Nato overweegt gebruik van kernbommen biJ aanval C. van Mastrigt: in C.H.U. links en rechts binden Troepen weg uit T s j echoslowakije DRIEDAAGS GEVECHT Kamer begint TEGEN DE KLOK aan marathondebat Wilson onderzoekt onlusten in Ulster de Omdat kinderen ook buiten blijven spelen als het regent. Bonaparte 2140 I ANTWOORD OP RUSSISCH GEDRAG Overstroming in India: 560 doden Johnson voor H.H.H. Bisschoppen conferentie In totaal al achttien loodsen gearresteerd A AD oorregen .APPEN ram iKl m ram ES I'UIN panklare panklare POT de SPAR C^WP Bertrand en Keijzer in Wemeldinjje WEEK 1 JAAR UNIE-VOORZITTER Vastbesloten Duidelijk Meisje verkracht in dansschool Naar Cuba VROUW KAAPT VLIEGTUIG Studentencongres in Nederland "ëtktdtm tapijt Debré in V.N.-vergadering: Meisje ontsnapt aan Amsterdamse aanrander Kosmonaut Titov: eerst onbemande vlucht, dan mensen naar de maan I DE STEM VAN DINSDAG 8 OKTOBER 1968 11 LG (AG EN /orm. c door de meer Moderne reegt. Heerlijk en heupen. luse. jn voor u j het uur. LIFE BORSTPROTHES6 KT NATUURGETROUW ijn de Boevere, Noord- rstraat 20 - Biervliet: - Dongen P. de Bont, Engelfriet, Opril Grote aselier. Molenstraat 3 - booms, Burchtstraat18; at 69 - Sas van Gent neuzenW. Schellink- mdpoortstraat 13-15 - (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De 59-jarige C. J. van Mastrigt, oud-voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakver bond wil de Christelijk Historische linie nog voor een jaar blijven be sturen. Hij is vice-voorzitter van deze politieke partij, maar vorig jaar trad hij al op als fungerend 'voorzitter. Drs. Tilanus werd, na dat de heer Mellema zich voorlo pig als zodanig terugtrok, voor een jaar fractievoorzitter en kon daar om statutair zijn voorzitterschap van de unie niet blijven vervullen. .Goed", zei vice-voorzitter Van Mastrigt, „dan wil ik voorlopig het voorzitterschap van de partij waarnemen". Het hoofdbestuur heeft deze tijdelijkheid met een jaar verlengd. „De beste oplossing oin de zaak draaiende te houden, tot de definitieve keuze van een voorzitter", aldus de C.H.XJ. Het is namelijk heel goed moge lijk, dat het Tweede-Kamerlid Mellema over een poosje opnieuw fractievoorzitter wordt. Dan kan drs. Tilanus weer het voorzitter schap op zich nemen en zijn geen verdere verkiezingen nodig. Het kan ook zijn, dat Mellema straks toch te vooruitstrevend blijkt te zijn en dan zit de unie ermee. Intussen blijft C. J. van Mas trigt nog een jaartje fungeren. Hij kan dat, hij doet het ook goed. Hij kan voorzitten, want Van Mastrigt heeft het wel geleerd in de vele jaren van zijn vakbondsactivitei ten. Hjj is een van de vele Neder landers, die zich in zijn jonge ja ren door zelfstudie heeft ontwik keld. Daarnaast werkte hij als landarbeider voor dé kost, maar klom snel op, om voorlopig te ein digen als voorzitter van de chris telijke agrarische bond. Zijn politieke activiteiten mond den in 1956 uit in een zetel in de Tweede Kamer voor de C.H.U waar hij tot 1960 bleef. Een jaar eerder werd hij voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, waar hij zijn vriend B. Roolvink opvolgde. Als voorzitter van het C.N.V. had Van Mastrigt tussen 1960 en 1964 wel zitting in de Eerste Ka mer. Een paar jaar geleden moest hij zich echter om gezondheidsre denen terugtrekken. Als wethou der van de gemeente Zeist en als vice-voorzitter van de CHU bleef hij echter politiek bedrijven. Als fungerend voorzitter van de CHU blijft hij ook nu optreden als de man, die links en rechts in de unie wil blijven binden. Hij is niet behoudend, hij is echter ook niet de radicale unie-man, die het met de achterban erg moeilijk zal krij gen. Maar hij heeft wel vertrou wen, ook van de linkervleugel bin nen de CHU, voorzover men al thans van een linkervleugel in de ze partij kan spreken. Wel zal Van Mastrigt het moei lijk blijven houden met de cen trum-gespreksgroep binnen de u- nie De groep verdoemt namelijk ieder lid van de CHU die iets min der rechts is, dan deze groep wenst. Dezelfde groep is ook bij zonder fel gekant tegen het „ei genzinnig" optreden van de C.H.- jongeren, de frisse club binnen de unie. De unie-jongeren praten zelfs voortdurend over „oude wijn in oude zakken", die maar eens vernieuwd moet worden. Het hoofdbestuur heeft nu wel uitgemaakt, dat groepsvorming binnen de unie voorkomen moet worden, maar wie houdt dit tegen? Geen enkele partij is daarmee tot nu toe geslaagd. Voor C. J. van Mastrigt dus toch een ondankbare taak in het jaar waarin hij nog wil blijven optreden als voorzit ter. Want tot de verontruste cen trum-gespreksgroep behoort deze C.N.V.'er beslist niet. (Van onze correspondent) LONDEN. De Noordierse onlusten die zich tijdens het weekeinde voordeden, hebben in Londen grote deining verwekt. Van verschillende zijden wordt geëist dat Groot-Brittannië op treedt in het deel van Ierland waar de Britten nog de baas zijn, maar dat een grote mate van zelf bestuur geniet. Ulster heeft een eigen parlement en is zelf verant woordelijk voor handhaving van de orde op zijn grondgebied. De rellen in Londonderry, Noord- lerlands tweede grote stad, duurden tot maandagmorgen. Gisteren werd de Noordierse politie door de Lon- dense pers overladen met kritiek op haar optreden. Volgens waarne mers gingen de agenten in London derry even brutaal te keer als de politie van Chicago tijdens de on lusten van augustus j.l. Men zag de Noordierse politie oude vrouwen slaan en onschuldige toeschouwers afranselen. Neergevallen mannen werden met opzet in de lies getrof- len en voor de eerste maal ir, de geschiedenis van Groot-Brittannië werd gebruik gemaakt van gepant serde waterkanonnen. tijdens de zwaarste rellen in tse hoofdstad tegen de oorlog jn Vietnam gedroeg de Londense po etic zich menselijker dan de politie van Ulster. Eerste minister Wilson heeft zijn «'•va" binnenlandse zaken, Ja- J~s Lallaghan, opdracht gegeven de hflu u te 0ncterzoeken. Wilson bovendien de Noordierse pre- kapitein Terence O'Neill, die P net ogenblik een bezoek brengt aan Engeland, gevraagd de recente gebeurtenissen te bespreken. O'Neill is een sterk verengelste Ier wat echter niet betekent dat hij in menging van Londen zal dulden. Zo lang O'Neill geen Londense inmen ging vraagt, is Wilson machteloos. De traditie wil trouwens, dat Londen zich niet mengt in Ulsters „binnen landse" aangelegenheden. In tegenstelling met de situatie In de onafhankelijke republiek Ierland, wordt Noord-Ierland geregeerd door Brits gezinde protestanten, die de katholieken onderdrukken. 35 procent van de anderhalf inil- joen inwoners zijn katholiek, maar voor hen bestaat er geen democratie en is onverdraagzaamheid steeds aan de orde van de dag. De rellen die zich tijdens het weekeinde voorde den, werden veroorzaakt naar aan leiding van een door de katholieken georganiseerde betoging voor bur gerrechten, die door de protestanten verboden werd. Onder de ooggetuigen van de rel len bevonden zich enkele Britse volksvertegenwoordigers. Een ervan werd tegen de grond geslagen. De Londense „beweging voor vrijheid in de kolonies" eiste gisteren een volle dig onderzoek van de gebeurtenissen in Londonderry en spoorde de rege- ring-Wilson aan de „elementaire de mocratische vrijheden" te verzekeren in alle delen van Groot-Brittannië. ONVOORZIENE omstandigheden voorbehouden zal prins Bernhard vanmiddag per K.L.M. van Schiphol naar de Olympische Spelen vertrek ken. Het ligt in de bedoeling dat de prins de spelen tot het einde zal bij wonen. (ADVERTENTIE) Daarom, daarom, daarom: Davitamon 10. Elke dag. Allemaal. Da ..amen ,0. het complete drageetje datzorgtvoor extra weerstand en Rritamine-i (Van onze redactie buitenland). BONN- Clark Clifford, de Amerikaanse minister van defensie, en zes van zijn collega's uit Natolanden praten donderdag en vrijdag in Bonn over het gebruik van kernwapens tegen een eventuele Russische aanval. De ministers overwegen daarbij het gebruik van mijnen, die voorzien van kernlading, op afstand tot ontploffing kunnen worden gebracht. Dergelijke mijnenvelden zijn gepland in West- Duitsland, Griekenland en Turkije. In Duitsland, waar de gebieden langs de grens met de communistische lan den dichtbevolkt zijn, bestaat verzet tegen dit plan. Aan de conferentie in Bonn wordt deelgenomen door de ministers van defensie van België, Denemarken, Duitsland, Griekenland, Italië, Groot- Brittannië en Verenigde Staten. Minister Clifford brengt ook een bezoek aan Berlijn, waarmee hij de Sovjet-Unie er duidelijk aan herin nert, dat de VS vastbesloten zijn om de westelijke rechten van die stad te beschermen. De Amerikanen zijn be zorgd over de grote Russische troe penconcentratie in Centraal-Europa, De troepen vormen een potentieel ge vaar voor de Nato-landen. In verband hiermee houden ge ruchten aan, dat Amerika een deel van de teruggetrokken troepen (33.000 man) naar Europa zal terug sturen. Er zou een plan bestaan om deze troepen in ieder geval voor ma noeuvres in Europa in te zetten. Van de zijde van bet Pentagon is verno men, dat zoals de zaken er nu voorstaan die manoeuvres volgend jaar gehouden worden. Zowel Clifford als generaal Whee ler, voorzitter van de gezamenlijke stafchefs, hebben duidelijk gesteld dat zij het nog steeds van belang achten om een belangrijke Amerikaanse troepenmacht in West-Europa te handhaven. Zij verzetten zich tegen pogingen van congresleden om de Amerikaanse troepensterkte in Euro pa (300.000 man) te verminderen. De Britse minister van buitenland se zaken, Michael Stewart, praat deze week in New York met zijn Russische collega Gromyko. Het gesprek gaat o.a. over Tsjechoslowakije. De Ame rikaanse minister Dean Rusk heeft al met Gromyko over dit onderwerp ge sproken. Gromyko vond de bespre kingen nuttig. De Duitse minister Willy Brandt heeft op zijn beurt een ontmoeting mgt Rusk en Stewart. DEN HAAG (A.N.P.) De Haag se politie heeft de 19-jarige loswerk- man J. F. van K. uit Den Haag ge arresteerd, verdacht van verkrach ting van een veertienjarig meisje. Het meisje was als bezoekster in een dansschool. Zij werd er door een jongeman een toilet binnengesleurd, waar de dader zich aan haar ver greep. (Van een onzer verslaggevers) CALCUTTA Het dodencijfer ten gevolge van de overstromingen en aardverschuivingen in India is geste gen tot 560. De vrees bestaat dat het aantal zal stijgen tot boven de dui zend. Bijna alle wegen en spoorwegen in het rampgebied zijn onbegaanbaar geworden. Als de verbindingen niet spoedig worden hersteld, dreigt er voor de miljoenen mensen in het ge bied hongersnood. De meeste slachtoffers zijn omge komen doordat hun huizen boven hen instortten. In Jalpaigura, waar 250 doden zijn geregistreerd, staat het water nog drie meter hoog. MERIDA, Mexico (A.r.) Een 35 Jaar oude vrouw, die het leven in Mexico ondraaglijk vond, heeft zon dag een verkeersvliegtuig met 1? in zittenden gekaapt en de piloot op dracht gegeven naar Cuba te vliegen. Volgens de Mexicaanse autoritei ten was de vrouw, Judith Vazquez, de cockpit binnengedrongen. Zij had van onder een witte sjaal een revol ver te voorschijn gehaald. Behalve mevr. Vazquez, haai dochtertje Silvia (12) en haar twee maanden oude zoontje Ernesto, zijn twee niet geïdentificeerde passagiers in Havana achtergebleven. Het Mexicaanse vliegtuig ''dg, giste ren in Mexico teruggekeerd. WASHINGTON (Reuter) Presi dent Johnson zal donderdag een ra diorede houden ter ondersteuning van vice-president Humphrey's cam pagne voor het presidentschap, aldus een bekendmaking van het Witte Huis. Dit zal het eerste beroep zijn van de Amerikaanse president op het Amerikaanse volk, Humphrey tot president te kiezen. BIJ een treinongeluk in Roemenië zijn gisteren 22 personen om het le ven gekomen. Vele anderen werden gewond, zo heeft het officiële Roe meense persbureau Agerpres meege deeld. VOOR HET EERST is gisteren het academisch jaar aan de universiteit van Leuven twee maal geopend als gevolg van de splitsing in een Ne derlandstalige en Franstalige afde ling. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Eind van deze week hoopt de Nederlandse Studenten Raad (N.S.R.) antwoord te kunnen geven op het verzoek van de „Inter national Students Conference" (I.S. C.) het dertiende congres in januari in Nederland te houden. De N.S.R. gaat na hoe een aantal bevriende Wesiteuropese studenten organisaties over dit verzoek van de I.S.C. denkt. Zoals bekend is de N.S. R. zelf sinds april j.l. geen lid meer van de I.S.C., omdat men aannam dat de Amerikaanse geheime dienst de I.S.C. subsidieerde. (ADVERTENTIE) KEIJZER TAPIJT KAMERBREED v.a. rnmm I p.m. POSTBUS 39 - HILVERSUM De Belgische minLster van ver keer, A. Bertrand (tweede van rechts) bracht een bezoek aan Ne derland. Zijn gastheer was staats secretaris Keijzer (eerste van rechts) van verkeer en waterstaat. Beide bewindslieden hebben ge sproken over de gevolgen van het plan-Leber en de plannen van Duitsland met betrekking tot de Rijnvaart en de bepaling van een Beneluxstandpunt hierover. Zij be zochten ook Wemeldinge (foto). NEW YORK (Reuter-AFP). Frankrijks minister van buitenlandse handel, Michel Debré, heeft in de algemene vergadering van de V.N. aangedrongen op terugtrekking van de troepen van de WarsChaUpactlanden uit Tsjechoslo wakije. Hij achtte die terugtrekking een noodzakelijke voorwaarde voor een ontspanning in de verhouding tussen oost en west. De Franse minister behandelde achtereenvolgens de toestand in Tsjechoslowakije, de oorlog in Viet nam, het drama in Biafra en het conflict in het Midden-Oosten. Voor hij hier nader op in ging, gaf hij eerst een algemene visie op de gang van zaken in de wereld. Zo betreur de hij de onmacht van de volkeren- ergani$3.ti&-tegenover „de schendin gen-' van -.hel fundamentele principe van de vrede in Vietnam, Nigeria en Tsjechoslowakije". Hij herinnerde in dit verband aan de fundamentele grondslagen, waar op de internationale politiek naar zijn mening gebaseerd moet zijn, na melijk het recht van elk volk om over zijn eigen- lot te beslissen, de eerbied voor het internationale recht, de hulp aan de minder ontwikkelde landen en een echte ontwapening, Wat de kwestie-Vietnam betreft zei Debré dat „het verstand ons laat ho pen op stopzetting van de Ameri kaanse bombardementen op Noord- Vietn-am". Het stopzetten van deze bombardementen zou tenminste voorkomen dat het conflict zich ver der uitbreidde. De Franse minister betreurde de bestudering van en besprekingen over de strijd in- Biafra zonder dat er pogingen zijn gedaan hieraan een einde te maken. Voedsel en medicij nen waren nodig voor de lijdende bevolking, maar noodzakelijker was het de verzending van wapens, die de strijd verlengen, i stop te zetten. Het werd steeds duidelijker dat al leen een oplossing, gebaseerd op de onbetwistbare eigen persoonlijkheid van het Biafraanse volk en in over eenstemming met het principe van zelfbeschikking, hier uitkomst kan brengen. De Franse regering wenste een dergelijke oplossing. Over het Midden-Oosten zei De bré dat verovering en bezetting van Arabisch gebied door Israëlische troepen niet aanvaard kan worden. Als ef geen akkoord komt over het principe van de terugtrekking, aldus Debré, zal men geen stap dichter ko men bij een regeling van het con flict in het Midden-Oosten. HET CONGRES van het Onafhanke lijk Verbond van Bedrijfsorganisaties heeft in een brief aan het Neder- landsch Olympisch Comité gevraagd de Nederlandse sportlieden naar de Olympische Spelen in Mexico terug te halen. AMSTERDAM (A.N.P.) Dc hoofdstedelijke politie heeft dit weekeinde opnieuw een vergeefse speurtocht gehouden naar de onge veer 20-jarige jongeman, die ervan wordt verdacht dc afgelopen veertien dagen vrouwen in hun woning te hebben aangerand of een poging daartoe te hebben gedaan. Zondagavond kwam bij de politie een melding binnen dat in een Wo ning in de Van der Boeekhorststraat een man was binnengedrongen, na dat een elfjarig meisje op zijn bellen had opengedaan. De indringer nam het meisje, dat alleen thuis was, mee naar de keuken. Door een dichtslaan de deur schrok hij volgens de zeden politie zo hevig, dat hij door de ruit van een tuindeur sprong en via de tuin wegvluchtte. HET PARTIJBESTUUR van de P.S.P. heeft zich in een verklaring uitgesproken voor de erkenning van Biafra als onafhankelijke staat. VERVOLG VAN PAGINA 1 Op de agenda van de bisschoppen vergadering, welke vandaag in Breda gehouden wordt, staat op de eerste plaats de behandeling van het con ceptrapport van de landelijke katho lieke raad voor huwelijks- en gezins pastoraal. De landelijke raad, die onmiddellijk na het verschijnen van de pauselijke encycliek Humanae Vitae opdracht van de bisschoppen kreeg een advies voor te bereiden, werd op initiatief van het episcopaat in 1966 opgericht. De raad is bedoeld als een orgaan van studie en advies inzake pastorale vraagstukken in 'Nederland, die sek sualiteit, huwelijk en gezin betreffen. De samenstelling ervan werd tot dusver nog niet bekendgemaakt. Het blijkt nu, dat de raad bestaat uit twee deskundigen uit elk der zeven Ne derlandse bisdommen onder voorzit terschap van dr. J. van Hessen, so cioloog, uit Bilthoven, verbonden aan het sociologisch instituut van Utrecht. Onder de leden bevinden zich zes le ken, van wie een ongehuwde en een gehuwde vrouw, en zes priesters. Van de bisdommen Rotterdam en Breda is er nog een plaats vacant. De samenstelling van de raad is als volgt: voor het bisdom Groningen J. Groen (zenuwarts) en pater drs. Th, Oude Breuil o.s.a.; voor het aartsbis dom Utrecht mej. L. Kokshoorn en dr R. van Kessel, moraal-theoloog; voor het bisdom Haarlem mevr. E. Maes- Janssens en Chr. de Waard pr.; voor het bisdom Rotterdam dr. R. Huys- mans; voor het bisdom Breda drs. J. Roof sscc, vice-voorzitter; voor het bisdom Den Bosch drs. L. van den Bogaert, psycholoog en dr. C. Spor- ken pr., theoloog en voorzitter van de conciliecommissie voor het huwelijk en gezin; voor het bisdom Roermond dr, J. Huiskes, gynaecoloog, en dr. F. Heggen pr., moraal-theoloog. Pater drs. J. Zuidgeest sscc is toe gevoegd als secretaris. AMSTERDAM (A.N.P.) Het aantal arrestaties in de omkopings affaire onder de zeeloodsen op het Noordzeekanaal is thans opgelopen tot achttien. Gisteren werden opnieuw twee verdachten aangehouden, de 39-ja- rige J. P. en de 44-jarige V. A. W. K., belden uit IJmuiden. Zij worden er evenals de vijftien eerder gearres teerde loodsen van verdacht zich te hebben laten omkopen om kapiteins van zeeschepen te adviseren meer sleepboothulD te nemen dan nodig was. Later op de dag werd de 48- jarige loods C. de V. uit Santpoort aangehoueen,-die van hetzelfde mis drijf verdacht wordt. SCHIPHOL (ANP). Volgens de 33-jarige Russische kosmonout ko lonel German S. Titov, op door reis naar de Olympische Spelen in Mexico uit Moskou even op Schip hol, zal geen enkele kosmonaut of astronaut het aandurven naar de maan te vliegen als niet eerst een automatisch (onbemand) ruimte vaartuig veilig van een reis naar de maan op de aarde is teruggekeerd. Met zijn vrouw is Titov door het In ternationaal Olympisch Comité uit genodigd de spelen ais ere-gast bij te wonen. (ADVERTENTIE) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het jaarlijkse politieke gevecht op het Binnen hof rond de miljoenennota begiieé vandaag al goed. Mr. H. Kronen burg die zijn fractiegenoot Harm- sen op de voet volgde in diens strijd tegen boer Koekoek, wei gert lid te worden van de Boeren partij Harmsen. De PSP wil dat de hele Nederlands olympische ploeg uit Mexico teruggeroepen wordt. Minister Luns kiest het zekere voor het onzekere en komt uit New York over, al is het maar voor één dag. D '66 staat op de sprekerslijst van vandaag klemvast tussen de P.v.d.A. van drs. J. den Uyl en de K.V.P. van drs. W K. N. Schmelzer. En de radi- kaal Aarden mag morgen het woord voeren, direct na boer Koekoek en onmiddellijk vóór de 75-jarige Staat kundig Gereformeerde ingenieur C. N. van Dis. Over hergroepering van de Nederlandse politieke partijen ge sproken. Op de sprekerslijst van de kamer- griffie staan 21 kamerleden, die van daag in de eerste ronde van de al gemene politieke beschouwingen het woord gaan voeren. Het zijn 13 frac tievoorzitters en» voorlopig acht fi nanciële deskundigen, die om te be ginnen zo ongeveer 13 tot 14 uur mo gen volpraten. Dit wordt dus een lange zit tot woensdagavond. De mi- nister-president komt donderdag aan het woord om de voorlopig 21 ka merleden te antwoorden en dan volgt een nieuwe ronde voor kamer en re gering. De miljoenennota 1969 telt in boek vorm met bijlagen en al 136 pagina's. Het boek is niet bepaald een span nende Simenon maar voor de 21 ka merleden toch boeiend genoeg om er voorlopig zo'n slordige 15 uren over vol te praten. De antwoorden van minister Witte- veen van Financiën op de vragen „ter voorbereiding van de algemene fi nanciële en politieke beschouwingen" beslaan een kleine 24 pagina's van de kamerstukken. De welgeteld 138 ka mervragen werden vrijdag met na tuurlijk hetzelfde aantal opmerkin gen beantwoord. Minister Witteveen was toen onderweg van Washington, waar hij vergaderd had met het mo netair fonds, naar Nederland. De ant woorden waren echter naar men ten minste zegt donderdag op de telex bij financiën binnengekomen. Zoge zegd in ijlbestelling. Meer dan opvallend is het intussen, dat de confessionele partijen gezus- terlijk achter elkaar het woord voe ren: Schmelzer (natuurlijk het eerst) Biesheuvel, Tilanus. Deze drie con fessionele samenwerkers hebben dan al kunnen horen wat als allereerste oppositieleider drs. J. den Uyl over het kabinet-De Jong denkt en wat de tegenstribbelende mr. H. van Mierlo van D '66 met de progressieve con centratie nu precies wil. De meeste fractievooreitters zullen veel tijd besteden aan de internatio nale problemen, die zich de laatste tijd in een angstig snel tempo opsta pelen: Tsjechoslowakije, Biafra, Viet nam, Mexico, en ga zo maar door. Daarbij vergeleken zijn de binnen landse moeilijkheden maar bijzonder klein. Deze overtuiging heeft de meeste fracties daarom er toe ge bracht minister Luns ondanks zijn zeer belangrijke afspraken in New York dezer dagen toch achter de re geringstafel te willen zien. Overigens zijn de komende drie dagen van politieke beschouwingen een groot gevecht tegen de tijd, de vermoeidheid, de slaap; de verslapte belangstelling maar vooral tegen 'de verveling. Want ieder uur van de dag zullen we horen: „Wat andere spre kers voor ons ook al gezegd hebben". Ondanks alle problemen waaronder ook en zelfs politici soms dreigen te bezwijken.

de Stem | 1968 | | pagina 9