MEN NST stelen in >ecle één DAALDEROP Stokvis: last van blessure Belgen klasse apart *n senoritas zonder flauwe kul. gewoon takak. 100% taltak. TTufnorïtaó ach mijnheer.,«..elske... uus roetbcd Boiler Oranje-dames klasse apart Ambitieus programma schaatsers Weer sterker van Hofnar 10 stuks f2? Z;o'n 80 jaar geleden maakte Daalderop waterketels. U weet wel; van die koperen ouderwets degelijke. Kan het u dan verbazen dat Daalderop nu de grootste fabriek van elektrische boilers in Nederland is? En dat die boilers modern zijn en even degelijk als die waterketels-van-vroeger? Daarom: als u aan 'n boiler denkt, denktudanaanDaalderop. Zo'n elektrische boiler heeft geen schoorsteen nodig, werkt op goedkope nachtstroom, geeft U volop heet water en vergt geen onderhoud. Hij is altijd vol komen veilig en overal te plaat sen. Elke keuken is er geschikt voor. Vraag uw installateur of u een 50, 80 of 120 liter boiler moet nemen. In 't kort In Parijs-Tours - drink toch 'n VIJFDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 7 OKTOBER 1968 rt 5-4; Zwaluwse Boys 6. na 4-2; Nivo Sparta 5-2- E B: Krabbendijke 6-9- JMieuwland 5-7; Kloetini rdiek 4-6; Chrislandia 8. 5-4; Wolphaartsdijk 5 e 4-2; Kapelle 5-0. rze sportcorrespondent) Ondanks de concur- de Westerschelderit is cl? enwedstrijd in Groedc ien succes geworden. Er lehoorlijk sterk veld aan ikomen, dat de toescliou- genieten van een span- jd. Van Bostelen uit Hal- d onverwacht winnaar, tsief rijdende Henk van iog na 25 km samen op rans Hoeks, maar enkele verder voegden Verstrae- Bostelen zich bij eerslge- i. Ruim één minuut liep van de rest weg. is er nog één renner die e te capituleren. Het was Taal die er na een fraaie laagde aan te sluiten bij ;rs. Dit gebeurde 25 kilo- r het einde. Niet zo lang gen zowel Hoeks als Ver kampen met een inzinking ver terug. Van het over- iderstrio won Van Boste- ïdsprint. 1 C. van Bostelen, Hal- H. van Groezen, Made; 3 al, Axel; 4 op 1 min. H. !n, Prinsenbeek; 5 J. Hel- ioosendaal; 6 F. Hoeks, ie; 7 R. Lammers, Yzen- Meulbroeks, Hoogeloon; ers, Breda; 10 J. Boekhout, 11 A. van Gurp, Breda; os, Hoeven; 13 G. Laarho- ngen: 14 G. Gijsbers, Cas- de Vos, Zaamslag. Hans Bangerter. secr.- van de Europese Voetbal- EFA) heeft in Bern be- aakt dat hij zal voorstel- pzet van de Europese be- ooien te wijzigen. In het UEFA-bulletin schrijft de ïgerter dat een vergadering aangesloten bonden zal uitgeschreven om de wij- ie moet leiden tot afwil- an het toernooi in een ge- ce competitievorm. te be- Het voorstel van Banger- t de 32 deelnemende ploe- len worden ingedeeld in epen van vier verenigin- ardoor iedere ploeg in de nde drie uit- en drie thuis- len zal spelen. De acht nnaars komen daarna in finales, waar het tot nu toe llijke systeem van de Es- kertoernooien zal wordea Atletiektrainer Wil Westphal (links) en dr. Erik van Win voor hun vertrek naar Mexico. Twee mensen die de sportwereld in op schudding hebben gebracht. Westphal door te weigeren om met de Olympische ploeg te vertrekken (nu gaat hij als toe rist) en dr. Erik van Win, die nauw betrokken is bij de boks- affaire Henko Baars. Dr. Van Win gaat als ringarts naar de Spelen. De laatste trainingsweek gaat beginnen en dan wordt het ernst. In het zwembad van het Olym pisch dorp: Mirjam van Hemert, dr. De Jongste en Klenie Bimolt. ATLETES IMPONEERDEN WEER (Van onze speciale verslaggever) MEXICO CITY De Nederlandse dames atletiekploeg heeft ook in het weekeinde tijdens de wedstrijden op de trainingsbaan bij het Olympisch stadion weer grote indruk gemaakt. Allereerst door de overwinning op de 4 x 100 meter. Weliswaar bleef het kwartet Wilma van den Berg, Mieke Sterk, Truus Hennipman en Corrie Bakker met 43,9 sec., tweetiende seconde boven het Nederlandse record dat het vrijdag vestigde, maar dat was volkomen onderge schikt. Veel belangrijker was het dat de Cubaanse dames, die vrijdag het we reldrecord evenaarden in de slotfase kansloos waren tegen een voortref felijk lopende Corrie Bakker. Het Cubaanse viertal had tot aan de laat ste wissel nog een lichte voorsprong op de oranjeformatie maar toen Cor rie Bakker het stokj e van Truus Hen nipman overnam, verspeelde Mariene Elejarde de twee meter die de ploe gen scheidden. De Amerikaanse da mes, die met de Russinnen ove rigens zaterdag niet aan de start (ADVERTENTIE) „Wie van de drie" u ook kiest, beter kan het niet. En omdat u 'm maar één keer koopt, koopt u daarom onze bovenste beste favoriet zijn voor het goud op de 4 x 100 meter, konden aanvankelijk goed meekomen maar toen hun twee de wissel mislukte, waren zij kans loos. Corrie Bakker, die tijdens de Ne derlandse atletiekkampioenschappen in Groningen bij het verspringen een blessure opliep welke haar enkele weken op non-actief stelde en zelfs de oorzaak leek te worden van een afwijzing voor Mexico-City, blijkt weer voortreffelijk in vorm. De Utrechtse liep vrijdag al een bijzonder sterke honderd meter, zowel indivi dueel als in de estafette. Haar grote kracht ligt echter dat bewees zij met een nieuw Nederlands record op de 200 meter. Met haar 23.3 seconden zorgde Corrie zaterdag met de Australische Jennifer Lamy (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De Nederlands», schaatsploeg zal komende winter nie; deelnemen aan de vijflandenwedstrijd die op 8 en 9 febr. in het Zweedse Go- tenburg worden gehouden. „In over leg met de rijders en trainer Pfrom mer is besloten er dit jaar geen rei zend circus van te maken", zo deeld' de voorzitter van de t.c., de heer K van der Ven zaterdag op een door d KNSB belegde persbijeenkomst mee Ook het verblijf in het buitenland zi aanzienlijk korter zijn dan in de laa' tj0 •'aren geval was. Eerst na d Nederlandse kampioenschappen, o 11 en 12 januari, vertrekken beid ploegen naar Noorwegen. Voor d tijd hebben de rijders en rijdsters hu domicilie in een trainingskamp i tteerenveen en Deventer. voor de snelste tijd van de dag op dit nummer. Toch zal Corrie Bakker in Mexico-City zeer waarschijnlijk niet op de 200 meter kunnen uitkomen omdat het Nederlandsch Olympisch Comité op dit nummer Wilma van den Berg, Mieke Sterk en Truus Hen nipman heeft ingeschreven. Truus Hennipman heeft zich zater dag ook nog enkele minuten Neder lands recordhoudster kunnen noemen. In de derde serie liep de Leidse at lete 23.6 sec., waarmee zij het record, dat Mieke Sterk eind mei in Amster dam vestigde, evenaarde. Wilma van den Berg, die in dezelfde serie met Corrie Bakker liep en daarin tweede werd egaliseerde het oude record eveneens. Tilly van der Made wilde het na haar snelle 400 meter van vrijdag, toen zij met 52.2 seconden het Ne derlandse record van Lia Louer eve naarde, het dit keer eens proberen op de tweehonderd meter, een num mer waarop zij enkele jaren geleden verscheidene keren Nederlands kam pioene is geweest. De Leimuidense kwam in de vijfde serie tot 23.9 se conden, een tijd die ook voor Mieke Sterk werd afgedrukt. Tilly van der Made zal overigens naast de 800 m, ook de 400 m lopen. Zij was alleen ingeschreven voor de 800 m, omdat zij de door het N.O.C. gestelde limiet van 54.0 sec. op de 400 m niet had gehaald. De inschrij ving van Tilly van der Made was, ofschoon de limiet hiervoor officieel verstreken was, alsnog mogelijk door het terugtrekken van Lia Louer. Op maandag 14 oktober komt de Lei muidense uit in de series van de 400 m. De twee volgende dagen zijn dan respectievelijk de halve finales en de finale van dit onderdeel. Op donder dag 17 oktober worden de series op de 800 meter gelopen, waarna op 18 oktober de halve finales volgen en op zaterdag 19 oktober de finale. Indien Tilly van der Made er in mocht slagen op beide afstanden tot de fina le door te dringen, wacht haar dus een zwaar programma, waarin zij zes dagen achtereen in de baan komt. De Nederlandse Olympische zwem ploeg heeft zaterdag een belangrijke fase van het trainingsprogramma af gesloten. In de enorme gloednieuwe Olympische zwemhal, waarin de tien meter toren en het vijftigmeterbad als het ware verdwijnen, hebben de pupillen van de aftredende coach Kerkhoven wedstrijden gezwommen om te zien wat het effect is geweest van de periode van zware training. De laatste veertien dagen voordat het Olympische zwemprogramma begint, zullen namelijk uitsluitend worden besteed aan het opvoeren van de snelheid. Nederland deelde het bad met Zweden, Argentinië, Zuidslavië, Denemarken en Finland. Het heeft er veel van weg dat Ne derland precies even ver is als in het begin van het seizoen bij de zeslan- denwedstrijd in Stockholm. Degenen, die zich toen in feite verzekerden van Olympische uitzending waren ook nu weer de grote figuren. De jongens en meisjes, die zich later kwalificeerden de vier maal 200 meter herenplpeg incluis toonden een veel minder indrukwekkende vorm. Nel Bos, in Stockholm goed voor een tweede plaats, won de 100 meter in de veel belovende tijd van 1.02.5. Zij leverde daarmee het bewijs, dat de ziekte die haar tijdens het zomerseizoen parten speelde, volkomen overwonnen is. Ada Kok nam het op de 200 meter vlinderslag op tegen de Zweed Peter Feil en Dick Langerhorst. Zij verloor dat ongelijke duel, maar de 2.26.9 was slechts een fractie van een seconde boven de tijd, waarmee zij vorig jaar tijdens de internationale sportweken goud won. Langerhorst's tijd van 2.20.9 was in verhouding veel minder goed. Tilly van der Made-Van der Zwaard in actie. Zij evenaarde het Neder landse record op de 400 meter, dat met 53,2 sec. op naam staat van Lia Louer- Hinten. Van de rugslagsterren kwamen Co- by Buter en Bob Schoutsen op de 100 meter goed r>oor .de dag (1.10.5 en 1.02.9). Bep Weteling en Coby Sik- kens forceerden zich niet op de 200 meter. Zij kwamen uit op 2.37.3 en 2.38.7. Klenie Bimolt toonde zich op de schoolslag opnieuw sterker dan Marjan Janus (1.21.0 tegen 1.24.0). Daartegenover stond het betrekke lijk falen van de 4 x 100 meter vrije- siag dames en de 4 x 200 meter vrije- slag heren. „Maar daar moet men op het moment nog geen conclusies aan verbinden'', aldus coach Kerkhoven, die zaterdagavond bij het opnemen van de tijden terzijde werd gestaan door Bert Sitters, de coach van de Spaanse zwemploeg. „Deze wedstrij den zijn eigenlijk een beetje tegen de zin van de jongens en meisjes gehou den. Je kunt het meer beschouwen als een controle-middel voor mijzelf. Ik wil weten waar we aan toe zijn, alvorens de trainingsarbeid te ver minderen". (ADVERTENTIE) De Nederlandse wielerploeg met van links naar rechts Henk Nieuwkamp, Klaas Balk, iPet Hoekstra en Joop Zoetemelk iu volle actie tijdens de training. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO-CITY Een van de grootste Nederlandse favoriete for maties voor een olympische titel heeft het afgelopen weekeinde slechts zeer bescheiden kunnen trai nen. Ruud Stokvis, die met Roel Luy- nenburg uitkomt in de twee zonder stuurman, heeft namelijk last gekre gen van een hinderlijke rugblessure. Zaterdagmorgen heeft de Nereus-re- serve Maarleveld hem vervangen. Coach Bloemendal heeft in de mid dag Luynenburg tweemaal een baan- lengte met Stokvis laten roeien. Ook zondagmiddag is Stokvis korte tijd op het water geweest. „We weten niet wat het gaat wor den", betoogde Bloemendal. Stokvis kan op dit moment lang niet op volle kracht roeien. We zoeken naar een ontsnappingsmogelijkheid, zodat we toch kunnen starten als Stokvis vol gende week nog niet fit mocht zijn. Dan is Maarleveld gewend aan zijn nieuwe partner". Zondagmorgen is de combinatie Luynenburg-Maarleveld uitgekomen in een trainingswedstrijd „we heb ben ingeschreven zonder enige pre tentie", luidde het commentaar van chef d'équipe Van Wimersma Grei- danus tegen Italië, Hongarije en Australië. De Amsterdamse ploeg won in 7 min. 23,96 sec. Een zeer ma tige tijd en een overwinning waar aan men geen conclusies mag ver binden. De komende dagen zullen moeten leren of de sterke Nereus-roeier zon dag zijn Olympisch debuut kan ma ken in de series van de regatta. „Er is sprake van een lichte verbete ring", aldus chef d'équipe Van Wi mersma Greidanus, „het is te hopen dat Stokvis binnen enkele dagen weer geheel fit is". De Nereus-combinatie trad dit sei zoen sterk op de voorgrond. Tijdens de Rotsee Regatta van Luzern de generale repetitie voor de spelen versloeg de Nederlandse twee de Amerikanen Lawrence Hough en Tony Johnson, de Europese kam pioenen van 1967, met enkele leng ten. Doordat Roel Luynenburg een blindedarmoperatie moest ondergaan, misten de Nederlanders het slot van het Europese seizoen. Een lijkbleke en zeer nerveuze Wil Westphal is zaterdag kort na middernacht op het vliegveld van Mexico City aangekomen. Westphal, die drie weken geleden op het laat ste moment als coach van de Neder landse atletiekploeg weigerde mee te gaan naar Mexico, omdat hij onover komelijke moeilijkheden vreesde met de chef d'équipe Jo Moerman voor wat de training betrof, zal de spelen nu als toerist bijwonen. De Amsterdammer,die bij de ra dio- en televisieverslaggevers in het Palace Hotel logeert, is er zich wel van bewust dat hij zich in geen en kel opzicht meer met de atleten en atletes kan bemoeien: „Ik ben hier gekomen om te kijken en met de mensen van de K.N.A.U. wil ik niets meer te maken hebben". De bokser Henko Baars, die naar reeds eerder gemeld te elfder ure in Mexico te horen kreeg dat hij op grond van medische motieven niet aan de Olympische Spelen mee mocht doen, is uit Mexico op Schip hol teruggekeerd. Namens de Ne derlandse Boksbond werd hij op de luchthaven afgehaald door de heer J. van der Zee, voorzitter van de technische commissie van de bond. „Ik weet werkelijk van niets, en het is voor mij ook niet belangrijk om te weten hoe de zaak precies in elkaar zit. Dat vechten de artsen maar uit. Voor mij is alleen het bok sen zelf maar van belang", zo zei Henko Baars. „Het is natuurlijk een hele teleurstelling voor mij dat ik niet mee mag doen. Ik heb er een hoop voor opgeofferd en hard voor getraind. Dat ik mijn bokscarrière er aan zou geven, zoals wordt gesugge reerd, is absoluut niet waar. Ik ga gewoon door, want ik voel me in pri ma conditie" Henko Baars had nog in Mexico kunnen blijven, maar hij is op eigen verzoek toch naar Nederland terug gegaan. „Ik ben naar Mexico gegaan om te boksen en niet om er vakantie te gaan houden", aldus Baars. TOURS (ANP) De zestigste edi tie van Parijs-Tours heeft verschil lende ontsnappingen gekend, maar die waren gedoemd tot mislukken, omdat het peloton een bijzonder hoog tempo aanhield. Nadat de laatste vlucht, die van de Belg Valeer van Sweevelt en Henk Nijdam met nog ongeveer vijftien kilometer te rijden teniet was gedaan, bleef het peloton een geheel. Bij het ingaan van het laatste rech te eind leidde de Belg Eddy Merckx, die de sprint aantrok voor zijn ploeg genoot Guido Reybrouck, die zich eens te meer de beste van de Belgi sche sprintelite toonde. Het was Rey- broucks derde overwinning in deze klassieker - hij won ook in 1964 en 1966. Hij evenaarde daarmee de pres tatie van zijn landgenoot Daneels. Harrie Steevens zesde, plaatste zich als enige „buitenlander" tussen de sterk sprintende Belgen. De uitslag luidt: 1 Reybrouck (B.) 249 km in 5.35.40, 2 Godefroot (B.), 3 Leman (B.), 4 Van Looy (B.), 5 Van Rijckeghem (B.), 6 Steevens (Ned.), 7 Fore (B.), 8 Merckx (B.), 9 Lemeteyer (Fr.), 10 Guiot (Fr.), 11 Janssen (Ned.), 12 Karstens (Ned.), 13 Guimard (Fr.), 14 Hoban (G.B.). 15 De Roo (Ned.), 16 Donie (B.), 17 Zoontjens (Ned.), 18 Wagtmans (Ned.), 19 Buysse (B.), 20 van Dam me (B), 23 Jan Harings, 35 Nijdam. 53 Vianen, 64 Zoet, 88 Schepers, 106 Wim Schepers, 116 Haast, 118 Groen, 120 Beugels, allen Ned. en in dezelfde tijd als de winnaar. MOTORSPORT Frits Selling is er met zijn Greaves in geslaagd de in ternationale motorzesdaagse, die te Monza werd gehouden, strafpunt- loos uit te rijden. Jan Tijhuis le verde een uitstekende prestatie door met drie strafpunten te eindi gen, wat hem waarschijnlijk een zilveren medaille zal opleveren. Onze overige drie rijders, Enri Zij demans, Gerrit Elbert en Wiebe van der Meulen, bemachtigden brons, Gijs van Leeuwen moest we gens pech de strijd staken. Voor Selling was er bij de prijsuitrei king nog een extra-gouden medail le. Deze was beschikbaar gesteld voor iedere coureur die foutloos binnenkwam. De motorrenner Aalt Toersen heeft op het circuit van Elvingston (Eng.) het wereldre cord over de kwart mijl met staan de start in de 50 cc-klasse op 93,03 km per uur gebracht. Gisteren voegde hij daar nog nieuwe wereld records op een kilometer en de één mijl aan toe. ATLETIEK De loop dwars door Dordrecht, over ongeveer 5000 meter, is gewonnen door de Nun- speetse atleet Tolhoek, die op de finish 16 minuten 43.8 sec. liet no teren en daarmee 20 seconden voorsprong had op Jansen van Oss '20. Piet Beelen van de Spartaan uit Lisse zegevierde te Leeuwar den in een uurloop, waarin hij tot een afstand van 18.543,80 meter kwam. De Rotterdammer Dick de Bruin (Metro, Rotterdam) eindigde als tweede. VOETBAL Het bestuur van de Britse club Cardiff City heeft na ongeregeldheden tijdens de wed» strijd voor Europa Cup II tegen het Portugese FC Porto, welke woens dag werd gespeeld, geprotesteerd bij de UEFA. In deze nota protes teren de Britten tegen onvoldoende veiligheidsmaatregelen en een be slissing van scheidsrechter Relies, die aan Cardiff City een strafschop toewees, maar deze later weer an nuleerde. Na afloop vielen er nog rake klapen tussen Portugese sup porters en Cardiffspelers. In Wil lemstad speelde het Curagaose elf tal met 11 gelijk tegen Costa Rica. Beide doelpunten kwamen in de eerste helft tot stand. MOTORCROSS Joel Robert heeft door een overwinning in de veer tiende wedstrijd, die in de Oosten rijkse plaats Launsdorf (Karmthië)' gehouden werd, de wereldtitel mo torcross veroverd. De Zweed Tors ten Hallman, die na dertien races nog in punten met Robert gelijk stond, had machinepech en moest in de tweede manche uitvallen. In het eindklassement heeft de Belg 60 punten en Hallman 52. Robert won beide manches. JOëL ROBERT ...wereldkampioen... TENNIS De Australiër Tony Roche heeft het internationale professio nal tennistoernooi van Johannes burg gewonnen. Hij versloeg in do eindstrijd van het herenenkelspel de Amerikaan Earl Buchholz met 63 97. In de wedstrijd om de derde plaats zegevierde John New- combe (Austr.) met 63, 36, 6—1 over Cliff Drysdale (Z.-Afr.). (ADVERTENTIE) ELS LA VERA de echte - uit Limburg - van Herinekens - bij uw slijter EGBERTS E SHAG SHAG TOBAOCO

de Stem | 1968 | | pagina 11