BERLIJN Slag om „de waarheid" BOLS W.-Duitsland heeft dringend buitenlandse arbeiders nodig als Herman vanavond komt., pas dan goed op je Noilly Prat! D.D.R.-FLUISTERCAMPAGNE„LEVE DUBCEK" PAMFLETTEN BEELD VERGRIJZING PLANNING Bols-genoten kijken graag verder dan Z.O. Genever Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248.-0798.- Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. Hoedekenskerke wijzigt havenverordening Demonstratie winter- voorploegen op kleigrond in Breskens VERDWENEN VEEL SNELLER Nutsspaarbank Het rijksdaggebouw was, zelfs toen het nog een puinhoop was, al een doorn in het oog van de communisten. Per traditie is het gebouw het decor stuk voor allerlei betogingen, ook ten gunste van de Duitse hereniging. (Van een onzer redacteuren) BERLIJN. Nog altijd staan twee Russische soldaten op wacht bij het Sovjet-oorlogsmonument vlak vóór de Bran- denburgerpoort, op Westduits grondgebied. Nog altijd liggen er bloemen bij de kruisen, waar Oostduitse vluchtelingen door liun eigen kameraad-volkspolitie doodgeschoten werden. Nog altijd praat de Westberlijner over Berlijn als de hoofdstad van Duitsland. En nog altijd leest men in Oost-Berlijn, dat Berlijn de hoofdstad van de Duitse Democratische Republiek de D.D.R. is. Maar ook de muur is er nog altijd in sep tember 1968. Ruim 50 km. dwars door Berlijn: 2.2 miljoen mensen west en 1.1 miljoen oost van dit afschuwelijk lit teken tussen twee uiteenlopende werelden. Want meer dan ooit is Berlijn de barometer tussen oost en west. Het kan, dooien, het kan vriezen. „Een aanval op Berlijn is altijd nog een begin van de derde wereldoorlog". En aan deze weerzinwekkende ge dachte dankt de Westberlijner zijn behoud, zijn welvaart, zijn levenslust. In restaurant Moskou aan de „Karl Marx-Allee", ir Oost-Berlijn speelt 's middags om 5 uur al een dans- bandje. Een paar moderne jongeren één meisje en vier jongens. Ze komen zo van de hogere muziek school, spelen stuk "oor stuk drie, vier instrumenten byna volmaakt, brengen moderne muziek: Tsja- Tsja-Tsja, Romeo en Julia, „Nim mer geht die Sonne auf" en nog zo'n aantal bekende melodieën. Men danst. Maar daarmee is dan ook alles gezegd. Een lach kan er nauwelijks af, de overigens bijzon der charmante serveersters bedie nen de buitenlanders met een nors gezicht en schijnen ongevoelig voor een complimentje, een grapje. Bene den eet men voor redelijke prijzen voortreffelijk. Maar buiten, op de Karl Marx-Al lee, kan men een kanonskogel, een raket, afschieten zonder iemand te raken. Pn dat om 56 uur, wanneer in Nederland op alle wegen de ver- keerspaniek losgebarsten is. Een Afrikaanse student maakt een fo to van een staatswarenhuis, „ge bouwd ter ere van een onderofficier die door misdadig fascistisch vuur hij de muur om het leven kwam". Even verder, op de „Alexander Platz" zwoegen de wegenbouwers «an een complex van kruisingen, tunnels, voetgangers-oversteken „in socialistische eensgezindheid", zoals een gigantisch propagandabord pro beert te vertellen. De straten in Oost-Berlijn zijn op dit uur bijna verlaten. „Men kijkt dan naar de Westberlijnse televisie", zei men ons in West-Berlijn. „Nieuws berichten uit West-Berlijn, uit West- Duitsland, uit het westen". De Oostberlijner kijkt wel goed uit hierop antwoord te geven. Maar na wat men heen-en-weergepraat blijkt ni] wonderlijk veel te weten van wat zich in het westen afspeelt. Hij dat op deze da8 in de ■Jriednchstrasse" pamfletten uitge- witi nljn ™et "k®ve Dubcek". Dooi re. Uoor jongeren, vooral door jon- jjeren. In de „Friedrichstrasse" is er - tegen middernacht, echter niets «wvll te bekennen. Het grauwe straatlicht verhult wat animeermeis- wL e ulj 'n Paar nachtclubs de westerse bezoeker voor een drankje naar binnen vragen. Precies als overal, in welke stad ter wereld ook. Men kent Holland? „Jawohl: Tulpen aus Amsterdam". Meer niet. Als je vertelt van de zee, van de rust, van de demonstrerende jonge ren, van je sterke sympathie voor Tsjechoslowakije, van je ervaringen ln 1940-1945, van je vrijheid in doen en laten, heffen ze alleen maar hun glas en stamelen: Prosit op Holland" Veel later in de nacht zegt een Oostberlijner tenslotte: „Voor mijn part was ik straatarm, als ik maar vrij was". Hij staat op en loopt weg. Het onbekende: de socialistische welvaartsstaat tegemoet. Met nog 1,1 miljoen Oostberlijners, waarvan er velen zich diep schamen, dat op. nieuw Duitsers het Tsjechoslowaakse volk in de nacht overvallen hebben. „Als een dief in de nacht", mompelt een jonge vrouw, van wie je in het begin van het gesprek niet weet of ze voor of tegen is. Als inwoner van een vrij westers land, binnen enkele uren overgezet van je eigen veilige woning naar deze ongekende D.D.R.- sfeer, past het je dan alleen maar te luisteren en te zwijgen. In de verte, aan de Westberlijnse Kant, springt de lichtkrant nerveus over de berichten uit Amerika, Tsje choslowakije, West-Duitsland. En Oost-Berlijn antwoordt met dezelfde lichtletters: Ulbricht dit en Ulbricht dat. En toch: 's middags in het be faamde Oostberlijnse Treptow-park, langs de Puschkin-allee, standen we voor de gigantische gietijzeren Rus sische soldaat, die een kind op z'n arm draagt. In een groot erepark leest men waarom de Russen in 1941-1945 gestreden hebben. Teksten van Stalin staan gebeiteld in grote fresco's van volkskunst. „Tegen de misdadige fascisten, tegen de Hitier- benden, Een paar rode anjers liggen bij het ontroerende beeld van een treurende Russische moeder zoveel miljoen slachtoffers, waarom evenzovele moeders, vrouwen, ver loofden treuren. „Wij Duitsers vergeten zo dikwijls, dat alles wat er nu is, uit onze eigen schuld ontstaan is", zegt een West berlijnse woordvoerder. „Wij zijn ge woon afhankelijk van wat de vier overwinnaars beslissen. Als zij over eenkomen, dat er twee Duitslanden blijven dan kunnen wij er verder niets aan doen. Onze toekomst hangt volledig af van. de verhouding oost-west. Maar Rusland kan, zoals het er nu uitziet, de hereniging gewoon niet toestaan. Om militair-strategische redenen (ADVERTENTIE) MaarSsilvlnvennollth-zègtMj. «pletten.WantX» h'vP£at is moet le wel Is ie fles tweemaal» ee? eer geproefd lieeft, LUyHUkömttcVucr11'"'leeff'Haal er n°e één' NOILLY PRAT. VERMOUTH VAN GROTE KLASSE. Tilburg - Importeur Dana Verbunt 4 Co. N.V. Gedenkteken in West-Berlijn, dat de eenheid wil symboliseren. Het kunstwerk is van Arnold Schatz. niet, want dan moet het zijn grenzen 100 km oostelijk terugtrekken, met 20-22 Russische divisies, die nu in de D.D.R. liggen. Om economische redenen niet, omdat de industrie van Oost-Duitslaed in Oost-Europa na Rusland de grootste is. Er zijn zovele problemen in Berlijn In West-Barlijn^zijn ruim 20 procent inwoners 65 jaar of ouder. Men komt er 23.000 jonge arbeidskrachten te kort. In Oost-Berlijn ligt het vergrij zingspercentage iets lager, maar toch ook veel te hoog voor een be hoorlijk opgebouwd maatschappelijk leven. Er is in Oost-Berlijn een groot tekort aan artsen. Westberlijnse dok ters komen daarom te hulp. Oost' berlijnse werknemers maken textiel van de grondstoffen, die een West berlijnse fabriek stuurt. En het Westberlijnse gemeentebestuur van Wilmersdarf maakt maandelijks de salarissen over naar Oost-Berlijn voor de arbeiders, die het kerkhof achter de muur eigendom van Wilmers- dorf onderhouden. Men fluistert, dat Oost-Duitsland per dag een miljoen mark aan deze hele gespleten situatie verdient. Laat de helft ervan gelogen zijn, dam is dat nog altijd 500.000 mark per dag, ofwel ruim 180 miljoen mark per jaar. Afgezien dan nog van de „De- licaf'-winkels in Oost-Berlijn, waar men de beste westerse artikelen kan kopen. Uiteraard tegen goede, harde valuta. Daarnaast leeft ook West-Berlijn op de explosieve basis van deze ge spletenheid. Want de pomp, die het bruisende leven met stromen tegelijk impompt langs en rond de Kurfüt- stendamm schijnt niet te kunnen op drogen. Dit alles zal echter nooit kunnen verbergen, dat een ruim 50 km lange gruwelijke muur oost en west blijft verknippen. En dat bijna 300 Oost duitse wachttorens en 3000 Oostber lijnse grensbewakers dag en nacht het „kapitalistisch-imperialistisehe" West-Berlijn bespieden. Vooral de ka pitalistische westerse toerist, die bij Checkpoint Charley zijn zakken bin nenste buiten moet keren en die in leder geval vijf Westduitse mark of wel 20 Oostmarken belasting mag be talen, om de wonderen van de socia listische verzorgings- en welvaarts staat persoonlijk te aanschouwen. Intussen blijven beide Berlijnen van de toekomstige hereniging dromen. Op voorschot lopen wegen-planning en huizenbouw bijna parallel. De muur hoeft alleen maar afgebroken te worden en de automobilist kan gewoon oostwaarts rijden naar het Brecht-theater, het raadhuis, de ope- ra. En westelijk naar het Europa-cen trum, het congresgebouw, het Schil' ler-theater, paleis Charlottenburg, enz. Als tenminste ooit Berlijn hangt van internationale po litieke vragen aan elkaar. Niemand kan er een duidelijk antwoord op ge ven. Ondanks de Ulbrichts, de Sehützen, de lichtkranten, de nieuwsdiensten over en weer en de politieke spelde- prikkem, waarmee men eikaars leven dagelijks dwars zit. De gespletenheid van een dolge draaide wereld, de felle barometer tussen oost en west heet nog altijd „Berlijn". Nu na Tsjechoslowakije meer dan ooit. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) want naast die moutzachte graangenever is er nog zoveel ander interessants van Bols! Bois Sloe Gin, het pittig-droge mannen-aperitief. Bols Apricot Brandy, de klassieke "after-dinner". En nog 48 andere Internationaal bevriende Bols-mogelijkheden. Drink ze puur - of drink ze long - maar drink Bols. Eiken dag een glaasje Wereldwijd - in 129 landen V-8-7 Bil aankoop van een Pfaff zigzag-machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER BERGEN OP ZOOM: TERNEUZEN Kortemeestraat 17 Nieuwe Diepstraat 23 tel. 01640-5878 tel. 01150-2294 Verder verkrijgbaar bij A. C. BAST1AANSE Papegaaistraat 4, Goes H. A. DE BREUCK G. HEMELAAR G. HEMELAAR tel. 01100-7476 B. F. v. Waesberghestr. 16 Hulst tel. 01140-2215 Nieuwendijk 29, Vlissingen tel. 01184-3729 Langeviele, Middelburg tel. 01180-5241 (Van onze correspondent) HOEDEKENSKERKE De raad van de gemeente Hoedekenskerke heeft besloten de havengeldverurde- ning te wijzigen. Deze verordening, ingesteld op de aanvoer van kleine hoeveelheden materialen, kan niet concurreren als grote hoeveelheden worden ontscheept. Zo zal de fa. E. Blok, aannemer van de nieuwe rijks weg 58, een grote hoeveelheid we genbouwmateriaal aanvoeren, in eer ste instantie al tot ongeveer 270.000 ton. Daarbij is het niet onwaarschijn lijk, dat hierop nog meer van derge lijk materiaal zal volgen. Met het oog hierop werd de verordening aan gepast, waardoor burgemeester en wethouders meer mogelijkheden wor den geboden. Voorts werd besloten een krediet van totaal f 4400 beschikbaar te stel len voor de aanleg van een beplan ting voor de bejaarden woningen in Hoedekenskerke. De Grontmij n.v. heeft hiervoor een ontwerp gemaakt. In verband met het begrotingste kort voor 1968, groot ca. f 20.500 werd besloten de ministers van bin nenlandse zaken en financiën te vra gen een aanvullende uitkering uit het Gemeentefonds te verlenen. De voor zitter wees daarbij op de verbonden moeilijkheden bij de verkrijging van goedkeuring op het doen van nieuwe uitgaven. De heer P. Bolier werd meegedeeld, dat aan het uurwerk en de luidklok te Hoedekenskerke aandacht wordt besteed, terwijl de heer P. L. Pee- ters werd gevraagd zich nader te be zinnen over de vaststelling van de kermisdagen te Kwadendamme in verband met de Heinkenszandse ker mis (Van onze correspondent) BRESKENS Op het bedrijf van de heer J. J. Verhage - Barendse te Breskens wordt dinsdag 1 oktober a.s. de landelijke demonstratie win- tervooirploegen op kleigrond gehou den. Aanvang 's middags te 12 uur. Deze demonstratie wordt georga niseerd door de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst, het Rijkslandhouw- cansulentschap voor Landbouwwerk tuigen, het Instituut voor Landbouw techniek en Rationalisatie, het Land bouwschap en de Stichting Land bouwkundig Onderzoek in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het programma is als volgt: Om 12 uur opening door de heer A. de Feijter, voorzitter Stichting Landbouwkundig Onderzoek in Zeeuwsch-Vlaanderen. Om 12.15 uur is er een demonstratie ploegen op bewerkt stoppelland. Vervolgens wordt te 14.30 uur een demonstratie ploegen gehouden in klavergroenbe mesting. Hierna zal door de heer U. D. Kalverkamp, medewerker van het Konsulentschap voor Landbouw werktuigen te Wageningen, een na beschouwing worden gegeven. De sluiting van deze dag zal om streeks 16.20 uur worden verricht door ir. L. Th. J. M. de Wit, Rijks- landbouwconsulent voor Zeeuwsch- Vlaanderen te Axel. Opzet en uitvoering van de de monstratie: Een demonstratie wordt gehouden op vooraf bewerkt stoppelland en in kfevergroembemesting. De voor vrucht van het bewerkte stoppelland is zo-mergerst en zomertarwe; van de klavergroenbem-esting is dit win tertarwe. Het bewerkte stoppelland wordt 25 cm diep en de klaver groenbemesting 20 cm diep ge ploegd. De grondsoort bestaat uit zware klei met 40 - 45 procent af- slibbare delen. KEULEN (DK) „Het is dringend noodzakelijk om weer buiten landse arbeidskrachten aan te trekken", aldus verklaart het Duitse instituut voor industrie in haar laatste informatie-bulletin. Het voegt hier aan toe: „De officiële politieke koers van de bondsrepubliek inzake de arbeidsmarkt, moet overschakelen op gastarbeiders in plaats van al haar inspanningen te concentreren op werkgelegenheid voor alle Duitse werklozen." Deze nogal meedogenloze formule ring toont heel duidelijk hoe de din gen er in de bondsrepubliek na de recessie van de afgelopen jaren voor staan. Werkelozen komen over het al gemeen voornamelijk bij de oudere generatie voor. Deze heeft er vaak moeite mee om over te schakelen op een nieuw en vaak vreemd werkter rein. Bovendien zijn de „veteranen" lang niet meer zo sterk en zo snel als hun jongere concurrenten uit het buitenland. In het binnenland is de jonge ge neratie nogal zwak vertegenwoor digd: de sterke terugslag in de ge boorten tijdens en na de oorlogsjaren wordt nu onder de 20- tot 28-jarigen zeer tastbaar. Ook gaat een groot ge deelte van de 15- tot 20-jarigen voor de arbeidsmarkt verloren, aangezien steeds meer jonge mensen in de bondsrepubliek een steeds langere schoolopleiding volgen en bovendien vak- of hogescholen bezoeken alvo rens op de arbeidsmarkt te duiken. Een derde oorzaak van gebrek aan jonge arbeidskrachten zijn de vroege huwelijken: jeugdige moeders blij ven minstens enkele maanden, zoal niet jaren thuis bij de kinderen. Het aantal vrouwelijke werknemers is veel sterker teruggelopen dan het aantal mannelijke. Bovendien melden mannen zich meestal onmiddelijk na dat zij werkeloos worden bij het ar beidsbureau. Vrouwen zijn echter voor 't meren deel van de arbeidsmarkt verdwenen. Waar ze gebleven zijn? Het ant woord ligt noga] voor de hand: thuis. Vaak hebben zij, toen de conjunctuur begon te verflauwen, hun baantjes opgegeven en zijn aldus dreigend ontslag een stapje voor gebleven, een gedragspatroon, dat bij vrouwen her haaldelijk valt waar te nemen. Ook weet men, dat vrouwen nadien nau welijks meer bereid zijn om weer een volle baan op zich te nemen. De vrouwelijke reserve waarop de ar beidsmarkt is aangewezen en die maar al te vaak als eerste naar huis wordt gestuurd valt dus bij stijgende conjunctuur veel minder gemakkelijk weer op de been te krijgen dan men wel zou willen. In het totaal is het aantal werkne mers ten opzichte van de hele bevol king van West-Duitsland in de afge lopen tien jaren gestadig teruggelo pen: van 1959 tot 1965 bedroeg deze langzame terugslag 1.7 procent (van 48 tot 46.3 pet.). Na die tijd voltrekt zich de terugslag veel sneller: het huidige cijfer bedraagt 44.7 procent. Anders gezegd: het aantal burgers, dat „gefinancierd" moet worden zon der zelf geld te verdienen neemt gestadig toe. Hand in hand hiermee gaat de verschuiving binnen de ouderdomspyramide. Er zijn meer mensen met pensioen dan er nieuwe werkkrachten bijkomen. Voor de industrie betekent dat na tuurlijk, dat de noodzakelijke groei van de produktie in gevaar wordt ge bracht. Het Duitse instiuut voor in dustrie verklaart dan ook: „De pro duktie was in de eerste helft van 1968 slechts 3 tot 4 procent hoger dan in de zeer slechte eerste helft van 1966. Een waarlijke effectieve toename van de produktie kan alleen worden bereikt door een evenredige toename van de werkkrachten. Deze behoefte kan echter uit de binnenlandse reserve slechts ge brekkig worden gedekt. Vooral ook, omdat overeenkomstig de informaties van de bondsinstantie voor arbeids bemiddeling en werklozen verzeke ring slechts een gedeelte van de hui dige werkelozen voldoet aan de eisen die de economie stelt." KINDERBIJBEL (Uitg. Canteeleer De Bilt). „God spreekt door de pro feten", „De Blijde Boodschap van Jezus" en „Pinksteren - de eerste christenen", die deeltjes van de in deze kolommen al eerder geroemde Canteeleer kinderbijbel. Boekjes in het gebruikelijke, handzame formaat, onderhoudend van tekst en weer met de uitzonderlijk mooie tekeningen van Emile Probst. SIMENON: MAIGRET EN HET LIJK AAN DE KERKDEUR (Bruna en Zn., Utrecht). Een Maigrethisto- rie, die al eerder in de omnibus is verschenen. Een echt stukje-voor- het-slapen-gaan-lectuur met een niet zo spannende plot. De titel dekt het verhaal maar gedeeltelijk. AB VISSER: ONDER DE GOR DEL (Bruna en Zoon, Utrecht). Zon der twijfel is Ab Visser de man, die in Nederland het meest weet van detectiveboeken en wat daarmee an nex is. Het lijkt erop, dat hij ze niet alleen allemaal heeft gelezen, maar ze zelfs heeft bestudeerd, ge analyseerd, gerubriceerd en in baart gebracht. Uit zijn kaartenbak heeft hij nu een groot aantal erotische en gewelddadige momenten uit de mis daadliteratuur bijeengezocht en on dergebracht in zijn studie „Onder de gordel". Volgens de achterkant heeft hij er jarenlang aan gewerkt. Nou, daar zal niemand aan twijfelen. En hij heef*t het grondig gedaan ook, wamt het boek is rijkelijk toegelicht met citaten, die er niet om liegen. Ter verpozing van degenen, die dit stuk pionierswerk onder handen nemen is de tekst toegelicht met duidelijke il lustraties. Dat hebben we dan toch maar weer, in de literatuurgeschie denis. G. D. DUURSMA: CACTUSSEN EN VETPLANTEN (Wenk Hobbygids, Kosmos, Amsterdam/Antwerpen). Dat er vraag is naar een, zoals de schrij ver het noemt, „beknopte leidraad" voor de beginnende succulentenver zamelaar, blijkt wel uit het feit dat dit boekje in plm. 15 jaar zijn vijfde reeds beleefde. Een groot bezwaar blijft ik echter vinden dat een een voudig schema van de belangrijkste soorten, verlucht met een paar teke ningetjes, ontbreekt. Om de naam te vinden van een aan hem onbekende succulent, is de lezer nu verplicht het boekje van het begin af zo ver door te lezen tot hij de gezocht soort te genkomt. Doordat het gebruikte il lustratiemateriaal vaak onder de maat blijft, zijn dan nog niet altijd alle twijfels weggenomen. Het boekje is als geheel niet slecht, maar het had veel beter gekund. B.A. HUBERT GONNET: HET GROTE SCHANDAAL (Bruna en Zn., U- trecht). Het gegeven van dit boek berust op historische feiten. In 1956 vermoordde een Franse priester een meisje, dat een kind van hem ver wachtte. Gonnet heeft van dit „sap pige" gegeven als het ware twee boeken gemaakt. Op de linkerpagi na's van deze Grote Beer staat het feitelijke verhaal, op de rechterpa gina's laat de schrijver de rampzali ge hoofdpersoon cursief zijn gemoed luchten. Pornografie in filosofisch pakpapier. Met zijn 380 pagina's een boek voor doordouwers, die niet te gen een stoot onsmakelijke situaties opzien. PAUL HORGAN: ZOALS DE DIN GEN ZIJN (Leopold Uitgevers mij. n.v., Den Haag). De auteur laat een kleine jongen vertellen hoe hij de dingen en de gebeurtenissen om zich heen ervaart. Hij is daar goed in geslaagd. Voortdurend spreekt uit het verhaal de verwondering van het kind om de dingen, die volwas senen gewoon vinden en omgekeerd. Stukje bij beetje leert de jongen de grenslijn trekken tussen goed en kwaad, en meer en meer ervaart hij op 't eind op ontstellende wij- ze dat niet hij het middelpunt is van het heelal. Een prettig leesbaar, boeiend boek. BERT BUURMAN: FOTO'S MET DE TELELENS (Focus N.V., Haar lem). De beroepsfotograaf Buurman geeft in vlotte soms iets breed- sprakerige stijl les in het gebruik van de telelens. Daarbij legt hij er de nadruk op dat ieder onderwerp (wild-, sport-, kleur- of portretfotografie) zijn eigen eisen stelt. De tekst wordt aangevuld met en ondersteund door een groot aantal met tele-objectief gemaakte foto's. Voor mensen die zich verder willen bekwamen in de richting van de pers- fotografie zijn enige waardevolle ge gevens genoteerd. Praktische tips en een korte beschouwing over het af werken van de films maken het boekje ook interessant voor de ge vorderde amateur. B.A. W. VAN ROOY: SINT OEDEN- RODE (Van Lieshout en Zonen, Sint- Oedenro-de). Een historisch boekje, dat als ondertitel kreeg: Het dorp van mgr. Bekkers. Vermoedelijk heeft de schrijver er die ondertitel aan toe gevoegd, omdat het drukke bezoek aan zijn dorp na de dood van de vermaarde bisschop hem tot schrij ven zette, zoals hij zegt. Maar hét verkoopt natuurlijk wel lekker ook. Wie denkt, dat dg betreurde Bossche bisschop in het boekje een rol van betekenis speelt, komt bedrogen uit. Het is alleen ma-ar een bijzonder ge detailleerde geschiedschrijving van het dorp, voor een groot deel uit sluitend interessant voor de streekar chivaris. (ADVERTENTIE) Breda: Heuvelbrink 8 Catbartnastraat 15 Dillenburgstraat 24 üuurstedestraat 30 Roosendaal: Markt 24 Bergen op Zoom: Van Dedemstraat 3 Oe spaarbank met de meeste service

de Stem | 1968 | | pagina 25