Weinig deelnemers aan puik georganiseerde verkeerstest Koewacht „Ziekenhuis verpleging heeft klachten over te weinig verpleeghuizen Uitstekend cabaret v® Rients Gratama BISSCHO 99 LUCKY LUKE: BILLY THE KID Nieuwe parti opgericht Aanhoudend zacht WALCHEREN MIDDELBURG In Zeeuwsch-Vlaanderen Samenvoeging Nieuwe gymzaal te Hoek in gebruik genomen Van de weg en drie uur in sloot Jonge bromfietser verongelukt Z.-VLAANDEREN TERNEUZEN Jongetje gewond bij oversteken Fikse straf voor joy-riding Ledenvergadering Bevelandse gepensioneerden F. J.G.-Zeeland over problemen ontwikkelingslanden Hongaarse organist speelt in Zaamslag, Axel en Kruiningen Voorlichting over kankervraagstuk Kringvergadering van NCB-Zuid-Beveland Bromfietser bij val ernstig gewond ZUID-BEVELAND GOES Controle op verlichting Hotel „DE LINDE MORGEN Wat en waar?] VANDAAG Dekens vragen adhesie voor mgr. Bluyssen KERK LIEP VOL VOOR PREEK MR. VAN MIERLO; BINDING RECHTS' DE STEM VAN MAANDAG 21 OKTOBER 1968 De verkeerstest door het Verbond voor Veilig Ver keer, afdeling Koewacht, was perfect georganiseerd. Het vele werk hiervoor gedaan, werd evenwel maar door weinigen op prijs gesteld. Op de foto zien we een auto aan het begin van de rijtest. Plattelandsvrouwen De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen ^.afdeling Middelburg en omgeving hield een bijeenkomst in de „Brasse rie" te Middelburg. De presidente, mejuffrouw Z. J. H. Edzes, heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder mevrouw S. C. de Casem- broot en de heer G. A. de Kok. De enquête, het vorig najaar onder de leden gehouden, werd door de pre sidente vergeleken met de uitslag van alle Zeeuwse leden. Hieruit bleek dat nog eenderde van de leden uit ]de landbouwsector afkomstig is. Me- vrouw Vermet-VrÈeman werd ge- -feliciteerd met haar behaalde eerste prijs in de landelijke collage-wed- strijd. Verslag van het reisje naar .^-Rotterdam gaf mevrouw Ballegoyen- ■■"'Simonse. Hoe de krant reilt en zeilt ^.vertelde de heer De Kok. Na de '-pauze werden er nog vragen gesteld - en beantwoord. v Vrijdagavond 8 november zal de heer A. Viruly spreken over Vliegen toen, nu, straks. -V,. 'f j feSjiit' li i Nieuw- en St.-Joosland N.C.V.B. De afdeling Nieuw- en - jSint-Joosland van de N.C.V.B. hield *de ledenvergadering onder leiding van presidente mevrouw Minder- -'houdt-Minderhoudt. Als spreekster was uitgenodigd zuster Evertse uit Middelburg met als onerwerp: „Broe- dergemeente Suriname". De volgen de vergadering is vastgesteld op woensdag 20 november in het ver enigingsgebouw aan de Veerstraat. Dan spreekt de heer J. B. Cosijne over „Christendom en Cultuur". (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT „De publieke belangstelling was goed, de deel name helaas aan de lage kant. „Dit zei de heer A. van Poecke, secretaris-penningmeester van het Verbond voor Veilig Verkeer afdeling Koewacht, na afloop van de verkeerstest, georgani seerd (samen met de afdeling St. Jansteen) in het kader van de nationale verkeersweek.. Het twintigtal automobilisten, dat op een uitstekend verzorgd parkoers in het uitbreidingsplan de di verse proeven deed, was evenwel zo enthousiast, dat het bestuur van de afdeling gevraagd werd een dergelij ke-test volgend jaar weer te orga niseren, maar dan nog pittiger. Bij het technisch gedeelte bleek, dat slechts drie van de twintig au to's geheel aan de eisen voldeden. „Er zijp heel wat fouten gemaakt]', aldus de heer Van Poecke. „Zo 2ie je maar, hoe noodzakelijk het is, de automobilisten voortdurend attent te maken op de veiligheidsnormen in het verkeer. Het staat nu al vast, t ondanks de geringe deelname, dat we volgend jaar weer iets gaan doen" De districtsconsulent van het Ver bond voor Veilig Verkeer afdeling Zeeland, de heer Th. Phann, stak zijn bewondering voor de opzet van de verkeerstest en de organisatie er van niet onder stoelen of banken. „We zijn de enige afdeling in Zee land", zei de heer Van Poecke, „die dit heeft gedaan. Het kost veel werk en het is niet erg, maar je wilt toch wel graag zien, dat je moeite beloond wordt met wat meer belang stelling". (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de algemene ledenvergadering van de vereniging „Ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch- Vlaanderen" heeft de voorzitter, de heer M. Maas (Biervliet) geklaagd over het gebrek aan verpleeginrich tingen in het gewest. Hij deed dit naar aanleiding van de mededeling in het 35e jaarverslag waarin wordt gezegd, dat het aan tal verpleegdagen van de op 31 de- DAQBLAO VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: t 13,40 per kwartaal (excf 50 cent incassokosten), f4,50 p. maand (excL 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, teL 01140-3751. Klokstraat 1, Goes. teL 01100-8030. Huisaansluitingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: 1, K. tl de Jong (inspecteur). Terneuzen, tel 01150 4281. Th. de Bakker Terneuzen. tel 01150-2601. C. Steenbakker, Hulst tel 01140-3168. Rt Bogers, Oosthurg teL 01170-2893 C. Menu, Goes tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Middelburg 01180-7438 G. van Berkel Terneuzen, tel. 01150-4866 J. Robesin. Hulst, tel 01140-2009. Ch. Schets, Middelburg, tel 01180-7764. Me). S. Maaskant, Goes. teL 01100-5689. cember 1967, 5345 tellende leden niet minder dan 12557 bedroeg. Ve le patiënten moeten en dan veel te lang in een van de ziekenhui zen worden opgenomen, terwijl zij eigenlijk in een verpleeginrichting thuishoren. Dat is dan ook een van de redenen waarom dit aantal in Zeeuwsch-Vlaanderen hoger ligt dan in overig Nederland. Het aantal verpleegdagen per duizend zielen bedroeg in het vorige jaar 2326. Daar aan moet tenminste voor een groot gedeelte dan ook het enor me bedrag van bijna 1 miljoen gul den aan uitkeringen in 1967 worden toegeschreven. Desondanks bedroeg het batig saldo bijna f 31.000,- Mede met het oog op de verho ging van de verpleegprijzen per 1 januari 1968 dienden de contributies weer verhoogd te worden. Het bestuur begreep dat men niet op deze wijze kon verder werken en daarom werd getracht samenwer king met andere, soortgelijke ver enigingen te verkrijgen. De pogin gen liepen echter op niets uit. In het najaar van 1967 ontving het bestuur van de Verzekeringskamer, waarbij de vereniging is aangesloten, een brief waarin werd geëist dat de reserve diende te worden aangevuld tot een bedrag van een kwart mil joen gulden. Verschillende overheids maatregelen waren er op gericht om de kleine verenigingen te sturen in de richting van samenwerking of schaalvergroting. Uiteindelijk kwam men tot samenwerking met de stich ting „Het Zilveren Kruis" te Leiden. De vereniging „Ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen" maakt thans deel uit van een stichting die 120.000 leden telt. In zijn openingswoord had de heer Maas aandacht gewijd aan het overlijden van het bestuurslid, de heer I. Brakman te Oostburg en hiervoor enkele ogenblikken stilte gevraagd. De heren H. de Jong, C. F. G. Goethals en F. K. Haak wa ren aan de beurt van aftreden en werden herkozen. (Van onze correspondent) HOEK De opening van het nieu we gymnastieklokaal te Hoek heeft op wel zeer originele wijze plaats gevonden. De 13-jarige Rietje Dijkers lid van de gymnastiekvereniging V.E.K., bracht vanaf het gemeente huis de sleutel van de nieuwe aan winst op een versierd kussen in es tafette door het dorp naar loco-bur gemeester J. v. d. Peijl, die met een aantal genodigden deze gebeurtenis in de hal van het gebouw stond af te wachten- De loco-burgemeester gaf de sleutel door aan de heer A. Klaassen, in specteur lichamelijke opvoeding in Zeeland, die de deur van de gym zaal opende. De gehele ceremonie werd begeleid door de muziekvereni ging E.N.Z.K. en gadegeslagen door een groot aantal belangstellenden dorpelingen. Toen iedereen binnen was de muziekvereniging incluis zei de heer v. d. Peijl tot de schare: „Wij hebben alle inwoners uitgenodigd (per circulaire) om te laten zien wat wij metons geld doen". De loco-burgemeester noemde het nieuwe gebouw bepaald geen luxe voorziening, doch een broodnodige zaak Hoek Is een groeiende gemeen te met een aanwas van een jeugdige bevolking. Met een sportaccommo datie is een stuk leefbaarheid inge last, die niet kon worden gemist" De heer V. d. Peijl zei hoe voor alle nieuw gebouwde woningen direct gegadigden zijn. De stuwende kracht voor de bouw van de sporthal was de intussen tot burgemeester van een andere gemeente gepromoveerde oud-gemeentesecretaris C. Bernard. De firma Simons uit Terneuzen heeft de bouw in recordtempo gereali seerd: in maart j.l. gaf de raad zijn fiat, eind april werd begonnen en 16 september kon de zaal in gebruik worden genomen Van dit tijdstip hing overigens de rijksbijdrage van f 28000 af- De "nieuwe gymzaal meet 10 x 20 meter Er staat voor f 20.000,- aan toestellen en de totale kosten voor het gebouw hebben f 250.000,- bedra gen. (Van onze correspondent) BIERVLIET Zondagmorgen om vier uur is de heer Van R. uit Bier vliet met zijn personenauto op de pro vinciale weg IJzendijke-Biervliet in de sloot terechtgekomen. Pas om zeven uur kwam hulp opdagen door een voorbijrijdende auto- Dokter Loc- kefeer uit IJzendijke verleende eer ste hulp en liet Van R. met een, d(jbeenbreuk naar het ziekenhuis te Oostburg overbrengen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Vrijdagavond om tien minuten over negen is de 16-jarige J. Velleman tengevolge van een verkeersongeluk om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen de vrachtwagen van de firma E., be stuurd door de 24-jarige chauffeur P. M. uit Sas van Gent, de Rijksweg 61 te Sas van Gent afsloeg om Sas van Gent in te draaien. Parallel met hem kwamen drie bromfietsers uit de richting Terneu zen. Toen de vrachtwagen met aan hanger rechts afsloeg, kwam de eer ste van de drie bromfietsers op de bumper terecht van de vrachtwagen Het slachtoffer, de 16-jarige J. Vel leman, kwam hierbij direct om het leven. Dokter Du Puy en dokter J- H. B. Puylaert waren onmiddellijk ter plaatse. Het stoffelijk overschot is naar het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil overgebracht. (Van onze correspondent) Op het kruispunt Guido Gezelle straat Frederik van Eedenstraat werd zaterdagnamiddag om drie uur het 7-jarig jongetje E.J.D. door een auto, bestuurd door H.J.E. uit Ter neuzen, geschept, omdat het kind zonder op te letten dit kruispunt met zijn fietsje overstak. Dokter v. Herk verleende de eerste hulp en consta teerde een gekneusd been en een hoofdwonde. De laatste tijd gebeu ren er op dit kruispunt herhaaldelijk ongelukken, vooral met kinderen, die zonder op het verkeer te Ietten, o- versteken. De Terneuzense gemeente politie is van mening, dat de ouders hun kinderen op de grote gevaren van het verkeer dienen te wijzen. Gemeente Hulst Burgemeester en wethouders van Hulst maken bekend, dat in verband met werkzaamheden aan het wegdek het gedeelte van de van der Maelstedeweg gelegen tussen de Gentsevaart en de Koolstraat van 22 oktober tot 6 november 1968 of zoveel korter als mogelijk of langer als noodzakelijk is, gesloten zal wor den voor het doorgaand ver keer. De omleiding zal ter plaat se door borden worden aange duid. Hulst, 17 oktober 1968. Burgemeester en wet houders van Hulst, De burgemeester, P. MOLTHOFF De secretaris, J. F. VAN DENDEREN Clinge Brommer tegen persmachine Zondagmiddag omstreeks drie uur reed een tractor met een daarach ter gespannen persmachine in de Gravenstraat. Vandaar wilde de be stuurder de Clitexweg inrijden. Op tot nu toe onverklaarbare wij ze kwam de van rechts komende bromfiets, bestuurd door R. de W. in botsing met de persmachine. Dok ter Casparie uit Hulst verleende eer ste hulp en hij achtte overbrenging naar het ziekenhuis in Hulst nood zakelijk. De bromfiets werd flink be schadigd. Sluis Uit de bocht Op de rijksweg Oostburg-Sluis is nabij het pensio naat te Sluis in de langzamerhand berucht geworden bocht C. uit Sas van Gent met zijn personenauto uft de bocht gevlogen. De auto werd to taal vernield. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Hartverlamming op straat Op het Walplein is de 78-jarige Belg De Paepe uit Nazareth onwel geworden en overleden door een hartverlam ming. Dokter De Meijer uit Sluis kon slechts de dood constateren. De heer De Paepe is naar zijn woning in Nazareth overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het rijden in andermans auto zonder toestemming is de Hulstenaars P.P. en T. de W. duur komen te staan. Beiden zijn daarvoor reeds door de politie rechter te Middelburg veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van een week met een proef tijd van twee Jaar en een boete van honderd gulden. De officier, mr. Th. Lebret, had naast de voorwaardelijke straf zelfs een boete van tweehonderd gulden geëist. Ze waren met de auto verschil lende keren op stap geweest, zon der rijbewijs en zonder verzekerings- kaart. De tochtjes gingen meestal naar België. „Daar kenden ze ons niet", zo vertelden ze. Toch liepen ze ln dat land tegen de lamp, nota bene toen zij met nog een andere jongeman gedrieën op een gestolen fiets rondreden. Dat wekte de erger nis van de politie. De expediteur J.V. uit Ovezande kreeg van de politierechter een boe te van 150 gulden opgelegd, omdat hij geen ontsmettingsbewijs had voor zijn aanhangwagen, bestemd voor het vervoer van vee. Op de daarvoor geldende formulieren had hij eigenhandig ingevuld auto mèt aanhangwagen. De officier, mr. Th. Lebret, eiste een boete van f 250,-. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De afdeling Zuid- en Noord-Beveland van de Nederlandse bond van gepensioneerden houdt op dinsdag 22 oktober een ledenverga dering in „De Landbouw" te Goes. De bijeenkomst begint 's middags om 2 uur. Aan de orde komen o.a. een ver slag van de in Utrecht gehouden al gemene vergadering van de bond, en eventuele voorstellen van de af deling voor de algemene vergade ring in Utrecht in mei 1969. (Van e«n onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG De Zeeuwse fe deratie van jongerengroepen in de Partij van de Arbeid houdt op don derdag 31 oktober ln de „Gouden Foorte" te Middelburg een discus sieavond over de ontwikkelingspro blematiek. Dr. E- J. Prins uit Goes zal over dit onderwerp een inleiding houden. Aan de orde zal onder andere ko men de positie van de westerse on derneming in de ontwikkelingslan den. De discussieavond begint 's avonds om acht uur. AXEL De organist Endre Ko vacs komt weer in Nederland en ook naar Zeeland om enige concer ten te geven en om een radio-opna me te maken. Kovécs is een Hon gaar, die vanaf zijn prille jeugd (zeven jaar) musiceert. Zijn aanvan kelijke voorliefde voor piano ging ge leidelijk over naar het orgel. A. Za- lanfy was de man, die hem inleidde in de muziek van Bach, F. Gergely dito in de romantische en moderne orgelmuziek- Na voltooiing van zijn studie aan het conservatorium en verdere opleiding begon Kovacs naam te maken door een reeks van concerten in Hongarije en andere Oosteuropese landen. Zijn tournees brachten hem ook in België, Zwit serland en Nederland. In Zeeland werden concerten vast gesteld: op 22 oktober in Zaamslag, op 24 oktober in Axel en op 26 okto ber in Kruiningen. Uiteraard in kerkgebouwen, zodat er ruimte is voor een talrijk gehoor. Kovacs keuze van componisten houdt verband met bet karakter van het te bespelen orgel. Lang niet ieder orgel bijv. leent zich voor het vertolken van stukken van Lidzt. Op zijn programma staan voor deze tournee: Buytehude: preludium juga a dur, Bach: preludium juga g dur, koraal voorspel, preludium juga h mol, Franck: koraalfantasie a mol, Brahms: koraalvoorspel, Liszt: „gij zijt Petrus", Hidas: toccata, Koda- ly: Credo OOSTBURG Dinsdag 29 okto ber zal in hotel Du Commerce te Oostburg een voorlichtingsavond ge geven worden over het kankervraag stuk De chirurg dr. F. B. Heberleijn zal in een causerie het onstaan en de bestrijding van kanker behande len. Zuster A. Evertse, districtsver pleegster van de Zeeuwse Stichting voor de Kankerbestrijding, zal met behulp van dia's en film het onder werp verduidelijken. Een afgevaar digde van het Koningin Wilhelmina Fonds zal na de pauze het werk van deze vereniging belichten. Na afloop bestaat er gelegenheid tot het stel len van vragen. De bijeenkomst, die georganiseerd wordt door het Koningin Wilhelmina Fonds, begint om half acht. (Van een onzer verslaggeefsters) 'S-HEERENHOEK De kring Zuid-Beveland van de NCB houdt donderdag 24 oktober de algemene kringvergadering in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek. De bijeenkomst begint 's avonds om 7 uur. De algemeen voorzitter van de NCB, professor dr. F. W. J. Kriel laars zal spreken over de activitei ten van de NCB, over het land bouwbeleid en over de laatste ont wikkelingen op sociaal-economisch terrein in de land- en tuinbouw. De algemeen geestelijk adviseur van de NCB, rector A. J. Merkx, zal een toelichting geven op het so ciaal-charitatief werk van de orga nisatie- Verder zal de directeur-generaal van de NCB, ir. C. A. J. van Schen- del, d« jaarstukken bespreken. MIDDELBURG Er was van Zeeuwse C.J.P.-dag niet zo heel veel meer overgebleven: eerst verviel de middagwedstrijd in creativiteit, daarna het „vraagge sprek", dat de jongelui zouden kunnen hebben met Rients Gra tama over cabaret. Bleef alleen over: de voorstelling van Rients Gratama zelf, getiteld „Vinger tjes in de pap". Naar schatting 250 jonge mensen bevolkten de Middelburgse schouw burg. Lag het aan de zaterdagavond of was het meer een kwestie van „wat de boer niet kent"? Vermoe delijk moeten we de geringe opkomst aan beide factoren toeschrijven. Overigens: bijzonder jammer. Het is lang geleden, dat we zo heerlijk ontspannen hebben kunnen genieten van zo goed cabaret. We willen graag toegeven, dat deze klein-kunstenaar onmiskenbare invloeden van Toon Hermans heeft ondergaan, maar we zien niet in, dat dit voor zo'n jeug dige cabaretier denigrerend zou zijn. Bovendien beschikte hij over een uitgesproken eigen geluid, en over een zonder meer goede techniek. Hij had medewerking van een zeer goed en op elkaar ingespeeld combo, dat nu eens niet de hele avond op de achtergrond bleef, maar voortdurend in de show betrokken werd. Het werd een hartverwarmend optreden, waar bij men de enkele zwakkere num mers graag voor lief nam: er bleef zoveel goeds over. Na het niet al te sterke begin „Vingertjes in de pap" was het al direct raak in het koste lijke, een minister in de schoenen ge schoven, „Voor moeder". Het pro gramma voor de pauze bereikte ons inziens een hoogtepunt in „Trappetje af", een liedje, waarin het menselijk leven nu eens omgekeerd bekeken werd: van het graf tot de moeder schoot, een goede vondst, die ook qua inhoud en vormgeving volkomen tot zijn recht kwam. Daarnaast min stens eervolle vermeldingen voor „Een man", „Ach ridder Roderick" „Science fiction" en „Hippe Ouwe Hap", en voor de conférences die daar tussendoor gestrooid waren. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de nacht van zaterdag op zondag, .om half een, is de bromfietser E. de F. uit Zaam slag, in de Axelsestraat, ter hoogte ■van de Leliestraat komen te vallen. Hij moest ernstig gewond naar het ziekenhuis worden gebracht. Toen hij, rijdende in de richting Driewegen, twee fietsers, A.B. on J. S. uit Terneuzen, voor zich zag rij den, wilde de ene fietser, B., achter S. gaan rijden. Hij verklaarde dat De P. met zijn voorwiel tegen zijn achterwiel reed, waardoor beiden te vallen kwamen. De bromfietser bleef bewusteloos liggen. Dokter v. Herk, die de eerste hulp verleende, constateerde een ernstige hoofdwon de en liet het slachtoffer per ambu lance naar het Julianaziekenhuis ver voeren. GOES De politie te Goes wil de weggebruikers erop wijzen dat in verband met de vroeg invallende duisternis de verlichting van alle voertuigen effectief dient te zijn. Speciaal bromfietsers en fietsers wordt verzocht extra-aandacht aan de verlichting te besteden. In de loop van de volgende week zal hierop in tensief worden gecontroleerd. Het gedeelte na de pauze fa. geen enkele opzicht onder voo.| eerste deel. We zouden bijna,.! zeggen: integendeel. Het lied lied wel te verstaan) „Snik Sn ke Ach Wee" was van een t dat men zelfs onder onze alk cabaretkunstenaars zelden 3-. geestig, spits, met allerlei vetij lijk onverwachte wendingen der meer virtuoos gebracht, goed'' was dan misschien weet| zwakker, maar dat lag ook het minder vlotte optreden vt,| orkestleden, die hier een rol in vulden. Dat nam niet weg, 4 „medezeggenschap" van de nemer op zeer knappe wijze j kaak werd gesteld. Liedjes als j lemaal van mij" en „Love sot ren weer uitstekend. Eigenlijk was het allemaal 1 velende stroom van gewoon", prettige, vrolijke en ondeugend,! vallen en vondsten, echt zonder enige pretentie, Rients G ma heeft het zichzelf wel gemaakt, want het zal heul meevallen zich op een dergelijil veau te handhaven. Het was', niet. te verwonderen, dat djl schouwers laaiend enthousiast ren. Wij konden ons er volljj aansluiten. (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerschelde stbt TERNEUZEN Luxor 20 uur Ontembare Angélique 18 Jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Gooi 'm maar open, a.l. GOES Landbouwcentrum Westsingel - - 14-16 uuir Spreekuur VoorficMiSJ trum Huishouding en Gezin (wl 'n 6440) KAPELLEBRUG C. de Kind 15 uur KermisschW C. de Konink 14 uur Kermisschie'. ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag. Ned. Kameropera 20.30 uur De Barbier van Sevilla Elckerlyc 20.15 uur De smoes)» ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag GENT Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag. TURNHOUT Als onder vandaag. Pa hulst Bioscoopgebouw 20 uur De va] i dicht 18 J. TERNEUZEN Luxor 20 uur Ontembare 18 j. clinge L. de Vylder 15 uur Schieting. KAPELLEBRUG C. de Konink 14 uur Keraiisnöl C. de Kind 15 uur Kermisschlatai s-HEERENHOEK Gemeentebuis 19 uur Raadsvagtij ANTWERPEN Rex: Arrest op bevel. Rubens: Gejaagd door de wig Ambassades: De laureaat. Capitole: Hang ze op. Savoy: Zondige Jeugd. Astrid: De jouwe, de mijne, du Quellln: Zwartbaards geest. Astra: Operatie donder. KNS: 20 uur Kleine moordena' BRUGGE Zwart huls: Weerschijn in een r toog., M 'Forum: Dë cracks. Capitool: Storm over de Bosponr (Scala: De spootóoldez. ST.' NIKLAAS Eden: Agent Gordon wordt woedes" Renova: De snol. Palace: Minibom. Select: Zwartbaards geest GENT Scala: Wat een vakantie. Agora: Het 25e uur. Normandie: Operatie San Genuta| TURNHOUT Kursaal: Men leeft slecht! twi Forum: De revolvers van Diablo. Palace: De bloedige tocht EINDHOVEN (ANP) De de van Den Bosch, Eindhoven, Nijm ,n Tilburg hebben zich tot de écsane pastorale raad en de prie: >n religieuzen binnen het bisdom «,end om een uitspraak te kri over hun instelling Jegens biss' BGevraagd werd, verontwaardig uit te spreken over de wijze, wa mgr Bluyssen, onlangs in Rome bisschop is behandeld, zich ui «preken over de verbondenheid de bisschop van Den Bosch en t diens integriteit en pastorale b< eenheid. Tenslotte werd gevraag! verklaren, dat het kerkelijk gezai het ogenblik niet op de juiste vj I functioneert. Van de kleine 3000 ij komen antwoorden waren er mix dan honderd die zich met dit inz niet konden verenigen. Over he of niet juist functioneren van het zag in de kerk onthielden zich 96 dervraagden van stemming. SPIJKENISSE (ANP). Pastoor P. Wessellng van de Emmausparochie in Spijkenisse heeft een groot aantal boze brieven uit het gelele land ont vangen met vrijwel alle dezelf de inhoud: het past niet de po litiek de kerk binnen te halen. Deze gramschap heeft pastoor Wesseling zich op de hals ge haald door gistermorgen in de H. Missen de fractieleider van D'66 in de Tweede Kamer, mr. H. van Mierlo te laten „pre ken". De preek had een politieke Inslag, maar politiek was niet het hoofdbestanddeel van zijn toespraak. Mr. van Mierlo be lichtte de mens in al zijn hoeda nigheden in de hedendaagse tijd. Er was in de kerk veel belang stelling. Velen moesten genoe gen nemen met een staanplaats. Pastoor Wesseling bracht zelf de verwijten die aan hem zijn gericht ter sprake. Tijdens de eucharistieviering verklaarde hij: „Er is mij verweten dat ik de kerk laat gebruiken voor een politieke arena. Maar de mensen in de provincies Brabant, Lim burg en Friesland weten niet dat deze kerk de enige ruimte is, waar iets kan gebeuren, een ruimte, waarin ook „gekerkt" wordt. Verdenkt u er mij in Gods naam niet van dat ik u een politieke, partij wil opdringen", aldus pastoor Wesseling. (Van onze parlementaire redactie] HILVERSUM. 300 Nederlande nebben zich zaterdag in HUversu aangesloten bij de nieuwe politiek Partij: „Binding Rechts". Zij woonden de oprichtingsverg: I ®.ering bij, die door het Tweed Kamerlid E. J. Harmsen, oud-lid va oe kamerfractie Koekoek, was uitgt schreven om zijn trouwe aanhanget een nieuw politiek onderdak te g< ven. Bij Binding Rechts hebben zie ook een aantal leden van de klein party C.D.U. aangesloten. De heer Harmsen kan volgen exgen zeggen rekenen op 70 pro cent van de boerenpartij-leden. Twei 'eden van de kamerfractie, waarvai dij voorzitter is, zijn eveneens lid vai {"indmg Rechts geworden dat di eer Harmen ziet als het bolwerl tegen oprukkend links. .."et derde fractielid, mr. H. C. J Kronenburg uit Breda, heeft zie# iet bij de nieuwe partij aangesloten U staat op het standpunt dat d< ïeuwe rechtse partij open moet staat fit. fechtsdenkende Nederlan J 'teer Harmsen is uitgegaar un de gespleten situatie in de Boe venparty. De weersvooruitzichten voor dins KNopgesteld door he Aa„lr op zondag om 18.00 uur: rimi™ nd zacht niet zonnige pe menal' maar op woensdag toene mende regenkans. over® ^^vooruitzichten in cijfert zon 2n vo zijn voor dinsdag oneèvJi Procent; min.-temp.: var vef nntLno,rmaal tot 4 graden bo 5 aran!"13!? max' temp.: van 1 to' een eehü .b°ven normaal; kans o[ kans on S°g etmaal' 70 procent stens 19 droge periode van min 'ens 12 uur- 90 procent. 50 oroc«.n?ensdag: zon: Hinder grarW ?"4, nnn.-temp.: van 1 tot van 1 wVi?n normaal; max. temp. kans on 1 graden boven normaal 40 Pro^entenk eI dr°0g etmaal de van r?*' op een droge perio- "nnstens 12 uur: 70 procent'

de Stem | 1968 | | pagina 2