Bestekken drie onderdelen A.W.L. worden opgemaakt GEKRULD OM LICHTMAST KOMST JACOB DIKKEN LOSTE PROBLEEM OP Wel schuldig, geen straf VOOR OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Even uitblazen mevrouw papier voor uw "—pen Strengere nieuwe antïbioticawet Onderscheidin voor L. Hamelink Veel belangstelling voor pianoconcert Geoffrey Douglas Madge Doel Peren in wijnsaus met sour cream Textiel voor ons binnenhuis Tip voor zachte handen Kosten Binnen 15 tellen klaar: m J&m 4Êk Afremmen Indruk Minimum goud prijs verwacht ZUID-BEVELAND Theologen Rel in kerk Dank aan Hoeven 3 DE STEM VAN WOENSDAG 2 OKTOBER 1968 S DEN HAAG (ANP) De minister van Landbouw en Visserij heeft een voorontwerp van een nieuwe anti- bioticawet om advies toegezonden aan het landbouwschap. De nieuwe wet zal, evenals de oude, regels opstellen voor de handel in antibiotica, hor moonpreparaten, thyreostatica en che- motherapeutica, bestemd voor aan wending bij dieren. De voornaamste grondslagen van de oude regeling zijn behouden, maar wel zijn de bepalingen belangrijk verscherpt, terwijl het ontwerp mo gelijkheden schept om snel het hoofd te bieden aan nieuwe ontwikkelingen. Het zogenaamde kanalisatiesysteem dat moet verhinderen dat de midde len buiten de dierenarts om in han den van houders van dieren komen, is in het nieuwe ontwerp strenger dan in de bestaande wet. Ook fabrikanten en importeurs moeten voortaan b.v. een vergunning nodig hebben. (Van onze correspondent) AXEL Dinsdagmiddag is door burgemeester M. K. van Dijk de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer L. Hamelink. Deze was 1 oktober 1928 in dienst getreden bij de familie P. A. P. Dieleman, landbouwer te Axel. Xen huize van de heer Dieleman werd deze medaille uitgereikt. De burgemeester roemde het werk van de heer Hamelink voor kerk, staat en maatschappij. De eerste twintig jaar bracht hjj door bij P. A. P. Dieleman, de twee de twintig jaar bij diens zoon W. J. Dieleman. Van de C.B.T.B. mocht de heer Hamelink een oorkonde in ont vangst nemen. AXEL Voor het pianoconcert dat gisteravond in het cultureel cen trum De Halle door de jonge Aus tralische pianist werd gegeven, be stond een veel grotere belangstelling dan men had verwacht. Op een uitstekende wijze werden voor de pauze vier sonates vertolkt van Domenico Scarlatti, te weten C. majeur L. 205, d. mineur L. 413, c. mineur L. 352 en C. majeur L. 375. Van Haydn de sonates in c klein van Debussy L'isle joyeuse. Na de pauze Diabelli Variations opus 120 van Ludwig van Beethoven, eveneens meesterlijk gebracht. De pianist mocht na afloop een wel verdiend applaus in ontvangst nemen. (Van een onzer reacteuren) HULST Momenteel zijn deskundigen druk bezig met het doen van opmetingen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen voor de bestekken, die moeten worden opgemaakt van de eerste drie projecten, die zullen worden uitgevoerd door het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam Afvalwaterleiding Oost-Zeeuwscli-Vlaanderen-Oost. Het betreft hier de trajectonderdelen Zaamslag-Spui, Zuiddorpe-Axel en Kloosterzan- de-Ossenisse met uitmonding in de Westerschelde. De bestekken wor den opgemaakt door het N.V. Advies- en Ingenieursbureau Witteveen en Bos te Deventer. Dit bureau heeft ook zijn medewerking verleend aan de realisering van het afvalwater in de kanaalzone. De aanleg van een afvalwaterlei ding in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is gestoeld op een initiatief van het rechtspersoonlijkheid bezittend li chaam Ontwikkeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen-Oost. Door toedoen van deze instelling is een nieuw rechts persoonlijkheid bezittend lichaam ge vormd, dat geheel zelfstandig, onaf hankelijk van O.Z.Vl.O. optreedt. Aan de regeling, die voor de aanleg van het project is opgesteld, nemen ti®n gemeenten deel: Clinge, Graauw en Langendam, Hontenisse, Hulst, Koe wacht, Overslag, St.-Jansteen, Vogel waarde, Zaamslag en Zuiddorpe. Het doel van deze Intergemeentelij ke samenwerkingsvorm is: aanleg, beheer en exploitatie van een pers leiding met bijbehorende werken (zo als pompen) voor afvoer van riool- en afvalwater naar de Westerschelde. Tot dusver heeft de buitenwereld weinig of niets gemerkt van de acti viteiten die de aanleg van een A.W.L. in 't betreffende gebied nodig maakt. Toch was er in juni 1967 al een rap port gereed, waarin de algemene op zet van de plannen uitvoerig werd toegelicht. Daarna is er een aantal werkvergaderingen geweest. Naast het leggen van een hoofdlei ding, zullen de deelnemende gemeen ten ook voor het interne riolerings stelsel maatregelen moeten nemen, zodat efficiënt op de hoofdleiding kan (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het was een gering vrouwtje dat zwaar zuchtend haar plaats voor de balie van het Terneuzense kantongerecht innam. Zij was op 19 april vanaf de uitrit van een melkfabriek met haar fiets het rijwielpad van de Hulsterweg opgereden. Een over het pad aankomende bromfietser kon haar niet meer ontwijken en reed haar aan. De gevolgen waren voor haar ernstig: met zware hoofdkwetsuren lag zij bewusteloos op het wegdek en kon zich nadien van de toedracht niets meer herinneren. Zij verbleef vijf weken in een ziekenhuis eer zij hersteld was en ook nu, voor het kantongerecht, was de dag van het ongeluk een volledig hiaat in haar herinnering. Zij was zelf niet tegen schade verzekerd. Officier van Justitie en kanton rechter toonden voor het vrouwtje zeer veel souplesse en begrip. „Niet ver zekerd", zei kantonrechter mr. Van Hees, „ja, dat is lelijk, ook met een fiets is het niet verstandig zich onverzekerd in het verkeer te begeven. Meneer de officier", zo wendde hij zich tot mr. H. Spreij, „wat doen we hiermee?" „Dat is, dacht ik, geen probleem", antwoordde deze en eiste dat de kanton rechter haar schuldig zou verklaren zonder strafoplegging. Hierbij was reke ning gehouden met het feit dat de vrouw zelf al veel schade en narigheid had ondervonden terwijl de schade van de bromfietser heel gering was ge weest. „Hoort u het?" vroeg mr. Van Hees, „de officier acht u wel schuldig". Hij hield haar voor dat zij wellicht de schade aan de bromfiets ook nog zou moeten betalen. „Doch wacht maar af, ik zal u geen straf opleggen". Zichtbaar opgelucht verliet de vtouw de rechtszaal. In deze tijd van het jaar hebben we ondanks het slechte weer toch be hoefte aan een fris toetje na de wat zwaardere maaltijden. Nu er volop peren zijn ligt het voor de hand hier gebruik van te maken. Onderstaand recept is gemakkelijk klaar te maken en zal ongetwijfeld in de smaak val len. Schil en halveer 8 peren (niet te fijp). Doe 1/4 liter witte wijn met RW grain suiker, pijpje kaneel en ci troenschilletje in een pannetje en leg hierin de peren. Laat de peren hierin 10 minuten tegen de kook aan liggen, keg ze vervolgens in een schaal en laat de wijnsaus nog even inkoken tot ze iets dikker wordt. Schenk deze tenslotte over de peren. Serveer dit gerecht zeer koud en geef er apart opgeklopte sour cream met een soheutje kirsch hij. Ofschoon het de Nederlandse tex tielindustrie niet helemaal voor de wind gaat mag de woningtextiel zich innen dit gebied als een zeer geluk kige uitzondering beschouwen. De zo nooggeroemde vaderlandse gezellig heid is er waarschijnlijk mede oor van dat ons huis met zoveel wordt aangekleed. Om op die goeae weg te blijven voortgaan heeft eze branche alweer gezorgd voor 2* en verbeteringen waaruit lont zljn e*Sen binnenhuisarehi- j t, Is' Potten kan. Vooral vloerbe- een belangrijk facet voor vL u niet gezellige aankleding u rct amers Enkele punten waar rekening mee moet houden zijn: Tapijten met golvend poolopper- vlak krijgen door het verschil van hoogte en diepte een speels effect. Soms schijnen tapijttegels uit te lopen. Om dat te voorkomen is er een soort waarbij tussen de (100 nylon) looplaag en de onderlaag, een extra glasvezellaag is aange bracht. Wilt u het karpet niet vierkant, niet rond, niet rechthoekig? Dan is er hetzelfde soort karpet in 3- hoekige vorm te krijgen. Net zo belangrijk zijn de gordijnen. Onder de nieuwe dessins zijn er verschillende waarvan de brede strepen min of meer gestyleerde motieven uit de flora laten zien. Mexico is in. Maar ook zonder dat, zijn gordijnen met motieven uit de Mexicaanse folklore interessant. Wie zch ergert aan de vale achter kant van bedrukte gordijnen (en ze niet wil voeren)kan nu double- face doek vinden waarvan de ach terkant evenmooi is om te zien. Alle vrolijke gordijnstoffen ten spijt, slaapt menigeen liever in een donkere kamer. Achter de leuke lichte gordijnen, verduisterings gordijnen aangebracht en je ziet geen hand meer voor de ogen. Voor langslapers een prettige bij komstigheid. In grootmoeders tijd was het ge bruik van glycerine zeer populair, als de huisvrouw de handen bij het werk in de keuken zacht en soepel wilde houden. De moderne weten schap heeft echter vastgesteld, dat glycerine slechts onder bepaalde voorwaarden de huid van de handen soepel houdt. Zuivere glycerine ont trekt n.l. vocht aan de huid en maakt deze droog. Men kan dus wel glyce rine gebruiken maar dan direct na het wassen van de handen, als de huid nog vochtig is. worden geloosd. Het traject Zaam- slag-Spui-Zuiddorpe zal worden aan gesloten op de A.W.L. Kanaalzone. Hiervoor is een speciale regeling ge troffen. De Sanlegkosten van het hele pro ject bedragen ruim 18 miljoen gulden. Het is vanzelfsprekend dat de streek dit bedrag onmogelijk alleen op tafel kan brengen. Daarom zijn bijdragen aangevraagd bij de provincie, het rijk en de Dienst Aanvullende Civieltech nische Werken. Als het drietal bestekken gereed is, worden ze naar de Dienst Aanvuüen- de Civieltechnische Werken gestuurd. Of een subsidie van deze zijde te ver wachten is, hangt uiteraard af van de werkloosheidssituatie. Het rechts persoonlijkheid bezittend lichaam Af valwaterleiding Oost - Zeeuwsch - Vlaanderen-Oost is er van overtuigd dat uitvoering van het werk onmo gelijk is als de gewenste bijdragen uitblijven. Behalve de subsidies wordt gere kend op bijdragen van de aangesloten gemeenten. De kosten worden bere kend naar evenredigheid van het aan tal in de deelnemende gemeenten op de riolering aansluitbare percelen. Inmiddels is er op deze regeling een wijziging aanhangig, die een kosten berekening voorstelt naar rato van het aantal inwoners. Bijna alle ge meenten zijn hiermee akkoord. Naar verwacht zal de in deze zin gewijzig de regeling nog dit jaar van kracht worden. De kosten, die momenteel gemaakt worden in verband met dit voorbrei- dende werk, komen reeds voor reke ning van de tien aangesloten gemeen ten. Het spreekt voor zich, dat deze kosten al naar gelang het werk vor dert zuUen toenemen. Deze hoopt men zoveel mogelijk te kunnen druk ken door de aangevraagde subsidies. Over het tempo van uitvoering der werkzaamheden valt in dit stadium nog niets te zeggen. De bestuurder van een busje reed gisterenmiddag tegen de middenberm van de Coentunnel- weg te Amsterdam, raakte ver volgens in een slip en eindigde gekruld om de dichtstbijzijnde lichtmast. De bestuurder werd met verwondingen opgenomen in het Wilheimina Gasthuis en zijn bus was total loss. (ADVERTENTIE) vla-flip En nog door de melkman thuisbezorgd ook (Van onze speciale verslaggever) MEXICO-CITY Het thuisfront behoeft zich over de Nederlandse at- tetiekploeg geen zorgen te maken. De moeilijkheden, die op de morgen van het vertrek van de Olympische afvaardiging ontstonden door het plotselinge wegblijven van coach Wil Westphal, hebben vrijwel geen weerslag op het atletiekteam gehad. Aanvankelijk hielden de dames van de estafetteploeg, die zeer nauw aan Westphal gebonden zijn zich nog- gal wat afzijdig van de rest van het team, maar met de komst van Ja cob Dikken, werd ook dit probleem opgelost. Dikken nam Mieke Sterk, Corrie Bakker, Wilma van den Berg, Truus Hennipman en Hillie Gankema di rect stevig onder handen, waarna het vijftal de situatie accepteerde. En zo reageerde ook 800 meter-loopster Ilja Keizer, die oorspronkelijk met de estafetteloopsters was meegegaan. Coach Ton Eykenboom, - die door het wegvallen van Westphal voor een vrijwel onmogelijke opgave kwam te staan, heeft in de erste dagen zijn trainingen zo ingedeeld, dat de at letes en Edward de Noorlander (ma rathonloper Aad Steylen redt zich hier zelf wel) alle aandacht kregen. De consequentie was dat Eykenboom van 's morgens negen uur tot 's a- vonds zeven uur vrijwel constant in touw was. Als extra-handicap kwam nog dat de Nederlandse ploeg in de eerste week niet kon beschikken ove: de tartanbaan in 't Olympische dorp zodat de atletes elke dag bijna an derhalf uur in de bus moesten zitten om naar de verspreid liggende trai ningsvelden te gaan. Deze week lig gen de zaken aanmerkelijk gunsti ger- Nederland kan nu elke morger gebruik maken van de baan in he: dorp, wat de training alleen maai ten goede komt. De aanpassing aan de vreemdt omstandigheden In Mexico-City is vooral bij de atletiekploeg bij|zonde> vlot verlopen. Juist omdat zij wei nig hinder ondervond van de ijle atmosfeer was het gevaar van eer te grote inspanning niet denkbeeldig Ton Eykenboom heeft zijn menser de afgelopen dagen dan ook herhaal delijk moeten afremmen. Kogelstootster Els van Noorduyr is bijzonder opgetogen over de trai ningsmogelijkheden, die zij hier heeft „Alles wat ik wil doen, kan hier. Ik voel me alsof ik met vakantie ben". Toen de Oostduitse atletiek ploeg eind vorige week in het O- lympisch dorp arriveerde, ging ook de laatste wens van de Nederlandse kampioene en recordhoudster in vervulling. Mèt de Oostduitsers arri veerde namelijk Karl-Heine Bauers- feld, een van 's werelds beste trai ners op de werpnummers. Els van Noorduyn heeft de afgelopen jaren al enkele malen stage gelopen bij de kleine Bauersfeld, die grote moge lijkheden in de Amsterdamse ziet. De afgelopen maanden heeft zij el ke week schriftelijk contact met hem gehad en het opvallende was, dat de Oostduitser haar telkens veertien da gen van tevoren een nationaal record voorspelde, dat vrijwel op de centi meter klopte. Bauersfeld nam zijn pupil voor een privétraining onderhanden Ton Eykenboom was op zijn uitdrukkelij- k verzoek ook aanwezig en hij toonde zich bijzonder tevreden over de laatste trainingsresultaten in het univereiteitsstadion- Wilma van den Berg maakte bij onderlinge wedstrijden indruk door bij ideaal weer uitstekende tijden te lopen op de 100 en 200 meter. Op de 100 meter kwam de Brabantse tot 11.4 seconde, wat een tiende se conde sneller is dan haar nationale record. Op de tweehonderd meter werd voor haar 23.8 seconden afge drukt. Onder de ogen van vele honder den Mexicanen, die op de lavahëuvels rond de baan in het Olympisch dorp voor een veelkleurig lint zorgden werkten ook Lia Louer, Tilly van der Made en Maria Gommers hun sche ma's onder het oog van Eykenboom af. Het trio haalde vrijwel moeiteloos de schematij dein, hetgeen het zelfver trouwen weer aanmerkelijk versterk te. Oo-k Edward de Noorlander traint bijzonder hard. De Rotterdammer, die pas op het laatste moment werd aangewezen, heeft de afgelopen week vooral zijn zwakke nummers van de tienkamp het discus- en speerwer pen doorgenomen. Er zijn wat kleine wijzigingen in zijn techniek aangebracht en die leidden vrijwel direct tot betere resultaten. De Noor- landers enige doel in Mexico-City is de verbetering van het nationale tien kamprecord van Eef Kamerbeek, dat sedert de Europese kampioenschap pen van 1962 op 7632 punten staat Wanneer hem dat gelukt, is zijn af vaardiging, die pas na veel discussie een feit werd. zeker gerechtvaar- disto Jacob Dikken adviseert hier tienkamper Ed de Noorlander bij een start. WASHINGTON (Reuter) Hoog-1 geplaatste Europese financiële func tionarissen hebben er in Washington hun vertrouwen over uitgesproken dat deze week overeenstemming zal worden bereikt over een minimum prijs voor het goud. Kwadendamme Palingschieting De handboog vereniging „A.D.L.M." hield ha-ar pa lingschieting op de liggende wippen bij de heer W. Huige. 60 Schutters van 13 verenigingen waren aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofd vogel niet afgeschoten; le ziji'ogel: J. Rijk van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek, 2e zijvogel: M. Mol van Edele Hand boog te Oudelande; le bovenkal: C. Geys van A.D.L.M. te Kwadendam me; 2e bovenkal: P. Peeters van Vic toria te Kwadendamme; le onderkal: L. Vermuë van Spes-Nostra te Ove zande; 2e onderkal: M. Allemekinders van Victoria te Kwadendamme, bei den bij loting: le klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme; 2e klep: F Clarys van A.D.L.M. te Kwa dendamme; 3e klep: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande; 4e klep: L. Vermuë van Spes-Nostra te Ovezan de. Uitslag van wip twee: le hoofd vogel: A. Geys van A.D.L.M. te Kwa dendamme; 2e hoofdvogel: P. Tim merman van Vrije Schutters te 's- Heerenhoek, bij loting, le zijvogel: F. Peeters van Vooruitgang te Kwaden damme: 2e zijvogel: J. Rijk van Wil lem Tëli te Ovezande, bij loting; 3e zijvogel: A. v. 't Westeinde van A.D. L.M. te Kwadendamme, bij loting; 4e zijvogel: Rob. Daalman van A.D.L.M. te Kwadendamme, bij loting; le kal: P. Daalman van A.D.L.M. te Kwaden damme; 2e kal: W. de Jonge van de zelfde vereniging; 3e kal: C. Bek van Soran-us te Heinkens-zand; 4e kai: A. Poelman van Juliana te Oudelande, bij loting. 's-Gravenpolder Aardgas Gisteren is voor de ge meente een belangrijke dag geweest. De n.v. ZEGAM heeft n.l. op die dag de hoofd- en dienstleidingen van aardgas voorzien. Reeds in het begin van dit jaar be sloot de gemeenteraad de garantie te verstrekken, dat de afname van aard gas voor 285 aansluitingen financieel gewaarborgd zou zijn. Dat dit geen onoverkomenlijke bezwaren heeft op geleverd blijkt wel uit het feit, dat momenteel reeds ruim 300 aanslui tingen zijn aangevraagd. Alleen de oplevering van de binnenleidingen geeft nog wat moeilijkheden, omdat deze nog niet alle gereed zijn. Ge tracht wordt daarvoor een oplossing te vinden. Bij de aanleg wordt ernaar gestreefd voorkeur te verlenen aan hen, die uitsluitend op het gebruik van aardgas, speciaal voor verwar ming, zijn aangewezen. Europese theologen tegen encycliek. Volgens een onder bovengenoemde titel gepubliceerd bericht in uw blad van 21 september hebben 20 theolo gen een verklaring tegen de encycliek „Ilumanae Vitae" uitgegeven. Merk waardig is dat de bedoeling van deze verklaring wel duidelijk is maar de inhoud allerminst. Bijvoorbeeld heet 'iet in deze verklaring, dat zij de gel- iigheid niet kunnen inzien „van een >pvatting, die het verloop van de na- uurlijke processen beschouwt als een vaarde, die op zich reeds een ver plichtende wet inhoudt In de incycliek komt een erop lijkend woordgebruik voor als over kunst matige geboortenbeperking gezegd Wordt „In het tweede geval verhin deren zij het natuurlijk verloop van het voortplantingsproces". De verkla ring suggereert in de encycliek een generalisering, die er beslist niet in voorkomt. Voorts spreken de theologen over vormen van pressie, die het geweten van priesters en anderen in het nauw zouden kunnen brengen. Waar slaat deze insinuatie op? Ig het mogelijk de pauselijke rechtvaardiging voor deze encycliek als hij zegt deze te doen uitgaan „krachtens de zending die ons door Christus is toever trouwd" of mogelijk waar hij ver klaart dat Jezus Christus door Petrus en de andere apostelen deel te geven aan zijn Goddelijke macht. hen heeft aangesteld tot de authen tieke bewaarders en verklaarders van de gehele zedenwet, d.i. niet alleen van de wet van het evangelie, maar ook van de natuurwet. Want ook deze laatste is een uitdrukking van de wil van God De theologen zouden duidelijker geweest zijn als zij hadden gesteld dat deze pauselijke theorieën onjuist zijn of in dit geval niet gelden en daar om als een vorm van pressie moeten worden gezien. GEERTRU1DENBERG, Ir. A. J. A. USSELMUIDEN Uw berichtgeving „Rel in kerk Breda" is helaas oowoUedig, im mers u geeft niet aan dat diaken Rovers op zondag enige malen in zijn betoog de gewraakte zin heeft achterwege gelaten hetgeen „boe-roe pers" wellicht zal verwonderen. Het is overigens zeer de vraag of de meerderheid van het gelovige kerkvolk wel weet waar de kwestie- Schillebeeckx over gaat en derhal ve zich rechtvaardig een mening kan vormen. Bij voorbaat immers wordt in pers. radio en t.v. de meningsvorming door Rome op grond van uitlatingen en publikaties van prof. Schillebeeckx al betwist, zonder de feiten te ver melden. Zó een onmondige massa laten oordelen riekt dan ook naar dema gogie, waar de Franse revolutie een schoolvoorbeeld van is. BREDA F. FROGER Met de geachte inzender betwij felen wij of de meerderheid van het gelovige kerkvolk de theologi sche geschilpunten in de kwestle- Schillebeeckx in ai hun nuances kan overzien en beoordelen. Wij zijn echter wei van oordeel dat de „onmondige massa" bijzonder zui ver aanvoelt, dat de wijze, waar op van Rome uit tegen proi, Schil lebeeckx wordt opgetreden, onge past is. (Redactie). Nu tot grote voldoening van al le belanghebbenden de erbarmelijk slechte wegen van de Goudbloemse- dijk en de Langeweg (ongeveer elf kilometer) zo prima verbeterd zijn, willen wij langs deze weg openlijk onze dank betuigen aan B. en W. van Hoeven, alsook aan alle ande ren die in deze kwestie inspraak had den. In 1953 was er al een gunstige gelegenheid geweest, die toen niet gerealiseerd kon worden. Nadien is er genoeg geconfereerd tussen B. en W., het waterschap en de ingelan den (grondeigenaars), maar de zaak bleef slepen. In 1964 werd in dit blad het smeulende vuurtje nog eens flink opgestookt. Na allerlei gepar- lementeer is de zaak toen aan het rollen gegaan, ia, was bijna voor elkaar toen door een zekere functio naris alles weer in duigen viel. De bewoners van de St.-Maartemspolder kregen weer hoop eindelijk van de ze duivelse-kuilen-dijk verlost te wor den, toen Hoeven een nieuwe burger vader kreeg. Deze wist niet alleen van aanpakken, maar ook van door zetten. In betrekkelijk korte tijd wa ren de stapels bezwaren opgeruimd en de knoop (niiet de Gordiaanse, maar de Hoevense knoop) doorge hakt. Eenmaal zover, was het ver nieuwde wegdek binnen enkele we ken gelegd. Het komfort, waar niet alleen de bewoners van de polder maar ook hen die er krachtens hun beroep of hun functie geregeld moeten ko men, van genieten is zeer groot Een echte daad van medemenselijkheid. Nogmaals, aan allen, die er toe meegewerkt hebben onze oprechte dank, maar vooral aan degene, die aan dit jarenlang slepende probleem door zijn doortastende wil een einde heeft gemaakt. Mogen wij bij deze dank nog één wens uiten ook van vitaal belang? Dat nl. de brug over de Mark, om de verbinding tussen Hoeven en Ze venbergen tot stand te brengen, bin nen niet al te lange tijd ook werke lijkheid moge worden. Maar daar ts zoals overal samenwerking voor nodig. Doch als bedde partijen van goede wil zijn, dan is er wel een weg te vinden of juister: een brug te bouwen. De bewoners van de St-Maai- tenspolder.

de Stem | 1968 | | pagina 5