Tracé bij Terneuzen meest geschikt als oeververbinding Potterie eeuwenlang begraven in moestuin Rennies J Beroepententoonstelling Ivoor lager onderwijs en informatie voor ouderen CONCORDIA Kasporgo naar Europees festival in Antwerpen In gesprek met WINSTDELENDE POLISSEN Oudheidkundige vondst in Aardenburg Aart ianszen 8.- CONCLUSIE VAN STICHTING VASTE 0EVER\ ERBINDING WE St.-Aloysius winstkansen Nine in. laff aan. RIKKEN N.V. ALCHEREN DELBURG -loogwater t en waar /ANDAAG MORGEN Hotel „DE LINDE" Boerenleenbank opende 1000e vestiging Moeilijkheden in bietencampagne beïnvloeden suikerprijs niet Navelstreng" Delta-promotion TOGO viert het 35-jarig bestaan TAFELTENNIS de matras waarop u werkelijk uitrust Waardering in Breda voor Jo Ivens Geschiedenis" in en van Bruinisse Protest van D '66 tegen gift van Hoechst Brandend maagzuur, KAN Bergenaar stierf vreemde dood ie kan Immtrs Jiine, ongeacht te mogelijkheid ÏPTVAN iOFFEH D tel. 01610-5878 tel. 01150-2284 tel. 01100-7476 16 Hulst tel. 01140-2215 slngen tel. 01184-3729 g tel. 01180-5241 :ties koningshuis Met in- l vandaag, donderdag, lig. het Provinciehuis Abdij 6, Iburg felicitatieregisters ter i.v.m. de geboorte van de bon van prinses Beatrix. De der registers kan geschie- ns de kantooruren. vrijdag 27 september: K: 5.43 en 18.04 uur; Ter- .09 en 17.28 uur; Vlissin- en 17.00 uur; Wemeldinge: 6.54 uur. 1RG Stadhuis: World Press-photo zaal lts. 20 uur Film: The ie, 18 j. n Oranje 20 uur Modeshow Rita ater 20 uur neveld en Ina van Faassen [huls 19.30 uur Raadsverg. :n uur leboden, als onder vandaag iaytime, a.l. Alexandre, de gelukzalige Sen Colt voor Mc Gregor ee huurlingen sn ïcho Villa wartbaards /eest i voor de bel, 18 J. bende van papa, a.l. Irote slag te Pamplona een koppel, a.L jaagd door de wino, al - wonder der liefde, 18 es De onbekende, 18 j. "at een vakantie klem van het geweld spookzolder Stadhuis: World Press-photo al 20 uur Wim Sonneveld en 'aassen IN uur eboden, a.l. der 19.30 uur PaOingsdhietiflS weeb b/t t v rue kÏd\ sch/ex eefj pbbb pes win me gezeemd- EB nEi. EXCUUS VOOB.. DE STEM VAN DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1968 (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerschelde schotel. (Van een onzer verslaggevers) DEN HELDER De Centrale Boe renleenbank te Eindhoven heeft sinds gisteren 1000 vestigingen in Ne derland. De 1000ste vestiging werd gistermiddag in Den Helder geopend. Gisteren werden drie nieuwe boe renleenbanken geopend. Behalve m Den Helder gebeurde dat ook in Vlis- singen (de eerste boerenleenbank op Walcheren) en in Hoogerheide. Tij dens de openingsplechtigheid in Hoo gerheide deelde drs. J. van Ogtrop, een van de drie directeuren van de Centrale Boerenleenbank, mee dat per 31 juli van dit jaar de aan de boerenleenbanken toevertrouwde gel den tot ruim vijf miljard gulden wa ren gestegen. De Boerenleenbank neemt hierdoor als bankorganisatie op de wereldranglijst de 113e plaats in. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De stagnatie, die is inge treden in de bietencampagne, zal geen gevolgen hebben voor de consumen tenprijs van de suiker. Er is volgens de fabrieken voldoende suiker in de wereld en ook is de prijs ervan vast gesteld. Zoals wij gisteren meldden, dreigt de zware regenval van de afge lopen dagen de campagne geheel te ontwrichten. Wel zullen de boeren er nadelige ge volgen van ondervinden. Zij zullen waarschijnlijk minder geld krijgen voor hun produkt. Tweederde van de bieten wordt coöperatief verwerkt Dat betekent, dat een groot aantal telers dus schade zullen ondervinden van de natte, en drassige bietenvel den, waar met zware rooimachines niet op te werken valt. Zelfs als regenval vanaf nu achter wege blijft, zal de campagne, die nor maal dertien weken in beslag neemt, dit jaar met minstens een week moe ten worden verlengd. Het ziet er naar uit, dat zij ook tijdens de kerstdagen zal moeten voortduren, wat dus ho ge, extra lonen in de fabrieken gaat vragen. Wanneer de stagnatie op de helft van de campagne was opgetreden, waren er nog wel mogelijkheden geweest cm de moeilijkheden op te vangen. k Üterk vertraagde aanvoer valt m het begin van de campagne, moe ten de fabrieken soms op minder dan "fir® ar?0114 werken, omdat er nog voldoende voorraad is aange- (Vau een onzer verslag gevers). MIDDELBURG. De een- trale oververbindiug over de Westerschelde met het tracé ter hoogte van Terneuzen, is de ineest wenselijke, aldus de belangrijke conclusie van een rapport, dat is samengesteld door een economische werk groep van de Stichting Vaste Oeververbinding Westerschel de. Deze conclusie is geba seerd op verkeers-economi- sche, bedrijfseconomische en planalogische gronden. Belangrijkste punt van uit gang voor de werkgroep was de rentabiliteit van een derge lijke, ettelijke miljoenen kos tende, verbinding. Het rap port, dat in november wordt gepubliceerd, zal op zeer rui me school worden verspreid. Belangrijkste geadresseerde daar bij is ongetwijfeld de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. J. Bak ker. De stichting hoopt met dit rap port n.l. een belangrijke bouwsteen aan te dragen, die de bewindsman tot steun zal kunnen dienen in zijn beleidsbeslissing over het hoe en wanneer van een verbinding over de Westerschelde. Het algemeen bestuur van de Stichting Vaste Oeververbin ding Westerschelde heeft hierover in de Middelburgse schouwburg een vergadering gehouden. Aan de totstandkoming van het rapport hebben verkeersdeskundigen als adviseurs meegewerkt. Onder hen zijn prof. Volmer van de Delftse T.H., drs. Noordman, directeur van het Vervoerg-Wetenschappelijk Insti tuut te Rotterdam, eh prof. Vlerick, de huidige Belgische staatssecretaris voor de regionale industrialisatie. De feitelijke samenstelling wordt ver zorgd door het E.T.I. in Zeeland. In de vergadering heeft ir. J. Barkhof van de verkeersafdeling van de A.N.W.B., die eveneens lid is van het bestuur, betoogd, dat de A.N.W.B. geheel achter de centrale verbinding staat. Deze verbinding kan, aldus ir. Barkhof, worden gezien als de ont sluiting van een gebied met grote economische mogelijkheden. Tot dat gebied behoort, naast de kanaalzone, zeker ook het nieuwe industriege bied van Vlissingen-Oost. De verbinding zal, zo stelt de heer Barkhof, nog andere verder reiken de functies hebben. Tussen het Rotterdamse gebied en de Belgische en Noordfranse indu striegebieden heerst een zekere span ning, die nu nog door een geografi. sche barrière wordt verbroken. De vaste oeververbinding zal hier de zo gewenste „navelstreng" kunnen zijn. De verbinding zal, aldus de A.N.W. B.-functionaris, ook vanuit toeristisch oogpunt van niet te onderschatten betekenis zijn, aangezien hierdoor het Zeeuwse recreatiegebied binnen een gemakkelijk bereik van de grote Belgische bevolkingsconcentraties komt. De A.N.W.B. acht een andere plaats dan ter hoogte van Terneuzen ook ongewenst, omdat dat een verstoring zou veroorzaken van het wegenplan, zoals dat In de tweede nota ruimte lijke ordening is aangegeven. De stichting is van oordeel dat met het uitbrengen van het rapport haar eerste taak beëindigd is. Zij heeft zich als volgende taak gesteld de voorlichting en begeleiding van de voorbereiding en bouw van de vaste oeververbinding. Uitgebouwd zal dat een „Delta-promotion" moeten wor den, die de verbinding en het ge bied waarin deze is gelegen, van de Randstad tot Noord-Frankrijk moet verkopen". Het dagelijks bestuur stelde voor om voor dit döel een P.R. (public relation)-werkgroep te vor men, waaraan het algemeen bestuur zijn fiat gaf. Ook deze werkgroep zal een brede internationale samenstel ling van deskundigen krijgen. Overigens is ook de stichting zelf zeer breed van samenstelling.'Zo ma ken naast de raad van vertegenwoor digers van de Belgische overheid en instellingen, ook o.m. leden van de Rotterdamse Kamer van Koophandel en het Rotterdamse departement van Nijverheid en Handel er deel van uit. De vergadering in Middelburg werd o.m. bijgewoond door de com missaris van de koningin in Zee land,, mr. J. van Aartsen. met voerd. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op 2 oktober zal mr. J. van Aartsen, commissaris der koningin van Zeeland, een beroepen- tentoonstelling voor het lager onder wijs openen. Deze tentoonstelling, die georganiseerd wordt door het Direc toraat van de Arbeidsvoorziening, is (ADVERTENTIE) Een polis van concordia vergroot Uw verzekerd kapitaal door de jaarlijkse winstuitkering. U vormt zo een extra reserve, zonder premieverhoging. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij concordia Coöp. Levensverzekering Mij u.a. Oudenoord - Utrecht - Telefoon (030) 1 65 91 meer dan f 1.200.000.000.- verzekerd kapitaal. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES. De Goese volksdansgroep „Kaspörgogaat™1"^ Euro- deelnemen aan de 5e Europeade in Antwerpen. De Europeane Pees lied- en dansfestival. tweemaal in Antwerpen, Tot nu toe werd deze internationale manifestatie het {eest) dat eenmaal in Dortmund en éénmaal in Valencia gei ,jen jg landen aanstaande zaterdag al begint en zondag ™rdt 8 Dé Europeade trekt vertegenwoordigd zijn, met in totaal 2800 deelnem jaarlijks duizenden bezoekers. Europeadekomitee Vlaan- De organisaie ervan is in handen van net e onder auspiciën deren". De Europeade '68 wordt gehouden met steun Verenigde staten van: de Vlaamse volkskunstbeweging, de beweging Noordstarfonds. van Europa, de Vlaamse toeristenbond, het Davias- „„ïkseultuur". Deel- Het motto van de Europiade is:-„Vrijheid, vrede Oostenrijk, Bel- nemers komen o.a. uit Engeland. Denemarken. Polen. gië en Nederland. M-j„,iand die aan de ..Kasporgo" is de enige groep uit Zuidwest- Goese gezelschap Europeade zal deelnemen. Zondagmorgen om uur Antwerpen van 30 personen met de bus vanaf de Grote Markt uiierjns! bijwonen, vertrekken. Het zal in Antwerpen eerst een ?ucha Europeade wordt waarna het zich zal begeven naar het Sportpaleis waar ^Kasporgo"-leden zullen, gestoken in klederdracht, muziek, zang en dans brengen. een belangrijke bijdrage tot wijziging en aanpassing van beroepenvoorlich- ting, waarmee men tien jaar geleden op zeer bescheiden schaal is begon nen. Beroepenvoorlichting en keuze-ad viezen zijn door de groeiende specia lisatie en de toenemende variëteit der beroepen door industrialisatie, automatisering etc. met name in Zee land steeds belangrijker geworden. Door de snelle verandering van de maatschappijstructuur is er een groei ende behoefte aan Informatie, zowel bij de jeugd als bij de ouders, vond de heer Rietema, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Mid delburg. Men is daartoe overgegaan op een voorlichting in drie fases, die reeds op de lagere school begint en de leerlingen begeleidt tot een defi nitieve keuze na het behalen van een einddiploma. Voor een bezoek aan de tentoonstelling wordt door leerlingen der zesde klassen een boekje doorgenomen, waarmee zij spelenderwijs met een aantal zeer uiteenlopende beroepen bekend wor den gemaakt. De tentoonstelling, waaraan door pedagogen en didactici is meegewerkt, kan daardoor het 12- jarige kind reeds een basisidee geven van de samenhang der beroepen in de maatschappij. De heer G. J. Smal- lengange, directeur van de Stichting Zeeland, wees er nog op, dat de voor lichting ook veel moeilijkheden tus sen ouders en kinderen kan oplossen. De jeugd is nu eenmaal zelfstandiger, mondiger en kritischer geworden. Het bedrijfsleven zal in plaats van licha melijke arbeid oplettendheid, ver antwoordelijkheid en scholing vra gen. Men zal vaak geïsoleerd moeten werken, waardoor de sociale omstan digheden veranderen. Hiertoe dient de mentaliteit ten opzichte van her beroep te veranderen. Het is daarom gewenst, dat ook de oudere generatie een idee krijgt van de veranderde omstandigheden. De tentoonstelling zal dan ook 's avonds worden open gesteld voor ouders en andere be langstellenden. Ze zal worden ge houden op vier plaatsen in Zeeland, t.w. Middelburg in de Wandelkerk (onder de toren) van 2 t.m. 11 okto ber, Domburg in het Badpaviljoen van 15 t.m. 17 oktober, Vlissingen in de aula van de l.t.s. van 21 okt. t.m. 8 november en Westkapelle in het verenigingsgebouw van 11 lm. 15 no vember. .JU*:: De Aardenburgse conservator ir. J. A. Trimpe Burger (rechts) haalt een vrijwel puntgave kruik uit het leem, waarin deze meer dan zes eeuwen verborgen is geweest. (Van onze sportredactie) GOES In verband met het 35- jarig bestaan van de Goese korfbal vereniging TOGO worden er zaterdag verschillende evenementen gehouden. 's Middags om drie uur wordt het programma geopend met een korf balwedstrijd tussen oud-TOGO-spe- lers en het huidige team van de ver eniging. Daarna volgt een match tus sen TOGO 2 en de junioren. Deze ontmoetingen worden gespeeld op het gemeentelijk sportterrein aam de Westhavendijk. Na de wedstrijden volgt om half zes een gezamenlijke mosselmaaltijd voor, leden en oud-leden in het res taurant Slot Ostende. De dag wordt besloten met een feestavond (aan vang acht uur.) (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG De landelijke tafeltenniscompetitie gaat zaterdag weer van start en dit betekent voor het Graauwse St.-Aloysius 1 weer een boeiende strijd in de Overgangs klasse teneinde tenminste op een der eerste twee plaatsen beslag te leggen voor verdere deelneming in de tweede helft aan de kampioens- competitie. St.-Aloysius 1 heeft een gunstig pro gramma voor de boeg, waarbij drie uitwedstrijden naar Brabant, tegen respectievelijk LUTO 2 uit Tilburg, Belcrum 2 uit Breda en Red Star (Goirle). De twee overige tegenstan ders komen uit Papendrecht (Avio- landa) en Zwijndreeht (V.O.Z.) Ge zien de sterkte van de tegenstanders gaat het team, bestaande uit Frans van Waterschoot, Jo Delfo-rge en Geert de Kort een kansrijke wed strijdenreeks tegemoet. Zaterdag wordt in Tilburg begon nen tegen LUTO 2 en de Zeeuwen zullen hier ongetwijfeld met de winstpunten terugkeren. Programma: LUTO 2 - St.-Aloysius 1, Red Star - Belcrum 2, VOZ - Avio- landa. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De moestuin van 66-jarige Medard Gustaaf de Clerck aan de Aardenburgse Heerendreef heeft, na zeshonderd jaar, een koste lijke oogst opgeleverd. Geen fortuin gemeten naar zinken guldens maar wel volgens cultuur-historische maat staven. Ongeveer anderhalve meter diep in de vers gedolven kuil achter het hok ongeïnteresseerd tokkende kippen, zijn ze bloot gelegd: een dicht opeengepakte verzameling potten, kruiken en schalen van asgrauw en oranjekleurig aardewerk. Sommige voorwerpen hebben hun eeuwen lange „begrafenis" opvallend gaaf en andere minder goed doorstaan. De herkomst van de Aardenburgse vondst gaat, naar de mening van een expert op dit gebied, ir. J. A. Trimpe Burger, conservator van het gemeen telijk museum ter plaatse en door de rijksdienst voor oudheidkundig bo demonderzoek belast met opgravin gen in Zeeland, terug tot de dertien de en veertiende eeuw. „Voor de kennis van het middel eeuws aardewerk is deze vondst zeer belangrijk", vertelt ir. Trimpe Bur ger. „We weten nu zo goed als ze ker, dat dit bepaalde type aardewerk uit de dertiende eeuw hier in Aar denburg zelf is gebakken. Het is ook voor het eerst dat we ovenprodukten van: grijs aardewerk hebben gevon den". En dit oordeel zegt heel wat, want in dit deel van West-Zeeuwsch-Vlaan- deren hoeft men, bij wijze van spre ken, maar een schop in de grond te steken om het huisraad van een ver re voorvader op te diepen. Overvloe dig bewijs van deze rijke herinnering aan- het verleden levert het gemeen telijk museum in Aardenburg. Zelfs souvenirs uit de Romeinse bezetting van weleer zijn in de Aardenburgse bodem allesbehalve zeldzaam. Men zou het duizendjarige Aarden burg gerust onder- en bovengronds cultuur-historisch museum kunnen noemen. DE HONGAARSE politie heeft gis teren bekendgemaakt dat vijf bui tenlanders, uit het westen afkomstig, gearresteerd zijn, nadat zij in het centrum van Boedapest dinsdag pam fletten hidden verspreid. BREDA De zeer vele bezoekers die in de Grote Kerk het najaars concert vaa het Toonkunstkoor - Breda bijwoonden, hebben knnnen genieten van een bijzonder verzorg de uitvoering van dri« min of meer bekende werken uit de koorlitera tuur. Onze complimenten gaan dan allereerst uit naar de dirigent Jo Ivens. Dit was diens eerste concert met dit koor sinds zijn benoeming in ja nuari van dit jaar. Wij constateer den onmiddellijk, dat de koorklank van het Toonkunstkoor op veel ho ger niveau gebracht was, welk re sultaat zich in de akoestisch zo magnifieke Grote Kerk direct deed gelden. Maar dat niet alleen: de exactheid waarmee deze dirigent voor het „voetlicht" is gekomen, dwingt bewondering af. Zijn gevoel voor alle details moet de attente luisteraar het inzicht geven dat er bard en nauwkeurig te werk gegaan is om de muziek ten volle tot haar recht te laten komen. Wij willen gaarne het Toonkunstkoor met deze muzikale leider gelukwensen. Medewerkenden waren de sopraan Nelly v. d. Spek, de alt Antoinet te Blom, de tenor Arjan Blanken, de bas David Hollestelle, de klavecinist en organist Tijn van Eijk en de le den van Het Brabants Orkest. Uitgevoerd werden de cantate no. 140 „Wachet auf, ruft uns die Stlm- me" van Joh. Seb. Bach, de Vespe- rae Solemnes de Confessore van Mo zart, het ..Et in terra pax" van Vi valdi en de fuga „Cum Sancto Spi rit»", De recente opgravingen in de tuin van de heer De Clerck zijn een uit vloeisel van een toevallige vondst die de bejaarde 72-jarige Aardenburgse amateur-archeoloog Jan van Hinte ongeveer vijftien jaar geleden op de zelfde plaats deed. Hij haalde toen een enkele aarden pot en wat scher ven uit de grond. Ook gisteren dook de markante verschijning van Van Hinte bij de pas gedolven kuil op. Hij maakte er wat foto's van de ont dekte potterie. Volgens de heer Van Hinte moet des tijds op deze plek een pottenbakkerij hebben gestaan. Een mening, die door ir. Trimpe Burger niet wordt ge deeld. „Ik geloof meer aan een stort plaats van aardewerk, vooral omdat we in de put nogal wat misbaksels hebben gevonden", zegt hij. „Maar het kan best zijn dat er hier vlak in de buurt inderdaad een pottenbak kerij heeft gestaan. Misschien dat we die bij verder graven ook nog wel vinden". De heer Trimpe Burger acht het bestaan van een pottenbakkerij op deze plaats niet onwaarschijnlijk, omdat de grond uit vette leem, de pottenbakkersklei, bestaat. (Van onze correspondent) BRUINISSE Het ziet er naar uit, dat de viering van het 500-jarig bestaan van het Schou- wen-Duivelandse dorp Bruinisse voor de leerlingen van de lagere scholen in die gemeente voor goed consequenties zal hebben. Ter gelegenheid van het 500-ja- rig bestaan had de gemeente Bruinisse een herdenkingsboekje uitgegeven. Daarvan werd wel een respectabel aantal verkocht, maar de voorraad was nog niet uitgeput. Daarom heeft de ge meente het overschot maar aan de lagere scholen cadeau ge daan. Wanneer nu de hoofden van de beide scholen de sugges tie van b. en w. zullen opvol gen, zal binnenkort behalve het vak „vaderlandse geschiedenis", ook het vak „geschiedenis van het dorp", op het lesrooster voorkomen. Genoemde boekjes zullen dan als handleiding dienen. MIDDELBURG De afdeling Noord-en Midden-Zeeland van D '66 heeft in een open brief aan de ge meenteraad van Vlissingen geschre ven dat het accepteren van een schen king van f 250.000,- van Hoechst Vlis singen N.V., bestemd voor de bouw van een zwembad, in strijd te achten met de goede democratische spelre gels. D '66 schrijft zich met recht te kunnen afvragen of de overheid be reid en in staat is aan grote bedrij ven en industrieën het nodige tegen spel te leveren, ter behartiging van de belangen van de burgers. Volgens D '66 ondergraaft men door accep tering van de gift het vertrouwen van de burgerij in de gemeentelijke over heid, die in velerlei opzicht de belan gen van de burgers zal moeten verde digen tegenover de grote industrieën, D '66 heeft de open brief geschreven naar aanleiding van het voorstel, van b. en w. van Vlissingen aan de ge meenteraad om de gift van Hoechst Vlissingen met dank te aanvaarden. (ADVERTENTIE) druk op de maag, opgeblazen gevoel? Ir. Trimpe Burger toont ons een vrij wel onbeschadigde kan van donker grijs aardewerk die zijn trouwe graafassistent, de Aardenburger M. Kegel uit zijn eeuwenoude schuil plaats tevoorschijn heeft gehaald. „Zo'n ding heeft meer wetenschap pelijke, dan geldswaarde", zegt ir. Trimpe Burger. „Zulke kruiken wor den hier in de omgeving voor veer tig, vijftig gulden aan liefhebbers verkocht. Maar alles wat we hier in de grond aantreffen is reu rijks eigen dom". En de eigenaar van de tuin, de heer De Clerck, heeft die er geen zeggen schap over? Ir. Trimpe Burger: „Ach, die hecht niet zoveel waarde aan die oude pot ten en kannen. Hij krijgt honderd gulden, omdat we in zijn tuin mogen graven". (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM. Dr. J. Zel- denrust, patholoog-anatoom bij het Gerechtelijk Geneeskundig Laborato rium in Den Haag heeft dinsdag sec tie verricht op het stoffelijk overschot van de 46-jarige J. Bruijs uit Bergen op Zoom. De gehuwde man is op raadselachtige wijze gestorven. De geconsulteerde huisarts kon de doods oorzaak niet onmiddellijk vaststel len. Deze week zal in een rapport van het Gerechtelijk Geneeskundig Laboratorium de juiste oorzaak wor den meegedeeld aan de officier van justitie mr. A. J. Kalthoff te Breda. Dinsdag zijn de stoffelijke resten van de heer Bruijs ten grave ge dragen. In leven was hij o.m. lid van het districtsbestuur Roosendaal van de r.-k. metaalbewerkersbond St.- Eloy. „IK heb het enorme voordeel dat mijn voorganger, de heer Rik van Hulst, al het baanbrekende werk heeft ver richt. Voor een tamelijk kleine ge meente is de overheid hier in Ter neuzen erg progressief. Heel wat gro tere gemeenten kunnen daar een voorbeeld aan nemen. Daarom dacht ik, dat er genoeg aantrekkelijke voor waarden zijn voor een bloeiend en rijk gevarieerd cultureel leven in deze stad." ALDUS de heer Aart Janszen (30), sinds 19 september ambtenaar voor culturele zaken van de gemeente Ter neuzen. Als zodanig treedt hij in de voetsporen van de heer R. van Hulst die benoemd is tot secretaris van de Amsterdamse Raad voor de Kunst. DE heer Janszen, geboren Amsterdam mer, kreeg zijn opleiding als indu strieel ontwerper aan de academie voor industriële vormgeving in Eind hoven. In 1963 ging hij naar Suriname om industrieën adviezen te geven Onder meer richtte hij er een tap ij' knoperij op en hielp hij jonge Sur: namers zich kunstzinnig te vormei. Een maand geleden keerde hij in Ne derland terug. HIJ is getrouwd en heeft vier kinde ren, waarvan een een Surinaams pleegkind is. Het gezin woont nog in Amsterdam, maar de heer Janszen hoopt zo spoedig mogelijk in Terneu zen domicilie te hebben. „DE overgang naar een wat kleinere gemeenschap heb ik bewust gezocht", zegt de heer Janszen. „Overigens moet ik bekennen, dat ik nogal ver rast ben over wat hier op cultureel gebied tot stand is gebracht. De po sitieve houding van het gemeentebe stuur is bepaald uniek te noemen". De heer Janszen vindt, dat hij nog te kort in functie is om eigen initiatie ven te ontplooien. „Voorlopig vaar ik op hst kompa» van mijn voorganger. Daarna moet ik mijn tigen weg tien te vinden." CULTUREEL ambtenaar Aart Janszen heeft vooral de culturele begeleiding van de jeugd op zijn werkprogramma staan. Hij zegt: „De kinderen van vandaag moet je opvoeden tot het theaterpubliek van morgen. Als bin nenkort de nieuwe schouwburg ge opend wordt, liggen hier in Terneu zen prachtige kansen om dat te be reiken."

de Stem | 1968 | | pagina 3