Oost-Z.-Vlaanderen mist streekplan FILMS ZUI DE STEM EVEN Zeeuwsch-Vlaanderen LUCKY LUKE: BILLY THE KID Nota re^ wijst swe MIDDELBURG GOES Veel activiteiten voor jeugd op Beveland BRESKENS HULST OOSTBURG TERNEUZEN BOSCH OPTIEK Boete van f 10.000 voor ontduiking van belasting Pasfoto's klaar... terwijl u wacht FOTOSTUDIO NEELEMANS PROVINCIALE VVV OVER WAARDE VAN ONTWERP-STREEKPLAN W.-Z.-VLAANDEREN WALCHEREI Westkapeile Ouderavond AKF Burgerlijke stand Wolphaartsdijk Yerseke Goede prestatie van tamboers en pijpers Hontenisse Ossenisse Stoppeldijk Wat en waar VANDAAG MORGEN Com mentao Brave jongen DE STEM VAN DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1968 (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Het alge meen bestuur van de provinciale Ze'euwse V.V.V. te Middelburg heeft in haar onlangs gehouden vergadering uitvoerig aandacht besteed aan het ontwerp-streek- plan West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het bestuur constateerde o.a. dat het ontbreken van een streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen een be lemmering is bij het op juiste waar de schatten van de prognoses, die in het streekplan West-Zeeuwsch- Viaanderen worden gedaan en die betrekking hebben op een zekere overloop op diverse gebieden in het oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaan deren. Ook is het volgens het bestuur in dit verband van belang hoe het aan grenzende Belgische gebied zich zal ontwikkelen. Overigens is het bestuur van oor deel dat het ontwerp-streekplan West Zeeuwsch-Vlaanderen ook uit recre atief oogpunt veel positieve aspecten biedt. Het bestuur doelt met name op de belangrijke functie, die in dit gebied aan de recreatie is toege dacht. De opmerkingen die bü de behan deling van het ontwerp-streekplan in de bestuursvergadering zijn gemaakt en de vragen die zijn gerezen, zul len ter kennis van het provinciaal bestuur van Zeeland worden ge bracht. Zo is het algemeen bestuur van mening dat de stad Sluis als toe ristisch winkelcentrum van groot be lang is voor de ontwikkeling van het toerisme. Daarom is het volgens het bestuur noodzakelijk dat ook ten wes ten van deze stad een aansluiting wordt gepland op de weg van de eerste orde. Voorts werd er op gewe zen dat het aantal zijwegen in de richting van het strand vanaf de ver- deelweg Sluis-Groede-Kruisdijk in de huidige 'ijd al onvoldoende is. Dan is de provinciale v.v.v. van mening dat er ernstig naar gestreefd moet worden West-Zeeuwsch-Vlaan- deren te vrijwaren van grote indu strieën. Instemming werd betuigd met het plan om buiten de aange geven beperkte industrieterreinen in Breskens, Oostburg en Sluis alleen kleinere industrieën toe te laten in die plaatsen waar een gemeentelijk bestemmingsplan dit mogelijk maakt en waar meestal al enkele bedrijven gevestigd zijn. Over de drie gebieden die in het ontwerp-streekplan worden aange duid als reserve-terreinen voor soci aal toerisme, namelijk de gebieden UIAir Jaarvergadering Middelburg Op maandag 7 oktober houdt voetbal vereniging Middelburg in het ge bouw „Den Gouden Poorte" de jaar lijkse algemene ledenvergadering. Op de agenda staan onder meer de jaarverslagen en de verkiezing van enige bestuursleden en commissies. Viswedstrijd in zee Door de hen- gelsportvereniging Westkapeile werd een wedstrijd in zee gehouden waar aan 37 leden deelnamen. In totaal werden 41 vissen gevan gen, waarvan 24 ondermaats en 17 bovenmaats. De prijzen werden ge wonnen door: 1. G. van Luyk, 6 vis sen, 528 punten, 2. K. Tatenhove, 4 vissen, 444 punten, 3. P. Poppe, 2 vis sen, 301 punten, 4. L. Provoost, 1 vis 289 punten, 5. B. van Vaardigem, I vis, 231 punten, 6. J. Lous, 4 vis sen, 226 punten, 7. J. Doene, 1 vis 221 punten, 8. F. Maljaars, 1 vis 166 punten. Op zondag 6 oktober zal wederom een wedstrijd worden gehouden. DAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 1 13.40 per kwartaal (excL 50 een» incassokosten), f 4,50 p. maand (excL 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, teL 01140-3751. Klokstraal 1, Goes, tel 01100-8030. Huisaansluitingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur), Terneuzen, tel 01150-4281. Th. de Bakker. Terneuzen, tel 01150-2601. C. Steenbakker, Hulst tel 01140-3168. M. Bogers, Oostburg tel 01170-2893 C. Menu, Goes tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman Middelburg 01180-7438 J. H'isken Terneuzen, tel 01150-3296. J. Robesin, Hulst. teL 01140-2005. Ch. Schets, Middelburg, teL 01180-iV64. Mej. S. Maaskant, Goes. teL 01100-5689. ten westen van Cadzand, ten westen van Nieuwvliet en ten westen van Breskens. werd opgemerkt dat deze gebieden ook benut kunnen worden voor tenten en caravans. Het be stuur heeft de indruk dat anders de beschikbare oppervlakte voor deze accommodatievorm te klein is. Ook vroeg de vergadering zich af of de gereserveerde oppervlakte voor zomerwoningen in de toekomst groot genoeg zal blijken. Volgens het bestuur zou overwogen kunnen wor den nog enkele andere terreinen de bestemming van zomerwoningenter rein te geven. De provinciale v.v.v. pleit voorts voor strenge eisen met betrekking tot de vervuiling van het gebied door opslagplaatsen van vuil of andere waardeloze materialen. Wat betreft de drie in het ontwerp- streekplan genoemde kernen aan de kust van West-Zeeuwsch-Viaanderen, namelijk Cadzand - Bad - Retran- chement, Nieuwvliet en Groede-Bres kens, vindt het v.v.v.-bestuur dat deze kernen zich op een evenwichtige wijze moeten kunnen ontwikkelen. Daarvoor is het naar het oordeel van het bestuur nodig dat in alle drie gebieden in principe hoogbouw zal zijn. De drie kernen zullen gescheiden worden door agrarisch gebied en landschappelijk waardevol agrarisch gebied Tenslotte pleit de v.v.v. voor de aanleg van een recreatiepark. Van groot belang vindt zij het, dat bij waterstaatkundige werken aan de kust zo veel mogelijk zal worden ge tracht de duingebieden in stand te houden, zonder dat daarbij afbreuk wordt gedaan aan de veiligheid. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 Hengelconcours De eerste Goe- se Hengelsportvereniging heeft haar 6e wedstrijd van dit seizoen gehou den. Omdat de vangsten in de Oos- terschelde nog zeer gering zijn, werd dit concours gehouden in het Ka naal door Zuid-Beveland. Dat dit geen verbetering was, blijkt uit de vangsten: de 72 aanwezige sportvis sers vingen slechts 22 vissen met een gewicht van 2256 gram en 9 on dermaatse vissen. De grootste vis was een paling van 355 gram, ge vangen door de heer J. P. Liplijn. De uitslag was: 1. J. P. Liplijn, 408 pnt.; 2. P. Bezemer, 220 p.; 3. C. v. Maldegem, 185 p.; 4. L. Hij man, 175 p.; 5. J. Nijsse 158 p. Het algemeen klassement wordt nog steeds aangevoerd door de heer J. Hegens. .Het volgende concours zal worden gehouden op 19 en 21 oktober. In dc kantine van de Apparaten, en Ketelfabriek Den Haag N.V. zal maandag 7 oktober een ouderavond worden gehouden. De bijeenkomst begint om kwart voor 8. Op deze avond zal o.a. de diploma- en prijsuitreiking plaatsvinden aan leerlingen die deze zomer met succes hebben deelgenomen aan het „Beme tel"-examen. Tevens zullen de genodigden in de gelegenheid zijn een kleine tentoon stelling van verschillende werkstuk ken van de leerlingen te bezichtigen. Voorts zal een ander worden verteld over het leerlingstelsel en de oplei ding. Op het programma staat verder de vertoning van de film: „Bestemming toekomst". Deze film geeft een beeld van de Nederlandse metaalindustrie. Geboren: Paulina, d.v. C. Berkel- mans-Grlm; Use, d.v. J. de Jongh- Ponse; Johanna, d.v. J. van Dalen-de Jonge: Sara, d.v. G. Gorsse-Karelse; Jacqueline, d.v. M. Filius-de Witte; Cornelia, d.v. M. Jasperse-van Lie ren; Jacob, z.v. C. Geense-Gebraad; Josefus, z.v. A. van Hese-de Brouwer; Gerard, z.v. R. Jasper-Houtekamer; Marinus, z.v. A. den Toonder-Sanders; Hendrik, z.v. M. Witte-Jobsen; Pieter, z.v. J. Warbout-Dagevos; Gerben, z.v. J. Franse-Geus; Maatje, d.v. M. Pe- kaar-Hollestelle; Dina, d.v. G. Holle- stelle-Weststrate; Johannes, z.v. J. Joosse-van der Weele Ondertrouwd: J. Uitterhoeve, 21 en H. van Gurp, 21. Getrouwd: J. Vermeulen, 29 en M. van Hese, 20; W. Constant, 27 en J. van Zweeden 22; J. Meijst, 24 en J. Oele, 21. Overleden: Johannes Lookman, 64, echtg. v. C. Bosman, Heinrich Hazel- hof, 78. ongeh.: Margaretha van der Weele, 81, wed. v. M. Dek; Esther Eigter van Wissekerke, 10. Kapalle Plattelandsvrouwen Onder lei ding van mevr. Huisman-Griep hield de afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen haar najaarsvergadering, waar in werd gesproken over het program ma voor de komende winter. Tal van suggesties werden hiervoor gedaan, die nader hekeken en uitgewerkt zullen worden. Na de pauze vertelde mevr. Huis man-Griep over haar reis naar Rome en vertoonde kleurendia's van deze stad. Hengelconcours Het is zeker dat er veel belangstelling zal bestaan voor het internationale hengelcon cours, dat de vereniging „De Kanaal vissers" in Kapelle op zaterdag 5 ok tober gaat organiseren. Het wordt het tiende internationale concours van deze vereniging en er zqn al veel inschrijvingen binnen. De wedstrijd begint om twee uur en wordt gehouden in het kanaal door Zuid-Beveland. Ze telt mee voor het kampioenschap van de Deltafede ratie en is hiervoor de laatste wed strijd. Na afloop van de wedstrijd biedt het gemeentebestuur een receptie aan in de raadzaal, zulks in verband met dit lustrumconcours. De prijsuitreiking vindt plaats in hotel „De Zwaan" door burgemees ter H. G. van Suylekom van Kapelle, Ploegwedstrijd De gezamenlijke ploegcommissie Zuid- en Noord Be veland besloot een selectieploegwed- strijd te organiseren voor haar le den. Daar door omstandigheden geen terrein in de Wilhelminapolder be schikbaar was, zal de wedstrijd nu op een perceel grond van dg herka veling in Noord-Beveland gehouden worden op 5 oktober. Gegadigden voor deze wedstrijden kunnen zich opgeven bij de bekende adressen, Ontslag Mevrouw A. Koene - Hordijk, wonende te Bergen op Zoom en als onderwijzeres verbonden aan de Prinses Beatrixschool heeft per 1 oktober ontslag uit deze functie verzocht. Het gemeentebestuur heeft besloten haar eervol te ontslaan. Nieuwe predikant In de gere formeerde kerk aan de Damstraat zal a.s. zondag in de morgendienst door ds. A. v. d. Berg uit Wol phaartsdijk de bevestiging plaatsheb' ben van ds. G. J. Terlaak uit Krim pen aan de IJssel. In de namiddag- dienst zal ds. Terlaak zijn intrede doen. 's-HEERENHOEK De besturen van de clubs „De Vrolijke Toekomst' In 's-Heerenhoek en „The Country Club" uit Kwadendamme hebben in gezamenlijk overleg met de kape laans Ph, Pontenagel en G. Dirven een winterprogramma opgesteld. Voorlopig zijn er aktiviteiten ge pland tot eind 1968. De georganiseerde bijeenkomsten zijn eigenlijk nog steeds een voort zetting van de aktiviteiten rond de jeugdzesdaagse, die in november van het vorig jaar werd gehouden. Ook gedurende de maanden janua ri tot en met juni van dit jaar wer den, met succes, verschillende eve nementen op touw gezet. De besturen varn de twee clubs bereiken met haar programma-pun ten niet alleen de eigen clubleden. Ongeveer 200 jongeren uit beel Zuid- Beveland zy'n en worden erbij be trokken. Het eerste punt op het winterpro gramma is een openingsbal. Dat wordt zaterdag 5 oktober in de jeugd- hoeve van 's-Heerenhoek gehouden. Het bal, een disco-bal, begint om 8 uur. Het volgende programma-onder deel is een oriëntatierit op de fiets, die zondag 27 oktober wordt gehou den. De tocht begint 's middags om 2 uur vanaf de Taveerne in Hein- kenszand. Met de rit door Zuid-Be veland zijn bovendien nog prijzen te winnen. Zaterdag 16 november is er om 8 uur een dansavond in de Burcht te Kwadendamme. De muziek zal wor den verzorgd door „The Moslems" uit Bergen op Zoom. Zaterdag 30 november om 8 uur wordt sinterklaasfeest gevierd in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek. Wat er die avond allemaal gaat gebeu ren, moet nog worden uitgedokterd. In ieder geval zal het geen tradi tionele pakjesavond worden. Tenslotte wordt op zaterdag 14 de cember een jongerenmisviering in 's-Heerenhoek gehouden. Na de eu charistieviering kunnen meegebrach te boterhammen warden verorberd in de Jeugdhoeve, waar ook de rest van de avond, o.a, met het Bin go-spel, zal worden doorgebracht. De mis begint om 5 uur. Botsing Op het kruispunt Bui tenkist zjjn drie personenauto's met elkaar jn bbtsing gekomen, toen zij uit de richting Schoondijke in de richting veerhaven reden. De eerste van de drie auto's, bestuurd door J. H. C. uit Knokke, was links van de weg gaan rijden om naar Groede af te slaan. De derde auto bestuurd door A.H. uit Goes, heeft vermoede lijk de eerste auto niet gezien ef te laat opgemerkt. De tweede auto be stuurd door P. J. N. uit Zuidzande, draaide zijn stuur om om een aan rijding te voorkomen. Hierdoor be gon hij in de rondte te draaien. Hij belandde uiteindelijk in de sloot. Veel materiële schade was het ge volg. Aanrijding Op de Hoofdplaatse- weg is de bromfietser K. uit Vlis- ringen aangereden door een uit de richting Breskens komende personen auto. K. was een andere bromfietser behulpzaam bij het zoeken van zijn bril die hij verloren had. Dr. Osse- waarde, die eerste hulp verleende, liet K. met een gebroken been naar het ziekenhuis te Oostburg overbren gen. Vismijn Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn in de week van 8 t.m. 14 september aange voerd: 13302 kg export garnalen 1.81 - 3,86; 352 kg pellerij garnalen 2,27 - 2,80; 17 kg bot ".16; 485 kg schar 0,31 - 1,15; 1173 kg schol 0,37 - 0.84 8060 kg tong 4,63 - 6,38; 808 kg tar bot 2,76 6,37; 160 kg griet 1,28 - 2,84; 1770 kg gul 0,40 - 1,48; 18 kg wijting 0,31 - 0,60; 387 kg rog 0,25 - 1,06; 702 kg poon; 258 kg haai 0,16 - 0,63; 44 kg kommeraal 0,57 - 0,61; 68 kg tongschar 1,64 1,90; 42 kg onverkochte bot. Prijsuitreiking tennistoernooi Tijdens het jaarlijkse sluitingsbal van de Hulsterse tennisvereniging „Hulster Ambacht" werden de prij zen uitgereikt aan de winnaars van de verschillende clubtoemooien. De prijzen werden als volgt ver deeld: Eindtoernooi: dames enkel: mej. d'Hondt; heren enkelen de heer J. Deltour; heren dubbel: de heren J. en A. Deltour; dames dubbel: mej. M. de Boy en mevrouw Naes- sens; gemengd dubbel: mej. M. Del tour en de heer J. Deltour. Jeugd- toernooi: dames enkel: mej. M. Braekmans; heren enkel: de heer L. de Kerf. Veteranentoernooi: heren en kei: de heer A. Braekmans; heren dubbel: de heren A. Braekmans en B. Bleyenbergh. De prijs van de jaarlijkse sportdag ging bij de da mes naar mej. M. 'dHondt en bij de heren naar de heer J. Deltour. Zebrapad Donderdagmiddag rondvier uur had op het zebrapad in de Burchtstraat een aanrijding plaats waardoor mevr. Le C. uit Aarden- burg werd getroffen door de auto van P. B. uit Schiedam. Dokter De Bruycekere verleende de eerste hulp en bracht de patiënt naar het St.-An- toniusziekenhuis. Ongeveer 15 minuten later werd een achtjarig meisje, eveneens uit Aardenburg, op hetzelfde zebrapad door de auto van mevr. T. uit Ant werpen gegrepen. Het meisje werd niet ernstig gekwetst en kon onder de hoede van haar moeder naar huis terugkeren. (Van onze correspondent) Het Temeuzense Tamboer- en Pü- perkopps Irene behaalde op het in ternationale drumbandconcours te Brasschaat (België) de derde prijs, een zilveren medaille. Ongeveer 30 drumbands uit België en Nederland, namen aan dit concours deel, dat werd georganiseerd door de Fede ratie van Katholieke Muziekmaat schappijen en het Belgische ministe rie van Volksontwikkeling. Dit was de eerste keer dat de federatie een dergelijkevenement organiseerde. Het is de bedoeling er een jaarlijks terugkerende traditie van te maken. Voetbalwedstrijd Een team van Oud-Terneuzen zal het zaterdag (aan vang half vijf) op het Zuidersport park opnemen tegen de formatie van Nieuw-Temeuzen. In beide teams staan verschillende spelers van het Zeeuwse elftal opgesteld. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten góede aan het bouwfonds van pastoor Heyne. In de pauze treedt de drumband Irene op. Te vens zal de wedstrijdbal onder de toeschouwers worden verloot. Actie Veilig Verkeer De afde ling van de Bond Voor Veilig Ver keer Hontenisse te Kloosterzande en omgeving, heeft voor het aanstaande herfst- en winterseizoen, weer diver se activiteiten op het programma staan. Zo zal er van 14 tot en met 21 oktober een nationale verkeersweek worden gehouden met als thema: „zichtbaarheid en duidelijk ge drag". De voorlichting aan kinderen en bejaarden zal hierbij op de voor grond staan. Voorts zal er wederom een verkeerscursus worden gegeven aan de hand vam de zogenaamde Ver- keerssleutel. Het vorige jaar kon aan 55 deelnemers het certificaat daar van worden uitgereikt. De eerste les wordt gegeven op donderdag 17 ok tober en vervolgens elke week met een totaal van zeven lessen. Verder zullen verkeersavonden wor den gehouden in kerkdorpen Lams- waarde en Terhole. Bij de samen komsten en lessen zi/ljin ook dia's worden vertoond op verkeers gebied. Tenslotte staat er een ge zellige ontspanningsavond op het pro gramma en zal er voor de school jeugd een rally worden georgani seerd, terwijl er voor de ouderen nog een gezelligheidsrit zal zijn. Gidsengroep De Scouting Vo gelwaarde is nu ook gestart met een gidsengroep in Ossenisse. Deze groep meisjes in de leeftijd van 10 tot 15 jaar zal wekelijks samenkomen on der leiding van Emmy en Berti Bouchaut. Scouting Vogelwaarde telt nu twee kabouterkringen, twee gid- sengroepen, een welpen- en verken- nersgroep en een rowanafdeling. In totaal zijn dat 136 leden met 23 leid sters en leiders. Hoofdleidster kleuterschool Tot hoofdleidster aan de kleuterschool te Stoppeldijk is met ingang van 1 oktober benoemd mej. A. Moeleker uit Middelburg. Zii word» de opvolg ster van mej. M. Vinck, die in ver band met haar huwelijk de kleuter school verlaat. St.-Jansteer> Bromfietser gewond Toen de 23- jarige bromfietser L. Z. uit St.-Jan- steen de Rijksweg wilde oversteken, werd zij gegrepen door een Belgische personenwagen. Zij werd met haar bromfiets een dertigtal meters mee gesleurd. Het slachtoffer moest met een gecompliceerde beenbreuk en andere verwondingen naar het zie kenhuis te Hulst worden overge bracht. De bromfiets en de auto wer den zwaar beschadigd. Carnavalscomité Het carnavals comité te Sint-Jansteen is al actief bezig om de komende carnavalsfees ten (van 15 t.e.m. 18 februari) voor te bereiden. Het comité viert tevens zijn eerste lustrum en voor de vijfde maal ach tereenvolgend zal in „Inghelosenber- ghe" officieel carnaval worden ge vierd. Hoe gaarne het comité de carna valsfeesten nog meer uit zou willen breiden, men is niet van plan om verder te springen als de stok lang is. Men moet zuinig zijn met de geldmiddelen en men wil geen onver antwoorde uitgaven doen. Tegen de steden die voldoende financiën ter be schikking kunnen stellen is men een maal niet opgewassen en het comité is nuchter genoeg om dit te willen inzien. Vanzelfsprekend zal 's zaterdags weer de traditionele carnavalsoptocht doorgang vindenn en de kinderen zullen zeker niet vergeten wor den. (Het geslaagde kinderbal van vorig jaar zal natuurlijk herhaald worden). Men denkt erover, een spe ciale kinderoptocht, naast de grote carnavalsoptocht te organiseren. Het comité heeft noS diverse an- (ADVERTENTIE) Gediplomeerd opticien Gediplomeerd Kontakttenzenspecialist U kunt beter altijd uw bril dragen Ook by sport Daarvoor zijn sport-mon- turen en onbreekbare gla zen onmisbaar. terneuzen Noordstraat 18 Tel. 01150—2337 Hulst Korte Nieuwstraat J Telefoon 011102327 dere activiteiten op zijn programma staan, maar vindt het nog iets te vroeg om daar op in te gaan. Het comité tracht de nodige finan ciën bijeen te krijgen door het or ganiseren van balavonden, (eerste avond is het prinsenbal op zondag 24 november) en een huis-aan-huis- collecte, waarvan de opbrengst spe ciaal bestemd wordt voor de kin deroptocht. Het carnavalscomté wil geen specia le avonden organiseren voor bepaal de bevolkingsgroepen uit de gemeen te. Men is van mening dat dit in stryd is met de carnavalsgedachte. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG Wegens belas tingontduiking is J. de J. uit Krui- ningen door de politierechter te Mid delburg veroordeeld tot een boete van 10.000 gulden en een voorwaar delijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie, mr. P. Ros- cam Abbing, had naast dezelfde boete een onvoorwaardelijke gevangenis straf van een maand geëist. De poli tierechter, mr. Attema, wilde in zijn vonnis in aanmerking nemen, dat een onvoorwaardelijke gevangenisstraf een einde zou betekenen van de car rière van De J. De ontduiking betrof het niet opgeven van extra-inkom sten over de jaren '62 tot '67 aan de belastingdienst. De officier vond het een kwalijke zaak, dat de verdachte aan de ene kant scrupuleus aftrekposten had op gevoerd en aan de andere kant in komsten verzweeg. Bierkaaistraat 10 - Hulst. Tel. 01140-3084 Morgen, zaterdag 28 september Hansweert: 6.21 en 18.52 uur; IH, neuzen 5.30 en 18.20 uur; Vlissingen' 5.22 en 17.52 uur; Wemeldinge: jjj en 19.39 uur. middelburg Vleesbal Stadhuis: World Press-iM City 20 uur Johnny Yuma, 18 j. 23 uur Het intieme leven van *- stripteasedanseres, 18 j. ZIERIKZEE Concertzaal 20 uur Wim Sormeveü t: Ina van Faassen TERNEUZEN Luxor 20 uur De tien geboden, a.l. CLINGE L. de Viflder 19.30 uur Paiingschietri GOES Grand 20 uur Een dokter vertelt, 18 J. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Het geslacht Björndal 14 J. MIDDELBURG Vleesbal Stadhuis: World Press-phota GOES Prins van Oranje 20 uur Wim Sonneveld en In-a van Faassen Grand 19 en 21 uur Een dokter vertelt, 18 J. IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongeren»! AXEL Staande wip 14 uur Kalkoenschiettas TERNEUZEN Luxor 20 uur De tien geboden, ril OOSTBURG Ledel-theater 20 uur Angélique, de weg naar Versailles, 18 j. KAPELLEBRUG C. de Kind Schieting ZUIDDORPE A. de Block 14.30 uur Schieting VLISSINGEN Alhambra 20 uur Het geslacht Björndal, 14 j. BIOSCOOP MIDDELBURG, CTTV GOES, GRAND OOSTBURG, LEDEL TERNEUZEN, LUXOR TITEL Zeventien Een dokter vertelt Angélique, de weg naar Versailles De tien geboden INHOUD Een onbeholpen jongen, vol seksuele complexen, maar schuw tegenover vrouwen, maakt een vakantiereis e raakt over zyn angst heen. Voorlichtingsfilm, waarin een Zwit serse gynaecoloog tegenover de (in Zwitserland in sommige gevallen ge oorloofde) abortus de plicht en ver antwoordelijkheid van de ouders stelt. Angélique raakt betrokken in de strijd tussen enkele pauperbenden maar weet zich via allerlei relaties op te werken. Zij huwt met M" neef, door welk huwelijk de wei naar het hof voor haar open ligt. Verfilming van het leven van Mm» zoals beschreven in het boek Exodue. waarbü het zwaartepunt valt op ZP verblijf aan het Egyptische hof, »e uittocht der joden en de afkondiging van de tien geboden. LU/STEREN JULLIE EENS GOED JE KRVGT EEN UNIEKE GELEGENHEID OM UE TE ONTDOEN VEN B/LLV THE K/D. EEN VAN DE GEDUCHTSTE DESPERADO'S U/T HET HELE LAND, MET DE GEBR. DALTON, JESSE (JAMES EN CALAMITY (JANE f Zeeland figureert in de de ministers De Block vink als de brave |onge klas. Het is een middelmatij ling, die in het gezelschap blinkers enerzijds (Rijnmo IJ mond) en stakkerds anderzi noorden en Limburg) pretti| komt en zelfs geringe vore' maakt. Het hedendaagse beleid van uit, dat de beste leerling zelf wel rooien en dat de gratis bijlessen van de mees gen. Maar kenmerkend voor i op de middelmatige leerlir helaas altijd, dat het potenti nie dat in hun schuilt, stelsi wordt miskend. „Overig Nedsj behoeft de Zeeuwen dan te benijden om hun lange rij jes" op het schoolrapport. He Zeeland niet goed en niet Met andere woorden: het sta Zeeland heeft fundamentele op de paragrafen in de not van de hand van minister De zijn. Dat komt omdat Zeelar aloude wijsheid kent die „Plant de vruchtbaarste bom de beste grond". Welnu: Ze biedt geografische voordelen industriële ontwikkeling, die nergens elders vind) en die een forse bodem kunnen zorg de nationale en regionale econ waarbij met „regionaal" ook i gen op Zoom wordt geduid. Deze „bodemvoordelen" diener volle te worden uitgebuit, tem te voorkomen dat een werkgeli heidsvraagstuk ten koste van z offers wordt opgelost, terwijl nature gegeven kansfen om hete economie (inclusief de we legenheid) te versterken, onvolr de^vorden benut. Economische wetten en sociale zichten ontgroeien elkaar in de telijke wereld. Een ruime arb markt wordt als vestigingsargu voor een industrie in snel t^ minder waardevol. Onder de van automatisering, stijgende kosten, te geringe geneigdheii migratie van personeel etc. n de betekenis van de factor ai in de industrie af. In één onzer kelen over het, vraagstuk vai vrije tijd, heed men dat kunnei zen, en ook dat over dertig jaai sproken zal worden over „het v recht om te mogen arbeiden". Dit betekent, dat een normale arb; markt, gelijk in Zeeland, geen a ment tegen industriële ontp ing meer is, terwijl andere v gingsfactoren steeds meer bet nis krijgen. Behalve de geografi factoren waarover Zeeland besc is daar nog het uiterst belang: beleidsinstrument van een g koop energietarief. De moderns dustrie is meei energie- dan ar be intensief. Helaas is de energie) tiek van minister De Block op nieuwe realiteit, voorzover het land betreft, niet zo soepel hant baar als men hier wel eens zou v sen. Om deze redenen neemt Zeetanc nota voor kennisgeving aan en over tot de orde van de dag. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1968 | | pagina 2