NOG VRAGEN Merkel sukkelt met elftal I 'iMk i Bromberg veel Niet meer over van topconditie... CANJELS: NAC ZAL WINNEN ZEEUWSE WIELERPLOEG NAAR GRIEKSE RONDE Kikker öp met limonades Brundage op z'n best RADIO EN T.V. KNAU-Utrecht achter Westphal I 1 m mv HEINZ MULLER NIET FIT, WABRA HEEFT HANDBLESSURE Toto 8 Ove Kindvall in Zweedse selectie SOMBER FC Twente voor zware opgave Somber X X X X X X X X X X Routine DAMMEN Zeeuwse titelstrijd start 12 oktober 13 DE STEM VAN WOENSDAG 2 OKTOBER 1968 (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM Ook Max Merkel heeft gisteren aangekondigd zijn opstelling pas vandaag, evenals Ajax, bekend te maken. In tegenstel ling tot de eerste wedstrijd tegen Ajax, toen hij de samenstelling van zijn elftal 24 uur van te voren „losliet", zei de FC Nürnberg-trainer „lk weet het nog niet, ik heb tot woensdagavond kwart over acht de tijd om het te vertellen." Een wat bits antwoord van een anders zich aan de buitenwacht zo vriendelijk voordoend man. Een van de Duitse omstanders op de oefenvelden bij het Olympisch Stadion fluisterde verklarend: „De maestro is niet in goede stemming en dan is het het best hem met rust te laten." Veel later, na de training van zijn ploeg, scheen de 20.000 mark per maand verdienende Merkel beter geluimd. Aan zijn voorspelling ver anderde dat echter niets: „Jawohl, Ajax gaat Winnen, ik ben er zeker van." Maar Cebinac, de Zuidslaviër, zag nog wel ontsnappingsmogelijk heden. De ex-PSV'er meende dat een gelijk spel van zijn ploeg ook hier in Amsterdam wel mogelijk zou zijn. Cebinac, die na het conflict met Merkel afgelopen zaterdag tegen Schalke '04 weer van de partij was, maar toen niet al te best speelde, zal er vanavond ongetwijfeld bij zijn. Wie precies zijn ploeggenoten zijn, is nog een vraag. Het is waarschijnlijk dat Merkel de volgende equipe het veld in zal sturen: Wabra; Hansen en PoppLeupold, Wenauer en RigottiCebinacZaczykNüssing, Küppers en Volhert. (Vaai onze speciale verslaggever) MEXICO-STAD (ANP) Avery Brundage heeft voor de zoveelste maal pal gestaan voor de Olympische idealen. Als een rots in de branding. Maar wie de persconferentie mee maakte, kreeg stei-k de indruk dat de vitale ongemakkelijke 81-jarige de werkelijkheid vermengde met jeugd sentiment. Telkens ontstond een com municatiestoornis als de I.O.C.-presi- dent moest antwoorden op vragen, die de dag van vandaag betroffen. „Wat denkt de heer Brundage te doen om een herhaling van de Zuid- afrikaanse kwestie bij de Spelen van Müncheri onmogelijk te maken?", intwoord: „Dat zullen we te zijne' tijd wel zien". „Wat betekent het voorstel op de agenda van de 67e zitting van het I.O.U. om oorlogvoerende landen niet tegen elkaar te laten uitkomen bij voor-Olympische wedstrijden?" Ant- waarop ik niet wens te antwoor- Waarom worden uitsluitend mil jonairs benoemd tot leden van het I.O.C.?" Antwoord: „Zij doen hun werk goed". „Mijnheer de president, wilt u iets zeggen over de rebellie van de jeugd die allerwege voelbaar is?". Antwoord „Een zekere rebelse houding is er ook in Olympische kringen. Maar als de deelnemers worden opgevoed in de ware Olympische geest zijn er jeen problemen". „neen het I.O.U. plannen om een •lieer democratische koers te gaan volgen?" Antwoord: „Als het I.O.C. zou zijn georganiseerd in de geest die u bedoelt, zouden er geen Olym pische Spelen zijn". (Van onze sportredactie) BREDA De NTS zendt vanavond van 20.13 tot 22.00 uur op Nederland 1 een rechtstreekse reportage uit van de Europa-Cupwedstrijd Ajax - FC Nürnberg, die in het Olympisch Sta dion in Amsterdam wordt gespeeld. De reportage wordt door Herman Kuiphof van commentaar voorzien. Later op de avond is er nog een na beschouwing. De reportage op de radio van de NRU begint al om 20.00 uur. Theo Hoornen en Wim Hoogendoorn ver zorgen tot 22.05 uur het verslag op Hilversum I (102 meter). UTRECHT (ANP) Het bestuur en de technische commissie van het district Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie geven uiting aan hun ernstige bezorgdheid aangaande de technische leiding van de Nederlandse atletes en atleten in Mexico. Door het uitblijven van een verklaring van de zijde van het K.N.A.U.-bestuur zijn zij gedwongen af te gaan op de berichten in de dag bladpers en de mededeling van de K.N.A.U.-voorzitter, de heer F. Jutte in zake de kwestie-Wetphal. Zij stellen vast dat de verklaring van bondstrainer, Wil Westphal, dat hem de gehele technische leiding is toegezegd, niet door de heer Jutte is tegengesproken en dat de heer Moer. man na dit conflict zonder nadere mededeling aan het K.N.A.U.-bestuur is vertrokken. Zolang verdere mede delingen uitblijven stellen zij zich achter Westphal. Zij verzoeken het K.N.A.U.-bestuur, na vernomen te hebben dat de heer Westphal toch naar Mexico gaat, stappen te onder nemen bij het N.O.C. om alsnog de heer Westphal als technisch leider in Mexico aan te stellen, Jacob Dik ken en Ton Eykenboom als zijn as sistenten te benoemen en Moerman opdracht te geven zich te beperken tot de huishoudelijke leiding of an ders te vervangen. Tenslotte verzoe ken zij het K.N.A.U.-bestuur niet te wachten tot na de Olympische Spe len, maar op korte termijn een ver klaring af te leggen. STOCKHOLM (ANP) De Feijen- oord-speler Ove Kindvall behoort tot de selectiegroep van zestien man, waaruit het Zweedse elftal zal wor den geformeerd voor de op 9 okto ber in Stockholm te spelen wedstrijd tegen Noorwegen voor de voorron- J? het wereldkampioenschap Zweedse voetbalbond heeft bestemming van Feijenoord om op !~e datum over Kindvall te beschik- en. Naast Kindvall zijn nog vier an- J;re geselecteerd: Perjan Pers- ir asgow Rangers), Ove Grahn ?,pPers Zurich), Bosse Larsson een t, Sldttgart) en Kurt Axelsson (EC Brugge). Füfi M OVE KINDVALL «..in kerngroep (Van onze speciale verslaggever) MEXICO-CITY Onder de bran dende Mexicaanse zon, die hoog aan de hemel stond, werkten op de hoc keyvelden van het grote sportcom plex Mixhuca achttien Nederlandse hockeyers zich in het zweet des aan- schijns. Meedogenloos liet coach Piet Bromberg, met de stopwatch in de hand, zijn ploeg over de grasmat draven. „In Nederland hadden de jongens een topconditie, maar als je ziet wat daarvan nou is overgeble venBrombei-g, die zelf geen aanpassingsmoeilijkheden heeft ge had, moet helaas constateren, dat dat met verschillende mensen in zijn ploeg anders is gesteld. Het was zelfs voor de leek zonneklaar, wie dat zijn, toen de spelers hun rond jes liepen tijdens de intervaltraining. „Kijk, Fransje wordt nou gelapt Bromberg doelt op Frans Spits, die met Gerard Hylkema en Edo Buma behoort tot degenen, die de meeste hinder ondervinden van het leven en het sporten op grote hoogte. De fel le Groningse sprinter Hylkema, die zich in de laatste maanden ontwik kelde tot een vooral door zijn gro te snelheid alom gevreesde midden voor, kon het tempo van zijn mak kers nu niet bijbenen, maar geluk kig kon Bromberg daarnaast ook op timistischer geluiden laten horen. Er zijn er namelijk ook, die nauwelijks of geen hinder ondervinden van de bijzondere klimatologische omstan digheden, zoals aanvoerder Jan-Piet Fokker, die als een veulen door de wei dartelde. Als oorzaak van de achterstand, die bepaalde hockeyers thans hebben, noemt Bromberg het gebrek aan ijzer en hieraan is vol gens de coach door de medici in Ne derland toch te weinig aandacht be steed. „Hylkema was in Nederland dicht bij bloedarmoede en dat wreekt zich nu. Met die ene per dag toe gestane staalpil is de achterstand nu zeer moeilijk weg te werken". Drie dagen achtereen, gevolgd door een rustdag, werkt de Nederlandse hoekeyploeg een consciëntieus trai ningsprogramma af van twee uur. De eerste week was dat in de mor genuren van tien tot twaalf, deze week van twaalf tot twee en volgen de week in de middag van twee tot vier uur. „Ik zal blij zijn, wanneer we echt kunnen beginnen", zei Theo Terlin- gen, die met Theo van Vroonhoven voor zijn derde Olympische hoc- keytoernooi staat. „De training el ke dag en dat gedurende drie we ken Door de grote afstand van het O- lympisch dorp naar Mixhuca gaat er bovendien veel tijd verloren aan reizen en trekken. „En wanneer je eens een poosje vrij bent, kom je er vrijwel niet toe om bijvoorbeeld naar de stad te gaan, want als je er bent, moet je eigenlijk al weer terug", zo vertelde de bouwkundige Terlingen, die zijn grote bewondering uitsprak voor wat in Mexico aan sportcom plexen en stadions is gebouwd. Het is indrukwekkend, het een nog meer dan het andere. Piet Bromberg („ik ga geen oe fenwedstrijden spelen en zal mijn ge zicht niet laten zien, de concurren tie moet maar wachten op onze eer ste wedstrijd") ziet, ondanks de nog niet op peil zijnde conditie, de toe komst niet somber tegemoet. „Oefen wedstrijden zeggen me echter niets. Dat Nieuw-Zeeland met 3-2 van Aus tralië heeft gewonnen en West-Duits- land met 3-1 van Argentinië, is heel normaal. Beide landen zijn ster ker en daarom brengt het mij niet van de wijs. In het toernooi zelf komt het erop aan en daarin hopen wij ons te doen gelden, zonder dat wij nu aan medailles denken. Dat zou kolder zijn". Uit het feit, dat Arie de Keijzer na de training nog even met Van Vroonhoven en Elffers het „driehoek je" wilde doornemen Plet Brom berg: „Dat hebben ze nou al duizend keer gedaan blijkt echter duidelijk de wil tot winnen. (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM Het heeft er alle schijn van dat trainer Max Merkel vanavond in de strijd tegen Ajax een beroep zal doen op een speler, die sedert mei van het vorige seizoen niet meer in de „wei" is geweest. Die twijfelachtige eer zou dan ten deel moeten vallen aan de 21-jarige Hans Rigotti, tot halverwege het vorige seizoen een veelbelovend talent op het middenveld bij F.C. Bayern Miinchen, maar nadien door een ernstige knieblessure volledig op non-actief. Niettemin haalde Merkel de vroegere jeugdinternational tijdens de jong ste transferperiode naar Niirnherg. Verder dan een naar oefenwedstrijden bracht de naarstig aan een come-back wer kende Rigotti het echter tot nu toe hij zijn nieuwe club nog niet. En dan nu plotseling tegen Ajax wmÊrn Max Merkel helpt zijn rechtsbuiten Cebinac bij een oefening met Popp. Nog steeds een keiharde voorbereiding voor de Europa-Cupwedstrijd van vanavond tegen Ajax. Max Merkel zelf twijfelt nog. Hij stelde gisteravond1: „Al weer zo'n te genvaller. Na het ontbreken van Lud- wig Muller, die aan zijn blindedarm geopei-eerd moest worden, is nu ook gebleken dat Heinz Müller niet fit is. Hij speelde de laatste wedstrijden niet zo best, maar pas in Amsterdam is hem en mij de redén daarvan be kend geworden. In een van zijn dij spieren heeft onze clubarts een deel van een injectienaald gevonden en dat heeft uiteraard tot inwendig let sel geleid. Ik durf hein dan ook nau welijks tegen Ajax in te zetten. Ja, en wat betreft Hans Rigotti? Hij is een groot talent, maar na een pauze van meer dan een vol jaar lijkt een Europacupwedstrijd nu niet een idea le gelegenheid om terug te komen. Maar wat moet ik? Die jongen zelf wil graag, hoewel hij er tevens als een berg tegenop ziet. Ik hoop, dat ik hem mentaal tijdig wat kan op peppen. Klasse heeft hij voldoende." Een nieuwe omzetting in de toch al gehavende formatie van de Neuren- bergers dus, maar wie gistermorgen de training op de bijvelden van het Olympisch stadion heeft bijgewoond, zou er zonder meer nog een paar hebben verwacht. Doelman Roland Wabra, die volgens Merkel vanavond tussen de palen zal staan, maakte met één hand in het verband duidelijk een minder sterke indruk dan de man, die in het eerste treffen het Nürnbergse doel verdedigde: Rynio. Merkel begreep die verbazing, want later op de dag vertelde de somber gestemde Oostenrijker omslachtig, dat hij slechts de voorkeur aan Wabra geeft, omdat deze routinier beter in het dirigeren van de achterhoede is dan Rynio. En juist aan een dirigent heeft men in de rood-zwarte defen sie na het wegvallen van Ludwig Müller de grootste behoefte. Merkel is overigens niet de enige somber kij kende man in het fraai in Bordeaux rode blazers gestoken gezelschap. Is het een normaal verschijnsel, dat een groep sportmensen de laatste trainingen en wedstrijden veel ple zier maken, de Nürnberg-cracks lij ken zich qua stemming volledig aan het miezerige regenweer te hebben aangepast. Gelachen wordt er in het geheel niet. Merkels troepen zijn som ber, zeer somber gestemd. Dat ziet zelfs een vreemde. De kleine Joegoslaaf Cebinac, altijd tot een gespek bereid, vertelde dat niet alleen de slechte vorm van het Nürnbeng-elftal daartoe reden geeft. Met uitzondering van mijn persoontje beschikken wij over een zwaar elf tal, terwijl bij Ajax noga] wat lichte spelers rondlopen. Cruyff, Keizer, Muller, Suurbier, zij zullen zich op die doorweekte grasmat van het Olympisch stadion in hun element voelen. Bovendien mogen we blij zijn als er onder de 65.000 toeschouwers 500 Duitsers zijn. En die vind je in zo'n mensenmassa niet terug. We heb ben dan ook wel alles tegen. Het wordt voor ons een hel. Dat staat bij voorbaat vast. Onze enige kans ligt in het feit dat men ons mogelijk toch zal onderschatten en dat wij, net als in Neurenberg, juist in deze wedstrijd boven onze slechte Bundesliga-vorm (ADVERTENTIE) uit zullen groeien. Maar dat is een wonder, waarin geen Nürnberg-speler gelooft". Ajax is in hotel De Hooge Vuursche heel wat beter gestemd. De spelers voelen zich in die statige omgeving als ware koningskinderen en dat is begrijpelijk, wanneer men toneeltjes ziet van dertig in rok geklede obers, die in trainingspak gestoken sport mensen met een lichte buiging hun glaasje jus d'orange overhandigen. Overigens maakt men zich wat trai ning betreft in het Ajaxkamp_ heel wat minder druk dan bij de Duitsers. Rondom het fraaie hotel wandelt men wat in de bossen, terwijl zo nu en dan ook even met een bal gegoocheld wordt. Voor het overige heeft het programma in de afgelopen twee da gen uit het verslinden van kranten en uit kaarten bestaan. Gisteravond volgde daarop als afsluiting een bio scoopbezoek! e, waarna vanmorgen de eindbespreking zal plaatsvinden. Tij dens die bijeenkomst zal trainer Mi- chels zijn elftal bekend maken en zal hij tevens de te volgen strategie blootleggen. Daarna een paar uurtjes rust ter bevordering van de concen tratie en dan op naar het stadion. (Van onze sportredactie) BREDA „Zondag zal F.C. Twente niet kunnen winnen. De punten blijven in Breda", zegt NAC-trainer Leo Canjels optimis tisch. Het zou de eerste neder laag betekenen van F.C- Twen te, de club van Kees Rijvers, die na zes wedstrijden samen met Feijenoord de ranglijst in de eredivisie aanvoert. Het lijkt een wat boute bewering van Canjels, maar de kans op winst 's zeker aanwezig. De Bredase formatie prijkt op een onwaarschijnlijk hoge vierde plaats. De for matie draait uitstekend en de stemming is nog nooit zo goed geweest in het NAC-kamp. Hoe kan het ook anders na zo'n voor treffelijke start? Tegen Telstar vorige week in Beverwijk speel den de Bredanaars onfortuinlijk gelijk. Canjels: „Het was de eerste wedstrijd waarin alles tegenliep. Met een tikkeltje geluk hadden we zeker gewonnen, want NAC was veel sterker. Meteen na de wedstrijd hadden de jongens het er al over met elkaar: we ma ken volgende week F.C. Twente in. Ze leven meteen naar de vol gende wedstrijd toe- Dat moeten we hebben. Bovendien komen we weer met het sterkste elftal in het veld. Gelukkig heb ik geen last van geblesseerde spelers, maar dat is lqgiseh, ook zoals we nu spelen. Als de bal maar direct afgegeven wordt schakel je dat risico al voor een groot deel uit. F.C. Twente kans dus op een geladen NAC-team rekenen in Breda". Voor het Roosendaalse RBC ziet het er zondag opnieuw som ber uit, nu het naar het sterke Heracles met ex-amateur-in- ternatkmal Rob Groenen in zijn gelederen gaat. Op eigen ter rein verloor RBC Bondag teleur stellend met 0-3 van het toch niet te sterke F.C. Den Bosch. Oor zaak was opnieuw het gebrek aan een schutter in de RBC-aanval- In het veld is de Roosendaalse ploeg zeker niet de mindere met na me dan in de thuiswedstrijden maar trainer Van der Pijl is er nog niet in geslaagd bet voor hoedeprobleem op te lossen. Te gen Heracles is RBC in Almelo kansloos. De Roosendalei-s zullen nog niet de beschikking hebben over Floor Verhagen gescheur de knieband en dat is een be hoorlijke tegenslag voor RBC. Baronie gaat naar ZFC in de DOS-NEC 1 x 1 Fort./Sitt.-Holl. Sport X Sparta-Telstar Go Ahead-Feijenoord AZ '67-PSV Eindhoven-Willem II Den Bosch-HVC Haarlem-Elinkwijk NAC-FC Twente DFC-Veendam Excelsior-AGOVV NOAD-Zwolse Boys Heerenveen-Limburgia X tweede divisie en er moeten ze ker winstkansen zijn voor de Ba ronnen. De Bredanaars zullen dan echter ander spel moeten demon streren dan in het duel tegen Ve- lox, waarin zonder meer slecht gevoetbald werd. Baronie is een ploeg, die zeer goed met slecht spel afwisselt, zodat het een open strijd kan worden in Zaandam. Voor wat betreft de progno ses voor sporttoto nummer acht, het volgende: DOS een her steld DOS krijgt het sterke Nij meegse NEC op bezoek. Tegen Ajcx bewees de Utrechtse ploeg dat het slechte begin op een ver gissing bleek te berusten, zodat NEC moet oppassen. NEC blijft echter favoriet. Holland Sport kan een paar plaatsen stijgen op de ranglijst nu het naar het zwakke Fortuna-Sittardia gaat. Het blijft een duel tussen twee zwakke teams, die het eredivisieniiveau slechts zelden bereiken- Spai-ta kan twee punten rijker worden nu Telstar naar Rotter dam komt. Feijenoord mag blij zijn als het na zondag nog onge slagen is. Go Ahead is een te genstander die al meer „kam pioenskandidaten' heeft geveld. AZ '67 en PSV zijn aan elkaaa- gewaagd, hoewel de routine van PSV misschien de doorslag zal geven. WiHem n ontmoet in de eerste divisie het onderaan ben gelende Eindhoven, zodat de slecht begonnen Tilburgers nu kunnen winnen. F.C. Den Bosch en HVC zijn twee gelijkwaardige tegenstanders, zodat de uitslag dicht bij een gelijk spel zal lig gen. Topper in deze divisie is het duel tussen lijstaanvoerders Haar lem en Elinkwijk. Haarlem heeft het terreinvoordeel ein de ploeg van Barry Hughes zou dit kunnen uitbuiten. DFC heeft de beste winstkansen tegen Veendam. In de tweede divisie zal Excelsior AGOVV geen kans geven, winit Zwolse Boys van NOAD en stuurt Heerenveen Limburgia met een nederlaag naar huis- (Van onze sportredactie) A ARDENBURG Zaterdag morgen vertrekt een Zeeuwse wiele\iloeg, bestaande uit Cees Rentmeester, ePter Vonck, Ko de Vrieze, Guido Paridaen en Waldi van Campen (vervanger van Gaby Minneboo), met ploegleider Frans van Turenhout, mechani ciën Roger Pintalon en KNWU- sportcommissielid Adriaan de Schipper van Schiphol naar de Griekse hoofdstad Athene, waar maandag de eerste zevendaagse etappewedstrijd om de Prix d'An- tiquités van start gaat. Voor de Zeeuwse wielersport betekent de uitnodiging van de organiserende Atheense vereniging A.E.K., die ploegleider Frans van Turenhout via de KNWU bereikte, een nieuw succes in de poging de wielersport in Zeeland populair te maken. Frans van Turenhout, directeur sportief van Triconoble, is bijzonder ingenomen met de invitatie, die vol gens de Aerdenhoutse ploegleider vooral te danken is aan de goede prestaties van de Zeeuwse renners in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaande- ren en de Ronde van Eren-Bodegem (België). In beide wedstrijden heb- WOLPHAARTSDIJK De Goese- naar J. Smit heeft met zijn Flying Dutchman de J. P. Ossewaardebeker van de watersportvereniging Wol- phaartsdijk gewonnen. De heer Smit legde beslag op de prijs door de ondei'linge wedstrijden van Wolphaartsdijk op het Veerse Meer te winnen. De uitslag van deze race was ver der: 2 W. de Klerk, kajuitjacht; 3 K. Verhulst, Flying Dutchman; 4 J. v.d. Plasse, kajuitjacht; 5 A. Sinke, OK, medaille; 6 H. de Jager OK; 7 D. Kakebeeke, OK; 8 A. van Strien, OK; 9 T. v.d. Werf, Vaurienmedaille; 10 J. Zuidweg, 16-m2-medaille ben de Zeeuwen de aandacht van KNWU-coach Joop Middelink ge trokken. Aan de verkiezing voor Griekenland was eigenlijk nog een tweede trip naar het eiland Corfu verbonden. Ook daar zouden enkele wedstrijden gereden worden. A.E.K. Athene heeft wegens geldgebrek van laatstgenoemd evenement moeten af zien. Het wegvallen van dit extraatje waarin de renners de kans kregen om behalve het wedstrijdparcours nog iets meer van Griekenland te zien, zal de heer Van Turenhout waarschijnlijk alsnog kunnen com penseren met een verblijf van een week in Griekenland. De wedstrijd om de Prix d'Anti- quités begint op maandag 7 oktober met een 170 km lange etappe van Athene naar Delphi. Tijdens deze rit zullen de coureurs enkele kilometers voor de finish twee bergtoppen van 900 en 650 meter moeten overwin nen. Voor de tweede etappe worden de deelnemers met de boot overge bracht naar het eiland Peloponnesus, waarop vier van de zeven ritten worden verreden. Na de korte zee reis starten de renners in Egion voor een individuele tijdrit over 41 kilo meter naar Patras, 's Middags volgt het tweede deel van deze etappe: een race van 125 kilometer naar Olym- pia. Na deze vlakke rit volgt de lang ste etappe van de wedstrijd, Olym- pia-Sparta (197 km). In deze race zal het uithoudingsvermogen van de rijders flink op de proef worden ge steld. De coureurs moeten in deze etappe n.l. ook nog twee bergen van 1050 en 600 meter beklimmen en dat onder gemiddelde temperaturen van 23 tot 26 graden. Na de 138 km lange rit van Sparta naar Nauplie volgt de tweede tijdrit naar Corinthe (64 kilometer). De op een laatste etappe voert het rennersveld weer naar Athene (86 kilometer). Op de laatste dag staat de coureurs tenslotte nog een kracht proef van 195 kilometer in de omge ving van de Griekse hoofdstad te wachten. Vooral de bergen zullen voor vele renners een zware hinder nis zijn. Van de Zeeuwen hebben op Waldi van Campen na alle ren ners al meerdere malen in de bergen gereden. „Wanneer zich geen onvoor ziene omstandigheden voordoen, ko men ze alle vijf aan de eindstreep", zegt Frans van Turenhout, die ver trekt met een vijftal vol energie. Wie in Griekenland precies de tegenstan ders van de Zeeuwen zullen worden is nog niet bekend. De Grieken heb ben uitnodigingen gestuurd naar alle Westeuropese wielerbonden en voor zover bekend heeft vrijwel iedereen de invitatie aanvaard. België stuurt zelfs twee ploegen naar dit eerste grote Griekse wielerevenement. (Van onze dammedewerker) VLISSINGEN Op 12 oktober worden de eerste partijen gespeeld in de competities om de persoonlij ke damkampioenschappen van de provinciale Zeeuwse dambond. Er wordt gestreden om titels in de hoofdklas, eerste klas en bij de jeugd. Deelnemers aan deze kampioen schappen zijn: HOOFDKLAS: J. Baayens (Airne- muiden), J. Blaas (Meliskerke), J. Blom ('s-Gravenpolder), J. Boon (Middelburg), W. Dekker (Goes), I. op 't Hof ('s-Gravenpolder), W. Krij ger (Oudelande), J. Riesenkamp, C. van Rijswijk en H. de Vlieger (al len Vlissingein). EERSTE KLAS: F. Grevingia (te Souburg), J. Grim, W. Lere, en W. Heydra (allen Vlissingen), C. Hol- lestelle (Kortgene), J. Houmes (W.- kapelle), A. Quakkelaar (Goes, O. DE JEUGD: A. Beerens, A.Goet Scherp (Kortgene). Goedhart, P. Schrunselaar, C. Lau rens en C. Nooyens (allen VTissimgen) C. van Overbeeke ('s-Gravenpol der), J. Versluys (Colijnsplaat). Op maandag 7 oktober bijten de dammers uit Middelburg en Kapelle het spits af van de clubcompetitie om het kampioenschap van Zeeland. Aan deze competitie nemen vereni gingen deel uit Aagtekerke, DOS te Goes, 's-Gravenpolder, Kapelle, Lam- merenbrug. Melissant, Middelburg, Ouddorp, St.-Laurens, Sommelsdijk, Souburg, Vlissingen en Zierikaee,

de Stem | 1968 | | pagina 13