MINIMUMPRIJS ALS (TIJDELIJK) WAPEN TEGEN SUPERMARKTEN NIET TOEGESTAAN Bakkers kwaad oo minister NEDERLAND MEER SANITAIR-MINDED GEVARIEERDE FEMINA TE ROTTERDAM HULPACTIE BIAFRA Beschuldigingen tegen Internationale Rode Kruis stapelen zich op 1, soezen, en, duwen; afhalen, snurken '>n, gapen,j >en als een marmot...- alleen op Brandspuit Llamovel Curl heeft één nadeel, de winter lijkt zo akelig kort~ Stands •Cl ucyeil MCT WATÖt Consumenten Spreekuur Mevrouw Fanfani overleden Spoorbaan Binnen 15 tellen klaar verkrijgbaar ,n oe dierenspeciaalzaak DE STEM VAN VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1968 (ADVERTENTIE) ARNHEM (ANP) De Nederlandse Bakkerijstichting heeft in een demonstratieve vergadering in Arnhem uiting gegeven aan haar ver ontwaardiging over het feit, dat het ministerie van economische zaken geen minimumprijsregeling voor brood wenst,, althans geen regeling op het door de bakkers gewenste prijspeil. De Nederlandse Bakkerij stichting had voor deze vergadering haar „regionale verlengstukkeu'V de z.g. rayonale bakkerijcommissies bijeengeroepen. .Wat de bakkers wensen, is niet (ADVERTEN 1 li) èen permanente en landelijk, gelden de regeling, maar «je mogelijkheid om plaatselijk en tijdelijk in te grij pen daar waar zeer lage prijzen in supermarkten en dergelijke de bak kers desastreuze concurrentie drei gen 'aan te doen. In een telegram dat; aan, het eind van de vergadering werd verzonden naar de staatssecretaris, de minis ters van Economische Zaken, van Landbouw en van Sociale Zaken en naar de Tweede Kamer, werd daar om ook gevraagd. De Nederlandse Bakkerijstichting, aldus het tele gram, Verzoekt dringend teneinde chaos In de bakkerij te voorkomen, de mogelijkheid te scheppen om plaat selijk en tijdelijk een reële minimum prijs voof brood in te voeren, daar waar het brood voor stuntprijzen wordt verkocht. Prachtige herenmolière met fijne perforatie. Originele Pullman pasvorm. In bruin en zwart. JÊÊmm Als niet wordt ingegrepen komen broodbezorging en. werkgelegenheid in gevaar, aldus het telegram. Men wil alleen de brandspuit van stal kunnen halen als er brand is, zo drukte dé voorzitter van de stichting, de heer M. J. Vlug, het uit; als de brand voorbij is, wil men de spuit zo gauw mogelijk wear opbergen. De heer.Vlug vertelde wat de stich ting aan het ministerie van Econo mische Zaken heeft voorgesteld. In eerste instantie was dat voor gesne den en verpakt witbrood een prijs die vijf cent beneden de maximaal toe gestane bezdrgprijs ligt. Toen dat tWdepartêmelïte niet werd geaccep teerd, verlaagde de stichting haar voorstel: een minimumprijs van 73 eeiit, dat is zeven cent beneden de maximumwiftkelprij s en tien cent be neden* de maximumbezorgprijs. Maar ook daarop wilde de staatssecreta ris', niet ingaan. De heer Vlug betoogde, dat de bakkerij wel-degel ijk bereid is zich aan te. p|sseii aan de veranderde situatie, die hét gevolg is van de- komst. van het „derde verkoopka- naal'V supermarkten en dergelijke. Hij verweet het ministerie van Eco nomische Zaken de bakkers 1,5 j aar aan het lijntje te hebben gehouden. Lager dan die door de staatsse cretaris geweigerde prijs van 73 cent kan het volgens de heer Vlug niet. Stichting en overheid hebben de marge van de supermarkten laten uitzoeken en de stichting kwam daarbij ook op de door haar voorge stelde minimumprijs. Maar als men in de supermarkt het brood als lok aas gebruikt en genoegen neemt met een nog lagere marge is de bakkerij nergens meer. In Breda wordt op het ogenblik verpakt en gesneden brood, dat 83 cent zou moeten kosten, voor 58 cent verkocht. Dat is onordelijk en eco nomisch verkeerd, meende de heer Vlug. De bakkerij is volgens hem „gespannen en woest", omdat ze zo aan desastreuze concurrentie wordt overgeleverd. Sportief maar toch gekleed is U met deze aparte combinatie- molière. In glad jg&g" met snake-leer. JSpj Bruin. jMtiill In uw Cotsmoor Llamovel Curl mantel gaan de strengste winterse dagen ongemerkt voorbij. Nou ja, ongemerkt.u ziet het natuurlijk aan de mensen om u heen. Zelf voelt u weinig van 68D paar graden vorst meer of minder.. Llamovel Curl is gewevenuitpurelamawol: zacht, warm, heel modieus en bovendien heerlijk licht. Daarom zult u zich deze winter aan uw Llamovel Curl hechten. En hem missen als het weer warm wordt, komend voorj aar Bijzonder mooie aanbieding. Originele broque-molière van eersteklas fabrikaat. Zacht soepel mt*, leer. Slechts. JSfBm Onder hef sanitair en tegels van de toekomst (o.a. in vijf gestandaardi seerde Euro-kleuren) is een zgn. wandcloset, dat niet meer op do grond steunt (links op de foto zichtbaar). Grote Markt 25 Breda Het merendeel van de bezoekers (vorig jaar 120.000) is uiteraard af komstig uit Zuid-Holland, ui. 63 pro cent. Maar ook de provincies Bra bant, Zeeland en Limburg leveren in dit opzicht een belangrijke bij drage, nl. 17 procent. Het groepsbe zoek komt zelfs voornamelijk van „beneden de Moerdijk", nl. voor ze ventig procent. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM-MAASTRICHT Van 4 tot en met 15 oktober wordt in het Ahoy-gebouw te Rotterdam de 21ste internationale consumen tenbeurs Femina gehouden. Met tevredenheid constateren de or ganisators, dat deze beurs, nu zij officieel „meerderjarig" wordt, temidden van de meer dan ruim duizend beurzen, die jaarlijks in Europa worden georganiseerd, een zeer vooraanstaande plaats inneemt. Hst succes van vorig jaar, toen men voor het eerst een thema had gekozen, nl. communicatie, is oor zaak geweest, datmen ook thans weer een thema centraal stelt, nl. elektriciteit, zonder daarbij de vele andere, huishoudelijke aspecten te verwaarlozen.' Heq in Noordwijk gevestigde, we tenschappelijk onderzoekcentrum ten behoeve van de ruimtevaart, ESTEC, onderstreept dit thema elektriciteit door in de hal bij de hoofdingang een interessante expositie in te rich ten over het werk van ESTEC. Het is een van de 146 inzendingen van Femina, waarvan de organisators 80 aanvragen voor standruimte niet konden honoreren. Dit laatste is.oor., zaak, dat Rotterdam, verlangend ,üit-, ziet naar het gereedkomen van dé nieuwe grote hal in Zuid, die in 1970 klaar moet zijn en dan enige ver lichting kan geven. ";-, v 'i Breda Karrestraat 27, Tilburg Heuvelstraat 70 Rotterdam Schiedam Vlaardingen Den Haag Leiden- Dordrecht De nog steeds groeiende belang stelling voor deze beurs valt te ver klaren uit de hoeveelheid van infor matie, die men er kan krijgen. Op merkelijke stands zijn dit keer o.a. dames- en herenhaarstukjes; gezon der leven; tafelsauzen; cosmetica; .'toerisme; theerecepten; anti-roestbe- hanctëühg voor auto's en handweef- toestellen. Het affiche, waarmee de Rotter damse brandweer vooral bij de jeugd aandacht vraagt voor de brandpreventie. werd op dit aspect van de komen de beua-s in Rotterdam zeer de na druk gelegd. Geheel nieuw is in dat verband een „wandcloset", dat niet meer op de grond steunt. In haar streven naar rationalisatie is de di rectie van de Sphinx erin geslaagd met andere Europese fabrieken tot een afspraak te komen over vijf vas te kleurtypen van tegels (de 5 „Eu- xokleuren") waarnaast het eigen as sortiment uiteraard behouden blijft. Een ander bestuurslid van de stichting, de heer J. M. Bartelsman van de Nederlandse vereniging van coöperatieve werkgevers, zei te wil len spreken als vertegenwoordiger van de coöperatie als consumenten organisatie. Hij vertelde dat Coop. Nederland in een tijd waarin er al vele supermarkten e.d. waren, aan 8800 huisvrouwen gevraagd heeft of zij de broodbezorging wilden behou den. 86 procent bleek .dat te willen. Van een kleinere groep bleek 84 pro cent ook voor een minimumprijs te voelen, maar het ontbindingsproces van.de brood'bezorging ïs volgens de heer Bartelsman in bepaalde deleft van ons land al duidelijk begonnen. Huisvrouwen met jonge kinderen en bejaarden zullen ér de grootste last van ondervinden. .De Rotterdamse Echte Warme Bakkers presenteren er, juist als vo rig jaar, een bakkerij, in bedrijf om te laten zien, tot wélke prestaties men. in 'staat is. Onder de voorlich- tingsstamds'-.éindt men het Voorlich tingsbureau -voor de Voeding, het Produktschap voor Pluimvee en Ei eren, het Gemeente Energie Bedrijf, 'de Rotterdamse politie en een 54 m2 grote stand van de Rotterdamse brandweer, die onder het motto „Uit de brand ben je" de nadruk legt op de preventie. De Rotterdamse Raad voor maatschappelijk Welzijn had vo rig jaar een begin.: gemaakt mét de praktische .voorbereiding voor de vestiging van sociale raadsleden in Rotterdamse woonwijken. Die voor bereidingen zijn ntt ten einde en de presentatievan déze sociale wijk raadsleden geschiedt, op de Femina- beurs. cV Op de stand van de Stichting Bevordering,VolksgezondJieid, waar in samenwêrken Het Koningin Wil- helmina Foinds, Vereniging Astma Bestrijding, Stichting Emmabloem, Tuberculose sFonds, Prinses Beatrix Fonds' en Nederlandse. Hartstichting, houden vooraanstaande medici een spreekuur. Oók zillleft' daar figuren uit de sportwereld vragen van het publiek beantwoorden, Op sportgebied komt een~grofce brou werij met iets nieuws: een voetbal- boek (geschreven door Jan Cottaar, ir. Van Emmenes en- Herman' Kuip hof), dat naast Vele gegevens, zeer vleel ruimte overlaat voor zelfwerk- zaiamheid. Men kan er b.v. statistie- ken van zijn eigen favoriete club in optekenen, of kranteknipseis in plakken. Het is die, eerste uitgave vhft.de sportbibliotheek \teft de brou werij, die zich voorstelt op geregelde tijden met dergelijke boeken over verschillende takken van sport uit te komen. i' Opvallend is voorts, dat Nederland meer em meer sanitair-minded wordt. Op' een persconferentie; in het ka der van deze Femina-jnanifestatie te Maastricht gehouden, waar de Sphinxfabrieken de gasten ontving, (ADVERTENTIE) Een stand, die het thema elektri citeit apart even acoentueerd is de presentatie van een grote (35 m2) model-spoorbaan, die speciaaldoor de Eisenbahn-Amateur-Club Ober- kochen riaftr Rotterdam zal worden overgebracht. Elektronische orgels, die een enor me opgang maken in Nederland, ont breken evenmin. Een apart snufje in dat kader is een „elektronische jurk", die de presentatrice Eefje Smit zal dragen tijdens de presen tatie van o.a. het nieuwe Amerikaan se elektronische orgel DX 06. ROME (AP) Blanea Rosa Fan- fani, echtgenote van oud-premier Amintore Fanfani, ls gisteren ln de ouderdom van 55 jaar in een zieken huis te Rome overleden. Haar man. is thans voorzitter van de Italiaanse senaat. Hij is voorts minister van buitenlandse zaken en voorzitter van de Algemene Verga dering der Verenigde Naties geweest. (ADVERTENTIES) Voor modern slaapkamer-meubi lair en alle soorten matrassen, w.o. Ubica lichtgewicht binnen- verlngmatrassen, al vanaf 69,50. Wilt u weten wat een gezonde nachtrust werkelijk waard Is? Kom kijken lft het Ubica Voorlichtingscentrum Breda: Prinsenkade iO-12, tel. 01600 - 49 2 54. Geopend: maandag t/m vrijdag, van 8.30 17.30 uur, '8 zaterdags van 9-17 uur. yoghurt Er zijn ook Ubica voorlichtings centra In Amsterdam, Utrecht, Eindhoven «n Rotterdam, limonade siroop Levering uitsluitend vla de detailhandel.

de Stem | 1968 | | pagina 13