Pax Christi-tocht 3800 deelnemers BIET Bovenverlichting Hulster weg nuttig ondanks rondwegplannen Grootse h inspecteui GOES DE STEM Zware straf voor diefstal en heling van dranken H OPTIEK AXEL BRESKENS HULST TERNEUZEN GEBREK AAN AALMOEZENIERS Axeler Ambacht gaat begroting 1969 behandelen Gecorrigeerde Zevlaf o-film goedgekeurd Kampkaart voor 5 jaar geldig MIDDELBURG VLISSINGEN LUCKY LUKE: BILLY THE KID AARDAPPE BLIIFT GOEDKOOI RIJKSWATERSTAAT MEENT: Burgerlijke stand Geen verrassingen in bedrijfsvolieybal Marionette vierde vijfjarig bestaan Nieuw seizoen van „Oud Terneuzen" Enquête voor Gemeenschapshuis Nieuwe duiker Vanavond in Hulst Flamingo winnaar volleybaltoernooi Hulster Ambacht Dijkgraaf herdacht Baron Collot WALCHEREN Nieuwe telefooncel Examens Wat en waar MORGEN o W i "A- LIED DE STEM VAN VRIJDAG 4 OCTOBER 196b (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE Momenteel worden door de provinciale elektriciteits maatschappij langs de Hulsterweg tussen Kuitaart en Terhole (gem. Hontenisse) ruim 70 lichtmasten ge plaatst. Tot op heden was er op de ze route geen bovenverlichting. Dat het plaatsen van deze masten nu weinig zin meer heeft, omdat de plannen voor nieuwe rondwegen een steeds beter perspectief krijgen, is volgens rijkswaterstaat te Terneu- zen (beheerder van deze weg)onjuist „Samen met de gemeente Honte nisse", aldus onze zegsman bjj deze instantie, „waren we van mening dat de verlichting dringend nood zakelijk is. Vandaar ook dat rijks waterstaat en Hontenisse samen de kosten betalen". Een eventuele ver onderstelling dat het project wordt uitgevoerd omdat de plannen moge lijk in het slop zijn geraakt, werd eveneens tegengesproken. „De rond wegplannen staan hier los van en gaan gewoon door- Ook al zou de rondweg Kuitaart-Terhole", aldus de rijkswaterstaatsfunctionaris, „niet lang meer op zich laten wachten, dan nog kunnen we niet spreken van weggegooid geld. De lichtmasten die overcompleet worden, kunnen im mers langs de nieuwe weg gebruikt worden. Een deel blijft zeker staan omdat de oude weg gebruikt zal blij ven worden door de bewoners van Terhole en Kuitaart". Soos wordt opgeheven De r.-k. jongerensociëteit „De Bevelanden" zal binnenkort worden opgeheven. De soos had de laatste jaren te kam pen met een ledengebrek, terwijl voor culturele evenementen nage noeg geen belangstelling bestond. De laatste jaren ging men er toe over op de dansavonden op zondag ook in troducés toe te laten, maar ook dit leverde geen bevredigend resultaat op: het gebeurde dat meer dan de helft van de aanwezigen uit introdu cés bestond. Het bestuur heeft zich dan ook de vraag gesteld of de so ciëteit nog in een behoefte voorzag. Men kwam tot de slotsom dat dat niet het geval was. Om deze reden werd besloten „De Bevelanden" niet langer te laten bestaan. Geboren: Dorothea dv C. Meulmees- ter-de Jonge, Michel zv M. Vermue- Steendijk, Jacob zv C. van Bremen- Visser, Jacob zv J. Kuiper-de Vries, Matje dv A. Hansen-van de Streek, Cor nelia dv H. Harinck-Knieriem, Johanna dv J. Smolders-Kole, Elisias zv J. de Korte-Saaman, Maria dv J. Dagevos- Mackenbach, Cornells zv M. de Vrieze- van Liere, Ilse dv E. Wage-Endenburg, Pieternella dv G. van Gilst-van de Kreeke. Ondertrouwd: Philippus van Wijk 25 en Cornelia Louwerse 22, Dick Ver- schoore de la Houssaije 23 en Johanna Lijbaart 21, Pieter van Nijnatten 23 en Janneke Harinck 19, Jan Steenhuis 30 en Willemtje Doornbos 27, Simon de Witte 22 en Wilheimina Rijkse 20. Getrouwd: Jan Harthoorn 22 en Neel- tje Harinck 20, Martinus de Koster 28 en Anna Wiskerke 22, Overleden: Maatje Pattenier 60 echtg. van H. Tissink, Adriana van der Weele 83 wed. van J. van Gilst, Geraird On derwater 49 echtg. van M. van Keppel, Geertruida Burgel 80 echtg. van J. Verheijke. Wolphaartsdijk Groene Kruis De vereniging „Het Groene Kruis" heeft uit het kinder postzegelfonds een subsidie van drie duizend gulden ontvangen als gemoetkoming in de kosten van aan leg van centrale verwarming in het wijkgebouw. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 13,40 per kwartaal (excL 30 cent incassokosten), 14,30 p. maand (exel 3 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14. Huist, tel 01140-3751. Klokstraat 1, Goes. teL 01100-8030. Huisaanslnitingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur), Terneuzen, teL 01150-4281. Th. de Bakker, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Hulst., tel. 01140-3168 M. Bogera, Oostburg, tel 01170-2893 C. Menu, Goes, teL 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Middelburg 01180-7438 J. Hiisken Terneuzen, teL 01150-3296. J. Robesin. Hulst, teL 01140-2003. Ch. Schets, Middelburg, teL 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Goes. tel. 01100-5689. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een „complot" noemde politierechter mr. T. Atte- ma donderdag een vijftal mannen uit Zeeuwsch-VIaanderen, die terecht stonden voor diefstal of heling van een grote hoeveelheid sterke drank. Als hoofddader werd T. D. uit Hoek aangemerkt. De officier, mr. T. Le- bret, eiste tegen hem een gevange nisstraf van acht weken, waarvan zes weken voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Het vonnis luidde conform. D. had tot twee maal toe een in braak gepleegd in een drankencen trale in Terneuzen. De ene keer had hij J. B. uit Westdorpe bij zich. De buit bestond uit 46 flessen jene ver en 12 flessen brandewijn. Op de tweede expeditie werd D. vergezeld door L. van H. uit Hoek. Ditmaal werd een zeer uitgebreid assortiment alcoholica tot abrikozenbrandewijn toe, meegenomen. Afnemers van de drank waren C. B. uit Hulst en A. V. uit Hoek. Op vragen van de officier vertelde de eerste de flessen te hebben gekocht omdat hij er een voordeeltje in zag. Voorts had D. hem verzekerd, zo verklaarde B., dat het om een eer lijke zaak ging. V. zei, dat hij de drank we! niet in zijn winkel mocht verkopen, maar toch wel een moge lijkheid te hebben geweten om het geestrijk vocht te slijten. Hij had, zo verklaarde hij, geen benul van inkoopprijzen, en dus ook niet geweten of hetgeen hij aan D. moest betalen aan de erg lage kant was. De officier zei in zijn requisi toir dat er in Zeeuwsch-VIaanderen heel wat speurwerk voor nodig was geweest voordat deze zaak kon wor den opgelost. Uiteraard kon hij wei nig waardering opbrengen voor de poging van de betrokkenen om langs deze weg hun financiële moeilijkhe den op te lossen. Hij eiste tegen de beide helpers, J B. en L. van H., een gevangenisstraf van drie weken, waarvan twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en tegen de beide afnemers, wiens han delingen hij meer in de financiële sfeer zag, een boete van f 300,-. Mr. Attema strafte conform, uitgezon derd de boete tegen C.B., die hij op f 200,- bepaalde. (Van onze volleybalmedewerker) HULST In de eerste klasse van het herenbedrijfsvolieybal bleven de fa voriete teams vrij gemakkelijk aan de winnende hand. Alleen Milock had veel moeite met een verrassend goed spe lend Leraren Lyceum team. Voor de tweede maal liet het PTT-team ver stek gaan. KPJ A-Ambulo 0-4. Setstanden: 6-15, 12- 15, 10-15, 11-15. Tegen een toch wel goed spelend KPJ team beweest Ambulo opnieuw zijn grote kracht. Het won tenslotte verdiend met ruim verschiL Morres A-BOL 0-4. Setstanden: 3-15, 9-15, 11-15, 5-15, een tweede overwin ning in successie voor BOL dat ook nu weer een gevaarlijke concurrent zal worden. Leraren Lyceum-Milock 0-4, Setstanden: 18-20, 6-15, 10-15, 15-17. De rangschikking is nu: 1. Ambulo A 2. Clitex 3. BOL 4. Milock 5. PTT 6. Morres A 7. KPJ A 8. Leraren Lyc. 1 1 2 2 2 3 (ADVERTENTIE) Gediplomeerd opticien Gediplomeerd Kontaktlenzenspecialist Vooral scherp instellen! En als U bedenkt dat uw oog een camera is Stelt U dan uw ogen scherp met een bril! Wij hebben een kollektie fraaie monturen, met licht-gekleurde of ont- spiegelde glazen! Terneuzen Noordstraat 16 Tel 01150- -2337 Hulst Korte Nieuwstraat 3 Telefoon 01110—2327 Geldoverdracht In aanwezig heid van het voltallig bestuur van le hengelsportvereniging Geduld O- verwint Alles, vond de overdracht plaats van de opbrengst van de in ternationale hengel wedstrijd, welke _>p 24 augustus werd gehouden. De ze wedstrijd, die een saldo oplever de van f 800, werd, zoals voorgaande iaren, gehouden ten bate van de Axelse bejaarden. De heer A. van Meurs, voorzitter, was zeer ver heugd op deze wijze het werk van de Axelse bejaarden te mogen steu nen. De bedragen, verdeeld over de bonden, werden uitgereikt door de penningmeester. Beide bonden zijn geheel vrij in het besteden der be dragen. Namens de bejaardenbond werden woorden van dank uitgesproken door de heer Van Riel. De heer Ouden- aerd, voorzitter der katholieke be jaardenbond, uitte eveneens zijn er kentelijkheid. Vismijn Aan de gemeentelij ke vismijn te Breskens zijn in de week van 15 t.m. 21 september aan gevoerd: 15.564 kg exportgarnaien 2.28-5,12, 446 kg pellerijgarnalen 2,67- 3.96, 69 kg bot 0,25, 500 kg schar 0,75-1,20, 2008 kg schol 0,30-1,20, 8212 kg tong 4,40-6,36, 616 kg tarbot 3,17- 6.97, 142 kg griet 2,28-2,89, 1204 kg gul 0,80-1,61, 14 kg wijting 0,24-0,40, 360 kg rog 0,54-1,39, 579 kg poon 0,27-0,90, 382 kg haai 0,16-0,40, 60 kg makreel 0,39-0,62, 31 kg kommer aal 0,50-0,78, 25 kg spiering 0,40-0,55, 29 kg tongschar 1,34-2,24, 4 kg on verkochte bot. De biljartclub Marionette vierde haar 5-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit feit en tevens wegens de goede re sultaten in het afgelopen seizoen (20 overwinningen), kregen alle leden een maaltijd aangeboden. Tijdens deze feest avond werd ook een onderlinge prijs kamp gehouden waarvan de uitslag luidt: 1. B. Weerman, 2. P. de Smet, 3, F. Vlassenrood, 4. W. Vernimmen, 5. A. Varras, 6. L. van Mol, 7. J. Kayser, 8. W. van Swaal, 9. B. Taelman, 10. J. de Burger. Vleeskeuringscommissie Maan dag 14 oktober om half vijf houdt de Vleeskeuringscommissie een verga dering in de trouwzaal van het stad huis te Hulst. De eerste bijeenkomst in het seizoen 1968-69 van de vereniging Oud-Ter- neuzen zal worden gehouden op 22 oktober in „De Vriendschap". Op deze bijeenkomst zal de heer J. de Vries dia's vertonen, die hij het laat ste jaar heeft gemaakt van de grote (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH De twaalfde Pax Christi Voettocht Den Bosch zal plaatsvinden van 31 oktober tot 3 no vember. Het thema voor de gesprek ken onderweg luidt dit keer „Riske rend Vertrouwen" en is gebaseerd op de derde pastorale brief van de Nederlandse bisschoppen. Het is bekend, dat de voettocht vorig jaar een record aantal deelne mers heeft opgeleverd. Er liepen toen 3600 routiers mee. De organisatie ziet zich gesteld voor het feit, dat telkenjare het aantal aanmeldingen stijgt. Er hebben zich thans 3800 deelnemers gemeld. Dit is opnieuw een record en tevens het absolute maximum, dat bereikt kan worden. Verwacht wordt, dat volgend jaar nog meer inschrijvingen zullen vol gen. Men zal echter niet meer dan 3800 deelnemers kunnen toelaten, vooral met het oog op de accommo datie voor de nacht. Naast dit overweldigend aantal routiers doet zich het verschijnsel voor, dat er aanzienlijk minder aal moezeniers bereid zjjn de voettocht mee te maken. Gehoopt wordt, dat in deze leemte alsnog voorzien kan worden. Ook nu weer lopen uitsluitend eindexamenkandidaten mee. Het is nauwelijks mogelijk andere gegadig den toe te laten. Men wijst er in Den Bosch op, dat voor deze mensen ook volgend jaar weer de Algemene Voettocht in Breda wordt gehouden. Verleden jaar is bij herhaling ge vraagd de Voettocht Den Bosch ook open te stellen voor niet-katholieke eindexamenkandidaten. Organisator pater P. Verkoelen heeft laten we ten, dat er geen enkel bezwaar te gen bestaat om ook deze mensen te laten meetrekken. Als gevolg van het grote aantal aanmeldingen zijn dit jaar de ge spreksgroepen 152 in totaal wat groter dan anders. Door het gebrek aan aalmoezeniers zullen thans voor het eerst enkele gespreksgroepen verstoken blijven van geestelijke leiding. werken, die in en om Terneuzen worden uitgevoerd. Het voornemen bestond ter gele genheid van de opening van de nieu we zeesluis een reünie te houden. Omdat het evenwel in december a.s. gebeurt is besloten de reünie te ver schuiven naar 1969. Bij voldoende deelname zal op 26 oktober a.s. een bezoek worden gebracht aan het mu seum te Aardenburg en mogelijk de St. Baafskerk worden bezocht. Leger des HellssamenKomst Op zondag 6 oktober houdt het Legei des Heils om tien uur "s morgens ejn diensl in het gebouw van het Leger des Heils in de Donze Vis- sorstraat 61. Deze dienst zal onder de leiding staan van de leider van het Leger des Heils in Nederland, commandant Kaare Westergaard. Morgen, zaterdag 5 okt.: Hans- weert 2.17 en 14.25, Terneuzen 1.45 en 13.50, Vlissingen 1.12 en 13.22, Wemeldir.ge 2.54 en 15.10. Clinge In verband met het gereedkomen van het nieuwe Gemeenschapshuis in de Sportlaan, is door de jeugd commissie een enquête gehouden. Hiertoe werden aan de inwoners van het dorp formulieren verstrekt, waarop vragen gesteld werden aan gaande het oprichten van nieuwe verenigingen en de wenselijkheid van een zwembad- In totaal werden 816 ingevulde formulieren ingeleverd. Het grootste gedeelte was van per sonen boven de leeftijd van 25 jaar. Meer dan honderd inwoners waren bereid om een leidende functie op zich te nemen. Naast de bestaande verenigingen, werd volgens de ingeleverde formu lieren verzocht om een dertigtal nieuwe verenigingen in het leven te roepen. De meeste verzoeken kwa men binnen voor een gymnastiek vereniging (342) een volleybalclub (188), tennisclub (160), een biljart club (153) een tafeltennisclub (131), een basketbalclub (128) en een to neelvereniging (131). Voor de andere verenigingen waren minder dan hon derd verzoeken en zelfs verschei dene minder dan tien. Op de vraag of een zwembad wen selijk was, werd door bijna acht honderd inzenders bevestigend ge antwoord. Ook de vraag of het wen selijk was, dat er meer speelgelegen- heid kwam, werd met ruim zeven honderd ja's beantwoord. Clingse Volleybal Combinatie Het gymnastieklokaal in het nieu we Gemeenschapshuis nadert zijn tooiing. Daarom zal de Clingse Vol leybal Combinatie die in oprichting is hedenavond een ledenvergade ring houden in zaal St. Cecilia bij L. de Vylder. Ze begint om 8 uur. Graauw Tafeltennissuccessen Enkele jeugdspelers van de tafeltennisver eniging St.-Aloysius namen deel aan een sterk bezet toernooi in de Belgische hoofdstad Brussel. W. Du- mez behaalde, ondanks de vele ster ke tegenstanders, een eerste plaats. In de finale won hij gemakkelijk van de Brusselse favoriet. IJzendijke Jongeren-sociëteit Zondag be gint het nieuwe seizoen van de Vi- negarneck sociëteit. Ditmaal wordt geopend met een drive-in een wed strijdspel met soms zonderlinge op drachten. Het nieuwe bestuur, is ge vormd door: Mark Groosman, An dre de Krijger, Frank de Witte, Lu cie Brouwers, Adri van Sorgen, Loes de Wolf en Joh. van Opdorp, heeft de bijeenkomsten verschoven van de zaterdag naar de zondagavond. Vol gende week is er een diaavond over Yzendijke en omgeving, die door de heer J. Ch. Cornelis zal worden ver zorgd. Sluiskil Biljarten In het café-restaurant Dallinga te Sluiskil heeft Prudent Freyser uit Terneuzen het kampioen schap 3e klas kader van het district Zeeuwsch-VIaanderen gewonnen. De uitslag luidde: P. Freyser 1250 128 9,76 84 12 R. Claeyssens 1078 152 7,09 63 10 A. v. Eenennaam 1148 170 6,75 50 4 G. Penneman 1030 163 6,31 58 4 J. Leeraert 951 156 6,09 32 2 T. Verlinde 991 189 5,24 48 2 De heer De Kok, de voorzitter van het district Zeeuwsch-VIaanderen van de KNBB, reikte na afloop de bonds- medaille uit. De heer Dallinga schonk iedere deelnemer een herinnering. Zuiddorpo De waterleiding, die de Moerspui- se weg kruist is van 10 meter breed te gebracht op 20 meter. Het brug getje dat over de leiding loopt is ech ter slechts 4 meter lang hetgeen niet voldoende is om het water te ver werken, daarom wordt er een duiker naast de brug gelegd met 23 ele menten van 2 meter doorsnee. De maandenlange voorbereidende werkzaamheden waren niet zo een voudig. De electrische hoogspan ningskabels moesten worden ver legd, de grote drinkwaterleidings buizen moesten worden verlegd en buiten het werkterrein worden ge bracht en boven het bestaande brug getje en de te graven gleuf moest een lange noodbrug worden aange bracht zodat het verkeer zijn ge wone doorgang kon hebben. Na al deze grote werken is men nu pas met het leggen van de dui ker kunnen beginnen, een karwei dat slechts een paar dagen in be slag neemt. Film voor de jeugd Zaterdag middag werdt er in het parochiehuis door de Stichting de jeugdraad een film gedraaid; Willem Teil, de hoed van de Keizer De kinderen uit de polder worden afgehaald en thuisge bracht zodat slecht weer geen be letsel hoeft te zijn. Biljartcompetitie De biljartclub Zuiddorpe begint maandag een competitie op het grote biljart, vrij spel, in het clublokaal „Centraal'" voor de leden waarvoor iedere maan dagavond wordt gespeeld. Westdorpe Aardgas In de wijk Stroodorpe is de Zegam begonnen met het aan leggen van de buizen voor aardgas Het werk wordt uitgevoerd langs Kanaalzicht, Stroodorpe en de nieu we straten in het uitbreidingsplan te Stroodorpe. In Westdorpe zelf wordt met deze werken begin volgend jaar begonnen. Muziek naar Wieze De fanfare „Eikels worden Bomen" heeft ook dit jaar weer deelgenomen aan het muziekfestival, dat ter gelegenheid van de jaarlijkse bierfeesten werd gehouden in de Belgische plaats Wie- ze. GaaibolUng Ter gelegenheid van de wijkkermis op Zwartenhoek werd in café „De Waalse Ploeg" bij Jos. D'hert een gaaibolling gehou den. Er waren ruim vijftig deelne mers. (Van een onizer verslaggevers) AXEL Het dagelijks bestuur van het waterschap Axeler Ambacht zal de leden van de algemene ver gadering op 10 oktober a.s. in het Cultureel Centrum „De Halle" te Axel (14.00 uur) de begroting 1969 voorleggen met de memorie van toelichting. De vergadering, waarin de begroting zal worden behandeld, zal plaatsvinden op donderdag 19 december a.s. Na de behandeling van de ingeko men stukken en mededelingen zal tijdens de vergadering van de alge mene vergadering op 10 oktober een voorstel aan de orde komen betref fende een onderzoek van de geloofs brieven van de benoemde hoofdinge landen: W. Simoen te Terneuzen (district I), de heer J. de Pree te Zaamslag en de heer J. Haak te Zaamslag (district II), de heer W. de Putter te Axel (district III) en de heer A. Puijlaert te Zuiddorpe (district V). Het dagelijks bestuur stelt de al gemene vergadering voor om de in gekomen geloofsbrieven tijdens de vergadering in handen te geven van een door de dijkgraaf aan te wijzen commissie. Na de beslissing over de toelating zal de beëdiging plaatsvin den in de vergadering van de alge mene vergadering op 19 december dit jaar nog. Tenslotte zullen nog voorstellen worden behandeld omtrent de wijzi ging van de begroting 1966 en de voorlopige vaststelling van de reke ning 1966 (Van een onzer verslaggevers) HULST De heer Fred Bredschneyder, chef filmzaken van de K.R.O-, heeft zijn tevredenheid uitgesproken over de correcties die zijn aangebracht in de speelfilm van de Zeeuwsch-Vlaamse Filmurganisa- tie (Zevlafo). Deze film, die, zoals reeds bericht, vanavond om acht uur in de Koning van Engeland te Hulst vertoond zal worden, kreeg vorig jaar na de pre mière scherpe kritiek voor wat be treft de synchronisatie van beeld en geluid. De amateurfilmers gingen echter niet bij de pakken neerzitten. Zij slaagden er in de film toch syn chroon te krijgen, zodat de bedoe ling van de maker veel beter over komt. De regisseur van de Zeevlafo de heer H. Wentzler uit Hulst, wil zich desondanks niet de pretentie aanmeten een puntgaaf filmprodukt te hebben afgeleverd. „Ik geloof wel", zo zei hij, „dat de film nu aan de eisen die men ons mag stellen zal voldoen". Voor de speelfilm zal een docu mentaire over Hulst gedraaid wor den. (Van onze volleybalmedewerker) AARDENBURG In de sportzaal te Aardenburg heeft de volleybalclub „De Kikkers" een volleybaltoernooi gehouden, waaraan zes ploegen deel namen: Sint Laureins (België), Mal- degem (België), IJVC uit IJzendijke, St. Eloy uit Oostburg en het eerste en tweede team van „De Kikkers". In verband met het gunstige weer kon ook buiten worden gespeeld, waardoor de wedstrijden vlotter ver liepen. De burgemeester reikte na afloop de prijzen uit. De beker ging naar Flamingo uit Maldegem, dat in d efinale van „Kikkers" 2 won. Derde werd IJVC, vierde St. Laureins, vijf de „Kikkers" 1 en zesde Et. Eloy. De zelfde dag speelde de damesploeg van de „Kikkers" in IJzendijke en wist daar IJVC 1 en 2 te verslaan met respectievelijk 2-1 en 2-0. (Van een onzer verslaggevers) HULST De dijkgraaf van het waterschap Hulster Ambacht, de heer W. Staal, herdacht voor de bij eenkomst van de algemene vergade ring van het waterschap in De Ko ning van Engeland te Hulst, H. J. A. baron Collot d'Escury, die on langs bij een auto-ongeval in het bui tenland om het leven kwam. De heer Staal benadrukte dat ba ron Collot bijzonder veel voor het waterschapswezen heeft gedaan. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De kampkaart zal voortaan net als het paspoort en het rijbewijs een geldigheidsduur krijgen van vijf jaar. Tot nog toe moest men de kampkaart na een Jaar reeds laten verlengen. Contactavonden Op donderdag 24 en vrijdag 25 oktober a.s- zulle; voor de eerste maal in de geschit, denis de personeelsverenigingen va; de P.Z.E.M. en van de Zegam (elek. triciteit en gas) gezamenlijk hm aarlij kse contactavonden organt seren voor het personeel in de ge. hele provincie. De keuze is gevallen op eet toneelavond, te verzorgen door het nieuwe toneelgezelschap Tournee Theater n.v. onder leiding van Bert van der Linden, van welk gezelschap verscheidene bekende actrices en ac teurs deel uitmaken. Gespeeld worst het blijspel „Blaffende honden bijten niet", een primeur voor Zeeland, De avonden zullen een besloten ka. i-akter dragen, en worden gehouden In de toneelzaal van hotel Britan. nia te Vlissingen. Na afloop der to neelvoorstelling is er bal. Op de Troelstraweg is een openba re telefooncel in dienst gesteld. Met de in deze cel aangebracht! apparatuur kan de gebruiker zelf al. le lokale en interlokale telefoonge sprekken afwikkelen zonder tussen- komst van een PTT-telefoniste. DELFT Aan de Technische Ho- geschool te Delft slaagden voor het propaedeutisch examen elektrotech nisch ingenieur de heer J. D. J. v.A Graaf te Goes en de heer B. P. We ber te Middelburg. UTRECHT Aan de Rijksuniversiteit ln Utrecht zijn geslaagd voor de exa mens doctoraal natuurkunde: C. Anpt, Bergen op Zoom; doctoraal biologie: E. de Groot, Bergen op Zoom: kandt- daats farmacie: H. Suykerbuyk, Eer gen op Zoom; doctoraal farmacie: f, Nijpels, Bergen op Zoom, F. Schul, Eoo- sendaal; doctoraal notariaat: A, va» Stee, Bergen op Zoom; doctoraal ge neeskunde: R. Mannak, Vlissingen. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World Press-pho City 20 uur De non 18 jaar Stadhuis (ingang markt) 20 uur Voorlichtingsbijeenkomst overdekt zwembad DE KLINGE „Op de Helde" 19.30 uur Schieting JT .-JANSTEEN Verenigingsgebouw 19.30 uur Prijskaarting N.K.V. KOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur Schieting GOES Grand 20 uur Grand Prix 14 jaar VLISSINGEN AH-.ambra 20 uur De twaalf veroordeelden 14 Jaar IJZENDIJKE Café dc Lozanne 20 uur J ongerensociëteit Hofzichttheater 20 uur Dansei. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World Press-photi City 20 uur De non 18 jaar s-HEERENHOEK Jeugdhoeve 20 uur Openingsbal TERNEUZEN Luxor 20 uur Helga 14 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Zo gezegd, zo gedaan P. Leeraert-Njjs 14.30 uur Grote kermisschieting Batavieren 14 uur Kermisschieting OOSTBURG Ledel 20 uur De tien geboden GOES Grand 20 uur Grand Prix VLISSINGEN Alhambra 20 uur De twaalf veroordeelden 14 jaar KOEWACHT A. v. Overloop 14.30 uur Kalkoenschieting ZUIDDORPE A. de Block 14.30 uur Kalkoenschieting SLUISKIL 14 uur Poulardenschieting HENGSTDIJK P. v. Dijk 15 uur Palingschieten CLINGE L. de Vos 19 uur Prijskamp Groot Biljart BIERVLIET J. Lippens 15 uur Schieting DIT BIER /S LBUW.'ftLS IK TERUGKOM MOET /K JJSKOUD BIER HEBBEN. DMDERS... - WEG SDI.CON US... UP, MR LUKE... EEN LPMP EEN SPIEGEL. EEN PIBNPLP, EEN BIERTJE... MUM PLAN KPN EEN DL/RE LIEFHEBBERS WORDEN.. Poli w (Van een onzer verslaggeefst^ GOES De heer L. F. J. H. F zen (58), inspecteur van het onderwijs in de inspectie Goes, ij teren bij de voering van zijn veil jarig jubileum bij het onderwi| grootse wijze gehuldigd. De feestelijke bijeenkomst plaats in de kantine van de ambal school in Goes. De heer Frantzen, toch wel <1 de indruk van alle goeds dat I hem door verschillende sprekers! voren werd gebracht, reageerde I op met: „Er zijn hier veel gl woorden gesproken, die norma;! een overlijden worden gezegd. 1 kan het geen kwaad. Maar het i:l anders als het allemaal zo middeil der je werk wordt gezegd. Allesl hier naar voren is gebracht, besell is als een uitdaging in de geest I zo zou een goede inspecteur mj zijn." De heer en mevrouw Frantze genodigden werden begroet m# historisch lied dat door de Zee Koorschool onder leiding van de E. Heijblok werd gezongen. Gesproken werd er door de J. W. C. Aarts, inspecteur bij he ger onderwijs in de inspectie burg, die dat tevens deed name: hoofdinspectie en collega-inspeci Vervolgens kwam wethouder J. se van onderwijs in Goes aar woord, die sprak namens alle meentebesturen in de inspectie De heer D. L. Koppenhol uit Klc ge voerde het woord namens di sturen van alle bijzondere schol de inspectie. De heer N. Verbooi (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De prijzen aardappelen trekken iets aan, i z'j liggen nog onder het niveau vorig jaar. Aldus een mededeling het produktschap van aardappel Vorig jaar werd voor de meesi geten aardappel in Neder (Bintje) 11,50 gulden per 100 kg taald. Nu betaalt de groothandel per 100 kilo. De consumenten van het Bintje was vorig jaar 33 per kilo. Nu eet men dezelfde s voor 27 cent per kilo. De Eiger mer kostte vorig jaar rond deze 34 cent, nu 31 cent. Het produkts ontleent deze cijfers aan een pla lijk onderzoek. Dit onderzoek echter als vergelijking voor het land op. Volgens het produktschap ve nen boeren en groothandelaars jaar (tot nu toe) niet veel op a appelen. Zelfs niet nu de prijzen dit produkt op de veiling iets aangetrokken, omdat de prijzen altijd rond de kostprijs schomm De enige die profiteert is de cc ment.

de Stem | 1968 | | pagina 2