Centrumgemeenten pijlers regionaal welzijnsbeleid SITUATIE VAN JUBILERENDE „VTTRITE" IS BEVREDIGEND T arief sverhoging be j aar denhuizen (Marine „4" doet wonderen bij pijn of griep! NIEUWE LIJN DR. KLOMPé ihee... 'wat [lekker!. Bliksem sloeg vier maal in Drie dagen feest 75-jarige industrie In gesprek met Jan op 't Hof Vat en waar VANDAAG MORGEN Hulster Ambacht Uitgaven in een jaar ruim ton gestegen Hotel „DE LINDE" Staffunctionaris Stichting Zeeland Tilburg Kernen Toenemend aantal restauraties in Zierikzee Altijd even goed! Campinghouders krijgen meer tijd voor aanpassing van accommodatie Personeel Helikopters voor vorstenparen bij kanaalopening Jaarlijks Regenval stuurt bietencampagne in de war De vier middelen, verenigd in Chefarine n4" - eik afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. DE STEM VAN WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1968 este vogels: Peter Verhelp (5 ranafdeling Na de tocht nat, hrdal in Duits-land gaat de ifo 'deling 177 uit Westdorp® e" an Gent weer op volle toeren ":n. basis is ondergebracht in w re hoofdkwartier van de St.-Lo. ksgroep te Sas van Gent. leden van de afdeling zuR^. mtie verlenen bij de tochten de streek van St.-Nicolaas. 14 en 15 september j.l, enomen aan de nationale ro- ij eenkomst te Overasselt. Dqoj. Mattheeuws is een documen- gemaakt over „Jongerenmis- ng", ofwel „Tienermis", die bin. t»rt in première gaat. s zal de afdeling op 26 oktober eeuwse kleuren verdedigen op itionale zwemwedstrijden, is weer een zestal niéuwe leden lelkomd, waardoor men haast naximaal toegestane aantal i heeft bereikt. Jzande meenteraad De gemeenteraad Zuidzande behandelde het out- I streekplan voor West-Zeeuwsch- nderen. Op voorstel van de heer oil werd besloten om aan G.S. hrijven, dat, naar het gevoelen de raad, het aantal kampeerter- n langs de kust, onvoldoende om te kunnen voorzien in het iend sociaal toerisme. Ook en gepleit voor een recreatieve >t in de buurtschap: „Ter Moe- tussen Zuidzande en Nieuwvliet, n nieuwe gemeentelijke veror- ïg werd vastgesteld, waarbij het tan werd geregeld van gas-, huis- d- en stookolie. Besloten werd ook deel te nemen aan de ge. nschappelijke regeling voor een nwagenkamp in Zeeuwsch-Vlaan- n. Tevens werd besloten om over ran tot" reconstructie van het isplein eu van de Mariastraat, NIEUWE refinancieringsplannen Vascomij worden door het ge ntebestuur van Heerlen besta- d om alsnog na te gaan of zij in op enigerlei wijze in kaan lemen. ■ELBVRG ;shal Stadhuis: World Press-photo 20 uur een handvol diamanten 18 j, Halle" 20 uur: Wim Sonneveld fcna van Faassen. PEKENSKERKE neentehuis 19.30 uur: Raadsverga- fng. pGE im Playtime, a.l. irthuis Alexandre, de gelukzalige I leeft- Jitool Een Colt voor Mc Gregor |a Twee huurlingen ATERPEN to Pancho Villa Alin Zwartbaards ;*eest Jra Visa voor de hel, 18 j. rid De bende van papa, a.l. Htole Grote slag te Pamplona T Wat een koppel, a.l. dens Gejaagd door de wind, a.l. py Het wonder der liefde, 18 j. bassades De onbekende, 18 j. Hl UT [saai Wat een vakantie tam De klem van het geweld giee De spookzolder &ELBURG eshal Stadhuis: World Press-photo ■reatiezaal l.t.s. 20 uur Film: The Game, 18 j. van Oranje 20 uur Mode®»» llëhuis Rita -.BURG ilel-theater 20 uur i Sonneveld en Ina van Faassen feSELE - neentehuis 19.30 uur Raadsverg. Jteuzen kor 20 uur Itien geboden, aX GGE •open als onder vïïndaag werpen scopen als onder vandaag JtHOUT scopen als onder vandaag (Van een onzer verslaggevers) HULST De begroting van het waterschap Hulster Ambacht ver toont ten opzichte van de begroting van 1968 een kostenstijging van 115.000 gulden. Geraamde uitgaven op de begroting van 1969 bedragen 1,775.000 gulden, die van het vorige jaar bedroegen 1.660.000 gulden. Deze kostenstijging kaï. onder meer gedekt worden door een verhoging van de uitkering ingevolge de wet uitkering wegen (f 27.000) en door verhoging van het geschot (f 65.000). Het dagelijks bestuur van het wa terschap acht een geringe geschots- verhoging van twee gulden per hec tare onvermijdelijk, waarmee het be nodigde geschot wordt geraamd op zestig gulden per hectare. Hét be stuur noemt de verhoging verant woord, gelet op de rente en afschrij ving als gevolg van de reeds vele uit gevoerde en nog geplande kapitaals- werken, vanwege intensiever onder houd van wegen en waterleidingen, vanwege de stijging van personeels lasten en materiaalkosten en tenslot te ook vanwege de regeling die ge troffen is, waardoor minder geschot geheven zal worden voor gronden met een aanmerkelijk minder opbrengend vermogen. In 1969 zullen de gronden worden aangekocht voor de dijkverhoging en -verzwaring bij Baalhoek-Paal. In dat jaar zullen hiervoor ook de verdere voorbereidingen worden getroffen. De algemene vergadering van het waterschap zal gehouden worden op woensdag 2 oktober om twee uur in De Koning van Engeland te Hulst. (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerschelde schotel. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tot staffunctio naris voor maatschappelijk werk bij de Stichting Zeeland Provinciaal Op- bouworgaan is benoemd drs. H. M Vos te Utrecht. Drs. H. M. Vos is 29 jaar oud. Na het behalen van het gymnasium di ploma heeft hij theologie en psycho logie gestudeerd aan de Rijks Uni versiteit te Utrecht (doctoraalexa men 1967). Hij bereidt momenteel een proefschrift voor op psycholo gisch- ethisch terrein. Hij hoopt in 1969 te promoveren. Drs. Vos is o.a. werkzaam geweest als leraar bij het middelbaar onder wijs. Hij treedt op als opvolger van drs. H. J. Olthof, die per 1 oktober 1968 een functie aanvaardt op de afdeling Bijzonder Opbouwwerk van het mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. De benoeming yan de heer Vos is per 16 september ingegaan. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Klompé (C.R.M.) wil in haar bijzonder regionaal welzijnsbeleid meer nadruk gaan leggen op de totstandko ming in een aantal centrumgemeenten van voorzieningen met een stedelijke of streekfunctie. De minister wil dit beleid op de eerste plaats richten op gebieden waarin ontwikkelingskernen zijn gelegen, die door de minister van Economische Zaken zijn aangewezen. In de tweede plaats zal dit beleid zich richten op enkele stedelijke gemeenten met een sociaal-culturele verzorgingsfunctie voor een gro ter gebied, die in overleg met de provinciale besturen zullen worden aangewezen. Bij dit alles zal het beleid ten aan zien van de plattelandsstreken der stimuleringsgebieden toch niet ab rupt worden beëindigd. Voor inves teringsprojecten in die streken zal nog enige financiële ruimte „ter af ronding" worden gegeven. Voor de komende vier jaar (1969- 1972) zal per jaar 6 miljoen gulden opgevoerd worden voor subsidiërij.g van investeringsprojecten op maat schappelijk, cultureel en sociaal-hy giënisch terrein. Dit bedrag zal op basis van nader te bepalen criteria worden verdeeld, een beperkt deel hiervan is voor de afronding van het beleid buiten de centrumgemeenten. Ook de bijzondere exploitatiesubsi dies zullen primair aan centrumge meenten ten goede komen en voor namelijk worden bestemd voor het stimuleren van sociale planning. Bij instanties als het Provinciaal Opbouworgaan in Tilburg en de Stichting Zeeland in Middelburg kon men over dit nieuwe beleid nog niets zeggen, omdat de stukken van de begroting eerst vandaag per post zouden aankomen. Ook bij de pro vinciale besturen van Zeeland en Brabant wil men eerst de voUedige teksten hebben gelezen. De „stede lijke gemeenten", die voor bepaalde voorzieningen in aanmerking zouden komen (zonder dat zij dus ontwikke lingskernen zijn) blijden dus voors hands nog onbekend. Men wil overigens ook het overleg met het provinciaal bestuur afwach ten. Wel verwachtte men bij het Pro vinciaal Opbouworgaan in Tilburg, dat wat Brabant betreft, slechts Til burg in aanmerking zou komen voor de nieuw aangekondigde faciliteiten. Het nieuwe beleid van minister Klompé achtte men bij het Opbouw orgaan in overeenstemming met de (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De drie dagen durende jubileumviering van de 75-jarige Vitritefabriek in Middelburg begint vanmiddag 25 september in een feest voor de kinderen van het feest in het Citytheater. Morgen 26 september vindt in de grote kantine van het bedrijf de aanbieding van het perso- neelsgeschenk plaats. Aanslui tend is er een „borrel". De grote feestdag is vrijdag. In de ochtenduren zijn er sport wedstrijden, in de middag is er een sterrit en een modeshow in de grote kantine, 's avonds wordt dan in de hal van de firma Ver donk op het Nieuwe Industrie terrein het jubileumbal gehou den neiging om ook het sociale stimule ringsbeleid te gaan concentreren. De bestaande ontwikkelingskernen, waar het nieuwe beleid zich primair op richt, zijn voor Zeeland Vlissin- gen-Oost, Terneuzen, Goes, Zierik- zee en St.-Maartensdijk; voor West- Brabant Etten-Leur en Bergen op Zoom. (ADVERTENTIE) Leuk als gasten en huisgenoten zo spontaan reageren wanneer u een verfrissing aanbiedt. Schenk ze (Van onze correspondent) ZIERIKZEE. Op de raadsagenda van dinsdag 1 oktober prijken niet minder dan zes voorstellen tot het verlenen van een gemeentelijke snb- sidie aan particulieren, die hun op de lijst van beschermde monumenten voorkomende pand wensen te res taureren. Een bewijs, dat het voor de Zierikzeese burger aantrekkelijk is tot verfraaiing van zijn „monument" over te gaan. Voor de gemeente zijn hier vrij be langrijke bedragen mee gemoeid, evenals trouwens voor het rijk. Ook de provincie doet nog een duit in het zakje. De subsidieregeling is zodanig, dat rijk, provincie en gemeente samen 70 procent van de voor subsidie in aan merking komende kosten voor hun rekening nemen. Voor de eigenaar blijft dan nog slechts 30 procent over. In de komende raadsvergadering zal een beslissing moeten worden geno men ten behoeve van de volgende panden: Dam 21, Verrenieuwstraat 30, Mol 3, Ravestraat 38, Visstraat 11 en P.oststraat 31. In aansluiting op een vergadering van de bouwvereniging „Beter Wo nen", zal de Rotterdamse architect Leo de Jong in de raad een uiteen zetting geven over de woningbouw- plannen in 't bestemmingsplan West, waar genoemde vereniging zo snel mogelijk wil beginnen met woning bouw op grote schaal. Burgemeester en wethouders stel len de raad voor medewerking te verlenen aan de bouw van zes wo ningen aan het Rode Dorp door ge noemde bouwvereniging. De thans nog aan het begin van het Rode Dorp staande bouwvallige houten schuren zullen daarmee kunnen verdwijnen. Het pandje Poststraat 22 zal worden verkocht aan de heer P. J. Beuzen- berg. Daar de werkingsduur van enkele plaatselijke belastingen per 1 januari a.s. afloopt, wordt voorgesteld deze opnieuw vast te stellen. Bij de reini gingsrechten betekent dit voor som mige tarieven een aanpassing aan het gestegen loon- en prijspeil. De rech ten voor het ophalen van huisvuil worden thans niet verhoogd. Sinas - vruchtelimonade, citroen, frambozen, cham pagnepils, ook in royale, voordelige gezinsflessen. Telkens een tractatie. UHBWTO» HJIIW "lUlil I Mil J DEN HAAG (ANP) De regering is bereid de overgangsperiode van een jaar die houders van kampeerplaat sen is toegestaan om hun kampeer plaats in overeenstemming te bren gen met de voorschriften van de nieuwe wet hygiëne kampeerplaat sen eventueel iets te verlengen. Dit blijkt uit het antwoord van de staats secretaris van sociale zaken en volks gezondheid, van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en van econo mische zaken, opmerkingen van Tweede-Kamerleden over het. ont werp. Overigens zullen exploitanten die hun accommodatie hebben aange past aan de richtlijnen die sinds 1947 door de Nederlandse kampeerraad worden gehanteerd voor slechts zeer beperkte uitgaven komen te staan. Bij het ontwerpen van uitvoeringsvoor schriften krachtens de wet zal, voor zover mogelijk, rekening worden ge houden met de richtlijnen van de raad en de aanbevelingen van de raad van Europa. Men kan echter ver wachten dat van deze aanbevelingen zal worden afgeweken op punten die niet op specifiek Nederlandse om standigheden betrekking hebben. Door het geven van voorschriften bij algemene maatregel van bestuur in plaats van in de wet is snel ler aanpassing aan veranderde om standigheden mogelijk. Liefhebbers van het minder geperfectioneerde kamperen zulen ook na de inwer kingtreding van de wet aan hun trek ken kunnen komen. In de voorschrif ten zal slechts datgene wat uit een oogpunt van hygiëne strikt noodzake lijk is, worden genoemd, aldus de staatssecretarissen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het gaat met e n-v- de Vitritefabriek, qua per soneelsbezetting de grootste in- Us r'e van Middelburg, commer ce! meer bevredigend. Vorig jaar nog was de afzet zo teleur- 6 enc*' c®at een arbeidstijdver- r mg moest worden aange jaagd en het personeelsgetal s moest worden „aangepast", e uidige gunstige gang van mf het produkt „voeten" tw i g llamPen, enz., komt een t. 7®" pas' omdat dezer da- SrÏf jadg b6Staan Van het befajf wordt gevierd. fcttrtdurende bron "eschikbaarbeid en het van zorg is bet prijsniveau van de grondstof „messing", dat be staat uit een legering van koper en tin. Oorzaak van die zorg is de voortdurende labiele toestand in de twee belangrijkste koperproduceren- de landen, Chili en Zambia. Overigens kan de lampvoet, het huisje met schroefdraad of banjonet- fitting, waarin de glazen bol van de lamp is bevestigd, ook van alumini um worden vervaardigd. Dat zou een oplossing betekenen van dit grond- stoffenprobleem. De Vitritefabriek moet echter wel het messing toepas sen omdat de klant, de koper van de complete lamp, de voorkeur blijkt te geven aan het messingmateriaal. De viering van het jubileum, in tiem, en dus in hoofdzaak bestemd voor het eigen ruim 600 man tellend personeel, wordt gehouden op 25, 26 en 27 september. Hoogtepunt van de viering vormt een groot openluchtbal in de hal van de firma Verdonk op het nieuwe industrieterrein. De Vitritefabriek heeft overigens op dit terrein vijf ha. grond gekocht. Plannen zijn in voorbereiding om ook daar produktieafdelingen te stichten. Omdat het Kanaal door Walcheren een onoverbrugbare barrière vormt, zal dat een geheel zelfstandige pro- duktielijn moeten zijn. Op het huidige terrein, waar de laatste zeer aanzienlijke uitbreiding in 1967 gereed kwam, kan men geen kanten meer uit. Ook aan het begin van de jaren zestig zijn belangrijke investeringen gedaan. Toen werden o.m. een mo dern ketelhuis en een nieuwe en rui me mechanische werkplaats gebouwd. Doordat de Vitritefabriek een van de weinige industrieën op dit gebied ter wereld is (de lampvoeten worden aan meer dan 200 fabrieken over de ge hele aardbol geleverd) moeten ook de produktiemachines in hoofdzaak in eigen bedrijf worden vervaardigd. Dat gebeurt in een ruime machinefa briek. Ook aan het expeditiebedrijf worden hoge eisen gesteld, aangezien de produktie per jaar kan worden gesteld op ruim anderhalf miljard lampvoeten. Er wordt een serie zeer uiteenlopende lampvoeten vervaar digd: van fietslampjes tot fittingen voor neonbuizen toe. De Vltrite neemt ook een aparte plaats in met het personeelsbeleid. Bewust wordt de vrouw ais vol waardige arbeidskracht beschouwd en dan ook even hoog als haar man- melijke collega voor gelijke prestatie beloond. Zo beschikt de Vitrite over een vrouwelijke vorkheftruckchauf feur, volgens de directie de enige in het land. Veel „spierballenwerk" gebeurt trouwens niet meer in de fabriek. Daarvoor heeft men in de 75 jaar van het bestaan de tekenen des tijds maar al te goed verstaan en heeft men de automatisering tot het uiterste door gevoerd. Een harde voorwaarde trou wens om concurrerend te kunnen blijven werken, zo stelt de directie. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/MIDDELBURG Per 1 januari '69 is een verhoging van de prijzen voor de verzorging in bejaardenhuizen te verwachten. De tariefsverhoging, die acht tot twaalf procent zal bedragen, is noodzakelijk vanwege de stijgen de loonkosten. Voor veel bejaar den zal het inhouden, dat hun bij drage in het kader van de alge mene bijstandswet ook groter zal worden. Bejaarden, die op eigen kosten in verzorgingshuizen wo nen, zullen rekening moeten hou den met een verhoging van de kosten van levensonderhoud. Voor de eerste keer hebben de vier verenigingen van bejaardentehuizen gezamenlijk een kostenbegroting voor volgend jaar opgesteld. Eind van deze week zal deze begroting ais leidraad aan de ruim 900 aange sloten tehuizen worden toegestuurd. De Katholieke Vereniging van Be jaardentehuizen heeft in de jaren 1966 en 1967 ai zo'n kostenbecijfe- ring aan de 500 aangesloten huizen gezonden. Door de nauwere samen werking met de andere verenigingen is het mogelijk geworden dat de vier verenigingen tezamen een leidraad voor de begroting 1969 van de te. huizen hebben opgesteld. Van de 100.000 bejaarden in tehuizen worden er ruim 71.000 verzorgd in de bij de vier verenigingen aangesloten huizen. Nederland telt 1200 bejaar denhuizen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Naar wij vernemen ligt het in het voornemen, bij de ope ning van het kanaal Terneuzen-Gent (zoals eerder gemeld op 19 decem ber van dit jaar) twee helikopters in te schakelen om de Nederlandse ko ningin en de Belgische koning naar Terneuzen te vervoeren. Koningin Juliana zal de plechtighe den in Terneuzen verrichten, koning Boudewijn in België, waarheen het gezelschap vervolgens vertrekt. Zo wel in Gent als in Terneuzen zullen festiviteiten worden- georganiseerd bij gelegenheid van deze opening. In bei de steden is men nog slechts bezig aan de eerste voorbereidingen hier van. Programma's staan nog niet vast. Wel wordt erop gewezen, dat buiten- activiteiten erg moeilijk zullen zjjn in verband met het jaargetijde. (Van een onzer verslaggevers) GOES Maandagavond, toen Mid den-Zeeland kennismaakte met de eerste symptomen van de herfst, sloeg de bliksem op een viertal plaat sen in Zuid-Beveland in. In drie ge vallen bleef het onheil beperkt tot geringe schade, maar onder de ge meente Wolphaartsdijk raakte een landbouwschuur, behorend tot het be drijf van de heer Vermue in bramd, waarbij onder meer een voorraad van 100 ton aardappelen, en een par tij hooi en stro verloren ging. De brandweer hier bezig met „aan vullend blussingswerk" (de regen viel bij stromen neer) kon de land bouwschuur niet behouden en hield zich dan ook vooral bezig met het nathouden van de woning van de fa milie Vermue, die op luttele meters afstand van de schuur staat. De vuur gloed bij dit blussingswerk bij nacht en ontij (foto) was tot ver in de om trek zichtbaar. (ADVERTENTIE) De vier verenigingen willen ko men tot een jaarlijkse tariefsverho ging per 1 januari, met de mogelijk heid om ook tussentijds de tarieven aan te passen. Zij streven er naar om de gewenste prijsverhoging zo spoedig mogelijk bekend te maken, opdat ook de bejaarden in een vroeg stadium hiervan op de hoogte zijn. „De tariefsverhogingen zijn geen zaak van de besturen alleen, maar de be jaarden hebben er recht op te weten waarom de prijs omhoog moet", al dus drs. A. Janssen, directeur van de katholieke vereniging van bejaarden huizen. Zo'n 30.000 mensen zijn voor de verzorging van de bejaarden in de tehuizen werkzaam. De helft van de totale kosten moet aan lonen wor den uitbetaald. De verwachting is dat de personeelskosten nog belangrijk zullen toenemen. Niet alleen doordat de lonen van jaar op jaar stijgen, maar ook doordat de personeelsbe zetting in de tehuizen nog zal uit breiden". Wil de verzorging van de bejaarden aan de eisen blijven vol doen, dan kan aan tariefsverhogin gen niet worden ontkomen", aldus drs. Janssen. BREDA. De ongekend zware re genval van de laatste dagen dreigt de hele suikerbietencampagne te ontwrichten. Er worden zo weinig bieten aangevoerd, dat de kans groot is dat de fabrieken aan het eind van de week al weer zullen moeten wor den stilgelegd. De bietenakkers zijn op vele plaat sen volledig doorweekt en staan hier en daar zelfs blank. Daardoor is het onmogelijk met de zware rooimachi- nes op het land te komen, zodat alle werkzaamheden sterk worden ver traagd of zelfs stil komen te liggen. Op de hogere zandgronden kan nog wel worden gerooid, maar ook daar zijn de regens buitengewoon hinder lijk. Het KNMI in De Bilt heeft de twaalf Nederlandse suikerfabrieken nog geen hoop kunnen verschaffen op stabieler weer. Men hoopt nu, zo deelde een woordvoerder van de ge hele suikerindustrie (coöperatief en particulier) aan het ANP mee, dat de boeren zullen trachten elke opklaring te gebruiken voor het rooien van de bieten, desnoods met de hand, aange zien het geen zin heeft te wachten op constanter en beter weer. Men zal moeten improviseren om de bieten gerooid te krijgen. Vier middelen in één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chcfarox - helpen snel en... doen wonderen l „IK géloojde er eerst helemaal niets van". Dat was de eerste reactie van de 13-jarige Jan op 't Hof uit 's-Heer Arendskerke, toen hij hoorde dat hij met zijn deelname aan een opstel en tekenwedstrijd, waaruit werkstuk ken zijn gekozen voor een nieutce jeugdbijbel, een prijs had gewonnen. Deze unieke jeugdbijbei is samenge steld door de „Vereeniging tot Ver spreiding der Heilige Schrift" en zal over ongeveer twee maanden ver schijnen. Uit een groot aantal inge- zonden. verhalen en tekeningen heeft de vereniging de werkstukken van 35 kinderen gekozen. TIEN kinderen, die naar het oordeel van een jury de beste prestatie heb ben geleverd, gaan eind oktober een veertiendaagse reis naar Israël ma ken. ,£>e reis valt gedeeltelijk in de herfstvakantie. Maar ik krijg een extra-week vrij van school", vertelt Jan, eersteklasser van de lagere land- en tuinbouwschool in Goes „Officieel heb ik eigenlijk nog hele maal niets gehoord van die reis en van die prijs die ik heb gewonnen Ik wist trouwens niet eens meer dat ik aan die wedstrijd voor een jeugd bijbei had meegedaan". ,IK zat nog op de lagere school hier in 's-Heer Arendskerke toen die wed strijd gehouden werd. De hoofdmees- ter vroeg wie daar aan mee wilde doen. De hele klas heeft toen meege daan. Moet je zien, dat is allemaal al een jaar geleden. Ik zou echt niet meer weten, wat ik precies heb ge tekend. Ik teken trouwens hehxiaal niet veel. Ik heb altijd maar een zesje voor tekenen op mijn rapport. Maar deze keer zal ik dan wel iets goeds gemaakt hebben, anders had ik die prijs toch niet gehad". ,WE gaan met het vliegtuig naar Is raël, heb ik gehoord. Maar zeker we ten doe ik het niet. Want officieel weten we dus eigenlijk nog helemaal niets. Van de hoofdmeester van de lagere school hoorde ik van die prijs. Maar er komt nog een contactmiddag in Amsterdam, waar alle prijswin naars met de ouders ncu. toe zullen komen. En daar zullen we verder alles tvel horen". ,IK heb trouwens nog nooit een wed* strijd gewonnen. Ja wel eens met hardlopen. Ik ben nog nooit in het buitenland geweest. Het is dus wel ineens een eind weg hè. Of ik op zie tegen zo'n reis? Een beetje, misschien of, nou nee, eigenlijk zie ik er toch niet tegen op

de Stem | 1968 | | pagina 3