i VERSNELDE KROTOPRUIMING Van Zeeuwse huizen twintig procent slecht Kom ookeens naar FEMINA jehum Goes wil nieuw politiebureau Kikker öp met „Miniatuur altheren gaat winterslaap houden Oud-pastoor Dierick van Aardenburg overleden 1.50 WITTE KRUIS Algemeen Fondsenbezit In gesprek met Jo Maanders Kans op regen deze week Schip in haven van Breskens gezonken JSTUIFBAL Hoogwater at en waar VANDAAG MORGEN HIJ HOUDT HET BIJ POEDERS Percentages WAARDEBON 21sle internationale consumentenbeurs de vakbeurs voor het gezin! 4t/m 15 oktober 1968 - Ahoy' - Rotterdam Opdracht Adviseur Mariniers voorgelicht over Zeeuwsch- Ylaanderen Hotel „DE LINDE" I Zeeuwse Rode Kruis heeft meeste leden Statenfractie CHU bezoekt Tliolen en St. Philipsland VOORSTEL AAN GEMEENTERAAD ot limonades Het JAARVERSLAG 1967/1968 is verkrijgbaar DE STEM VAN WOENSDAG 9 OKTOBER 1968 (ADVERTENTIE) GEZELLIG! bïï'dag 13 oktober a.s. te ST.-JANSTEEN ding Op de kruising Bta. it -Anjelierenstraat- Oostsin." :t een aanrijding plaats tussen een personenauto, be. por mevr. P. de K. uit Go$ achtauto bestuurd door AV 5 uit Goes. De chauffeu^ t haar auto onder het linker, iel van de met zand beladej ito. De personenauto werj ■ernield. Mevr. De K. li™ erwondingen op, die beha®, rden door dokter Van Feen rhtauto had schade aan de /eert •denwoningen Na lange thans bij de wonimgbouwver de benodigde vergunnin. inengekomen voor de bouw bejaardenwoningen aan de inastraat en vier premievvo. lan de Scheldestraat. Zo spet. elijk zal met de bouw won onnen. f rste instuif-discofealavond In ■pshuis Kaj Munck is een ucces geworden. Het werd ik bezochte avond, waarop ellige stemming heerste. ;n, donderdag 10 oktober! ïrt: 5.02 en 17.10 uur; Ter- 4.24 en 16.31 uur; Vlissingem 16.00 uur; Wemeldinge: 5.43 uur. URa Stadhuis: World Press-photo, uur veb der ontucht, 18 J. AAS steren, vandaag, morgen, lij De vuurdoop, 18 j. 'wee biljetten voor Mexico. li\ )en man voor de eeuwigheil nocchio in de ruimte, al low Up, 18 j. lie In de hitte van de nacht, era 20 uur Walsdroom >EN onverbiddelijke, 14 J. 14.30. 16,50, 19.10 en 2130 uur Gone with the wind. 14 j. 19.30 uur des De Laureaat, 18 16.50. 19.10 en 21,30 uur Operation Kid Brother, 15 j. 16.50, 19.10 en 21.30 uur bndige jeugd, 18 j. 6, 18, 20 en 22 uur Vat een familie, 14 J. 1, 16, 18, 20 en 22 uur Zwartbaards geest. 14 19 en 21.30 uur huurlingen van Katanga. 14 J- 18. 20 en 22 uur uur Kleine moordenaars IT De jonge wilden, 14 J. Alexander de gelukzalige, al >e erfgename van Singapore, URG Stadhuis: World Press-photo, n Oranje 14 uur Voorlichting janisaties over afzet consump' ppelen LAS i als onder vandaag li als onder vandaag uur De bruiloft van Figaro •EN als onder vandaag uur Kleine moordenaars T als onder vandaag (ADVERTENTIE) .X (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG. De jongste nota van minister Schut (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) over het woningbeleid in de ko mende jaren, is in Zeeland met instemming ontvangen. Hoewel Zeeland nog duidelij ke wensen heeft, zoals het ontkoppelen van premiesector eu woningwetsector, waardoor de neergaande lijn in de wo- ningproduktie naar hoven kan worden omgebogen, zijn vooral de paragrafen in de nota omtrent versnelde krot- opruiming dankbaar begroet. Met minder dan twintig pro eent van het totale Zeeuwse woningbestand moet worden aangemerkt als „slecht". „Het woord „krot" nemen wij niet graag in de mond", zegt de heer L. D. Huisman, hoofdingenieur-direc teur van de volkshuisvesting in de provincie Zeeland. „Wij hanteren liever de kwalificatie „slechte wonin gen", die te zamen een categorie vor men van drie groepen. Groep 1 be treft de uitgesproken krepeergeval- len, die eigenlijk al gesloopt hadden moeten zijn. De tweede groep wordt voor spoedige ontruiming voorgedra gen. De huizen in deze groep lenen zich niet voor verbetering. De derde g-roep is nog niet direct onbewoon baar te noemen, maar kan nog vijf a tien jaar mee. De categorie „goede woningen" omvat een aantal panden die welis waar niet aan optimale eisen vol doen, maar die zeer goed verbeterd kunnen worden en verder de geluk kig overgrote groep van huizen die aan de eisen ruimschoots voldoen." „De nota van mijnheer Schut be looft inderdaad de mogelijkheid om de krotopruiming te versnellen", zegt de heer Huisman. „In het bij zonder betreft dit de verhoging van de doorstromingspremie van 600, tot 750,verruiming van de mo gelijkheid om mensen die van een goedkope slechte woning naar een duurdere goede woning verhui zen, een tegemoetkoming in het huurvarschil te geven en een ver hoogde saneringspremie (tot 2000 per krot). Uit de cijfers die de dienst heeft geproduceerd blijkt dat op een totaal woningbestand in Zeeland van ruim 90.000 woningen, niet minder dan 18.000 huizen tot de categorie „slecht" moeten worden gerekend en volgens de huidige inzichten binnen tien jaar vervangen moeten worden. Hieronder bevindt zich een soms niet onbelangrijke groep huizen, die onder de hoede van „monumenten zorg" valt en waarbij restauratie noodzakelijk is. „Overigens is", zo vertelt ons de heer A. W. Krijger van de directie Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, „de bouwvalligheid van een slechte woning slechts één van de tientallen criteria die de ge meenten aanleggen als zij tot onbe- woonbaarverklaring van een huis be sluiten. Er zijn bijvoorbeeld verschil lende externe eisen die je aan een woning kunt stellen, zoals ligging, belending en doorspuimogelijkhedd. Het provinciaal gemiddelde van 20 procent slechte woningen is in ver gelijking met andere provincies niet opmerkelijk hoog. Maar uit de cij fers per rayon, die de heer Krijger ons verstrekte, blijkt dat er gebieden zijn die qua hudsvestingspeil ver in de achterhoede liggen. Volgens de cijfers per 1 juli 1967 teHen gemeen ten als Brouwershaven, Groede, Hoek en Zaamslag ongeveer even veel slechte als goede woningen De volgende gemeenten figureren (ADVERTENTIE) Femina, de gezellige beurs met de duizend-en-een nieuwig heden van hier en over de grenzen, is er weer! Een Femina, die u niet mag missen, met vele attractieve stands, interes sante demonstraties en bijzondere manifestaties. Rotterdam is voor u in Breda en omstreken niet zo ver en om u extra te stimuleren een bezoek aan Femina te brengen, treft u onderstaand een waarde-coupon aan. Wij hopen u spoedig welkom te heten! Normale toegangsprijs voor de FEMINA 2.50 p.pers. Bij inlevering van deze coupon aan de FEMINA-kassa p.pers. (geldig voor 2 personen) Vfi Maak er eens een dagje van! Rotterdam heeft nog zoveel meerte bie den. Wat denkt u. naast een bezoekaan de Femina van een ritje met de METRO (een ware sensatie!) of een Spido-rond- vaart door de Rotter damse havens. bij het Hofplein Geopend-van 10-17 en 19-22.30 uur ZONDAGS GEOPEND VAN 11-17 UUR DE BILT (ANP) De vooruitzich ten voor donderdag en vrijdag, opge steld door het KNMI: \an tijd tot tijd regen, verspreide opklaringen, en ongeveer normale temperaturen overdag. De weersvooruitzichten in cijfers, gemiddeld over Nederland, zijn voor donderdag: zon: minder dan 40 pro cent; min.temp.: 0 tot 4 graden boven normaal; max. temp.: omstreeks nor maal; kans op een geheel droog et maal: 10 procent; kans op een droge Periode van minstens 12 uur: 50 pro cent. Voor vrijdag zijn de vooruitzich ten: zon: minder dan 40 procent; mmtemp.: 0 tot 4 graden boven nor maal; max. temp.: omstreeks nor maal; kans op een geheel droog et maal: 10 procent; kans op een droge Periode van minstens 12 uur: 50 pro cent. in de groep waar rond 40 procent van de woningen binnen tien jaar tegen de grond zou moeten: Zierik- zee, St.-Martensdijk, Scherpenisse, Mariekerke, Baarland, Borssele, Drie wegen, Hoedekenskerke, Nieuwvliet, Waterlandkerkje en Overslag. Naar district gerekend staan de N.W.-Bevelanden er met 28 procent slechte woningen er het beroerdst voor en de kanaalzone Walcheren het best, met 15 procent slechte wonin gen. De kanaalzone Zoeuwseh-Vlaan deren behaalt precies het provinciaal gemiddelde: 20 procent. In cijfers uitgedrukt is dit de sa neringsopdracht per district in Zee land Schouwen-Duivelamd: 2059 geval len; Tholen en St. Philipsland;: 1384; Kanaalzone Walcheren: 3179; Rest Walcheren 1204; Zak vam Zuid-Be veland 1216; N.W. Bevelanden 864; M. Zd Beveland 998; O.Zd Beveland 1065; W. Zeeuwsch Vlaanderen 1678 Kanaalzone Z. VI. 2693; O.Z. Vlaan deren 1760. Naar gemeente gerekend zijn er een paar opvallende gunstige uit schieters aan te wijzen, zoals Goes, Oostburg en KapeUe met slechts 12 procent slechte woningen, en voorts de kampioenen Sas van Gent en Breskens met resp. 3 en 7 procent slechte woningen. Het kost geen moeite om in enkele van de hier genoemde plaatsen, de oorlog als de grote saneerder aan te wijzen. De watersnoodramp vinden wij minder overtuigend in de per centages goede woningen terug. En U? Cachets of tabletten? Houd het in elk geval bij Witte Kruis: aktief tegen griep, verkoudheid en pijnen. Witte kruis spaart boven dien de maag (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG. In het zie kenhuis St.-Anthonius te Oost burg is dinsdag de oud-pastoor van Aardenburg, J. Dierick, op 73-jarige leeftijd overleden. Pas toor Dierick heeft na zijn pas toorsbenoeming in Aardenburg in 1941, deze plaats niet meer verlaten. Daarvoor was hij kape laan in Roosendaal. Pastoor Dierick nam in 1966, na dus 25 jaar het pastoraat te hebben vervuld, afscheid. Hij bleef echter in Aardenburg, waar hij een parti culiere woning betrok, wonen. Pas toor Dierick heeft slechts een twee tal jaren van zijn emeritaat kunnen genieten. Door zijn langdurig pas toraat en zijn grote activiteit daarin heeft de overledene zijn stempel op de ontwikkeling van de Aardenburg- se samenleving gedrukt. Pastoor Dierick was vooral zeer gezien door zijn sterk sociale inslag. Hij gold als iemand, die zichzelf weg cijferde en uit eigen bezittingen put te om anderen te helpen. Hij heeft een grote rol gespeeld in de tot standkoming van nieuwe onderwijs- en andere parochiële instellingen. Het meeste werk daarbij moest pas toor Dierick alleen verzetten, omdat kerk -en schoolbestuur in die jaren nog niet die functies en verant woordelijkheden hadden, die ze in de laatste jaren hebben gekregen. Zo kwam er onder zijn leiding in het in de oorlog voor een belangrijk deel verwoeste Aardenburg een nieuwe lagere jongensschool, meis jesschool en een kleuterschool tot «tand. Pastoor Dierick had ook een le vendig aandeel in het werk van de maatschappelijke instellingen in Aar denburg, zoals de Boerenleenbank. Hij was geestelijk adviseur van prak tisch elke vereniging in zijn paro chie. Die adviseurschappen had hij niet slechts „qualitate qua", maar hij maakte er bewust gebruik van om de betrokkenen zoveel mogelijk met raad en daad bij te staan. Vooral ook in de arbeidersbeweging had men pastoor Dierick graag in zijn midden. Hij was geboren uit een gezien boerengeslacht in het Oostzeeuwsch- vlaamse Koewacht. Dat betekent ook, dat hij zich goed kon aanpassen bij (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG. Burgemeester J. van Leeuwen heeft dinsdagmiddag voor een bijzonder gehoor, nl. 130 mariniers van de Koninklijke Marine, verdeeld over twee groepen, in het gemeentehuis inleidingen gehouden over heden en verleden van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze mariniers vormen een deel van de in totaal 500 mariniers die deel nemen aan een meerdaagse oefening. Het hoofdkwartier is gevestigd in de voormalige Mariahoeve in Oostburg. De kleinere en grotere groepen mari- nie rs zijn over geheel Z.-Vlaan deren verspreid. Burgemeester Van Leeuwen belichtte historische, econo mische en andere aspecten van West- Zeeuwsch-Vlaanderen op verzoek van de commandant van het korps mariniers, die hiermee kennelijk wil bewerkstelligen, dat de manschappen de streek niet alleen maar als een militair oefenterrein zien. (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerschelde schotel. PASTOOR J. DIERICK adviseurschappen niet alleen maar qualitate qua. de agrarisch georiënteerde bevolking en over vele zaken van de boerderij en het boerenleven uit eigen onder vinding wist te vertellen. Pastoor Dierick heeft ontwikkelingen zoals die elders plaatsvonden ook in zijn parochie doorgevoerd. Zo kwam ook onder zijn leiding een parochiefond- sensysteem tot stand. Twee jaar geleden werd hem het ere-burgerschap van Aardenburg verleend. Uit handen van burge meester M. van Berckel ontving hij toen de daarbij behorende ere-me- daille. (Van onze correspondent) BRESKENS Dinsdagmorgen om half acht is in de handelshaven het binnenvaartuig Damco-213, afkomstig uit Rotterdam, groot 500 ton en gela den met slakken bestemd voor weg verhardingen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen gezonken. De Damco was 's nachts de han delshaven van Breskens binnengeko men en met zijn voorkant op de zate gevaren. Daar het water al te ver weg was, kon de Damco niet meer geheel op de zate komen. Het water dat verder afging, deed het achter schip afzakken, waardoor water in de vol. Bij opkomend tij 's middags is ruimen kwam. Het schip liep geheel het schip dan ook geheel onder wa ter gelopen. De opvarenden, twee man, konden hun spullen nog in veiligheid brengen. Bij het volgend tij zal m ende Damco leeg maken en proberen het schip te lichten. Voor de scheepvaart in de haven is het geen groot obstakel. F. R. MANICHAND, minister van justitie en politie van Suriname heeft ontslag aangevraagd. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De kring Zee land van het Rode Kruis neemt, qua ledental, in de landelijke rangorde thans de eerste plaats in. Het aantal leden steeg tot bijna 33.900. Dit be tekent dat 47,3 procent van het totaal aantal gezinnen in Zeeland lid is. Op de tweede plaats staat Fries land, waar naar berekening 44,5 pro cent van alle gezinnen lid is van het Rode Kruis. De Zeeuwse kring heeft al enkele jaren op de tweede plaats gestaan. Wat betreft de Inzameling 1968 zal Zeeland iets minder goed voor de dag komen dan vorig jaar. Verwacht wordt, dat de inkomsten ongeveer 1500 gulden of anderhalf procent la ger zullen liggen dan vorig jaar. Ove rigens wordt gerekend met een lan delijke teruggang ten opzichte van vorig jaar van zeven procent. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een vaste ploeg mensen van Miniatuur Walcheren is druk bezig met de sloopwerkzaamhe den (foto). Het is een werk, daf ie der najaar weer terugkomt en waar soms enkele weken mee gemoeid zijn. Het terrein, waar zich zomers, tus sen schitterend aangelegde dorpjes en steden in ministijl, duizenden toeris ten bewegen, is nu veranderd in een troosteloze modderboel met hier en daar nog wat schots en scheef staan de restanten. In de bijgebouwen, waaronder het restaurant, staan de bouwsels hoog opgestapeld. Ook in de werkplaats draait alles op volle toeren, want na ieder seizoen moet er heel wat ge restaureerd en zelfs vernieuwd wor den. „De hele winter zijn we hier mee bezig", zegt de heer L. van der Graaf, die de leiding heeft over Mi niatuur Walcheren. „Eigenlijk komen we tijd te kort, want voor Pasen moet alles weer klaar zijn. Zo gaan we straks, als het iets droger is, al be ginnen met de voorjaarsbeplanting". Hot bestuur is niet ontervreden over het aantal bezoekers van dit seizoen, 200.000. Men had aanvankelijk aan een hoger cijfer gedacht, maar het Franse bezoek was deze keer erg te ruggelopen door de strubbelingen in dit land. Overigens is men van me ning, dat de reuzenmaquette nog al tijd zeer in trek blijft bij de binnen- en buitenlandse toeristen. (Van een onzer verslaggevers) THOLEN De Statenfractie van de C.H.U. brengt vrijdag 11 oktober a.s. een bezoek aan het eiland Tho len en St.-Philipsland. Het gezel schap wordt vrijdagmorgen om tien uur ontvangen op het stadhuis te Tholen. In de ochtenduren wordt het gehele eiland doorkruist, 's Middags brengt men een bezoek aan St.-Phi lipsland. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Burgemeester en wethou ders van Goes stellen de gemeente raad die woensdag 16 oktober be komt voor, een nieuw politiebureau te bouwen aan de Westhavendijk. Zij vragen hiervoor een voorbereidings krediet voor de bouw van rond 9000 gulden, dat nodig is voor het maken van een schetsplan. B. en w. geven de raad een uitge breide toelichting bij hun voorstel. Het college begint met vast te stel len dat het huidige politiebureau aan de Grote Markt bij lange na niet voldoet aan de eisen van deze tijd. Het gebouw telt zes vertrekken, waarin zijn ondergebracht: de korps chef, de adjudant, de administratie, de recherche en het geüniformeerde personeel, terwijl één vertrek dienst doet als verhoor- en schrijfkamer. De drie cellen die in het pand aanwezig zijn, bieden volgens b. en w. een zeer primitieve huisvesting. Dan geven b. en w. een opsom ming van wat er in en bij het ge bouw zo allemaal ontbreekt. Dat zijn: een garage voor het motormaterieel, een behoorlijke fietsenbergplaats, een wachtkamer voor het publiek, een garderobe voor het personeel, een ruimte die geschikt is voor het hou den van korpsbijeenkomsten, een theorielokaal of kantine, een behoor lijke ruimte voor het opbergen van wapens en munitie, een vertrek voor het onderbrengen van extra perso neel in tijden van spanning, een bin nenplaats of een andere geschikte ruimte waar arrestanten kunnen worden „gelucht", een behoorlijke kelder en een schietgelegenheid. Ook de afdeling administratie is veel te klein gehuisvest, er is onvol doende ruimte voor het archief en er ontbreekt een vertrek, dat geschikt is voor dactyloscopie en fotografie. Deze moeilijkheden kunnen niet opgelost worden door het treffen van voorzieningen in het huidige ge bouw. Binnen het gebouw is daartoe te weinig ruimte. De belendende per celen verhinderen iedere uitbreiding. Daarom wil de gemeente trachten binnen afzienbare tijd te komen tot de bouw van een nieuw politiebu reau. Bij een eventuele gemeente lijke herindeling zal het plaatselijk politiekorps naar verwacht wordt vrij aanzienlijk worden uitgebreid. Als de gemeenteraad akkoord gaat zal Goes als laatste Zeeuwse gemeente met gemeente-politie tot vervanging van het politiebureau overgaan. Wat betreft de s-tichtingskosten van een nieuw bureau merken b. en w. op, dat de gemeente voor het ver krijgen van een buitengewone uit kering op grond van het Besluit ver goeding politiekosten 1950 een be roep kan doen op de ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën. Goes zou op basis van vastgestelde richtlijnen in aanmerking komen voor een rijksbijdrage van globaal 900.000 gulden. Geschikte plaats voor het stichten van een politiebureau vinden b. en w. het terrein aan de Westhaven dijk, dat aan de n.v. Zegarn in Mid delburg toebehoort. Dit terrein vrijgekomen door verplaatsing van het districtskantoor-noord van de Zegam naar de Evertsenstraat. Collectieve belegging in aandelen bij uw commissionair of bank of rechtstreeks bij de beheerders Postbus 3700 Amsterdam „HET is geen toeval, dat je juist in deze tijd van het jaar veel leest over gevallen van kolendampvergiftiging. Heel wat mensen hebben hun schoor steen niet laten vegen voor het nieu we stookseizoen, iets wat toch altijd broodnodig is. Bovendien stook je nu de kachel meestal niet zo hard. Het weer gaat werken en dan heb je kans, dat je een „luchtzak" in je schoorsteen krijgt. Draai je dan 's avonds de kachel open, dan slaan de gassen tegen die luchtprop. Er zit geen trek in de schoorsteen en de kans op kolendampvergiftiging is ook dan aanwezig. Zorg er dus voor, dat je een vlam in de kachel houdt." JO Maanders uit Breda, schoorsteen veger, legt er de nadruk op, dat niet alleen bij het stoken van kolen de schoorsteen geveegd moet worden. „Ook bij gasverwarming", zegt hij. „Kolen vormen roet en bij een goed- iverkende schouw trekt dat de schoorsteen uit. Gas heeft een che mische werking en gooit, behalve het roet, ook de kalk en cement in de schoorsteen los. Dit komt voor het trekgat te liggen, met alle nare ge volgen vandien. Vandaar, dat ik in zulke gevallen adviseer om in de derde of vierde maand van het stook seizoen de schoorsteen opnieuw te laten vegen." „SOMS maak je rare dingen mee. Condens op de ramen kan een teken zijn, dat er een mankement in de schoorsteen zit. Vaak vind je een kraaienest. Heel wat jonge kraaien heb ik meegenomen en hier te lo geren gehad tot ze weer uit konden vliegen. Is zo'n nest uit de schoor steen verwijderd en houd je dan een krant ervoor de klassieke metho de dan moet zo'n janken als een dozijn jonge honden." ,IK had eens de kogel door de schouw gegooid, het ding trok goed en toch bleef er in de keuken een vage stank hangen van die schoorsteen. In zo'n geval wil een „Nelson-kap" helpen, een kap, die voorkomt, dat de wind in de schouw slaat. Zelf prefereer ik de klassieke methode: het dak op en de kogel erdoor. Soms kun je met rotan stokken met borstels resultaat bereiken, maar dan moet er geen knik in de schoorsteen zitten. Hoofd zaak is, dat er geveegd wordt." TEGELIJK met je schoorsteen moet je ook je kachel na laten kijken. Soms zit er een „valse trek" in, dan zuigt de lucht over de kolen heen. De kachel is dan praktisch niet te temperen en je gebruikt gruwelijk veel kolen zonder dat je warmte krijgt. Een andere keer weer heeft men het gat achter de kachel onder de schoorsteen leeggezogen. Ook dat kan funest zijn. Is zo'n gat te diep, dan moet je dat bijvullen met scherp zand." schoorsteen JO Maanders is voorstander van een gedegen vakopleiding schoorsteen vegen, in welke cursus hij dan het vaktechnisch loskoppelen en schoon maken van gashaarden opgenomen zou willen zien. „Er zijn in ons vak. te veel beunhazen. Wij moeten het van het vertrouwen van de mensen hebben, die zelf niet op het dak kun nen controleren. Daarom moet je je werk goed doen en ook alle vuil goed uit de schoorsteen halen. Geen kraaienesten laten zitten, zoals maar al te veel gebeurt. Neem gerust de jonge kraaien mee. Van eentje heb ik, voordat-ie uitvloog, heel lang plezier gehad. Kilometers ver reed hij met me mee op de fiets. En dan voel je een dubbele dankbaarheid, dat je fijn gevarieerd werk hebt. Met veel verantwoordelijkheid, als je het goed wil doen."

de Stem | 1968 | | pagina 3