Tracé pijpleiding bijna zeker door waterwingebied ZEKERE ONGERUSTHEID IN RRABANT EN ZEELAND Zaken vluchten Zeeland Eindhoven per helikopter Nieuwe dekenale aanpak krijgt vastere vorm vijl u wacht sJEELEMANS 1DELBURG J3 DOW BOUWT LATEXFABRIEK BIJ LIYORNO Breda voor Tilburg PERENCRISIS DUURT VOORT Richtingzoeker op reddingboot van Burghsluis r Vreemd „lek" in Zierikzees plein Axeler Ambacht wil plan voor waterbeheersing In gesprek met Minder regen in weekeinde ALI BEHNIA Mevrouw P. H. E. v. B©si|®ii-£@ppens 'ALCHEREN Iwedstrijd in erboekenweek Hoogwater it en waar VANDAAG MORGEN Commentaai Samen uit, gezellig Diploma-uitreiking Centrale Vakopleiding voor Volwassenen Medische faculteit Garanties Reacties Protest van Brugge 40% onder de handelsprij? PERZISCHE TAPIJTEN 't SILVEREN SEEPAERD EXTRA REDUCTIE VAN 25% een kameelzak gratis ontvangt. IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Studiegroepen Algemeen beraad Hofel „DE LINDE DE STEM VAN VRIJDAG 11 OKTOBER 1968 3 een onzer verslaggevers) elegenheid van de Kinds, eek woensdag 30 oktobe- foet zaterdag 9 november ert de jeugdafdeling van I leeszaal en bibliotheek Mid te zamen met de Middelbun' raad een wedstrijd voor km" in 6 tot en met 15 jaar. het thema van de Kinds, 'eek 1968 „Duik in een boek Ier iets mee" mag een voot Drden gemaakt, dat een per n gebeurtenis of een dins uit k uitbeeldt. De keus van dt en is vrij; de lengte en dt van het werkstuk mos» al 100 x 60 em bedragen. Na jzonderheden verschaft d« e leeszaal. 'erkstukken worden geduren. inderboekenweek in de open! szaal en bibliotheek tentoon! De prijsuitreiking vindt za. iddag 9 november om 2 uur zaterdag 12 oktober: rt 6.04 en 18.20 uur, Ter- >.29 en 17.43 uur, Vlissingen 17.13 uur, Wemeldinge 6.43 uur. URa Stadhuis: World Press-photo uur sar van het eskader, 14 J. RZANDE sodil Bar 20.30 uur Frans Bonne 0 uur acht Björndal, 14 j. <EN ■a 20 uur 'rix, 14 j. URG Stadhuis: World Press-photo uur tar van het eskader, 14 j. !E Lozanne 20 uur Jongeren- S ein 19.30 uur Taptoe Maii el 10-12 uur Tentoonstelling EN uur neet, 14 j. G uur 4 j. ;t ïdschap 19.30 uur Les Copata gebouw 20 uur lacht in Jericho, 14 J. PEEN ort 13.30 uur Schieting sta0rl wip 13.30 uur Schieting PE ck 14 uur KaUroenschieting IJK lal 15 uur Bonnenschieting RAAT eere 15 uur Palingschieting IT ck 15 uur Schieting liegher 20 uur Dansen EN 1 20 uur rix, 14 j. uur icht Bjömdal, 14 J. I et rapport over het Het rapport over het Zeeuwse schouwburgbezoek, waaraan wij eerder in deze week uit voerig aandacht hebben besteed, laat, tussen cie tabellen door, inte ressante aspecten van de Zeeuwse samenleving zien. Zo vermeldt het rapport (blz. 23) dat de bezettingsgraad van de schouwburgzalen bij beroepstoneel voorstellingen in Zeeland 81% be droeg en in Middelburg zelfs 89%. nit is het hoogste provinciale per centage en het is dus ook belangrijk meer dan het landelijk gemiddelde van 64%. Mag hieruit nu worden afgeleid dat er in Zeeland van een bloeiend theaterleven sprake is? Bepaald niet. Het hoge bezettingspercentage wijst erop dat de culturele spoeling in Zeeland dermate dun is, dat het pu bliek bij gebrek aan voldoende keu zemogelijkheden vrijwel alles wat wordt aangeboden bezoekt. Hoe te genstrijdig het mag lijken: een re latief laag bezettingspercentage van schouwburgen en concertzalen duidt op het aanbod van een groot diver tissement aan voorstellingen of uit voeringen en op een rijker cultu reel leven. Nog een ander interessant aspect verdient nadere vermelding. Het rapport signaleert een vrij grote mo biliteit van het Zeeuwse schouw burgpubliek. De Zeeuwse schouw burgbezoeker ziet tegen een afstand van 10 tot 15 km rijden van huis naar de schouwburg beslist niet op. Maar dat betekent nog niet dat het mogelijk zou zijn om in de „dubbel stad Vlissingen-Middelburg" tot pro grammacoördinatie te komen. Het is in de praktijk niet doenlijk, om b.v. de Middelburgse schouwburg tot to neelzaal voor de Walcherse kanaal zone te promoveren en de accom modaties te Vlissingen voor concer ten te gebruiken. Zulks lukt niet. De culturele programma's in beide ste den zijn tot op grote hoogten ko pieën. Dat dit het divertissement niet bevordert is duidelijk. Overigens verklaart het rapport uitvoerig dat culturele evenementen in Zeeland vooral worden bezocht door de hogere sociale groepen en j dat speciaal de mannelijke jeugd be- i neden de 25 nauwelijks deel heeft aan hetgeen de beroepsensembles brengen. Er zijn echter tekenen van verandering, bijvoorbeeld in de vorm van schoolvoorstellingen, waarmee men op den duur een nieuw theaterpubliek zonder drem pelvrees kweekt. De pogingen in deze richting verdienen royale steun. i ag^ng (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/BRUSSEL. Het staat nog niet vast welk tracé tie pijpleiding voor liet vervoer van ruwe olie tussen Antwerpen en Rotterdam zal volgen. Het is echter waarschijn, lijk, dat de pijpleiding van Europoort in een rechte lijn naar Numansdorp en vandaar in een eveneens rechte lijn naar Ant werpen zal komen te lopen. Deze veronderstelling werd gis teren in België uit welingelichte kring bevestigd. Dit zou bete kenen, dat de olieleiding slechts één waterweg (het Volkerak) zou hoeven te passeren. De olieleiding zal dus naar alle waarschijnlijkheid het waterwinge bied in de Zuidwesthoek van Brabant doorkruisen. Daarover heeft mr. dr. A. J. J. M. Mes, president-commissa ris van de Waterleidingmaatschappij Midden-Zeeland, op 18 september j.l. zijn ongerustheid reeds uitgesproken. Het waterwingebied van deze maat schappij ligt in de omgeving van Huijbergen en Ossendrecht. De heer Mes zei bij gelegenheid van de opening van een nieuw grondwaterstation in Huijbergen, dat een onverhoopte breuk in een olie- leiding in de buurt van het water wingebied rampzalige gevolgen voor de drinkwatervoorziening met zich (Van onze correspondent) MIDDELBURG Gistermorgen heeft de diploma-uitreiking plaats gevonden van de Centrale voor Vak opleiding van Volwassenen te Mid delburg ten overstaan van de Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf. Het betrof de vakken timmeren en met selen. De vijftien deelnemers voor het vak timmeren slaagden allen. Van de twaalf deelnemers voor het vak metselen slaagden er zeven. De di recteur van de school, de heer F. J. Marinus, toonde zich zeer tevreden over de behaalde resultaten. De uit slag werd bekendgemaakt door de voorzitter van de examencommissie, de heer J. Stoppels. De heer Stoppels richtte een woord tot de geslaagden, waarbij hü ook de overige cursisten een riem onder het hart stak. De hoofdinspecteur-di recteur van de arbeidsvoorziening ln het district Zeeland, mr. J. S. P. Rie- tema, reikte de diploma's uit. Tege lijk werden ook de diploma's uitge reikt aan zeven metaalbewerkers, die in juni examen hadden gedaan voor de stichting Bemetel. Ook werd het woord gevoerd door de consulent van de stichting Vakopleiding Bouwbe drijf, de heer J. Provoost, die naast de examencommissie optrad als se cretaris. De heer Provoost legde er sterk de nadruk op, dat er nog te veel mensen rondlopen die via de Centrale voer Vakopleiding zich een goede toe komst zouden kunnen verwerven, volgens de heer Marinus zou men volgend jaar ook trachten via de te levisie nog meer bekendheid aan de vakopleiding voor volwassenen te ge- Ven. TERNEUZEN De directie van Dow Chemical Europe S.A. te Zürich heeft meegedeeld, dat de maatschap pij bij Livorno, Italië, een styreen- butadieen-latexfabriek gaat bouwen. De fabriek, die in 1970 gereed zal zijn, krijgt de modernste technische apparatuur en zal nauw verbonden worden met Dow's produktiecentra voor latex in Nederland, Duitsland en Engeland. Gegevens over de produktiecapa- clteit en de grootte van de investe ring zijn niet bekendgemaakt. De fabriek gaat latex voor de pa pier-, textiel-, schuimrubber- en verfindustrie alsmede voor de bouw nijverheid produceren. Op het ogen blik vervaardigt Dow te Livorno styron polystyreen. (Van een onzer verslaggevers) BREDA. Het gemeentebestuur van Breda ziet Tilburg als de beste plaats om in Brabant een medische faculteit te stichten. Het gemeentebestuur volgt daar mee het advies van het provinciebe stuur, dat Eindhoven meer geschikt acht, vindt het niet nodig om een eigen geargumenteerd rapport ter tafel te brengen, zoals eerder Tilburg en Eindhoven wel hebben gedaan. B. en w. antwoorden dit op een vraag van het Bredase raadslid drs. Y. van der Werff. Indien echter de mogelijk heid van een samenwerking tussen Tilburg en Eindhoven zou kunnen be staan, geeft het gemeentebestuur van Breda daaraan de voorkeur. mee kan brengen. Vanuit het water wingebied wordt drinkwater gele verd aan Zuidwest-Brabant en Mid den-Zeeland. In het geval van de pijpleiding- plannen kan niet met een moderne grondwaterwet in de hand met de belanghebbenden worden onderhan deld. Wed kan (en zal) de Neder landse regering garanties eisen met betrekking tot de bescherming van het landschappelijk schoon en de waterwingebieden, maar er bestaan geen gedetailleerde voorschriften met betrekking tot de aanleg van een olieleiding door een waterwingebied. In dit verband kan worden herin nerd aan de gang van zaken bij de aanleg van een pijpleiding door het waterwingebied in de Kennemer- duinen ten gerieve van Mobil Oil. Deze leiding is er gekomen, ondanks de bezwaren die daartegen in zijn gebracht. Het besluit van de Belgische rege ring, om onder bepaalde voorwaar den toe te staan, dat er een pijp leiding vam Antwerpen naar Rotter dam zal worden gelegd, heeft, zoals te verwachten was, in België uiteen lopende reacties uitgelokt. De drie oliemaatschappijen, die de concessie hebben aangevraagd (Pe- trofina, Esso en BP), zijn uiteraard tevreden, al zullen zij met de Bel gische regering nog willen onderhan delen over de voorwaarde, waarbij zij verplicht worden de olie in de eerstkomende vjjf jaar voor een be langrijk deel via de Antwerpse ha ven te laten binnenkomen. De heer L. Delwaide, wethouder voor haven- en industriezaken te Antwerpen, noemde de beslissing van de regering in de gegeven omstan digheden de beste oplossing. Het gaat er om de noodzakelijke uitbouw van de petrochemische industrie in Ant werpen veilig te stellen. De beslis sing had z.i. eenvoudig niet langer mogen uitblijven. Aan de andere kant is er voor Antwerpen geen re den om, zoals de wethouder het uit drukte, de gevel van het stadhuis met vlaggen te behangen. Tenslotte verliest Antwerpen éénderde van zijn goederenoverslag aan Rotter dam. De burgemeester van Brugge, de heer P. Vandamme, heeft onmiddel lijk na het bekend worden van de beslissing van de regering, compen serende maatregelen gevraagd aan de minister van openbare werken. Zeebrugge, dat tot de gemeente Brugge behoort, acht zich ernstig be nadeeld door de aanleg van de pijp leiding. De minister is gevraagd 1. Zeebrugge te voorzien van een zeesluis voor schepen van 100.000 ton; 2. de toegang tot de haven van Zeebrugge te verdiepen; 3. het kanaal BruggeGent be vaarbaar te maken voor lichters tot 2000 ton en 4. de autoweg BruggeKortrijk te moderniseren. Deze projecten zullen vele mil jarden franken kosten, aldus de heer Vandamme. Een zoon van burgemeester Vain-ttani- me, volksvertegenwoordiger F. Van damme, zal de Belgische regering in terpelleren over de pijpleiding- kwestie. Zijn voornaamste bezwaar is dat de hele zaak buiten het parle ment om is beslist. (Van onze correspondent) GOES De perencrisis op de Ne derlandse veilingen, die is ingetreden op maandag 7 oktober j.l. duurt nog voort. Op het ogenblik is zeker dat deze crisis ook nog aanwezig zal zijn op a.s. maandag 14 oktober. Gedu rende de crisis kunnen de veilingen peren uit de markt nemen, wat ook op grote schaal gebeurt, met name voor wat betreft de mindere rassen en kwaliteiten. De aanvoeren van pe ren op de Zeeuwse veilingen waren deze week zeer groot. (ADVERTENTIE) De weersvooruitzichten voor za- irvïf en zonda&» opgesteld door het r-A i» op donderdag om 18.00 uur: yüelijke opklaringen, enkele perio des met regen, geringe daling van temperatuur. De weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland lu'den: Voor zaterdag: zon: minder dan 30 procent; min.-temp.: 2 tot 6 graden \en normaal; max. temp.: ongeveer lr ™aa' tot 3 graden boven normaal; *ans op een geheel droog etmaal: 10 P °cent; kms op een droge periode minstens 12 uur: 40 procent, voor zondag zijn de vooruitzichten: lp ™lnder dan 40 procent; min.- m=v 1 4 graden boven normaal; on o P- omstreeks normaal; kans een? t geheel droog etmaal 20 pro- m 'Kans °p een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. De enige Perzische Tapijtenhandel in geheel Europa in het bezit van EIGEN KNOPERIJEN IN PERZIë sinds 1773, met uitsluiting van elke tussenhandel en daarom tegen waar U ook koopt, houdt wederom een TENTOONSTELLING VAN ANTIEKE en HEDENDAAGSE op zaterdag 12 oktober van 10 tot 22 uur en zondag 13 okt. a.s. van 13 tot 22 uur in Stationsplein 1 te Eindhoven. Onze, in augustus gehouden tentoonstelling, had een enorm succes. Velen waren toen niet in de gelegenheid deze te bezoeken; hen nodigen wij nu wel zeer speciaal daartoe uit. Ter kennismaking geven wij gedurende deze tentoonstelling een terwijl elke 10e koper bovendien nog sinds 1773 eigen knoperijen in Perzië DAT IS UW GARANTIE Hoofdkantoor: 3. 3. Viottastr. 29, Tel. 020-715315 Joh. Verhulststr. 105, Tel. 020-795134 Amsterdam - Zuid Inruil van kale kleden mogelijk. jftl» oiy» tayy &1s (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Het feit dat er in Zeeland (nog) geen volwaardige vliegvelden bestaan, wil niet beteke nen, dat er niet gevlogen zou worden. Integendeel. Van tijd tot tijd kan men op een terrein aan de Haarmanweg in Terneuzen een hefschroefvliegtuig zien landen of starten. De machine is in gebruik voor zakenvluchten tus sen de Philipsbedrijven in Eindhoven en voor de vestigingen van de n.v. el ders in ons land, o.a. Terneuzen De luchtverbinding Eindhoven Terneuzen tart de bewering, dat Zeeuwsch-Vlaanderen geïsoleerd ligt. De helikoptervlieger vertelde ons, dat de reis door de lucht van Eind hoven naai Terneuzen slechts een half uur vergt. Het hefschroefvlieg tuig, in charter vliegend, haalt een senlhtid van ca. 200 km per uur. Naar wij vernemen, is het niet (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De plannen om te komen tot een nieuwe dekena le aanpak in Zeeuwsch-Vlaande ren krijgt vastere vorm. Nadat op 10 september de eerste algemene vergadering was gehouden, had dezer dagen in het restaurant van het Sluiskilse ziekenhuis de twee de bijeenkomst plaats. Alle ver zamelde gegevens betreffende no den en behoeften waren nu enigs zins geordend en gebundeld. Door het pastoraal comité werden ze ven werkgroepen en twee studie groepen samengesteld. Deken Segers gaf een toelichting op de opzet van deze negen groepen. De groepen zelf zullen haar afzon derlijke taken en doelstellingen nog nader moeten concretiseren en uit diepen. De terreinen waarop de werk- en studiegroepen zich zullen bewegen, bestrijken vrijwel het gehele maat schappelijk en geestelijk leven. Zo is er een werkgroep, die zich bezighoudt met alles wat te maken heeft met mensen die moeilijk in ge meenschap worden opgenomen, zo als schippers, zeelui, buitenlanders, werklozen, woonwagenbewoners, be jaarden, eenzamen, weduwen en we duwnaars en gehandicapten. Een tweede groep houdt zich be zig met de oecumene en zal zoeken naar terreinen waar een samengaan mogelijk is. Deze werkgroep zal voor al ook stimulerend moeten werken en uiteraard interconfessioneel die nen te zijn. (Van een onzer verslaggevers» BURGHSLUIS De „President Jan Leis", die langzamerhand deel is gaan uitmaken van de haveninventa ris van Burghsluis, heeft naast de verschillende elektronische appara ten waarover dit schip beschikt, een automatische richtingzoeker gekre gen. Het apparaat, in het vakjargon „autogonio" genoemd, peilt en loka liseert de plaats van herkomst van een radiosignaal, uitgezonden door in nood verkerende schepen. Zolang de radio van een in nood verkerend schip blijft werken, kan de redding boot, zich oriënteren op de gegevens die de autogonio verschaft, recht naar het hulpvragende schip toe va ren. Met dit nieuwste stukje zoek- apparatuur aan boord, begint het in wendige van de „President Jan Leis' veel op dat van de legendarische „Seaview" van het futuristische te levisieprogramma te lijken. Dan is er een werkgroep met als arbeidsterrein gemengde huwelijken en onkerkelijkheid. Verder zal een werkgroep de oprichting van paro chieraden stimuleren en contacten leggen tussen verscheidene maat schappelijke groeperingen als mid denstand, arbeidsorganisaties en dienstverlenende groepen. Jeugd en opvoeding, seksualiteit, verloofden en gehuwden zijn onder werpen waarmee weer een andere werkgroep zich zal bezighouden. On der meer zal men trachten meer in spraak te verkrijgen in jeugdstich- tingen, bij gezinsvoogden en het bu reau voor gezinsmoeilijkheden. Voorts zijn werkgroepen actief op het ge bied van de liturgie en catechese, ontwikkelingshulp en charitatieve instellingen. De studiegroepen zullen zich on der meer bezinnen over vraagstuk ken met betrekking tot nieuwkomers, buurt- en wijkwerk, opbouworganen, centralisatie van school- en kerkbe sturen, het contact tussen priesters en leken en de contacten tussen stad en dorp. Uit de werk- en studiegroepen zul- len twee of drie vertegenwoordigers worden aangewezen die zitting zul len hebben in het algemeen beraad dat in de plaats komt van het pasto raal comité. Begin januari zullen de resultaten van de werk- en studiegroepen in het algemeen beraad aan de orde komen. Het is de bedoeling dat het algemeen beraad vier- of vijfmaal per jaar bij eenkomt. (ADVERTENTIE) uitgesloten dat op den duur ook an dere bedrijven in Zeeland van heli kopterdiensten gebruik gaan maken uiteraard naast de normale vlieg- tuigyerrichtingen op het in aanleg zijnde vliegveld in het Sloegebied. De helikopter is bij uitstek geschikt voor kortere vluchten in het kleinere zakenverkeer. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE De dienst van pu blieke werken van Zierikzee is naar stig doende om de oorzaak op te spo ren van een verschijnsel dat in zijn gevolgen op een ondergrondse over stroming lijkt. Omwonenden van het Havenpledn klaagden sinds enige tijd steen en been ov-er het feit dat hun kelders onder water liepen. Er werden al eerder in dit jaar voorzieningen aan de kelders getroffen, maar het euvel bleek daarmee niet verholpen. Toen heeft publieke werken besloten om manmoedig in het „binnenwerk" vain het Havenpledn te gaan rondwroeten om te trachten daar de bron van de moeilijkheden op te sporen Dit zoek werk, dat verricht werd met behulp van een dragline, heeft nog niets concreets opgeleverd. OP grond van de onlangs bekend gemaakte Amerikaanse contingente- ringsmaatregelen mag Nederland in de periode van 24 september jl. tot het eind van dit jaar nog 23 tot smelt kaas naar de Verenigde Staten uit voeren. Voor 1969 bedraagt het con tingent 76 ton. In 1965 en 1966 ex porteerde ons land 43 ton smeltkaas naar de V.S., in 1967 was dat 49 ton. De helikopter start van het terrein aan de Haarmanweg in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De technische dienst van het waterschap „Axeler Ambacht" Is momenteel druk bezig met het op stellen van een waterbeheersings- plan. In dit verband worden drie kaarten ontworpen: een hoogtekaart, een bodemkaart en een peilingkaart. De gegevens worden verwerkt in een rapport. Zeer waarschijnlijk zal het dagelijks bestuur over ongeveer een jaar aan de hand hiervan de hoofdingelanden voorstellen doen teneinde de waterbeheersing van het waterschap te verbeteren. Dit deelde dijkgraaf P. van Hoeve gistermiddag tijdens een vergadering in „De Halle" te Axel, naar aanlei ding van klachten, voorgelegd door hoofdingeland J. de Regt, over de langdurig hoge waterstand in de Zaamslagpolder. De geloofsbrieven van vijf nieuwe hoofdingelanden werden in orde be vonden. De beëdiging zal plaatsvin den in de vergadering van 19 decem ber. De hoofdingelanden besloten una niem de rekening 1966 voorlopig vast te stellen. Bezwaren hiertegen waren tevoren niet ingebracht. Tenslotte werd door het dagelijks bestuur de begroting 1969 aangeboden met de toelichtingsbrief. De begroting wordt behandeld op 19 december. (ADVERTENTIE) II KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerschelde schotel. NOG 55 nachtjes slapen danbreekt het avondje van de vol verwachting kloppende harten weer aan. Tijd ge noeg zult u zeggen, om je er op voor te bereiden. Dat gaat niet helemaal op voor mevrouw P. H. E. van Don- gen-Coppens, Paulus Potterstraat 3 in Oostburg. Als provinciaal leidster (dit jaar voor de eerste maal) van de Zonnebloem-Sint Nicolaasactie „Zon in de Schoorsteen" zit zij met haar gedachten al midden in de pak jesavond. „HOEVEEL gezonden zullen dit keer de voetsporen drukken van de goed heiligman en de zieken, gehandicapte bejaarden en eenzamen verrassen met een geschenkje?", vraagt zij zich af. En zij brengt in herinnering: „Vorig jaar scheen door deze sympathieke actie de zon in meer dan achthonderd Zeeuwse schoonstenen. Op 28 okto ber zal via de radio het startsein voot de Zonnebloem-Sint Nicolaasactie 1968 worden gegeven. „NATUURLIJK kan ik niet zeggen of er dit jaar meer gevers van een pakje zullen zijn. Ik hoop dat het aantal van vorig jaar ver overtroffen wordt. Het is voor de schenker een betrekke lijk klein gebaar van mee-leven, maar voor de ontvanger betekent zo'n ca deautje heel erg veel", zegt mevrouw Van Dongen. „Het is ook helemaal niet de bedoeling, dat het een groot kostbaar geschenk zal zijn. Een klein pakje met een flesje eau de cologne, een chocoladeletter, een paar zak doekjes of een borduurwerkje erin is al meer dan voldoende. Het gaat er immers voornamelijk om de ontvan ger van de attentie het gevoel te ge ven dat hij of zij niet vergeten wordt." HOE kan men een zonnestraaltje in een van die vele honderden daarvoor in aanmerking komende schoorstenen laten schijnen? Dat is simpel genoeg. U schrijft zo spoedig mogelijk een briefje (niet vergeten een postzegel van 20 cent voor antwoord bij te slui ten) aan Zonnebloem-Oostburg, voor de post is dat voldoende, en u ont vangt van mevrouw Van Dongen een formulier met de naam en het adres van een zieke of bejaarde alsmede zijn (haar) leeftijd, geslacht e.d. De ze gegevens stellen u in staat een passend geschenk te kiezen. Het pak je wordt dan voorzien van het inge vulde adresformulier door de gever (Sint, Piet, n.n., maar de afzender mag zich ook met naam en adres be kendmaken) rechtstreeks naar de zie ke of bejaarde gestuurd. HET is de opzet", zegt mevrouw Van Dongen, „dat de zieke of bejaarde een pakje uit een heel andere plaats VAVV wnwyw-y in Zeeland toegestuurd krijgt dan hij of zij woont. Ik maak mij minder zor gen om de namen en adressen van de zieken die voor een zonnetje in de schoorsteen in aanmerking komen, (die worden namelijk in voldoende mate verstrekt door kruisverenigin gen, zieken- en bejaardenhuizen) dan om aanmeldingen van mensen die op deze manier de taak van Sint Nico- laas kunnen verlichten. Ik beschik weliswaar over een lijst van vaste ge vers, maar die is lang niet toerei kend." MEVROUW Van Dongen legt er de na druk op dat de actie „Zon in de Schoorsteen" zich niet beperkt tot zieken en bejaarden met een bepaal de geloofs- of levensovertuiging. „We beogen een algemeen doel", zegt ze. „Elke daarvoor in aanmerking ko mende zieke of bejaarde, zonder on derscheid van godsdienst of kerkge nootschap, willen wc met de komende Sinterklaas met een leuke attentie verrassen."

de Stem | 1968 | | pagina 3