alles peperduur In Acapulco bedriegt de schijn ook f Kessler Selectie is nog niet „af Zorgen over forme van René NAC altijd PRINSEN WINNAAR VAN KOERS HULST wfees eten is veremtweord eten... moeilijk voor ons ...en zo lékker! Toto i* TOCH NIET ZO'N FIJN ZEILOORD SCHIJN ROLEX heetman i MES OP TAFEL 99 Tonnie Barten: meest regelmatige amateurrenner Feijenoord-manager Guus Brokx: i CO X x X X X X X X X X X X UITSLAG (Van onze speciale verslaggever) ACAPULCO In nauwelijks een half uur vliegt de Mexicaanse maatschappij Aeronaves van Mexico City naar Acapulco, in alle folders ter wereld beschreven als het wonderoord, de parel van de Pacific. Voeg het allerbeste van de Rivièra, Florida en West-Indië te zamen en men heeft de badplaats Acapulco, waar volgens de serie „Dubbelspion" nogal het een en ander gebeurt. Maar als de deur van het vliegtuig open gaat, wordt door een onzichtbare hand een muur van hitte naar voren geschoven. Het was die dag 43 graden en de temperatuur van het water 29 graden. In de airconditioned kamers van de hotelpaleizen het hotel dat die luxe niet heeft, kan geen kwartje voor een kamer vragen bleef het drukkend heet en uit de kraan voor koud water kwam een lauwe straal die weinig of geen verfrissing bracht. Op een bergpiek ligt het super de luxe hotel Caleta. In het midden een tropische plantentuin, marmer in de gangen, terrassen waarop gevoet bald kan worden. Lakeien in vol or naat lopen met bladen vol drank rond want het is warm en dan moet er wat worden ingenomen. In de bar, waar ventilators vergeefs pogen enige verkoeling te brengen, zit de chef d'équipe van de zeilploeg Sjoerd Rodenhuis, met zijn ploeg. De een met een cola, de ander met een tonic. Twee in plaatselijke kle dij gehulde mannen tokkelen op gitaren en zingen niet al te zuiver. Zij worden afgewisseld door een mi- mbandje, waarvan de drummer tot in de verre omtrek te horen moet I zijn. En dan denkt men: zo, zo, die zeilers gaan naar Acapulco, leven vijf weken in een chic hotel, varen wat en gaan naar het vol gende festijn. En dan zeggen die zeilers: „Hier is geen moer te beleven". Alleen de plaatselijke televisie en die is niet te verstaan. De muziek is nog maar pas gekomen en die hoeft voor ons niet, als we 's avonds doodmoe van het water komen. Als je ergens iets bestelt, is dat he meltergend duur en we hebben ook maar twee dollar per dag". „We kunnen ons niet veroorloven ons goed in de wasserij te doen, want dan ben je zo failliet. We knoeien maar wat in de wastafel. We willen wel eens, noem maar op, tafeltennissen. Moet je net geloven, tafeltennissen". Ze zitten wel luxe, maar ze kunnen er niel leven. Ook hier is het de schijn, die bedriegt. Diepbruin gebrand zijn ze van het water gekomen. „We varen nu van elf tot zes uur. In het begin niet, want je verbrandt levend. Kalmaan beginnen, dan opvoeren. We hebben op zeeniveau dan wel geen last van hoogteverschil, maar je moet aan die verschrikkelijke hitte wennen. De mensen hier zeggen zelfs dat het warm is. Als je van het water komt, wil je wel wat drinken, maar hoe wel dit ons Olympisch dorp is, krij gen we niets voor niets". De zeilers zitten in de „verge ten hoek". In het Olympisch dorp in Mexico-City liggen in elk geval Spaanse kranten. In het chique ho tel Caleta in Acapulco, waar de wo ningen van de arme Indianen zorg vuldig achter palmbomen en cac tussen zijn weggestopt om de image van luxe oord niet te schaden, lig gen ook kranten, te koop. En wie leest er Spaans? Men hoort Een zeer chic horloge, geschikt voor iedere gelegenheid. Een officiële chronometer met automatische opwinding door Roiex Perpetual rotor mechanisme. Perfekt beschermd tegen water, stof en vuil door de beroemde Oyster kast. Gegarandeerd waterdicht tot op 50 meter, verkrijgbaar in diverse uitvoeringen. ROLEX OYSTER PERPETUAL vanat 485,- udelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. Lijnbaan 92 - Oostzeedijk 155-157 Tel. 1166 70 Rotterdam er niets. Er is zelfs vergeten om voor vervoer te zorgen naar de o- peningsceremonie van de Spelen. In allerijl is getracht nog plaatsen in de vliegtuigen, die om het uur gaan, te reserveren. De zeilers staan op de wachtlijst. „Men heeft van ons wel eens een verkeerde indruk. Om te zeilen moet je nu eenmaal water hebben en dat >s er toevallig niet in Mexi- co-City of Tokio of Rome. Dus moe ten we ergens anders heen. En om dat we een groep vormen, die niet zo enorm groot is, ziet het gast land er een mooie reclame in ons dan maar meteen in een luxe bad plaats te stoppen. Maar dat is ze ker geen winst". „Als ze in Mexico-City om een bepaald soort koffie vragen, die we wel mogen drinken, komt die kof fie er. Wij vragen er elke dag om en elke dag is het weer „magnana" geblazen. Een medische dienst heb' ben we evenmin. We worden wel verzorgd, als we iets hebben, maar toch niet door een eigen arts. Apar te keukens bestaan ook niet. We zit ten hier met zo'n zeshonderd man, maar de Australiër of de Japanner of de Nederlander eten allemaal hetzelfde". De indruk dat zeilers altijd en overal in de watten worden gelegd, is dus wel bedrieglijk. Maar er is geen sprake van een neerslachtige stemming. Ze hebben alleen eens wil len zeggen wat ze kwijt wilden. „Ach, wat heeft een zeiler meer nodig dan water? En het m® ^er het watertje wel. We varen in de Stille Zuidzee. Dat stil kun je ge voeglijk vergeten. Er staat hier een .ange deining en om twaalf uur komt er wind Onze wedstrijden zijn om één uur en je vergaat hier van de draaiwinden. Trouwens, ais er he lemaal geen wind is, blijven er gol ven. Het is hier eigenlijk een vrij slecht zeiloord. En dan kunnen ze wel zeggen, dat we hie1, toch maar met mooi weer zitten, behalve |s nachts, want dan breken de tropi sche buien los en jaagt de bliksem door de lucht, maar we hebben lie ver regen met goed zeilwater". „Het is hier onmogelijk dat je van de zeven wedstrijden er drie wint. De man, die in een paar wed strijden niet verkeerd heeft Seze" ten, wordt Olympisch kampioen. Er is geen peil op te trekken. Je kunt net zo goed eerste als laatste wor den, maar we weten nu al dat het strafpunten zal regenen. Die winddraaiingen zijn onvoor stelbaar en er wordt met het mes op *afel gezeild. Hier zal van alles mogelijk zijn, want het is een on peilbare situatie, waarin we zeilen. En dat geldt zowel voor de Finn ais de Draak als de Flying Dutch man, de klassen waarin we uitko men. Moet je nagaan. Toen we vo rig jaar hier waren, werden we 12, 8 en 6 en toen stonden we eerst. Het werd toch nog derde, want in de laatste wedstrijd kwamen we niet verder dan een tiende plaats. Deze wedstrijden worden stuk voor stuk een slijtageslag. Er zijn duizend klei nigheden, die van invloed kunnen zijn. En er wordt als duivels gezeild. We hebben een paar onderlinge wedstrijden gehouden en daar ge beurden dingen, die ongelooflijk zijn. Ze schieten door het kleinste gaat je". Het is half tien geworden. De zeil- pioeg gaat naar bed. „We hebben eigenlijk geen vertier nodig. Elke a- vond ben je doodop door die ver lammende hitte en het moeilijke zei len. Daarom is het maar goed, dat we zo vroeg zijn gegaan. Je moet gevoel voor de golven krijgen. Bo vendien hebben onze boten bijna een maand op een schip in een warm ruim gelegen. Je moet ze helemaal bijregelen, net als een motor, die je uit elkaar hebt gehaald. En als je dan nagaat dat we een week no dig hebben gehad om hier te wen nen. heb ie nog maar twee weken voor de rest." Aan die rest wordt gesleuteld Er wordt geschuurd aan de boter om elke oneffenheid te ver wijderen er wordt geoefend, elke dag weer Met de wetenschap dat het zowel een eerste als een laat ste plaats kan worden. In het zwoelhete Acapulco staan de verkopers van souveniers, van meioen, van limonade en snoepgoed loom tegen hun karretjes langs de haven. In de grote kamers van ho tel Caleta slapen gezamenlijk drie Nederlanders. De palmen in de sier- tuin wuiven aristocratisch. Ze kun nen niet minder in de schijnwereld van Acapulco, waar de hoge basti ons voor de rijken der aarde met frisse lucht worden gevuld en de stank uit de krotten van de armen naar buiten dringt Bij de training hebben de Nederlandse zeilers de gol ven van de Stille Zuidzee bij Acapulco al gedeeltelijk leren kennen. De enige ongewisse factor blijft de wind, die alle richtingen opdraait. De Jong (boven, aan trapeze) en Ben Verhagen kunnen daar met hun Flying Dutchman „Dai sy" over meepraten. ZEIST (ANP). Ter voorberei ding op de interlandwedstrijd tegen Bulgarije, 27 oktober, had bonds coach George Kessler dinsdag op het sportcentrum te eZist zijn ze ventien geselecteerde spelers bijeen geroepen voor de eerste training. Een training, die voor een belang rijk deel was afgestemd op de speel wijze, die Kessler in Sofia van de Bulgaren verwacht. De zeventien ge selecteerden (Van Beveren en Ey- kenbroek (Sparta), Van Zoghei en Rijnders (Go Ahead), Suurbicr, Van Duivenbode, Muller, Groot en Oruyff (Ajax), Laseroms, Israel. Jansen en Moulijn (Feijenoord), Pahlplatz (FC Trente), Bouwmeester (NAC) en Rensenbrink (DWS) trainden 's morgens en speelden 's middags een oefenpartij tegen het Nederlands amateurelftal. Kessler, die er nog aan denkt de wedstrijd TurkijeBulgarije te gaan bezoeken, had in zijn vrij lichte con ditietraining elementen gebracht, die voor de tweede wedstrijd in de eli minatieronden van het wereldkam pioenschap van belang kunnen zijn. Kessler rekent er op dat de Bulga ren sterk „in de lucht" zijn. Daarom dus een spelletje, waarbij kopwerk het belangrijkste was. Hij meent ook dat Nederland zijn aanvallen moet opzetten door snelle tegenstoten. Daarom een handbalwedstrijdje, waarbij vrijlopen belangrijk was. Zijn vermoeden is bovendien dat Ne derland vrij veel op balbezit zal moe ten spelen en ook daarvoor waren speciale spelletjes uitgedacht. De heer Kessler, die de Bulgaren dit voorjaar tegen Italië heeft zien spelen en hen in I960 bij het we reldkampioenschap in Engeland zag tegen Hongarije. Portugal en Brazi lië. wil met zijn ploeg op woensdag 23 oktober naar Sofia vertrekken. Een uiterst moeilijke datum, want dan speelt Aiax, dat normaal gespro ken (weer) het belangrijkste contin gent van de geselecteerden moet le veren. een wedstrijd in Madrid tegen Atletico. Het betekent dus een zware belasting en mogelijk ook een aan gepast reisschema voor een stuk of vijf spelers. De bondscoach zei daar over- „Deze zaak is een punt van bespreking tussen Ajax en de KNVB". Over de selectiegroep vertelde de heer Kessler, dat Piet Keizer vrij willig heeft bedankt en dat het aan de speler zelf is om de beslissing te nemen of hij zich weer beschikbaar wil stellen. „Ik geloof niet. dat ik een eventuele stap van Keizer moet stimuleren'. Andere opvallende af wezigen in de kerngroep, zoals Van der Kuylen. Van Hanegem, Swart en Veenstra zijn, zoals de heer Kessler zei, niet opgenomen wegens een te kort aan vorm of een gebrek aan er varing voor een zo belangrijke wed strijd. „Maar de ploeg Is nog lang niet absoluut vaststaand. Tien dagen voor do st.riid moet ik 22 namen aan de FIFA ongeven. er kunnen kus nog spelers biikomen". De keuze van Rijnders. de 21-jarl- ge fullprof van Go Ahead, noemde Kessler een logisch uitvloeisel van bet uitstekende werk van de oud- NAC-speler in het duel van iong Oranje tegen Denemarken. „Ik heb Bouwmeester weer geselecteerd om dat zijn huidige vorm zeer goed is en zijn conditie al weer beter is dan vorig jaar". (Van onze speciale .verslaggever) MEXICO C1TÏ. Wielermecani- ciën Jan Sprenkelink spoot de inhoud van een spraybus door de kamer, waar de KNWU-équipe voor de ploe gentijdrit op de weg bivakkeert. Het was er benauwd. Vier man op een (grote) kamer gaat nog wel maar als er geen raam open kan omdat het dan onophoudelijk tocht, komen er geurtjes. „Ik wou dat ik ze kon rui ken", zei René Pijnen. Hij was ver kouden. Terwijl hij met afkeurende blik de forse rekening hekeek, die hij van de Olympische wasserij had ont vangen vooral veel zakdoeken verklaarde hij somber: „Ik ben niet fit. Met het aanpassen aan het klimaat heb ik geen moeilijkheden gehad. Vorig jaar heb ik hier ook de ronde van Mexico gereden derde plaats in de eindrangschikking maar ik heb griep gehad. Het is hier ook zo'n verschrikkelijk tochthol. Als ik ge fietst had ging ik naar de dokter en dan moest ik stoppen met de training. Als ik dan weer mocht fietsen, werd het me weer verboden. En volgende week dinsdag moet ik met Fedor den Hertog, Joop Zoetemelk en Jan Kre kels de ploegentijdrit rijden. Die ver koudheid is dan wel over maar ik heb niet voldoende kunnen trainen. Ik ben bang dat voor mij de tijd te kort zal zijn. Ik had het misschien moeten uitvieren maar wat doe je: als je even kan wil je fietsen. Een ellende dat ik zo vaak verkouden ben". René Pijnen vormt een van de grote problemen van wegcoach Joop Middelink. Als hij onverhoopt niet kan rijden, ligt zijn hele ploeg voor de tijdrit uit elkaar. De wielrenners hebben trouwens toch tikken gekre- (Van onze sportredactie) HULST. Na afloop van de koers in Hulst werden in hotel Van Ooster- om tijdens een feestelijke bijeen komst de prijzen van het Breda-Bier- klassement uitgereikt. In tegenstel ling tot voorafgaande jaren, toen de bijeenkomst in Breda plaatsvond, waren de brouwerij-vertegenwoordi gers, de heren Smits van Waes berghe, Simons en Kieboom naar Hulst gekomen om de tien beste cou reurs in het klassement te huldigen. De heer Smits van Waesberghe nam de huldiging voor zijn rekening. In zijn openingswoord vermeldde hij o.m. de grote belangstelling voor dit klassement, waarvoor dit keer maar liefst 42 wedstrijden in Zeeland en Brabant werden verreden. De eerste prijs, groot 500,- kon- de heer Smits van Waesberghe uitreiken aan Ton nie Barten uit Klundert, die reeds voor de laatste wedstrijd met zijn puntentotaal van 424 zeker was van de eindoverwinning en gezien de hoeveelheid wedstrijden als de meest regelmatige coureur de Brabantse en Zeeuwse wedstrijden bekend mag maken. Het Breda-Bier-eindklassement ziet er als volgt uit: 2 Cees van Dorst uit Roosendaal, 340 punten 350); 3 Leen Poortvliet, Dirksland, 317 pnt. 250); 4 Ad van Overveld, Zegge, 293 pnt; 5 Ad Wouters, Zundert, 273; 6 Leo Embregts, Stampersgat, 191 pnt 7 Tini van Hasselt, Roosen daal 190 pnt; 8 Frits van Hooger- heide, Ossendrecht 182 pnt; 9 Wim Prinsen, Hank 177 pnt; 10 Rick Cor- nelissen, Amsterdam, 174 punten. Namens de gemeente Hulst sprak burgemeester Molthoff de talrijke aanwezigen toe. In zijn speech sprak hij o.m. zijn bewondering uit voor het Hulsterse wielercomité, een van de weinige organisaties in zijn ge meente die zonder „steun" draait. Namens de wielercomité's en de KNWU namen nog verschillende sprekers het woord. Men toonde zich zeer gelukkig met de instelling van dit klassement, dat dit jaar voor de twaalfde maal werd gehouden. gen. Men kent „het geval". Fedor den Hertog is niet honderd procent, Harrie Jansen is niet fit, Leen de Groot voelt zich niet al te best. Joop Middelink trekt een bedenkelijk ge zicht als hij zegt: „We hebben goed in de pottenbak gezeten. Van de week waren vier van de zes wegren ners ziek. Alleen Joop Zoetemelk en Jan Krekels niet. Fedor den Hertog en René Pijnen krijgen elke dag een half uur doktersonderzoek. En alle maal dezelfde kwaal, ook Piet Hoek stra van de baanploeg. Het is een kwaal die op de luchtpijpen slaat. Ik heb gezien dat ze plotseling in hun remmen moesten knijpen omdat ze ze geen lucht meer hadden. Het kan zijn dat 't komt omdat we de bergen in gaan en dan in de nevel rijden. Ik was al dolgelukkig dat het met het acclimatiseren zo goed ging maar we hadden het weer niet mee, niet te warm. Toen de zon eenmaal fel door brak, moesten de jongens zich daarop instellen en let op, dat krijg je steeds want de ene dag is 't hier bloedwarm en de andere dag gewoon fris". Joop Middelink is ervan overtuigd dat zijn ploeg, mits in conditie, ten minste zo sterk is als de ploeg die in Tokio goud veroverde en werd f vormd door Karstens, Dolman, Zoet en Pieterse. „Ik zet Fedor den Her tog gerust tegenover Karstens, Pijnen tegenover Dolman, Zoetemelk tegen over Zoet en Krekels tegenover Pie terse. Mijn ploeg is sterk maar je moet natuurlijk niet zo gaan sukke len als we nu doen". De formatie van de ploeg voor de individuele weg wedstrijd slaat nog niet vast. „Vieren twintig uur tevoren", zegt Middelink, (Van onze sportredactie) ROTTERDAM „Vooral in Breda is NAC voor ons altijd een moeilijke tegenstander geweest. Hier in Rotterdam hebben wij, ge loof ik, wel de meeste keren ge wonnen. Maar dat wil nu niets zeggen. Het is hekend: Feijnenoord heeft zondag niet goed gevoetbald en verloren. Wat we van NAC- Twente hebben gelezen en gehoord was allemaal positief voor NAC. Het had moeten winnen. En daar om alleen al zullen we ernstig re kening met NAC moeten houden. We weten ook dat de Bredanaars een stuk beter spelen dan vorig jaar. Dat zegt ons genoeg". Feijenoordmanager Guus Brokx, die de nederlaag van Feijenoord bij Go Ahead al heeft verwerkt, is toch niet helemaal gerust over de wedstrijd van zondag tegen NAC. Aan een prognose wil de heer Brokx zich niet wagen. „Ik hoop dat het zondag - zoals steeds tegen NAC - een prettige wedstrijd zal worden. Iedere tegenstander trekt zich wel op aan Feijenoord en daarom is elke wedstrijd moeilijk voor ons. Als we een tegenstander krijgen, die tegen Twente zo voor de dag komt, weten wij voldoen de". De Bredanaars, die tegen FC Twente wat roekeloos met de kan sen omsprongen, kunnen bij Feijenoord opnieuw voor een ver rassing zorgen. En dat hoeft niet eens een overwinning te zijn. Met een gelijk spel zouden al veel Bre dase supporters - er rijdt zondag een extra trein van Breda naar Rotterdam - tevreden zijn. Vreemd genoeg komt Feijenoord- NAC niet voor op toto-formulier 9. Wel staat daar op Baronie-SC Gooiland. De Bredanaars wisten zondag hun overwicht tegen ZFC niet in doelpunten uit te drukken en verloren daarom niet helemaal verdiend. Tegen het sterke SC Gooiland kan Baronie - erg grillig spelend dit jaar - weer voor een surprise zorgen. RBC zit toch wel in de zorgen. De competitie ver loopt voor de Roosendalers be paald niet zoals zij graag zouden willen. Vitesse, dat zondag naar Brabant komt, heeft in de eerste bekerronde van RBC gewonnen. Een mooie gelegenheid voor RBC om revanche te nemen en de po sitie wat te versterken. De eerste wedstrijd op toto-for mulier 9 is Holland Sport-Ajax. De „poolers" zullen wel niet veel „eentjes" of tweetjes invullen. Het duel tussen Telstar en FSC heeft een zware inzet. De Limburgers, opnieuw zeer zwak, kunnen de punten even hard gebruiken als Telstar, dat toch iets meer inhoud heeft dan de Limburgse combina Holl. Sport-Ajax Telstar-FSC FC Twente-Sparta MVV-Go Ahead DWS-GVAV PSV-ADO Veendam-RCH HVC-Heracles Volew. Den Bosch Elinkwijk-SW Willem II-Haarlem Limburgia-SC Drente Baronie-Gooiland tie. Sparta, weinig krachtig dit i jaar, reist naar FC Twente, dat zich hersteld zal hebben van de lichte inzinking. Een overwinning van de thuisclub is haast zeker. MVV - diep gezonken - ziet de eerste punten nog niet. Go Ahead, dat tegen Feijenoord zijn onmis kenbare klasse toonde, gaat naar Maastricht om twee punten bin nen te halen. De Deventenaren spelen tegen zwakke ploegen nog al eens nonchalant, maar of zij in Maastricht een punt kwijt raken valt nog te bezien. DWS kan de punten ook best gebruiken. GVAV - vooral de verdediging van de Groningers laat 't nogal eens afwe ten - zal het slachtoffer worden. PSV-ADO is een duel tussen twee gelijkwaardige ploegen. Het thuis voordeel kan doorslaggevend zijn. De score zal in ieder geval laag blijven. In de eerste divisie reist RCH, dat enigszins is teruggeworpen, naar Veendam. De Groningers zijn vooral in eigen huis sterk en daar zal RCH weinig aan kunnen ver anderen. Koploper Heracles gaat naar HVC, dat door enige neder lagen van een van de topplaatsen is verdrongen. Tocht lijkt een zege van de thuisclub het meest waar schijnlijk. FC Den Bosch heeft zich volle dig hersteld van zijn zwakke start. De Bosschenaren wezen zon dag HVC terug en De Volewijckers lijken in Amsterdam ook niet in staat om de Brabanders van een zege af te houden. Elinkwijk krijgt bezoek van SVV, vrij verrassend opgeklommen naar de top van de ranglijst. De Utrechtenaren zijn toch favoriet in dit duel. Ook Wil lem II doet het zeer slecht dit sei zoen. Met vrijwel hetzelfde team als vorig jaar wisten de Tilburgers nog niet meer dan drie punten te halen. Haarlem is de volgende zware tegenstander van Willem II. Als er één punt in de wolstad blijft, zal Jaap van der Leek niet ontevreden zijn. De kracht van Limburgia en SC Drente loopt niet ver uiteen. De uitslag van dit in Limburg te spelen duel zal daarom wel niet ver van een ge lijk spel afliggen. De winnaars in Hulst Uiterst rechts nummer één in de wedstrijd, Wim Prinsen (naast hem speaker Wim Hen- dnkse), tweede van links klassement-wmnaar Tonnie Barten (links van hem de heer Smits van Waesberghe). (Van onze sportredactie) HULST Er was gisteren in Hulst één man die gebruik maakte van de „wielermoeheid" in een van de laat ste koersen van het wielerseizoen: de kleine Wim Prinsen uit Hank. Op 7 kilometer van de finish sprong hij alleen weg uit een kopgroepje van drie coureurs en begon daarmee aan een grootse finale, die veel van de nogal slap verlopen wedstrijd goed maakte. Prinsen liet in de 66e van de 71 te rijden ronden met zijn ge slaagde demarrage zijn medevluch ters, Wim Liebrechts, winnaar van de laatste ronde van Hulst, en Marl van Venrooy ver achter zich en demon streerde in een verbeten solo zijn kracht door op de resterende kilome ters nog enkele honderden meters uit te lopen. De eerste plaats die de Bra bander met zijn vlucht behaalde, was dan ook zeker verdiend. De interessante finale was overi gens geen werkelijke afspiegeling van deze 110 kilometer lange wed strijd. De meesten van de vijftig ren ners sprintten slechts voor de tal rijke premies om zich, na wat gul dens verdiend te hebben, weer in het peloton te laten terugvallen. Af en toe werd de hoofdmacht, die tegen het einde van de wedstrijd nog slechts uit twintig coureurs bestond, door de felle premiesprints uit elk aar getrokken, maar wanneer de groep na een ronde weer op de Markt verscheen, bleken de coureurs zich alweer aaneengesloten te heb ben. Een gunstige uitzondering op deze regel maakte Jan Aling uit Bunder- veen. Reeds in de vijfde ronde sprong hij alleen weg. Aanvankelijk kreeg hij gezelschap van Herman Strij- bosch, maar deze coureur moest zijn gunstige positie door een lekke band opgeven. Jan Aling zette zijn tocht toen weer alleen voort en het lukte hem enkele tientallen ronden voor de rest van het veld te blijven. Maar met nog 55 kilometer voor de wie len haalde de rest hem in. Nadat Aling was teruggepakt duur de het tot vijftien ronden voor het einde voordat er weer renners in slaagden voor langere tijd los te ko men. De initiatiefnemers van deze actie waren Wim Liebrechts en Marl van Venrooy. Wim Prinsen zag ech- ADVERTENTIE ter ook wat in deze ontsnapping en overbrugde alleen het door het twee tal geslagen gat. De drie coureurs bleven bijeen tot het moment waarop Wim Prinsen zijn kans schoon zag en uit het groepje spurtte. In het peloton was men intussen ook tot grotere actie gekomen en met nog drie ronden te rijden werden Liebrechts en Van Venrooy ingelopen. Na deze hergroepering bleef het peloton doorjagen, maar de Hankse renner aan de kop van het veld boog zich de laatste kilometers nog wat dieper over zijn stuur en wist de ja gende groep tot op de finish voor te blijven. Met deze eerste plaats be haalde Wim Prinsen (23) zijn twee de overwinning van dit seizoen: 1 Wim Prinsen, Hank, de 110 km in 2.45.10: 2 Leen Poortvliet, Dirks land: 3 Jan Aldershof, Haarlem; 4 Jan Aling. Bunderveen; 5 Cees van Dorst, Roosendaal; 6 Matje Gerrits, Oploo; 7 Cor Leunis, Amsterdam; 8 Gerrit van Hemert, Werkendam; 9 Trenko Buurmeijer, Veendam; 10 Frank Ouwerkerk, Rotterdam; 11 Cor Baars, Haarlem; 12 Piet van Donk, Rosmalen; 13 Rudi Liebrechts, Vlaar- dingen; 14 Mari van Venrooy, Heesch; 15 Jef van de Burg, Berkel; 16 Tonnie Barten, Klundert; 17 Louis Westrus, Amsterdam; 18 Adri Naakt geboren, 's-Gravendeel: 19 Bart So- laro, Den Bosch; 20 Wim Liebrechts, Vlaardingen,

de Stem | 1968 | | pagina 13