Z.B. Img II W oningbou w stilgelegd bij gebrek pan mankracht Drie regionale omroepen in Zuidwest-Nederland idkoper 55 79 55 100 110 425 59 19 59 49 TE WEINIG BOUWVAKKERS IN WEST-BRABANT IN PRINSENBEEK STAGNEREN VEERTIEN WONINGEN TOENAME DURE PENDEL Even uitblazen mevrouw Morgen wellicht einde van langdurige perencrisis De Milliano vandaag 80 lES Duizendste vestiging I boerenleen bank MANTELS DOELEN AL JAREN NIET EVEN GROOT PRIJZENi JTOINE 89 MN Vergoedingen Zeeland Betaalbare collectie van Dick Holthaus I nns w6- kersrode bies breed om- Slank Stoffen „ïbePelt, ene DAMT NERTZ Zevenaardok krijgt grotere diepte Wijzigingen in bestuur Zeeuwse W andelsportbond OOK ROTTERDAM WIL ZENDER Reclame T rekpaarddeskundige Wólphaartsdijk verhoogt minimumloon Auto ramt woning Conclusie ZVC-debat Geen verzoening met fascisme ogelijk beëindigen v»n i de telers geadviseerd idereind van de peren !6 SEPTEMBER veiling aan te voeren. TASSEN ÏRWAREN dames en heren', f 129 NKLEDING Bloemenmarkt 2, 4DAAL jiachirie-type 677 ,s reductie, gemakkelijk vil maken voor ,g, gordijnen, envelop. Plak geen ling. Adresseer als .msterdam. iieke schuine naald inbieding 100,- in 733 r 39 89 |aat 7 «1600-36827 01640-6244 01170-2064 01620-4231 01650-34239 01654-302 01670-3372 01150-3661 (Van een onzer verslaggevers) PRINSENBEEK/GOES/BREDA. Sinds drie weken wordt er in Prinsenbeek tot groot verdriet en ergernis van de opdrachtgevers niet meer gebouwd aan veertien eengezins-woningen. De bouwer, een Roosendaalse aanne mer, beschikt niet over voldoende metselaars en opperlie den om het werk in Prinsenbeek voort te zetten- DEN HELDER Gisteren is in Den Helder de duizendste vestiging van een boerenleenbank in gebruik genomen. De officiële opening werd verricht door mr. Ph. van Campen, algemeen directeur van de Coöpera tieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven, waarbij, de boerenleen banken zijn aangesloten. De boerenleenbanken richten al ja- J ren hun activiteiten niet alleen meer op het platteland, maar vooral ook I op de steden. Zij brengen hun doel- F stelling tot uiting in het motto: „bank f voor iedereen". De vestigingspolitiek van de boe- renleenbanken heeft zich aangepast aan de wensen van het publiek, dat steeds meer van de diensten van een bank gebruik wenst te maken. De uitbetaling van salarissen via banken en de invoering van de be taalcheque is voor de ontwikkeling een extra stimulans gebleken. De toevertrouwde middelen van de boerenleenbank-organisatie belopen I momenteel 5.200 miljoen gulden. Het is één van de vele noodkreten nit Westbrabantse aannemerskringen. De bouwers spreken over een aan zienlijk aantal open arbeidsplaatsen, die onmogelijk gedekt kunnen wor den door de bij de Gewestelijke Ar beidsbureaus geboekte reserves. In Zeeland en in het bijzonder in Zeeuwsch-VIaanderen is het verloop onder het personeel niet groot. De vraag naar bouwvakkers is misschien daarom kleiner. Het Maandverslag Arbeidsmarkt over augustus gaf voor Zeeland voor de bouwvakken een reserve aan van 72 arbeiders. De vraag was 86. In Noord-Brabant waren de cijfers res pectievelijk 834 en 1128. Deze cijfers worden door de aannemers niet be streden, maar wél zegt bijvoor- -beeld de heer F. J. Keulemans, ad junct-directeur van Korteweg"s Bouwmaatschappij n.v. te Breda: ,JWat we van het arbeidsbureau krij gen toegezonden is niet veel waard. Het zijn meestal beroepswerklozen, die zo lang werkloos zijn, dat ze uit de w.w. moeten. Die lui werken een paar weken en dan stoppen ze weer. We proberen het nog wel eens, maar meestal worden we teleurgesteld. Wil je arbeiders krijgen, dan moet je ad verteren. Heb je het geluk dat er toe vallig net een paar met een karwei klaar zijn, dan krijg je ze; anders niet." De aannemers in West-Brabant spre ken over een steeds krapper worden de arbeidsmarkt. Dat is onder andere te merken, zeggen ze, aan een toena- me van het aantal pendel-bouwvak kers. Langzaam maar zeker komt het overigens toegestane systeem van de reisurenvergoedingen meer in zwang. De heer Keulemans: „Voor de bouw van een verzorgingstehuis in Goes konden wij in eerste instantie geen man krijgen. Tot aan Hoofdplaat en Poortvliet hebben wij geïnformeerd bij de arbeidsbureaus. Het resultaat was nihil. We hebben mensen moeten halen uit Zeeuwsch-VIaanderen. Te genwoordig is het zelfs zo waanzin nig, dat we voor een bouwwerk in 's-Hertogenbosch arbeiders halen in Breda en voor bouw in Breda men sen in Den Bosch." Korteweg's Bouw maatschappij n.v. geeft jaarlijks voor zijn 250 arbeiders 80.000 gulden uit aan zogenaamde „busjeskosten", 16.000 gulden aan fiets- of bromfiets vergoedingen, ruim 87.000 gulden aan reisurenvergoedingen en 35.000 gul den aan sociale lasten op deze ver goedingen. In procenten uitgedrukt vormen de reiskosten negen procent van de loon som en de reisuren acht. Bij deze cijfers zijn de werknemers van de onderaannemers, die voor Korteweg werken niet inbegrepen. In Zeeland is de situatie minder urgent. Aannemer Schrijver in Goes: „Ik heb een vaste bezetting van 200 man. De meesten zijn al jaren bij mij in dienst. Verder heb ik nog zo'n zes tig werknemers van onderaannemers, die voornamelijk uit Noord-Brabant komen. De Brabanders moet ik reis uren betalen." Aannemer V. d. Poel in Terneuzen: „Al mijn werknemers komen uit de buurt. Ik zou nog plaats hebben voor zes a zeven man. Neen, reisuren be hoef ik niet te betalen." (ADVERTENTIE) Volgend voorjaar kunnen alle vrou wen van maat 36 t/m 44 leuke kle ren dragen uit de collectie twenty se ven die door Dick Holthaus is ont worpen en door Someren n.v. te Amsterdam geconfectioneerd. U leest het goed, confectie met e naam Holthaus op het label en een matig getal op het prijskaartje Ivan f 86,- tot over de f 200,-) maar tteestal daar tussen in). Deze mo dieuze, kwieke kleren zullen te vin- 5 ?yn in middelgrote modehuizen, 111 warenhuizen, niet in boutique- Twenty Seven wil alleen maa: eggen: als je 27 bent, doe je niet Mger hip. Deze collectie heeft dan nl£*? brutaals, maar de mo- P'reci« 20 i°ng als de uw die ze draagt. Een meisje van zal even veroverend zijn als haar I hla„ er ?01? blaserpakje van uwsna<hg jasje en rank geplooide Lfe ad 86,-) e-n in de rode I ey"sPortmantel met diepe revers in ,nngenaan de ceintuurlusjes, of I iiini,0 mar'ne-blauwe linnen overslag I vw. zoucien zelfs de twenty se- (b omkeren en wedden dat on !°ÜW van 72 mits Passend binnen van snfVeu maten' n°g graag een robe-manteaux zou hebben. a& COllecüe vo'doet wat kop en rking betreft aan de hoogste ei- han'rl 1J1zonder evenwichtig door 'n ontwnrn ns- een leic'end motief Crlrt ?6n 'S gouden binnen een zwart wi?a^rsterk .kleurengamma: „3 Wlt> g"Js. marme, rood. Daar- marme, ro< Heum?„nd N Pasteltinten. Het cemtm 1Si S\ank en aanSesl°ten I ücht uSlnrJT s *ettlng om de taille mot „?lc>p?nd of geplooid van rok Gewone iels er, "v5vers voor jasjes, man- kalzen ™C?an-teaux' v" en h°ge 'ögezette laPonneri- We zien doorgestikt?0™6'1 oI mouwloze, knipte ZL1?ms vierkant uitge- 'n enkol n' Pe tailleurjasjes kele maai boleroachtig kort meestal lang, met ceintuur, en heb ben evenals de mantels klepzakken, vaak trenchcoatachtige passen, me talen knopen en gespen. Diepe re vers maken de mantels slank. Bij de japonnen zien wij doorknoop modellen, tunique effecten en de lan ge hemdblouses met splitten en af geronde hoeken die zoveel succes hadden in Holthaus' collectie van het afgelopen voorjaar. Ook zijn geliefde brede bies in contrasterende kleuren geeft hier effect aan tailleur, man tel en japon: zandkleur langs zwart, marine langs een grijs ruitdessin. Wollen stoffen zoals Shetland, gar- badine, flanel en jersey worden voor mid-zomer vervangen door wol met zijde (o.a. door een bekoorlijk rood wit Prince de Galles tailles) door linnen voor. begerenswaardige pak1 ken en mouwloze jruken, door In- dia-zijde voor geklede jurkjes met het hemd-blouse 'effect. Bij de avond japonnen bewonderden wij een driedelig ensemble met lange rok, kort vestje met dubbele rij knoop jes en streng tailleur jasje, het ge heel in abrikooskleurige matelasse, Bermuda-shirts en broekpakken ont breken in deze collectie. MAISON ff MANTELS IS5 fill 1 CHEVRETTE 1*1 Deze week 12 pet. korting BREDA: Ginnekenweg 35 tel. 36834 ROOSENDAAL: Hoogstraat 32, tel. 37503 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zeer binnenkort zal een baggermolen van de Mij Hol land beginnen met het tot op 10 m. uitdiepen van het Grote Zevenaar dok", zoals het in de wandeling heet, Nog vóór de opening van de nieuwe grote zeesluis te Temeuzen zal het karwei gereed zijn en kan Terneu- zens haven mogelijk een graantje meepikken van de zeeschepen met een grotere tonnage dan voorheen die in de zeesluis kunnen schutten. Een voordeel is dat de schepen in dien ze in Terneuzen losen of laden een kortere vaartijd hebben, dan in dien zij naar Gent varen. Enkele uren vaartijd minder, kunnen een een flinke bezuiniging Vormen op het budget van de rederijen. .•„.„.rf-lv,,»,,, 1 i?'ül (Van onze correspondent) WESTDORPE Het bestuur van de Zeeuwse Wandelsportbond is met ingang van 1 oktober drastisch ge wijzigd. Voorzitter is de heer R. Geil- leit uit Middelburg geworden. Se cretaris bleef de heer Rudi Thomas uit Terhole. Tot penningmeester werd gekozen de heer J. Doornebos uit Kloosterzande. De heer Van de Parel, die in verband met de organisatie van de Zeeuwse Driedaagse te druk is belast, heeft de secretaris-functie overgedragen. Voor het jaar 1969 staan grootse plannen op het programma: onder meer zal de Zeeuwse Driedaagse in mei 1969 met het predikaat „inter nationaal" van start gaan. Reeds nu is de deelname verzekerd van enkele wandelgroepen uit Duitsland, Oosten rijk, Zwitserland, Belgie en Frank rijk. GENTSESTRAAl HULST IIIIHI (Van onze correspondent) GOES De kans is groot, dat er morgen (vrijdag) geen sprake meer zal zijn van een perencrisis op de Ne derlandse fruitveilingen. Bij de ijk- veilingen (Geldermalsen, Utrecht en Zwaag) lag maandag en dinsdag de prijs van de ijkrassen boven de in EEG verband vastgestelde minimum prijs en wanneer dat ook woensdag het geval is geweest, eindigt de crisis met ingang van vrijdag. Zekerheid hieromtrent kan eerst in de loop van donderdag worden verkregen. De Ne derlandse fruitveilingen hebben het advies gekregen vóór de aanvang van de verkoop zich in verbinding te stel len met het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen. Wanneer er geen crisis meer is in gevolge de EEG-bepalingen, betekent dit, dat de minimumprijsregeling van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen weer in werking treedt. Dit houdt in een ophoudprijs van 6 cent per kg voor consumptie peren en 3 cent voor industrieperen. De interventieprijzen bij een crisis liggen belangrijk hoger. De perencri sis op de Nederlandse veilingen begon op 28 augustus. Sindsdien zijn er be langrijke hoeveelheden uit de markt genomen en vernietigd of tot vee voer bestemd. (Van een onzer verslaggevers) RIJEN Een Rijense timmer man deed dezer dagen een op zienbarend verhaal. Het zal vele voetballers naar het hoofd doen grijpen. Er schuilt dan ook een grote brok voetbaltragiek achter. Op een zonnige morgen stalde de timmerman zijn fiets tegen het hek bij het Ericsson-voet- balveld aan de Haansberg in Rijen. De doellatten moesten vervangen warden en' hij kwam: de zaak opmeten. Een kwartier later keerde hij op de bakfiets terug met twee nieuwe kaars rechte latten. Fluitend wandelde hij naar het verst doel om ook daar een nieuwe lat op te leg gen. Hij kon zijn ogen nauwe lijks geloven. De lat bleek zowat een meter te kort te zijn. „Dan is dit doel een meter groter", flitste het door de gedachten van de timmerman. Hij zag al die vertwijfelde middenvoors voor hem die na de rust hun gevoel voor de juiste richting kwijt raakten omdat ze met een veel kleiner doel te maken hadden. Het kan niet anders of er zijn hier wedstrijden gespeeld die een totaal andere uitslag gekregen zou hebben als de doelen even groot zouden zijn geweest. Hoe lang is dat dan geleden? „Enkele jaren ai. Het veld heeft vorig jaar een opknap beurt gekregen en toen zijn de doelen ook vervangen. Ik heb trouwens eigenhandig de paal verzet". Opzet kan het niet geweest zijn, want de ploeg van Ericsson zat natuurlijk met dezelfde moeilijkheid. Het is de vraag of de vele bekers die er op dat veld bevochten werden wel op de juiste plaats zijn ge komen. „Toch wel", vertelde de timmerman. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „De aanwezig heid van een eigen omroep is een zaak, op de realisering waarvan Rotterdam en omgeving recht hebben, nu wet en techniek de wegen daartoe openen". Aldus luidt de conclusie van een com missie, die eind vorig jaar door het gemeentebestuur van de Maasstad werd ingesteld om de mogelijkheden van een Regionale Omroep Rotterdam te onderzoe ken. B. en w. van Rotterdam hebben in middels de raad voorgesteld in prin cipe te besluiten- tot het aanvragen van een zendmachtiging voor een re gionaal radio- en televisiestation. In Zuidwest-Nederland opteren mo menteel op duidelijke wijze drie kan didaten voor een regionale omroep. Het zijn vooreerst de Provinciale Zeeuwsche Courant voor de regio Zeeland, verder de Brabantse Tele visie Stichting, in de toekomst mo gelijk samenwerkend met de reeds in de lucht zijnde Brabantse Omroep, voor de provincie Noord-Brabant met' zo mogelijk studio's in West-Brabant, Midden-Brabant en in de agglome ratie Eindhoven. Tenslotte Rotterdam, dat zowel ra dio- als televisieprogramma's uit wil gaan zenden voor het Rijnmondge bied en directe omgeving. Indien de optanten hun zendmach tiging krijgen is met hun zenderbe- reik geheel Zuidwest-Nederland af geschermd. Naar nu bekend gemaakt is wil de Regionale Omroep Rotterdam uiter lijk 31 december van volgend jaar per werkdag twee uur radio en een half uur televisie brengen. De vorm van de programma's zal een over wegend journalistieke inslag heb ben. De bedoeling is, dat de bewo ners van Rotterdam en omgeving op deze wijze geïnformeerd zullen wor den ten aanzien van het totale maat schappelijk gebeuren in dit gebied. Als rechtsvorm voor de regionale om roep wordt door genoemde commis sie, die staat onder voorzitterschap van wethouder J. G. van der Ploeg, een stichting aanbevolen. De commissie is tot de conclusie ge komen, dat een regionaal omroep- station in eerste instantie op 25 vas te medewerkers moet kunnen reke nen, waaronder naast een directeur zich redacteuren, presentatoren, re gisseurs en technici zullen bevinden. De personeelskosten voor de sectie televisie worden geschat op maxi maal een half miljoen gulden per jaar, die voor de sectie radio op de helft van dit bedrag. De jaarlijkse exploitatiekosten wor den begroot op een bedrag van f 3.000.000, waarvan f 2.250.000 voor de televisie en f 750.000 voor de re gionale radio. Het is volgens de commissie voor de financiële haalbaarheid van het station noodzakelijk reclame boodschappen uit te zenden. Aan de minister zal hiervoor toestemming worden gevraagd. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft de raad voorgesteld in princi pe te besluiten de stichting Regionale Omroep Rotterdam een jaarlijkse bij drage tot 'n maximum van f 1.000.000 in het exploitatietekort in het voor uitzicht te stellen. Deze bijdrage zal afhankelijk zijn van de rijksbijdrage en de andere in komsten van de stichting en van de budgetaire positie van de gemeente. Het Bouwcentrum in Rotterdam heeft reeds een ruimte gereserveerd voor een radio- en televisiestudio, die be halve door de Regionale Omroep Rotterdam, gebruikt zou kunnen wor den door da NTS en NRU. De regeling betekent een stimulans voor de afzet van de grote maten van de betere kwaliteiten. De doordraai betrof dikwijls de kleine vruchten en mindere kwaliteiten. Lange tijd heeft Clapps Favorite als belangrijkste ijk- ras gefungeerd, maar deze peer is nu overal geruimd. Thans is de Conference het belang rijkste ijkras. Gedurende september is de crisisprijs nog f 28,24 per 100 kg. Sinds enkele dagen ligt de prijs van de Conference klasse I boven 60 mm hoger bij de ijkveilingen. Ook in Zee land ligt de prijs van deze peer bo ven de crisisprijs. Verwacht wordt, dat het einde van de perencrisis vooral gevolgen zal heb ben voor de kleine maten en mindere kwaliteiten. Hiervoor kan de teler wel eens minder ontvangen dan de laatste tijd het geval was. Om weer een crisis te krijgen, nadat ze is op geheven, moet de middenprijs bij de ijkveilingen gedurende drie dagen beneden de crisisprijs hebben gele gen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Vandaag, donderdag, viert de heer René de Milliano te Oostburg zijn jOe verjaardag. De heer Milliano heeft reeds voor de oorlog nationale en internationale bekendheid gekregen als deskundige van het trekpaard. De heer De Milliano, die aan de Nieuwstraat 39 woont, „ontvangt" vandaag iedereen die hem wil komen gelukwensen. In de vooroorlogse ja ren, toen West-Zeeuwsch-Vlaanderen toonaangevend was in he leveren van fokmateriaal van het zware Bel gische type trekpaard, kreeg de heer De Milliano vooraf bekendheid als „soigneür" en „voorbrenger" van de paarden tijdens de koopdagen. Ook was hij' adviseur in het leveren van fokmateriaal voor de nieuwe polders onder meer de Wiermgermeer. Een belangrijk aandeel had de heer De Milliano voorts in de vader landse successen die werden geboekt op de paardententoonstellingen in 1925 en 1926 in Italië. De heer De Milliano kreeg vooral faam door zijn perfecte kennis van het stamboek, waardoor hij op zeer snelle wijze de bloedlijn van een bepaald paard wist vast te stellen. René de Milliano, die opgroeide op een grote boerderij te Aardenburg, is ook actief geweest in het vere nigingsleven, o.a. als bestuurslid van het plaatselijke muziekkorps. De 80-jarige geniet nog een goede gezondheid, ofschoon hij wel steeds de hinder blijft ondervinden van het ernstig ongeluk dat hem in 1940 overkwam. (Van onze correspondent) WÓLPHAARTSDIJK Tijdens de gemeenteraadsvergadering van Wol phaartsdijk die onder voorzitterschap van burgemeester A. Hack werd ge houden werd het minimumloon voor het gemeentepersoneel op f 585 per maand gesteld. De arbeidstijd van het gemeentepersoneel werd verkort van 45 tot 43,75 uur per week. Medewerking zal worden verleend aan het plan van rijkswaterstaat voor aansluiting van de aan te leggen bui tenlandse weg o-ver de middelplaten in het Veerse Meer op de Aardebol- leweg in de vorm van verkoop van gemeentegrond langs deze weg. De prijs hiervan za-l door een commissie worden getaxeerd. De pachtersver goeding voor de firma A. Koert en Zoon voor de dit jaar aangekochte twee hectare grond werd bepaald op f 38.925,-. De binnenkort te bouwen 38 zomerwoningen aan het Veerse Meer zullen als straatnaam krijgen De Inlaag. Tot leden van de com missie van advies ingevolge de woon- ruimtewet werden herbenoemd de heren A. Eggebeen, J. Kakebeeke, A. Nijsse, D. Sandee en D. Vleugel, terwijl tot bestuurslid van de stich ting Ons Dorpshuis werd herbe noemd mevrouw R. A. van Schagen- Roosma. Tot lid en plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de schoolartsendienst werden be noemd burgemeester A. Hack en wethouder D. Vleugel, terwijl tot ge machtigde voor de aandeelhouders vergadering van de N.V. Zeeuwse Gasmij. werd benoemd wethouder J. Verhage. De nieuwe bouwverorde ning onderging een wijziging betref fende schuilplaatsen bij de bouw van meergezinswoningen. Voor het dorps huis zullen honderd nieuwe stoelen worden aangeschaft en gordijnen. Verder zal het parkeerterrein bij de jachthaven, waar deze zomer veel wateroverlast was, gerioleend worden. (Van onze correspondent) TERHOLE Bij het inhalen van een personenauto, die op dat moment juist naar links afsloeg, kwam de 48-jarige bestuurder v-an een perso nenauto met die auto in aanrijding waardoor hij de macht over het stuur kwijtraakte. De aanrijdende auto schoof, terwijl de bestuurder krach tig remde gedeeltelijk door een gras berm, rakelings langs een lichtmast tegen de hoek van een woning te Rustwat. De bestuurder liep enkele kleine vleeswomdjees en een paar gebroken of gekneusde ribben op. Na behandeling ter plaatse kon hij zich huiswaarts begeven. De auto werd vernield. (ADVERTENTIE) Wees gerust veeleisend Kies wat echt bij U hoort Verzorgde elegantie Decente chique stijl Voortreffelijke kwaliteit Kies de modellen van Kübler. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In het kader van de interkerkelijke vredesweek orga niseerde het Zeeuws Vredes Comitee een openbare debatavond. Tot de aanwezigen behoorden mr. A. J. M. Visser, leraar geschiedenis aan de Rijks Kweekschool te Middelburg, A. Rerije, drs. M. Beinema (AR), ir. W. J. Kramer (PSP) en mej. dr. A. H. A. Bakker, Doopsgez. predikante. Aan de orde werd gesteld: Verzoe ning met Fascisme". De heer Visser betoogde in zijn in leiding dat men onder fascisme een bepaalde mentaliteit had te vei- staan. Die mentaliteit kwam o.m. naar voren in het Amerikaanse op treden in Vietnam, in het Russische optreden t.a.z. van Tsjechoslowakije en in de houding van de regenten de Jong en Luns bij hun recente gang naar Berlijn. Vaak treffen we het fascisme aan in ons zelf. Verzoening met het fascisme is niet mogelijk. „Ik roep ieder op tot strijd tegen het fascisme!" aldus besloot de heer Visser zijn betoog. „Is zo'n onverzoenlijke houding wel in overeenstemming met de leus van de vredesweek?", vroeg men in de zaal. „Moeten wij bijvoorbeeld aan sturen op een breuk met Spanje?" De heer Visser antwoordde hier op dat verbreken van betrekkingen met een land sowieso verwerpelijk Is en wees in dit verband op de Koude-Oorlog-mentaliteit, die na de Russische inval in Tsjechoslowa- kije in de NAVO-lan-den de kop op stak: men moest een begonnen ge sprek niet afbreken. Men moest een scheiding maken tussen fascisme en fascisten. Fascisten kon men moei lijk veroordelen: „zij zijn immers het slachtoffer van een verkeerde voor lichting en opvoeding". Dit was bij voorbeeld ook het geval met de ma trozen van de overval op het cen traal station indertijd te Amsterdam. Dat niemand zich met het fascis me wenste te verzoenen bleek uit de vragen en opmerkingen in de zaal. Op de vraag of de kerk niet fas cistisch was antwoorde mej. Bakker dat kerk in het verleden veel fouten had gemaakt. Tegenwoordig is de kerk op de goede weg, meende zij. Men moest waken voor goedkope kreten, zoals die, waarmee men ge makzuchtig communisme en fascis me op een hoop gooit. „Wij moeten steeds de mens blijven zien en daar voor is goede communicatie nodig". Dat waren zo de belangrijkste pun ten uit de debatten van deze roerige maar interessante avond in het Con certgebouw te Vlissingen die door voorzitter A. Rerije om half elf ge sloten werd.

de Stem | 1968 | | pagina 5