Weinig enthousiasme over nieuw Gents kanaalplan nieuwe Centl regi' SITUA' „VITR HE STEM Wim Sonneveld-show met enkele zwakke nummers LUCKY LUKE: BILLY THE KID Reacties in Zeeuwsch-Vlaanderen: Utopie - te fantastisch - te kostbaar R.M.L.T.S. Goes gaat 75-jarig bestaan vieren Auto in de sloot op de Vierwegen ETI Antwerpen verrast Examens Hoogwater Be j aarden woningen voor 's-Heerenhoek GOES Raadsvergadering HULST Kerkmeester op de preekstoel Terhole Wat en waar VANDAAG MORGEN Hulster Ambac, Uitgaven in een jaar rui ton gestegen Hotel „DE LINE Staffunctionai Stichting Zeel ^worrisaaDH DB STEM VAN WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1968 5? (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Het nieuwe kanaalplan van Gent, dat zou moeten voorzien in de aanleg van èen waterweg door Zeeuwsch-Vlaanderen met aftakkingen naar de Westerschelde bij Ossenisse, Antwerpen en Gent (zie De Stem van maandag 23 september) heeft in Zeeuwsch-Vlaanderen weinig enthou siasme gewekt. Over het algemeen gaven degenen die wij om commentaar vroegen het Gentse idee weinig kans op verwezen lijking wegens de enorm hoge kosten die de aanleg en het be heer van het geopperde kanaal zullen vergen. Men gaf voorals nog de voorkeur aan het zogenaamde Baallioekplan in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen- Burgemeester M. K. van Dijke van Axel zei allerminst over het Gentse kanaalplan te kunnen juichen. „Voor de economische ontwikkeling van Zeeuwsch-Vlaanderen en Antwerpen zie ik in het Baalhoekplan veel meer mogelijkheden dan in het nieuwe plan dat Gent nu zo onverwacht heeft gelanceerd", zei de heer Van Dijke. „Bovendien", zo voegde hij er aan toe, „zou het kanaal Zeeuwsch- Vlaanderen nogmaals in twee delen doorsnijden en daar zie ik niet di rect de voordelen van iri". Burgemeester mr. J. M. Reuser van St. Jansteen noemde het Gentse plan rondweg een utopie. „De aanleg van een dergelijk kanaal met bijbehoren de sluizen, kunstwerken, tunnels en dergelijke voorzieningen is financieel eenvoudig niet haalbaar". „Nee", al dus de heer Reuser, „het is mij een te fantastisch plan. Laten ze liever beginnen met de aanleg van de drin gend noodzakelijke vaste oeverver binding over de Westerschelde. Die is veel harder nodig". Burgemeester Reuser meende, dat een verdere ver breding en verdieping van het be staande kanaal Gent-Terneuzen voor België en Zeeuwsch-Vlaanderen meer perspectieven biedt dan de rea lisering van het nieuwe Gentse ka naalplan. Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst, zo juist van vakantie terug gekeerd, had nog maar vluchtig van het Gentse plan kennis genomen. Hij wilde er, alvorens commentaar te ge ven, eerst rustig over nadenken. Burgemeester mr. J. Reuser: „...niet haalbaar... Liever vaste oe ververbinding-" (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De rijks middelbare land- en tuinbouwschool in Goes be staat dit jaar 75 jaar. Ter gelegen heid hiervan wordt op woensdag 30 oktober in de Prins van Oranje te Goes een herdenkingsbijeenkomst gehouden. Deze begint 's middags om half 2. De herdenkingsrede: „Terugzien en vooruitzien" zal worden uitgespro ken door ir. M. Geuze uit Poort vliet. Na afloop van de bijeenkomst zal van omstreeks 5 tot 7 uur een re ceptie worden gehouden. (Van onze correspondent) KAPELLE Dat de Vierwegen, die de verbinding vormt tussen de Zak van Zuid-Beveland en Kapelle en omgeving, beslist niet meer voldoet aan de eisen van het huidige ver keer, kwam weer uit toen een truck met oplegger op deze weg een bestel auto tegenkwam. De Belgische truck stopte om de bestelauto gelegenheid te geven via de berm te passeren, maar de bestuurder hiervan, de heer G. J. M. O. uit Gilze-Rijen, verkeek zich kennelijk op de mogelijkheden en de bestelauto kantelde de sloot in. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor maar er was wel een flinke materiële schade aan de bestelauto. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: t 13.40 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,50 p. maand (excl 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751. EClokstraat 1, Goes. teL 01100-8030 Huisaansluitingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: L. Et M de Jong (inspecteur). Terneuzen, tel 01150-4281. Th. de Bakker. Terneuzen tel 01150-2601. C. Steenbakker, Hulst, tel 01140-3168. M. Bngers. Oost burg tel 01170-2893 C. Menu, Goes. tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Middelburg 01180-7438 J. Hiisken Terneuzen. tel. 01150-3296 J. Robesin. Hulst, tel. 01140-2005. Ch. Schets. Middelburg, teL 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Goes. tel. 01100-5689. Drs. G, J. Baarspul van het Econo misch Technologisch Instituut voor Zeeland zag het Gentse plan als een van de vele plannen dië in de loop der tijd door Gent en Antwerpen naar voren zijn gebracht in hun strijd „op leven en dood" om de han delshegemonie in België. „Het is een beetje een onwaar schijnlijk plan en ik geloof dan niet, dat er in de eerste tientallen jaren iets van terecht zal komen", aldus drs. Baarspul. „Men moet niet ver geten", zo zei hij, „dat dit soort kanaalwerken reusachtige investe ringen vergen. En al heb je zo'n ka naal, dan is het nog de vraag hoe mammoettankers van honderddui zend en meer ton er van de Wes terschelde uit moeten komen. De toegangsmogelijkheden tot het kanaal blijven nu eenmaal beperkt tot schepen van pakweg maximaal zeventigduizend ton. Ook de instal laties aan een kanaal, zoals Gent wil aanleggen, kosten zo onnoemelijk veel, dat je je moet afvragen of de winst aan tijd en geld, die behaald kan worden door een betere vaar route, wel opweegt tegen de hoge kosten van het afmeren en lossen van deze reuzeschepen. Nogmaals, dat nieuwe kanaalplan van Gent lijkt mij meer te berusten op fantasie dan op realiteitszin", aldus drs. Baarspul. Het commentaar van burgemeester Aschoff van Terneuzen konden wij niet krijgen, omdat hij uitstedig is. Van de zijde van het Antwerpse gemeentebestuur vernamen wij dat men daar ook al verrast was over de publikatie van het Gentse kanaal plan. „We moeten het nog even laten betijen en kunnen er ons op dit mo ment nog niet over uitlaten", aldus een woordvoerder in Antwerpen. Ons werd meegedeeld, dat het plan van Gent zeker serieus door het Antwerpse gemeentebestuur zal wor den bestudeerd. Dezer dagen zal het Antwerpse gemeentebestuur ver schillende vergaderingen beleggen over diverse kanaalplannen die de laatste tijd aan de orde zijn geko- DELFT Technische Hogeschool, propaedeutische werktuigbouwkunde, A. H. Janse, Arnemuiden. EINDHOVEN Technische Hoge school, doctoraal scheikundige techno logie. J. A. Roels, Axel (cum laude) TILBURG Katholieke Hogeschool, het doctoraal examen sociologie, E. C. de Mul, Tilburg. UTRECHT Rijksuniversiteit, kan didaats Engelse taal- en letterkunde, mej. N. Spanjer, Vlissingen. Morgein, donderdag 26 september: Hansweert: 5.10 en 17.23 uur; Ter neuzen: 4.32 en 16.47 uur; Vlissin gen: 4.02 en 16.17 uur; Wemeldinge: fi.OO en 18.15 uur. Burgemeester M. K. van Dijke: „Baalhoekplan meer mogelijkhe den". (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK. Burgemeester J. L. Dregmans van 's-Heerenhoek deed gezien de korte agenda zelf naar aanleiding van een vraag van de heer Pompernolle mededeling, dat, indien de plannen van b. en w. worden aan genomen tot de houw van 12 bejaar denwoningen zal worden overgegaan op de vrij gekomen grond van de heer Harthoorn. De verkoop van de burgemeesters- woning leverde eveneens geen moei lijkheden op. Allen gingen akkoord met de verkoop van dit pand aan de vereniging „Boerenleenbank De Be- velanden" te Lewedorp voor een be drag van 70.000.Een plaatselijke bank van deze vereniging zal nu spoedig gerealiseerd kunnen worden. De voorzitter werd aangewezen om als vertegenwoordiger van de ge meente deel te nemen aan diverse vergaderingen. Bfj de rondvraag informeerde de heer Moison naar de juiste toedracht bij woningtoewijzingen. Burgemees ter Dregmans deelde mee dat bij de toewijzing allerlei factoren een rol kunnen spelen. De heer Pompernolle informeerde nog naar de mogelijkheid om te 's-Heerenhoek te komen tot de aan leg van een speelweide. Burgemees ter Dregmans vond dat er eerst een speeltuinvereniging dient te worden opgericht, waarvan een aantal ouders van kinderen lid dienen te zijn. Deze vereniging kan zich dan met een der gelijk verzoek tot het college van b. en w. wenden. Beëdiging Maandag 30 septem ber zal burgemeester mr. F. Huber tijdens een bijeenkomst in de raad zaal van het stadhuis 23 leden van de reserve-gemeentepolitie tot opspo ringsambtenaar beëdigen. Tevens zullen de diploma's „Ge oefend man" worden uitgereikt aan de onlangs hiervoor geslaagde leden van de reserve-politie. Kasporgo De volksdansgroep „Kasporgo" heeft met inzamelingen tijdens optredens van de Tsjechische jeugdharmonie uit Kyjov een bedrag van bijna 250 gulden opgehaald. Het geld is overgemaakt op de postreke ning van de Stichting Hulp aan Tsjechen in Nederland. Modeshow Op tournee door Nederland komt de Regina-modeshow dinsdag 1 ok tober in de Prins van Oranje. Vijf mannequins zullen een 70-tal herfst- en wintermodellen tonen. Per dag wonden 3 shows gehou den. Zij beginnen om 14.30, 19 en 21.15 uur. Borssele De raad vergadert donderdag 26 september 's avonds om half 8. Voor gesteld zal o.a. worden het oecume nisch vormingscentrum „Hedenes- se" in Cadzand voor 1968 een subsi die van 48 gulden te geven. Door inwoners van de gemeente werd in totaal aan 24 vormingsdagen op „Heden-esse" deelgenomen. Aan de orde komt ook de verorde ning voor opslag vain gas-, huis- brand- en stookolie. Burgemeester en wethouders stellen voor de verorde ning overeenkomstig het ontwerp van de vereniging van Nederlandse gemeenten vast te stellen. Yerseke Bouwactiviteiten in raad Zonder bezwaar gaf de raad goedkeuring aan het garan-tiebesluit geldlening Stich ting Volkshuisvesting groot f 114.000 voor de bouw van vier premiewonin gen. Bouwterrein werd verkocht aan de firma Dronkers en de heren Scheele en Slabbekoorn. Verkoop van grond aan de heer J. Waverijn voor de bouw van een bungalow aan de Grod-nweg ontlokte ongeval wat op merkingen, aangezien er 'n bestem mingsplan voor dit gebied in de maak is en het niet zeker is, dat op genoemd perceel wel een bungalow gebouwd mag worden. Wanneer dit zo zou zijn, zou dit voor de koper geen nadelige gevolgen hebben, aldus de voorzitter. Het terrein aan de ha ven, waarop de mosselveiling wordt gebouwd, werd in erfpacht gegeven aan het Produktschap voor Vis- en Visprodukten. Na afloop van de ver gadering werden in aanwezigheid van de stedebouwkundige, de heer Bonkhorst, en de directeur van ge meentewerken enkele bestemmings plannen besproken. Besluiten werden hierbij niet genomen. MIDDELBURG Voor een uit verkochte schouwburg in Middel burg brachten Wim Sonneveld en Ina v. Faassen hun show, waarmee ze al op veel plaatsen in Nederland veel succes geoogst hebben. Ook bij het S.A.K.-publiek viel hun optreden buitengewoon in de smaak. Het valt trouwens niet te ontkennen, dat we hier te maken hebben met twee ras artiesten, die de fijne kneepjes van het vak volledig doorhebben. En toch, en tochWij kunnen niet aan de indruk ontkomen, dat deze show een stuk minder is dan de vorige. Het is heel moeilijk te zeg gen waar dat nu precies aan ligt. Misschien al direct in het begin aan de wat geforceerde manier waarop Ina van Faassen door Wim Sonne veld geïntroduceerd wordt. Misschien aan 'n aantal duidelijk zwakke num mers. We denken hier o.a. aan het niet uit de verf komen van het lied je „Moeder", aan het nogal senti mentele „Ons dorp", aan het zon der meer onder de maat blijvende gedeelte „Kun je nog zingen". Als we de verschillende liedjes vergelijken met de „toppers" uit de vorige show, dan is het duidelijk, dat er in heel déze show misschien één liedje de top zal halen, en c'at zou dan volgens ons „Josefien" moeten zijn. Er waren veel teksten van Wim Sonneveld zelf en van Hugo Verfla ge en we moesten tot onze spijt con stateren, dat de meeste daarvan niet zó denderend waren. In de sketches werd er over het in-meen veel b;'.cr werk geleverd. Opvallend was daarbij, dat we hier te maken hadden met enkele teksten van Annie M. G. Schmidt en Simon Carmiggelt. Zowel „De jongens (van Carmiggelt) als „Huwelijksadverten tie" (van Annie Schmidt) staken qua tekst ver uit boven de meeste ande re, hoewel in de „Huwelijksadverten tie" de typeringen van Ina van Faas sen toch te weinig nuanceringen ver toonden. Het duidelijke hoogtepunt van de avond was voor ons „Opa" van Car miggelt, door Wim Sonneveld op grandioze wijze vertolkt. Eindelijk- 'n een stuk echte humor, balancerend tussen het trieste en lachwekkende, dat we niet gemakkelijk zullen verge, ten. Dat kan van de rest van het programma beslist niet gezegd wor den. Uit al deze opmerkingen moet men niet afleiden, dat we ons verveeld zouden hebben. Dat was zeker niet het geval. Er bleef, ondanks de min der goede teksten, nog genoeg te ge nieten over. We hebben heel wat ke ren hartelijk kunnen lachen, om de gewoon alleen maar gekke in- en uit vallen. We hebben genoten van het enorme vakmanschap van deze twee groten, van de uitstekende begelei ding en de hele aankleding, enz. Het werd dus echt wel een plezie rige avond, maar, als we eerlijk voor onze mening mogen uitkomen: We hadden er méér van verwacht, en dat laatste is misschien ook een van de oorzaken, dat we niet helemaal voldaan naar huis zijn teruggekeerd A.H. Gouden echtpaar Het echtpaar L. Mortier-de Koek vierde zijn 50-jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid hier van werd door de buurtbewoners als blijk van sympathie een prachtig ca deau aangeboden. Tijdens de druk be zochte receptie mochten de jubilaris sen vele gelukwensen en geschenken in ontvangst nemen. 's Avonds werd door de Koninklij ke Stedelijke Harmonie een serenade gebracht. Jongerenmis In verband met de voorbereiding voor een jongerenmis, worden jongens en meisjes vanaf 14 jaar uitgenodigd om zich aan te slui ten bij een zangkoor dat deze eucha ristieviering zal verzorgen. De eerste zangrepetitie is op vrijdagavond 27 september om 19.00 uur in een lokaal van de VGLO-school. R.-K. Vrouwengilde Vandaag hou den de leden van het r.-k. Vrouwen gilde hun feestelijke openingsavond. Om half acht wordt begonnen met h. mis in de basiliek voor de overleden '.eden, waarna er een bijeenkomst is in het klein patronaat. Geïnspireerd door de afdeling Oostburg, waar dit «en groot succes bleek, heeft het be stuur gemeend ditmaal zelf de leden eens aan het werk te zetten. Als eer ste is er een „bakwedstrijd". De di verse produkten welke thuis gebak ken moeten worden zullen door des kundigen beoordeeld worden. Op de tweede plaats is er een bloem schikwedstrijd. Ook hier zijn prijzen aan verbonden. Ten derde is er een voordrachtswedstrijd. Bedrijfsvolleybal In de eerste klas se van het bedrijfsvolleybal bij de heren werden slechts twee wedstrij den gespeeld. Leraren Lyceum-Cli- tex 04. Setstanden: 13-15 5-15 8-15 7-15. Alleen in de eerste set onder vond Clitex behoorlijke tegenstand maar de laatste drie sets leverden geen enkel probleem. Normale over winning. BOL-KPJ-A 40. Setstan den: 15-2 15-10 15-11 15-11. Een goed spelend BOL-team behaalde een vrij gemakkelijke overwinning tegen een teleurstellend KPJ. De rangschikking Ambulo Clitex BOL Milock PTT Morres A K.P.J.-A Leraren Lyceum 1 1 1 1 1 2 Clinge Schieting Aan de schieting in de zaal St.-Cecilia werd door 46 schut ters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel geschoten door J. de Vetter van Kapellebrug en op de tweede wip door V. de Vos uit Hulst. Op de beide wippen werdén de eerste zijvogels geschoten door C. Ferket van Kapellebrug en H. Pica- vet van Zandberg. De tweede zijvo gels werden respectievelijk geschoten door G. Cocqheit van Kapellebrug en S. de Mey van Meerdonck (B). Hontenisse (Van onze correspondent) Tijdens de diensten van j.l. zon dag heeft de secretaris van het kerk bestuur, de heer Van Wesemael, de gelovigen toegesproken. Hij gaf hun een uiteenzetting van o.a. de nieuwe richtlijnen, die door de bisschop voor het kerkbestuur zijn uitgevaardigd (waardoor een kerkbestuurslid nog slechts maximaal acht jaar kan aan blijven), als ook van de taken die door 't kerkbestuur ten uitvoer moe ten worden gebracht. Het parochiefomds moet het hebben van de gezinsbijdragen, zei hij. Wel iswaar wees hij op de tekortkomin gen van niet weinig gezinnen onder alle rangen en standen, maar tevens zei hij andere gezinnen, „zowel on der de vermogenden, als niet ver mogenden" hartelijk dank voor de royale bijdrage die zij geven. Het geheel van zijn betoog deed aangenaam aan en zal wellicht pa rochianen er toe aanzetten hun bij dragen voor het parochiefonds in gunstige zin te herzien. De nieuwe gevestigde gezinnen werd toegezegd dat binnenkort voor hen bijeenkom sten zullen worden belegd in het parochiehuis om met het kerkbe stuur van gedachten te wisselen en daarbij van deze parochianen sugges ties te krijgen, waar de parochie haar voordeel mee zal kunnen doen. Sluis Contactorgaan VVV Uit het on langs verschenen contactorgaan van de plaatselijke WV blijkt, dat het hoogseizoen ook dit jaar in de toe ristische sector gced is geweest al zijn er enige uitzonderingen te note ren. Zo liep bijv. de verkoop van souvenirs terug als gevolg an het verminderde Engels toerisme. Ook was er minder activiteit in het pen sionwezen. De nieuwe accommodatie op het parkeerterrein heeft in een dringende behoefte voorzien. Ver heugend was dat Sluis in binnen- en buitenland in talrijke periodieken in de publiciteit is geweest. Van het bureau Londen van de ANW is be richt ontvangen, dat Warren's Coa ches Ltd. van plan is op drie ach tereenvolgende zondagmiddagen (29 september, 6 en 13 oktober) met een groep van ongeveer 400 Engelse toe risten van twee tot drie uur durend bezoek aan Sluis te brengen. Nut Het departement Sluis-Aar- denburg van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen heeft zijn wmterprogramma bekend gemaakt. Op vrijdag 22 november houdt drs. C. H. W. van Zijl uit Aardenhout een lezing over hét droomleven van de mens. In de maand januari zal een deskundige van het loodswezen in Vlissingen een en ander vertellen over het binnenloodsen van grote zeeschepen. Er komt een gezellige familieavond en in maart wil men weer een bezoek brengen aan de Opera in Gent. Er komt in het Groe ne Kruisgebouw een knutselcursus onder leiding van Marsman uit Sluis. St.-Jansteen Biljartwedstrijd De topbiljart- club Zondagsvermaak speelde in het clublokaal een wedstrijd tegen de Flamingo's uit Hamme (B). De uit slag was als volgt: W. v. Himste - A. v. Ranst 02, L. v. Campenhout- H. Buggenhout 11, C. de Moor- C. Schrauwens 20, Th. Vermeulen- W. Cornells 20, W. Verstraten - G. Herrewegh 11, A. Sturm - M. v.d. Broek 20, F. v. Himst G. Waterschoot 02, G. v. Dorsselaer - W. v. Ranst 02, J. Pieters - R. Ost 20, F. de Nijs - A. Cosyns 20. Zondagsvermaak won dus met 12—8. Kermis Het ziet er naar uit dat de najaarskermis beter zal worden dan de zomerkermis, vooral wat de vermakelijkheden betreft. Naar ver luidt zouden er deze keer een draaimolen en ook andere vermake lijkheden voor de jeugd aanwezig zijn. Dergelijke vermakelijkheden wa ren ook de vorige keer beloofd doch niet verschenen. Voor de ouderen is er genoeg te beleven. Gedurende zaterdag, zondag en maandag schietingen en gaaibollin- gen op de Kraai en Terhole om 14.30 uur. Zaterdagmiddag om 16.30 uur zullen de muziekverenigingen van Kloos- terzande, Lamsw aarde en Terhole een rondgang door het dorp maken om daarna een concert op de kiosk te verzorgen. Westdorpe Handboogschieting Aan de wed strijden, georganiseerd door de hand boogmaatschappij St.-Sebastiaan werd deelgenomen door 53 schutters. Er werd geschoten op de twee staande wippen in de Molenstraat. Vooral de jeugdige deelnemers kwa men succesvol uit de strijd. De uitslagen: wip 1: le hoge: F. Kamoen, Westdorpe; 2e R. van Acker. le zijvogel; A. Roels, Axel, 2e zijvogel: A. de Wulff, Ert- veide (B), le kal: A. Savooy, St.- Jansteen, 2e kal: A. Goethals, West dorpe. Wip II: le hoge: J. de Waal, Koewacht, 2e hoge: A. Goethals, Westdorpe, 3e hoge: Jos Kamoen, Westdorpe. le zijvogel: Peter Ver- helst, Westdorpe, 2e zijvogel: H. Wijf fels, IJzendijke, le kal: G. van Waes, Westdorpe, 2e kal: F. Ver- helst, Westdorpe. Meeste vogels: Peter Verhek stuks). Rowanafdeling Na de tocht ri4h het Ahrdal in Duitsland gaat wanafdeling 177 uit Westdorpe Sas van Gent weer op volle toe„ draaien. De basis is ondergebracht in ui nieuwe hoofdkwartier van de St'-LI dewijksgroep te Sas van Gent. De leden van de afdeling I assistentie verlenen bij de tocht., door de streek van St.-Nicolaas, Op 14 en 15 september j.l, ttBt deelgenomen aan de nationale wainbijeenkomst te Ovenasselt, r Paul Mattheeuws is een doem taire gemaakt over „Jongeren, viering", ofwel „Tienermis", die fel nenkoirt in première gaat. Ook zal de afdeling op 26 oktobi de Zeeuwse kleuren verdedigen c de nationale zwemwedstrijden. Er is weer een zestal nieuwe leis verwelkomd, waardoor men haa, het maximaal toegestane aa^l leden heeft bereikt. Zuidzande Gemeenteraad De gemeenten^ van Zuidzande behandelde het ont| werp streekplan voor West-Zee Vlaanderen. Op voorstel van c P. Moll werd besloten om aan Gil te schrijven, dat, naar het gevoel van de raad, het aantal kampeerte-l reinen langs de kust, onvoldoccil was om te kunnen voorzien in |yl groeiend sociaal toerisme. Ook el worden gepleit voor een recreaties! aanzet in de buurtschap: „Ter Ifef ren" tussen Zuidzande en Nieuwvlirl Een nieuwe gemeentelijke vertl dening werd vastgesteld, waarbij si opslaan werd geregeld van gas-, hid brand- en stookolie. Besloten wef om ook deel te nemen aan de r meenschappelijke regeling voor c, woonwagenkamp in Zeeuwsch-Vlaa deren. Tevens werd besloten om oil te gaan tot" reconstructie van :J Dorpsplein en van de Mariastraat j DE NIEUWE refinancieringsplai van Vascamij warden door het j meentebestuur van Heerlen deerd om alsnog na te gaan o! if daarin op enigerlei wijze in deelnemen. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World Press-ploltl City 20 uur Voor een handvol diamanten 181, AXEL „De Halle" 20 uur: Wim Sonaeii] en Ina van Faassen. HOEDEKENSKERKE Gemeentehuis 19.30 uur: RaadsvtlJ dering. BRUGGE Forum Playtime, a.l. Zwarthuis Alexandre, de gelul alle leeft. - Capltool Een'Colt voor Mc Gregor Scala Twee huurlingen ANTWERPEN Metro Pancho Villa Quellin Zwartbaards geest Astra Visa voor de hel, 18 J. Astrid De bende van papa, a.l. Capitole Grote slag te Pamplona Rex Wat een koppel, a.l. Rubens Gejaagd door de wind, a.l. Savoy Het wonder der liefde, 18 j Ambassades De onbekende, 18 j. TURNHOUT Kursaal Wat een vakantie Forum De klem van het geweld Palave De spookzolder MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World Press-p»| GOES Recreatiezaal l.t.s. 20 uur Film: War Game, 18 j. Prins van Oranje 20 uur modehui® Rita OOSTBURG Ledel-theater 20 uur Wim Sonneveld en Ina van BORSSELE Gemeentehuls 19.30 uur Raadsvrt TERNEUZEN Luxor 20 uur De tien geboden, .tl. BRUGGE Bioscopen als onder vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag TURNHOUT Bioscopen als onder vandaag (Van een onzer verski HULST De begrotiil waterschap Hulster Ambj I toont ten opzichte van del van 1968 een kostenstil 115.000 gulden. Geraamde op de begroting van 196! I 1.775.000 gulden, die van I jaar bedroegen 1.660.000 gig kostenstijging kat. onder m worden door een verhogiis uitkering ingevolge de we wegen (f 27.000) en door van het geschot (f 65.000 Het dagelijks bestuur va terschap acht een geringe verhoging van twee guldeil tare onvermijdelijk, waarm-: nodigde geschot wordt gel zestig gulden per hectare stuur noemt de verhogin, woord, gelet op de rente ei ving als gevolg van de reed gevoerde en nog geplande werken, vanwege intensievi houd van wegen en water vanwege de stijging van p< lasten en materiaalkosten ei te ook vanwege de regelinj troffen is, waardoor minde geheven zal worden voor gro een aanmerkelijk minder op vermogen. In 1969 zullen de grondel aangekocht voor de dijkvert -verzwaring bij Baalhoek-Pa jaar zullen hiervoor ook de voorbereidingen worden geti De algemene vergadering waterschap zal gehouden wi woensdag 2 oktober om twe De Koning van Engeland te (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerschelde s (Van een onzer verslagge MIDDELBURG Tot stafa naris voor maatschappelijk v de Stichting Zeeland Provinci bouworgaan is benoemd drs. Vos te Utrecht. Drs. H. M. Vos is 29 jaar het behalen van het gymnasi ploma heeft hij theologie en logie gestudeerd aan de Rijl versiteit te Utrecht (doctora men 1967). Hij bereidt mo: een proefschrift voor op ps gisch- ethisch terrein. Hij hc 1969 te promoveren. Drs. Vos is o.a. werkzaam als leraar bij het middelbaar Wijs. T Hij treedt op als opvolger v H. J. Olthof, die per 1 oktob een functie aanvaardt op de Bijzonder Opbouwwerk van i msterie van Cultuur, Recre Maatschappelijk Werk. De ben. van de heer Vos is per 16 sep ingegaan. J?:. (Van een onzer verslaggev MIDDELBURG-Het gaa' e n'v- de Vitritefabriek, qut soneeisbezetting de grootst oustrie van Middelburg, coir "eel meer bevredigend stou Was de afzet zo tJ j, .fn dat een arbeidstij vraïl m°tSt WOrden zelfs 6n Personeels Hf ™oest worden „aangep; zaken dige gunstiSe gang voor q6t produkt "H vooral g llampen, enz., gen h 7™ Pas' omdat deze:

de Stem | 1968 | | pagina 2