..GEEF ZEEHAVENONTWIKKELING EN INDUSTRIALISATIE PRIORITEIT' Nota regionale industrialisatie geeft geen reden tot juichen ikwreMh TWC Schafïliausen „Toen kwam die groene auto - zo n gek model - langzaam aangereden" Uitzetting forellen in Veer se Meer blijkt uitstekend geslaagd In gesprek met H. Schuit Axel weer voor deel onder water Hoogwater navo nog ds ongeslagen MAANDAG Weinig begrip Geen souplesse Beroemd °m hun heetman 2 bij zwaar omveer JWEr-ffte vangen'waar- Infrastructuur Na 46 jaar verliet juffrouw Van Kesselen haar school Mogelijkheden Subsidie oever-verbinding Westerschelde Man overleden na ongeval Hotel „DE LINDE" T In de 2e klasse Vr,- nbedrijfsvoUeybai staat nfe» ülemavo na drie wedstrijd^ ids ongeslagen aan de lei mbulo B behaalde de eerst nten na een moeilijke op Motrres B. - Clemavo 1—3. Setstander. 1-15 12—15 8-15. Het Z e overwinning in succes^ mavo tegen een verdienstL end CVC, dat, na een set, toch de wet vanl moest ondergaan. lo B - Morres B 3—1 s-( 154 16-14 5-15 i5_1| gelijk opgaande strijd slaat' ■ulo B er toch verdiend in ning te behalen. - Belbank 3—1. Setstanden. '5- 1° 8-15 15-2. Verdiende ining van MLS tegen een n eerste wedstrijd, niet sle+t Belbank. zondag 29 september ert: 7.17 en 19.58 mu ien: 6.48 en 19.29 uur; ;en: 6.21 en 19.02 uur; 1 linge: 8.11 en 20.35 uur. Ig 30 september, tert: 8.30 en 21.23 mu ien: 8.04 en 20.56 uur; ;en: 7.37 en 20.29 uur; iinge: 9.16 en 22.03 uur. (ADVERTENTIE) e rentetarieven 01140-3456 Tel. 01150-3553 !HT eman 15 uur Schieting dorp 15 uur Schieting Kind 10-15 uur Duivententoon- en -verkoping (15 uur). TEEN Wip 13.30 uur Schieting ingsgebouw 19.30 uur Dauw lort 14 uur Kalkoenschieting RG 4 en 20 uur Angélique, de weg ersailles 18 jaar ir Als de dauw hangt, komt ei 8 jaar tanbeurs: Dansavond RG raert 14.30 uur Schieting 15 uur De zwarte tulp 14 jaat 21 uur Een dokter .vertelt 18 j. ipgebouw 14.30 en 18.45 uur operatie Bloody Mary Zorg dat je d'r uit kamt 14 J. GEN >ra 15 en 20 uur slacht Bjömdal 14 jaar RPE Cock 14.30 uur ng staande wip ORP s 15 uur Schieting •RPE aalse Ploeg": Gaaibolling iPEN der „Vandaag". AAS ier „Vandaag". ier „Vandaag". 'UT ier „Vandaag". BURG tl Stadhuis: World Press-photo uur Zeventien 18 jaar ZEN 20 uur geboden a.l. RG !0 uur ,o i dauw hangt, komt er regen 1 ngebouw 20 uur Et je d'r uit komt 14 jaar GEN bra 20 uur placht Bjömdal 14 jaar uur sr vertelt 18 jaar éfs itehuis 19.30 uur Raadsverg. (pen per „Vandaag". AAS Ier „Vandaag' |ler „Vandaag". -UT Ier „Vandaag". 'VERVOLG VAN PAGINA 1) Het ontvoeringsverhaal ging met veel verbeelding aangedikt - als een lopend vuurtje door de stad. Steeds meer mensen kwa men toen in de buurt van het po litiebureau poolshoogte nemen. De paniekerige toestand werd in de hand gewerkt doordat om streeks dezelfde tijd twee zigeu nergezinnen, met twee auto's en een caravan, voor het politiebu reau bivakkeerden. Zij waren eerder onder een rijks- politie-eseorte gearriveerd. „De be volking heeft kennelijk verband ge legd tussen de aanwezigheid van de zigeuners bij en in het politiebureau en de vermeende ontvoering", aldus korpschef Waas, „maar dit verband was er helemaal niet". Twee vrouwen van de zigeuners waren in Dorst op heterdaad door een boer betrapt, terwijl ze probeerden aan de achterkant een boerderij bin nen te dringen. Toen de boer in actie kwam, verdwenen de vrouwen in de op de weg staande auto's en een caravan, die daarop onmiddellijk wegreden. Even buiten Tilburg wer den de zigeuners door de rijkspolitie aangehouden en overgebracht naar het politiebureau van Oosterhout, vanwaar ze 's avonds na een verhoor, dat met luidruchtig geweeklaag en gejammer werd overspoeld, naar de grens zijn gebracht en uit het land zijn gezet. „Mede door hun aanwe zigheid, kwam er nogal wat volk op de been bij het bureau en is het ont voeringsverhaal van alle kanten aan gedikt", aldus korpschef Waas. Het elfjarig meisje houdt echter haar verhaal staande. „Ik kwam uit de Heidebron-school. Ik zit op de vierde klas. Onze school is om kwart over twaalf uit. Samen met een vriendinnetje, die ook alles heeft ge zien, liep ik van school naar huis. Een eindje voor ons uit liepen twee kleine kinderen, die ik niet kende. Ik denk dat ze vier of vijf jaar oud waren. Toen kwam die groene auto zo'n gek model langzaam aan gereden. Die auto had ik eerder al bij de school zien staan. Er zaten twee mannen in. Een zat er achter DE STEM VAN ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1968 MR. VAN A ARTSEN: teleurgesteld" DRS. VERBURG: „...geen hoerageroep" DRS. ROEMERS: weinig perspectief" KAMMERAAD: „..enige mogelijkheden" MR. HUBER: „...betrek Goes erbij!" (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG. De meningen die vooraanstaande Zeeu wen over de nieuwe nota van de ministers De Block en Rool- vink hebben, lopen uiteen van „teleurstellend" tot „het valt eigenlijk, nog mee". Het kernthema van alle reacties die wij van beleidsfiguren vroegen is steed9 opnieuw: „Waarom gaan de ministers uit van een werkgelegenheidsvraagstuk en niet van de harde noodzaak om tot economische groei te ko men door de zeehaveuontwikkeling en industrialisatie priori teit te geven?" De commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartscn, gaf op de nota van beide ministers de vol gende visie: „Het is natuurlijk pret tig te vernemen dat de ontwikke- lingskemen in Zeeland zijn gehand haafd, al zou ik het bijzonder hebben gewaardeerd als Goes als primaire kern zou zijn aangewezen. Maar ver der moet ik u zeggen dat ik teleur gesteld ben. Mijn bezwaar is dat ner gens uit de nota blijkt dat er een echt zeehaven- en industrialisatiebeleid wordt gevoerd. Alles wordt opgehan gen aan de werkgelegenheidspoll- tiek. Ik begrijp het volkomen dat bet noorden en Limburg zeer veel aan dacht krijgen. Het is gewoonweg een fabel als wordt gezegd dat Zeeland de andere streken in Nederland geen werkgelegenheid zou gunnen. Dat is het punt niet. Ik constateer dat er weinig begrip bestaat voor de mogelijkheden die hier van nature in Zeeland zijn ge geven. Het vliegwiel staat al een hele tijd stil. De ondertoon in de nota, dat het Zeeland goed gaat, is verkeerd. De mogelijkheden worden dat blijkt mij steeds weer onderschat. Stimulansen voor onze nationale eco nomie komen van de zeehavenont wikkeling. Ik heb er geen enkele moeite mee te zeggen dat Rotterdam Zij kregen meer aandacht, dan ze verwacht hadden. Een zigeunerfamilie, werd bij de Oosterhoutse „ont voering" betrokken door de wilde geruchten. Om and ere redenen werd ze even later over de grens gezet. de grote motor is geweest voor heel Nederland. Dat kan de Westerschelde ook worden. Dat staat trouwens in de bekende nota's over de ruimte lijke ordening en over de zeehavens. Mijn indruk is voorts dat in de jongste nota de werkgelegenheidssi tuatie in Zeeland rooskleurig wordt afgeschilderd. Natuurlijk geven de deltawerken en andere grote wer ken, zoals aan de kanalen, vele han den werk. Maar het werk aan het kanaal Gent-Terneuzen loopt af en de werkzaamheden aan de Schelde- Rijnverbinding eindigen in 1974. Dat duurt inderdaad nog enkele jaren. Maar in feite moeten we nu al druk bezig zijn met het scheppen van werkgelegenheid voor degenen die over enkele jaren, bij het beëindigen van dit soort werkzaamheden, af vloeien. Er is sprake van een zekere versluiering in het beeld, dat de werkgelegenheidssituatie te zien geeft. In de nota wordt gesproken over „industrieterreinen op Walcheren". Dat is wat vaag. Behoort daartoe ook het Middelburgse industrieterrein? Ik hoop dat dat inderdaad de bedoe ling is. Voor Terneuzen geldt in we zen hetzelfde. Waarom de faciliteiten niet uitgebreid tot de gehele Kanaal zone?" Drs. M. C. Verburg, directeur van het ETI voor Zeeland, vindt de nota geen Zeeuws hoerageroep waard. Hoewel hij het zeer goed mogelijk acht dat er bij de nadere uitwer king van de gedachten in de nota nog mogelijkheden worden geschapen, biedt het stuk zoals het er nu ligt, niet het maximum aan souplesse dat hij graag aangekondigd zou hebben gezien. „Waarom Is Goes niet als primaire kern aangewezen?", zo luidt één van zijn concrete vragen. „Wij kunnen Goes beschouwen als de kampioen in de eerste divisie, die rijp is voor pro motie". Waar de nota spreekt over het „industriegebied op Walcheren", vindt drs. Verburg de nota wat cryp tisch. Wordt hier bedoeld dat Viis- singen-Oost en het Middelburgse in dustrieterrein als één geheel worden gezien? De nota geeft, naar de mening van drs. Verburg, een wat te starre conti nuïteitsopvatting weer. De zeehavens komen verspreid in de nota voor, of worden zodanig vermeld dat er een bepaalde tegenspraak ontstaat. Drs. Verburg vindt het niet geluk kig dat de nota de stimulansen voor economische ontwikkeling koppelt aan een geboortenoverschot en niet aan de ontwikkelingsmogelijkheden 1n een regio. (ADVERTENTIE) B8r^~~ï_-lg8BI spreekwoordelijke Iter betrouwbaarheid, IH~ JgSI grote precisie en tijdloze élégance. atelier IUNBAAN 92 OOSTZEED1JK155-157 BOTTERDAM Avrr a" 0nze corresponclent> il,aSavoml is bij een breuk Int tCCj waarbil een wolk- binnen V00r de tweede ke" 7we n maand een "root aan- staaji in u n °?der water k«m«" te te Axè" Buitenwe« en Oudenweg iaauili"? bleken de riolen in deze Morneï Speetten niet in staat de ZE7n i aiin ?ank kwamen te Kaan en de beneden het wegdek ge- waren dSf Het aaSus in die °P 28 Waren ,et, water stonden. Nu celen 50 tot (50 in deze Per" en gemind D?°r de brand' rert hll. gemeentewerken werd di- wegpoSnenZodt w,ateroveriast door daan te maken E mofell->k on'ge- gaande keer k nu nnk 06 V°°r" aaa e.d ontetTner *°h,de het stuur en de ander, die een don kere bril droeg, stapte uit en greep ineens de twee kinderen vast, trok ze een zwarte doek over het gezicht en zette ze in de auto. Ik begon heel hard te gillen, omdat ik ineens mijn zusje niet meer zag. Ik dacht: mis schien hebben ze haar wel meegeno men. Toen ik gilde reed de wagen hard weg, met de kinderen erin, in de richting van de Lindeboom. Ik ben hard naar huis gehold om te ver tellen wat ik had gezien, maar ge lukkig was mijn zusje al thuis". „Wij wisten ook niet wat we met haar verhaal aan moesten, maar het kind was zo overstuur, dat we er niet aan twijfelden of er was iets ernstigs gebeurd. Daarom zijn we direct naar de politie gegaan", vertelden haar ouders. „Wat moesten we anders doen?" Inderdaad, wat moesten ze anders doen! Maar intussen heeft Oosterhout en speciaal de omgeving van het po litiebureau een spannende middag beleefd dank zij een ongebreidelde fantasie, waarvan de meest afgrijse lijke verhalen op straat duidelijk ge tuigden. Gelukkig acht dra. Verburg de plannen van de minister om tot een juistere dieptepeiling van de regio nale economieën te komen, die nu hoofdzakelijk gebaseerd is op bevol- kings- en werkgelegenheidscijfers. Drs. D. Roemers, burgemeester van Vlissingen: „Hoewel ik de nota nog niet gelezen heb en ik op krante verslagen moet afgaan, wil ik wel zeggen dat het mij opvalt dat de aan dacht van de ministers vooral gericht is op gebieden met een grote struc turele werkloosheid en dat zij het werk naar de mensen willen bren gen. Op zichzelf is dat natuurlijk be grijpelijk, maar voor Zeeland is dat niet zo'n gunstig perspectief, omdat hier geen grote werkloosheid heerst. Ik vind het uitgangspunt van de mi nisters in zoverre ongelukkig, omdat Zeeland potentieel wel sterke groei mogelijkheden heeft, maar alleen als hier bevolking naar toe gehaald wordt. Voor die kant van het pro bleem heeft de minister blijkbaar weinig oog. Ik vind ook zijn mede deling dat in Zeeland alles zo gun stig is wel in zoverre juist, dat er geen werkloosheid heerst, maar gro te groeimogelijkheden zijn er de laat ste jaren toch niet geweest, na de tot standkoming van Hoechst in Vlissin gen. Dat vind ik toch wel een beetje zorgwekkend. Wil deze industrialisa tie echt aanslaan, dan is groei nodig en daarvoor vind ik voorzover uit de kranteverslagen blijkt, bij de mi nister eigenlijk maar weinig begrip. Teleurstellend vind ik het dat minis ter De Block wat het aardgas betreft vasthoudt aan het nieuwheidsbegin sel. Voor ons is dit een belangrijk punt, zoals u weet. Samenvattend kan ik zeggen: Voor Zeeland biedt de nota weinig perspectief". De heer C. A. Kammeraad, voorzit ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor MiddenZeeland: „Onze verwachtingen waren niet hoog gespannen, maar ik dacht dat er voor Zeeland toch wel enkele goede punten in de nota zaten, in verband met de verruiming van de mogelijk heden voor de infrastructuur. Veel dingen zijn trouwens nog onzeker. Misschien dat er bij de behandeling van deze nota in de kamer nog wat meer uit de bus komt. U weet: in Zeeland is nog altijd grote belang stelling en zijn we nog altijd verba zend nieuwsgierig naar wat er op het gebied van vestigingen gaat gebeu ren. In de nota blijkt daarvan niet veel, maar dat neemt niet weg dat voorzieningen op het gebied van de infrastructuur, aanleg van wegen e.d. toch ook van groot belang zijn. Dat Goes niet als primaire ontwikkelings kern is aangewezen stelt mij niet te leur. Ik had niet verwacht dat dit zou gebeuren. Wel ben ik blij dat er nog een kans schijnt te bestaan dat het groot-in dustriegebied van Middelburg tot de primaire kern Vlissingen-Oost wordt gerekend. Jammer genoeg Is de nota onduidelijk op dit punt, maar mis schien komt dat bij de behandeling van de nota nog uit de verf. Zo kan ik zeggen: mijn verwachtingen wa ren niet hoog gespannen, maar nu zie ik toch wel degelijk perspectief". Het gemeenteoestuur van Middel burg wenste zich nog van commen taar te onthouden, omdat men nog geen kennis had kunnen nemen van de nota zelf. Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes karakteriseerde de situatie aldus: „Je kunt aan de ene kant zeggen dat een kinderhand gauw gevuld is, als je verneemt dat Goes secundair* ontwikkelingskem blijft maar aan de andere kant moet ik zeggen dat ik mij wat teleurge steld voel, omdat wij steeds vaker merken dat de ontwikkelingen in de Sloehaven hun neerslag hebben op Goes. In de komende vier jaar zul len wij steeds meer op de Sloehaven georiënteerd raken niet alleen qua toeleveringsbedrijven, maar ook qua werknemersbestand. Daarom vraag je je af: hadden wij nu niet meteen bij de primaire kern gerekend kun nen worden? Als de ministers met hun opmerking over een „industrie terrein Walcheren" bedoelen Vlissin gen en Middelburg, dan is dat voor mij een vreemde zaak. Het is een planologische realiteit, dat de indu strialisatie zich afspeelt in de drie hoek Vlissingen-Middelburg-Goes. Dan zeg ik ook: wees royaal en be trek Goes erbij, te meer omdat de haven- en industrieontwikkeling zich vooral op Zuid-Beveland ontplooit, zoals b.v. al blijkt uit het streekplan Midden-Zeeland. Daarom was ik wat bedroefd dat de bestaande situatie wordt gehandhaafd, terwijl wij toch terdege een ontwikkeling zien die een wijziging van de standpunten zou kunnen doen vermoeden". (Van onze hengelsportmedewerker) VEERE Volgens ramingen van de visserij-biologen zijn tot nog toe bijna 30.000 van de ruim 42.000 forel len, die dit voorjaar op het Veerse Meer werden uitgezet, door henge laars terug gevangen. Na verreke ning van een paar duizend forellen, die via de sluizen naar open zee zijn ontsnapt of in de fuiken van beroeps vissers gesneuveld zijn, resteren dus nog ongeveer 10.000 forellen op dit prachtige delta-water. De bevissing van deze gespierde krachtpatsers, die al een gewicht boven de kilo hebben, belooft een prachtig stuk hengelsport te worden. Al bij al blijkt de proef met de uitzetting van re genboog-forel op het Veerse Meer boven verwachting geslaagd. De sterfte bij de uitzetting, een gevolg van verkeerd transport, is tot 1000 of 1200 stuks beperkt gebleven. De afgelopen weken zijn al forel len gevangen tussen de 45 en 50 cen timeter. Deze prachtige roofvissen, die dankzij het voedselrijke Veerse Meer zo snel gegroeid zijn, wegen al meer dan een kilo. Alleen de beste hengelaars met hun warpmolen goed op de slip, zijn in staat deze felle vechters te drillen en in het leefnet te brengen. De duizenden palingvis- sers, die de komende zomer 1969 dus rustig op hun „beetjes" wachten, ko men dus voor grote verrassingen te staan. De kans is groot, dat de licht vissende hengelaar, die op paling mikt, zo'n kanjer van een regenboog forel aan zijn dunne nylon-lijn krijgt. Minstens de helft van alle fo rel, die nu al wordt aangeslagen blijkt op deze wijze verspeeld te worden. In overleg met de Afdeling Sport en Beroepsbinnenvisserij heeft de Organisatie Verbetering Binnen Vis serij de afgelopen weken 'n inschrij ving op experimentele uitzetting van (Van onze correspondent) KOUDEKERKE Tijdens een druk bezochte bijeenkomst te Kou- dekerke heeft mejuffrouw W. J. van Kesselen afscheid genomen van de openbare lagere school in Koudeker- ke, waaraan zij 46 jaar als leerkracht was verbonden. In zijn toespraak wees burgemeester H. Koevoets op de vele verdiensten van de scheidende onderwijzeres. Namens het gemeen tebestuur bood hij mejuffrouw Van Kesselen een serie platen met wer ken van Beethoven aan. Namens de rijkskweekschool en de federatie van het volksonderwijs voerde de heer M. A. Hage, directeur van de rijks kweekschool te Middelburg, het woord. Ook de heer Hage roemde de kwaliteiten van mejuffrouw Van Kes selen, die boven alles heel veel hield van haar werk en het beste gaf dat zij kon geven voor haar kinderen. 's Avonds was er een afscheids avond voor de oud-leerlingen, waar de weemoed van het afscheid spoedig plaats maakte voor echte feestvreug de. In bewogen bewoordingen dankte mejuffrouw Van Kesselen allen die meehielpen deze dag te doen slagen. forel tegen halve prijs; dus met fik se subsidie geopend. Tot nog toe heb ben al een 25-tal verenigingen en be- heerseenheden een verzoek inge diend. Ook het gehele Brielse Maas complex zal waarschijnlijk met forel bevolkt worden. Er worden ook proe ven genomen met diverse kreken (met ietwat brak water) in Zeeland, die tot nog toe alleen aal en wat plat vis beschikbaar stelden. De uitzetting van forellen belooft ve le nieuwe hengelsportmogelijkheden voor de sportvissers, al zijn beslist niet alle wateren geschikt voor deze vis, die gevoelig is voor te hoge wa tertemperaturen in de fcomer en te lage water-temperaturen in de win ter. Geen wonder dus, dat de experi menterende biologen met de nodige spanning het verloop van de komen de winter afwachten, die statistisch bekeken, wel eens een streng win tertje zou kunnen worden. Het komende voorjaar worden op nieuw ruim 40.000 forellen op het Veerse Meer uitgezet. De proef zal enkele jaren worden voortgezet. On getwijfeld zal er 'n ander vergun ningenstelsel komen en wellicht komt OT ook 6011 vangstbeperking. De delta-federatie heeft de zaak nog volop in onderzoek. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedeputeerde Staten stellen Provinciale Staten voor om de stichting Vaste Oeververbinding Westerschelde voor dit jaar een subsidie van 5.000 gul den te verlenen. G.S. merken in een desbetref fend schrijven op, dat het zwaar tepunt van de werkzaamheden van de stichting in het lopende jaar ligt in het opstellen van publiceren van een rapport over de economische as pecten van de vaste oeververbin ding. (Van onze correspondent) RAAMSDONKSVEER In het Theresiaziekenhuis te Raamsdonks- veer is tengevolge van een auto-on geval overleden de heer J. C. Bouw man uit Vlissingen. De heer Bouwman raakte onder Made met zijn wagen in een slip en werd daarbij zodanig verwond, dat overbrenging naar een ziekenhuis was geboden. Zijn medepassagier, een Canadees uit Ontario, werd ge wond. (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Speeis'iteit: Westerschelde schotel. „IK ben van mening dat er in judo een groot spelelement zit en dat kwam er in de voorafgaande jaren, toen wij de strijd om het teamkam pioenschap van Zeeuwsch-Vlaande- ren nog op één avond afwerkten, niet helemaal uit. Daarom heb ik deze zomer eerst eens een experi menteel wedstrijdschema samenge steld. Ik heb het gecompleteerd met een reglement en aan onze trai ner de heer G. de Moor voorgelegd. Hij vond het een bijzonder goed idee en dit seizoen zijn We direct met het nieuwe systeem begonnen", aldus de heer H. Schuit, leider van de Zeeuwsch-Vlaamse judocompetitie om het teamkampioenschap. „ER zijn nu reeds verschillende wed strijden gespeeld en tot nu toe loopt alles voorspoedig. Er wordt nu een hele competitie afgewerkt zodat ie der van de zes deelnemende teams (Hulst, Axel, Kloosterzande, Ossenis- se, Terneuzen en Oostburg) in de herfst en wintermaanden tien wed strijden moeten spelen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat ook Hoek aan deze competitie mee zou doen. Maar er bleek daar niet genoeg be langstelling te zijn", zegt de heer H. Schuit, zelf in het bezit van de zwarte band (eerste dan) en in het team van Terneuzen opgesteld als half zwaargewicht. „DE winnaar van deze competitie mag zich kampioen van Zeeuwsch-Vlaan- deren noemen. En dit keer zal die nieuwe titelhouder dan ook zeker de sterkste ploeg zijn. Daar was men in voorafgaande jaren niet altijd zo zeker van, omdat een sterke ploeg in een ééndaags toernooi, dat volgens het knock out-systeem wordt afge werkt, door een klein foutje kan worden uitgeschakeld zodat minder sterke formaties de kans krijgen zich hoger te klasseren." TERNEUZEN verdedigt in het toernooi de titel. Het is nu echter al gebleken dat de Terneuzense club zijn kam pioenschap niet gemakkelijk zal kun nen promoveren. De heer Schuit: „Er wordt in de competitiewedstrij den fel gevochten. Vooral het team van Ossenisse staat bekend om zijn grote inzet. De judoka's uit Ossenisse hebben bij hun thuiswedstrijden ook steun van hun supporters, die altijd in groten getale aanwezig zijn. Het goede judopeil staat nu in Zeèuwsch- Vlaanderen op een behoorlijk ni- veau. Sinds de komst van de heer De Moor zijn wij snel vooruit ge gaan. Alleen in Terneuzen zijn er nu reeds negen zwarte banden." HET aantal judoka's in Zeeuwsch- Vlaanderen neemt nog steeds toe. Ook in Zaamslag bestaan er momen teel plannen voor de oprichting van een judoclub die dat volgend jaar eventueel aan de competitie zou kun nen deelnemen. „Er schijnen bij de oprichting van de Zaamslagse club nogal wat moeilijkheden te zijn", zegt de heer Schuit, „maar wanneer de nieuwe vereniging inderdaad een feit wordt dan ben ik er zeker van dat er ook een team uit Zaamslag in competitie zal komen. De judoka's die nu deelnemen zijn allemaal erg enthousiast over het nieuwe systeem. Het ziet er dan ook wel naar uit dat we op de ingeslagen weg voort zullen gaan."

de Stem | 1968 | | pagina 3