AIAX LOOTTE FENERBAHCE Rumoerig slot van hard duel in Graz Middelburg tevreden met één winstpunt neem een bijbel voor uw rekening gg W esterschelde-rit sluitstuk seizoen ADO WON MET 2-0 Blijft Avery Brundage president van het IOC De Mantelspecialist dit is één van die vele, echt mooie mantels die slechts kosten ZATERDAG OK super* oktaanbenzine elke liter centen voordeliger!!! Tank dus bij: ?-cisen voor nummers 95 ADO tegen Köln T.v.-reportages van de Spelen in gevaar? HVV'24 SPEELT IN HULST V.S.-lopers naar 38.5 seconden Geen probleem HVV thuis Wintermantels en mantelpakjes Regenmantels Bontmantels Walcheren ontvangt Joegoslaven (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Tijdens een lich te training, waartoe Ajax-trainer Ri- nus Michels zün spelers gisterraid- dag reeds had opgeroepen, hoorden de Amsterdammers, dat zij in de tweede ronde van het Europa Cup toernooi de Turkse kampioen Fener- bahce zullen ontmoeten. Trainer Mi chels: „Ik heb mijn tegenstander niet voor het kiezen. Het is in ie der geval een ploeg, waartegen wij een kans hebben. Ik geloof niet dat wij de fout mogen maken om Fenerbahce te vergelijken met de Turkse ploegen, die wij en DWS in vorige toernooien hebben getroffen. Tenslotte heeft Fenerbahce de meest verrassende overwinning in de eer ste ronde behaald: Manchester City uitschakelen is tenslotte nog een hele kunst. Het zou iets beter zijn geweest wanneer we eerst uit hadden mogen spelen. Met een ver lenging is liet enorm voordeel als je in eigen huis kunt spelen. Tegen Real Madrid hebben we dat wel gemerkt". Bij de spelers van Ajax, nog nau welijks bekomen van de wedstrijd tegen FC Nürnberg, was er eên stem ming, die varieerde van „erg moei lijk", „tot niet slecht getroffen". Aanvoerder Ger Bals meende: „De loting had natuurlijk beter gekund, vooral als je rekent dat Benfica en AC Milaan hebben vrij geloot. Maar die ploegen hebben nu eenmaal al tijd geluk. Ik ben nog niet vergeten wat voor moeite wij nu eenmaal met Besiktas hebben gehad. Fener bahce heeft tenslotte Manchester Ci ty uitgeschakeld". Sjaak Swart: „Een zware tegenstander, een moeilijke wedstrijd, maar ik ben ervan over tuigd dat we de derde ronde halen". Een bedenkelijk kijkende Klaas Nuninga- „Het is "iet gemakkelijk. Eerst thuis spelen is ook niet altijd een voordeel. Tegen FC Nürnberg hebben we gezien hoe gunstig het was om de eerste wedstrijd uit te spelen. Belangrijk is echter dat de Turken mentaal niet zo sterk zijn als Duitsers". Ben Muller: „Het is niet gemakkelijk en wé haddein het veel slechter kunnen treffen. Beter was natuurlijk eerst een uitwedstrijd geweest". Piet Keizer: „Ik geloof niet dat we mogen klagen. Er is een redelijke kans dat we de derde ron de halen, maar het blijft natuurlijk een moeilijke ploeg". Johan Cruyff: „We hebben niet de sterkste getrof fen. Ik geloof wel dat we een reële mogelijkheid hebben om nog een ron de verder te komen. Ik had natuur lijk liever vrijgeloot maar daar zal meneer Van Praag gezien de financiën wel anders over den ken". Velobor Vasovic: „Ik geloof dat we een goede kans hebben verder te ko men. Vier jaar geleden heb ik met Partizan in Turkije gevoetbald, maar toen ben ik niet erg onder de indruk gekomen. Ze zijn zeer temperament vol maar waardoor ze ook fouten maken. Wij zullen ons verstand moe ten gebruiken en dan kunnen wij de derde ronde halen". Wim Suurbier: „Ik geloof dat we het moeilijk zul len krijgen, maar iedere ploeg in de Europa Cup is moeilijk, of dat nu een Luxemburgse, Deense of Finse is. Ze zijn allemaal even zwaar. Ze doen allemaal hun best. Mijn erva ring met Turkse tegenstanders is dat je in uitwedstrijden voor grote moeilijkheden kunt komen te staan". Evenals Ajax zal ook Ado, dal in het Europa Cup-toernooi voor beker winnaars het Duitse FC Köln loot te, zijn eerste wedstrijd tliuis spe len. Een ander opmerkelijke wed strijd in deze tweede ronde is die tussen Manchester United en An- derlecht, dat dus opnieuw zeer vroeg in het toernooi een gevreesde Engelse tegenstander treft. De loting had het volgende resul taat: LANDSKAMPIOENEN: Athene (Griek) Akademisk BK (Den.), Real Madrid (SP) Rapid Wennen (Oost.); Spartak Trnava (Tsjsl) Reipas Lahti (Fin.), Ajax (Ned.) Fenerbahce (Turk)Manchester United (Eng.) Anderlecht (B): Bcnfica (Port) en AC Milan (It.) komen zonder te spelen in de kwart finale. Celtic Glascow (Schotl.) Rode Ster Belgrado (Zd.-Sl.). BEKERWINNAARS: (achtste fi nales): ADO FC Köln (W.-Dld.); Dunfermline Athletic (Schotl.) Olympiakos Piraeus (Griêk); Ran- dors Freja (Den) Sliema Wande rers (Malta); Ski Og Lynn (Noorw.) IFK Norrköping (Zwe.) FC Porto (Port.) Slovan Bratislava (Tsj.sl.) Dynamo Boekarest (Roem.) West Bromwich Albion (Eng.) AC Torino (It.) en FC Barcelona (Sp) bereiken zonder spelen de kwartfinales. De wedstrijden voor beide toernooien moeten op 13 en 27 november wor den gespeeld. VASIVIC temperament GENèVE - STOCKHOLM (ANP) De Mexicaanse autoriteiten hebben onverwacht de rechten voor recht streekse televisie-uitzendingen van de Olympische Spelen naar Europa met 750.000 dollar (ongeveer 2,7 mil joen gulden) verhoogd tot 5.250.000 dollar (meer dan 16 miljoen gulden). Door deze kostenstijging is het mo gelijk dat de uitzendingen worden be kort, of, in het ongunstigste geval, dat rechtstreekse uitzendingen geheel kom ente vervallen. De mededeling van de Mexicanen, gedaan op een vergadering in Stock holm, sloeg in als een bom. Een woordvoerder van de .European Broadcoasting Union" (EBU) ver klaarde in Genève, waar leden van de EBU bijeen zijn gekomen, dat men meende dat de kosten van de trans missie van Mexico naar Europa de zelfde waren als die van Noord-Ame. rika naar Europa. Dit blijkt eehter niet het geval te zijn. Men hoopt echter het misverstand uit de weg te kunnen ruimen en met de Mexicanen tot een vergelijk te komen. (Van onze sportredactie) GRAZ Vrijwel zonder moeite heeft ADO de tweede ronde van de Europa Cup II bereikt. Het tweede duel ontsierd door vele ruwe charges en uit het veld sturen van Aad Mansveld, tien minu ten voor tijd in het Oostenrijkse Graz werd door de Hagenaars gewonnen met 20 door doelpunten van Harrie Heynen. ADO had het eerste duel twee weken geleden al met 41 gewonnen. In de volgende ronde komen de Hagenaars, die tegen Graz bijzonder weinig moeilijkheden hebben ondervonden, uit tegen de Westduitse bekerhouder FC Köln. De Oostenrijkers bleken gisteravond niet in staat effectief tegenspel te bieden. Kansen hebben zij vrijviel niet gehad Voor het wel uitermate kleine aan tal toeschouwers er zaten op de wrakke tribunes nauwelijks 2500 mensen had ADO-trainer Ernst Rappel een verdedigend systeem uit gedacht, dat de Hagenaars conse- ouent doorvoerden. Aad Mansveld fungeerde als „ausputzer", terwijl Van den Oever (die Jochems ver ving) en Giesen Schoenmaker op het middenveld assisteerden. Slechts twee man, Aarts en Heynen, had Happel in de voorhoede opgesteld. Daarom kon Graz voluit aanvallen in het eerste kwartier, dat al hard spel te zien gaf. Linksbuiten Slovic kon ADO-back Van de Burg na een harde tackle ongestraft na trappen, terwijl Harrie Heynen het ruwe optreden van Frisch betreurde. De Oostenrijkse defensie, ook twee weken geleden in Den Haag al wei nig trapvast gebleken, had echter de grootste moeite met twee snelle ADO-spitsen. Na 16 minuten tastte de Graz- defensie opnieuw mis. Schoenmaker gaf een iets te scherpe pass af. Hey nen ongedekt liep toch maar in. In plaats van de bal weg te trap pen plaatste doelman Rumpf de bal naar Heynen, die daarna geen enkele moeite had om ADO op 01 te schie ten. De Limburgse Hagenaar bracht daarmee zijn ploeg wel helemaal in de tweede ronde zo daar na de 4—1 in Den Haag nog enige twijfel over bestond. ADO verliet zijn de fensieve stellingen in het steeds ru wer wordende duel. Schoenmaker raakte slaags met Schulzer, maar de lankmoedige arbiter Huber reageer de nauwelijks. Het was het enige werkelijk ernstige incident in deze toch wel zeer matige eerste, helft. Het bleef verder bij onvriendelijk heden. (ADVERTENTIE) SHïlpk Gravenstraat 345 f'H®HG Zandbergsestraat 47 OVERSLAG Rode Sluis B 14 ST. KRUIS Eiland 20 VOETBAL Benfica (Port.) - valur Reyjavik (IJsl.) 8-1. Ruststand '-0. Doelpunten: voor Benfica: Tor- fes (3), Simoes, Graea, Eusebio, Co- Augusta. Voor Valur: Gunnar- san. Toeschouwers: 30.000. Benfica Plaatst zich voor de tweede ronde De eerste wedstrijd eindigde in een ïehjk spel (0-0). Ook na de rust beheersten de Ha genaars het spel op vele fronten. Graz AK kon dit maar moeilijk ver kroppen. Zonder dat de afweer van ADO zachtzinnig was, gingen de Oostenrijkers er soms toch wel iets te hard tegenaan. Scheidsrechter Huber moest nadat bij ADO Jo chems Weimar was komen vervan gen en ook de Oostenrijkers een ver vanger hadden gekregen zelfs rechtsback Erkinger een waarschu wing geven. Maar dit spel hielp Graz toch niet onder de druk van de Nederlanders uit. Doelman Ton Thie kreeg slechts bitter weinig moeilijke ballen, te ver werken. De Haagse achterhoede was blij met de hoge voorzetten van de thuisclub, die toch geen resultaten hadden. De ADO-voorhoede, die het evenals de rest van het elftal, zeer rustig aan kon doen tegen de weinig gevaarlijke Oostenrijkers, schiep zich zelfs nog kansen. Maar doelpunten leverden die niet op. Tien minuten voor tijd bereikte het ruwe spel een twijfelachtig hoog tepunt. Schulzer werd onderuit ge haald. Erkinger nam revanche op Van de Oever, hetgeen weer de woe de opwekte van Aad Mansveld, die deze koelde op de kin van Schulzer. Na overleg met zijn grensrechter stuurde arbiter Huber de Hagenaar van het veld. Terecht, maar de Zwit serse scheidsrechter had dan toch ook minstens Erkinger naar de kleedkamer moeten verwijzen. ADO trok zich dit incident aan en wilde nog een doelpunt scoren. Harrie Hey nen deed dat 5 minuten voor het einde: 02. SOUTH LAKE TAHOE (ANP) De Amerikaanse Olympische 4 x 100 meter-estafetteploeg, bestaande uit Charlie Greene, Mel Pender, Ronnie Ray Smith en Jim Hines, heeft tij dens een trainingswedstrijd op de tartanbaan van het stadion „Echo Summit" in South Lake Tahoe een tijd van 38.5 sCc. op de klokken ge bracht. Dat is 0,1 sec. sneller dan het we reldrecord, dat in het bezit is van de Southern University uit California- De tijd van de Amerikaanse Olym pische estafetteploeg komt niet voor wereldrecord in aanmerking, omdat officiële tijdwaamemers ontbraken. De Amerikaanse B-ploeg, gefor meerd door Larry Questad. Charlie Mays, John Carlos en Tommie Smith realiseerde 38.7 in dezelfde wed strijd. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO-CITY De minimum eisen voor de kwalificatiewedstrij den van de technische atletieknum- mers in Mexico zijn: HEREN: hoogspringen 2.14 m, ver springen 7,65 m, hinkstapsprong 16,10 m, polsstokhoogsprimgen 4,90 m, ko gelstoten 18,90 m, discuswerpen 58 m, speerwerpen 80 m, kogelslinge- ren 66 m. DAMES: hoogspringen 1,74 m, ver springen 6,35 m, kogelstoten 16,50 m, discuswerpen 53 m, speerwerpen 54 m. Intussen beschikken de meeste deelnemers aan de Olympische Spelen over een originele sombrero. Op bovenstaande foto Marja Ackermans met haar omvangrijke hoofddeksel. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Evenals vorig jaar is Sparta '25 ook dit seizoen weer bijzonder sterk van start ge gaan. De Brabantse ploeg speelde tot nu toe drie wedstrijden, waarin de volle winst werd behaald. Zondag is het de beurt aan Middelburg om de krachten met de Spartanen te me ten. Vorig jaar moesten de Zeeuwen in de uitwedstrijd met 4-1 de punten aan de Brabanders laten. In de thuis wedstrijd werden de punten gedeeld 2-2. Middelburg zal tegen Sparta in dezelfde opstelling spelen als af gelopen zondag toen RKC met 3-0 werd verslagen. Ongetwijfeld zullen de Middelburgers in deze belangrij ke match tot het uiterste moeten gaan om ten minste één winstpuntje mee naar huis te kunnen nemen. Met een gelijk spel zullen de Zeeuwen al zeer tevreden zijn. De felheid, waarmee Sparta vooral in de thuiswedstrijden vecht, is gevreesd bij de tegenstanders. Vooral nu Mid delburg nog niet met het nodige zelfvertrouwen op de grasmat komt zullen de Brabanders kans op suc cesvolle doorbraken krijgen. De Mid delburgse voorhoede zeven tref fers in vier wedstrijden tegen negen goals in drie ontmoetingen van Spar ta '25 krijgt zondag een moeilijke taak. In de eerste vier wedstrijden delburgse aanvallers niet bepaald van deze competitie hebben de Mid- overtuigend gespeeld. Afmakers als De Vos en Wijs worden in de voor ste linie erg gemist. Eerstgenoemde schutter kan waarschijnlijk in no vember weer in de Middelburgse for matie verwacht worden. De Vos zal tegen die tijd zijn studie gemeente- financiën beëindigd hebben en krijgt dan weer wat meer tijd om te voet ballen. Vlissingen krijgt het zondag makke lijker dan Middelburg. De Vlissin- gers spelen thuis tegen Desk dat slechts één van de vier wedstrijden won en niet meer dan twee maal tot scoren kon komen. Voor de Vlis- singers moet Desk niet te veel pro blemen opleveren. In de tweede klas B ontmoet Ter- neuzen na de derby tegen Axel zondag opnieuw 'n sterke tegenstan der, ongeslagen lijstaanvoerder RKT- VV. In Tilburg zullen de Zeeuwsch- Vlamingen kunnen bewijzen dat zij wel degelijk tot de serieuze titelkan didaten gerekend moeten worden. Een gelijk spel zou overigens al een zeer verdienstelijk resultaat zijn tegen een ploeg die in vijf wedstrij den maar liefst zestien maal scoor de en slechts vier goals tegen kreeg. Door het goede resultaat van vori ge week tegen Axel hebben de Ter- neuzenaren een moreel steuntje ge kregen. Het is dan ook niet ondenk baar dat de pupillen van trainer Stehouwer in Tilburg voor een ver rassing gaan zorgen. Axel staat zondag opnieuw een Zeeuwse derby te wachten. Ditmaal ontvangen de Axelse voetballers Zee land Sport. Vorige week behaalden de Vlissingers de eerste overwinning in dit seizoen op Longa- Het valt te betwijfelen of Zeeland sport in Axel weer voor een verrassing zou kunnen zorgen. De ploeg van trai ner Van de Velden is na de neder laag van vorige week natuurlijk ge brand op een overwinning ter com pensatie van het geleden verlies. HVV '24 speelt de wedstrijd tegen Corn. Boys in de vierde klas H zon dag niet uit, zoals aanvankelijk in de programma's werd vermeld, maar op eigen terrein. Het bestuur van Corn Boys stemde in met het ver zoek van de Hulstenaren om de eer ste wedstrijd tussen beide teams in Hulst te spelen in verband met de kermis die deze week in Hulst wordt gehouden. In het team van HVV komt waar schijnlijk geen verandering zodat de zelfde spelers die vorige week voor een 6-0 overwinning op IJzendij'ke zorgden, ook zondag weer present zijn. In Hulst maakt men zich niet al te veel zorgen over de wedstrijd tegen het Sasse team dat vorige week met 7-0 van Walcheren verloor. Hoewel de voetballers uit Sas van Gent de HVV-ers waarschijnlijk niet van de punten af zullen kunnen hou den, is men in Hulst echter niet helemaal gerust. (ADVERTENTIE) Stort f7,-op postgiro 44000 t.n.V. NBG, Amsterdam. Vermeid daarbij bijbel voor Tanzania of Kenya of Uganda of Zambia of Java of Roemenië. MEXICO (AP) Het bestuur van het Internationale Olympische Comité begint vandaag te overleggen met de nationale Olympsche comités in een reeks van vergaderingen, welke be slissend kunnen zijn voor het even tuele aanblijven ais president van de 8I-jarige Avery Brundage. Brundage, president sinds 1952, be weert dat hij niet naar herkiezing streeft in de plenaire zitting van het I.O.C., dat 72 leden telt. Deze houding van Brundage ver groot het belang van de deze week gevormde permanente algemene ver gadering van nationale comités, met aan het hoofd Giulio Onesti, de agres sieve voorzitter van het Italiaanse comité. Onesti, advocaat in Rome en antiek handelaar en ook lid van het I.è.C., heeft ontkend de ambitie te hebben om brundage te vervangen. Maar de Italiaanse leider staat in het middel punt van de belangstelling nu hij eenstemmig is benoemd tot voorzitter van de satellietorganisatie van natio nale comités. Onesti beweert dat de nieuwe as semblee, gevormd door de leiders van 77 nationale comités, niet het I.O.C. omver wil werpen, maar alleen een organisatie is om op basis van uit wisseling van informate en techniek de behandeling te versnellen van de problemen der individuele landen. Veelbetekenend in de eventuele toekomstige rol van de nieuwe orga nisatie is het commentaar van Onesti op de vooruitzichten dat Zuid-Afrika tot de Spelen van 1972 in München wordt toegelaten. De Zuidafrikaanse apartheidspoli tiek veroorzaakt dit jaar Olympische deining toen het I.O.C. eerst het ver bod van Zuid-Afrika dat voor de Spe len in Tokio gold ophief en daarna, onder dreiging van een boycot van de Mexicaanse Spelen door vele lan den, Zuid-Afrika opnieuw uitscha kelde. Onesti's commentaar was: „Onder geen enkele omstandigheid zal Zuid- Afrika voor München worden geac cepteerd, omdat de situatie abnor maal is en onderhevig aan sanctie". Dit soort commentaar is gewoonlijk voorbehouden aan Brundage als hoofd van het I.O.C. Brundage heeft deze week gezegd over de status van Zuid-Afrika ten aanzien van Mün chen: „We zullen zien hoe de situ atie dan is". (ADVERTENTIE) Het hoeft niet duurder te zijn met of zonder bont van 59,95 tot en met 89,95 Terlenka 49,95 met "Borg" voering 59,95 extra mooi en uiterst voordeli' BredaGinnekenstraat 29 Den Haag Haarlem Breda Utrecht Rotterdam Amersfoort Tilburg Leiden (Van onze sportcorrespondent) GOES Het Comité Internationa le Ronde van Midden-Zeeland heeft voor zaterdag als sluitstuk van het nieuwelingen-seizoen in Zeeland de Westerschelderit op het programma staan. Deze rit, met vertrek en aan komst in Goes aan de Fruitlaan bij de veiling, gaat over 108 kilometer. Het organiserend comité, dat tijdens de Ronde van Midden-Zeeland voor amateurs ook de Delta-rit voor nieu welingen organiseerde, waarvoor van de zijde der renners grote belang stelling bestond, is van plan om ook de Westerschelderit, die door Zuid- Beveland voert, ais een jaarlijks te rugkerend evenement te organiseren. Hoewel de datum voor deze eerste rit wat laat in het seizoen is gepland staan er toch vijftien ploegen van vier renners ingeschreven. De Ren en Tourclub „Theo Middelkamp" komt met een A- en een B-ploeg aan de start. Vooral het A-team van Middelkamp is bijzonder sterk gefor meerd en bestaat uit Priem. Peter Remijn, Bal en Van de Bunder. Vooral eerstgenoemde renners Priem en Peter Remijn behoren tot de uit gesproken favorieten voor de eind zege, terwijl ook voor de ploegen- prijs de Middelkamp-formatie favo riet is. Het B-team van Middelkamp ziet er als volgt uit; Gijzel, Van Leeuwen, Smallegange en Van de Pa rel. Verdere deelnemende teams zijn o.a. Feijenoord, Alkmaria Victriex, De Zuid-Westhoek, Sportief uit Bre da met in de gelederen onder meer Ton Damen en Jan Cooremans. Aan de Fruitlaan is er tevens een afwach- tingswedstrijd voor adspiranten, voorafgegaan door een tijdrit. Een veertigtal nieuwelingen komen zaterdag in Groede aan de start en ondanks het feit dat de Westerschel derit op dezelfde dag wordt verreden kan het in Groede alsnog een mooie wielermiddag worden. Vooral de Bra bantse renners zijn kwantitatief en kwalitatief goed vertegenwoordigd. Onder hen bevinden zich Van Bos- telen, Van de Pluym, Hugens, Gijs- bers, Van Dongen, Hellemons en Jaak Akkermans (de nationale adspiran- tenkampioen die is overgestapt naar de nieuwelingen). Van de Zeeuwen zullen vooral Verstraete, Rinüs Remijn, Rokven en De Waal misschien nog voor een vette prijs in aanmerking komen. Ook de plaatselijke favoriet Adam zal in eigen huis ongetwijfeld extra hard op de pedalen duwen. Om half drie wordt gestart. De afstand is 60 kilometer. (Van onze spbrtredactie) VLISSINGEN Achttien dames van de sterke Joegoslavische hand balvereniging ORK-Beograd zullen op 30 oktober in Vlissingen arriveren als gasten van de handbalclub Wal cheren. Op vrijdagavond 1 november speelt het eerste van Walcheren een wedstrijd tegen de gasten (aanvang 8.45 uur). Het bezoek aan Vlissingen is een onderdeel_ van een trip door West- Europa, die de Joegoslavische dames, waaronder zes internationals, in ok tober en november maken. De wed strijd Walcheren—ORK Beograd, dia m de Vlissingse sporthal wordt ge speeld, volgt op een onl moeting tus sen een herenteam van Walcheren en een selectieploeg van het district Zuid-B van het NHV.

de Stem | 1968 | | pagina 9