jachthaven arnemuiden Nieuwe verdeelsleutel voor financiën „Veerse Meer" Hermine van Wieringen ANNIE M. G. SCHMIDTS MUSICAL MORGENAVOND IN VLISSINGEN Veel toneel deze maand MIUT 340 LIGPLAATSEN I halm papier voor uw pen Weer opening kleuterschool in Vlissingen Bibliotheken vergaderen halm HANDCREME TONTOEK Sfftt Even uitblazen mevrouw Strickmode von Welt Katholieke raadsleden Z.-Vlaanderen bijeen Zeevlaf o-film acceptabeler door correctie Aanvoer bramen loopt terug Sffil desimecterende crême-zeep voor de HALVE PRIJS, bij grote tube SANBALM k. handcrème PROFITEREN VAN DE REGEN Groenten, het hele jaar door Toneel Jcugdconcerten Cabaret Suiker II Actie Precedent Suiker III (Van een onzer verslaggeefsters) WISSENKERKE Tijdens een vergadering van het algemeen be stuur van „Het Veerse Meer" in het gemeentehuis van Wissenker- ke is de begroting voor 1969 van dit lichaam ongewijzigd vastge steld. Uit deze begroting blijkt, dat ten laste van de deelnemende ge meenten en provincie een bedrag (ADVERTENTIE) van 90.000 gulden resteert. Het voorstel van het dagelijks bestuur dit bedrag volgens een nieuwe verdeelsleutel over de deelnemers te verdelen, werd aangenomen. Voor rekening van de provincie Zeeland komt 25 percent, voor Arne muiden 8 percent, voor 's-Heer Arendskerke 4 percent (een verho ging van 1 percent), Kattendijke 1 percent (verlaging van 4 percent), Kortgene 15 percent (verhoging van 2 percent), Veere 15 percent, Wis- senkerke 17 percent en Wolphaarts- dijk (verhoging van 1 percent), percent). Zeer vrouwelijk en aantrekkelijk een japon voor talloze gelegenheden. De „turtleneck"-kraag en de brede lederen ceintuur geven een duidelijk individueel accent aan dit links-links gebreide model uit zuiver Merinowol. In Breda en omgeving uitsluitend verkrijgbaar bij i EXCLUSIVE KNITWEAR Wilhelminastraat 8 BREDA Telefoon 01600 - 32459 'S MAANDAGS DE GEHELE DAG GESLOTEN Deze nieuwe verdeelsleutel geidt per 1 januari 19G9. Tijdens de vergadering deelde de voorzitter, gedeputeerde M. J. van Poelje mee, dat de staatssecretaris van Economische Zaken het college van gedeputeerde staten heeft la ten weten, dat geen bezwaren meer bestaan tegen de verdere voorberei ding en uitvoering van de ontworpen jachthaven in het recreatieplan Oranjeplaat te Arnemuiden. Burgemeester A. Hack van Ar nemuiden kon vertellen, dat de jachthaven, die een capaciteit van 340 ligplaatsen zal krijgen, vol gende maand kan worden aanbe steed. De jachthaven is de eerste fase van het recreatieplan. De 2e fase voorziet in de aanleg van een bungalowterrein en een camping. De rijkssubsidie voor de jacht haven is inmiddels afgekomen. Ook kan. volgens een schriftelijke mededeling van de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk worden overge gaan tot de aanbesteding van een aanlegsteiger ten noorden van De Piet en aan de oostzijde van de Ha ringvreter. Eén en ander bleek uit de ingeko men stukken, die tijdens de verga dering werden behandeld. Daaruit kwam tevens naar voren, dat in middels 9682 gulden rijkssubsidie is ontvangen als tegemoetkoming in de kosten van het basisplan Veerse Meer. De kosten die verbonden zijn aan het maken van een eiland ten westen van de Goudplaat zullen voor 75 per cent door het rijk worden gesubsi dieerd. De totale kosten worden ge raamd op 174.000 gulden. De rijks subsidie komt dus neer op een be drag van 130.500 gulden. Het dagelijks bestuur van „Het Veerse Meer" stelt zich voor de fi nanciële consequenties van dit pro ject te verwerken in een begrotings- wijzigimg, die in de eerstvolgende vergadering van het algemeen be stuur aan de orde zal worden ge steld. Aandacht werd ook besteed aan de onlangs aan de staten-generaal aan geboden miljoenennota en rijksbe groting voor 1969. Wat dit betreft verstrekte voorzitter Van Poelje de vergadering enig cijfermateriaal over door het rijk te verlenen subsidies ten behoeve van de toeristische in frastructuur. Verder wees de heer Van Poelje erop, dat de minister van plan is met ingang van het begrotingsjaal 1969 het systeem van het gedifferentieer de subsidiepercentage over de gehele breedte van het subsidiebeleid toe te passen. Volgens dit systeem kunnen voorzieningen, volgens een indeling in categorieën in aanmerking komen voor een maximale rijkssubsidie van 100, 75 of 50 percent, terwijl in de vierde categorie voorzieningen wor den ondergebracht, die „alleen voor de eigen bevolking, plaatselijk of re gionaal "an recreatief belang zijn.' Hiertoe worden geen rijksgelden be schikbaar gesteld. Het Veerse Meer-gebied is onder- gebrach+ in de categorie van voorzie ningen „die evenzeer noodzakelijk zijn om door middel van een natio naal ontwikkelingsgebied de recrea tiedruk te verlichten, maar waar te vens belangen van een lager be stuurlijk niveau of "an een kleiner samenlevingsverband aanwijsbaar mede worden gediend" Het maxi male subsidiepercentage beloopt voor deze voorzieningen 75. (Van onze correspondent) AARDENBURG De vereniging van katholieke raadsleden in West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op vrij dag 11 oktober om half acht in Maris Stella te Aardenburg een bijeenkomst Daarop zal de heer P. v. d. Linden een inleiding houden over de orga nisatie en het werk van de Katho lieke Raad voor Maatschappelijk werk In Zeeland. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Mej. De Jonge, inspectrice van het kleuteronderwijs in Zeeland, verrichtte voor de 85e maal de opening van een kleu terschool, ditmaal „De Kolibrie" in het Vlissingse Paauwenburg. Met de opening van deze nieuwe kleuterschool is een eind gekomen aan een twee jaar lange noodbehui <ing in een houten kerk. Men starite m 1966 met 14 leerlin gen, thans zijn het er ongeveer 60 .;n men verwacht in de loop van het jaar het maximum van 80 leerlingen le halen. Door vlotte medewerking ■■an de gemeente kon de bouw bij zonder sne] worden gerealiseerd. Op '1 maa' t van dit jaar werd de eerste ••teen gelegd door mevrouw Janssen m vijf maanden later vond de ople vering plaats. In aanwezigheid van de kleuters en een aantal genodigden onthulde mej. De Jonge op de speel plaats een beeld van Pippeloentje, naar een gedichtje van Annie M. G. Schmidt, ..Pippeloentje gaat naar ingeland" Het is vervaardigd door de beeld- ■•„uwer Keijzer uit Wouw. Tijdens een korte bijeenkomst in Brittannia overhandigde de heer Hermsen. voorzitter van de „Stich ting R.K. schoolbestuur Vlissingen en omgeving", mej. De Jonge een mini uitgave van Pippeloentje. „Al is het dan uw 85ste opening, u doet dat nog steeds op een enthousiaste en char mante wijze", vond de heer Hermsen Mej. De Jonge toonde zich zeer verheugd over de moderne, aange paste inrichting van de school. „De tijd van de bewaarschool is gelukkig voorbij", sprak zij. De heer Gillis- san-Verschage, wethouder van onder wijs, sport en culturele zaken, ver meldde nog dat „De Kolibrie" de dertiende kleuterschool is, die in Vlissingen na de oorlog werd ge- bouwd. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) BREDA De samenwerkende stichtingen Nutsbibliotheken Noord- Brabant en Zeeland komen bij elkaar op zaterdag 19 oktober in het Oranje hotel te Breda. Daar houdt mej. M. Hol, inspectrice voor de Openbare Bibliotheken een voordracht over het thema: „De Openbare Bibliotheken en de vraag naar lectuur". HULST De speelfilm „De nacht toen de zon scheen", een produktie /an de Zeeuwsche Filmorganisatie (ZEEVLAFO) is, nadat een aanzien lijke verbetering was aangebracht in de synchronisatie van geluid en beeld opnieuw vertoond in „De Ko ning van Engeland" te Hulst. De belangstelling was zeer gering. Toch moet gezegd, dat de film juist, door de aangebrachte correcties veel acceptabeler is geworden dan in de oorspronkelijke weergave (Van onze correspondent) KAPELLE De aanvoer van bra men op de fruitveiling in Kapelle- Biezelinge loopt nu hard terug. Het is te nat geworden voor dit produkt. Op de meeste bedrijven loont het niet meer de moeite om te plukken. De aanvoer van bramen op de veiling in Kapelle bedroeg maandag nog maar 2500 kg. In verband met de terugloop van de aanvoer zullen met ingang van deze week in Kapelle nog maar op twee dagen bramen voor de industrie worden geveild en wel op maandag en dinsdag. uw handen vragen erom Het slechte weer van de laatste weken is niet voor iedereen een bron van ergernis geweest. De paraplu-verkopers b.v. dankten het aan de regen dat de omzet met sprongen omhoog ging. Vaak was de vraag naar paraplu's groter aan het aanbod. De grote zwarte paraplu werd vooral door mannen gekocht, en deze laatsten bleken onder de kopers veruit in de meerderheid te zijn. Opvallend is dat in een periode als die van de laatste weken, weinig vrouwen Moeilijkheden hebben met het maken van hun keus. Dit is voor de desbetref- tende zaken ook een voordeel. De wat minder modieuze modellen werden nu ook aan de man (vrouw) gebracht. Na informatie bij verschillende zaken oleek dat sommige speciaalzaken in Breda ruim honderd, soms zelfs meer aan tweehonderd paraplu's verkocht hadden in twee weken tijd. In de grotere zaken werden meer dan 500 paraplu's gekocht. Iedereen doet er goed aan om elke dag een flinke portie groente te eten. Variatie is er genoeg. Ieder jaargetij de geeft ons weer een heel nieuw en eigen assortiment verse groente. We zijn echter steeds minder aangewezen °P de speciale groenten van het sei zoen De kas- en bakcultuur b.v. maakt dat wij ook 's winters kunnen genieten van groenten die vroeger al gen aan de zomer waren voorbehou den. Zo is er in het koude jaargetijde verse sla, toch een echte zomergroen- a. te koop. Er zijn groentesoorten, pmazie, andijvie, doperwten, snij - 11 sperziebonen b.v die zich uitste kend laten invriezen. Ook zij bren gen de zomer op elk gewenst ogen blik in uw huis. Mèt de blikgroenten erbij is het niet moeilijk de nodige vanatie m uw maaltijd te brengen, n i r omdat veel van dpze groenten nog op verschillende manieren r gemaakt kunnen worden. Wan neer de groenten in de fabriek hele maal volgens de moderne eisen wor den geconserveerd, en u ze thuis daarna kort kookt of snel opwarmt, doen ze wat voedingswaarde betreft niet onder voor gekookte verse groen te. Het spreekt vanzelf, dat de zorg, die aan diepvries-, blik- en kasgroen- te moet worden besteed, invloed heeft j op de prijs. De wintergroenten leveren ons niet minder belangrijke stoffen dan de zomergroenten. Integendeel! Als we alleen maar naar het vitamine-C-ge-1 halte kijken, blijkt dat juist de kool soorten grote vitamine-C-leveranciers zijn. Het is belangrijk er bij de bereiding I voor te zorgen, dat dit vitamine zo veel mogelijk behouden blijft. U kunt dit doen door de groente rauw te ge bruiken of door ze snel aan de kook I te brengen en ze niet langer dan 15-301 minuten te koken. Afkoken, afgieten, opwarmen en stoven zijn uit den boze: er gaan veel waardevolle vita minen en voedingszouten door verlo-1 ren. Ook door het sampen van aard appelen en groente vermindert het het vitamine-C-gehalte. Wilt u de groente met een sausje I of boter klaarmaken, dan mengt u er j die op het laatst door. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Vlissingen beleeft morgenavond de Zeeuwse pre mière van de produktie „Met man en muis", waarvan de supervisie berust bjj Annie M. G. Schmidt. Deze opvoering houdt het midden tussen caba ret en een musical. De voorstelling wordt 's avonds om 8 uur gegeven in Britannia voor het Nutsdepartement Vlis singen. De teksten voor „Met man en muis", werden voor het grootste gedeelte geschreven door Annie M. G. Schmidt. Verder werden tekstbijdragen geleverd door Mi chel van der Plas, Hugo Verhage, Guus Vleugel, Lennaert Nijgh en Toni van Verre. De regie is van Malcolm Clare. De muziek van Harry Bannink werd grotendeels gearrangeerd door Gérard Levecque, de arran geur van Charles Aznavour. Aan „met man en muis" werken mee: Conny Stuart, Ton Lensink, Fred dy Albeck, Elsje de Wijn en Ro bert Pelser en zes orkest- en zes koorleden. Verder staan er deze maand, blijkens de Zeeuwse Culturele Agenda van de Stichting Cultuur spreiding Zeeland, heel wat jeugd toneelvoorstellingen op het pro gramma. De toneelwerkgroep Proloog geeft vandaag om 10 uur en om half 2 voorstellingen in de Mid delburgse schouwburg. Dat ge beurt onder auspiciën van de Z.V. U. Proloog brengt voor leerlingen van het voortgezet onderwijs een instructie-programma waarin o.a. worden opgevoerd „Racket Baby" en „Sabawa" van Slamowir Mro- zek. Het Amsterdams Jeugdtoneel geeft, eveneens onder auspiciën van de Z.V.U., drie dagen achter een, een vijftal voorstellingen voor leerlingen van het lager on derwijs in het Ledel Theater te Oostburg. Opgevoerd wordt „De prinses van de zee". De uitvoe ringen worden gegeven op woens dag 9 oktober om 2 uur, donder dag 10 oktober om half 10 en 2 uur en op vrijdag 11 oktober om half 10 en 2 uur. De toneelgroep Arena, die deze maand al in Middelburg en Goes optrad, zet de tournee door Zee land voort. Alle voorstellingen zijn bestemd voor leerlingen van het lager onderwijs en worden ge geven onder auspiciën van de Z.V.U. Op maandag 14 en dinsdag 15 oktober is Arena met het Chinese sprookje „De gestolen prins" in Vlissingen. Beide dagen om half 11 en kwart over twee in Britan nia. Woensdag 16 oktober wordt het zelfde stuk om kwart over twee opgevoerd in De Halle te Axel, en donderdag 17 oktober in het con certgebouw van Terneuzen. De uitvoeringen beginnen om half 11 en kwart over twee. Tenslotte wordt „De gestolen prins" nog tweemaal opgevoerd in de Prins van Oranje te Goes: op vrijdag 18 oktober 's morgens om half elf en 's middags om kwart over twee. Ook voor hen die al of niet lang geleden de lagere school vaarwel hebben gezegd, valt deze maand nog iets te beleven op het gebied van toneel. Het Zuidelijk Toneel Globe speelt zaterdag voor de in Middelburg samenwerkende cul turele instellingen in de schouw burg „Het leven van Bertolt Brecht". De voorstelling, een mu zikale, documentaire revue, begint om 8 uur. Maandag 14 oktober wordt een zelfde voorstelling gegeven in de Prins van Oranje te Goes. De uit voering begint om 8 uur voor de in Goes samenwerkende culturele in stellingen. Tenslotte komt de Haagse Co- medie maandag 26 oktober in de Middelburgse schouwburg. Opge voerd wordt „Ziehier een vrij man", een komedie van Tom Stoppard. De voorstellingen voor de in Middelburg samenwerkende culturele instellingen, begint om Vandaag wordt in „Ons Dorps huis" te Kruiningen onder auspi ciën van de Z.V.U. een jeugdcon- cert gegeven voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Dit ge beurt in samenwerking met „Het Schoolconcert". Aan het concert werken mee Dick Alma, fluit, Joep Terwey, fagot en Ton Crone, piano. Het concert begint om kwart over 2. De Z.V.U. heeft in samenwer king met „Het Schoolconcert" voor donderdag 17 oktober een concert voor leerlingen van het voortgezet onderwijs op Tholen op het pro gramma staan. Hoboïst Evert van Tright en pianist Johan Patist ge ven om half 12 en kwart voor 2 concerten in de landbouwhuis- houdschool in Tholen. Dan is er nog een concert voor leerlingen van het voortgezet on derwijs op vrijdag 18 oktober in de concertzaal te Middelburg. Deze Z.V.U.-concerten worden ge geven in samenwerking met „Het Schoolconcert" en beginnen om 11 uur, half 3 en 3 uur. Gespeeld wordt barokmuziek op viool, cello, hobo, fluit en klavecimbel, on der leiding van Ton Koopman. Ook op 18 oktober geeft het Kunstmaand Orkest in de Grote Kerk te Zierikzee 'n concert voor leerlingen van het voortgezet on derwijs. Het concert begint om 3 uur. 's Avonds om 8 uur geeft het Kunstmaand Orkest, ook voor de Z.V.U., een uitvoering in de Con certzaal te Zierikzee. Gastdirigent zal zijn Janos Sandor. Solistische Medewerking wordt verleend door violiste Liane Isakadze. Het Vlaams Pianokwartet geeft vanavond om 8 uur in de foyer van de Middelburgse concertzaal een concert voor Jeugd en Muziek. Medewerking wordt verlend door de Australische pianist Geoffrey Madge. Donderdag 17 oktober is er 's- avonds om 8 uur in de concert zaal te Middelburg voor de Z.V.U. een recital door Theo Olof, vioo] en Janine Dacosta, piano. Het Utrechts Studenten Barok Ensemble geeft op woensdag 23 oktober 's avonds om 8 uur in de concertzaal van Middelburg een feestconcert ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van Jeugd en Muziek - Nederland. Het culturele programma ver meldt ook een aantal lezingen. Vanavond spreekt in De Schakel te Middelburg om 8 uur dr. K. G. van Senden van het Unilever Re search Laboratorium over „Moder ne wasmiddelen". De bijeenkomst is georganiseerd door het Natuur kundig gezelschap Middelburg. In de Prins van Oranje te Goes wordt vanavond om 8 uur een le zing gehouden door Jan P. Strijbos over „De Waddeneilanden" De parels van Onze Waddenzee. Dit is een activiteit van de Z.V.U. en de vereniging voor algemeen weten schappelijke belangen in Goes. Tijdens beide lezingen worden films vertoond. Maandag 14 oktober houdt regis seur-acteur Berend Boudewijn in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg een voordracht over het onder werp „Heeft het toneel nog zin?" Deze Z.V.U.-bijeenkomst begint om 8 uur. Na de inleiding is re gelegenheid tot het stellen van vragen. Tenslotte nog een lezing in Ter- neuzen. Daar vertelt journaliste Bianca Dony op maandag 21 okto ber in de M.T.S. over „Ontwakend Afrika". Het is een verslag met kleurendia's over de moeilijkhe den en mogelijkheden, die de jon ge naties ontmoeten op hun weg naar onafhankelijheid en welvaart. De lezing van deze niet-westerse sociologe, die wordt gehouden on der auspiciën van de Z.V.U. begint om 8 uur. Het cabaret-programma voor deze maand is magertjes. Fons Jansen brengt zijn nieuwe pro gramma „Driemaal andermaal", vrijdag 25 oktober in De Halle te Axel voor het Cultureel Contact Axel. De voorstellingen begint om 8 uur. Dan is er nog cabaret op de provinciale dag voor houders van culturele jeugdpaspoorten, die op zaterdag 19 oktober in de Middel burgse schouwburg wordt gehou den. De jonge Friese cabaretier Rients Gratema komt met zijn nieuwe programma „Vingertjes in de pap". De provinciale bijeen komst begint om 4 uur, en wordt gehouden onder auspiciën van de Z.V.U. en de Stichting Cultuur spreiding Zeeland. Een Z.V.U.-filmavond Is er al leen op dinsdag 15 oktober in het City-theater te Middelburg. Om 8 uur begint de vertoning van „111 Demonio" van Brunello Rondi. Naar aanleiding van het artikel over de eigenaardige suikersituatie in de EEG wil ik, niet als specialist, 't volgende opmerken. De suikerprijs in de EEG is ook driemaal zo- hoog als op de wereld markt. Daar de wereldmarkt een vrije markt is, bestaat de mogelijkheid, dat het omgekeerde 't geval wordt. Wie betaalt dan de suiker, als we zelf geen suiker produceren? Als de suiker de fabriek yerlaat voor ongeveer 1,05 per kg., zit daar reeds 23,39% belasting in. Doordat U Nederlandse suiker eet, helpt U de schatkist vullen. Door deze hoge be lasting kan de fabriek de verwer- hierdoor (ong. 3 ct. per kg. suiker) door (ongeveer 3 cent per kg. suiker) wordt bijbetaald door het Landbouw- Egalisatiefonds. Indien de suiker in de winkel 1 cent duurder wordt, komt dit door de verminderde bijdrage van dat fonds. Als er in Nederland een suikeroverschot is, dan wordt dit overschot in reserve gehouden of op de wereldmarkt verkocht. Deze ver liespost wordt dan door de boeren zelf betaald. Biet- en rietsuiker bestaan beide uit sacharose. Bietsuiker is geraffi neerd, d.w.z. half gezuiverd, dit merkt men aan de lichte stroopsmaak en de iets gelere kleur. Als we meer rietsuiker afnemen van de wereldmarkt, helpen we wel de grote particuliere buitenlandse suiker-industrieën. Of de arme bevol king daarvan zal profiteren is voor mij 'n grote vraag. HULST J. A. DE BAAR. Op zaterdag 5 oktober werd in „Pa pier voor Uw pen" een stukje gepu bliceerd, ondertekend door A. M., over actie Precedent. Uit dit stukje is gebleken dat A. M. en met deze persoon misschien vele anderen, wei nig begrepen hebben van actie Pre cedent. Het voornaamste doel van ac tie Precedent is een mentaliteitsver andering teweeg te brengen. De me dewerkers voor de actie vinden dat vele mensen zich te weinig interes seren voor de huidige wereldproble men, ondanks dat deze problemen voor ons allemaal en dus niet alleen voor de Amerikanen van belang zijn. Om de aandacht van de mensen op deze problemen te vestigen, heeft de werkgroep van actie Precedent een boekje uitgegeven (Het Witte Huis aan Huisplan) waarin de Amerikaan se politiek uit de doeken gedaan wordt. Men zal zich afvragen waarom juist de Amerikaanse politiek is ge kozen. De werkgroep heeft dit gedaan omdat de Amerikanen in alle wereld problemen een belangrijke rol spelen en omdat zij bij al deze problemen politieagentje denken te mogen spe len. De mensen van Actie Precedent hopen dat velen het boekje zullen kopen en lezen en daardoor gaan be seffen dat 't zoals 't nu gaat niet lan ger kan. De mentaliteitsverandering die actie Precedent te weeg zal moe ten brengen zal niet alleen als resul taat hebben dat de mensen gaan na denken over (voor A.M.) typ. Ameri kaanse problemen, zoals Vietnam en rassendiscriminatie, maar ook over Nederlandse problemen zoals werk loosheid en woningnood. BREDA J. W. Eindelijk is dan een mijnheer Neu telings op gestaan die meent een op lossing te hebben gevonden welke er toe kan bijdragen de ontwikkelings landen effectief te helpen. Hij ziet die oplossing in het ontnemen van een van de weinige peilers waarop de akkerbouw nog rust n.l. in het opheffen van de suikerbietenteelt ten bate van de rietsuiker. Dat hij op die manier de armoede wil bestrijden in de arme landen door ln zjjn eigen land een niet onbelang rijke groep boeren maar te doen ver pauperen zal hem een zorg zijn. En wat het voor mijnheer Neutelings nog zo extra aantrekkelijk maakt is dat het opofferen van deze boeren o.a. ten bate van de ontwikkelingshulp inhoudt dat hij straks wellicht niet zoveel belasting meer voor dit doel hoeft te betalen. Verder is de heer Neutelings van mening dat liquidatie van de suikerbietencultuur en het investeren in andere takken van be drijf onze handelspositie op de wereld markt zal verstevigen en ons meer arbeidsplaatsen zal garanderen, maar wordt niet hier over het hoofd gezien Jat het uitvallen van de suikerindu strie en het op straat komen van nog veel meer boeren het vermeende eco nomisch voordeel niet zal doen uit monden in een even groot sociaal onrecht? Tenslotte zou het beëindi gen van de suikerbietenteelt in de E.E.G. tot gevolg hebben dat elders In de wereld, m.n. in Oost Europa de suikerbietenteelt in die mate zal worden uitgebreid als dat ze hier wordt ingekrompen met als gevolg, efat de ontwikkelingslanden er nog niet veel wijzer van zouden worden? Over de hele wereld wordt suiker geproduceerd en alleen een interna tionale suikerovereenkomst zou tot het gewenste resultaat kunnen lei den. SLUIS A. DE BADTS. DE POST/EGELVERZAMELING van de heer H. Kohn uit Wassenaar wordt op 21 en 22 oktober geveild ten kantore van de handelaar J. L. van Dieten in Den Haag. De collectie heeft een waarde van naar schatting een half miljoen gulden. Ze is de grootste verzameling van uitsluitend ongebruikte Nederland-zegels.

de Stem | 1968 | | pagina 5