DIRECTEUR ECONOMISCH TECHNOLOGISCH INSTITUUT IN ZEELAND MEENT: Kernenbeleid is knutselwerk heetman Niet alle kernen „een beetjeontwikkelen M. P. Buter halve eeuw bij de belastingen Koude nachten B. en w. Goes willen straten onttrekken aan verkeer In gesprek met E. van Ruijmbeke WALCHEREN VLISSINGEN at en waar VANDAAG MORGEN Commentaar De vogels Moerdijk Stagnatie fit-Gele Kruis bepleit grotere belangstelling voor het districtswerk Bewondering VOGELPLAS GEDOEMD TE VERDWIJNEN IN RENESSE Mundiana tapijt-informatie met handige kleurenkiezer gratis! Hotel „DE LINDE" Gouden gladiool voor kwekers uit Dreischor B. EN W. VAN BROUWERSHAVEN Werksituatie Vlissingen kwetsbaar Zeldzaam jubileum in Terneuzen Ingebroken in bungalow OP ZATERDAGEN: Drukte in De Put van Terneuzen DE STEM VAN WOENSDAG 16 OKTOBER 1968 K.V.P. De K..VP. afdeling V]| ingen wil ernst maken met het h rekken van leden en het publjgt. iet algemeen in de zaken van het i? tuur. Pt' Zij heeft zich voorgenomen om ïaast de maandelijkse werkgroep' lenkomsten - vóór de belangrijk,!' ■aadsvergaderingen de leden en k angstellenden uit te nodigen vo :en bespreking. De raadsfractie hert ip zich genomen hierbij steeds do* tnige leden vertegenwoordigd te Op vrfjdag 18 oktober a.s. zal terste bijeenkomst gehouden word? n het gebouw van „De Werken? teugd" Dr. Ottestraat 3 in Vlissj,^ Westkapelle Zendingsavond Het bestuur vsr ie School met de Bijbel te Westla telle houdt vrijdag een zendin»,' ivond in het jeugdgebouw. De A. Stringer, vroeger onderwijzer aa« leze school en thans werkzaam A :endeling in Kongo, spreekt dan im /ertoning van dia's over: „Ook Afti ca voor Christus". De chr. zangvet jnigingen Hosanna uit Zoutelande en hooft den Here uit Westkapelle, on. Ier leiding van de heer J. Hekhuii sullen hun medewerking verlenen Van onze adverteerders OPENING BOETIEK IN GOES Te Goes is officieel de nieuwe ooetiek „De Spinne" geopend. De aoetiek heeft een plaats gevonden aa» de Kreukelmarkt 3. Eigenaars van ,De Spinne" zijn Milly en Rob Gijs- wijt. Milly Gijswijt, ex-mannequin, en Rob Gijswijt, ex-vertegenwoordl. ger in damesmode, hebben juist je damesmode gekozen, omdat beiden thuis zijn in deze branche. Niet al leen jurkjes, maar ook handgemaak te schoenen van Jan Jansen uit Am- sterdam zijn te koop. Op de vraag waarom juist Goes als plaats voor de nieuwe boetiek gekozen is, ant woordt Milly Gijswijt, dat in de boe tiek in Vlissingen veel kopers uit Goes en omgeving kwamen. Het echt paar Gijswijt hoopt met de nieuwe vestiging aan deze klanten tegemoet te komen. In „De Spinne" geheel nieuw in- gericht met de medewerking van Ton de Ruyter, zijn onder meer mo dellen uit de collecties van Dior, Yves-Saint Laurent, het modehuis Wollis uit Londen en de Middelburg se ontwerpster Marielle Bolier. OES Gemeentehuis 19 uur Raadsvergadering De Korenbeurs 20 uur Modeshow modehuis „Rita" N'ÏV'ERPEN Oapitole Verdrag met de dood 14 jaar Savoy Zondige jeugd 18 jaar Astra The bin Gundown a.l. Aanvang 12, 14. 18, 18, 20 en 22 uur Rex 10. 12. 14, 18. 18, 20 en 22 uur Arrest op bevel 18 Jaar Rubens 14.30 en 19.30 uur Gejaagd door de wind Ambassades 12, 14.30, 16.50, 19.10 er. 21.30 uur De Laureaat 18 jaar As'rid 10, 12.10. 14.20. 16.50, 19.10 er 21.30 uur Yours mine and ours aJ. Quellin 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Zwartbaards geest aX ENT Scala Peyrol, de vrijbuiter 18 jaar Agm-a De twee wezen 14 jaar Normandie Goldfinger 18 Jaar KNS 20 uur De bruiloft van Figw RUGGE Zwart Huis Weerschijn in een gouda oog 18 jaar Forum De cracks a.l. Capitool Buffalo Bill a.l. Scala De schuld van de pU 18 jar Stadsschouwburg 20 uur Slippers LIS SINGEN Dansschool „De Jonge" 20 UUtf Modeshow van Modehuis „Rita NTWERPEN Bioscopen: Als onder Vandaag. KNS 20 uur Kleine moordenaars ENT Bioscopen: Als onder Vandaag. RUGGE Bioscopen: Als onder Vandaag. De Korrekelder 20.30 uur Het leven een klok Met de bescherming van de na tuurgebieden, waartoe ook vogelbroedplaatsen behoren, |s |,et vreemd gesteld. Nog niet zo lang geleden namen wij kennis van een ministerieel besluit om een vei lig tracé van een waterkering bij Waarde in een minder veilig tracé te wijzigen, om de vogels die daar wo nen ter wille te zijn, en nu verne men wij dat een blijkbaar unieke vogelbroedplaats bij Renesse wordt opgeofferd aan recreatiedoeleinden. De logica van beide maatregelen ontgaat ons volledig en wij hebben is indruk dat onze gevederde vriendjes er precies eender over zouden denken, indien hen ten minste een brein was gegund. Bij Waarde ging het om een dijk in het kader van het Deltaplan. Een waterkering, die de hoogste graad van veiligheid voor de mensen en dieren dient te garanderen. Zo'n dijk aldus hebben de ingenieurs vastgesteld, moet een vloeiend ver loop hebben en voor Waarde gold dan ook dat de dijk ten dele door een schorrengebied moest lopen, wilde het maximum aan betrouw baarheid bereikt kunnen worden. Maar op de schorren wonen vogels en met het oog op deze dieren is ra een lange procedure, besloten dat de optimale technische eisen dienden te wijken voor de wens van de natuur- en landschapsbescher- mers: neem de vogels hun schorren niet af. Bij Renesse is men bezig met het dempen van een deel van een plas, waar (volgens de voge'wacht Schou- wen-Duiveland) unieke vogels te vinden zijn. Daar geldt het adagium-, I fclhet oog op de recreatiebelan- genmoeten de vogels wijken. Er is I een camping vlak in de buurt. Wij weten dat er in bestuursmaat regelen grote onderlinge verschil len kunnen zijn, maar in de beide genoemde kwesties is de afweging van belangen zo volstrekt onbegrij pelijk uitgevallen, dat Het een tikje onrustbarend begint te worden. In Waarde geldt deze onrust de vei ligheid van een streek die in 1953 het nodige heeft meegemaakt en in Renesse hebben wij oprecht met de vogels te doen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Drs. M. Ver. burg, directeur van het Econo misch Technologisch Instituut in Zeeland, heeft het regionale in dustrialisatiebeleid in Nederland met zyn 51 groeikernen „knutsel werk" genoemd in vergelijking met de omvangrijke industriële herstructureringen, die plaatsvin den in bijvoorbeeld Frankrijk, Italië en Rusland. Voor hem „geen gehakktetak van parochies" om zoveel mogelijk be drijvigheid naar zich toe te trekken maar wèl het inrichten van indu striecomplexen en groeipolen, die een eenzijdige trek naar de Rand stad en een versnippering van in vesteringen zou kunnen voorkomen. Drs. Verburg sprak gisteren tot vertegenwoordigers van de drie vak centrales, die een werkbezoek aan Zeeland brengen. Tijdens de eerste dag van het werkbezoek stond de zeehavenontwikkeling centraal. Drs. Verburg vond dat de rege ring een slecht doordacht industria lisatiebeleid nastreeft. Zij probeert z.i. met man en macht industrie naar het noorden van het land te krijgen ondanks het feit dat dit gebied slecht ligt. De nieuwe zeehavens aan de Westerschelde hebben, volgens drs. Verburg, daarentegen zeer sterke perspectieven. Hij toonde zich in dit verband een fel tegenstander van het standpunt dat Rotterdam al maar moet blijven groeien, omdat daar de transportkosten zoveel gunstiger zou den zijn. Die voor het Westerschel- degebied zijn z.i. even gunstig. Mr. J. van Aartsen bracht tijdens een officiële ontvangst van het ge- zelfschap de Moerdijk-kwestie ter sprake. Hij herhaalde het standpunt dat de Zeeuwen voorstander zijn van een industrialisatie van het Moerdijk- gebied. „Waar we echter ernstig be zwaar tegen hebben is dat er een ka naalverbinding tussen het Moerdijk- gebied en het Waterweggebied zal worden gegraven. Dan ontstaat er een zeehaven, waarvoor het rijk hon derden miljoenen moet uitgeven. Dat zou naar onze mening zeer nadelig zijn voor de ontwikkeling van het Westerscheldebekken, want ook de regering kan elke gulden maar één keer uitgeven". De heer Van Aartsen zei zich te realiseren dat er nog geen beslissing is genomen over industrievestiging in het Moerdijkgebied met een verbin ding naar zee, maar, zo voegde hij hier aan toe, „ergens in ons achter hoofd houden wij toch rekening met die mogelijkheid". Hij bestreed een dergelijke ontwikkeling ook op pla nologische gronden. Niet aHeen zou de waterhuishouding in West-Neder land in moeilijkheden kunnen ko men, ook de leefbaarheid van de Randstad is z.i. in het geding. De commissaris van de koningin 'Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In het jaarver- «g over 1967 van de provinciale »na Het Zeeuwsche Wit-Gele Kruis wordt gepleit voor meer aandacht ™W het districtswerk. Naar de se cretaris, P. F. van Hootegem, in het oorwoord opmerkt, is een inbreng district vooral nodig met het 8 op de plannen tot een verder gaande samenwerking met de zuster- rgarusaties op provinciaal vlak, aar landelijk voorbeeld. De afdelin- LVuden' kV de verlangde samen- den ng' ^Un ze^standigheid behou- ..PeLaantal leden van het Zeeuw tje Wit-Gele Kruis blijft geleidelijk (»cPer 1 januari 1968 waren het L In het jaaroverzicht 1967 gemeld, dat acht afdelingen rn» gebruik maken van de ad- w! «leve diensten, die mejuf- v- d. Voorde, die in maart Vm iaar in dienst trad, verleent, fm» Zeven aWelingen stelt me juf- lt»v d Voorde de financiële jaar- st(« n samen.Voor de wijkverpleeg- werd een bijscholingscursus ">ering gegeven. constateerde dat de ontwikkeling in het Westerscheldebekken stagneert. Verschillende ondernemingen in het Westerscheldegebied hebben toekom stige uitbreidingen afhankelijk ge steld van nieuwe vestigingen, zo zei hij. De heer Van Aartsen zei niet altijd het gevoel te kunnen onder drukken dat Zeeland wel eens wordt benadeeld, doordat het niet voldoen de voorzieningen krijgt. C.N.V.-voorzitter J. van Eibergen, die als woordvoerder van de vakcen trales optrad, zegde toe dat de vak bonden al het mogelijke zullen doen om de verlangens van de Zeeuwen zo goed mogelijk te behartigen. De heer Van Eibergen kon het in dit gehele verband niet nalaten zijn bewondering uit te spreken voor het ondernemerschap van Rotterdam. „Waar wij nog maar aan denken, doen zij al", zei hij. Eerder had hij gezegd: „Het wordt ons wel eens zwaar te moede als je ziet welke touwtrekkerijen er in Nederland gaande zijn om, ieder voor zich, zo veel mogelijk voorzieningen voor in dustrialisatie binnen te krijgen". Hij zag hiervoor nog geen oplossing. De heer Van Eibergen pleitte voor sa menwerking met de Belgen op het gebied van de zeehavenontwikke- trlfeU'kz'c'1*en voor donderdag en Af !6; °P^W door het K.N.M.I.: gen ,u?en' later meer opklarin- üik u J m ket binnenland tame ly uachten. n>idX^llifV^0ruilTichterl in ciJfers ge- V™ j Nederland: •°°r donderdag: Wigewol" t0t 40 Procent! min.-temp.: tien noJ!Taal tot 3 Sraden bene- normaaMnt li max-"temP-: ongeveer "aal- Irann graden beneden nor- Haai Dn op aen geheel droog et- Periode van°ee-nt' kans op een droge cent mmstens 12 uur: 40 pro- Voor vrijdag: totn:510l°l50 Praeent; min.-temp. "■ax-temn? heneden normaal, darten °,ngeveer normaal tot 3 ee"geWw?d<?n normaal: kans op ka«s opL ?°g etmaal: 40 Proeent dons 12 uur- si?86 periode van min- "ur. 60 procent. De totale inkomsten van de af delingen bedroegen in 1967 ruim f 726.000,-. De totale uitgaven liepen op tot ruim f 755.000,-. Aam contribu tie ontvingen de afdelingen een be drag van f 241.589,95- De gemiddelde contributie bedroeg iets meer dan f 14,- per jaar. Aan gemeentesubsi- dies werd ontvangen f 159.772,95. Elders in het jaarverslag wordt nog even teruggekomen op de plan nen tot nauwere samenwerking tus sen de drie kruisverenigingen in Zee land. Er werden in 1967 geen con crete resultaten geboekt, maar de vooruitzichten op nauwere samen werking zijn op het ogenblik gunsti ger geworden. Het verslag weerspie gelt de toename van alle activiteiten op nagenoeg elk gebied van de ge zondheidszorg, met grote nadruk op de prenatale zorg, de geestelijke volks gezondheid en de reumabestrijding. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) RENESSE Het verenigings blad van de vogelwacht „Schou- wen-Duiveland" signaleert onder een alarmerende kop het gevaar, lat een unieke vogelplas te Re nesse aan recreatiedoeleinden zal worden opgeofferd. Een deel van de plas zal wor den gedempt. Met de aanvoer van grond is reeds een begin ge maakt. De plas, zes hectare groot, ligt achter struikgewas verbor gen en is over het algemeen al leen bij de liefhebbers en zoekers van natuurschoon bekend. Het water in de plas is zeer visrijk en dat is er de oorzaak van dat hier veel vogels een voeder- en broedplaats hebben gevonden. De vogelwacht noemt het, spre kend met kennis van zaken, het mooiste binnenwater van geheel Schouwen. De plas ligt tussen de Luieweg, de Capelweg en de camping „Schouwen". Een ander gevaar, aldus het blad, bedreigt het gebied bij „Biesterveld" en „de Oude Hoe ve" te Haamstede. Er zijn plan nen voor de aanleg van een ont- sluitingsweg naar het strand. De ze nieuwe weg voert precies door twee natuurreservaten. Bij het plan behoort de aanleg van een parkeerterrein. (ADVERTENTIE) Mundiana is kamerbreed tapijt van Balamundi. In 7 kwaliteiten: Milos, Kronos, Paros, Calypso, Atlas, Ceres en Pandora. Vier meter breed. Voor een kamer van 4x5 meter hebt u al Mundiana van wand-tot-wand voor 445 gulden. (Exclusief legkosten). Wilt u meer weten? Vraag even het com plete Mundiana informatie-pakket met heel veel wetenswaardigheden over tapijt. Met staaltjes en de praktische kleurenkiezer, om u thuis te helpen bij het vinden van harmonieuze kleuren voor uw interieur. Briefkaartje naar Balamimdi Nederland N.V., Hulzen NJL yr/bi 68-8 rev. 1 VICE-PRESIDENT Humphrey heeft gisteren zijn standpunt inzake een stopzetting van de Amerikaanse bom bardementen op Noord-Vietnam na der aangepast. Momenteel vond hij de stopzetting van de bombardemen ten een aanvaardbare maatregeL (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerschelde schotel. Vakbondsbestuurders in de Sta tenzaal van het provinciehuis te Middelburg. Van rechts naar links drs. C. Verburg en ir. M. de Vink. ling. „We moeten eens ophouden met over rampgebieden in ons eigen land te spreken. We vormen maar een provincie in Europa". Op het gebied van de internationale samenwerking kunnen de vakbonden z.i. een steen tje bijdragen. Binnenkort zullen het C.N.V. en het N.K.V. een gesprek hebben met de Belgische christelijke vakorganisaties. Eerder deze week berichtten wij reeds dat het N.V.V. en de socialistische vakbond in Bel gië een soortgelijk overleg zullen na streven. Drs. Verburg achtte samenwerking met België de enige mogelijkheid om het Deltabekken tussen Rotterdam, Antwerpen en Rijssel uit één stuk te programmeren. Ir. M. de Vink, directeur van de Provinciale Planologische Dienst in Zeeland, ging nog een stapje verder. Hij betoogde dat de planning van het Deltagebied, zowel economisch als ruimtelijk, gezien moet worden als onderdeel van een integrale West- europese planning. (Van een onzer verslaggevers) DREISCHOR De betekenis van Zeeland als bloembollenstreek neemt toe. Zuid-Beveland en Schouwen be horen tot de gebieden waar uitste kende produkten worden gekweekt. Dit is bevestigd door de toeken ning van „de gouden gladiool", uit geloofd door het Hollands Bloem bollenhuis te Lisse, aan de gebr. J. en K. van der Linde uit Dreischor. Tijdens een plechtigheid in het dorpshuis werd de onderscheiding uitgereikt. In heel Nederland komen slechts drie bloembollentelers per jaar in aanmerking voor deze prijs. (Van een onzer verslaggevers) BROUWERSHAVEN De raad van Brouwershaven heeft uitvoerig gediscussieerd over een beleidsnota van b. en w. betreffende (onder meer) de recreatie als het belang rijkste element in de toekomstige ontwikkelingen. „Het ziin vooral de beperkte financiële middelen, die ons dwingen tot een duidelijk be- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Burgemeester drs. D. Roemers van Vlissingen heeft gisteren tijdens het werkbezoek van de vakcentrales aan Zeeland de kwetsbaarheid van de werkgelegen heid in zijn stad ter sprake gebracht. Vlissingen kan zich volgens drs. Roemers weliswaar gelukkig prijzen met de aanwezigheid van een groot en bloeiend metaalbedrijf als de Koninklijke Maatschappij De Schel de binnen zijn grenzen maar de werkgelegenheid in Vlissingen is z.i. te veel afhankelijk van dit bedrijf. Drs. Roemers sprak van een zorge lijke situatie. De uitlating van de burgemeester werd geplaatst tegen de achtergrond van de stagnerende industriële ont wikkeling in het Westerscheldebek ken. Vlissingen is een van de twee groeipolen in het Westerscheldebek ken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het gebouw van rijksbelastingen in Terneuzen is een zeldzaam jubileum gevierd. De heer M. P. Buter, commies-secreta ris en chef de bureau bij de inspectie der directe belastingen, herdacht het feit dat hij vijftig jaar geleden bij de belastingen in dienst trad. De heer Buter, die op 17 oktober 65 jaar hoopt EEN RING DIE VOOR U ZEGT: IK HEB JE LIEF Waarom heeft juist een ring met brillant voor elke vrouw zo'n bijzondere betekenis? Omdat hetmeerdan elk andergeschenk een symbool is van toewijding en liefde. Bovendien (vrouwen zijn ook praktisch!) een sieraad dat zij bij ieder toiletje kan dragen en dat altijd en voque blijft En tenslotte is een ring met brillant een trots en een waardevast familiebezit. Misschien is er binnenkort een aanleiding om haar die u lief is, op een bijzondere wijze te bedenken? Komt u dan eens aan. Wij zullen u graag onze zeer uitgebreide kollek- tie exclusieve sieraden met brillant tonen. BELANGRIJK! Wij verstrekken bij brillant een uniek Certificaat met diagram, microfoto en exacte gegevens. Een dokument dat u volstrekte zekerheid schenkt over de waarde van uw steen. "Forever" met 5 britlanten 585,- "Springtime" met 1 smaragd en 16 brillanten 2125,- „Solitair.ringen" met 1 steen vanaf 125,- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 oostzeedijk 155-157 rotterdam te worden, neemt op 1 november a.s. afscheid van zijn werkkring. In de kantine van het belastingge bouw aan de Axelsestraat is de jubi laris hartelijk gehuldigd en werden hem van verscheidene zijden cadeaus aangeboden. Daarbij kwam duidelijk tot uiting hoe de heer Buter in brede kring gewaardeerd wordt. Uit alle delen van het land waren collega's en oud-collega's naar Terneuzen ge komen om hem in het zonnetje te zetten. De eerste die de heer Buter, die in gezelschap was van vrouw en twee dochters, toesprak, was mr. J. 'E Hubbeling, hoofdinspecteur-titulair. Deze bood de jubilaris een geschenk in enveloppe aan. Namens de aan slag regelende ambtenaren en de af deling controle sprak vervolgens de heer C. A. Hol, hoofdcontroleur A. De heer H. van der Vies, chef in komstenbelasting en sous-chef, bood namens de dienst een staande sche merlamp aan. De heer Jonker, ont vanger directe belastingen, vertolkte de waardering van de collega's van de ontvangkantoren in Hulst en Ter neuzen. Hij bood een boekenbon aan, Daarna werd nog het woord ge voerd door de heer Pieterse, hoofd bestuurder van de bond van rijksbe lastingen in Nederland, die een vul pen ten geschenke gaf. In zijn dankwoord memoreerde de heer Buter de prettige samenwerking en collegialiteit die hij steeds bij zijn werk heeft ondervonden. De heer Buter kwam als veertien jarige jongen bij de belastingen in Terneuzen in dienst als, zoals dat toen heette, particulier klerk. Hij heeft nooit een andere standplaats gehad dan Terneuzen. In april van dit jaar werd hij onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. leid, dat niet altijd pijnloos zal zijn en niet zonder bepaalde offers kan worden gerealiseerd", zo stelden b. en w. De ontwikkeling van Brouwersha ven moet, zo werd verder opgemerkt worden gezien tegen de achtergrond van hetgeen er op heei Schouwen- Duiveland gebeurt. De bevolkings toename op Schouwen-Duiveland zal, volgens prognoses van het E.T.I., traag verlopen- Het zou dan ook onjuist zijn, vin den b. en w. van Brouwershaven, om alle kernen van Brouwershaven „een beetje" te ontwikkelen. Beter is het, één kern tot volle expansie te bren gen. Gegeven de toenemende bete kenis van de recreatie ais welvaarts- brond, komt Brouwershaven 't meest in aanmerking om tot motor van het omringende gebied te worden ver klaard. (Van onze correspondent) BRESKENS In een onbewoonüe bungalow in de Wulpenlaan te Bres- kens heeft men ingebroken. Dit werd ontdekt toen de eigenaar R. uit Halle (België) een dezer dagen een kijkje kwam nemen. Onmiddellijk werd de rijkspolitie gewaarschuwd. Uit het voorlopig onderzoek kwam vast te staan dat men via het keuken raampje en het vernielen van een spanjoletsluiting was binnengeko men. Door de technische recherche wordt een onderzoek ingesteld. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Burgemeester en wethou ders van Goes voelen er veel voor de Ganzepoortstraat, de Klokstraat, de Lange Vorststraat en de Lange Kerk straat op zaterdagen van 's morgens 10 tot 's avonds 6 uur voor alle ver keer te sluiten. B. en w. redeneren dat in deze straten het verkeer op zaterdag zo in tensief is (met alle last voor het win kelend publiek van dien) dat een dergelijke maatregel beslist noodza kelijk is. B. en w. wijzen erop, dat bij da braderie in 1967 ook straten voor alle verkeer werden afgesloten. De toen opgedane ervaringen waren volgens b. en w. bijzonder gunstig. Voordat b. en w. echter een beslis sing nemen over de eventuele vast stelling van een verkeersmaatregel waarbij vier genoemde straten be paalde tijd worden afgesloten wil het college weten hoe de Goese Midden stand Centrale over één en ander denkt. B. en w. voegen er ln hun brief aan de G.M.C. aan toe, dat het ook nog mogelijk is de genoemde verkeers maatregel slechts voor een bepaald tijdvak vast te stellen. Het tG.M.C.-bestuur heeft aan de leden ln de vier straten een afschrift gestuurd van de brief van b. en w. De leden worden verzocht door mid del van een strookje mee te delen of zij al of niet voor of tegen de afslui ting zijn. Het G.M.C.-bestuur heeft aan de den op dat speciaal op zaterdagen maar een zeer beperkt auto's de kans krijgt in de drukke winkelstraten te stoppen. Het bestuur vraagt zich af wat zwaarder telt: het rustig winke len van het publiek of het spora disch even kunnen stoppen van auto mobilisten voor de winkel van hun keuze. Overigens wordt ln de Lange Kerk straat al geen verkeer meer toegela ten op zaterdagmiddagen. Voordat het G.M.C.-bestuur b. en w. van advies gaat dienen wil ze eerst een globale mening over het pro bleem van de leden in de vier stra ten. De mogelijkheid die b. en w, open laten voor afsluiting van de straten gedurende een bepaald tijd vak, vindt het G.M.C.-bestuur min der aantrekkelijk. Het bestuur wijst erop, dat het pubiek aan elke maat regel wennen moet. Wanneer straten nu weer wel en dan weer niet voor verkeer worden afgesloten kan dat bij het publiek alleen maar verwar ring geven, vindt het bestuur. (Van een oorrespondent) TERNEUZEN Zondagmiddag vertrok de Engelse Texaco Rotter dam (24.000 ton) na enige dagen in de Put verankerd te hebben gele gen om te laden, weer naar zee. Het was de laatste van de schepen die vorige week het beeld van de Schel de op de rede voor Terneuzen be heersten. Met de Taxaco Rotterdam waren het de Texaco Greenwich (50.000 ton), de Deense Elisabeth Maerk (80.000 ton) en de Cyprioot Veritas (14.000 ton), die er ligplaats vonden om lading in te nemen of te lossen. Inmiddels aariveerde zondag de Franse 14.403 ton metende Pengall. De Texaco Australian (80.000 ton) wordt nog verwacht. „HET komt waarschijnlijk door de bui tenlucht, dat ik er zo goed uitzie. De meeste mensen schatten me veel jon ger dan ik in werkelijkheid ben. Hei is toch echt waar. Ik ben 62. Ruim 43 jaar werk ik bij de P.T.T. Mijn hulpjaren inbegrepen". Vlak voor de avondpostbestelling heeft de heer E. van Ruijmbeke, ge boren en getogen in Nieuw-Namen, eventijd gevonden om iets te vertel len naar aanleiding van de onder schei ding „Pro Ecclesia et Pontifice", die hij zaterdag j.l. tijdens een dis trictsbijeenkomst van het N.K.V. te Terneuzen heeft ontvangen. DE heer van Ruijmbeke is niet alleen in Zeeland een zeer bekende figuur in het organisatieleven, maar ook daarbuiten. Hij heeft tal van func ties. Reeds 41 jaar is hij lid van de Kath. Arbeiders Beweging. Vanaf '64 is hij lid van de districtsraad van het N.K.V. in Zeeland. „Ah heel vroeg ben ik terechtgekomen in het organisatiewerk. Ik heb niet meer dan lagere school. Graag had ik verder gestudeerd, maar de gezins omstandigheden lieten dit niet toe. Toch heb ik zoveel mogelijk aan zelf studie gedaan. Dat doe ik trouwens nog steeds. Ik heb een brede belang stelling voor alles wat er in de maat schappij gebeurt. Een even zo grote belangstelling heb ik altijd gehad voor het sociale leven in de breedste zin van het woord. Ik wilde meehelpen het leven van de arbeiders te verbe- teren, maar had daarnaast een open oog voor de andere standen. Ook daar waren moeilijkheden. In die tijd van de K.A.B. en de „Jonge Werkman" moest er nog heel wat afgedwongen worden. Nu is dat wel enigszins an ders." UITERAARD heb ik in dit werk heel wat desillussies moeten verwerken, maar het is toch altijd fijn als je merkt, dat men later op zijn kritiek terug komt, dat je gelijk krijgt. Ik sta nogal makkelijk op tijdens een vergadering in tegenstelling tot de meeste anderen. Ik persoonlijk houd er van spijkers met koppen te slaan. Mij gaat het er om: wat kan ik na een vergadering de buitenwacht vertellen. Men wil meteen weten, hoe de zaken er bij staan". ,IK doe dit werk met heel veel ple zier, maar als ik niet zo'n vrouw had gehad, dan was het beslist fout gelo pen. Daarom vind ik dat zij drie kwart van mijn onderscheiding ver dient. Ze is voor mij altijd een grote stimulans geweest. Ik hoop, dat de jongeren zo enthousiast kunnen zijn om het werk van ons ouderen over te nemen, maar ik wil toch nog even op deze voet verder blijven gaan'!. _LL

de Stem | 1968 | | pagina 3