Vrouw en wintermode POLO Niets zo persoonlijk als een gezicht Jeren een fijne e sportieve Silhouet Kleuren Mantels f' sntra naar en jrend naar re en n. modellen mfektie ilk wat wils. ilassiek eter Roklengte Jurkjes inkring ieder d iets anders Broekpakkert Laarzen Iedere vrouw mag er weer voor uitkomen, dat ze in het bezit is van taille, boezem en heupen. De taille wordt geaccentueerd door ceintuurs, de heupen ook door ceintuurs of klokkende rokjes. De boezem door empire- lijn. Dus Gooi vooral geen oude ceintuurs weg voor u nieuwe hebt. Hoe breder ze zijn, hoe beter het is. Als we alles doen wat de heren in Parijs willen, gaan we een sombere winter tegemoet. Zwart en alle nuances grijs hebben zij als hoofdkleuren gepredikt. Daarnaast mogen we bruin dra gen en hier en daar een beetje rood en wit. Dus het verstan digste lijkt ons, om zo veel mo gelijk de nadruk te leggen op die beetjes rood en wit. In Parijs zijn ze veelvuldig ver schenen in redingote-stijl: Brede reverkragen, een plooi in de rug, maar in tegenstelling tot vroe ger: mét ceintuurs. Ze zijn heel praktisch om te dragen en de Nederlandse confectiefabrikan- ten hebben deze stijl overgeno men, zodat ze over enige tijd overal te koop zijn. We dragen deze winter onze rokken net op de knie of er wat boven. Iets eronder is ook ge oorloofd en zij, die maar moei lijk afstand kunnen doen van de minilengte hoeven geen stroken aan de rok te naaien, want ook dat is geoorloofd. Alleen rokken tot halverwege de kuit zijn ver boden. Dit pakje, wat een goed voorbeeld is van de „ideale" lengte, is ontworpen door Dior. DE STEM ,11 VRIJDAC OKTOBER 1968 We mogen jurkjes dragen met klokkende rokjes, met hier en daar een plooi, met ruchjes langs de onderkant, met lange wijde mouwen die op een brede manchet zijn gezet, maar in ieder geval bij voorkeur met ceintuur. Alleen Courrège bracht heel korte rechte jurkjes, die we al een paar jaar kennen. Een nieuwigheidj e is de tuniekjurk. Jacques Esterel maakte dit winter jurkje in witte wol. De algemene tendens in de herenmode voor het komende seizoen is een jong en slank sil houet, waarbij opvallend is, dat vrijetijdskleding en „het gewone nette pak" steeds meer naar elkaar toegroeien. Het „donkerblauwe pak" gaat eruit, daartegenover staat weer, dat de ge wone kleding er steeds chiquer uit gaat zien. De jasjes zijn over het algemeen aan de lange kant en hebben één rij knopen. De splitten op de rug zijn lang en het kunnen er twee zijn aan de zijkant, of één in het midden. De broek is slank en de wijd-uitlopende pijpen zijn weer verleden tijd. Deze zijn volmaakt recht gesne den en vertonen soms ook weer de „ouderwetse" omslag bij de zoom. De nieuwe kleuren voor de winter zijn mahonie een bruin in krachtige tint dat naar het rood-bruine zweemt, tot aan diep-chocolade bruin toe; ceder: een groen dat in verschillende nuances verschijnt van zwart blauw tot grijs-groen. Een grote rol spelen de komende winter de ac cessoires, die iedere man de mogelijkheid geven zich naar eigen smaak en overtuiging te kleden. Hij kan veel doen met de fel-gekleurde hem den, de kleurig gebiesde vesten en sokken en hie rbjj spreken ook de schoenen, die steeds mooier en beter worden een woordje mee. Wat de stoffen betreftnaast de gladde kamgaren stoffen voor de elegante standskleding blij ven de lichte zachte flannelstoffen erg gewild, in het hijzonder voor de weekend-kleding. Als dessin komen de gestreepte stoffen weer erg in, en daarnaast handhaaft zich ook het Prince-de galles dessin. Ze zijn nog steeds „In". Mits u er het figuur voor hebt, kunt u er dus nog rustig een aanschaf fen. Om het pak van vorig jaar weer hyper-modern te maken, kunt u er, als dat mogelijk is, een ceintuur op aanbrengen. Gaat u er een kopen, let er dan op, dat er veel zakken op zitten. De pijpen zijn volkomen recht. Dit broekpak is ontworpen door Be- nl SalvadorL De pakjes worden deze winter veel gedragen als jurkje met Jasje erover. De rokken zijn veelal klokkend en de jasjes komen óf tot op de heup, maar meestal tot in de taille. De echte plooirok kunnen we voor de komende maanden rustig vergeten, die zijn niet meer modieus. Laarzen en gekleurde kousen zijn in de koude maanden geoor loofd, zelfs gewenst. Kousen zul len over niet al te lange tijd wel in iedere winkel in alle mo gelijke kleuren en dessins te koop zijn. En wat de laarzen betreftWillen we gekleed gaan k la Courrège, dan kopen we ze tot op de kuit, maar ook kousen tot óp de knie, tot óver de knie en zelfs tot aan de lies maken ons deze winter tot modekoningin nen. „De vrouw wordt steeds knapper. Zeker na de lancering van de Winter-make-up '68-'69 heeft ze alle middelen er aantrekkelijker uit te zien dan alle zeven hoofdzonden bij elkaar", zei onlangs een des kundige op het gebied van schoonheidsmiddelen. Hij verklaarde deze uitspraak „De vrouw heeft ieder seizoen weer een uitgebreidere en geraffineerde collectie middelen tot haar be schikking om haar schoonheid te accentueren. Schoonheidsmiddelen worden steeds volmaakter, steeds beter voor de huid en het logische gevolg daarvan is, dat ze ook steeds natuurlijker worden". Maar hoe belangrijk richtlijnen voor de make-up ook zijn, het kunnen nooit voorschriften worden, omdat er niets zo persoonlijk is als een ge zicht. Als de make-up koningen zeg gen, dat we met grote fluweelzachte ogen, overschaduwd door lange, zachtkrullende wimpers, het seizoen door moeten wandelen, dan zijn er honderden vrouwen, die zich daar niet aan kunnen houden, omdat het ze eenvoudigweg ordinair maakt. Zo zijn er ook honderden, die er zelfs met de meest zacht-gekleurde lip stick al uitzien als een clown. Maar juist daarom is het komende winterseizoen, wat dit betreft, heel aantrekkelijk. Alles wat er namelijk natuurlijk uitziet, is goed. Zo zijn harde, onnatuurlijke zwarte wenk brauwen uit den boze; ogen met dik ke zwarte lijnen er langs, fel gekleur de wangen en de onnatuurlijke bleek heid zoals vorig jaar, dit alles mag niet meer. Wij behoren deze winter een heel transparante make-up te ge bruiken, waarbij de dagcrème in een natuurlijke beige kleur behoort te zijn. Wat de oogschaduw betreft een nieuwigheidje: we hebben minstens drie kleuren nodig. De donkerste kleur, die bij de kleur van de ogen moet passen, wordt vlak achter de wimpers aangebracht. Daarboven komt een iets lichtere kleur, die de harde zwarte „tweede lijn" die het vorig seizoen „in" was behoort te ver vangen en daarboven, vlak onder de wenkbrauw moet dan een licht-beige tint worden aangebracht. Al deze kleuren moeten heel zachtjes In eik- sar overvloeien. Willen we de bleekheid van de wangen wat camoufleren, dan moeten we een bruine „rouge" gebruiken, die heel voorzichtig aangebracht, eer der schaduw aan het gezicht geeft dan kleur. Alleen wat de kapsels be treft, mogen we met heel onnatuur lijke middelen werken. Pruiken, haarstukjes en valse paardestaarten zijn geoorloofd. Het is ook kenmer kend, dat steeds meer vrouwen zich deze, toch wel grote uitgave permit teren. Parijs schrijft deze winter kap sels voor, waarbij het haar strak naar achter wordt gekamd en waarbij of in de nek of boven op het hoofd een kleine (valse) chignon wordt ge plaatst, die de meest wonderlijke vormen aan kan nemen. Dit alles kan opgesmukt worden met alle mo gelijke strikken en bijouterieën. Van het potje eye-liner mogen we maar sporadisch gebruik maken Hoogstens kan er een dun lijntje bo ven en onder het oog worden aange bracht. De wimpers zijn wel lang en krullend, dus het paar valse oogwim pers hoeft niet weggegooid te worden. De lipstick-kleuren zijn als de mode kleuren van Parijs, aan de sombere kant. Zij variëren van vrij donker rood tot bruinrood, maar deze kleuren zijn nooit fel, wel transparant en glimmend.

de Stem | 1968 | | pagina 25