toerisme in zeeuwsch-vlaanderen stijgt eer geld nodig voor VVV's neer Pastoor pleit voor jven priester na Na ruilverkaveling werd „Vaardeke" stuk polderland p0 d Geldactie s-nachts ilkoffie zetten U bent toe aan de voordelen van de postgiro Procureur: Ik betreur deze zaak Even uitblazen mevrouw rpapser voor uw pen Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten (E STEARINE (EN ;maal koffie op z'nbest. p, lekker geurig. Net zo )ffie. Probeer maar eens. Alleen... Nescafé hoelt jVa uittreden kapelaan in Sluiskil Oriëntatierit in lljzendijke Twee soorten Eer gave huid vraagt voldoende vocht liSï„n^rdringeLZal Zijn vocht te STUKJE NATUURSCHOON BIJ ZUIDDORPE Bij lage prijzen grote export van peren Bredanaar ten onrechte failliet verklaard Diploma's voor jonge vaklui Visserslatijn DE STEM VAN WOENSDAG 16 OKTOBER 1968 Qfi ober u, Delpratsingel 22 te t bericht in de adver- raarin een ii iat 19900. '59 jnen- (ge- nnis- van m o.e.r. t? i-rato- 39, 172220. Te koop dwergaapje m. of 5 kooi. Fahrenheitstraat 10, Roosendaal. Landbouw teeds ï.K. nestje zw. dwergpo^jTT tjea, vader Eng. Import. mZ vrouw Clemens café Dongewii> Bi-daseweg «02. TUbur* t,i 04250-72475. W' _.3.000 Staat ter dekking mjnprS" Driel. tige Duitse herder met stamh 1155- Vader kampioen van loeder' land. '66 k.n.p.v. Adr. Joosen Haagse Markt 25, Breda W 35318. T.k. zwarte dwergpoedel, 8 mnd. oud 1 Welsh terrier 4 mnd. teef met stamboom Mevr. Koevoets, Wilhelmim- straat 33, St.-Willebrord Tractor W.D. 9 60 pk in ptf. ma staat te koop. Geschikt voor ruilverkavelingswerk. bevr. W. Triest. Emmabaan 37, Koewacht, tel. 01146-454. Kt lis. VcWÊgmr ,'.1 N.B. De/c^Tanbiedmg «el« geldig tot 1 aprdlSb?" g s vindt dat Nescafé niet voor lw verwachtingen voldoet, ve r keuze. U behoeft slechts net korte vermelding van uw te Amsterdam. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Pastoor Pauli- nüs Kuipers van de St. Antoniuspa- rochie in Sluiskil heeft in het con tactblad van de parochie een artikel I «schreven °ver de problematiek van bet priestercelibaat. Hij heeft dit gedaan naar aanleiding van de ambtsverlating van pater Karei de Soomer, die in zijn parochie werk zaam was. Het slot van het artikel gaat over pater De Soomer persoonlijk. Dat I luidt aldus: „Wij hebben altijd zeer veel res- Ipect gehad voor deze man, die als ster zeer veel goeds heeft ge- Nu hij zich uit bet ambt heeft I teruggetrokken, is ons respect voor I hem daardoor niet verminderd. I Zelfs al zou hij vanuit een vriend- I schapsrelatie willen overgaan tot een huwelijk, dan kunnen wij al-leen maar van harte wensen dat er spoe- in de kerk de mogelijkheid zal men, voor hem, om als priester I verder te mogen werken. Hij heeft mij gevraagd u dit mee te delen", s besluit het artikel van pater Eerder in het artikel schrijft de pastoor: „Het is Seen schande dit I (priester)leven te proberen en dan I te moeten ontdekken het niet aan te I kunnen. Het is veeleer een schande liets te willen blijven doen wat de krachten te boven gaat. Zelfs is het (een schande, als men dit leven al re tijd heeft geprobeerd en als- I nog tot een huwelijk besluit, omdat I men door de ervaring merkt dat het to naar is. Waarom hebben wij er iel respect voor als een jongeman ofmeisie het huwelijk jarenlang uit- I rfelt om enige tijd in de ontwikke- gslanden te gaan werken of voor ouders, en waarom kunnen we J bet niet waarderen dat iemand uit I een klooster terugkeert of het celi- (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Aan de oriënta- Itierit voor automobilisten, georgani seerd door de WV nam 'n groot aan- |tal inschrijvers deel. Na een span nende en sportieve strijd kon wet houder P. van Rijen in hotel Lie- vens de prijzen aLs volgt uitreiken: L. Basting, Zuidzande, 6 str.p., I; G. de Badts, Schoondijke, 7 str.p., P A. van de Linde, Aardenburg, 13 IP, 14, J. Duste, Oostburg, 14 p., 5. |U Faas, Terneuzen, 21 p., 6. A. v. Plfte, Hoofdplaat, 37 p, 7. J. de ■Sutter, IJzendijke, 38 p., 8. L. Die- Schoondijke, 42 p., 9. I. Haat- |W), IJzendijke, 43 p., 10. W. van de lijver, IJzendijke, 45 p. baat opgeeft, na jarenlang zich met heel zijn persoon te hebben ingezet voor de grote belangen van de kerk? Men mag dit nooit vergelijken met huwelijksontrouw. Een priester kan tot het huwelijk geraken, niet uit ontrouw tegenover God, maar omdat hij ervaart dat God dat vraagt, want men ervaart dat men verkeerd heeft gekozen door celibatair te worden, of te vroeg". In dit verband bekritiseert de pas toor de praktijk van vroeger, waar bij nog zeer jonge mensen een le venskeuze moesten doen, die zo es sentieel is, nademaal het gaat om het celibataire priesterschap of het huwelijk. In het artikel wordt op gevoelige wijze verklaard hoe eenzaam het priesterschap voor de juist naar dienende liefde hunkerende priester kan zijn. „Iedereen mag vrienden hebben, behalve een priester. Over vriendschappelijke contacten tussen een priester en een vrouw valt al helemaal niet te denken". Het probleem van het teruglopen van het aantal priesterroepingen en van het stijgende aantal celibatairen dat uittreedt, verklaart pastoor Kui pers met te wijzen op de herwaar dering van het huwelijk in de chris telijke moraal en aan de andere kant het feit dat niemand, ook veel priesters niet, in eenzaamheid gedij en kan, op straffe van egoïsme en gevoelsarmoede. Pastoor Kuipers stelt dan ook niet het seksuele element als hoofdmotief voor een priesterhuwelijk verant woordelijk, maar iets dat de seksua liteit voorbij is gestreefd: het gees telijke, onderlinge contact tussen twee mensen waarnaar een priester in zijn eenzaamheid hunkeren kan. „Mogelijk zullen er twee soorten van priesters moeten komen", schrijft de pastoor, namelijk de on- gehuwden, die zich door ongehuwd te blijven het beste voor de kerk menen te kunnen inzetten, en ande ren die zich het gaafste ontwikkelen en dus ook het beste kunnen wer ken, als zij de steun van een vrouw naast zich weten. Misschien zou dan de kerk ook wat minder een om de waarheid strijdende mannenkerk blij ven, en kans krijgen om een harmo nischer liefdesgemeenschap te wor den. Het is eenvoudig niet in te zien, waarom een gehuwde dominee die priester wil worden dat wel kan en mag en een getrouwde priester, die vraagt om in die levensstaat zijn ambt van priester te mogen uitoefe nen, dit niet mag en ook nog door de mensen als een soort van afval lige moet worden beschouwd". HthoióLm ^eken over P'cparaten bC \nc!,ttoevoegende l'htstp tiiri i T' flit omc,at we de Ito vet fj..!1 ken geleerd dat olie 'ct alleenzaligmakend Ls |»to#t 2 "ve hu". Maar de huid l"tu wel^r/een vocht °P. dat T/H rollen "e regendruppels die 1" gezicht Z aan schraalheid van E «att „ïL °r al te veel hgheid veroorzaakt. I'kydratant"^f1:>run5ende PreParaten lorken aI hydrating genoemd) I st het J ook het huidvet, op- groeit een cac- regen |tusachtLw?esti3n If^eskrachtfffe" de Alboë ^era, die ie bijbel ^.gs,nschappen heeft. Wordt deze plant al ge noemd, de oude Chinezen maakten er heilzame zalven van, Alexander de Grote gebruikte extracten voor zijn gewonde soldaten en op Jamai ca en naburige eilanden gebruikt men de Aloë Vera nog steeds voor het helen van wonden. Deze plant is in staat vocht hee! lang vast te houden, waardoor zij bij langdurige droogte als enige in het rond, blijft doorgroeien en bloeien. Het kon niet uitblijven of de vocht- vasthouder, een soort gelei, werd aan het binnenste van de plant ont trokken om er een serie schoonheids- preparaten mee te maken: dag- en nachtcrème, skin en astringent lo tion, en reinigingslaits. Voor elke huid is voldoende vocht een nood zakelijkheid om de huid jong en soe pel te houden. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Het aantal toeristen, dat elk jaar naar Zeeuwsch- Vlaanderen komt, stijgt enorm. Dat brengt grote problemen met zich mee voor de V.V.V.'s, waar nog steeds de financiën een groot struikelblok zijn. Als we een ap paraat op poten moeten zetten, dat de zaak goed kan runni dan kost dat heel veel geld. Over de verdeelsleutel van de gelden, die door het rijk beschikbaar worden gesteld, valt nog geen zinnig woord te zeggen. Een ding staat wel vast: er moet meer geld komen, anders kan onmogelijk voldaan worden aan de steeds groter wordende verlangens van de toerist", aldus de heer J. Vink, voorzitter van de contactcommis sie V.V.V.'s Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. „Er zijn maar weinig toeristen meer", zo zei de heer Vink, „die niet over een vervoermiddel beschik ken. Als men naar een bepaalde plaats met vakantie gaat, dan wil men liefst niet aan dat ene plekje gebonden zitten, maar zoveel moge lijk vooral bij minder goed weer iets van de streek of provincie zien". De contactcommissie, die zich verheugt in de toegezegde deelname van de gemeente Koewacht, betreurt het, dat Sas van Gent en Zuiddo-r- pe geen subsidie verstrekten. Ondanks de zwakke financiële po sitie is men er toch in geslaagd de propaganda met enkele punten uit te breiden. De Tegelroute zal wor den voortgezet. In samenwerking met de Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie wordt een foto wedstrijd georganiseerd.Verder wordt in samenwerking met de A.N.W.B. een Grenslandroute uitgestippeld. Er zijn reeds enkele ontwerpen gereed. Dan is er nog een fietsroute ontwor pen onder de titel „Ontdek Neder land op de fiets". Tenslotte wil de contactcommissie een nieuwe streekfolder laten druk ken in een oplage van 100.000 exem plaren, waarmee men hoopt drie jaar lang aan de vraag te kunnen vol doen. De kosten hiervoor bedragen f 4.000,-. „In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen", - aldus de heer Vink, „hebben we veel te maken met dagtoerisme. Hoewel het moeilijk is hierover cijfermate riaal te vergaren, blijkt toch wel uit andere cijfers, dat de belangstelling groeit. Er worden duizenden folders aangevraagd. De financiële mogelijk heden zijn helaas weer te beperkt om iedereen tevreden te kunnen stellen. „Hoewel de hotellogiesinformatie- dienst een provinciale aangelegenheid is, is de contactcommissie V.V.V.'s- Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen dit jaar ook begonnen met deze servicever lening, om te voorkomen dat toeris ten tevergeefs naar Zeeuwseh-Vlaan deren komen, omdat er geen bedden meer beschikbaar zijn". DEN HAAG (ANP) Nu de prij zen van de peren erg laag zijn is de export toegenomen. Vooral naar West-Duitsland worden op het ogen blik heel wat Nederlandse peren verladen. Blijkens een overzicht van het uitvoercontroiebureau voor tuin- bouwprodukten was de export in de week van 30 september tot 5 oktober in totaal 1523 ton, een recordhoe- veelheid voor dit seizoen. Hiervan ging 1121 ton naar West- Duitsland, terwijl kleinere hoeveel heden bestemd waren voor Dene marken, Engeland, België en Luxem burg, Frankrijk en Ierland. Vooral de rassen Légipont, Bonne Louise d'Avranches en Conférence namen bij deze export een belangrijke plaats in. (Van een onzer redacteuren) ZUIDDORPE De ruim 500 meter lange, grillig gevormde waterplas ,,'t Vaardeke" in het gehucht „De Muis" aan de noordkant van Zuiddorpe is thans geheel verdwenen. In ruilverkavelingsverhand werden de om liggende dijken geslecht. De grond werd in het Vaardeke gestort. De eeuwen oude bomen van dit bij uitstek fraaie stukje natuurschoon werden gerooid, de uitgestrekte weiden rondom herschapen in polderland. Eeuwenlang werd door de jeugd in de wintermaanden op het water van het Vaardeke geschaatst. Als het ijs „afgereden" was, trok men naar het „Boerengat" en vandaar weer naar De Brabandersput. Enkele tientallen jaren werd een deel van het Vaar deke langs de St.-Marcusstraat door de gemeente Zuiddorpe gehuurd als vuilnisbelt. Daardoor werd de wa terpartij hoe langer hoe kleiner. Door de ruilverkaveling is Zuiddo-pe zon der vuilstortplaats komen te zitten en missen velen een vertrouwde wan delroute. DE TWEEDE harttransplantatie in Argentinië is gisteren in een kliniek te Lanus, dichtbij Buenos Aires, uit gevoerd. De naam van de patiënte, een achttienjarig meisje, en de donor zijn onbekend. (ADVERTENTIE) U hebt immers een salaris of andere inkomsten! Kies dan ook de makkelijkste manier van ontvangen en betalen: via de Postgiro. Een handig boekje „Wat u met uw postrekening kunt doen..." ligt bij elk postkantoor voor u klaar. Daarin vindt u alles over de eenvoud en het gemak van zo'n postrekening, over de tijd- en geldbesparing, rentegevende rekeningen bij diverse spaarbanken enz. en 50 JAAR I 19I8-19< 58 Voor bestaande rekeninghouders (nu al 1.600.000) is het boekje al even nuttig. De service is zo uitgebreid dat lang niet iedereen volledig profiteert van alle postgiro-mogelijkheden. Daarom krijgen alle particuliere rekeninghouders het boekje thuisgestuurd. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST van en voor ons allemaal Volgens de overlevering was rond het jaar 1900 eigenaar van het Vaar deke de toenmalige burgemeester vam Zuiddorpe, de heer Van Haelst. Hij woonde op een boerderij in het ge hucht „De Muis". Het was in circa 1913, dat de familie J. Dieleman (toen de enige protestantse familie in de gemeente Zuiddorpe), de boer derij van de familie Van Haelst ging pachten. Van de heer Dieleman is bekend dat hij een groot vriend van de jeugd was. In de zomermaanden mochten de kinderen bij het Vaarde ke alle mogelijke sporten beoefenen. De kinderen Dieleman trokken allen naar andere gemeenten. De eige naar van het bioscoopgebouw ,,'t Centrum" te Axel (thans super markt) en de exploitant van een schoenmagazijn in de Axelse Noord straat zijn afstammelingen van Jan Dieleman. 't Vaardeke was zeer in trek. Niet alleen bij de bewoners van Zuiddor pe, maar ook van de gemeente Axel. Vooral de uitgestrekte tuin bij 't Vaardeke, grenzende aan de Mar- cusstraat was een gewilde attrac tie. Vlak voor de tweede wereldoor log werd eigenaar van de boerderij bij 't Vaardeke, de heer René d'Hert. FOTO BOVEN Zo zag wijlen de Maastrichtse kunstschilder en directeur van de kunstnijverheidsschool te Maas tricht, de heer Joseph Postmes ,,'t Vaardeke", toen het natuurschoon nog onaangetast was. (Vervolg van pag. 1) Piet Koot vervolgt: „Maar de pu blicatie die op 5 oktober is versche nen noem ik geen rechtzetting. Ik meen dat ik recht heb op een niet mis te verstane rehabilitatie, waarin duidelijk wordt gezegd, dat het niet om mij, maar om die andere Koot gaat. Ik praat nog maar niet over de anderhalve snipperdag, die ik voor deze affaire heb op moeten nemen, al kan mijn gezin van vijf kinderen f 45 best gebruiken. Ik heb er geen enkele vergoeding voor gehad. Er is me zelfs geen excuus aangeboden- Door niemand. Dat is toch wel het minste dat men had kunnen doen. Wij, mijn vrouw en ik, mijn kinderen, mijn familie zijn pijn lijk door dit alles getroffen. Volgens mij dient dit afschuwelijk misver stand op een royale manier te wor den rechtgezet en niet te worden afgedaan met een onooglijke, niets zeggende publikatie." „Laat ik beginnen met te zeggen, dat ik de gang van zaken erg be treur", aldus reageerde de procu reur mr. Ruygrok. „De heer Koot zal zeker nog van mij horen. Dat is niet meer dan mijn plicht. Toen ik de opdracht ontving voor faillissementsaanvrage van een ze kere P. Koot in Oosterhout, is door ons geïnformeerd bij het bevolkings register in Oosterhout. Daar bleek deze Koot niet ingeschreven, of schoon hij wel op het bewuste adres woonde. Het vermoeden werd uitge sproken, dat de gezochte Koot in Breda had gewoond, waarop onzer zijds bij het bevolkingsregister te Breda werd geïnformeerd. Daar werd ons het adres verstrekt van Petrus Johannes Koot, Olmstraat 30 Daarop is door ons het faillissement aangevraagd van P. J. Koot, wonen de te Oosterhout, doch ingeschreven te Breda, Olmstraat 30. Ik dacht aan de verkregen informatie van de ge meente Breda voldoende te heb ben". Maar dat dia informatie volstrekt onvoldoende was, blijkt wel heel frappant uit de overwegingen, die de Bredase arrondissementsrecht bank in zijn beschikking van 4 ok tober heeft vastgelegd. „Gebleken is," aldus de rechtbank, „dat de procureur van geopposeerde, alvo rens tot indiening van de faillisse- menitsaanvrage over te gaan, onvol doende informaties heeft ingewonnen m.b.t. de juiste personalia en de werkelijke woonplaats van degene, die het door geopposeerde terzake van geleverde goederen gevorderd bedrag verschuldigd is. Dit verzuim heeft tot gevolg gehad, dat opposant (Piet Koot, red.), die met deze zaak totaal niets van doen heeft ten on rechte in staat van faillissement is verklaard. De rechtbank is van oor deel, dat de procureur van geoppo seerde zich door dit verzuim in zijn bediening is te buiten gegaan en derhalve tot betaling uit eigen beurs van alle hieruit voortvloeiende kosten dienit te worden veroordeeld. „Die kosten belopen een bedrag van f448,50 in totaal. Aan de overwe gingen die de arrondissementsrecht bank Breda voor de vernietiging van 't vonnis van 13 september heeft laten gelden spreken voor zichzelf en maken elk commentaar verder overbodig. (Van een onzer verslaggevers) GOES De stichting Vakopleiding „Smecoma", die zich bezighoudt met de vakopleiding in de mtaalnijver- heid, zal op 24 oktober de door ha-ar toegekende diploma's in de catego rieën „aspirant", „gezel" en „mon teur" uitreiken aan een groep jon ge kandidaten uit Goes. De diploma uitreiking vindt plaats in de l.t.s. aan de Bergweg- Er zal o.m. een film worden ver toond. De stichting „Smecoma" is in het leven geroepen door het bedrijfsle ven in de metaalndj verheid en ver zorgt de opleiding tot vakman in het midden- en kleinbedrijf. Er is een tweejarige primaire opleiding tot aspirant, na een vooropleiding op een l.t.s. en een tweejarige voortgezette opleiding tot gazel, respectievelijk monteur. De studie is vrij zwaar. Van belang bij deze opleidingen is, dat zij aansluiting geven op de nieu we technische ontwikkelingen in de metaalnijverheid. Dit jaar kon door „Smecoma" aan bijna duizend kan didaten in ons land het diploma uit gereikt worden In Goes ontvangen 21 jonge vakmensen met ambitie, het diploma. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De actie voor het overdekt zwembad in Middelburg mag zich in een grote belangstelling verheugen. Een belangstelling, zo bleek gisterochtend, die zich zelfs uitstrekt tot de nachtelijke uren Enkele, waar schijnlijk jeugdige, Middelburgers waren niet tevreden met de stand op de geldmeter voor het stadhuis, die het bedrag, dat de actie heeft opgebracht, aangeeft. Zondagnacht beklommen zij de steiger van het stadhuis en namen het touwtje van de meter zelf in handen. De volgende ochtend bleek deze meter het bedrag van fl. 125.000.— aan te geven. Dat was ruim fl. 30.000.meer dan voor deze manipulatie. Dat von den zij bij nadei inzien ioch niet voldoende, zodal zij de volgende nacht ei nogeensfl. 50.000.bijtrokken. Enige stipte ambtenaren van de gemeente hebben, hoewel zij het bedrag graag in de kas van het acti™ -nité badder gezien, de meter toch maar weer laten zakken tot het luiste. Echter in de hoop dat de optimistische „meterophalers" binnenkort toch gelijk zullen kragen. Daar ons uit mededelingen van de heer Mechelink in „In gesprek met" van 8 oktober j.l. is gebleken, dat deze ondanks zijn nog jeugdige leef tijd, in bepaalde gevallen overeen bijzonder slecht geheugen blijkt te beschikken en verder ook nog on juistheden vertelt, hebben wij ge meend op e.e.a. nader te moeten in gaan. Wanneer de heer Mechelink om te beginnen, zegt dat de samenwerking tussen de verschillende hengelaars niet zo erg vlot, dan bedoelt hij waarschijnlijk de wedstrijdvissers op zoetwater, in Zeeuwsch-Vlaanderen dat het aantal wedstrijdvissers op zoet water, in Zeeuws Vlaanderen zeer gering is, het zou wel een heel klein eenheidje worden dat de grens overtrok naar België. Het kleine aantal in onze vereniging kan het overigens goed met elkaar vinden. Dat hij in 1964 en 1966 kampioen van Zeeland was, mogen de lezers wel weten, maar dat het aantal deelnemers toen resp. 28 en 29 be droeg laat hij onvermeld. Eveneens is hij vergeten te melden dat hij bij het Nederlands Kampioenschap in 1965 te Alkmaar op de 117e plaats eindigde van de 167 deelnemers.( is het misschien daarom dat er vol gens hem in 1965 geen Kampioen schappen werden gehouden?) en in 1966 op de 156e plaats van de 166. Is het hem verder bekend dat in 1965, 7 leden van onze vereniging voor hem eindigden en in 1966, 11, en dat zonder 2 minuten extra. Dat hij eerst lid was van G.O.A. te Axel is niet juist, hij was reeds eerder lid van de H.S.V. „De Platzak" te West- dorpe, waar hij volgens zijn eigen woorden, zijn eerste jeugdkampioen schap won. Dat hem na vier jaar lidmaatschap van onze vereniging zou zijn gezegd dat hij maar beter weg kon blijven, daar hij alle prij zen wegpikte, moeten wij ten stel ligste ontkennen, daar hij evenals ie der ander lid, eind 1967 een schrij ven ontving met bijgevoegde ant- woordstroo-k, waarin hem werd ge vraagd of hij in 1968 lid wenste te blijven van onze vereniging. Dat hij al de prijzen wegpikte, daar zal door de leden hartelijk om worden gela chen wanneer zij dat lezen, want uit gezonderd een enkele maal stonden andere leden voor hem op de uit slag, uiteraard ook vele niet Axe laars welke het wel bij ons kunnen vinden en waarvan zelfs ook de heer Mechelink nog wel het een en ander kan leren. Mogelijk wringt hier de schoen een beetje bij de heer Meche link. Dat de onderlinge verstand houding in de vereniging niet zo best meer zou zijn, moet zeker blijken uit het steeds met succes organiseren van grote internationale hengelwed- strijden, o.a. op 24 augustus j.l. met 313 deelnemers. Mocht dhr. Meche link het nog niet weten, deze wed strijd waarvan de opbrengst bestemd was voor de bejaarden, bracht f 800,- op, terwijl voor de deelnemers toch voor een bedrag van f 1300,- aan prijzen beschikbaar was. Bij de 64 prijswinnaars was echter niet de heer Mechelink. Denkt de heer Me chelink dat bij een slechte verstand houding onderling zoiets kon worden bereikt. Dat hij onlangs het club kampioenschap snelvissen organiseer de is een grote leugen, het is n.l. zo, dat hij van het bestuur toestem ming had om met enkele andere le den een dergelijke onderlinge wed strijd te organiseren, echter onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat de wedstrijd werd georganiseerd los van de vereniging. Dat hij de beste Axe laar 2 minuten extra gaf. lijkt mis schien sportief, maar is zeker niet eerlijk tegenover de andere deelne mers. Dat hij van vereniging gaat veranderen verwondert ons niet, wij zullen dit waarschijnlijk nog wel va ker zien gebeuren, maar dat het de tweede maal zou zijn is niet juist, daar hij achtereenvolgens lid was van H.S.V. „De Platzak" te Westdorpe H.S.V. „Geduld - Overwint - Alles" te Axel „Koewachtse Hengel- vereniging" te Koewacht en de Bel gische hengelvereniging „Sparta - Gent", voor welke vereniging hij reeds deelnam aan de wedstrijd op 24 augustus j.l. Dat de heer Meche link de lage klassering bij de Ned. Kampioenschappen toeschrijft aan het vissen op stromend water, daar kunnen wij 't in geen geval mee eens zijn, wij zijn n.l. van mening dat dit enkel en alleen komt omdat de Zeeuwse deelnemers nog veel moeten leren, ook de heer Mechelink! Wij willen besluiten met de heer Meche link er op te wijzen dat men de vis niet uit het water kan praten, was dit wel het geval, dan zagen wij in hem een groot kampioen. De vol gende verenigingen waar de heer Mechelink in de toekomst de gele deren komt versterken, wensen wjj bij voorbaat geluk. BESTUUR H.S.V. „GEDULD OVERWINT - ALLES te Axel. (ADVERTENTIE) Dringt direct door tot aan de haard van de pijn öeumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt \lgesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken poedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te J verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog.

de Stem | 1968 | | pagina 5