Meer inspraak van gehele bevolking gewenst bij stadsplannin g-woningbouw In nota regionaal beleid aandacht aan Brabant 0P eemschut :cursie ïerkt). VIERDE BERGEYKSE CONGRES ROERDE ZICH Wethouder J. Stolte gegriefd door bepaalde uitlatingen papier voor uw pen ^aak het U gemakkelijk! Even uitblazen mevrouw winkelt U bij ïst-Brabant en eland zonder lits t.v.-beeld llS Bramenaanvóer loopt verder terug Hugo Metsers exposeert in Brussel De R van september en de R van drop ONBEKEND, MAAR WEL BEMIND Pamfletten Opheffen Grote aanvoeren Rumoer in raad Hulst van tomaten Niet fair Minister Roolvink voor K.V.P.: Wandelpark in Vogelwaarde Eling Visser neemt Vebutex Nieuwerkerk geheel over Aanranding Op 1,5 ton na Begroting '69 Vogelwaarde sluitend m een onzer verslaggevers) EDA/MIDDELBURG De u., ngen van de Westduitse t.v.-zen lüderich-Wesel blijken in West int en Zeeland niet of nauwe. ontvangen te worden. De weinh die wel volop konden genieten le Duitse programma's beschik- ver speciale versterkers. Westduitse minister van ppp oliinger heeft de zender maan. jfficieel in gebruik gesteld. De W-zender, die in 3 jaar gebouwd en 6,5 miljoen D-mark kostte het tweede en derde program! lit. Met 321 meter is de toren oogste bouwwerk in Noordrjjn. falen. Oost-Nederland kunnen deze ■amma's zonder storing met een ne antenne worden ontvangen, [eland kreeg men maandagavond i maar „sneeuw" op het beeld- m. In o.a. Bergen op Zoom was luitse geluid nog wel van enige iteit, maar de beelden waren niet van dien aard, dat men er plezier naar kon kijken. DELBURG Ongeveer 35 deel- srs, meest leden van de Bond ischut, het Zeeuwsch Landschap I.V.U. en de Vereniging van iden van Veere, hebben zich Bergen op Zoom begeven. Al- werd, onder leiding van restau- leider C. Booij en oud-gemeen- ■chivaris C. Slootmans, een uit- ig bezoek gebracht aan de res- itiewerkzaamheden van het Mar- inhof. s middags toog het gezelschap, jegeleid werd door mr. B. Plomp hr. H. J. Orti, resp. voorzitter secretaris van de Zeeuwsche nschutcommissie, naar het stad- holen, waar burgemeester J. E. Boeijen en directeur van ge- itewerken P. A. Boot rondlei- en verzorgden langs het te sa rt stadsdeel, de singels en in de kerk en de te restaureren huiskapel. De dag werd besloten een ontvangst door het gemeen- stuur, waarbij de heer Van Boeij. [e toekomstplannen van Tholen chtte. t was de eerste keer, dat een elijke excursie, die ook voor be stenenden buiten de kring der nschut in Zeeland) die zich daar- ganiseerd door de provinciale nschutcommissie, (voluit Com- ie Stad en Dorp van de Bond nchut in Zeeland), die zich daar in wijdere kring aan de Zeeuwse :enschap presenteerde. DE STEM VAN DINSDAG 24 SEPTEMBER 1968 95 f. 598.% (Van onze correspondent) KAPELLE De aanvoer van bra men op de Zeeuwse veilingen wordt thans belangrijk kleiner. Het rijpings proces verloopt niet meer zo vlug als enkele weken geleden. Bovendien worden de vruchten ook kleiner van stuk. Om te bereiken dat er steedsl een voldoende groot kwantum be schikbaar is wanneer er wordt ge veild, is met ingang van deze week het aantal leveringsdagen voor bra men bij de veiling in Kapelle-Bie- zelinge beperkt tot drie keer per week en wel op maandag, dinsdag en woensdag. Bramen voor consumptie, die wor den aangevoerd in doosjes, zijn er thans helemaal niet meer in hoeveel heden van betekenis te koop. De wei nige telers die hiervoor nog kunnen leveren krijgen prijzen- van f 3,- tot f 3,50 per kg. De industriebramen no teren regelmatig rond f 1,40 per kg. De binnenlandse fabrieken nemen thans alles af. Export naar Zwitser land vindt er nu vrijwel niet meer plaats. (Van een onzer verslaggevers) HULST De kunstschilder Hugo Metsers uit Hulst zal van 28 septem ber tot 10 oktober een tentoonstelling houden in de Brusselse Galerie „Mont des Arts". De tentoonstelling is te bezichtigen van 10—12.30 uur en van 1418.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) BERGEYK Dat er in ons land eindelijk iets op gang komt, dat lijkt op een georganiseerd protest tegen de wijze waarop wq maar voortgaan met het aaneen rijgen van onleefbare woonruim ten, was te merken op het vierde Bergeykse Congres. Niet alleen waren de vijf inleidingen van respectievelijk mr. C. M. van den Hoff, dr. G. J. Smallegange, me vrouw C. I. A. Stam-Beese, F. van Klingeren en Heide Berndt, door spekt met kritische opmerkingen, maar de meest opvallende reac ties kwamen van de actiegroepen uit het gehele land en studenten delegaties. Kern-thema van het congres was de democratische in spraak van de consumenten* bij stedebouwkundige planningen en woningbouw. Meer dan de helft van de 250 deel nemers bestond uit architecten, stede bouwkundigen en planologen. Boven dien waren een aantal vertegenwoor digers der overheid aanwezig. Enkele tientallen actiegroepen, comités van Nederlandse burgers, die inspraak wensen bij ontwikkeling van bouw plannen etcetera (met namen als Weg met die weg; Stront aan de knik ker; Stad zonder hart e.d.) hadden vertegenwoordigers gestuurd. Het an ders zo officiële congres kon al di rect kennis nemen van interrupties bij de eerste inleiding van de direc teur van de Nationale Woningraad, mr. C. M. van den Hoff. „Noemt u dat democratie?", was de publieke vraag tijdens zijn betoog over de „Democra tisering van het wonen" (in de micro sfeer). Zijn uitgangspunt was dat deze uitspraak uit de „nood" geboren wordt. „De woningvoorzieners kun nen niet meer onverschillig blijven voor de wensen en behoeften van de bewoner, omdat de woningenmarkt verzadigd raakt. Men is meer genood zaakt de bewoner tegemoet te treden. Deze benadering van de bewoner kan leiden tot een proces dat democrati- IfcÉk De E is weer in de maand. Dat wist u natuurlijk allang, wn-at welke Nederlander weet dat niet. Zodra het september is komen de vitami netabletten, de levertraan en wat ai niet meer te voorschijn, en doet iedere ware landgenoot zich met op rechte trouw tegoed aan zijn dage lijkse pilletje, lepeltje of druppeltjes. Maar wij doen nog méér, en ook daar zijn wij Nederlanders voor. Zo dra de eerste ochtendmist onze ra men beslaat, grijpen wij naar de rolletjes drop, en er is niemand op de hele wereld die ons dat nadoet, want wij zijn nog steeds de enige dropetende natie. Het is een traditie, waar zelfs de klemsten, allerkleinsten bij zijn be trokken. Maar weet u eigenlijk, wat en uw kinderen eten? Drop, dat zwarte en soms bruine spul, is ge maakt vam zoethoutwortelextract en Arabische gom. Ingrediënten,die al sinds mensenheugenis worden ge haald uit het Nabije- en Verre-Oos ten en Noord-Afrika. Drop wordt al heel lang in Nederland gefabriceerd. Napoleon gebruikte onze drop ter bestrijding van een maagzweer. Van daar dat hij vaak met een zwarte mond in het openbaar verscheen. Drop heeft inderdaad een genees krachtige werking; zoute drop kan trouwens ook gebruikt worden door mensen met een zoutloos dieet, want deze drop bevat niet het voor zulke mensen verboden keukenzout, maar het onschadelijke salmiakzout. Overigens wordt de kwaliteit van dropartikelen scherp in het oog ge houden door het Centraal Instituut voor de Dropverwerkende Industrie, een instituut dat al even uniek is in de wereld als onze drop zelf! Spreken we over kaas, dan wordt gewoonlijk de loftrompet gestoken over onze Edammer en Goudse. En ttat is ook niet te verwonderen, want or zijn maar weinig huisvrouwen, die net aandurven de minder bekende, vaak pikante kaassoorten in het da gelijkse menu te verwerken. Waag u eens aan het volgende kaasrecept aarin blue-fort, een blauwgeaderde ot schimmelkaas met een pikante smaak en mon chou, een roomkaas- ®en zachtzure smaak in ver- waard is het Proberen zeker Recept voor 4 personen. pikante peren. nu dandperen of peren i n mon chou, 25 g blue- I J j. eetlepels koffiemelk of melk, eet!epel fijngesnipperde ui of wat niepoeder,gehakte noten. schillen, halveren en klokhuis ontdoen. De stoofpe ren in water met suiker rood en gaar koken of de handperen in een sui- kerstroopje (50 g suiker per 1 dl) pocheren tot ze zacht zijn. De blue fort, de koffieroom en 125 g mon chou met de fijngesnipperde ui of het uiepoeder zacht en romerig noemen. De perehelften met het mengsel mooi resultaat wordt verkregen vullen en op elkaar plaatsen. Een wanneer het kaasmengsel tussen dé perehelften gespoten wordt. De ge vulde peren goed koud laten worden. De overgebleven mon chou met 3 eetlepels peresap of koffiemelk of melk uitroeren en ovt de peren ver delen. De peren opdoen op sla en gar neren met de gehakte noten. Een goede combinatie vormt het kaas mengsel met grape-fruit of sinaas appel. Hiervoor de vruchten uithol len, het in stukjes gesneden vrucht vlees even laten uitlekken, vermen gen met het kaasmengsel en de uit geholde vruchten ermee vullen. sering van de bewoner vordert". De beste mogelijkheden liggen bij de woningbouwverenigingen. „Het zou wel eens kunnen zijn dat bij een een maal ingezet democratiseringsproces bij het wonen de belegger en de bou wer voor de markt eerder zullen vol gen dan de gemeente, omdat we bij de gemeenten te maken hebben met een geïnstitutionaliseerde vorm van democratie en partij-politieke deside rata". Dr. G. J. Smallegange, directeur Stichting Zeeland ging, aan de hand van een opdracht van twee Zeeuwse steden tot herziening van bestaande structuurplannen, na wat er van de inspraak van de burgers terecht was gekomen. Dat bleek niets te zijn, „wegens tijdgebrek". Toch onder streepte hij 't belang ervan en gaf hij een uitvoerige analyse van de moge lijkheden daarbjj. „Juist in het mee denken en meediscussiëren over toe komstige na te streven doeleinden, sociale doelen, kunnen inspraak en participatie van de bevolking onmo gelijk gemist worden". Intussen hadden de oppositiegroe pen kwistig mét pamfletten gestrooid en werden de muren beplakt met do cumentatiemateriaal over ontwrichte steden; extra protestkranten werden verkocht. De oficiële heren en dames, die ohze wooncultuur uitmaken, wis ten niet goed hoe ze het hadden. Dr. G. Kohnstamm, voorzitter Stichting Werkgemeenschappen Bergeyk, die de gasten welkom had toegesproken in d egebouwen van De Ploeg, heeft niet bevroed wat hij zei: „Vogels van diverse pluimage zijn in Rietvelds ge bouw neergestreken". De studenten uit Delft betoogden, dat er allemaal dingen gezegd werden in afgesle ten termen die al bekend waren en er bovendien gesproken werd van uit een afgesleten maatschappijbeeld. „Het is duidelijk dat via inspraak momenteel geen essentiële invloed kan worden uitgeoefend: te meer om dat deze inspraak vrijblijvend is en omdat degenen die de inspraak ver werven wel dingen willen verande ren maar niet in staat zijn om aan te geven hoe en waar deze veranderin gen moeten worden doorgevoerd". Na enige schermutselingen kon me vrouw C. Stam-Beese, hoofdarchitect gemeente Rotterdam toch het spreek gestoelte beklimmen. Zij schetste de onmogelijkheid voor een architect om verder te komen. „Wat wij op het ogenblik doen is het invullen van rasters ontworpen op starre denkme thoden van planologen en sociologen. Het blijkt dat de resultaten van de toepassing van efficiency 'n beper king van mogelijkheden in plaats van een verruiming der creativiteit van de ontwerper en de bewoner mee brengt. De machinale produktie wordt ge kenmerkt door een technische per fectie. De inspraak van de bewoner moet betrokken worden op het wor dingsproces. Door te werken met half fabrikaten en niet meer met kant-en klaar maaltijden zou men verder ko men. Dus wel prefabricated bouw elementen (waarmee de bewoners kunnen spelen) en geen kant-en- klaar produkten meer. Wanneer men werkelijk experi menteren wil, moet men daarbij ook ten volle het risico willen dragen. Maar iedereen en iedere instantie dekt zich nog. Er is nogal protest tegen een tweede woning. Maar waar om dan niet het initiatief, die zelf activiteit, die de bewoner bij de twee de woning opbrengt, op de eerste wo ning toegepast? Wonenden zijn wij allen stedebouwers", aldus architect Stam. F. van Klingeren, de Amsterdamse architect, van o.a. Drontens Meer paal, gooide een serie kreten de zaai in om de discussie op gang te bren gen. „We hebben eerst de economie, dan worden we sociaal en dan komt CRM om de rommel die anderen heb ben achtergelaten bij te schaven en op te ruimen". En: „Visie in ontwerp en beleid. Je komt al gauw op de 3% experimenten-pot onder rabbinaal toezicht Het is duidelijk dat, zo als het doel van de architectuur zou moeten zijn de niet-architectuur, het doel van deze minister zou moeten z(jn zichzelf en zijn departement voor zover het betreft de normale produk tie van gebruiksgoederen, volledig en op korte termijn op te heffen". Tijdens drie secties o.l.v. mr. G. Cammelbeek, P. Aptroot en ir. Tj. Dijkstra werd in de avonduren heftig gediscussieerd over de wel en niet te berde gebrachte punten. Stof werd bovendien geleverd door een lijvig rapport, bij gelegenheid van dit congres samengesteld door het Insti tuut voor Toegepaste Sociologie van de Nijmeegse universiteit, dat geti teld is „De anonimiteit van de be woner"! De volgende dag hield Heide Berndt een referaat. Zij is medewerkster voor stedebouw aan het Sigmund Institut te Frankfurt. „De voorstelling, dat architectuur in alleenstaande bouwwerken plaats vindt, is nog niet overwonnen. Cor- busiers „woonmachines" waren nog bevangen door de idee, dat architec tuur huizen bouwen betekent". Zij toonde zich onder meer geporteerd voor de zogenaamde „Korridorstras- se", als mogelijkheid om „de heden daagse groter geworden sociale be trekkingen architectonisch tot een geïntegreerd beeld samen te vatten" (Van onze correspondent) HULST Wethouder J. Stolte toon de zich tijdens de jongste gemeente raadvergadering te Hulst zeer ge griefd door uitlatingen van het raads lid de heer W. Warnier aan het adres van de kunstenaar H. Metsers. Bij het voorstel tot aankoop van een beeld van de kunstenaar H. Met sers, dit bieek nadien foutief gedrukt en moest G. Metsers zijn (zie De Stem van 21 september) Zei de heer Warnier, „uit principe geen zaken te willen doen met iemand die zegt dat de Hulstenaren alleen kunnen pinten pakken en smokkelen". de heer Stolte. toch". „Maar het staat er KAPELLE In de kassen en wa renhuizen waarin dit voorjaar eerst aardbeien hebben gestaan en nadat de aardbeien waren geplukt, toma ten zijn gepoot, is de oogst van to maten thans in volle gang. Twee keer in de week worden er in Ka- pelle-Biezelinge expo-rtveilingen van tomaten gehouden en dan zijn er aan voeren van 25 tot 30 ton van dit pro- dukt. De vraag is goed. Enkele we- keen geleden kon er nog wel eens doordraai plaats vinden, maar dat gebeurt nu niet meer. De grote en middelmaat tomaten klasse 1 kwali teiten noteerden eind vorige week rond f 3.85 per krat van 6 kg en de kleine maat werd verkocht voor f 3,- tot f 3,40 per 6 kg. Wethouder Stolte vond het niet fair dat een raadslid in een openba re vergadering „waar u tevens on schendbaar bent", deze beschuldigin gen had geuit. „Deze woorden zijn nooit gezegd", zei de wethouder, „en als u dit zegt, moet u met de bewijzen op tafel ko men". De heer Warnier: „Ik heb dit let terlijk in de krant gelezen". Wethouder Stolte zei dit geen be wijs te vinden. De heer Warnier: „U gaat de pers toch nie* voor leugenaar uitmaken?" ,Soms wel" aldus wethouder Stol te. „Onlangs heeft in De Stem ge staan, dat de Filor zich heeft afge scheiden van de Kunstkring, doch dit is volkomen onjuist", vervolgde (Van een onzer verslaggevers) BREDA Minister Roolvink van Sociale Zaken en Volksge zondheid heeft gisteravond in een toespraak tot de West- en Middenbrabantse KVP verklaard dat in de nota inzake het regio nale beleid aan de problematiek van Noord-Brabant bijzondere aandacht is besteed. De nota ver schijnt deze week. Het „actief werkgelegenheids beleid" van het kabinet-De Jong omschreef de minister als „het streven om, met ontzien, zoveel mogelijk, van de vrijheid van de ondernemer, zodanig op de be sluitvorming en de activiteiten van de ondernemingen in te wer ken, dat de door hen geboden werkgelegenheid optimaal tege moet komt aan het recht op ar beid van onze beroepsbevolking." De bewindsman kwam op voor de vrijheid van de werknemer om te gaan werken waar hij wil. De ver zuchting dat de mensen maar ge dwongen moeten worden elders werk te aanvaarden, noemde hij „in be ginsel even irreëel als overheids dwang op de ondernemer om zijn bedrijf anders of elders uit te oefenen. Werknemers die buiten hun eigen streek willen gaan werken, wil de overheid wel behulpzaam zijn, aldus de minister. Hij herinnerde er aan dat 60 procent van de vacatures zich ih het Westen bevindt, terwijl 73 procent van het aanbod in andere landsdelen te vinden is. Het bevorderen van migratie naar de Randstad zou uit een oogpunt van arbeidsmarktpolitiek een gezonde zaak zjjn, zei minister Roolvink, maar de regering voelt er niet voor andere gebieden af te romen. Migratie naar de Randstad is ook uit een oogpunt van ruimtelijke ordening ongewenst. Tegen tijdelijk werken in de Rand stad (pendel!) had de minister min der bezwaren. De ontwikkeling van de werkge legenheid in Brabant noemde de heer Roolvink „teleurstellend", ai is de werkloosheid in de laatste tijd dan afgenomen. Hjj signaleerde in dit verband de zorgwekkende situatie in Midden-Brabant, waar de wollen- stoffenindustrie en de schoen- en ledernijverheid in moeilijkheden ver keren. De minister zei te vertrou wen dat de regeringsmaatregelen dit oude industriegebied „een zeker per spectief" geboden hebben. Na een mogelijke vestiging van Shell-Chemie te Moerdijk genoemd te hebben, zei de minister dat hij zich over West-Brabant op lange termijn geen zorgen maakte. „Op korte termijn gezien," voegde hij er aan toe, „kan ik mij evenwel niet altijd aan de indruk onttrekken, dat bij de huidige werkzoekenden de be reidheid om werk te aanvaarden of aanenigerlei vorm van scholing deel te nemen niet zo groot is als onder de huidige omstandigheden wel zou mogen worden verwacht." Over de grote werkloosheid in de bouwnijverheid merkte hij op dat het ingeschreven aanbod soms tekort schiet in vakbekwaamheid. De te korten aan geschoolde vaklieden zou den ook in deze sector weer voelbaar worden. De minister stelde ook vast dat de grote werkloosheid van jeug digen in Brabant aan het afnemen is. Meer zorg baart volgens hem de werkloosheid van ouderen, vooral omdat de vraag en aanbod op de arbeidsmarkt niet op elkaar aanslui ten. Dit verklaart dat zelfs in de werkloosheidsgebieden nog buiten landers te werk gesteld moesten worden. De werkloosheid is duidelijk struc tureel van aard, meende de minister. Aan het slot van zijn toespraak somde hij maatregelen op die vol gens hem zullen bijdragen tot een bevredigende, meer evenwichtige en meer perspectief biedende ontwikke ling van de arbeidsmarkt in de ko mende jaren. Daaronder zijn: Personeelsuitbreiding op de ge westelijke arbeidsbureaus, zodat meer aandacht kan worden besteed aan voorlichting, advisering en be geleiding. Snellere berichtgeving over vraag en aanbod op de arbeidsmarkt, met verdergaande inschakeling van kran ten, regionale omroep en misschien op de duur ook regionale televisie. Uitbreiding van de vakopleidings mogelijkheden voor volwassenen, onder meer in Tilburg. In heel Bra bant geldt de maximale rijksbijdrage van 3300 gulden voor scholing van werklozen of door werkloosheid be dreigden in de bedrijven zelf. Werklozen die een lager betaalde baan accepteren, zouden een aan vullende uitkering moeten krijgen uit de werkloosheidsfondsen. De mi nister heeft de SER daarover advies gevraagd. De heer Roolvink noemde een dergelijke maatregel „een bij drage tot oplossing van de Westbra bantse problematiek". Instelling van regionale raden voor de arbeidsmarkt, waarin over heid, bedrijfsleven en vakorganisa ties planning op wat langere termijn ontwerpen. (ADVERTENTIE) (Naschrift redactie: Wethouder J. Stolte heeft als voorzitter van de Kunstkring inderdaad een brief ontvangen met de mededeling dat de Filor zich op een algemene ver gadering zon hebben afgescheiden van de Kunstkring. Later bleek dat op die „algemene vergadering" slechts één lid aanwezig was. In middels heeft de voorzitter van Fi lor voor de komende week een al gemene vergadering uitgeschreven, waarvoor ook de heer Stolte, ais voorzitter van de Kunstkring, is uitgenodigd. Hiermee wil men dui delijk maken dat de Filor zich niet van de Kunstkring heeft afgeschei den). (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Indien de raad van Vogelwaarde akkoord gaat met het desbetreffende voorstel van b. en w. zal aan de Bossestraat in Vo gelwaarde een wandelpark van vier hectaren worden aangelegd. De hier liggende percelen Weiland zijn vol gens b. en w. ongeschikt voor woning bouw. Onderhandelingen met de ruilver kavelingscommissie Stoppeldijk heb ben geleid tot het wandelparkplan. Deze commissie is bereid een aan zienlijke bijdrage te verlenen in de kosten van de parkaanleg. Bedoelde weilanden moeten door drainage, het graven van sloten en het aanleggen van een vijver geschikt worden ge maakt voor de aanleg van een bos. De totale aanlegkosten van het wan delpark zijn geraamd op f 75.030, waarvan de ruilverkaveling f 53.570, zijnde de kosten van de groenvoorzie ning, voor haar rekening zal nemen. B. en w. stellen de raad voor een krediet van f 21.460 beschikbaar te stellen voor de aanleg van het wan delpark. (Van een onzer verslaggevers) STEENBERGEN De confectie- industrie Eling Visser n.v. te Am sterdam heeft maandagmiddag Vebu tex C.V., een baby-, kleuter- en con fectiebedrijf te Nieuwerkerk op Schouwen-Duiveland overgenomen. Het personeel, een staf, en ongeveer 40 meisjes, wordt per 1 november door Eling Visser n.v. in zijn geheel overgenomen. Eling Visser n.v. gaat in dit bedrijf japonnen vervaardigen. Dit is het zesde produktiebedrijf van Eling Vis ser in Zuidwest-Nederland. De an dere produktiebedrijven zijn geves tigd in Steenbergen, St.-Maartens- dijk, Dinteloord, Drunen en Breda. Ik heto nooit van het bestaan var. parkwachters geweten maar ik moet u zeggen dat er naar mijn mening nog te weinig zijn. Op woensdag 18 september j.l. te ca. 17.15 uur op klaarlichte dag dus, werd een aanrandingspoging onderno men op mijn 15-jarige dochter die op de fiets door het zgn. Boeimeerpark op weg was naar de tennisbaan aan de Mark. De onverlaat slaagde God zij dank niet in zijn pogingen omdat mijn dochter na een kort hevig gevecht (dat zij had moeten verliezen wan neer het langer geduurd had) tijdig ontzet werd door parkwachter De Leeuw. U kunt zich voorstellen hoe dankbaar wij de heer De Leeuw zijn voor zijn kordaat optreden. Ook betuigen mijn vrouw en ik on ze dank aan de commissaris van po litie de heer Van Goethem die, toe vallig op het tennispark aanwezig zijnde, de aanrander wist aan te hou den. Gezien het chronisch tekort aan politiefunctionarissen die daarenbo ven voornamelijk patrouilleren met auto's, terwijl deze aanrandingspo ging op een wandelpad met beplan ting daarnaast geschiedde, zou het aanbeveling verdienen zo mogelijk meer parkwachters aan te stellen ter bescherming van onze vrouwen en kinderen. In dit geval zou een een voudige bewapening van de park wachter, bijvoorbeeld een wapenstok, voor hem tot grote steun geweest zijn. BREDA A.V. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Er van uit gaande, dat ook in 1969 een aanvul lende bijdrage uit het gemeentefonds zal worden ontvangen tot een bedrag van f 150.000 is de gemeente Vogel waarde er in geslaagd de begroting voor 1969 sluitend te krijgen. De post onvoorziene uitgaven is geraamd op f 23.300 (voor 1968 f 22.187). Nog steeds is er een duidelijk aanwijsbare relatie tussen het begrotingstekort, aldus b. en w. en de kapitaalslasten welke voortvloeien uit de investering „faillissement Meijerink". Voor 1969 worden deze lasten geraamd op f 134.343 (1968: f 145.000). Het investeringsplan 1969 bevat de volgende nieuwe objecten: gemeen schapshuis, bijzondere school voor gewoon lager onderwijs voor Stoppel- dijk/Boschkapelle, wandelbos Bosse straat, verlichting buitenwijken en aankoop water voor het recreatieplan de Vogel. Geniet - rustig bij U thuis - van de persoonlijke service en attentie van Uw Moara Shira Consulente. Haar bezoek brengt U steeds weer de verrassing van de schitterende Moara Shira kleuren-katalogus met een ongekend rijke keuze uit vele honderden Moara Shira Cosmetica: exotische parfums, de nieuwste make-up mode, exquise cadeaux, waardevolle beauty-aids. Laat een firma van wereldnaam het U gemak kelijk maken en winkel op de Moara Shira manier: modern, chic en bovenalrustig bij U thuis cosmétique exclusive PARIS NEW YORK

de Stem | 1968 | | pagina 5