MISTEN KANS Medaille-tabel na 9 dagen Toto 11 ie handen Tsjechen leiden in volleytoernooi Engelse en Duitse duels in toto 11 NORA MEXICO Receptie voor alle Afrikaanse winnaars KRO wil ADO- FC Köln uitzenden TER-DEY Troeven Wagen Brand in tribune Hampden Park hrste duel in Popeijus- Moet Zweedse medaille terug? /tffciël© tijdw.aarnemer Olympische Spelen Mexico 1597 WILLEM BARENTSZ. OVERLEEFT NOVA ZEMBLA. KOUD KUNSTJE MET HARTVERWARMENDE "VLEK". BEEDA Het ligt in de bedoeling van de KRO-televisie om op dinsdag avond 12 nov. de wedstrijd ADO- F.C. Köln op het beeldscherm te ver tonen. Momenteel worden daartoe de nodige stappen ondernomen bij de K.N.V.B. en de besturen van beide voetbalverenigingen. Indien de vereiste goedkeuringen tot uitzending binnenkomen zal de KRO-sportredacteur Theo Koomen dit beeldverslag van commentaar voorzien. verleent voorts bemid- gen en zorgt ook voor araties. Een bijzondere lie na uw melding klaar de storing op te heffen. Onderhoudsdienst zijn rnsduur van uw CV, u en het laagste oliever ten.naar uw installatie, invraag ontvangt staan ee onderhoudsabonne- iderhoud - controle - ien) en abonnement B storingen tegen beta- voor de folder; elke ir tot 's middags 5 uur: ok! MTS Z63. itvoerige folders talloze gegevens 14 verschillende jmas" orgels gratis ns verkrijgbaar. <el, Telefoon 01155 1476 leuzen, Telefoon 01150"^ DE STEM VAN WOENSDAG 23 OKTOBER 1968 Alle tijdmetingen bij de Olympische Spelen in Mexico worden door Omega verricht 600 miljoen kijkers zien dit op hun TV toestel 00.10.09 (Van onze sportredactie) BREDA Op toto-formulier 11 komen deze week behalve Bulga- rije-Nederland uitsluitend Engelse en Duitse wedstrijden voor. Voor de duizenden deelnemers aan de toto wordt het invullen van hun formulier opnieuw een gok. Over de interland tussen Bulgarije en Nederland in de voorronden van het wereldkampioenschap valt ai heel weinig te zeggen. De Bulga ren behoren tot een van de sterk ste Oosteuropese voetballanden. Er zit een Bulgaars voetbalelftal in Mexico, maar toch heeft men een sterk team achtergelaten in eigen land. Met een gelijk spel zal Ne derland zeer tevreden zijn. In de Engelse competitie komt het slechts zelden voor, dat de thuisclub een wedstrijd verliest. De top van de ranglijst wordt ge vormd door Leeds United, Liver pool, Everton en Arsenal. In West- Duitsland staat FC Bayern Mün- chen met een voorsprong van vier punten boven aan de ranglijst. Bo- russia Mönchen-Gladbach en Ein- tracht Braunschweig volgen op de tweede en derde plaats. Kickers Offenbach staat wat troosteloos onderaan, maar heeft geen grote achterstand. Hieronder laten wij de standen- lijsten van de Engelse en Duitse competities volgen. De deelnemers aan de toto hebben dan tenminste enig houvast. ENGELAND Leeds United 14 22 24—15 Liverpool 15 21 31—10 Everton 15 21 30—13 Arsenal 15 21 20—11 Chelsea 15 20 29—14 West Ham United 15 18 30—16 Tottenham 15 17 30—25 West Bromw. Alb. 15 17 27—28 Sheffield Wednesd. 15 16 19—19 Burnley 15 16 23—31 Manchester City 15 14 21—20 (Van onze speciale verslaggever) MEXICO CITÏ De Nederlandse waterpoloploeg heeft de grote kans om in het toernooi tot een helden rol te komen, niet kunnen aangrij pen. Terwijl onze landgenoten an derhalve periode lang een nume riek meerderheid in het water had den van zeven tegen zes (Italianen), nadat de Franse scheidsrechter An- gella de Italiaan Pizzo (die zijn gro te waarde voor de ploeg toen reeds had bewezen door uit even zovele strafworpen drie doelpunten te ma ken) uit het water had gestuurd, konden zij er slechts in slagen tot de gelijkmaker te komen: 3-3. In de vierde periode bevroren de Italianen het spel. De bal ging van hand tot hand, maar niettemin slaagden onze landgenoten er en kele malen in de cyclus te onderbre ken. Het winnende schot bleef ech ter achterwege Van Dorp zag een schot gekeerd door doelman Alberani, de topscorer bij het Nederlandse team. Nico van der Vloet, die weer twee strafworpen benutte, schoot uit vrije positie tegen de lat en ter wijl al wat oranje droeg vertrouw de op het vaderlandse gezegde „drie maal is scheepsrecht" tegen het einde miste Hans Woude schuin voor het doel liggend de kans, waarvan iedere waterpoloër slechts kan dro men. Hoe eervol het gelijke spel tegen het nog ongeslagen en tot voor deze wedstrijd zelfs nog op volle winst draaiende Italië op het oog ook lijkt, door de ontwikkeling in de wedstrijd was toch niemand die er getuige van was, er blij mee. Immers, er had zo veel meer ingezeten. Maar, zoals meer met Nederlandse sportploegen en het is spijtig het te moeten constate ren het kwam er niet uit. De Ne derlanders wisten de hen geboden kansen niet uit te buiten en de 3-3 bracht dan ook geen vreugde teweeg. Wel teleurstelling. OP DE FOTO: Een duel uit de wedstrijd tussen Nederland en Italië (33). De Ne derlander Hoogveld (links) in een gevecht om de bal met De Ma- gistris. (ADVERTENTIE) (Van onze speciale verslaggever) MEXICO CITY De Afrikaanse sportraad zal 25 oktober een receptis houden, waarop alle Afrikaanse me daillewinnaars en finalisten aanwezig zullen zijn. De heer M. Nganga, de voorzitter van de Afrikaanse sport raad, verklaarde dat de Amerikanen Brundage en Roby, respectievelijk voorzitter van het Internationale Olympische Comité en voorzitter van liet Amerikaanse Olympische Comité, zal worden verzocht de ontvangst bij te wonen. Tot de genodigden behoren ook de Amerikaanse negeratleten Tommie Smith en John Carlos, die tijdens de cérémonie protocolaire van de 200 meter ten gunste van de Black Po- werbeweging demonstreerden. De Noorse kampioen op de 1500 meter Arne Kvalheim is in het Olym pische dorp met zijn landgenote Kor- sti Ebbesen getrouwd. De 22-jarige Kirsti kwam voor deze gelegenheid over uit Oslo. De bruid werd „weg gegeven" door Per Sonnerud, de voorzitter van de Noorse atletiekunie. De verspringster Berit Berthelsen en Arne Nytroek, Kvalheims trainer, traden op als getuigen. MEXICO CITY De medailleta- bel na de negende dag van de Olym pische Spelen, luidt: (achtereenvol gens goud, zilver en brons) 1. Verenigde Staten 2. Rusland 3. Frankrijk 4. Australië 5. Oost-Duitsland 6. Groot-Brittannië 7. Japan 8. West-Duitsland 9. Hongarije 10. Kenia 11. Roemenie 12. Polen 13. Nederland 14. Iran 15. Zweden 16. Tsjechoslowakije 17. Turkije 18. Italië 19. Denemarken 20. Finland 21. Ethiopië 22. Nieuw-Zeeland 23. Tunesië 24. Zuidslavië 25. Bulgarije 26. Oostenrijk 27. Cuba 28. Mexico 29. Mongolië 30. Zwitserland 31. België 32. Brazilië 33. Jamaica 34. Noorwegen 35. Argentinië 36. Taiwan 28 19 19 13 13 13 7 1 3 4 6 4 4 4 4 4 3 2 4 2 1 3 7 5 3 6 9 3 4 1 3 2 3 7 2 3 1 2 1 2 2 1 1 2 o 1 l 3 7 l 3 2 l 1 l 1 i 2 i i 1 X 3 1 2 2 1 2 1 3 1 2 1 1 1 1 1 1 1 X 1 Henme de Ruyter is de grootste concurrent van Ceulemans. ders gerekend mag worden. Want buiten Nederland en België is er geen land te noemen dat over zo'n brede top van biljarters beschikt. De grote trekpleister in deze in terland is ongetwijfeld de sympa thieke Belg Raymond Ceulemans, veelvuldig Belgisch, Europees en wereldkampioen in deze spelklasse. Ceulemans: „Ik heb al verschillende toernooien in Breda gespeeld invi- tatietoernooien en ik kom er al tijd tot mijn betere prestaties. Nu het een officiële interland is maakt het de zaak nog aantrekkelijker- Ik heb in een toernooi in Breda al eens bijna met een moyenne van ander half gespeeld en ik hoop deze pres tatie nu nog te overtreffen. Het ma teriaal is er uitstekend en er mogen goede resultaten verwacht worden." Ceulemans is inderdaad in staat voor een voortreffelijke prestatie te zorgen. Hij heeft de laatste jaren herhaaldelijk bewezen in het drie- bandenspel de onbetwistbare groot meester te zijn. Moyennes van ver boven de één zijn voor hem een vrij normale zaak, terwijl dit nog niet eens zo lang geleden als een „droomgrens" werd beschouwd. Ceulemans, de koelbloedige bereke- naar, de mathematicus, is de laat ste jaren geen moment bedreigt ge weest in de reeks driebandenkam pioenschappen en mag in staat wor den geacht dit weekeinde opnieuw voor een ongelooflijke krachtsexplo sie te kunnen zorgen. Hij staat inder daad op eenzame hoogte. Hij komt echter niet alleen. Met hem komen naar Breda de Bel gen Van Barel, Steijlaerts en Boulam- ger. Vooral Laurent Boulanger is een gevaarlijke tegenstander voor de vier Nederlandse troeven Cees van Oosterho-ut Nederlands kampioen Hei-man Popeijus, Tiest Brosens en Hennie de Ruyter, Boulanger is een speler van een geheel ander kali ber. Hij zoekt het meer in het spec taculaire evenals Herman Popeij us en dat maakt het voor het pu bliek zoveel aantrekkelijker- Van Ba- rel en Steijlaerts zijn spelers van het tweede plan in België, maar zij zou den in Nederland zeker tot de top kunnen behoren. Ook zij draaien vrij constant met een moyenne van bo ven de een. De biljartijzers die Nederland in het vuur brengt mogen er zeker ook zijn. Op de eerste plaats is daar Cees van Oosterhout, de man die vele malen aankondigde definitief een punt achter zijn biljartcarrière te zullen zetten, maar dit nu echt schijnt door te willen drijven. Tijdens het wereldkampioenschap in Düren was er reeds sprake van dat Van Oos terhout er mee zou stoppen, maar na het toernooi om de Coupe Simo- nis in Haarlem werden de geruch ten zekerheid. „Om tot de top te kun nen blijven behoren is voor mij te bezwaarlijk", vertelde de Brabantse Amsterdammer, die het door zake lijke beslommeringen niet meer op kan brengen dagelijks een kleine drie uur aan de wedstrijdtafel te staan om „bij te blijven". „Ik moest kiezen en ik heb mijn gezin en mijn bedrijf gekozen. Misschien nog eens een demonstratiepartij of een invita- tietoernooi, maar niet meer die slo pende keiharde wedstrijdsport". Cees van Oosterhout dus nu nog in de interland in Breda, maar hü zal in december zijn titel in het Neder lands kampioenschap in Alkmaar niet meer verdedigen. Naast Cees van Oosterhout be hoort tot de Nederlandse troeven Herman Popeijus, die al enkele na tionale titels op zijn naam heeft staan en vorig jaar in Rotterdam in het Nederlands kampioenschap driehanden tweede werd achter van Oosterhout. Popeijus kan met zijn spectaculaire variaties in het drie- bandenspel een bedreiging vormen voor de grote Ceulemans- Hennie de Ruyter, lange tijd Ne derlands topdriebander, maar de laat ste tijd wat teruggevallen is even eens van de partij. Zijn vechtlust be tekent voor elke tegenstander een ge vreesd wapen. De Bredanaar Tiest Brosens completeert het nationale viertal. De sterke Brosens, de rele vatie van het laatste driebanden kampioenschap, die de finalepartij speelde tegen Van Oosterhout kan op eigen terrein nog meer routine opdoen. Voor deze spelers, die vrij dagmiddag om half twaalf een offi ciële ontvangst te wachten staat op het Bredase gemeentehuis betekent dit een ideale voorbereiding op de komende nationale kampioenschap pen driebanden, die voor de deur staan. Voor de Nederlandse topspelers is dit de generale repetitie voor het na tionaal kampioenschap eind decem ber in Alkmaar, waar gestreden zal worden om de vacante titel van Cees van Oosterhout. Popeijus, Brosens, en De Ruyter kunnen in Breda al iets van eikaars vorm aan de weet ko men. Protnn^i6-htervölgingsploeg van Denemarken stond bij de cérémonie had Ja're meman(l op het platform van de tweede plaats. Duitsland ""reglementaire actie ondernomen en werd gediskwalificeerd. zouX ''"S geen beslissing genomen over welke plaats de Duitsers nu "en bezetten. Vandaar het lege platform. GLASGOW Meer dan 100 brand weerlieden hebben een brand bestre den in de grote tribune van Hampden Park, het grootste Schotse voetbal stadion, dat plaats biedt aan 140.000 toeschouwers. Het vuur begon in het kantoorgebouw, gelegen in het mid den van de tribunè, en dreigde zich uit te breiden naar de zitplaatsen. Het is twijfelachtig of de bekerfinale van Schotland van zaterdag tussen Celtic en de Hibernians in Hampden kan doorgaan. (ADVERTENTIE) Raymond Ceulemans zal dit weekend in Breda ongetwijfeld het hoogste gemiddelde spelen. (Van onze sortredactie) BREDA De eerste driebanden- Interland tussen Nederland en Bel gië wordt in Breda gespeeld. Enke le dagen geleden kregen de organisa tors van dit biljartevenement in de „Beurs Modern" in Bréda be richt van de Belgische en Neder- laudse biljartbond dat het predikaat olfieieel aan dit toernooi was toege kend. Het ligt in de bedoeling dat ie biljartinterland tussen beide vooraanstaande driebandenlanden 'n jaarlijks terugkerend topduel zal Brden. De vier sterkste driebanders van België en Nederland zullen eik- vrijdag, zaterdag en zondag bestrijden om uit te maken welk land tot de wereldtop van drieban- (Van onze sportredactie) BREDA Het programma voor de komende biljartinterland Ne- derland-België in Breda met als inzet de strijd om de wisseltrofee Coupe Stoof" luidt als volgt: Vrijdag 25 oktober: 19.30 uur: H. Popeijus (Nederland) R. Steijlaerts (België); L. Boulanger (België) M. Brosens (Neder land); 21.30 uur: R. Ceulemans (België) H. de Ruyter (Neder land); F. van Barel (België) C. van Oosterhout (Nederland). Zaterdag 26 oktober: 14.00 uur: l Boulanger - H. de Ruyter, C. van Oosterhout - R. Steijlaerts, 16.00 uur: F. van Barel - H. Po peijus, M. Brosens - R Ceulemans. 19.30 uur: F. van Barel - M. Bro- H. de Ruyter - R Steijlaerts, 11,30 uur: L. Boulanger - C. van Oosterhout, R. Ceulemans - H. Po peijus. Zondag 27 oktober: 14.00 uur: M. Brosens - R. Steijlaerts, F. van Barel - H. de Ruyter, 16.00 uur: Ceulemans - C. van Oosterhout, 1 Boulanger - H. Popeijus. Leicester-Burnley Southampt.-Sheff. Stoke-Chelsea Wolvers-Everton Münch. 1860-A1. A. Nürnb.-HSV Duis. Boruss. D.-Stnttg. Kaisersl.-HSV FJ3 Köln-Eint. Br. Kichers O.-Eintr. Fr, Newcastle United 15 14 24—23 Sunderland 15 14 17—26 Wolverhampton 15 13 14—20 Ipswich Town 15 12 22—27 Manchester United 14 12 18—23 Southampton 15 12 18—24 Stoke City 15 11 14—13 Coventry City 15 9 15—26 Leicester City 15 9 14—28 Queen's P. Rangers 15 9 17—23 Nottingham Forest 13 8 18—23 DUITSLAND FC Bayern Münch. 10 18 27- - 9 Bor. Mönch.-Gladb. 10 14 24—14 Eintr. Braunschw. 10 13 20- -14 HSV 10 11 18- -18 FC Kaiserslautern 10 11 12- -12 MSV Duisburg Hannover '96 10 11 10- -10 10 10 20- -16 VFB Stuttgart 10 10 13—13 FC Köln 10 10 10- -13 München 1860 10 10 12—18 Eintr. Frankfurt 10 9 12- -12 Hertha BSC 10 9 10- -16 Schalke '04 10 8 14—13 Al. Aachen 10 8 22- -24 FC Nürnberg 10 8 13- -17 Bor. Dortmund 10 7 17- -22 Werder Bremen 10 7 14—19 Kickers Offenbach 10 6 10- -18 (Van onze speciale verslaggever) MEXICO CITY In het Olym pische heren-volleybaltoernooi is Tsjechoslowakije nog steeds ongesla gen. De laatste wedstrijd werd met 3-2 van Bulgarije gewonnen. Rus land nam revanche voor de neder laag van 1964 in Tokio door Japan nu met 3-1 te verslaan. De Japanners wonnen hun eerste set met grote over macht, maar moesten de volgende drie allemaal prijsgeven. Japan heeft nu evenals Bulgarije twee keer ver loren en heeft alleen theoretisch nog kans op goud of zilver. In de praktijk zal het er echter op neer komen, dat Rusland en Tsjecho slowakije om de eerste plaats gaan strijden, met de Tsjechoslowaken in het voordeel, omdat die nog niet een keer verloren. Bij de dames duurt de nek-aan-nek race Rusland en Ja pan nog steeds voort. De Russinnen wonnen met 3-1 van de Verenigde Staten en staan nu met vijf winstpartij uit evenzovele wed strijden samen met Japan aan de kop van het klassement. Tsjechoslowakije en Polen, die op respectievelijk de derde en vierde plaats staan, zullen onder elkaar moeten gaan uitmaken wie met brons huiswaarts mag ke ren. De stand in de herenpoule is: 1. Tsjechoslowakije 6 6 2. Rusland 6 5 3. Japan 6 4 4. Bulgarije 6 4 5. Polen 6 4 6. Oost-Duitsland 6 3 7. Verenigde Staten 6 2 8. België 6 2 9. Brazilië 6 0 10. Mexico 6 0 0 12 18-10 1 11 17-7 2 10 15-6 2 10 14-8 10 12-7 9 13-9 8 9-14 8 8-15 6 4-18 6 3-18 (Van onze speciale verslaggever) MEXICO CITY Volgens geruch ten bestaat de mogelijkheid dat Zwe den zijn bronzen medailles behaald op de moderne vijfkamp voor landen ploegen terug moet geven. Een alco holtest zou hebben uitgewezen, dat een van de Zweden, Jacobsson, een hoog alcoholpercentage in zijn bloed had na het schieten. De vijfkampers nemen graag geestrijk vocht voor het schieten tot zich om rustiger kunnen aanleggen. Indien Zweden gediskwa lificeerd wordt, komt Frankrijk, dat als vierde eindigde, op de derde plaats. De Europese nationale Olympi sche comité's hebben tijdens een ver gadering in Mexico City besloten de verantwoordelijkheid voor het „draai boek", waar hun problemen tot aan. de Spelen van München in komen te staan, toe te vertrouwen aan het Franse Olympische Comité. Een voor stel om in de toekomst Europese Spe len te organiseren, werd aangenomen. Bulgarije-Nederl. Arsenal-Westliam Ipswich-Tottenham (ADVERTENTIE) Wel wis en waarachtig was in die tijd "Vlek" er al. Van 1550 af wordt "Vlek" volgens hetzelfde oude recept uit zuiver graan gestookt. Ook die extra zachte Jonge Jenever "Vlekje". De goedkoopste van alle merkjenevers. 10.25 per liter. ANNO

de Stem | 1968 | | pagina 17