Aantal werklozen in Zeeland weer gedaald van Zeeuws BENAUffllI Vro Terneu; krijgt sportha DE STEM Nieuwe servicewagen voor politie-verbindingsdienst (jWfkn Studie c LUCKY LUKE: BILLY THE KID Toename in horeca- en onderwijssector BRESKENS OOSTBURG Taptoe mariniers TERNEUZEN Vrijdag eerste steen voor winkelcentrum Traffinoweg in Hulst Cijf ers Wijziging laagtarief elektriciteits- uerbruikers Leiderscursus volksdansen aan Zeeuws instituut Forellen oorzaak van wijziging recreatie plannen Kortgene ■llCHEREN MIDDELBURG Sinterklaas per helikopter naar Goes Y oorlichtingsavond Magistraatwijk in Middelburg Examens MANTELKOSTUUMS MANTELS Hoogwater Wat en waar? MORGEN Voorlichting aardappelen Hogeschool Tilbu Colleg es over internationale vraagstukken DE STEM VAN DINSDAG 8 OKTOBER 1968 Hengelsport De zeehengelsport- vereniging De Zeekrab uit Breskens heeft onder goede weersomstandig heden de 7e en laatste onderlinge wedstrijd gehouden aan het Duivels- hoekje. De vangsten waren matig. De uitslag is: 1 L. Riemens 335 punten. 2 P. Riemens 265; 3 S. Ver sprille 220; 4 A. de Looze 175; 5W. de Looze 150; 6 J. Verherbrugge 145; 7 C. Riemens 140; 8 A. Ver- hage 125; 9 M. de Meester 120; 10 Mevr. Blaakman 120. Met deze wedstrijd is tevens het clubkampioenschap bepaald, dat op naam kwam te staan van D. Dijl met 1215 punten. Tweede werd P. Rie mens 1150 punten, 3 C. Riemens 1130 punten, 4 E. Blaakman 985 punten, 5 S. Versprille 895 punten. Het jeugdkampioenschap werd be haald door H. Reijnhoudt 370 punten. 2e werd D. Temmerman 255 punten en 3de Looze 50 punten. Vismijn Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn aangevoerd: 23983 kg export garnalen f 1,21- 4,32; 342 kg pellerij garnalen 2,32- 2,59; 101 kg bot 0,16 - 0,32: 226 kg schar 0,40 - 1,22; 46 kg griet 3,07- 3,41; 1648 kg gul 0,71 - 1,49; 113kg wijting 0,24 - 0,60; 326 kg rog 1,02- 1,15; 399 kg poon 0,20 - 0,80; 397kg haai 0,23; 71 kg kommeraal 0,26- 0,71 36 kg tongschar 1,87-2,40; 70 kg onverkochte bot. Film Dienstencentrum In het bejaardencentrum Goedertijd is voor het eerst de film vertoond, die ge maakt is bij de officiële opening in apil van het Dienstencentrum. Bij deze eerste vertoning waren aanwe zig het college van b. en w., de ge meenteraad, het bestuur an de Stichting Dienstverlening aan bejaar den en bestuur en commissarissen van de Algemene Woningbouwver eniging Breskens. Burgemeester J. Eekhout dankte de heer J. Boekhout voor het vervaardigen van deze film die de titel heeft „Recreatie voor u". De film, die in opdracht van de gemeente is gemaakt, werd ge schonken aan de Stichting Dienstver lening aan bejaarden, die deze film voor verschillende groepen van de bevolking zal vertonen. Ontspanning bejaarden De Al gemene Bond van bejaarden te Bres kens houdt op 19 okt. een ontspan ningsmiddag in het Casino van 14-16 uur. De accordeonvereniging Vlissin- gen werkt mee, waarbij de heer Meulmeester het hammondorgel zal bespelen. Wijkverpleging De wijkverple ging van het Wit-Gele Kruis wordt vanaf 1 oktober verzorgd door zr. Dominica uit IJzendijke. Iedere vrij dagmiddag houdt de zuster spreek uur in het wijkgebouw v?" 13.30 - 14.00 urn. (Van onze correspondent) OOSTBURG De bewoners van Oostburg zijn vergast op een taptoe, gepresenteerd door de Marinierskapel der Kon. Marine en de Tamboers en Pijpers van het Korps Mariniers. Het Marktplein was omzoomd door talrijke muziekliefhebbers, terwijl in een afgesloten ruimte burgemeester en notabelen van verschillende ge meenten en militaire autoriteiten hadden plaatsgenomen. Het korps voerde een tiental num mers uit, besloten met het Wilhelmus. Onder meer werd een trompetsolo van sergeant-muzikant F. van Mestim ten gehore gebracht. De uitvoerenden oogsten een dankbaar applaus van het zeer tevreden publiek. BAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 1 13.40 per kwartaal (excL 50 cenl incassokosten), t 4,50 p. maand (excL 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, teL 01140-3751. Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8030. Hnlsaansluitingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur), Terneuzen, teL 01150-4281. Th. de Bakker. Terneuzen, tel 01150-2601. C. Steenbakker, Hulst, teL 01140-3168. M. Bogers, Oostburg, teL 01170-2893 C. Menu, Goes, teL 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Middelburg 01180-7438 J. Hiisken Terneuzen, tel. 01150-3290. J. Robesin, Hulst, teL 01140-2005. Ch. Schets, Middelburg, teL 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Goes. teL 01100-5689. (Van onze correspondent) Vrijdag 11 oktober zal de burge meester van Terneuzen. de heer Aschoff, de eerste steen 'leggen van het nieuwe winkelcentrum bij de Al- varezlaan in Terneuzen-Zuid. Zoals wij eerder berichtten, wordt begonnen met de bouw van Albert Heijn. Later zal deze gevolgd worden door een su permarkt van De Gruyter en tal van winkels in diverse branches. De eerste supermarkt zal in onge veer een jaar tijd worden gebouwd. Clinge Kankerbestrijding In zaal St.- Cecilia had een bijeenkomst plaats van afgevaardigden van diverse ver enigingen. De heer H. van Wijck, hoofdpromotor van het Koningin Wil- helminafonds, zei dat er een voor lichtingsavond zal komen, waarop dia's en een filmpje vertoond wor den betreffende de kanker. Na de voorlichtingsavond zullen personen langs de huizen komen om leden te werven. Volleybalclub opgericht Thans is er in Clinge ook een volleybal club, die de naam zal dragen van C.V.C. (Clinge Volleybal Combi natie). Voor de oprichtingsvergade ring, die gehouden werd in de zaal St.-Ceciiia bij L. de Vylder, was maar weinig belangstelling. De heer P. Ras, die een enquete gehouden nad in het dorp, betreurde deze ge ringe belangstelling. De verdere op- ■•ichting droeg hij over aan het voor lopig bestuur, dat bestaat uit de he- cen: J. Colsen, voorzitter plus secre taris, J. Kerckhaert, penningmees ter Arn. van der Walle en V. Col sen. Er zal nog actie gevoerd wor den om meer leden te werven. In ie der geval beginnen de trainingsavon- den. Het aantal leden bedraagt thans vier-en-twintig. Ook vijf dames ga ven zich als lid op. IJzendijke Autorally De jaarlijkse autoral ly van de plaatselijke VW wordt dit jaar verreden op 13 oktober. De ze rit is technisch verzorgd door de WZA, aangesloten bij de KNMV en wordt verreden met een gemiddelde snelheid van 30 kilometer per uur. De lengte bedraagt 55 kilometer. De eerste auto vertrekt uit IJzendijke om 14.01 en de prijsuitreiking vindt plaats zo spoedig mogelijk na aan komst van de laatste deelnemer. De ze prijsuitreiking vindt plaats op de Markt in hotel: „Lievens". Koewacht Nieuw sportterrein Men ls be gonnen met de werkzaamheden voor het aartleggen van een sportpark. Dit werk zal in fases worden uit gevoerd. Deze week is een dragline begonnen met het graven van sloten en het egaliseren van het terrein, waarop het hoofdvoetbalveld zal wor den aangelegd. Bibliotheek weer open Met in gang van a.s. zondag zal de „St. Vin- centius"-bibliotheek weer voor het publiek worden opengesteld. Ook dit seizoen is de bibliotheek weer met een serie nieuwe boeken aangevuld, dit dank zij de steun der gemeente. De boeken kunnen worden afgehaald 's zondags na de hoogmis. Kolendamp Ook in onze gemeente heeft een geval van kolendampver giftiging plaatsgevonden. Het was mevrouw Suy-Gysel in de Eikenlaan, die onwel werd. Toen dokter Mel- chers, die werd gewaarschuwd kwam, merkte deze dat er kolendamp in het huis hing. Mevrouw Suy werd per ambulance naar het ziekenhuis te Hulst overgebracht. Sluiskil Handboogsport De handboog maatschappij „de Herleving" Sluis kil organiseerde haar laatste (pou- larde)schieting in dit seizoen op de staande wip. De uitslag luidde: zijvo gels: M. Pluijm en Amers, beiden uit Westdorpe; J. Bruggeman, te Bosch- kapelle; kallen: Van Vooren uit As senede (B). De le en 2e hoogvogel werden niet afgeschoten. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op woensdag 16 okto. ber a.s. zal de weg langs het nieuwe bejaardencentrum „De Blauwe Hoe ve" te Hulst officieel genoemd wor den naar oud-burgemeester Truffino. Aan mevrouw M. Truffino-van Waesberghe, zijn echtgenote, zal worden gevraagd een van de straat naamborden te onthullen. De plechtigheid zal worden ge volgd door een officiële bijeenkomst in het bejaardencentrum. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De situatie op de Zeeuwse arbeidsmarkt is nog steeds gunstig. Voor de derde maal is een halt toegeroepen aan de stijging van de werkloosheids cijfers. In september is de gere gistreerde arbeidsreserve ver minderd met bijna vijftig perso nen. Eind september stonden in Zeeland 1019 werkloze mannen ingeschreven tegen 1068 in augus tus en 1061 vorig jaar september. In de rangschikking van provin cies met de minste werklozen be zet Zeeland evenals de vorige maal samen met Gelderland de vierde plaats. Het landelijk ge middelde ligt op 2% terwijl in Zeeland 1,7% geregistreerd wordt. Zoals werd voorzien is er meer werkloosheid gekomen onder het ho reca-personeel. De stijging ligt hoger dan over het algemeen in september verwacht wordt. De werkloosheid is ook toegenomen bij kanfoor- en on derwijzend personeel. Als voor naamste oorzaak hiervan wordt ge noemd de late inschrijving van hen die de school verlieten. De keerzijde van de medaille is evenwel de ver mindering van werkloosheid in prak tisch alle bedrijfsgroepen. De afname hier heeft voor een dalende ten dens kunnen zorgen. Dat is voor de hoofdinspecteur-directeur van het districtsbureau voor de arbeidsvoor ziening in Zeeland reden genoeg om de toestand op de Zeeuwse arbeids markt gunstig te noemen. In zijn analyse van de werkloos heid in de provincie Zeeland stelt de hoofdinspecteur directeur van het D.B.A. dat de werkloosheid met na me minder is in de visserij, de land bouw (door oogstwerk) en de bouw nijverheid. Vooral in de laatstge noemde bedrijfstak blijft volgens hem een onveranderd goede werk gelegenheid bestaan. In een toelich ting op zijn analyse achtte de hoofd inspecteur-directeur het echter niet ondenkbaar, dat volgend jaar minder werk voorhanden zal zijn in deze sector als niet onverwijld „inspuitin gen" gedaan worden om meer huizen te kunnen bouwen. Volgens een prognose op korte ter mijn wordt een stijging van de werkloosheid verwacht. Dit geldt in het bijzonder voor de horeca-sector. Hierin zal, nu het seizoen is afgeslo ten, het aantal ingeschrevenen aan merkelijk toenemen. In de overige beroepsgroepen zal volgens het D.B.A. de werkloosheid wel iets groter worden, maar dit zal niet leiden tot een belangrijke stij ging in het aanbod. Een grotere in vloed kunnen hierbij de weersom standigheden uitoefenen. Het aantal jeugdigen, dat in sep tember van school kwam, is in sep tember teruggelopen van 106 tot 98 Dit aantal is bijna hetzelfde als dat van- 1967 (87). Problemen bij inpas sing in het arbeidsproces zijn er slechts incidenteel. Voor de l.t.s.-ers was de situatie gunstig. Alleen het leugdlg mannelijk kantoorpersoneel ondervond moeilijkheden. Daarbij komt, dat in september een vijftien tal jongens h.b.s.-ers en onderwij zers werden ingeschreven, die binnenkort in militaire dienst moe ten Terwijl over de hele provincie spraKe is van een daling in de werk loosheid, hebben de rayons Hulst, Oostburg en Zierikzee een hoger percentage werklozen dan het lan delijk gemiddelde. Het aantal werkloze vrouwen in de provincie nam toe van 168 in augustus tot 243 in september. De vraag naar mannelijk beroepsperso- neel nam toe van 932 tot 1062. Er was vooral meer behoefte aan me taaibewerkers. Bij het vrouwelijk personeel werd de vraag van 810 verminderd tot 799. Er was met na me veel minder vrouwelijk kantoor personeel nodig. Per rayon gezien waren in- Ter neuzen de meeste arbeidsplaatsen onbezet. Vorige maand werd Goes als zodanig genoemd. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschap pij heeft bekend gemaakt, dat de tijden waarop aan gebruikers van elektrische heefwatertoestellen (boi lers) en nachtstroomkachels elektri citeit tegen een verlaagd tarief (nachtstroomtarief) zal worden bere kend, om redenen van technische aard, met ingang van maandag 7 ok tober iets gewijzigd zijn. Thans geschiedt het in- en uitscha kelen van hoog- naar laagtarief des middags van 12 tot 14 uur; in de nacht van 23 uur tot 7 uur en gedu rende de week-einden van des zater dags 12 uur tot maandagmorgen 7 uur. Volgens de thans geldende re geling zal het in- en uitschakelen in 2 groepen geschieden, n.l. de ene groep laagtarief van 12 tot 14 uur; de andere groep van 14 tot 16 uur. Om de drie maanden zullen de tijden van in- en uitschakelen worden ge wisseld. De nachturen blijven ge handhaafd van 23 tot 7 uur. Op de week-einden zal het inschakelen voor laagtarief voor de ene groep ge schieden om 12 uur, voor de andere groefi om 14 uur. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De politie-ver bindingsdienst voor Zeeland heeft de beschikking gekregen over een nieu we servicewagen die is uitgerust met de allernieuwste elektronische meet apparatuur (foto). De wagen is zeer doelmatig ingericht en bezit naast T.L.-verlichting ook nog een noodver lichting. Tevens is het dak van trans parant plastic vervaardigd, zodat er steeds voldoende licht voor het werk aanwezig is. Wat de wagen betreft, is men uitgegaan van een bestaand type. Hansweert Tentoonstellingen In het Dorps huis Kaj Munk is een zeer geslaag de en druk bezochte tentoonstelling gehouden van tekeningen gemaakt door leerlingen van de lagere scho len en van zelf gemaakte bloemstuk- jes. De organisatie hiervan was in handenvan het Bazaarcomité. De te keningen hadden betrekking op drie thema's, n.l. de voetbalvereniging Hansweertse Boys, de muziekvereni ging Scheldegalm en de gymnas- tievereniging Sportlust. Als jury ter beoordeling van de tekeningen en bloemstukjes fungeerde het pu bliek zelf, dat door een formulier zijn mening kon kenbaar maken. De uitslag werd: bloemschikken 1. mevr. de Keijzer, 2. de heer D. de Jong, 3. mevr. Roos. Fotowedstrijd: 1. F. Martens. Tekenwedstrijd: klas se 1 plus 2: 1. Hans Pleij, 2. R. Rijsdijk, Klasse 3 plus 4; 1. L. de Touw en F. de Klerk. Klasse 5 plus 6: 1. P. de Pauw, 2. H. Struijck. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In samenwerking met de Nederlandse volksdansver eniging organiseert het Zeeuwse In stituut voor Kunstzinnige Vorming nog dit jaar een cursus voor hen die zich enigszins willen bekwamen in het leiding geven bij volksdansen in b.v. scholen, kampeercentra, jeugdor ganisaties en clubhuizen. Het programma bestaat uit een twintigtal betrekkelijk eenvoudige dansen waarbij de nadruk erop wordt gelegd hoe deze dansen aan anderen over te brengen. Aan het eind van de cursus wordt een boekje met dansbeschrijvingen aan de deelnemers ter beschikking gesteld en desgewenst een getuig schrift van het zogenaamd jeugd leidersdiploma A overhandigd. De cursus wordt geleid door me vrouw C. M. Laanen-van Sprundel in Vlissingen, Bellamypark 3. (Van een onzer verslaggeefsters) KORTGENE De forellen in het Veerse Meer zijn er de oorzaak van dat de gemeente Kortgene de re creatieplannen zal wijzigen. Burge meester P. J. Evers van Kortgene zei tijdens de raadsvergadering de indruk te hebben, dat de visserij op forel in het Veerse Meer het aantal vissers langs de dijken terug heeft gebracht. In de afgelopen zomermaanden heeft men dit gecontroleerd. De indruk van de burgemeester is juist gebleken. Burgemeester en wethouders willen nu de plannen voor het treffen van recreatievoorzieningen langs de dij ken voorlopig beperken tot het ver harden van een aantal parkeerterrei nen. Het plan om hier en daar pick nickplaatsen aan te leggen en toilet- gebouwen neer te zetten wil men voorlopig niet realiseren. Alleen het dak is om praktische redenen verhoogd. Onder handbereik bevinden zich 22 laden voor alle re serve onderdelen zoals buizen en tran- sistoren. In verband met de zeer koLstbare en kwetsbare aparatuur heeft de wagen een speciale vering gekregen. De servicewagen is zo uit gerust, dat eventuele storingen aan verbindingsmiddelen direct ter plaat se kunnen worden verholpen. Deze dienst staat ter beschikking van rijkspolitie, gemeentepolitie en brand weer. Ook bij rampen en in speciale noodgevallen kan de servicewagen waardevolle diensten verlenen. De heer A. Geldof, elektronicus, gaat met de wagen rijden en hem bedie nen. „Ik ben reuze blij met deze wagen te gaan werken", zegt de heer Geldof. „Hij voorziet in een grote behoefte. Nu kan het herstellen van storingen aanmerkelijk sneller plaats vinden dan voorheen. De wagen heeft ook een preventief karakter, want het is zaak niet alleen storingen op te heffen maar tevens om ze te voor komen". De felblauw geschilderde wagen met wit dak zal spoedig een bekend verschijnsel worden op de Zeeuwse wegen. Standplaats van de service- wagen is Middelburg. Adresboek Binnenkort, nog dit najaar verschijnt de 75e uitgave van het adresboek van Middelburg, Nieuw en St.-Joosland en St.-Laurens. Dit adresboek zal gratis huis aan huis worden bezorgd. Uitgever is de N.V. Drukkerij Altorffer te Middelburg. Wesfkapeiie Viswedstrijd Door de visclub Westkapelle werd de laatste wed strijd van dit seizoen gehouden in zee. 37 Leden namen aan deze wed strijd deel en vingen in totaal 34 vis sen, waaronder 19 ondermaatse. De winnaar van het afgelopen seizoen was de heer J. Lous met 2096 punten. De uitslag was. 1 P. Lievense, 5 vissen, 490 punten. 2 J. Lous, 3 vissen, 248 punten. 3 Jaap Westerbeke 1 vis 207 punten. 4 A. van Sighem 3 vissen 173 punten. 5 G. Lous 1 vis 172 punten. Interieur van de nieuwe radio wagen. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Sinterklaas, die za terdag 16 november in Veere voet op Nederlandse bodem zal zetten, zal direct na de officiële ontvangst in Veere per helikop ter doorvliegen naar Goes. Daar wordt hij 's middags om onge veer half 3 verwacht. Sint Nico- laas zal o.a. een tocht door de stad maken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 10 oktober a.s. wordt in het Middelburgse stad huis een voorlichtingsbijeenkomst ge houden voor de nieuwe en nieuwere bewoners van de Magistraatwijk in Middelburg-zuid. Het gemeentebestuur zal bij deze gelegenheid uiteenzetten welke voor zieningen er in Middelburg-zuid, naast de bestaande, nog getroffen zullen worden. De bezoekers aan de ze voorlichtingsbijeenkomst krijgen ruime gelegenheid om vragen te stel len. DELFT Technische Hogeschool, propaedeutisch civiel ingenieur, H. Tuinhof, Vlissingen; R. Vleesdraager, Middelburg. MIDDELBURG Voor het voor examen van het le gedeelte van het diploma GA II slaagde de heer J. C. Stufkens te Middelburg, adj. com mies ter gemeentesecretarie te Wol- phaartsdijk. NIJMEGEN Katholieke Univer siteit, kandidaats pedagogiek, M. L. O. Franken, Kloetinge. (ADVERTENTIE) ï'llMiiiiü'MiTiWHTOT P. Mvan de Walle hulst BMMKt GENTSESTRAAT (ADVERTENTIE) Kloosterzande, Tel. 01148-413 (Van onze adverteerden) FIAT-GARAGE IN HULST Tijdens het weekend werd het nieffiJ garagebedrijf van de heer W. Block, Tivoliweg te Hulst, door l%| gemeester P. J. G. Molthoff officie*! geopend. Deze noemde de nieuti Fiat-garage een aanwinst voor J stad o.a. door, zijn prachtige ligrf aan de ingang van Hulst. TeveJ werd een grote Fiat-autoshow gehoJ den waarbij alle reeds bekende mij ook de nieuwe modellen getoori werden. Tentoongesteld stonden: Autobianchi, Primula Coupé, Fisl 850 Sportcoupé, Fiat 850 Sport Sptj der, Fiat 124 en 125, Fiat 850 speciaig Fiat 124, Familiale, Fiat 1100 Fiat 850, Fiat Neckar 600, Fiat 2!(f Verder nog enkele lichte diese" drijfsautomobielen zoals de RB chassis-eabine en de 625 N2 Pick-üfl De bebouwde oppervlakte, bestaan» uit garage, showroom en kantoor, ruimte, is totaal 425 m2. De belangstelling was groot Morgen, woensdag 9 oktober: Hansweert: 4.34 en 16.38 Terneuzen; 3.55 en 15.57 Vlissingen; 3.21 en 15.27 Wemeldinge: 5.12 en 17.22 GOES Landbouwcentrum Westsingel 58, l!:l en 14-16 uur Spreekuur voorlicht|| huishouding en gezin, tel. 01100-6 Grand 20 uur Grand Prix, 14 j. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World Press-ptii| City 20 uur In het web der ontucht, 18 J. TERNEUZEN Luxor 20 uur Helga, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur De tien geboden HULST Bioscoopgebouw 20 uur Zo gezegd zo gedaan J. v. Helsland 15 uur Kermisschiö VLISSINGEN Albambra 20 uur De twaalf veroordeelden, 14 J. KLOOSTERZANDE J. de Waal Bejaardenschieting 's-HEER ARENDSKERKE Gemeentebuis 19.30 uur Raadsvefl, ST. NIKLAAS Eden Gisteren, vandaag, morgei, 11 |.l Renova De vuurdoop, 18 j. Palace Twee biljetten voor Mexico, lilJ Select Een man voor de eeuwlgkt! GENT Scala Pinocchio in de ruimte, al Agorz Blow Up, 18 j. Normandie In de hitte van de nadi 18 jaar Kon. Opera 20 uur Walsdroom ANTWERPEN Rex De onverbiddelijke, 14 j. 10, 12.10. 14.30. 16.50. 19.10 en 21JS Rubens Gone with the wind, 14 J. 14.30 er 19.30 uur Ambassades De Laureaat, 18 J. 12, 14.30. 16.50, 19.10 en 21.30 uur Capitcle Operation Kid Briother, HI 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Savoy Zondige jeugd, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Astrid Wat een familie, 14 J. 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Quellin Zwartbaards geest, 14 14, 16.30. 19 en 21.30 uur Ast» De huurlingen van Katanga, 11 12, 14, 16, 18. 20 en 22 uur KNS 20 uur Kleine moordenaar! TURNHOUT Kursaal De jonge wilden, 14 J. Forum Alexander de gelukzaligs, 'j Palace De erfgename van 18 jaar MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World Press-p City 20 urn- In het web der ontucht, 18 J. ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag GENT Bioscopen als onder vandaag ANTWERPEN Bkscopen als onder vandaag TURNHOUT Bioscopen als onder vandaag TERNEUZEN De plaj een sporthal in Terneuzen in een vergevorderd stadiur wikkeling. Bij de gemeer men er naar de sporthal, d terrein tussen de Alvarc; Bachlaan en de Oudelandse projeeteerd, in de tweede 1969 in gebruik te nemen. De sporthal krijgt een op van 40 bij 50 meter. Zij zal 1 gymnastieklokalen voor getf scholen bevatten. Naar alle waarschijnlijk!» de hal van hetzelfde type aid hal in Enschede, die door i landse Heide Maatschapp. bouwd. De Terneuzense sporthal een beperkte accommodatie bliek bieden. Zoals bekend heeft ook HulJ gerond plan voor een sporth rijk ingediend. Hier is hetT de Tijksgoedkeuring. (ADVERTENTIE) I (Van een onzer verslaggee GOES De C.B.T.B. Holl: bant, de Zeeuwse C.B.T.B., d< het L.C.C., de H.M.v.L., de L. Noord-Brabantse maatscliapj de landbouw, en de N.C.B. donderdag 10 oktober een g lijke voorlichtingsmiddag ovej zet van consumptie-aardappel» bijeenkomst begint 's middaj uur in de Prins van Oranje i en is bestemd voor alle aard Iers. Inleidingen zullen worden den door de heren J. M. Gij directeur van het produktsch aardappelen, W. H. Jas, v( van de H. M. v. L., ir. E. Hijfte, adjunct-directeur C.H.V., drs. K. C. van Kem; sident-commissaris van de W. Strobosch, directeur van Potato Crisps en eventueel heer P. K. v. d. Heuvel. De inleiders zullen ieder i: maal 20 minuten hun visie de aardappelafzet. Daarna zal een forum oi ding van drs. J. Dijkgraaf, se, van het L.C.C. vragen beantuj Voorzitter van de bijeenkoi A. W. Luit j ens, voorzitter L.C.C. (Van een onzer verslagge TILBURG Het John F. F Instituut van de Katholieke school Tilburg zal een gro Tan de jaarlijkse colleges Wijdt aan internationale vre ken gebruiken om allerlei a van de rechten van de mens lichten. 9 oktober spreekt dr. J. W M. Schneider, docent volk» °\eS de NAVO na Tsjechosl 16 oktober stelt dr. Robert sell van de Wisconsin universl draagstuk van de Verenigde» en de NAVO aan de orde. 23 oktober belicht professor ,5- Loeff de politieke vi rechten. 30 oktober bespreekt profe r. J. H. M. van der Ven de giondrechten. 6 november wordt gesprok» de Europese conventie door recteur van het bureau voor c ten van de mens van de Ra Europa, dr. E. Muller Rappai ■i 11 ovember js de Amer situatie het onderwerp van bert W. Russell. 20 november behandelt p mr. F. J. M. Feldbrugge, geleerde uit Leiden, de natio tuatie van de rechten van d in de Sovjet-Unie. ''november spreekt dr. J M. Schneider over India. 4 december verdiept profes 1V M. Alting von Natie"1 wer^ van Ve U december tenslotte zal P mr. A. J. p. Tammes actuele natnxnale problemen behande De colleges worden in de school gegeven. Telkens begir s middags om 12 uur. V

de Stem | 1968 | | pagina 2