HULST BEGINT NIEUW .HOLLYWOOD-STADIUM' PFAFF mees oeve B. Blaeke 40 i jaar bij PTT DE STEM Zeeuwsch-Vlaanderen CON< Kasporgo festival in Europa en politiek in vredesweek AXEL BRESKENS TERNEUZEN „Hogerop" Goes twee maal naar Venray ZIERIKZEE MIDDELBURG LUCKY LUKE: BILLY THE KID CONCLUSIE OEVERVERI In de greep van de fit m Examens ZUID-BEVELAND Forum over vredesweek Opening chr. school Plan oeververdediging wordt gewijzigd Inbraak opgehelderd Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. Schouwen-Duiveland WALCHEREN Hoogwater Wat en waar VANDAAG MORGEN Hotel „DE LINDI Boerenleenbai opende 1000e vestiging 1 Moeilijkheden bietencampagni beïnvloeden suikerprijs niel vStrekw°£e? m?t-de bus van DE STEM VAN DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1968 Willy d'Hondt (links) en Jan Bod- daert, twee spelers in de nieuwe Zeeflavo-produktie, tijdens de mierofoonrepetitie. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Een groot aantal politie ke partijen zal vanavond (donder dag) vertegenwoordigd zijn op de filmavond en teach-in, die de werk groep Vredesweek 1968 in het kader van de vredesweek in Goes houdt. De bijeenkomst vindt plaats in de l.tA aan de Bergweg en begint 's avonds om 8 uur. Het thema van de vredesweek is „Europa - verzoening - vrede - vei ligheid". Vertoond zal worden de film „The War Game" van de Engel se regisseur Peter Watkins. Na de film zal een teach-in wor den gehouden. De leiding daarvan is Sn handen van journalist G. de Kok. De vertegenwoordigers van de poli tieke partijen zijn: mevrouw Markus- se uit Goes (V.V.D.), en de heren C. Balkenende uit Biezelinge (A.R.P.), J. v. d. Sande uit Vlissingen of E. Voorhoeve uit Middelburg (B.P.), J. de Boer uit Zierikzee (C.H.U.), E. Pel uit Vlissingen (C.P.N.), J. Roo- denburg uit Souburg of A. Veldkamp uit Goes (D'66>, W. van Dongen uit Oostburg (K.V.P.), C. Schoof uit Terneuzen (P.P.R.), W. Adriaanse uit Middelburg (P.S.P.) en P. Roels uit Sint-Maartensdijk (P.v.d.A.). Namens het Zeeuws Vredescomité zal de heer D. de Schipper uit Bieze linge aanwezig zijn. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op 8 oktober viert de heer B. J. Blaeke, tegen woordig woonachtig in de Zwaerde- croonstraat te Rotterdam, zijn 40-ja- rige jubileum als P.T.T.-ambtenaar. De heer Blaeke begon zijn loop baan in Sluis in 11928. Na de oorlog, in 1945, vertrok hij naar Bergen op Zoom. In 1950 verhuisde hij naar Rotterdam, waar hij op de afdeling verzending op het Centraal Station geplaatst werd. In 1953 werd hij overgeplaatst naar de afdeling be stelling Rotterdam-West. Vanaf I960 is de heer Blaeke werk zaam op het hoofdkantoor Coolsin- gel, afd. loket- en gelddiensten. De jubilaris is een populaire fi guur in de kring van zijn collega's en kan dus op veel belangstelling re kenen. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 13,40 pel kwartaal (excl 30 cent incassokosten), f4,50 p. maand (excl 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14. Hulst, teL 01140-3751. Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8030 Huisaansluitingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: L. K M. de Jong (inspecteur) Terneuzen. tel 01150 4281. Th. de Bakker Terneuzen. tel 01130-2601. C. Steenbakker, Hulst tel 01140-3168. M. Bogera, Oostburg tel 01170-2893 C. Menu, Goes tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman Middelburg 01180 7438 J Hiisken Terneuzen tel. 01150-3296, J. Robesin. Hulst, tel 01140-2005. Ch. Schets, Middelburg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Goes. tel. 01100-5689 (Van een onzer verslaggevers) HULST Het is natuurlijk jam mer dat de in 1964 gestarte film activiteiten in Hulst niet meer gebundeld zijn in één organisa tie. Anderzijds is het mogelijk, dat de beide groepen, het „oude" Zeevlafo en het nieuwe Filor elk aar tot betere resultaten zullen prikkelen. In elk geval zijn beide groepen binnenskamers volop be zig met de voorbereidingen voor nieuwe films. Hulst begint daar mee aan een nieuwe „Hollywood- stadium". En intussen is ook in Terneuzen een filmgroep van start gegaan. Om te beginnen zal vrijdag 4 oktober om acht uur in het bioscoopgebouw in Hulst de geheel verbeterde versie worden vertoond van de kleurenfilm, die de Zeeflavo vorig jaar afrondde: „De nacht toen de zon scheen". Voor al aan de technische afronding ont brak het nodige. Synchronisatie van beeld en geluid bleken bij de verto ning van vorig jaar volledig zoek te zijn geraakt, waardoor het ook moei lijk was om de bedoeling van de film te achterhalen. Dit euvel heeft nu Zeeflavo hersteld. Was deze film onder te brengen on der de noemer absurdistisch, de nieu we film die Zeeflavo aan het voorbe reiden is, kan met een groot woord psychologisch genoemd worden. De figuren die erin optreden zijn noch robots noch typen, zoals in de vo rige film, maar zijn karakters. „We zoeken naar een eigen stijl", zegt de jonge filmenthousiast Henk Wentzler (21), die de regie voert. „We zijn nu nog amateurfilmers, maar waarom zouden we dat moeten blij ven? Stel je voor dat we niet naar topprestaties streefden". De groep heeft intussen actieve belangstelling gekregen van KRO's chef fibmaken Fred Bredschneyder, die het scenraio kritisch met hen heeft doorgenomen. Als de film klaar is voor montage, mag men gebruik maken van de uiteraard voortreffelijke appa ratuur waarover de KRO beschikt. Bredschneyder zegt openhartig: „Ik ben bepaald niet van oordeel dat we in Hulst op een filmische goudmijn zijn gestoten, maar het feit dat hier met zoveel enthousiasme wordt ge filmd, vind ik volop de moeite van een begeleiding waard". De titel van de nieuwe film luidde aanvankelijk „In de greep van de eenzaamheid". De titel vond men toch wel te dramatisch en het werd „Pro en contra". Het is het verhaal van een beatband, die uiteenvalt. De film wordt opgenomen in zwart-wit en krijgt een speelduur van vijf kwartier. De Zeeflavo ontwikkelt de film zelf en zorgt ook voor montage en verdere technische afwerking. De groep bestaat op het ogenblik uit zeven mensen. Men heeft nog wel even tijd nodig voor een grondige voorbereiding, want men denkt pas in het voorjaar gereed te kunnen zijn voor het maken van de eerste opna men. Intussen wordt gezocht naar technici van allerlei formaat, van timmerman tot elektricien, en naar spelers. Het blijkt vooral moeilijk te zijn om geschikte actrices te vinden. De Filor zoekt het voorlopig nog in de documentaire. De Koningin in Hulst en de jongste Reinaertstoet zijn de onderwerpen van de eerste documentaires. Ze moeten nog wor den afgewerkt, vertelde Filor-voor- zitter Ronnie Taalman. Intussen is men bezig aan de voorbereiding van een documentaire van iets langere adem. Zoals we ai eerder hebben vermeld, wil men een beeld geven van klompenindustrie in Zeeuwsch- Vlaanderen. Daarvoor koos men de klompenfabriek Van de Voorden in Clinge. De film zal een speelduur krijgen van ongeveer twintig minu ten. Men hoopt de drie documentaires in het voorjaar klaar te hebben voor vertoning. Een moeilijkheid is intussen, dat voor de twee groepen in Hulst en voor de Terneuzense groep slechts één zes tien milimeter camera ter beschik king staat. De camera is eigendom van het Anjerfonds. En vooral voor de speelfilm zal de camera langdurig gebruikt moeten worden. NIJMEGEN Aan de R.-K. Uni versiteit te Nijmegen slaagde voor het artsexamen de heer H. Nijsten uit Terneuzen. Kapelle (Van onze correspondent) In de bovenzaal van het sport gebouw aan de Vroonlandseweg is een goed bezochte forumavond ge houden in het kader van de Vredes week van de Raad van Kerken. De leiding berustte bij de heer C. Balkenende, jeugdouderling van de geref. kerk in Kapelle-Biezelinge. Forumleden waren mevr. Stern- Dooyeweerd te Sas van Gent en de heren drs. K. de Jong te Goes, C. Nousse te Kloetinge en kapelaan V. G. Schoenmakers te Goes. Het uitgangspunt van het forum was Europa, vrede, verzoening, vei ligheid. De vier forumleden hielden elk een korte inleiding over een van deze vier punten. Daarna was er gelegenheid om vragen te stellen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Met name werd centraal gesteld de vraag wat de christenen kunnen en moeten doen om de vrede in de wereld te bevorderen. Het vraagstuk van de arme en de rijke landen werd daar bij uitvoerig behandeld. Auto in de sloot Op de Goese- straat bij het bedrijf van het Kon. Kweekbedrijf v. d. Have N.V. is een personenauto, bestuurd door C. J. v. d. P. uit Goes, uit de bocht gevlogen en in de sloot terechtgekomen. Het gebeurde, naar de bestuurder tegen over de politie verklaarde, bij het passeren van een tegenligger. De auto van v. d. P. werd zwaar bescha digd, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Excursie glastuinders De kring Midden-Zuid-Beveland van de Zeeuwse Groentetelersorganisatie, gaat zaterdagmiddag 28 september a.s. voor haar leden een excursie or ganiseren. De bedoeling is de wacht- bedden van aardbeien voor de kas sen te bekijken op enkele glasteelt- bedrijven in de omgeving van Ka pelle. De excursie begint om half twee op het bedrijf van de heer W. Visscher te Hansweert. 's-Heerenhoek Palingschieting De handboog vereniging „Vios" hield haar pa lingschieting op de staande wippen. Er waren 70 schutters van 15 ver enigingen opgekomen. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel: J. Rent meester van Vios te 's Heerenhoek, lste zijvogel: A. Poelman van Ju liana te Oudelande, 2de zijvogel: P. Daalman van A.D.L.M. te Kwa- dendamme, 3de zijvogel: P. Rijk van Vios te 's Heerenhoek,4de zijvogel: J. de Rijke van Edele-Handboog te Oudelande, lste kal: G. M. Geen- se van Eensgezindheid te 's-Heeren hoek, 2de kal: R. Verdonk van Con cordia te 's-Heerenhoek, 3de kal: C. Westdorp van Eensgezindheid te 's- Heerenhoek, 4de kal: O. Steenaert van A.D.L.M. te Kwadendamme, lste onderkal: P. Rijk van Vios te 's-Hee renhoek, 2de onderkal: A. de Jonge Hz, van Willem-Teil te Ovezande, lste klep: C. Westdorp van Eens gezindheid te 's-Heerenhoek, 2de kl F. Clarys van A.D.L.M. te Kwaden damme, 3de klep: Jac. Platschorre van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. Mees te kleine vogels: P. Driedijk van So- -anus te Heinkenszand, 5 stuks. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: Jac. Platschorre van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2e hoofd- vogel: A. A. Geense van dezelfde vereniging, lste zijvogel: C. West dorp van Eensgezindheid te 's-Hee- renhoek, 2de zijvogel: Bas de Jonge van Concordia te 's-Heerenhoek, 3 de zijvogel: C. Westdorp, voornoemd 4de zijvogel: P. Timmerman van Vrije Schutters te 's Heerenhoek, 1- ste kal: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwaded-amme, 2de kal: L. de Jon ge van Concordia te 's-Heerenhoek, 3de kal: C. v. 't Westeinde van So- ranus te Heinkenszand, 4de kal: M. de Jonge van Willem-Teil te Ove zande. Meeste kleine vogels: Bas v. d. Dries van Eensgezindheid te 's- Heerenhoek, 5 stuks. Er werd ge schoten voor 16 kilo paling, 56 pak ken mossels en nog enkele andere prijzen. (Van onze correspondent) Vrijdagmiddag zal burgemeester M. van Dijke van Axel de officiële opening verrichten van de nieuwe christelijke nationale school aan de Burchtlaan. De bijeenkomst van deze opening is om twee uur in het Cul tureel Centrum. De school, die reeds na de zomervakantie in gebruik is genomen, is thans geheel gereed, zo dat men nu officieel de opening kan verrichten. Gouden bruiloft Vandaag don derdag -- viert het echtpaar Ver- helst-Dieleman zijn gouden huwe lijksfeest. Het was op 26 september 1918, dat de heer W. Verhelst, gebo ren 21 juni 1897, en Annetje Diele- man, geboren 23 december 1897, te Axel in het huwelijk traden. Beiden zijn nog zeer vitaal. Verhelst was o.a. mede-oprichter van de voetbalvere niging Axel op 23 juni 1911. Reeds vanaf zijn jeugd tot op heden is hij een bekend konijnenfokker en hier mee heeft hij zeer goede resultaten weten te behalen. Enkele jaren ge leden mocht hij van de Nederlandse Bond van Konijnenverenigingen het zilveren ere-insigne ontvangen. Het gouden paar is thans woonachtig in de Byloquestraat 59 beneden. Deze dag zal worden gevierd in de zaal van café „De Witte Leeuw", Molen straat 3. (Van onze correspondent) In de raad van augustus was door enkele raadsleden aan het college van b. en w. verzocht een onderhoud te hebben met het college van gedepu teerde staten inzake de door rijks waterstaat te maken oeververdedi ging. Begin september hebben G.S. het Breskense college van b. en w. ontvangen. Medegedeeld werd, dat de provinciale Waterstaat reeds contact met rijkswaterstaat had gehad en dat een geheel nieuwe tekening was ge maakt. Deze nieuwe tekening houdt de volgende verbeteringen in: 1. langs de huizenrij komt een breed trottoir te liggen; 2. tegen het trottoir komt een par- keerstrook te liggen; 3. naast de parkeerstrook komt een dubbele rijbaan te liggen; 4. aangrenzend aan de rijbaan wor den voor het parkeren van auto's insteekhavens aangelegd. Deze verbeteringen komen in belang rijke mate tegemoet aan de bezwaren en verlangens van het Comité Spui- plein. Voorts ligt het bij rijkswaterstaat in de bedoeling om het bietenvervoer over gemeentewegen te leiden, het geen voor de gemeente grote finan ciële offers zal eisen. Een en ander zal nog met de bietencorporaties moe ten worden besproken. De door b. en w. gedane suggestie om het Molenwater t.z.t. te dempen en de dan vrijkomende grond te be stemmen als parkeergelegenheid, zal nog een punt van bespreking moe ten zijn met het Vrije van Sluis. Door rijkswaterstaat zal tegelijkertijd met de uitvoering van de werken, de Scheldekade worden doorgetrokken en aansluiting geven op de nu reeds in uitvoering zijnde weg van Num mer Een naar de Havens. Raadsvergadering De raad van Breskens komt maandag 30 septem ber om half acht in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. het streekplan West-Zeeuwsch- Vlaanderen, vaststelling verordening marktgeld, verkoop grond aan gebr. Visser voor f 21,75 per m2 ter groot te van 1072 m2 en gelegen op de westelijke hoek van de Rlnglaan, verkoop van woningen aan de Al gemene Woningbouwvereniging Breskens en de kath. Zeeuwsch- Vlaamse Woningbouwvereniging, aanvaarden van de gemeenschappe lijke regeling voor de regionale woonwagencentrum, partiële herzie ning van he wederopbouwplan i.v.m. het bouwen van een nieuwe kleu terschool en de uitbreiding van de gebr. Verduijn, vaststellen van jaar wedden voor het gemeentepersoneel en subsidieaanvragen door het Groe ne Krui3 en het Wit-Gele Kruis. Voorgesteld wordt een subsidie van 60 proc. van die contributie te ge ven, zonder nog een bedrag te noe men. De inbraak die in de nacht van 7 op 8 september te Breskens in de kantine van het sportveld plaats vond, is door de rijkspolitie en de technische recherche opgelost. Het bleken twee jongelui uit Ridderkerk te zijn, n.l. de 17-jarige v.d. B. en M. Zij hebben ook deelgenomen aan de mislukte gewapende roofoverval op een alleenstaande winkelier in Roosendaal. Zij zijn ingesloten in het bureau van de rijkspolitie te Ridder kerk. Schaken In café De Vriendschap vond een schaakontmoeting plaats tussen oud-leden van de Terneuzense schaakvereniging en een team be staande uit de nog actieve leden van de club. De uitslag van de wedstrijd luidt als volgt: A. Stadhouders (oud leden) - K. Cohen (schaakclub Ter neuzen) 01; A. Hamelink - A. Beis huizen 01; mi. G. Wietchelman 0,50,5; A. de Coninck - J. Hubbe- ling 10; J. van Es - C. Provoost 01; J. van de Ree - W. de Ridder 01; J. Francois - J. van Houcke 10; C. van "Cadzand - G. de Ridder 0,5-0,3; Totaaluitslag 35 voor de schaakclub Terneuzen. Bosehkapelle K.W.J. De leden van de plaat selijke K.W.J.-afdeling hebben in het Parochiehuis door een interne vei- bouwing de beschikking gekregen over een prachtig clublokaal. De K.W.J.-ers hebben hun nieuwe home zelf gebouwd en ingericht. Hengstdijk Sport in gymnastiekzaal Nu Hengstdijk over een nieuw gymnas tieklokaal kan beschikken wordt deze fraaie accommodatie ook gebruikt voor het beoefenen van zaalsporten. Een voetbalcllub met 25 leden traint wekelijks onder leiding van de heer J. Everaert uit Hulst. Op andere avonden komen de leden van de da- mes- en herengymnastiekclub aan bod. Retranchement Gemeenteraad Hedenavond komt de gemeenteraad van Retranche ment in openbare zitting bijeen. Een verzoekschrift van mevr. A. Scheele-Dekker om ontheffing van de woc-nforensenbelasting wenst het college niet ontvankelijk te verkla ren. Voorgesteld wordt om f 40 per jaar te subsidiëren in het Zeeuwsch consultatiebureau voor Alcoholisme, voorheen was dat f 20. In de vervoer kosten voor kleuters na-ar een kleu terschool elders kan f 2,50 per week per kleuter betaald worden. Het ont werp streekplan West-Zeeuwsch- Vlaanderen zal aan het eind van de vergadering in behandeling komen. Sluis Plattelandsvrouwen De afdeling Sluis van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen gaat volgende week weer met het nieuwe winterpro- gramma in zee. De dames zullen dan op 3 oktober on restaurant „Wilhel- mina" het nieuwe programma met elkaar bespreken. Gepland is o.m. een excursie naar de hotelvakschool in Brugge. Als er voldoende belang stelling is, kan worden deelgenomen aan een literatuurcursus o.l.v. de heer P. Boeren uit Oostburg. Het huishoudelijk gedeelte zal worden afgewisseld met een demonstratie naai- en breimachines. Bejaarden De bejaarden uit Sluis hebben hun jaarlijkse reis weer gehad. Met oen 4-tal extra bussen werd een tocht naar Antwerpen en omgeving ondernomen. Onderweg werd een maaltijd aangeboden. In Antwerpen werd o.m. een tocht ge maakt door de havens van die stad. In Sluis werd het gezelschap in de avonduren op de Beestenmarkt ver welkomd door de muziekvereniging „Apollo" Burgemeester P. F. van Hootegem, die de reis zelf meemaak te bracht alle milde gevers, die de reis mogelijk had-den gemaakt dank en was verheugd over de prettige sfeer, die onderweg had geheerst. Hij bracht ook dank aan de heren J. P. J. Wage en A. Beijsterveldt, resp. voorzitter en secretaris van het or ganiserend comité voor de vele voorbereidende werkzaamheden. Stoppeldijk Jongerenmis Zaterdag 28 sep tember zal voor de eerste keer in de parochiekerk van Stoppeldijk een kerkdienst voor jongeren worden ge houden. De eucharistieviering die 's avonds om zeven uur begint wordt geleid door pastoor C. Backx. De ge zangen, voor het grootste gedeelte uit de bekende „Emmausmis", zullen worden gezongen door een speciaal voor deze gelegenheid geformeerd jongerenkoor onder lei-ding van de heer O. Vosveld. Het orkest „The Everly Stars" onder leiding van de heer Th. de Kindt zorgt voor de mu zikale begeleiding. Zuiddorpe Raadsvergadering ln de verga dering van de raad op maandag 30 september a.s. worden de volgende voorstellen van b. en w. ter tafel gebracht: Op verzoek van het be stuur der bijzondere lagere school om beschikbaar stelling van gelden ingevolge voor de aanschaffing van 7 leerlingensets de gevraagde me dewerking te verlenen. Het krediet in rekening-courant voor 1968 met f 50.000,- te verhogen en vast te stel len op f 200.000,-. In verband met de noodzaak van een regionaal woonwagencentrum te besluiten tot het aangaan van de gemeenschappelijke regeling tot de stichting en exploitatie van een regi onaal woonwagencentrum. Vaststelling 9de wijziging gemeen tebegroting 1968. (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een Pfaff zigzag-machine kan Immer* in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merit, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN 248.- t°t788.- ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER BERGEN OP ZOOM: Kortemeestraat 17 TERNEUZEN Nieuwe Diepstraat 23 tel. 01640-5818 I tel. 01150-2291 Verder verkrijgbaar bij A. C. BAST1AANSE Papegaaistraat 4, Goes tel. 01100-7418 I H. A. OE BREUCK B. F. v. Waesberghestr. 16 Hulst tel. 01140-2215 G. HEMELAAR Nieuwendijk 29, Vlissingen tel. 01181-3' G. HEMELAAR Langeviele, Middelburg tel. 01180-5241 (Van onze correspondent) GOES Het Goese jengdcircus „Hogerop" zal zondag 13 oktober te Venray een voorstelling verzorgen voor 850 invaliden. Op 27 oktober volgt ln dezelfde plaats een voorstel ling voor nog eens 800 Invaliden. Dat „Hogerop" ln staat ls deze (gratis) voorstellingen te verzorgen, dankt de groep voornamelijk aan haar dona teurs. Ook hebben enkele sympathisan ten aangeboden de artiesten alleen tegen vergoeding van de benzine- kosten op en neer naar Venray te rijden. Het is te hopen dat „Hoger op", dat zich een reputatie heeft op gebouwd, zijn werk voor invaliden en gehandicapten kan blijven voort zetten, want dit jeugdcircus moet het nog steeds zonder subsidie doen. Doelschieten De handboogver eniging „St-Jan" organiseerde de kampioenschappen van de zestallen op haar doelen in het Huis van Nas sau. Van de vijf zestallen die mee dongen wist het zestal van St.-Jam het kampioenschap met 1208 punten in eigen huis te houden.Tweede werd het zestal van St.-Sebastiaan te Yer- seke met 1193 punten, derde werd het zestal van St.-Sebastiaan te Ove zande met 943 punten, vierde het zestal van T.O.G. uit Zierikzee met 686 punten en vijfde het zestal van Juliana te Kwadendamme met 627 punten. De persoonlijke uitslag is als volgt: lste punten: J. Doene 248 punten, opvolgende punten P. de Koeyer, 1 ste rozen W.C. Broer, opvolgende rozen: L. de Koeyer, lste negens: A. v Duinkerke, opvolgende negens: L. de Jonge, lste achten: H. Steenbak ker, opvolgende achten: J. v. Stee, lste zevens G. v. Weelden, opvolgen de zevens: C. D. Raas, lste zessen: H. v. Stee, opvolgende zessen: J.C. Rughner, lste vijven: J. Bongers, opvolgende vijven: R. A. Huneman; lste vieren: mevr. Ochtman, opvol gende vieren: P. Mom, lste drieën: A. d« Koeyer, opvolgende drieën: Jac. de Baar, lste tweeën: mevr. Keundng, opvolgende tweeën P.: Daal man, lste enen: M. v. Steenbergen, opvolgende enen: P. Schreurs. Na dat de voorzitter van St.-Jan dank had gebracht aan de vertegenwoor digde schutters en aan de heren uit Yerseke die voor het genoten zee banket hadden gezorgd, reikte de voorzitter van district 16 de prijzen met een toepasselijk woord uit. Felicitaties koningshuis Met tl gang van vandaag, donderdag, li|.| gen op het Provinciehuis Abdij l i te Middelburg felicitatieregisters fel tekening i.v.m. de geboorte van a| tweede zoon van prinses Beatrix. Dt| tekening der registers kan g< den tijdens de kantooruren. Morgen, vrijdag 27 septemberl Hansweert: 5.43 en 18.04 uur; Ter- neuzen 5.09 en 17.28 uur; Vli gen: 4.40 en 17.00 uur; Wemeldingt; 6.40 en 18.54 uur. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World Press-pl GOES Recreatiezaal I.t.s. 20 uur Film: Iti War Game, 18 j. Prins van Oranje 20 uur Modeste modehuis Rita OOSTBURG Ledel-theater 20 uur Wim Sonneveld en Int van Faassen BORSSELE Gemeentebuis 19.30 uur Raadsverg TERNEUZEN Luxor 20 uur De tien geboden, -.1. BRUGGE Bioscopen als onder vandaag BRUGGE Forum Playtime, a.l. Zwarthuis Alexandre, de gehtaftt alle leeft. Capitool Een Colt voor Mc Gregor Scala Twee huurlingen ANTWERPEN Metro Pancho Villa Qnellln Zwartbaard* eest Astra Visa voor de hel, 18 j, Astrld De bende van papa, a.l. Capltole Grote slag te Pamplont Rex Wat een koppel, a.l Rnbens Gejaagd door de wind. «1 Savoy Het wonder der liefde, 18 J. Ambassades De onbekende, 18 j. rURNHt-UT Kursaal Wat een vakantie Forum De klem van het geweld Palace De spookzolder middelburg Vleeshal Stadhuis: World Press-pboto zierikzee tj Concertzaal 20 uur Wim Sonneveld Ina van Paassen terneuzen Luxor 20 uur De tien geboden, a.l. clinge l. de Vfflder 19.30 uur Palingscte» (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerschelde sc (Van een onzer verslaggev: DEN HELDER De Central renleenbank te Eindhoven sinds gisteren 1000 vestigingen derland. De 1000ste vestiging gistermiddag in Den Helder ge< Gisteren werden drie nieuw renleenbanken geopend. Behal Den Helder gebeurde dat ook V singen (de eerste boerenleenb; Walcheren) en in Hoogerheidi dens de openingsplechtigheid gerheide deelde drs. J. van een van de drie directeuren Centrale Boerenleenbank, mei per 31 juli van dit jaar de ar boerenleenbanken toevertrouwi den tot ruim vijf miljard gulch ren gestegen. De Boerenlee neemt hierdoor als bankorgar op de wereldranglijst de 113e in. (Van een onzer verslaggever BREDA De stagnatie, die is treden in de bietencampagne, zal gevolgen hebben voor de consu tetiprijs van de suiker. Er is vo de fabrieken voldoende suiker i wereld en ook is de prijs ervan gesteld. Zoals wij gisteren melf dreigt de zware regenval van de lopen dagen de campagne gehe ontwrichten. Wel zullen de boeren er nadelig volgen van ondervinden. Zij z waarschijnlijk minder geld kr voor hun produkt. Tweederde v bieten wordt coöperatief verw Dat betekent, dat een groot s telers dus schade zullen onderv van de natte, en drassige biete den, waar met zware rooimac niet op te werken valt. Zelfs als regenval vanaf nu ac wege blijft, zal de campagne, die maal dertien weken in beslag n dit jaar met minstens een week ten worden verlengd. Het ziet er uit, dat zij ook tijdens de kerstc zal moeten voortduren, wat du ge, extra lonen in de fabrieken vragen. Wanneer de stagnatie op de helf de campagne was opgetreden, er nog wei mogelijkheden gev om de moeilijkheden op te vai Nu de sterk vertraagde aanvoer in het begin van de campagne, ten de fabrieken soms op minder halve kracht werken, omdat er met voldoende voorraad is aa voerd. Ta? (Van een - deehJfÜ' De Goese volksdans PeesT£T aa? de 5e EuroPeade Pees lied- en dansfestivai. éênm=niU .t0<Lwerd deze internat aanS in Dortrftund en éénma. verteeg zat?rdae ai begint en .iaarfifw^0 lg zijn- met in t< jaarlijks duizenden bezoekers. deren'^f?" pale ervan is in h; van- de vi6 ur°Peade '68 word van' Pm Vlaanf e volkskunstbewe Hef m°?.a' de Vlaamse toeriste nemeLT Van de Europiade i Eië en NederlancfU" Engeland' „Kasporgo" is de enige eroe van°3(f r»e Za! deelnemen. Zonda Waarrv in Antwerp gSdeïf Z1Ch Zal begeven naa breng1Tg0"'leden

de Stem | 1968 | | pagina 2