i XEL Tienermode draagt het stempel van Parijs Accessoires racht collectie van )NEN 4THEUNIS rel. 01155-1773 DE STEM N VftJOAL. OKTOBER 1968 VEEL VARIATIE IN KINDERMODE lodel Groningen) JACKS PULLS KIJKEN BIJ 27 tel. 01140-3069 ir is met een 'Luxaflex' jaloezie kje gecreeerd, waar rustig en gelijk is. s/erkoper: AXEL jasje is dan meestal iets donkerder. Op zondag of om naar een feestje te gaan is een dergelijk „ensemble" ideaal. De „total look" voor kinderen vinden we te rug in rokjes met kniekousen in dezelfde kleur en een bijpassende baret. Zeer modieus en voor de komende natte koude dagen een ideale kle derdracht. De ceintuur, die in de tienermode grote opgang maakt zien we ook steeds terug keren bij manteltjes en truitjes voor de klein tjes. Het broekpak, praktisch en lekker warm, is ideaal voor in de klas, op de speelplaats en voor een middagje winkelen met moeder. De jasjes zijn veelal getailleerd en hebben rever- kraagjes. De grote opgestikte zakken, zowel op jas als broek is voor de bekende „verzame laars" een uitkomst. Bij veel broekpakken zijn rokjes te koop, zodat de combinatiemogelijk heden groter worden. De witte coltrui gaat deze winter onder de schoolgaande jeugd grote opgang maken. Meisjes dragen daarover een felgekleurde overgooier en jongens een lange ribfluwelen broek met brede riem. Vooral' De kindermode gaat een veel grotere plaats innemen dan tot nu toe het geval was. De kleintjes worden ook modebewust Een zeer grote variatie ontstaat in de school kleding die dan ook de meeste aandacht krijgt. Honderden rokjes in alle mogelijke kleuren waar zakjes en klepjes opgestikt zijn zullen ongetwijfeld de goedkeuring van de kinderen wegdragen. Gewone plooirokjes van effen of geruite stof zijn niet meer zo modieus. Voor de hele kleine dametjes zijn er beeldige jurk jes met bijpassend manteltje te krijgen. Het Het spijkerpakkenmodel voor jongensjassen is nog steeds modern. Dat zijn korte jassen met veel opgestikte zakken aan de voorkant. U zult merken dat in de nieuwe kindermode de zo vaak geprezen „degelijkheid" heel goed samen gaat met sportieve, modieuze modelletjes. Voor alle tieners en twens, die zich hadden voorgenomen om de ko mende heirfst- en wintermaanden vrolijk, gek, wild-fleurig en super- exclusief door'te komen, wordt het een heel moeilijke tijd. Want als er geen ontwerpers zijn, die prach tig gekke haute-couturekleren ma ken, dan zijn er ook geen confectde- fabrdkanten, die met een afspiege ling van deze ideeën de winkels op laten fleuren. Want het sombere, winterse Parijse mode-idee heeft ook zijn stempel gedrukt op de tiener en twenmode. Wie zich wil uitleven in iets razend-hips, zal heel wat win kels moeten aflopen en het grote gevaar hierbij is, dat als je heel dui delijk moeite moet doen om iets te vinden wat heel leuk is, dan kom je ook niet vanzelf op heel erg fij ne persoonlijke ideeën. O, er wordt voor het komende seizoen heus wel veel moois gebracht, dat wel, maar het is allèmaal nogal braafjes-es- thetiseh wat de klok slaat en het grote idee, wat „Een Onvergetelijke Bestseller" gaat worden, missen we. Maar goed, hier komt het lijstje met voorschriften. Om maar met het beste te begin nen: het schoeisel. Laarzen blijven in en gaan zelfs het karakter van de verdere kleding voor een deel be palen. Want naar aanleiding hiervan hebben sommige boetiekwinkeliers de Total-Look uit hun collectie ge haald. Zij redeneren: deze trend, zoals die nu was, gaf door een al lesoverheersende en consequent doorgevoerde kleur, kleding een be paald karakter. Laarzen tot aan de lies hebben op zich zo'n pretentie, dat dat effect alleen nog maar te krijgen is, als je dan helemaal in het leer loopt. En aangezien er ver wacht wordt, dat die laarzen veel ge dragen zullen worden, is er minder aandacht besteed aan de Total-Look in staf. Voorts de mantels: redingote-mo dellen, vaak in grofgeweven ruiten, met ceintuurs in de taille. Geen maxilengte meer, dat ls weer over. Overal waar het maar enigszins mo gelijk is, zijn deze mantels met le ren tussenstukjes en biesjes afge werkt. De pakjes hebben veelal Spencer jasjes, die in leer worden uitgevoerd en sluiten met grappige gespjes. Hieronder kunnen op een „kuise" manier de doorkijkbloesen worden gedragen. Ook de „Lumberjackets" in leer hebben zich gehandhaafd, maar dat doen ze al bijna twee sei zoenen. De jurken zijn braaf, met strakke lijfjes, ceintuurs, wijde rokjes en een ronde hals. Ook dreigt het alledaag se reverkraagje weer terug te komen en de fijne V-hals dreigt het onder spit te delven. Bont zai veel gebracht worden In leuke verwerkingen en felle kleuren. Sommige van die mantels zijn dan ook nog te betalen. Wat de kleuren betreft: het is zo langzamerhand grijs, hier en daar wat gewoon geworden, lijstje van veel zwart, vrij veel rood en wit, geldt ook voor tieners. Bij jullie wordt het accent nogal sterk op de com binatie rood-wit gelegd en dat ls dan een van de weinig zonnige vooruit zichten. 's Avonds hullen we ons daaren tegen weer in het Zwart, met veel veren, ruches en frutsels. Tenmin ste.... als we niet „in het bloot" gaan. Er worden namelijk uitgaans- jurkjes voor tieners gebracht, waar zo weinig stof voor is gebruikt, dat er niet meer uitging dan een piepklein rokje en een bijpassend behaatje. Dit was het voornaamste. Het lijkt ons niet zo gek, als je je door dit alles niet van de wijs laat bren gen'en eens gaat snuffelen, want er zijn altijd wel boetiekjes te vinden, die zich door geen enkele ontwerper de wet laten voorschrijven, en pre cies dat in de winkel hebben liggen, wiat ze zelf het -mooist vinden. En daar geven we jullie npg wel enige kans, deze winter. Geen mode compleet zonder ac cessoires het zijn zelfs deze vaak kleine bijkomstigheden, die de mode maken. En wat de schoenen, en tas- senmode betreft, is er opgewekt nieuws. De schoenen voor de ko mende winter zijn bijzonder mooi, zowel qua kleur als qua model. De hakken zijn een stuk gegroeid en ze variëren tussen de vier en acht cen timeter. Het bovenblad is fantasie versierd, waarbij vaak drie of meer kleuren leer wordt gebruikt. Sierstik- sels worden nog steeds gebruikt, maar op een meer verfijnde manier dan vorig seizoen. Dé kleuren zijn zwart, beige, bruin, girijs, rood en groen. De leest is iets slanker dan vorig jaar en speciaal voor 's avonds zijn er ballerina schoentjes met een grote ronde ver siering op de neus. De laarzen zijn nauwsluitend en kunnen tot aan de lies reiken. Als materiaal worden diverse leersoorten gebruikt, zoals lakleer, carvam (een synthetisch materiaal), flannel en Shetlandstof. De tassen blijven hun kleine modelletjes behouden. Hier zijn de kleuren dezelfde als bij de schoenen, met uitzondering van de kleur grijs. Deze kleur, die jaren lang werd verafschuwd bij de tas sen, komt weer terug. Het vleugelmodel bij de kleine tas sen is gehandhaafd, maar dit gege ven is zo leuk verwerkt, dat zij al les van hun vroegere stijfheid ver loren hebben. De tasjes hebben veel al veel voorvakjes en veel stiksels en gespjes. breed De stoffen van jongensbroeken 2ijn de laatste tijd meer berekend op ravotten en val len, zodat de kans op vroegtijdig verslijten aan zienlijk verminderd is.

de Stem | 1968 | | pagina 23