fats DIKKEN: „IK GA, MAAR NIET VAN HARTE Dikken vervangt Westphal als atletiekcoach Spelen Snelle zeiler carriere van Van Pagee (19) „NIET FAIR GEGAAN" TELSTAR ZEKER TE KLOPPEN Vermoeide Okker terug uit Amerika ka Op verzoek van Dokkum Overleg Toto 7 Nylons die Dunner en toch Sterker zijn. Met schriftelijke Garantie. e Safari? maar Jong Oranje ook tegen Engeland Vrije tijd Wil Westphal: Leo Canjels optimistisch Moeilijk Pasjes 14 'tl ie 8. :n ,r- ar en u er te n. de ijk rk jft nt an geeft u graag over Olga ma- ïlektra matrassen, i kunt winnen of terug verdienen. 15 DE STEM VAN WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1968 19 (Van onze sportredactie) IIDEN»In llet belang van de Nederlandse atletiek ploeg in Mexico", gaat lldenaar Jacob Dikken wel ak koord met de voorwaarden, die de heer Moerman (chef d'éauipe van de Olympische atletiekploeg) heeft gesteld Mil de atletiekcoaches. Wil Westphal kon zich hier niet mee verenigen. De KNAU belde daarom maandagavond Tacob Dikken op. Dinsdagmorgen na overleg met zün werkgever kon de Udense atletiektrainer het NOC meedelen dat hij bereid was naar Mexico te ver trekken. „Maar niet helemaal van harte", vertelde hij gisteren. „Ik had liever gezien dat Wil Westphal naar Mexico zou zijn gegaan. Die heeft tenslotte van het begin af aan de ploeg getraind. Die kent ook de meisjes beter dan ik". Jacob Dikken (35) is er echter van overtuigd, dat er in Mexico-City een coach nodig is. „Wil Westphal is een vriend van me en ik vind het vervelend dat ik hem op deze manier moet vervangen. Met de mogelijk heid heb ik slechts voor een klein deel rekening ge houden. Toen ik van zijn moeilijkheden hoorde, heb ik er even aan gedacht. Tenslotte zijn er niet zoveel atle tiekcoaches in Nederland. Wil Westphal heeft me on middellijk gebeld toen hij van de aanstelling hoorde. Hij wenste me veel succes in Mexico". Jacob Dikken kent natuurlijk sprintster Wilma van den Berg „zjj is bij mij met atletiek begonnen" hel beste. „De andere meisjes ken ik ook wel, maar uiter aard niet zo goed als Westphal. Daarom zal het bepaalt niet eenvoudig worden. Ik heb totaal geen voorberei dingen kunnen treffen en donderdagmorgen vertrek ik al. Tijd heb ik er dus ook niet meer voor, want al di visa moet ik nog in orde brengen, ik moet alle spuiter nog krijgen en dat in een paar uur". In Mexico-City gaat Jacob Dikken onder dezelfde om standigheden werken als Ton Eykenboom, de tweed trainer in Mexico. Dat wil zeggen dat hij iedere daj zijn schema's in zal moeten leveren bij de heer Moer man en Fanny Blankers-Koen. „Dat is wel niet zo leuk maar het zal toch moeten", besluit Dikken, die in hei bezit is van een l.o.-akte lichamelijke opvoeding. Het trainen van atleten is (slechts) een nu wel erg se rieuze hobby van de Udenaar. Jacob Dikker, de nieuwe coach van de atletiekploeg, stond ondanks alle drukte, gisteren normaal voor de klas in Uden. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Niet Wil Westphal, maar Jacob Dikken gaat als tweede atletiekcoach naar de Olympische Spelen in Mexico. Na koortsachtige activiteiten van het NOC en de KNAU en diverse telefoongesprekken met de chef de mission van de Nederlandse Olympische ploeg de heer Dokkum, die zich in Mexico bevindt, is vanuit Mexico het dringende verzoek gekomen om niet Wil Westphal alsnog te sturen, maar Jacob Dikken als tweede atletiekcoach af te vaardigen. Het voorspel was een bijeenkomst, die maandagmiddag plaats vond met het NOC, de KNAU en Westphal, die de beweegredenen tot zijn terugtrek king naar voren bracht. (Zoals be kend leverde Westphal na een con troverse met de chef d'equipe van de atletiekploeg, de heer Moerman, zijn Mexico-ticket in). Deze vergadering nam vier uur in beslag. Het KNAU- bestuur heeft daarna afzonderlijk vergaderd over deze zaak. Men speel de toen nog met de gedachte om Westphal ondanks alle geuite ver wijten, controverses en misverstan den toch naar Mexico te laten ver trekken. Tijdens dit overleg is door lopend contact geweest met het Ne derlands Olympisch Comité. Afge sproken werd, dat men vanuit Den Haag ruggespraak zou houden met chef de mission Dokkum. Van dat con tact zou afhangen of de KNAU als nog Westphal zou zenden, dan wel dat er een andere oplossing zou wor den nagestreefd. Dat heeft dus gere sulteerd in een dringend advies van uit Mexico om niet Wil Westphal, maar wel Dikken te sturen. KNAU-voorzitter Jutte zei hier over: „Wij hebben gemeend, gezien de hele sfeer, die er op het ogenblik om deze zaak hangt, in de eerste plaats aan de ploeg te moeten den ken en als dit advies van de chef de mission komt na ten nauwste overleg te hebben gepleegd met de gehele atletiekploeg, dan vinden wij dat we daaraan gevolg moeten ge ven. Dit had nooit mogen gebeuren, wij laten het er zeker niet bij zitten. Na de Olympische Spelen, als de emoties zijn weggeëbd, heeft het muisje nog wel een staartje", voegde de heer Jutte hier nog aan toe. De laatst aangewezen Mexicogan- ger, atletiektrainer Jacob Dikken - hij zal zich op korte termijn bij trai ner Ton Eykenboom, die al in Mexi co City is, voegen - is hij de atletiek vereniging „De Keien" uit Uden kinc aan huis. In 1960 behoorde de nu 35 jarige coach tot de oprichters var deze bloeiende vereniging die nu on geveer 200 leden telt. Dikken, die va der is van twee kinderen, heeft ah hoofdtrainer speciaal Wilma van der Berg onder zijn hoede. In Mexico zal hij zich gaan bezig houden met de 4 x 100 meter esta fetteploeg, de sprintsters en mogeiijl de deelneemsters voor de 400 meter Samen met Ton Eykenboom woon de Dikken rond Pasen dit jaar eer trainerscongres tn de Tsjechisch» plaats Brno bjj. Wil Westphal was toen in Fent Romen. In het dagelijks leven is Dikken onderwijzer op „De Hoeve" in Uden. Wil Westphal: „Een bittere teleurstelling, dat ik niet naar Mexico kan.. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Het is allemaal byzonder snel gegaan met de Mid delburgse zeiler Hans van Pagee. Nog geen twee jaar geleden startte hij voor de eerste maal in een officiële zeilwedstryd. In zyn eerste wedstrijd- seizoen veroverde hy Ineens de wis- selprijs voor de beste O.K.-zeiler van het jaar, maar het tweede seizoen zou nog grotere resultaten brengen. Eerst plaatste Hans van Pagee zich voor de wereldkampioenschappen, die van 2 tot 9 augustus in Noorwe gen werden gehouden. In die titel strijd eindigde hij op de zeventiende plaats, de hoogste klassering ooit door een Nederlander in deze klasse behaald. Met deze goede prestatie bleek Hans van Pagee echter nog p 'n Middelburg werd Hans van Pagee gehuldigd. Op de foto: De Arne voorzitter B. Vriesman, bur gemeester Dryber, Hans van Pagee en diens verloofde Hannie Dekker. :raat 33, gezand. hrtx a E,N <ANP> - Jong Oranje, lerS nnH n,ds„voett,alelftal voor spe- vcmCr l jaar' zal °P 13 no de r *en 1ye str'i(l spelen tegen MS? P'0eg uit "<-'«e leef- KNVR 0„°tba11 Assoeiaüon had aan de wedstri,k „Verfek gericht voor d®ze yd en als antwoord daarop had de bond zijn bereidheid ver klaard, een aantal data voorgesteld waarop de wedstrijd zou kunnen wor den gespeeld en tegelijk het verzoek gedaan de ontmoeting te houden op een voor Nederland gemakkelijk te bereiken plaats. De F.A. zal de wed strijd naar alle waarschijnlijkheid organiseren in Birmingham niet aan het eind van zyn kunnen. In het afgelopen weekend sloot hij zijn tweede seizoen af met een natio nale titel in de O.K.-klasse. Hans van Pagee kwam zaterdag zonder een meter te zeilen in het be zit van het kampioenschap. Het was wel de bedoeling geweest, dat de ze ventien geselecteerde zeilers in het afgelopen weekend de vijfde en laat ste race om het kampioenschap op het IJsselmeer zouden varen, maar door de slechte weersomstandigheden moesten de wedstrijden worden afge last. Voor Hans van Pagee betekende dat zijn eerste nationale titel. In de vier voorafgaande races plaatste de Zeeuw zich namelijk drie maal als eerste en één keer op de tweede plaats, dat was ruim voldoende voor de officials om hem tot kampioen uit te roepen. Zaterdagavond werd dit heuglijke feit meteen gevierd in de Abdij waar door mr. J. Drijber, burgemeester de kersverse kampioen onder meer van Middelburg, en de heer B. Vries man, voorzitter van de Middelburgse watersportvereniging De Arne werd gefeliciteerd. Deze feestelijke bijeen komst betekende voor Hans Pagee voorlopig het einde van zijn activi teiten op zeilgebied. Maandagmorgen vertrok de 19-jarige kampioen naar Delft, waar hjj binnenkort als eerste jaars student in de natuurkunde be gint. Dit houdt overigens niet in dat de Middelburger volgend jaar niet meer aan wedstrijden mee zal kunnen doen. In de zomermaanden, wanneer vrywel alle belangrijke races worden gezeild, beschikt Van Fagee over voldoende vrije tijd. om zich weer aan zijn favoriete sport te wyden. De be- langrqkste evenementen voor Van Fagee biyven natuurlijk de wereld kampioenschappen, waarvoor hy vol gend jaar ondanks zyn titel toch weer in selectiewedstryden zal moeten varen, en de strijd om de Ne derlandse titel. Buiten deze evenementen neemt de Zeeuwse zeiler slechts bij uitzonde ringen aan wedstrijden buiten Zee land deel. De lange reizen en de hoge kosten die aan de wedstrijden op het IJsselmeer zijn verbonden, maken het hem onmogelijk wekelijks voor topwedstrijden in de rest van Neder land in te schrijven. De watersport vereniging De Arne heeft begrip voor deze moeilijke situatie getoond, en komt hem in hoge reiskosten tege moet. Ook in de kosten van de trip naar Noorwegen heeft De Arne bij gedragen. Dat betekende een welko me aanvulling op de vergoeding f 150 die de zeilers van de bond ontvingen. Voor Hans van Pagee waren er aan zijn trip naar Noorwegen dit keer nog flink wat extra onkosten verbon den. Op de terugweg van Tonsberg raakte de aanhanger, waarmee de boot van de Zeeuw werd vervoerd, een betonnen paal. Het gevolg was een totaal verkreukeld schip. De ver zekering verklaarde het vaartuig (72 kg.) total loss. Maar daar was Hans van Pagee niet mee gered. De 2 jaar oude boot, waarmee hij in 1966 aan de wedstrijdzeilerij begon was onver vangbaar, omdat de Belgische bouwer van dit snelle type inmiddels is over leden zodat de jol niet meer kan wor den vervangen. Zo begon hij met zijn broer Henk aan de reparatie van zijn vaartuig, en wat zij eerst niet voor mogelijk hadden gehouden lukte ten slotte. De boot werd in zijn oude staat hersteld. En tijdens de nationale titelstrijd kon Hans van Pagee er al weer gebruik van maken. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Wil Westphal heeft gisteren twee ernstige teleur stellingen moeten verwerken. De at letiekcoach, die zich niet akkoord kon verklaren met de voorwaarden waaronder hy In Mexico zon moeten werken, had van de andere Neder landse trainers min of meer hetzelfde verwacht. Na zyn gesprek met het NOC en de KNAU was hem geble ken, dat deze twee instanties alsnog achter zijn uitzending naar Mexico stonden. Hij zei gisteren „Ik kan achter de keuze van Dikken staan. Hij is een vriend van me, die veel bij mij heeft opgestoken. Maar ik ben diep teleur gesteld over het feit dat Dikken de uitnodiging heeft geaccepteerd en zich niet solidair met mij heeft ver klaard. Dat had ik min of meer ver wacht. Toen ik maandagavond bij het N.O.C. wegging, stonden de KNAU en het Olympisch Comité ach ter mijn uitzending. Ik weet dat ze ker. Maar daarna is er contact opge nomen met Mexico. Naar mijn me ning heeft de heer Moerman de heer Dokkum duidelijk beïnvloed. Ik mocht niet komen. Het moest Dik ken zyn. En dat is een onaangename verrassing voor mij. Speciaal na maandagavond hadden de heer Jutte en ik er op gerekend, dat ik nog zou gaan." Wil Westphal zegt er wel een idee van te hebben hoe de atletiekploeg in Mexico heeft „ingestemd" met de komst van Jacob Dikken. „Ik heb gis teren nog een telegram uit Mexico van de meisjes gehad. Kom a.u.b., schreven ze. Ik vermoed dat de ploeg want men doet het toch voorkomen dat de hele équipe heeft ingestemd, heeft gedacht, dat er geen enkele Nederlandse trainer zou komen. Dat de anderen solidair met mij zouden zijn. En dat ik dan zou komen. Ik denk dat in Mexico de meisjes is ver teld dat er een vriend van mij zou komen (Dikken), maar dat er hele maal niemand zou verschijnen, als ze er niet mee akkoord zouden gaan. Het is volgens mij niet helemaal fair ge speeld. Ik geloof ook niet dat de ploeg erg blij zal zijn met Dikken. Ik ben daar eigenlijk wel van overtuigd..." (Van onze sportredactie) BREDA „Ik reken Telstar tot de zwakke ploegen in de eredivisie, zodat NAC tenminste een gelijk spel kan halen in Be verwijk. NAC heeft nog wel nooit gewonnen uit tegen Telstar, maar de Noordhollanders hebben in de ze competitie nog weinig gepres teerd. Het zal natuurlijk wel an ders moeten gaan dan tegen Hol land Sport. Toen speelden de jon gens te veel op balbezit na de 2-0 voorsprong. Dat is verkeerd. Ze hadden moeten proberen meer doelpunten te maken. Dat is bo vendien voor het publiek aan trekkelijker. NAC was even te vlug tevreden met die voorsprong. Tegen Telstar zullen ze er har der tegenaan moeten gaan, maar dat is geen probleem. De sfeer in het elftal is voortreffelijk. De spelers hebben het nodige zelf vertrouwen gekregen na de goe de resultaten in de eerste wed strijden, al beseffen ze wel, dat het de eerstvolgende vijf wed strijden moeilijk zal worden. De tegenstanders worden zwaarder". Leo Canjels, de trainer van het Bredase NAC, is optimistisch. „Toch waag ik me liever niet aan voorspelling met betrekking tot het puntentotaal, dat NAC in de komende 5 wedstrijden kan ha len. Ik blijf liever voorzichtig. Het zal moeilijker worden, maar ik heb vertrouwen in de kracht van het elftal. De jongens geloven in zichzelf". In de eerste divisie staat het RoosendaaLse RBC voor een zwa re opgave, nu FC Den Bosch op bezoek komt. RBC moet winnen, want het zal vooral in de thuis wedstrijden punten moeten ver overen. Dat werd zondag opnieuw be wezen tegen SVV, toen een met acht man verdedigend RBC met 2-0 klop kreeg. Trainer Van der Pijl heeft echter een goede kans tegen FC Den Bosch twee punten op de standenlijst te mogen bij schrijven. FC Den Bosch, vorig seizoen een van de promotiekandi daten, stelt bijzonder teleur tot nu toe. Voor RBC als het tenmin ste aanvallend za] durven spelen een redelijke kans op winst. Baronie heeft zijn juiste ritme weer te pakken in de tweede di visie. Daarvan weid zondag in Kerkrade Roda JC het slachtof fer. Holleman toonde zich in uit stekende vorm en scoorde maar liefst drie treffers. Hij is de man die voor de stootkracht waar aan het in de eerste wedstrijden ontbrak bij de Baronnen kan zorgen. Op eigen terrein tegen Ve- lox zit er opnieuw een zege in Volendam-Fort./Sitt. X Hol. Sport - Sparta X Telstar - NAC X Twente - Go Ahead X Feijenoord - GVAV X MVV - ADO X DWS - AZ'67 X NEC - PSV X Helm. Sp. RCH X Veendam - Vitesse X HVC - SW X Volew. - Haarlem X Limb. - Gooiland X voor Baronie, al heeft Velox in vergelijking tot de vorige compe titie wel wat aan kracht gewon nen. Voor wat betreft de progno ses voor sporttoto nummer 7 het volgende: Volendam. dat zondag verrassend Sparta een gelijk spel afdwong, is favoriet tegen het zwakke Fortuna-Sittardia. Hol land Sport zal het opnieuw niet tot een overwinning kunnen bren gen nu Sparta op bezoek komt. Daarvoor heeft de formatie van Cor van der Hart te weinig klas se. Het nog ongeslagen FC Twen te staat, thuisspelend, voor een grote krachtproef nu het Go Ahead op bezoek krijgt. Go Ahead heeft al eerder laten zien tot grote pres taties in staat te zijn. Dat onder vond landskampioen Ajax al in de eerste competitiewedstrijd. De tweede club die nog zon der puntenverlies is in de ere divisie, Feijenoord, krijgt het eveneens zeer lastig. GVAV komt naar Rotterdam en tegen de Gro ningers is het altijd moeilijk voet ballen. ADO zal in Maastricht weinig moeite hebben het teleur stellend spelende MVV terug te wijzen. Voor het Noordhollandse AZ '67, dat verrassend goed be gonnen is, bestaat opnieuw kans een paar plaatsen te stijgen op de ranglijst. Het moet daarvoor winnen van DWS en dat lijkt een haalbare kaart. DWs is duidelijk uit vorm. NEC kan zich handhaven in de kopgroep door op eigen terrein PSV te verslaan. De Eindhoven- se ploeg draait wel veel beter dan in het vorige seizoen, maar het lijkt toch niet in staat NEC zijn tweede nederlaag te bezorgen. In de eerste divisie is RCH favoriet tegen debutant Helmond Sport, dat het niet onverdienste lijk doet, maar nog te weinig routine heeft. Dat zal de door slag wel geven in Helmond. Het zelfde geldt voor de wedstrijd Veendam-Vitesse. De elf van Frans de Muflck steken in goe de vortn en hebben de beste kan sen op winst. HVC-SW is 'n duel tussen 2 gelijkwaardige teams, zodat de uitslag niet ver van een gelijk spel zal afliggen. Haarlam mag sterker worden geacht dan Volewijckers en Gooiland tenslot te wordt in de tweede divisie twee punten rijker tegen Limburgia. AMSTERDAM Vermoeid van een reis uit New York, die twee uur was vertraagd, omdat er vlak vooi het vertrek weer eens een anoniem bom-telefoontje was binnengeko men, is Tom Okker, trots op zijr tweede pry's by de open kampioen schappen van Amerika, gistermiddag met zyn verloofde op Schiphol terug gekeerd. Voorlopig houdt hy rust en waarschijnlijk zal hij de komende herfst inderdaad gaan werken voor de importzaak, tevens groothandel, van Hans van Dalsum in Schevenin- gen, die handelt in tennisartikelen. Verder staat er volgens hem nog helemaal niets vast. Hij weet nog niet of hy zal gaan trouwen, hy heeft nog geen enkele beslissing ge nomen over het al of niet beroeps speler worden, hy knipoogt wel te gen Australië voor de kampioen schappen die daar straks worden ge houden, maar dat is dan ook alles. Weliswaar is de status van geau toriseerd speler, die hij thans heeft, (ADVERTENTIE) Jovanda Romance de Luxe. Nylons met schriftelijke Garantie. Dunner en toch Sterker dan andere 30 deniers. Voor f3,95. Voor elke dag. Voor 's avonds. Voor altijd! Tom Okker: „als je als amateur goed geld wil verdienen moet je steeds winnen". lucratief, maar zo zei hij: „Om op die manier goed geld te verza melen houdt in, dat je steeds moet winnen, terwijl je als professional een vaste en een stevige garantie hebt, ook als je verliest". Ook nu hij bijna kampioen van Amerika is ge- T worden, kan Okker nog niet zeggen of hij zijn top al heeft bereikt. Hij verloor in de finale van Arthur As he, maar wijt dat niet aan diens aces alleen. Overigens heeft de Haarlem mer van Ashe in zes wedstrijden maar een keer kunnen winnen. Dat hij betere resultaten op gras weet te behalen dan op gravel, spreekt hij tegen. „Ik heb in Rome op gravel gewonnen en in Johannesburg op ce ment". voert de Nederlandse kampi oen aan. De Nederlandse douane is van de prestaties van Tom Okker op de tennisbanen van Amerika nauwelijks onder de indruk. Gisteren haalden Toms vader en moeder een pasje bij de luchthaven Schiphol om hun suc cesvolle zoon bij zijn aankomst in de pier te begroeten, een voorrecht, dat aam talloze afhalers van vooraan staande of anderszins belangrijke passagiers wordt gegund. Op die pas jes verstrekken marechaussee en douane dan per stempel hun fiat. Voor het eerst stuitte het echtpaar Okker echter op onwil. „Hebt u een speciale reden om uw zoon in de pier af te halen?", informeerde de dienst doende douanier. „Hij is bijna kam- oioen van Amerika geworden", ant woordde vader Okker. „Dat noem ik geen speciale reden", zei de doua nier onverstoerbaar en de ouders konden buiten wachten

de Stem | 1968 | | pagina 15