Cha Fraii ook Studio bereikte beoogde doel niet helemaal Studenten leggen krans bij standbeeld De Ruyter Overweldigende opkomst bij film The Wargame De Nederlandse Loods vierde tweede lustrum §£eeuwsch-Vlaanderen FRANS I Perencrisis is ten einde Verdere commentaren uit Zeeland op nota economische ontwikkeling LUCKY LUKE: BILLY THE KID L ZUIDiBEVELAig: GOES Burgemeester opent garage Frontale botsing in Groede Ir. Pezzini recipieerde in Sluiskil WALCHEREN VLISSINGEN AXEL TERNEUZEN Wurgpogin aanranding DAAR KC DE BRUI meyer-jos „ACROBATIEK" IN VLISSINGEN TIJDENS „TRY-OUT" IN MIDDELBURG Tevreden Vervanging oudere loodsvaartuigen Opening „dure" school Hotel „DE LINDE' VANDAAG MORGEN Politie Rooseni zoekt getuigen Terugblil DE STEM VAN MAANDAG 30 SEPTEMBER 1968 (Van onze correspondent) VLISSINGEN Een groepje stu denten van de rijksuniversiteit uit Utrecht 25 man sterk heeft za terdagmorgen om elf uur een enigs zins ongewone kranslegging verricht bij het standbeeld van Michiel de Ruyter in Vlissingen. De studenten waaronder een aantal Zeeuwen en anderen die een speciale binding met de provincie hebben brachten in ver band met hun 16e lustrum een be zoek aan Zeeland. De kranslegging vormde een on derdeel van de activiteiten tijdens dit lustrumbgzoek. Tot op zekere hoogte ging alles normaal en zelfs Ongeluk Te Goes is in de nacht van zaterdag oip zondag de heer H, S. door nog onverklaarbare oorzaak te gen een lichtmast opgereden. Het on geluk, dat zich om tien minuten voor half twee afspeelde, gebeurde op de Westwal ter hoogte van de gerefor meerde Kerk. S., die eerste hulp ontving van dokter Bruinzeel uit Goes had wonden aan het hoofd en klaagde over pijn in zijn been. buiten blijven. Hij werd voor nader onderzoek naar het ziekenhuis Bergzicht over gebracht. De auto werd zwaar be schadigd. 's-Heerenhoek Prijskaarten N.K.V. De plaat selijke afdeling van het N.K.V. heeft de eerste bijeenkomst van het nieu we seizoen gehouden. Op 't program ma stond een prijskaartavond, waar aan 20 personen hebben deelgeno men. De eerste prijs werd gewonnen door C. Witkam en N. Martens met 27 punten, de tweede door J. Schuts en J. Grim met 26 punten en de der de door B. Maas en J. Pomppernol- le met 25 punten. Men wil deze prijskaartavonden ge durende het winterseizoen één maal per maand voor de N.K.V.-leden houden. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: t 13.4(1 per kwartaal (excl 50 cent incassokosten), f4.50 p maand (excl 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14. Hulst, tel. 01140 3751. Klokstraat 1. Goes, tel 01100-3030 Huisaansluitingen telefoon EXPLOITATIE AOV.: L. K M de long (inspecteur). Terneuzen tel 01150 4281. Th. de Bakket Terneuzen tel 01150-2601. C. Steenhakker, Hulst tel 01140-3168 M Bogers Oosthurg tel 01170-2893 C. Menu, Goes tel 01100 8030. REDACTIE' A Koopman, Midrielhurg 01180 7438 J Hiisken Terneuzen tel 0115(1 3296. J Rohesln Hulst tel 01140-2005. Ch Schets. Middelburg tel 01180-7764. Mej S. Maaskant, Goes tel 01100-5689. zeer plechtig. Staande voor het mo nument hield president R. van de Waai een toespraak waarin hij sprak over de roemrijke daden van de admiraal en de verbondenheid van de Zeeuwse studenten met de stad Vlissingen. Nadat de heer Van de Waal een krans getooid met fraaie herfstbloemen voor het monument had gelegd gingen er dingen gebeu ren die de argeloze toeschouwer ui terst vreemd toeschenen. Een zestal studenten grepen de krans klommen in ijltempo over het ijzeren hek en begonnen met vereende krachten te gen het bronzen beeld op te klau teren. Eenmaal op borsthoo-gte van de admiraal gekomen ging het er om de krans over het hoofd heen te krijgen. Het acrobatenstukje onder grote hilariteit van de rest van de groep verricht werd tenslotte be kroond toen de hoogstgeplaatste stu dent met een forse duw van zijn pa- rapluie de krans over het hoofd van Michiel schoof, 's Middags ging men naar Zeeuwsch-Vlaanderen waarbij gespeeld werd op de krulbolbaan bij Oostburg en in Aardenburg een par tijtje gaaischieten op de staande wip werd gehouden. Tijdens een diner in Domburg werd de commissaris van de koningin mr. J. van Aartsen als erelid van het gezelschap geïnstal leerd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In aanwezigheid van enige honderden belangstellen den heeft burgemeester J. C. Aschoff zaterdag het nieuwe garagebedrijf van Fraassen en Sor,ke N.V. aan de Mr. F. J. Haarmanweg officieel ge opend. In zijn toespraak liet de heer Aschoff zich waarderend uit over het initia tief van de heren Van Fraassen en Sonke om als agenten van Citroen resp. in Goes en Cadzand gezamenlijk 'n nieuw bedrijf in Terneuzen te be ginnen. Van het beschikbare terrein van 6000 vierkante meter zijn thans 1550 vierkante meter in gebruik. Burgemeester Aschoff complimen teerde de compagnons met het fraaie en doelmatig ingerichte pand. De burgemeester zei er verder op te vertrouwen dat het nieuwe garage bedrijf zijn plaats in het Terneuzense bedrijfsleven zal weten te verwerven. Nadat de burgemeester de officiële opening van het bedrijf had verricht door de motor van een nieuwe auto te starten werden nog gelukwensen uitgesproken door de heer Ganzevoort namens de directie vai. Citroen-Ne derland, de heer De Leeuw namens de Shell, de heer Grevink namens de Bovag, de heer Koole als vertegen woordiger van het personeel en de heer De Kok als bedrijfsleider. MIDDELBURG Het begon met een inleider. Deze vertelde ons, dat Studio (de toneelgroep van het mo derne repertoire) nu door het minis terie erkend was als een soort to neellaboratorium en dus subsidie ont ving. Daarna werd ons meegedeeld, dat we te maken zouden krijgen met 'n brok modern toneel waarin schok kende zaken te zien en te horen zou den zijn. Tenslotte wees de spreker op de belangrijke taak van het pu bliek bij dit moderne toneel, omdat het, zoals in zijn wat moeizame be loog tot uiting kwam, ging om een ontmoeting tussen wat op het toneel plaatsvond en de mensen in de zaal. Daarna startte Studio In Middel burg met wat zij hadden aangekon digd als „Trichloor": een serie van drie moderne eenakters. De eerste heette Racket Baby en was van de Poolse auteur Mrozek. waarvan we ons nog levendig het avondvullende stuk „Tango" herinneren. Heiaas moesten we constateren, dat hier van een „ontmoeting" helemaal geen sprake kon zijn, om de doodeenvou dige reden, dat nog niet de helft van de tekst behoorlijk overkwam terwijl de souffleur nogal veel werk te ver zetten kreeg. Later hoorden we, dat het hier ging om een „try-out". Dat verklaarde natuurlijk wel het een en ander, maar toch niet de slor digheid van het geheel en nog min der de slechte articulatie. Gelukkig werd alles in de tweede eenakter, „Veilig in de kelder" van de Nederlandse schrijver Jaap Sik- kens stukken beter. Ér was een op vallend strakke regie met een zeer sterke nadruk op de beweging en de ritmiek, teirwl woord voor woord uit stekend overkwam. De rollen werden stuk voor stuk uitstekend gespeeld. Men kan zich slechts afvragen, waar om de belangrijke taak van het tal rijke, voornamelijk jeugdige publiek, niet vervuld werd. Er waren inder daad genoeg (misschien zelfs te veel) schokkende dingen te zien, en wij kunnen ons voorstellen, dat menigeen zich daaraan geërgerd heeft, maar toch kennelijk niet voldoende om aan zijn of haar afkeur luidkeels uiting te geven. Zaten we er dan toch nog GOES De perencrisis in de Ne derlandse fruitteelt is teneinde. Vrij dagavond kwam na enkele dagen van onzekerheid de zekerheid dat er op zaterdag 28 september en vol gende dagen geen crisis meer zal zijn. Dit betekent dat de veilingen de E.E.G. interventieregeling niet meer mogen toepassen en dat nu weer de minimumprijs geld van 6 cent per kg voor peren, bestemd voor verse consumptie en 3 cent per kg voor de industrie. Het einde van de crisis is geko men omdat de prijzen van de ijk- rassen gedurende verschillende da gen hoger hebben gelegen dan de crisisprijzen. Deze prijsstijging is ontstaan omdat er vee' peren voor opslag in de koelhuigen worden ge kocht en het bovendien thans gaat om de betere rassen. Wat de invloed zal zijn op de prijs vorming in de komende dagen is nog moeilijk te zeggen. Verwacht wordt dat de minste kwaliteiten niet of moeilijk te verkopen zullen zijn, te veel „tegen aan te kijken", wat kennelijk niet de bedoeling was? Kan de oorzaak hiervan misschien liggen in het feit, dat alles eigenlijk te ge stileerd gebracht werd, dot daardoor de „symbolen" te veel alleen maar als symbolen ondergaan werden? We moeten het antwoord schuldig blij ven. We voelden ons in feite niet werke lijk geschokt, hoewel we graag toege ven, dat er van het geheel af en toe beslist een beklemmende werking uitging, hetgeen, buiten al 't „moder ne" om, duidelijk wijst op een goed geschreven stuk dat op een zeer ver antwoord e wijze gebracht werd. De derde eenakter. „The success ful life of three" van de Cubaanse schrijfster Maria Irene Fornes (de naam vain de vertaler werd ons onthouden) was, evenals de eerste, in regie gezet door Huib Broos. Ook hier weer hetzelfde opvallende ver schil: geen sprake van slordigheid of onverstaanbaarheid, integendeel: strak geregisseerd, met talrijke uit stekeode vondsten en uitstekend spel van de „Drie". Vooral Fons Rade- makers (die het in de eerste eenakter min of meer af had laten weten) en Marius Crans excelleerden, terwijl Cobi Stunnenberg zeer goed tegen spel bood. Ook hier weer meer dan genoeg schokkends, dat de toeschou wers rustig over zich heen lieten gaan zodat opnieuw van een echte ontmoe ting geen sprake was. Toneelmatig was er zoveel te genieten, dat Stu dio toch tevreden kan zijn, al werd dan het beoogde doel niet helemaal bereikt. A. H. GROEDE In een bocht op de Zeeweg te Groede zijn twee perso nenauto's frontaal met elkaar in botsing gekomen Een wagen bestuurd door P. A. C. uit Helmond, kwam vanuit de richting Cadzand, ter wijl een Duitse personenauto, be stuurd door W. M. uit Bonn hem te gemoet kwam. De Duitse auto was total-loss. De auto van C. werd zwaar beschadigd. De twee inzittenden van de Duitse wagen moesten zich onder behande ling van een dokter stellen. (Van onze correspondent) SLUISKIL De technisch-direc- teur van de Nederlandse stikstof Mij. n.v. te Sluiskil, ir. B. Pezzini, werd door de Italiaanse regering benoemd tot „Cavaliere dell" Ordine al merito della republica Italiana". Bij deze ge legenheid werd in het Kasino van het Sluiskilse bedrijf een drukbezochte receptie gehouden. De voltallige di rectie van Sluiskil, de ondernemings raad, hoofden van technische en ad ministratieve diensten burgemeester en mevrouw Van Dijke van Axel en vele relaties van het bedrijf kwamen de heer en mevrouw Pezzini hun ge lukwensen aanbieden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In onze editie van zaterdag gaven wij reeds re acties op de nota economische ontwikkeling. Plaatsgebrek was oorzaak, dat enkele reacties niet konden worden opgenomen. Wij laten ze hier alsnog graag volgen. Terneuzens burgemeester J. C. Aschoff uitte de vrees, dat Zee land in het licht van de huidige toestand wordt achtergesteld. „Als je eenmaal op gang gekomen 'bent, moet je het ook volhouden". De heer Aschoff vond dat wel erg de nadruk wordt gelegd op de stimu leringsgebieden. Hij kon het billijken, dat deze gebieden geholpen worden, maar was van mening dat een ont wikkelingsgebied als Zeeland even eens economisch geïnjecteerd dient te blijven wil het niet achter lopen op andere gebieden. Ir. R. H. van Krevelen, de voorzit ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Terneuzen, wilde zijn oordeel over de nota niet ken baar maken voordat deze in het be stuur van de kamer was besproken. „Voor Zierikzee zeer verblijdend", aldus reageerde burgemeester D. W. Kastelein van Zierikzee. „Aan het begin van het jaar hebben wij in Den Haag een verzoek ingediend om als secundaire ontwikkelingskern be schouwd te worden. De beslissing van de ministers hebben we eerder dan we hadden verwacht. Dat is voor Zierikzee bijzonder verheugend. Het maar de betere kwaliteiten en grote betekent een grote stimulans voor maten zullen naar wordt aangeno men weinig invloed ondervinden van het einde van de crisis-regeling. ons", zei de heer Kastelein. Een tevreden man was ook burge meester D. W. Bouwense van St.- GOES In de kantine van de its te Goes is voor een volle zaal de Engelse film „The War Game" ge draaid. Deze film werd in opdracht van de BBC vervaardigd door Peter Watkins. Het resultaat, de verfil ming van de situatie na een atoom- aanval was zo angstaanjagend en huiveringwekkend, dat na lang over leg door de BBC besloten werd, de film niet uit te zenden, uit vrees voor paniek en verlies van vertrou wen in de burgerlijke verdediging. Na de film brak de discussie in de stampvolle zaal los, nadat de voor zitter, journalist G. A. de Kok, de ROTTERDAM „Ik verwacht dat bij de eerstkomende begroting de vervanging aan de orde komt van de elf oudere loodsvaartuigen die nu aan vervanging toe zijn. Hoe het nieuwe type er zal uitzien, staat nog niet vast, maar het is de bedoeling dat deze schepen van een helikopterplatform zullen worden voorzien, hoewel bij de tegenwoordige stand van de tech niek toepassing van helikopters in de praktijk te kostbaar is voor belood- sing. De helikopter kan nog lang niet onder alle omstandigheden worden gebruikt en bij proeven in Duitsland zijn er ongelukken gebeurd. Ook is nog slechts in studie de mogelijkheid een loods bij staking van de loodsdienst aan boord van een schip te brengen, indien de rederij lereid is daarvoor extra te betalen. Maar wij moeten nu eenmaal reke- ïing houden met hetgeen in de toe komst kan komen en daarom komen iie platforms nu al op de schepen". Dit vertelde schout-bij-nacht J. F. drijfhout van Hooff, directeur-gene raal van het loodswezen tijdens de buitengewone vergadering van de vereniging „De Nederlandse Loods", die thans tien jaar bestaat regels van de discussie uiteen had gezet (3 minuten spreektijd) en ge waarschuwd had dat niet het voor of tegen van de BB onderwerp was van het gesprek. Aan het woord kwa men mevrouw Markusse (WD) en de heren J. A. M. C. van Dongen (KVP), P. A. Roels (PVDA), C. Bal kenende (ARP), J. de Boer (CHU), F. Adriaansen (PSP), B. Pel (CPN, C. Schoof (PPR), A. de Schipper (ZVC), de heren Hiensch en Visser, leden van D 66 en de BP en vele anderen. Al dadelijk werd door de po litici te diep ingegaan op de toe stand in Tsjechoslowakije. Maar hier aan kwam spoedig een einde toen de heer Hiensch het woord kreeg. Hij wees op de noodzaak die uit de film sprak: „Je niet uitspreken tegen de anderen, in dit geval de Russen. Hiermede kweekt men vijandschap, maar je moet de vijandschap zelf be strijden". Hierop reageerden de KV P'er Van Dongen en de CHU'er De Boer door luid de Navo-register open te trekken: de Russen zijn nu verant woordelijk! Zij werden door één van de vele jon geren fel geattaqueerd. „Wij kunnen met evenveel recht wijzen op Viet nam en de Dominicaanse republiek, maar we moeten af van het denken m blokken: ik ben het eens met wika Hiensch". Een andere jongere meen- i.e: „Moeten wij kiezen tussen over heersing en een atoomoorlog, dan kies ik het eerste. Voor vrede is nu geen prijs meer te hoog". Het stand punt dat de NAVO de vrede dient werd zwaar aangevallen: „Slechts de Verenigde Naties dienen de vrede, grotere invloed van de UNO is zeer aan te bevelen" De bijeenkomst werd gehouden op initiatief van de werkgroep Vredesweek. Maartensdijk, eveneens een gemeen te die zich in haar status als secun daire kern in de nota bevestigd zag. „We hebben altijd het vertrouwen ge had, dat ze ons in Den Haag niet in de steek zouden laten. Nu mag het wel zijn dat Zeeland als geheel niet zoveel wijzer is geworden, maar ik zie toch wel mogelijkheden voor een verdere ontwikkeling in de toe komst", aldus de heer Bouwense. Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst vond het jammer dat Zeeland blijkbaar geen deel mag hebben aan de normale progressieve ontwikke ling. „Stilstand is nu eenmaal achter uitgang", zei hij. „Het is door het huidige beleid van de regering niet onmogelijk dat de afstand tusen de gebieden die nu ge stimuleerd worden en Zeeland steeds groter wordt". Ongeval Doordat de bestuurder van een personenauto, J. uit Middel burg, geen voorrang verleende aan J. F. uit Vlissingen, ontstond op de kruising van Hogendorpweg - Ruys de Beerenbroeckstraat een aanrij ding, waarbij beide personen werden gewond. Per ambulance werden zij overge bracht naar het Sint Josephzieken- huis. Beide wagens werden zeer zwaar beschadigd. Nieuw- en St.-Joosland N.C.V.B. De N.C.V.B. afdeling Nieuw- en St.-Joosland hield haar maandelijkse vergadering onder lei ding van mevr. Zweistra. Als spre ker voor die avond was uitgenodigd ds. A. Dondrop uit Gapinge met als onderwerp „Eenzaamheid". Als nieuw bestuurslid werd gekozen mevrouw Kwekkeboom-van Keulen. De op komst der leden was zeer goed. De volgende vergadering is vastgesteld op woensdag 16 oktober. Dan zal zuster Evertse dia's vertonen uit Su riname. (Van onze correspondent) Burgemeester M. van Dijke heeft in aanwezigheid van zijn echtgenote de nieuwe christelijke nationale school de Warande geopend. Het was voor het gemeentebestuur een moei lijke opgave de financiële middelen hiervoor te krijgen, zei hij. Het mi nisterie van binnenlandse zaken nam slechts een deel van de kosten voor zijn rekening, zodat de gemeente voor een miljoen moest zorgen. „Het is een dure school, de kosten bedra gen f 1.375.000. Toch hebben w(j met grote vreugde dit gedaan, daar geld voor een basisopleiding altijd wel be steed is", merkte de burgemeester op. Het gebouw wordt nu geopend, maar het is niet klaar. Er ontbreekt een gymnastieklokaal, maar men hoopt dat dit binnen niet al te lange tijd ook zal kunnen worden gereali seerd. Het college wil voor dit vak een vakleraar aantrekken, zodat de Jure kosten van deze ruimte een zo goed mogelijk gebruik kan worden personen het woord hadden gevoerd werd door de burgemeester de hoofd ingang geopend. Brandweerwedstrijden Zaterdag werden te Hengelo die landelijke wed strijden gehouden voor de vrijwillige brandweerkorpsen uit Nederland, waaraan kon worden deelgenomen door de ploegen die bij de provinciale wedstrijden als eerste en tweede ge ëindigd waren. De uitslag luidde: 1 Denekamp 548 prat. 2 Bergsen Hoek 541 pnt. 3 Enkhuizen 540 pnt. 4 Vreeland 525 pnt. 5 Haren 523 pnt. 6 Rij-nsberg 522 pnt 7 's Heer Arends- kerke 519 prat. 8 Terneuzen 516 pnt. Terneuzen behaalde gemiddeld 8 op 10 punten. Schade aan auto Zaterdagmor gen om tien uur reed J. S. uit Breda over de rijksweg, gelegen tussen de Mr. F. J. Haarmanweg te Terneuzen en de nieuwe brug nabij Sluiskil. Voor een volgens deze bestuurder van een personenauto voor hem van rechtskomende Belgische auto moest hij plotseling krachtig afremmen en naar links uitwijken waardoor hij in de wegberm terechtkwam. Aan zijn auto ontstond aanzienlijke schade. De Belgische bestuurder die niets had gemerkt was doorgereden. Autorally meterfabriek Die per soneelsvereniging van de MeterLa- briek te Terneuzen organiseerde za terdag een autoralley voor leden en relaties. De heren Kroes en Gerrits hadden voor een interessant, 59 km lang parcours gezorgd, dat via Othene, Zaamsiag en Axel liep. 's Avonds werden in de bedrijfskantine de prij zen uitgereikt. De uitslag luidde: 1 Roovers-Man- have, 2 Stoffels-Viveen, 3 Vossen-Nijs sen, 4 Thalen-Rouw, 5 De Coninck- Danckaert, 6 De Putter-Diakakis, 7 Boone-Oppeneer, 8 De Regt-Luteijn, 9 de dames Walhout-v. d. Reest, 10 Schippers-v. d. Reest. Hoofdplaat Raadsvergadering Tijdens de behandeling van het agendapunt „Vooronderzoek aanleg aardgas" deelde de voorzitter mede, dat bur gemeester en wethouders de ZE- GAM gevraagd hebben of Hoofd plaat ook op het aardgasnet kan worden aangesloten. De Zegam deel de mede, dat de gemeente Hoofd plaat tenminste 190 deelnemers zal moeten hebben om aan te kunnen sluiten op het aardgasnet. De voorzitter vroeg zich af of dit aantal haalbaar zal zijn. Het ge meentebestuur is bezig een zo hoog mogelijk aantal aansluitingen te krijgen. Het raadslid L. F. Roets vroeg of de buurtschappen Slijkplaat en Num mer Een ook zullen worden aange sloten, waarop de voorzitter ant woordde dat de buurtschappen er buiten blij ven, is de voorzitter niet bekend. Voorts deelde de voorzitter mede, zeer erkentelijk te zijn, dat de Wo ningbouwvereniging de gemeente Hoofdplaat een woningaantal van 12 heeft toegewezen. De bedoeling is om in deze nieuw te bouwen wonin gen centrale verwarming aan te leg gen. St.-Jansteen Benoeming gemeentearbe!^„ Met ingang van 1 oktober 19b# gemeentearbeider (straatmaW dienst van de gemeente St rl. benoemd, de heer Jan rJE* St.-Jansteen. ""«Ier Benoeming leden Tot leden van de van 7"" missie van Advies Woonrubn.» 1947 voor de tijd van 1 oktotefS tot 1 oktober 1963 werden W A. S. Lockefeer, F. ioem Polspoll, G. Poppe en~w"ïfi> Tot plv. leden werden bénS. L. Martinet, C. F. BlommaST Rmgoot, C. L. Inghels en cTï.yjf (ADVERTENTIE) KLOOSTERXANDE Specin'iteit: Westerschelde schold Morgen, dinsdag 1 oktober' H„. weert: 10.06 en 23.00 uur; Tel zen: 9.38 en 22.34 uur- 9.13 en 22.05 uur; Weoieldïngr en 23.41 uur. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World City 20 uur Zeventien 18 TERNEUZEN Luxor 20 uur De tien geboden a.L OOSTBURG Ledel 20 uur Als de dauw hangt, komt er regen li1 HULST Bioscoopgebouw 20 uur Zorg dat je d'r uit komt 14 Jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Het geslacht Björndal 14 jaar GOES Grand 20 uur Een dokter vertelt 18 jaar BRESICENS Gemeentehuls 19.30 uur Raadsverg. ANTWERPEN Rex: 10, 12.10, 14.30, 16.50,19.10 en 2140 uur De onverbiddelijke 14 jaar Rubens: 14.30 en 19.30 uur Gone with the wind 14 jaar Ambassades: 12, 14.30, 16.50, 19.1de 21.30 uur Gekke opdracht 14 jaar Capltole: 12, 14, 16, 18, 20 en 22 Veertig geweren worden vermist 18 j. Savoy: 12, 14. 16. 18, 20 en 22 uur Het wonder der liefde 18 jaar Astrid: 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 li Stad op stelten 14 jaar Qnellin: 14, 16.30, 19 en 21,30 uur Zwartbaards geest, 14 jaar Astra: 12, 14, 16.80 en 21.30 uur Pancho villa 18 jaar ST.-NIKLAAS Eden: Stephanie 18 Jaar Renova: Bang, bang a.L Palace: Twee biljetten voor Mexto 18 jaar Select: De schuld van de pil 18 Jat GENT Scala: De dolle jaren van Laurel E Hardy a.L Agora: Bonnie en Clyde 18 jaar Normandië: Voor een handvol 4( 18 jaar MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World Press-pbob. City 20 uur Zeventien 18 jaar GOES Landbouwcentrum, Westslngel: W enl4—16 uur Spreekuur Voorlicht» centrum Huishouding en Getto 01100—6440). Prins van Oranje 14.30, 19 en 21.15 M Regina-modeshow Grand 20 uur Een dokter Vertelt 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur De tien geboden al OOSTBURG Lede! 20 uur Als de dauw hangt komt er VLISSINGEN Alhambra 20 uur Het geslacht Björndal 14 jaar KOEWACHT V. J. Thijs 14 uur ANTWERPEN Als onder „Vandaag". ST.-NIKLAAS Als onder „Vandaag". GENT Als onder „Vandaag". Ik? ZAL OOK' DE SCHR/K VAN DEZE STAD WOEDEN.' IE ZAL DE GLOR/E VAN B/LLV THE R/D NOG DOEN VEDELEEEN. GEEF ME UW VERTEOUWEN EN D/E NACHT SMEDEN LUCHV LORE EN UOSH BELLV PLANNEN N/ET VER VAN B/LLV THE R/OS WON/NtS. (Van een onzer versls ROOSENDAAL De se politie zoekt getuigen val van aanranding en moord, waarvan een 21-j uit Roosendaal vrijdag slachtoffer werd. In de Mgr. Hopmansstr; omstreeks half elf op 1 overmeesterd door een mi maal postuur van circa Het meisje werd op ruw kleding van het lichaam dens een gevecht werd jg prikkeldraadversperring hand verwond. Ook de m| dens de worsteling hebben opgelopen. Op het gegil van het me buurtbewoners gealarmee een achtervolging hebben de fiets verdween de man ster. Na de aanrandings; hij volgens de politie nog het meisje te wurgen. Zij enige tijd het bewustzijn behandeling in het ziekenj naar huis terugkeren. ADVERTENTIll vOÏ en de stof van hl bruidsjurk is natuur van Eindstraat 26 Bred; al 300 mode-seizi modieus ,®n daar was dan eindel| ïer..'eruS' In de '68/'69 zond^ ^/0nnetje voor zondagmiddagen bleken: pi de toto, de ve vertil" voetbal en Paul yertjes van weleer en he ruimenV6ld ?klppy de b S® voor„de fantastisch nJ Huckleberry f eerste m preser|tatieteal leï, Monitor-uur (fi Scherphuis), doet niet m\l w vervangen door Mariar meisje dat net ook op maal ®aarschijnlijk bestl taeb ?n Wler fysiek eJ Z™h1 eve" wennen wa5 ondagavond, na een tw< »mma>s' van het b de VPRn ^i Jan Hen! Ee q;™ dramatiekji ge Simenon, waarin ou< TOhmd ertolker Kees E| volop de man kon zijn dil naTrler met een welJ maar lamert;).es. gehaat maar zeer geliefd bij de - n het televisiepubliek

de Stem | 1968 | | pagina 2