Zuid- Onvi de MIDDELBURG VLISSINGEN AXEL HULST OOSTBURG TERNEUZEN LUCKY LUKE: BILLY THE KID Vietnamese kinderen week in Zeeland WALG jongeman 24 jaar MIDDENR POPULAU Programma van de Veilig-V erkeersweek Vernieling in school Oefenvergunningen motorfietsen Nieuwe bestuursleden woningbouw vereniging Burgerlijke stand Raadsvoorstellen Trekker in de sloot JAPONNEN DEUX-PlèCES Wat en waar? MORGEN To: Ruil uw o Schaf u d< Pfaff Naaimachi I DE STEM VAN DONDERDAG 10 OKTOBER 1968 (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE In het „Paul Schneiderhuis", het vakantieoord van de Westduitsc Christelijke Jonge- mannenvereniging C.V.J.M. in Sas- put bij Schoondijke, verblijven deze weck 24 Vietnamese kinderen. Ze brengen een week vakantie, parallel met de Duitse schoolvakanties, in Zeeuwsch-VIaanderen door. De kinderen verblijven in Duits land in het kinderoord Schmachten- dorff bij Oberhausen. Ze hebben al len door oorlogshandelingen verwon dingen, vooral brandwonden, opgelo pen, waarvoor ze in Westduitse zie kenhuizen worden behandeld. De groep varieert in leeftijd van drie tot EHBO De EHBO-afdelimg Mid delburg houdt donderdag 7 novem ber een feestavond in de zaal van het gebouw „De Gouden Poorte". Dan zullen aan de geslaagden van de cursus 1967-68 de diploma's wor den uitgereikt. Er zal een gezellig sa menzijn met dansen zijn, terwijl er tevens een verloting is. (Van een onzer verslaggevers) Het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Vlissingen, zal gedurende de verkeersweek van veertien tot en met achttien oktober de volgende evenementen organiseren, vertoning van verkeersfilms voor al le onderwijsinrichtingen en voor be jaarden in de filmzaal van het Schel- dekwartier; een verkeersquiz voor de hoogste klassen van de lagere scholen met voor de winnaars een anderhalf uur durende quiz in de „verkeerstuin" op het Stadhuisplein; instructieavonden voor alle leer krachten; gratis testen van ogen en reactie snelheid in een testwagen van het verbond op het Stadhuisplein en een verkeerstentoonstelling in de kantine van het stadhuis. Het startsein voor deze evenemen ten zal worden gegeven door de bur gemeester van Vlissingen, drs. D. Roemers, op maandag veertien ok tober om kwart voor twaalf in de kantine van het stadhuis. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 1 13.40 per kwartaal (excL 90 ceni incassokosten), f 4,50 p. maand (excl S cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14. Hulst, tel. 01140-3751. Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8030. Hoisaansloitingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: L. K_ M de Jong (inspecteur), Terneuzen, teL 01150-4281 Th. de Bakker, Terneuzen, tel 01150-2601. C. Steenbakker, Hulst tel 01140-3168. M. Bogers, Oostburg. tel 01170-2893 C. Menu, Goes, tel 01100-8030. REDACTIE: A, Koopman, Middelburg 01180-7438 J. Hiisken Terneuzen, tel 01150-3298. J. Robesin, Hulst, tel 01140-2005. Ch. Schets, Middelburg, tel 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Goes, tel 01100-5689. zestien jaar. Helemaal „ontheemd" behoeven de kinderen zich overigens niet te voelen, want ze krijgen o.m. las van een Vietnamese leraar, ter wijl zich ook een Vietnamese ver pleegster bij de groep bevindt. De kinderen, die al behoorlijk met het Duits overweg kunnen, worden in het vakantieoord in Sasput bezig gehouden met spelletjes, zingen, enz., terwijl er ook enkele uitstapjes, o.m. naar Rotterdam, op het programma staan. Zaterdag keert het gezelschap naar Duitsland terug. Kankerbestrijding De afdeling Axel van het Koningin Wilhelmina- fonds hield in samenwerking met de Zeeuwse stichting voor kankerbe strijding in de Halle een voorlich tingsbijeenkomst voor leden en niet- leden. De opkomst was overweldi gend: de voorzitter van de plaatse lijke afdeling, de heer A. C. van Houte, kon in zijn openingswoord meer dan 250 personen verwelko men, onder wie dokter W. G. C. Kok uit Axel, zuster A. Evertse uit Mid delburg, die de Zeeuwse stichting vertegenwoordigde, en de heer A. van Wijck uit Veenendaal, hoofdpro motor van het Koningin Wilhelmina- fonds. Dokter Kok hield een inleiding over het ontstaan, de bestrijding en genezing van kanker. Dokter Kok noemde hierbij tal van voorbeelden uit eigen praktijk. Zuster Evertse vertoonde enkele diafilms met o.a. de opbouw van het menselijk li chaam. Ook gaf zij een uiteenzetting over haar werk. Na de pauze be sprak de heer Van Wijck het werk van het Koningin Wilhelminafonds. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een dankbaar ge bruik gemaakt. Een collecte bij de uitgang leverde 129 op. Tentoonstelling bejaardenwerk Op 15 en 16 oktober wordt in het r.-k. bejaardenlokaal aan de Walstr. een tentoonstelling gehouden, van werkstukken door de bejaarden ver vaardigd. De tentoonstelling zal ge opend zijn, dinsdag van 2—4 en van 79 uur, woensdag van 24 uur. Jeugdsociëteit De jeugdsociëteit van de Ned. Hervormde kerk ende Geref. Synodale Kerk, hebben beslo ten hun activiteiten samen te doen plaatsvinden. Deze zullen voortaan worden gehouden in het kelderlokaal van de Halle. De opening van deze nieuwe jeugdsociëteit zal verricht worden door burgemeester M. K. van Dijke, die tevens de nieuwe naam van de sociëteit bekenc' "al maken. (Van onze correspondent) Een of meer onbekenden zijn bal dadig geweest in de houten nood- school van de huishoudschool aan de Vestdijkstraat te Hulst. Na een ruit ingedrukt te hebben zijn ze de school binnengedrongen, hebben daar ver nielingen aangericht, de w.c. en de gang bevuild. In de vlakbij gelegen Java-brouwerij werd een bak bier ontvreemd. Vergadering KABO De KABO afdeling Hulst heeft een bijeenkomst gehouden voor diegenen die werk zaam zijn bij de PTT. Spreker tijdens deze avond was de heer Willems, tweede secretaris van het hoofdbe stuur en groot kenner van PTT aan gelegenheden. Hij noemde het een vaststaand feit, dat men denkt en werkt aan reorganisatie van de postdienst, maar dat het geenszins de bedoeling van PTT was door reorganisatie mensen te ontslaan. Verder besprak de heer Willems nog verschillende andere vraagstuk ken o.a. de concentratie van de be steldienst en het vervallen van de tweede bestelling; de concurrentie strijd met banken t.a.v. het geldver keer; de loketdienst. Van de gelegenheid tot vragenstel len werd druk gebruik gemaakt. Voor deze bijeenkomst bestond een redelijke belangstelling. Prijsschietingen Ter gelegen heid van de kermis werden door ca fé P. Leeraert-Nijs twee prijsschie tingen gehouden op de liggende wip. Er werd geschoten op twee wippen. Aan de eerste prijsschieting namen 75 schutters deel. De uitslag; Wip 1: De hoogvogel werd geschoten door De Guitenae- re jr. te Groenendijk; de eerste zij vogel door J. Cockheyt te Absdale, de tweede door A. van Itegem te Hulst. Wip 2: De hoogvogel werd ge schoten door W. Sorber te Graauw, de eerste zijvogel door P. de Caluwé te Graauw, de tweede door J. Lee- raert te Hulst. De meeste kleine vogels, 7 stuks, werden geschoten door A. de Nil's te Hulst. Aan de tweede kermisschieting op de liggende wip namen 53 schutters deel. De uitslag hiervan luidt: Wip 1: De hoogvogel werd gescho ten door Meys te Hulst, de eerste zij vogel door Vetter de Kapellebrug, de tweede door Goossen te Klooster- Zande. Wip 2: De hoogvogel werd gescho ten door Vetter te Kapellebrug, de tweede zijvogel door G. van de Wal- le te Huist, de tweede door C. Ma- hu te Hulst. De meeste kleine vogels 6 stuks, werden geschoten door G. van de Walle, Huist. Oktober-kermis De voorbije ker mis te Hulst kende een grote drukte. Jong en oud hebben van de vele vermakelijkheden op de markt ten- volle kunnen genieten en de kermis exploitanten hebben dan ook goede zaken gedaan. Ook het café bezoek was groot. Iedere kermisdag waren er prijsschietingen. Voor de wieler koers bestond een grote belangstel ling. Ernstige moeilijkheden hebben zich tijdens de kermis niet voorge daan. Dansavond Instuif Zondag 13 oktober houdt de INSTUIF-HULST een dansavond in Hotel van Ooste- rom. Hierbij zal optreden het beken de orkest „The Everly Stars". Lustige Toepers De topbiljart- club de „Lustige Toepers" speelde in het clublokaal café de Graauwsche Poort bij A. Lijbaart, de eerste wed strijd van het seizoen tegen de Bel gische club de „Zonnekloppers" uit St. Niklaas. Het werd voor de thuis club geen gelukkig begin want men verloor met grote cijfers n.l. 715. De uitslag der partijen: A. Lijbaart- P. v. d. Bossche 20; W. Cauwer- H. Daalman 11; A. v. d. Voorde- G. Lijssens 11; W. Dobbelaer-G. Maas 11; J. Lijbaart-R. Thurens 11; J. v. d. Voorde-E. Daalman 02; P. Blommaert-A. Rossaert 1-1; W. Bracke-A. v. Daele 02; E. Blom maert-W. Daleman 02; E. v. Over- meere-A. Bauwens 02; W. Wille- kens-A. v. Daele 02. Eindstand Lus tige Toepers-Zonnekloppers 715. Prijsschietingen De schuttersso- ciëteit de Graauwsche Poort organi seerde twee grote prijsschietingen op de liggende wip in café A. Lijbaart. Tijdens de eerste schieting werd ge schoten op twee wippen. Er namen 69 schutters deel. De uitslag luidt: WIP I: De hoogvogel werd gescho ten door P. Dhanes te Kapellebrug; de eerste zijvogel werd geschoten door P. Boënne van Veronica Paal; de tweede zij vogel werd geschoten door P. Totté te Graauw. WIP 2: De hoogvogel werd ge schoten door A. de Koster van Vero nica Paal; de eerste zijvogel werd geschoten door J. Coqheit te Abs dale; de tweede zü vogel werd ge schoten door J. Koemans te Kapel lebrug. De meeste kleine vogels, 5 stuks, werden geschoten door G. Pop- pe. Tijdens de tweede grote schie ting werd geschoten op één liggende wip. Er namen 28 schutters deel. De uitslag hiervan is: De hoogvogel werd geschoten door J. Maas. Lams- waarde; de eerste zijvogel werd ge schoten door A. van Giezen t.e Hulst;, de tweede zijvogel werd geschoten door F. Boogaaert te de Klinge Bel gië. De meeste kleine vogels, 4 stuks werden geschoten door C. de Cauwer te Hulst. Bijeenkomst Postzegelclub In hotel „Du Commerce" vond de maandelijkse bijeenkomst plaats van de postzegelclub „Het Land van Cad- zand". De heer H. van Melle, die reeds enige maanden de voorzitter vervangt, deelde mee, dat volgend jaar rekening gehouden moet worden met een aanzienlijke contributiever hoging in verband met de sterk ge stegen drukkosten voor het maand blad. De leden zullen hiervan tijdig schriftelijk in kennis worden gesteld. Hierna werd het gebruikelijke pro gramma met veiling en verloting af gewerkt. De belangstelling was min der dam gewoonlijk. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met het oog op de snelle uitbreiding van de gemeen te Terneuzen en de sterk gestegen verkeersintensiteit heeft de politie besloten de oefenvergunningen voor het besturen van een tweewielig mo torvoertuig te herzien. In het vervolg zal alleen dan een oefenvergunning warden afgegeven als de betrokkene voldoende theoretische kennis bezit om zich met een motorvoertuig op de weg te bevinden. Hiervoor zal een schriftelijke test worden afgenomen. Voor de eerste 20 dagen van de geldigheidsduur (totaal 30 dagen) van de vergunning is Terneuzen ver deeld in 4 wijken. Aanwijzing van een oefenwijk is afhankelijk van het woonadres van de aanvrager. De overige dagen mag worden gereden in de gehele gemeente Bij verlen ging is de vergunning voor de gehe le gemeente van kracht. Aan aan vragers, die niet in de gemeente Terneuzen woonachtig zijn, wordt een oefenvergunning slechts afgege ven voor de tijdsduur van 3 dagen. (Van een onzer verslaggevers) In het bestuur van de woningbouw vereniging Terneuzen zijn als nieuwe leden gekozen mevrouw A. Bijl-van Donk en de heren F. Bracke, P. Ba- reman, W. van Driel, P. Ringelberg en D. Waverijn. De heer J. Hame link, die na twintig jaar zijn bestuurs functie neerlegde, werd als blijk van waardering een apparaat aangeboden dat televisieontvangst van het tweede net mogelijk maakt. Geboren: Pieternella d.v. P. Janse- Leiseboer, Adriaan zv L. de Visser- Scheele. Claude zv F. Verbuyt.Vinke, Winanda dv A. Camonier-Zaal, Rony zv R. de Caluwé-Braam, Reinier zv R. Elve-van Aalst, Johanna dv F. Meeusen-Hamelink, Marc zv J. van de Veire-Haak, Westdorpe, Frans zv D. de Ruever-Cardon, Diana dv G. Ke gel-Schrijver, Hrodilo zv M Meertens- Schut, Robert zv P. Kerstens-Lamers, Sandra dv P. Rombaut.de Putter, Chantal dv T. de Rijcke-van Vlaande ren, Pieter zv J. Zegers-Dierings, Jan zv J. Westrik-de Ruiter, Frederik zv G. Kelling-Loor. Jeroen zv A. v. Drie- van Halderen. Ondertrouwd: A. Ulijn, 20 j. en L. Wisse, 21 j., J. van der Linden, 22 j. en S. Jongepier, 20 j. te Sluiskil. Getrouwd: W. van Kerckhoven, 32 j. te Hontenisse en L. de Bruijn, 32 j„ J. Prinse, 22 j. en P. Entres, 23 j. te Rotterdam, J. Weststrate, 20 j. te Goes en W. Koster, 20 j., J. van de Velde, 20 j. en A. kolijn, 19 j. Overleden: J. Kaijser, 94 j. Zaam- slag, M. de Vos, 78 j„ Zaamslag, J. den Hamer, 73 j. Hoek, J. de Groo- te, 82 j., A. Kindt, 59 j., Zuiddorpe, A. Gijsel, 38 j„ Zuiddorpe Biervliet „Les Copains" Zaterdag begint de sociëteit „Les Copains" in hotel „De Vriendschap" het nieuwe sei zoen met het optreden van „Group Sas" uit Sas van Gent. Verder worden in het nieuwe sei zoen verwacht enkele Zeeuwse, Til- burgse en nog enkele topgroepen. Clinge Benoemd Het college van b. en w. heeft de heer J. Praet benoemd tot ambtenaar belast met het toe zicht op schoolverzuim. Voorheen be stonden er een drietal commissies nl. voor de scholen te Clinge, Nieuw Na men en Kapellebrug. Doordat de minister van onderwijs enkele wette lijke wijzigingen heeft aangebracht, konden de Commissies tot wering van schoolverzuim op non-actief wor den gesteld. In plaats daarvoor komt dus een ambtenaar. Een en ander zal plaats hebben met ingang van 1 januari 1969. Hoek De gemeenteraad van Hoek komt vrijdag om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.a. een voorstel tot het verle nen van medewerking aan de verent ging tot stichting en instandhouding van een christelijke school te Hoek inzake de aankoop van leesboeken voor de derde en vierde klassen van deze school; tot het vaststellen van een verordening inzake de heffing en invordering van schoolgelden ten behoeve van het openbaar kleuter onderwijs; tot het vaststellen van een „nieuwe" bouwverordening; tot het vaststellen van een seizoen-woonver blijven-verordening. Verder komt een voorstel aan de orde tot arbeidstijd verkorting voor de in de gemeente in dienst zijnde werklieden, zulks conform een brief van het ministerie van Binnenlandse Zaken. B. en w. willen ook het gebruik van het ge meentelijk gymnastiekgebouw te Hoek regelen. Zij vragen de raad voorts toestemming voor de verkoop van grond aan het waterschap De Verenigde Braakmanpolders in ver band met verbetering van de weg Philippine-Hoek. IJzendijke Schieting Aan de schieting op de liggende wip in het Hofzichtthe- ater namen 42 schutters deel. Uitslag: hoogvogel C. Neyssen IJzendijke. Ie en 2e zijvogel: Sjaak Scherbijn. IJzendijke Grootste aantal vogels mevr. Ivens-Seegers uit Sluiskil en C. Neijssen IJzendijke. Brillen-actie In het programma „Men vraagt en wij draaien" zal zon dag 13 oktober voor de dertiende maal aandacht worden besteed aan de actie „Brillen voor melaatsen" die door Jac van Voorenberghe wordt georganiseerd. De huidige stand be draagt 93.000 brillen en de verwach ting is dat nog dit jaar de honderd duizend wordt gehaald. Lamswaarde Kaartwedstrijd N.K.V. Het NKV organiseerde de eerste kaartwed strijd van het nieuwe seizoen. Er na men 26 leden deel. De uitslag is als volgt: Winnaarsrcxnde: 1 Ed. Duvi- vier-H. de Cock; 2 J. Verschuuren- Ed. Cornelissens; 3 Th. van Swaal- Al. de Poorter; 4 Fr. v. Sikkeleurs- J. van Leemput. Verlietersronde: 1 P. Platjouw-G. Baart; 2 L. Claes- sens-Th. de Keijzer. Tijdens de avond werd ook een tritswedstrijd gehouden welke werd gewonnen door J. van Leemput. Tweede werd G. Baart. Sluis Begin biljartseizoen In restau rant „Wilhelmina" werd weer een begin gemaakt met de wekelijkse clubavonden van de biljartvereniging „Krijt op Tijd". Voorzitter F. H. Du- sarduijn sprak de hoop uit, dat de belangstelling weer even groot zou zijn als het voorafgaande seizoen. Enige nieuwe kandidaat-leden heb ben zich inmiddels aangemeld. Terhole Wandelsport Ook te Clinge heb ben de leden van de wandelclub „Beatrix" Terhole. weer van zich laten horen en ook laten zien waar toe zij in staat zijn. In de 5- en 10- kilometergroepen hadden zij een groep ingeschreven en bij de prijs uitreiking bleek dat beide groepen een eerste prijs hadden weten te be halen. Dit was wel met een zodanig aantal punten dat de lopers in de 10-km-klasse tevens de wisselbeker wisten te veroveren, zodat het weer een feest geworden is. Nog een wan delwedstrijd staat voor de winter op bet programma, en wel op 19 okto ber a.s. te IJzendijke, waar weer met een flink gezelschap de strijd zal worden aangevangen Westdorpe Kalkoenschieting Als laatste wedstrijd van het schuttersseizoen heeft de maatschappij „St.-Sebasti- aan" een grote schieting georgani seerd op de twee staande wippen in de Molenstraat. Als prijzen worden kalkoenen beschikbaar gesteld. De wedstrijden vinden plaats op zondag 27 oktober. Blaskapelle De „Westzeller Blas- kapelle", geformeerd door leden van de R.K. Harmonie uit Zelzate en de fanfare uit Westdorpe, heeft een druk seizoen achter de rug. Er werden uitvoeringen verzorgd te Westdorpe, in „Het oudt Raed- huys" en in Concordia, in het Bel gische plaatsje Debboutshoek. Ook heeft de Blaskapelle voor de muzi kale opluistering gezorgd van de zo merfeesten, alsmede bij gelegenheid van de heropening van de nieuwe zaal Patria te Zeitate. Tenslotte volgde nog een optreden te Rieme, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de onkosten, verbonden aan het vernieuwen van het dorps huis. Het gezelschap werd steeds vergezeld door talrijke supporters uit Westdorpe. Gaaibolling Op zondag 20 okto ber a-s. wordt in café „De Weeg brug" bij Lenie van den Abbeele weer een wedstrijd gaaibolling geor ganiseerd. Er zijn een aantal mooie prijzen te winnen. Prijskaarting Mede doordat in de komende maanden geen dansavon den meer kunnen worden gehouden zullen voortaan enkele prijskaartin- gen worden georganiseerd in de zaal van „Het oudt Raedhuys". Zuiddorpe Spoedvergadering In de van avond (donderdag) te houden spoed eisende raadsvergadering zullen twee voorstellen van b. en w. behandeld worden: het aangaan van een vaste geldlening van 100.000 voor de con solidatie van vlottende schuld en het kopen van een z.g. jarino-schoolge- bouw voor 70.000. Dit lokaal dient als noodlokaal ter voorziening van een derde leslokaal voor de r.-k. bij zondere lagere school. (ADVERTENTIE) Kapelle Rijdend Bijbelhuls Op maan dag 14 en dinsdag 15 oktober zal het rijdend Bijbelhuis van het Neder lands Bijbelgenootschap naar Kapelle komen. Op 16, 17 en 18 oktober is Biezelinge aan de beurt voor een bezoek, waarbij de uitgaven van het Ned. Bijbelgenootschap aangeboden zullen worden. Medewerking verle nen verschillende leden van de ker ken in Kapelle en Biezelinge. Kerkconcert Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van het mannenkoor „Zang en Vriendschap" te Kapelle, zal op zaterdag 18 okto ber om acht uur 's avonds in de Ned.- herv. kerk te Kapelle een concert worden gegeven, waaraan medewer king wordt verleend door een aantal koren van Zuid-Beveland. Als gast koor zal optreden het jongenskoor van de Zeeuwse koorschool, onder leiding van de heer E. Heyblok te Goes. Kruiningen (Van onze correspondent) Op Rijksweg 58 nabij Kruiningen is een trekker met oplegger geladen met stenen door remmen in de sloot terecht gekomen. Het ongeluk ont stond, doordat de bestuurder van een vrachtauto en een bestelauto t.w. F. de N. uit Hulst en A. de A. uit Oud- Vossemeer, komende vanaf de Veer- weg, geen voorrang verleenden aan de autocombinatie, bestuurd door A. de L. uit Made. De schade aan de combinatie was bijzonder groot. Ovezande Schieting Bij de wed. C. Ver beek hield de handboogvereniging „Spes-Nostra" haar eerste schieting op de liggende wippen. Deze was tevens de eerste voor de klasse schie tingen; 68 schutters van 16 verenigin gen waren aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofd vogel: P. Peeters van Victoria te Kwadendamme, 1ste zijvogel D. Minnaard van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk, 2de zijvo gel: A. de Koeyer van Diana te Yer- seke, 1ste bovenkal: O. Steenaert van A.D.L.M. te Kwadendamme, 2 de bo venkal C. Bek van Soranus te Hein- kenszand, 1ste onderkal: P. Tim merman van Vrije-Sehutters te 's- Heerenhoek, 2de onderkal: Jac Lous van Ons Genoegen te Oudelande, bij loting, le klep: J. Bongers van Zee- landia te Ovezande, 2e klep J. Rijk v. A.D.L.M. te Kwadendamme, 3e klep J. Rentmeester van Willem-Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: C. Steenbakker van Victoria te Kwa dendamme, 4 stuks. Uitslag van de tweede wip: De beide hoofdvogels waren voor Jac. Doene van Victo ria te Kwadendamme, 1ste zijvogel: A. Cornelisse van Diana te Yerseke, 2de zijvogel: A. de Koeyer van Dia na te Yerseke, 3e zijvogel: A. Rent meester van Willem Teil te Ovezan de, 4e zijvogel: E. Steenaert van A.D.L.M. te Kwadendamme 2de kal: Math. Kole van Con cordia te 's-Heerenhoek, 3de kal: A. v.d. Bulck van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek, 4de kal: M. Koens van Spes-Nostra te Ovezande, deze laatste drie bjj loting. De vliegende vogelprijzen waren voor: 1ste A. v. Zunderen van Spes-Nostra te Ovezan de, 2de prijs mevr. Steenaert van A.D.L.M. te Kwadendamme, 3de prijs: K. L. v. Steenderen van Wil lem-Teil te Ovezande. 's-Heerenhoek Schieting De handboogvereni ging Vios hield bij de Wed. Verhoe ven een schieting op de liggende wip pen waarop 43 schutters van 16 ver enigingen aanwezig waren. De uit slag van de eerste wip: Hoofdvogel: C. D. Raas van Willem Teil te Ove zande, 1ste zijvogel: J. Rijk van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek 2- de zijvogel: Jac. Westveer van Ede- GENTSESTRAAT le-Handboog te Oudelande, 1ste 1 venkal: P. Timmerman van Vrij Schutters 's-Heerenhoek, 2e bov» bal: Jac. v. d. Dries van te 's-Heerenhoek. De beide onderin len werden niet afgeschoten, v klep: J. Bongers van Zeelandia i Ovezande, 2de klep: J. Rentmtfj ter van Willem Teil te Ovezande, ;I' de klep: C. D. Raas van dezeil* vereniging. Meeste kleine vogels: l de Graaf van Ons-Genoegen te Oj delande, 7 stuks. Uitslag van de tweede wip; u hoofdvogel: J. Rentmeester v> Willem-Teil te Ovezande, 2de hoojjl vogel: Jac. Doene wan Victoria Kwadendamme, 1ste zijvogel: C. 1 Raas van Willem-Teil te Ovezamjl 2de zijvogel C. D. Raas van VfiijJ Teil te Ovezande, 3 de zijvogel: jj Doene van Victoria te KwadendaJ me, 4de zijvogel, niet afgeschotej lste kal: C. Timmerman van VicJ te 's-Heerenhoek, 2de kal: F. Ko«j van Spes-Nostra te Ovezande, }JI kal: G. M. Geense van Eensg' heid te 's-Heerenhoek, 4de k v.d. Walle van Vios te 's-Heenj hoek. Meeste kleine vogels: r& Steenaert van A.D.L.M. te Kwafe damme, 7 stuks. De vliegende va gel prijzen waren voor: lste pril; C. Bek van Soranus te Heinkp; zand. 2de prijs C. D. Raas van li; lem-Tell te Ovezande, 3de A. Westveer van Edele-Handtw|| te Oudelande. (ADVERTENTIE) h.b.s.-a-opleiding. commerciële ervaring; a) technisch, b) dagblal redelijke spreekvaardig. heid in engels - duits. rijbewijs b-e. zoekt hem passende functie, liefst internationaal ge. oriënteerd. opzegtermijn huidige func. tie 1 maand. bereid elke eventueel be. nodigde studie aan te gaan. brieven onder no. 34328 van dit blad. Morgen, vrijdag 11 oktober. Hanw 5.32 en 17.44 uur. Terneuzen 4.55 en', uur. Vlissingen 4.23 en 16.35 uur. Wp. dinge 6.14 en 18.23 uur. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World GOES Prins van Oranje 14 uur VoorücBg| standsorganisaties over afzet i tie-aardappelen ST. NIKLAAS Eden Gisteren, vandaag, morgen, II1 Renova De vuurdoop, 18 j. Palace Twee biljetten voor Mexico.!! Select Een man voor de eeuwigs GENT Scala Pinocchio in de ruimte, a.l Agorz Blow Up, 18 j. Normandie In de hitte va» de in| 18 jaar KNS 20 uur De bruiloft van ANTWERPEN Rex De onverbiddelijke, 14 J. 10, 12.10. 14.30. 16.50, 19.10 en 21.30n| Rubens Gone with the wind, 141 14.30 er 19.30 uur Ambassades De Laureaat, 18 12, 14.30. 16.50, 19.10 eD 21.30 un Capitole Operation Kid Brother, 11)1 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Savoy Zondige jeugd, 18 J. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Astrld Wat een familie, 14 J. 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Quellin Zwartbaards geest. 14 1 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Asti De huurlingeD van Katanga, '6 12, 14. 16, 18, 20 en 22 uur KNS 20 uur Kleine moordenaart TURNHOUT Kursaal De Jonge wilden, 14 1 Forum Alexander de gelukzalige, Palace De erfgename van Siflffl1"' 18 jaar MIDDELBURG Vleeshai Stadhuis: World Press-P KLOOSTERZANDE De Krokodil Bar 20.30 uur Kwartet Frans Bonne ohnmhcht zullen tvuu eenhmojt helpenmies moet tegen mouse" ochtend hlppb zon j '(Van een onzer versla BRUINISSE. M« de psychologie van de chauffeur zeggen te beweren strijk en zei Zeeuws-Zuidhollandse denroute" op slag zou zijn, als er maar de gezellige wegrei langs die middenrou den zouden zijn. „D wagenchauffeurs", ah psychologen, „kieze hun reizen van de naar Zeeland of naa en Noord-Frankrijk, lelijke route, omdat in de vorm van gezel hlissementen, hun tre vinden". Toch is de middenroutd niet van horeca-nederzettil stoken, maar ze zijn schaar^ dien is het een bijna m zaak, dat één der oases lang eentonige traject, voor mei der speurtalent onvindbaa oase waarop wij doelen bev praktisch onder de kabelt Snip", met behulp waarvan 1965 toe, de Grevélingencl Schouwen-Duiveland met kee verbindt, werd gebouv een vreemdeling in dit J van de Deltadienst van Rij staat, kan het restaurant, Grevelingen" heet, beslist i den. Dat komt, omdat het is seld in stellages, loodsen en faltfabriek. De bedrijfsleic dit wegrestaurant, de heer Wanst, zegt: „Veel mensen de weg af mijn zaak zie: denken dat zij een tekenka: de Deltadienst herbergt". Ir lijkt „De Grevelingen" va: afstand wel wat op een keet. Om de misère nog groter ken, is de aanduiding dat een Oord van lafenis bevin de passanten zeer vaag en lijk. Wie uit de richting komt kan, als hij ter pla zeer goed bekend is, het r_ zelfs niet bereiken. Van die is het namelijk alleen maar deren als men zeer voorti; parallelweg inslaat. Een duidelijker aanduidi| het horeca-heiligdom schijnt te zijn. Het officiële bordje lepel en de vork erop, is overheidsbijdrage aan de ring. Grotere borden, vóórj dingen of pijlen e.d., komi rekening van de exploitant, niet erg zou zijn, maar de p: die gevolgd moet worden eJ borden in het landschap mos rijzen, vergt zoveel tijd, dat g eens interessant meer is, m) heer Wanst. De moeilijkheden zijn voo gevolg van het feit, dat de ml bouwsels van de Deltadienst zijn blijven staan dan in 196 „De Snip" met zijn werk kla werd voorzien. „De Grevf (het wegrestaurant) werd 1967 geopend en de verw was, dat in het voorjaar 1 „natte club" van Rijkswaterst; uit de buurt verdwenen zo Maar dat gebeurde niet. D Wanst kreeg zelfs het berici het wel 1970 kon worden, i,ages en loodsen weg zijl zal binnen enkele weken de a briek verhuizen. De loodsen echter staan, omdat zij n voorlichtingsdienst van de R jerxtaat meedeelt gebruik oen voor de revisie van de baangondels. Kroel van het aantal be: aan „De Grevelingen" is lan, Bij aankoop van e in de meeste gev welk merk, worden eens in een Pfaff Kort» Nieu\ °P ZOOM: TERNEUZEN Verder verkrijgbaar bij A- c. BAST1AANSE Pape H. A. DE BREUCK B. F 6. HEMELAAR Nieu O. HEMELAAR Lang 'it *aibh

de Stem | 1968 | | pagina 2