Vrouwen hebben minder last van culturele drempelvrees Gat in dijk van 120 meter wordt met spoed gedicht Toestand suikerindustrie nu bijna weer normaal is Studie over Zeeuws schouwburgbezoek: Terneuzen krijgt sporthal DIJKVAL TE STAVENISSE VOLOP AANVOER VAN BIETEN te VOLGEND jaar gaat de Zeeuwse hen appendijk&Zn. MODERNE KEUKENS VAN 't KEUKENCENTRUM WF U hebt meer keus bij uw horloger ■ges - uw pittige, economische MORGEN Hoogwater at eri waar Voorlichting aardappelen Colle Hogeschool Tilburg over internationale vraagstukken EVENEMENTEN ZES PLAATSEN PLAATSELIJK FREQUENTIE SPREIDING Alliance Francaise telt bijna 400 leden Hotel „DE LINDE" Mgr. Ernst dient vormsel toe JONGE DE STEM VAN DINSDAG 8 OKTOBER 1968 (ADVERTENTIE) >osterzande, Tel. 01146-413 i onze adverteerders) .BURG al Stadhuis: World Press-photo. 3 uur web der ontucht, 18 J. LAAS pen als onder vandaag pen als onder vandaag RPEN pen als onder vandaag )UT pen als onder vandaag 4T-GARAGE IN HULST het weekend werd het nieuWs edrijf van de heer W. de 'ivoliweg te Hulst, door bur, er P. J. G. Molthoff officii Deze noemde de nieuwe age een aanwinst voor <je door, zijn prachtige ligging ingang van Hulst. Tevens n grote Fiat-autoshow gehoii. irbij alle reeds bekende maar nieuwe modellen getoond Tentoongesteld stonden: nchi, Primula Coupé, Fiat rtcoupé, Fiat 850 Sport Spy. t 124 en 125, Fiat 850 speciaal 4, Familiale, Fiat 1100 B Fiat Neckar 600, Fiat 238! nog enkele lichte dieselbe. tomobielen zoals de RB 3500 cabine en de 625 N2 Pick-Up, puwde oppervlakte, bestaands age, showroom en kantoor- is totaal 425 m2. langstelling was groot woensdag 9 oktober: fert: 4.34 en 16.38 jen: 3.55 en 15.57 Jen: 3.21 en 15.27 linge: 5.12 en 17.22 uwcentrum westsingel 58, 10-12 .6 uur Spreekuur voorlichting idlng en gezin, tel. 01100-6440 !0 uur Grand Prix, 14 j. BURG il Stadhuis: World Press-photo, uur web der ontucht, 18 J. ZEN 20 uur Helga, 14 j. RG 20 uur De tien geboden pgebouw 20 uur egd zo gedaan elsland 15 uur Kermisschietinf tGEN bra 20 uur aalf veroordeelden, 14 J. ■ERZANDE IVaal Bejaardenschieting ARENDSKERKE ntehuis 19.30 uur Raadsverg. LAAS ïisteren, vandaag, morgen, 18 J. 1 De vuurdoop, 18 j. Twee biljetten voor Mexico, 18j Een man voor de eeuwigheid 3inocchio in de ruimte, a.l. Blow Up, 18 j. ndie In de hitte van de nacht, ipcra 20 uur Walsdroom CPEN e onverbiddelijke, 14 J. 0. 14.30, 16.50, 19.10 en 21.80* Gone with the wind, 14 j. r 19.30 uur sades De Laureaat, 18 j. 30. 16.50, 19.10 en 21.30 uur e Operation Kid Briother, 181 10, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Zondige jeugd, 18 j. 16, 18, 20 en 22 uur Wat een tamilie, 14 J. 14, 16, 18. 20 en 22 uur Zwartbaards geest, 14 J. 30. 19 en 21.30 uur De huurlingen van Katanga, 11 16, 18. 20 en 22 uur !0 uur Kleine moordenaars )UT 1 De jonge wilden, 14 J. Alexander de gelukzalige, >L De erfgename van Singapore. TERNEUZEN De plannen voor een sporthal in Terneuzen verkeren in een vergevorderd stadium van ont wikkeling. Bij de gemeente streelt men er naar de sporthal, die op een terrein tussen de Alvarezlaan, de Baehlaan en de Oudelandseweg is ge projecteerd, in de tweede helft van 1969 in gebruik te nemen. De sporthal krijgt een oppervlakte van 40 bij 50 meter. Zij zal o.m. twee gymnastieklokalen voor gebruik door scholen bevatten. Naar alle waarschijnlijkheid wordt de hal van hetzelfde type als de sport hal in Enschede, die door de Neder landse Heide Maatschappij is ge bouwd. De Terneuzense sporthal zal ook een beperkte accommodatie voor pu bliek bieden. Zoals bekend heeft ook Hulst een af gerond plan voor een sporthal bij het rpk ingediend. Hier is het wachten op de rijksgoedkeuring. (ADVERTENTIE) Baronielaan 59, Breda (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De C.B.T.B. Holland-Bra bant, de Zeeuwse C.B.T.B,, de Z.L.M., het L.C.C., de H.M.v.L., de L.T..B., de Noord-Brabantse maatschappij voor de landbouw, en de N.C.B. houden donderdag 10 oktober een gezamen lijke voorlichtingsmiddag over de af zet van consumptie-aardappelen. Deze bijeenkomst begint 's middags om 2 nur in de Prins van Oranje te Goes, en is bestemd voor alle aardappelte lers. Inleidingen zullen worden gehou. den door de heren J. M. Glotzbach, directeur van het produktschap voor aardappelen, W. H. Jas, voorzitter van de H. M. v. L., ir. E. F. van Hijfte, adjunct-directeur van de C.H.V., drs. K. C. van Kempen, pre sident-commissaris van de Nedato, W. Strobosch, directeur van Smith's Potato Crisps en eventueel door de heer P. K. v. d. Heuvel. De inleiders zullen ieder in maxi maal 20 minuten hun visie geven op de aardappelafzet. Daarna zal een forum onder lei ding van drs. J. Dijkgraaf, secretaris van het L.C.C. vragen beantwoorden. Voorzitter van de bijeenkomst is jr. A. W. Luit j ens, voorzitter van het L.C.C. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Het John F. Kennedy instituut van de Katholieke Hoge school Tilburg zal een groot deel van de jaarlijkse colleges die het Wijdt aan internationale vraagstuk- ien gebruiken om allerlei aspecten van de rechten van de mens te be lichten. 9 oktober spreekt dr. J. W. H. C. Schneider, docent volkenrecht, ?e NAVO na Tsjechoslowakije oktober stelt dr. Robert W. Rus sen van de Wisconsin universiteit het vraagstuk van de Verenigde Staten en de NAVO aan de o-rde. "9 oktober belicht professor mr. dr. J- Loeff de politieke vrijheids rechten. f't ok'oker bespreekt professor dr. J. H. M. van der Ven de sociale grondrechten. 6 november wordt gesproken over e Europese conventie door de di recteur van het bureau voor de rech- ton van de mens van de Raad van uropa. dr. E. Muller Rappard. M november is de Amerikaanse situatie het onderwerp van dr. Ro- hgtt W. Russell. 0 november behandelt professor ÜU' J'. M- Feldbrugge, rechts geleerde uit Leiden, de nationale si- j ,yan de rechten van de mens rn de Sovjet-Unie. 27 november spreekt dr. J. W. H. Schneider over India. a ^Cemker verdiept professor jhr. f', v A. M. Alting von Geusau Naties1 werk van de Verenigde 11 december tenslotte zal professor „li- Tammes actuele inter nationale problemen behandelen. ,colleges worden in de Hoge- •f mfLgegeven' Telkens beginnen zij 3 middags om 12 uur (Vao een onzer redacteuren) MIDDELBURG De Stichting Zeeland is met een interessant rapport gekomen. Het betreft een studie, uitgevoerd door drs. A.j M. van den Broecke, inzake het schouwburgbezoek in Zeeland. Doel was: het peilen van het schouwburgbereik in de provin cie en het formuleren van het oordeel en de wensen van het pu bliek. Het 26 pagina's tellende rapport geeft, na een opsomming van de onderzoekresultaten en de interpretatie daarvan, een aan tal beleidsadviezen. Duidelijk blijkt, dat de Zeeuwse schouwburgen een streekfunctie heb ben, waarbij de „verzorgingsgebie den" van Middelburg, Vlissingen en Goes elkaar overlappen. Er is niets van gebleken, dat b.v. de Middelburg se schouwburg metterdaad kan wor den beschouwd als een soort „Zeeuw se schouwburg". Wel wordt duidelijk uit een enquête, ingesteld in de pauze van schouwburgvoorstellingen in de gehele provincie, dat de schouwburg bezoekers van Schouwen-Duiveland zich ook op Rotterdam oriënteren, terwijl men in Zeeuwsch-Vlaanderen duidelijk naar België neigt. Verrassend is de vaststelling, dat het merendeel der schouwburgbezoe kers tot het zwakke geslacht behoort. De mannelijke jeugd beneden de 25 jaar neemt relatief slechts een klein aantal schouwburgplaatsen af. Dat geldt ook voor mensen, die uitslui tend de lagere school hebben bezocht. Sommige schouwburgvoorstellin gen, die de reputatie van een provin ciaal evenement hadden (b.v. „Wie is bang voor Virginia Woolf" en het ballet van Senegal) trokken bezoe kers van verder dan de gemiddelde afstand (meer dan 15 km van de schouwburg verwijderd). Zeer bruikbaar is de ontdekking, dat een schraal schouwburgrepertoire in de eigen streek (b.v. Schouwen- Duiveland) niet wordt gecompenseerd door bezoeken aan schouwburgen bui ten de eigen regio. Zowel in Middelburg als in Vlis singen en Goes, is het publiek tevre den over de omvang van het aanbod aan evenementen. Elders, zoals in Zeeuwsch-Vlaanderen en Schouwen- Duiveland, heeft men duidelijk klach ten. Een „provinciale voorkeur" voor een bepaald plaatsbewijzensysteem is er niet. Alleen Middelburg toonde zich gematigd geestdriftig over het couponsysteem. Over het peil van de voorstellingen zijn de Zeeuwen over het geheel ge nomen tevreden. Zelden antwoordden ondervraagde schouwburgbezoekers met „slecht" op de vraag hoe zij de voorstelling vonden. Maar ook de kwalificatie „enorm" werd zelden ge hoord. Dit kan mede veroorzaakt zijn, doordat de bezoekers tijdens de pau ze werden ondervraagd en dus nog geen gerijpt oordeel konden geven. Vrij eensgezind zijn de Zeeuwen in hun behoefte aan meer blijspelen, politiek cabaret, ballet en kleinkunst. Het onderzoek vond plaats in het seizoen 1965-1966, waarin de Middel burgse schouwburg gereed kwam. Ze ventien evenementen in zes schouw burgplaatsen (Middelburg, Vlissin gen. Goes, Terneuzen, Zierikzee en Oostburg) werden in het onderzoek betrokken. De response is tegengeval len. In elf van de 17 onderzoeken kwam men niet of nauwelijks boven de helft uit. Sommige ondervraagden, zo vermoedt men, hebben meer dan één keer een formuliertje ingevuld. De rapporteur adviseert dan ook tot voorzichtigheid bij het trekken van conclusies. Enkele gevolgtrekkingen, die des ondanks gemaakt kunnen worden: De schouwburgen in Midden-Zee land worden weinig vanuit Schou wen-Duiveland bezocht, ondanks de Zeelandbrug. Niet minder dan 23% van de in Zierikzee ondervraagde schouwburgbezoekers bleek daarente gen wel eens naar de schouwburg in Rotterdam of elders in Nederland (19%) te gaan. Zeeuwsch-Vlaanderen koerst dui delijk op België. Respectievelijk 17% en 38% van 't Zeeuwsch-Vlaamse pu bliek bezocht Belgische schouwbur gen en concertzalen, De Middenzeeuwen zijn thuis blijvers. Zij gaan niet naar de schouwburg in Terneuzen, Oostburg of Zierikzee, maar wel naar die in België en Rotterdam. De laatstge noemde plaatsen trekken een gelijk aantal Middenzeeuwen. Zes procent van de ondervraagden gaf te kennen, wel eens naar Rotterdam of naar Gent of Antwerpen te gaan. Dat is opmer kelijk, zegt drs. Van den Broecke, omdat iemand uit Midden-Zeeland voor een bezoek aan België grotere (ADVERTENTIE) verkeersbarrières moet overwinnen dan wanneer hij naar Rotterdam zou willen gaan. Het rapport geeft aardige inzichten over de gedragingen van het schouw burgpubliek. MIDDELBURG: Ruim 50% van de schouwburgbezoekers komt uit de stad zelf. De rest pendelt, met geen grotere gemiddelde afstand dan 9 km. VLISSINGEN: Ook hier: ruim de helft komt uit de stad. De rest komt uit een gebied met een straal van 12 km. GOES: De Prins van Oranje wordt voor ruim 75% met Goesenaren ge vuld het hoogste percentage in de hele provincie. Het verzorgingsgebied heeft een straal van 15 km. TERNEUZEN: Ruim de helft van het publiek komt uit de stad zelf. Zestig procent van de niet-Terneuzenaren moet meer dan 15 km afleggen om de schouwburg te bereiken. ZIERIKZEE: Bij minder populaire evenementen komt 25% van de be zoekers uit Zierikzee bij kassuc cessen vult Zierikzee zijn schouw- burgzaal voor 75%. Het bereik is ge middeld 12 km, maar bij populaire evenementen komt 40% van de niet- Zierikzeeërs uit Goeree-Overflakkee. OOSTBURG: Het Ledeltheater wordt voor slechts 40% door Oostburgers gevuld, maar het verzorgingsgebied is daarentegen groot. Het heeft een straal van 12 tot 15 km en soms nog meer. Opvallend is, dat in Midden-Zee land de groep van mensen die hoogst zelden de schouwburg bezoeken te vens de kleinste groep is. Het me rendeel rond 35 - 40% gaat va ker dan zesmaal per seizoen de schouwburg binnen. Terneuzen, Zie rikzee en Oostburg tellen meer ge legenheidsbezoekers. Grotere afstand van een schouw burg vormt in de regel geen belem mering, zo wees het onderzoek uit. Van 58 tot 78% van de bezoekers komt per auto. Het openbaar ver voer pakt gemiddeld 7 procent van het schouwburgbezoek mee. Wat het publiek betreft: de vrou wen weten de weg naar de schouw burg beter te vinden dan de mannen. Gebleken is dat de mannen statistisch gesproken hun drempelvrees beter overwinnen naarmate zij meer diplo ma's hebben. Bij de vrouwen bestaat wat dit betreft minder terughoudend heid. Zelfstandige agrariërs spekken de kassa niet. Het Middelburgse Z.V.U.-publiek telt relatief een kiein aantal perso nen met alleen l.o. In Goes, waar ook een uitkoopcombinatie bestaat, is het beeld juist andersom. In Vlis singen trof men een relatief hoog percentage „studerenden" in de zaal aan. Onomwonden zegt het rapport, dat de spreiding van het schouwburgbe zoek in Zeeland nog geenszins als geslaagd mag worden beschouwd. Dat geldt niet alleen in ruimtelijke zin, maar ook en vooral in sociale zin. De bezettingsgraad bij beroepsto neelvoorstellingen in Zeeland ligt hoog: 81% tegen een landelijk per centage van 64. De beleidsconclusies, waarmee het rapport besluit, behelzen onder meer de noodzaak om aan publiekbinding en aan publiekvorming te doen. Uit de lange reeks conclusies lichten wij nog het punt, waarin de wenselijk heid wordt bepleit van een soort „marktanalyse" van omvang en sa menstelling van het Zeeuwse schouwburgpubliek, naar de aard van het aanbod. De opdracht tot het verrichten van deze belangwekkende studie werd ge. geven door de Zeeuwse culturele raad. Hoewel sinds de periode, waar in werd geënquêteerd, enkele om standigheden zijn veranderd (b.v. de totstandkoming van nieuwe accom modatie in West-Zeeuwsch-Vlaande ren) wordt het rapport toch be schouwd als een betrouwbare basis voor een beleid op langere termijn. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het ledental van de afdeling Zeeuwsch - Vlaanderen van de Alliance Frangaise te Ter neuzen nadert de vierhonderd leden. De laatste tijd heeft zich zowel een groot aantal jongeren vooral van de lycea te Hulst, Terneuzen en Oost burg als volwassenen gemeld. Pierre Ivanoff spreekt a.s. vrijdag over de ontdekkingen van de oude Maya-cultuur in Mexico. Deze lezing zal, gezien de grote belangstelling, niet in „De Sluis" te Terneuzen wor den gehouden, zoals aanvankelijk werd aangekondigd, maar in een van de zalen van „De Halle" te Axel. ■B8S (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerscheide schotel. (Van een onzer verslaggeefsters) 's-HEERENHOEK Donderdag 10 oktober komt bisschop H. Ernst naar 's-Heerenhoek om ruim 100 zesdeklassers uit 's-Heerenhoek, Heinkenszand, Ovezande, Lewedorp en Kwadendamme het H. Vormsel toe te dienen. De kinderen zullen door de ouders aan de bisschop worden gepresenteerd. De samenzang zal worden geleid door pastoor C. van Wunnik. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De toe stand in de Nederlandse suiker industrie is bijna weer normaal. Dit als gevolg van het goede weer van de laatste dagen, dat de boe ren in staat stelde om ijlings het rooien van de suikerbieten te her vatten. De aanvoer van de suiker bieten is weer goed op gang geko men en alle twaalf suikerfabrie ken in Nederland hebben hun produktie drastisch opgevoerd. Hoewel het in verband met de bie- tenaanvoer van gisteren mogelijk was om al op volle capaciteit te draaien, werd in de meeste fabrieken de ver werkingscapaciteit maar voor drie kwart benut. Dit had twee redenen. Gezien de moeilijkheden waarmee men de laatste twee weken te kam pen heeft gehad wilde men het nu nog wat voorzichtig aan doen. Op de tweede plaats moet men nu gaan zor gen dat men genoeg bieten voor het weekeinde heeft. In vijf dagen dienen zoveel bieten te worden gereserveerd dat ook in het weekeinde doorge werkt kan worden. Het is voor geen enkele Nederland se suikerfabriek een probleem ge weest om het afgelopen weekeinde door te komen. Vrijdag en zaterdag werden er al zoveel bieten aange- Bij de haven van Stavenisse wer den gisteren grote hoeveelheden bieten aangevoerd. Hier een beeld van de activiteit, die men enkele weken lang heeft moeten missen. voerd, dat men het toen al aandurf de om geleidelijk het produktietempo op te voeren. Gunstig voor de bieten- aanvoer was het dat veel boeren ook op zondag bieten rooiden. Blijft het goed weer dan verwacht men dat nog deze week alle suiker fabrieken weer op volle toeren zul len draaien. Krijgt men geen tegen slag meer dan zal waarschijnlijk nog voor de kerstdagen de bietencampag ne beëindigd kunnen worden. (Van een onzer verslaggevers) STAVENISSE Aan de zeedijk van de Oude Kempenhofstedepolder te Stavenisse is men momenteel druk bezig met het dichten van het 120 me ter brede gat, dat vorige week vrij dag plotseling in de glooiing van deze dijk ontstond. Op dit moment heeft men met een reusachtige drijvende bok al zoveel mijnsteen in het grote gat gestort, dat het gevaar dat de polders achter de dijk zouden over stromen, is geweken. De oever- en dijkval op deze plaats kwam vrij plotseling. Het was bijzon der rustig weer. Men is er vrijwel zeker van, dat ook hier de oever- en dijkval is ontstaan, doordat fijn zand uit de onderlaag is weggespoeld, waardoor de vastere bovenlagen op een gegeven moment naar de diepte zijn geschoven. Nabij de laagwaterlijn ontstond hierdoor een gat van 180 meter breed. Bij de dijk was het gat ongeveer 120 meter breed. De oever- en dijkval werd vrijdag vrij snel ontdekt door een boer uit de omgeving, die op de dijk ging kijken. Onmiddellijk wer den er maatregelen genomen. Zater dagochtend arriveerde een drijvende kraan van de Combinatie Zinkwerken Westerscheide en even later werd de eerste bak met mijnsteen in het gat gestort. Met het storten gaat men constant door. Ongeveer 20.000 ton mijnsteen is er nodig voordat de zaak provisorisch hersteld is. De mijnsteen wordt vanuit Zijpe aangevoerd. Men is dus nog maar bezig met een noodherstel. Welke definitieve voorzieningen er nodig zijn, moet nog worden bekeken. Bij de fotoMet behulp van een drijvende kraan wordt onophoude lijk mijnsteen in het door oever- en dijkval ontstane gat gestort. Het gevaar van dijkdoorbraak en on derlopen van de polders is nu ge weken. (ADVERTENTIE) klare taal GENEVER in de handige kneepfles f10,5D per liter WYNAND FOCKINK Alleen een speciaalzaak kan u zo veel en zoveel goede klokken tonen ,HET is jammer, dat de samenwer king tussen verschillende Zeeuwse hengelaars niet zo erg vlot. Wanneer wij in onze provincie een eenheid vormden en meer over de Belgische grens trokken, dan kon er veel meer bereikt worden bij de nationale wed strijden", zegt de heer F. Mechelink, in 1964 en 1966 hengelkampioen van Zeeland en momenteel lid. van de Koewachtse hengelsportvereniging. „Eerst ben ik lid geweest van GOA in Axel. Maar na vier jaar werd er tegen mij gezegd dat ik maar beter weg kon blijven omdat ik alle prijzen inpikte". DE onderlinge verstandhouding in de club was op den duur niet meer zo best. Onlangs organiseerde ik het clubkampioenschap snelvissen. Ik nam zelf ook aan de wedstrijden deel. Toen de tijd om was en ik voor het einde floot heb ik voor alle zekerheid de beste Axelse visser twee minuten extra gegeven zodat men achteraf niet kon zeggen dat ik de wedstrijd affloot op het moment dat ik er zelf gunstig voorstond. Desondanks waren de beste plaatsen in het klassement toch voor niet-Axelers zodat het toch nog een nederlaag voor Axel werd". WAARSCHIJNLIJK verandert de heer Mechelink dit jaar voor de tweede maal van vereniging. Mechelink: „Ik wil met ingang van volgend seizoen als lid van een Belgische vereniging in België vissen. De laatste jaren heb ik al vaak in België aan wedstrijden meegedaan, maar wanneer je lid bent van een Belgische club kan je op meer medewerking van de Belgische hengelaars rekenen en van de Belgen kunnen wij wat de hengelsport betreft nog veel leren". WANNEER de Zeeuwen massaal aan Belgische wedstrijden deel gaan ne men heeft dat in de toekomst zeker een gunstig effect op het peil van de Zeeuwse hengelsport. Mechelink: „In Zeeland wordt er vrijwel altijd in stilstaand water gevist, terwijl de Nederlandse kampioenschappen in stromend water plaatsvinden. Mede daardoor komen de Zeeuwse deelne mers aan de nationale titelstrijd nooit erg ver. Ik heb zelf ook twee maal aan het Nederlands kampioenschap in Alkmaar meegedaan. In 1964 ein- gelaar werd in hetzelfde jaar reeds jeugdkampioen van zijn woonplaats. En voor het seizoen eindigde, schreef hij de eerste Zeeuwse titel op zijn naam". In 1965 werden er geen kam pioenschappen gehouden in verband met het Zeeuwse protest tegen deel name van Belgen aan de titelstrijd. Maar in 1966 was het programma weer compleet en in dat jaar ver overde in twee Zeeuwse titels het gewone kampioenschap en de titel snelvissen. Dit jaar heb ik in mijn wedstrijden niet veel geluk gehad. Twee maal miste ik een belangrijke finale, in Brussel en Denderleeuw, omdat mijn vangst enkele grammen te licht woog", zegt de heer Meche link, die desondanks in dit jaar nog dertien prijzen uit België wegsleep gelaar zich nog meer op onze zui- toen bijna in de selectieploeg ge plaatst. Volgend jaar wil ik zeker bij de dertig sterkste hengelaars ko men. Daarom ga ik in België veel in stromend water oefenen". DE heer Mechelink sluit binnenkort zijn vijfde seizoen als actief wed- strijdhengelaar af. In 1964 nam hij voor de eerste maal aan een hengel- wedstrijd deel. De Westdorpse hen- derburen richten. „De Belgische hen gelaars staan er beter voor dan wij. In België kunnen de vissers op steun uit het bedrijfsleven rekenen. Er wordt bij de wedstrijden reclame ge maakt, terwijl er door de publiciteits media veel aandacht aan de hengel sport wordt geschonken", aldus de heer Mechelink.

de Stem | 1968 | | pagina 3