vertegenwoordigers(sters) voorman timmerman BOEKHOUDER opzichter ROBE c; De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... Ook bij het premiespaarplan. ameriil Nieuwe flat in Delft deugt niet Deur dicht voor helft eerste-jaars medicijnen 19 RAIFFEISENBANK J.V. Havenwerken WIMPEY vrachtwagenchauffeur Fa. A. J. VAN GASSEN Zeezeiler omgekomen? Schietpartij in Amsterdam Engelse boer blijft schieten IN LEIDEN: Voorbehoud Louise van Thiel exposeert in Hulst Veel belangstelling voor stimulerings regelingen PRO ECCLESIA VOOR J. RIJK TE YERSEKE Hulst akkoord met regionaal woonwagen centrum Autodieven in Nieuw-T emeuzen f t Laat de welvaart uw deur niet voorbijgaan! De Coöp. Melkinrichting WALCHEREN" Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland GEMÊSNTÊVLttSlNG» Als uw inkomen beneden f 15.000,- ligt, kunt u f 250,- per jaar sparen (echtparen f 500,-) en na vier kalenderjaren over het gespaarde bedrag een premie van liefst 20% incasseren. Dat is het Premie- SpaarplanVraag vrijblijvend nadere inlichtingen. Op bestelling DE STEM VAN MAANDAG 23 SEPTEMBER 1968 (Van onze correspondent) DELFT Een twee jaar geleden in gebruik genomen flatgebouw van zestien verdiepingen in Delft vertoont voor ruim 200.000.aan manke menten. Het tegelwerk in alle appartemen ten alsmede in de hallen van het ge bouw, blijkt ondeugdelijk te zijn, de dakbedekking voldoet niet, de gevel- pien zitten niet vast en trapleuningen zijn los. T.N.O. in Delft is gevraagd een rapport over de oorzaken van de mankementen uit te brengen. In het flatgebouw wonen 263 gezinnen. MOSKOU (Rtr.) Het jachtje van de eenzame zeezeiler en schrijver William Willis (75) die 1 mei uit Long Island (New York) vertrok voor zijn derde poging om de Atlan tische Oceaan over te steken, is door een Russische treiler in het noorden van de Atlantische Oceaan leeg aan getroffen. Het verkeerde in zinkende toestand. In het dagboek waren op 18 juli voor het laatst aantekeningen gemaakt. Het Russische schip heeft nog in de omgeving naar de vermiste Ameri kaan gezocht. AMSTERDAM (ANP) De 66-ja- rige F. van E. heeft vrijdagnacht in een woning op het Zaandammerplein in Amsterdam de bewoonster, de 40- jarige mevrouw M. Guitoneau-Wier- sema, met een revolver in de borst geschoten. Haar achttienjarige zoon werd door een kogel aan de pols ge raakt. De vrouw werd in het „Wilhel- mina gasthuis" geopereerd. Ze is bui ten levensgevaar. De zoon kon na be handeling huiswaarts keren. Van E. kon later in zijn woning worden aangehouden. Hij werd even eens in het „Wilhelmina gasthuis" op genomen en kon nog niet worden verhoord. Zaterdagmiddag dreigde er op nieuw een schietpartij te ontstaan, maar de politie kon tijdig ingrijpen Men heeft bij de politie nog geen in zicht in de achtergronden van deze zaak. CLARA MALRAUX: DE KIB BOETS (Uitg. Paul Brand, Hilver sum). Het is niet net eerste boek over het intrigerende verschijnsel in Israël dat „kibboets" heet. Deze nederzettingen in veelal on herbergzame en afgelegen gebieden, zijn werk- en leefgemeenschappen met een vrijwel unieke structuur. Vele ervan handhaven zich al en kele tientallen jaren. Het is niet voor niets dat Paul Brand dit boek heeft plaatst in de reeks „Samen mens zijn" („Bijdragen tot geeste lijk gezond leven"). We hebben hier, zo zegt de uitgever, te doen met een experiment in het samen-mens zijn. Een experiment dat voor ons belangrijk is, omdat een aantal ele menten in het kibboetsleven straks onvermijdelijk ons deel zullen zijn: andere huwelijksverhoudingen, een nieuw gezinstype, een verregaande gemeenschappelijke eigendom, demo cratisering van de cultuur. Inderdaad zijn de mensen in de Kibboetsim moderne mensen, in die zin dat ze een beetje als prototypen gezien kunnen worden van de men sen die in het jaar 2000, of daarom trent, veel landen zullen bevolken. Clara Malraux noemt de kibboets: „De enige verwezenlijking van het vrijwillig socialisme". Ook onze wes terse wereld is onvermijdelijk op weg naar een verdere, en in veel gevallen zelfs vergaande vorm van socialisering. Onze kinderen en klein kinderen zullen daarom echter nog niet in kibboets komen te wonen. De maatschappij zal er zeker heel anders uitzien. Maar bepaalde trek ken in de kibboetsbewoner van van daag zullen we in de -Iet eens zo ver verwijderde toekomst nog zeer vaak tegenkomen. Zeker in dat licht bezien, is De Kibboets een in teressant boek. J.L. SIMENON: DE GEVANGENIS. (Bruna Boeken). Een boeiende Si- menon, die zwaar op de psycholo gische toer gaat. Een meeslepende tekst met naast de bondige tele gramstijl, veel ruimte voor minie me details. Het verhaal van een hij dacht zelf, gevierde jonge uitgever van een Frans sexblad die de ware we reld pas ontdekt, als zijn vrouw haar zuster heeft vermoord. Zijn schoonzuster is jarenlang zijn maitresse geweest. Moord uit jaloe zie? Inderdaad, maar met een an dere ontknoping. Zowel zijn vrouw als zijn schoonzuster zijn namelijk beiden verliefd geraakt op een on dergeschikte van de sexbladuitgever. Een ongewassen fotograaf. De we reld blijkt helemaal niet te bestaan uit „beste kerels, beste meiden, ventjes" en meer would-be figuur. Tegen zoveel ontgoocheling is al leen die dikke Dlataan bestand, waar tegen zijn Jaguar voor het laatst tot stilstand komt. WELLINGTON (AP. John Ja mes zit nog steeds in zijn boerderij in Wellington, waar hij zich met zijn vrouw en vier kinderen verschanst heeft. Hij houdt de politie al drie dagen met geweervuur op afstand. James, die door de politie gezocht wordt voor een lichte verkeersover treding, toonde zich zaterdag bereid om zijn vrouw en kinderen te laten gaan, maar zijn vrouw weigerde haar man alleen achter te laten. Van fa milieleden hebben ze voedsel ge kregen. LEIDEN, (ANP). De medische faculteit van de rijksuniversiteit in Leiden gaat het aantal medische stu denten, dat na de propaedeutische examens van juni 1969 tot het tweede jaar wordt toegelaten, beperken tot 180. Dat is ongeveer de helft van het aantal studenten dat zich in het ko- mejde studiejaar op het propaedeu- tisch examen gaat voorbereiden. De maatregelen, die vandaag aan de betrokken studenten zijn medege deeld, zijn afgestemd op de van de postkandidaatsopleiding afhankelijke capaciteit van de totale opleiding. De medische faculteit van de Leid- se universiteit deelt mede zich tot deze maatregelen genoodzaakt te zien ten gevolge van de sinds 1963 jaarlijks toenemende discrepantie tussen het aantal eerstejaarsstuden ten en de opleidingscapaciteit De medische faculteit acht het „op grond van haar verantwoordelijkheid voor de totale opleiding onmogelijk te blijven dulden, dat de kwaliteit van de opleiding steeds meer wordt bedreigd en dat steeds meer studen ten worden betrokken bij de nu reeds onvermijdelijk geworden studiever tragingen". De onder voorbehoud genomen maatregel is, zo deelt de faculteit mede, de enige die op dit ogenblik binnen haar mogelijkheden ligt. Het voorbehoud wordt door de faculteit gemaakt, omdat het „doordat de re gering en de volksvertegenwoordi ging zich over deze problemen stellig nader zullen beraden, denkbaar is, dat een voor de eerstejaars gunstiger oplossing mogelijk wordt". (Van onze correspondent) HULST Bij boekhandel Van Geyt in de Steenstraat te Hulst wordt vanaf vandaag (zaterdag) tot 8 okto ber een expositie gehouden van wer ken van de Nederlandse kunstenares Louise van Thiel, die woont in Cap d' Ail bij Nice in Zuid-Frankrijk. De tentoonstelling omvat schilde rijen, aquarellen, gouaches en mono types. De officiële opening zal van daag worden verricht om vijf uur. Door prof. W. Snijders, hoogleraar aan de Economische Hogeschool te Tilburg, zal een inleidend woord worden gesproken. Na voornamelijk in Frankrijk en Monaco geëxposeerd te hebben, is het de eerste keer dat Louise van Thiel in Nederland een tentoonstelling houdt. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Er bestaat veel be langstelling voor de stimuleringsre gelingen ten behoeve van de regio nale ontwikkeling. Vorig jaar werden 62 verzoeken om rijkspremie voor in dustriële investeringen ingediend. Dit deelt minister De Block (Eco nomische Zaken) mee in zijn begro ting voor 1969. De komende jaren zijn voor de regionale ontwikkeling van het noorden .zuiden en oosten van ons land niet zonder perspectief. Het afgelopen jaar is echter niet zo bevredigend geweest. Tenminste als de cijfers van wegtrekkende werk nemers in ogenschouw worden geno men. (Van onze correspondent} YERSEKE Tijdens de zondag ge eucharistieviering heeft pastoor Kerremans aan de heer J. Rijk de pauselijke onderscheiding Pro Eccle sia en Pontifice uitgereikt- In zijn toespraak bracht de pastoor hem dank voor de vele en belangeloze werkzaamheden in de afgelopen 50 laar als lid van het kerkkoor, waar van 40 jaar als directeur. Dergelijke jubileums komen tegen woordig niet zo veel meer voor. In een korte toespraak zei de heer Rijk te hopen, het werk, dat hij als een opgelegde taak beschouwde, op de zelfde manier voort te mogen zetten. Aan het einde van de eucharistievie ring werd op zijn verzoek het Dank- ied gezongen. Na afloop was er een irukbezochte receptie in het zaaltje achter de kerk. (Van onze correspondent) HULST Tijdens de jongste ge meenteraadsvergadering te Hulst ging de raad akkoord met het voor stel van b. en w. aangaande de ge meenschappelijke regeling voor de stichting van een regionaal woonwa gencentrum in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het raadslid W. Warnier betreurde het evenwel, dat Terneuzen hierin geen deelneming wenst te hebben. Evenals de heer H. Everaert vroeg hij de voorzitter, loco-burgemeester P- J. Brand, of er geen mogelijk heid was om Terneuzen alsnog te bewegen mede te werken. Het raads lid P. Leeraert dacht dat dit niets zou opleveren. „Alles zal toch wel van hogerhand beslist worden", zo meende hij. De raad ging verder akkoord met de toekenning van presentiegeld aan de leden van de gemeenschappelijke regeling „Ontwikkeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen-oost". Een nieuwe brandpreventieveror- dening werd vastgesteld. De verlich ting in het Prince Bolwerk en de toegangsweg daartoe, in de Gentse- straat en de Paardenmarkt, wordt verbeterd. De uit dit voorstel voort vloeiende kosten werden geraamd op f 7300,-. Een bijdrage van ten hoogste f 1200,- werd vastgesteld in de res tauratiekosten van het pand Gentse straat 22. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de nieuwe wij ken van Terneuzen opereert de laat ste dagen een autodief. Vorige week kwamen bij de politie de eerste klachten binnen van mensen die 's morgens ontdekten dat een tocht- raampje uit hun auto was geschroefd en dat een autoradio, auto-onderde len of autopapieren waren vervreemd tn de nachten van vrijdag op zater dag en van zaterdag op zondag steeg de activiteit van de dief of dieven. Het aantal inbraken, gevolgd door diefstallen, steeg tot vijf. Bovendien werd de politie zondagmorgen geal- [armeerd omdat het gebeurde eveneens in Nieuw-Terneuzen een auto gestolen bleek te zijn. Za terdagsavonds om elf uur stond de wagen nog voor de deur. Toen de fa milie zondagmorgen rond negen uur wilde wegrijden, bleek de auto ver dwenen te zijn. Gisteravond had de politie nog geen mededeling bereikt dat het vervoermiddel hier of daar gevonden zou zijn. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve man, vader en grootvader, de heer IZAAK PIETER LOURENS in de leeftijd van 58 jaar. Cadzand: M. F. de Roo Delft: P. A. Lourens K. P. LourensDalebout Geldrop: J. T. CrajéLourens J. G. Crajé Cadzand: M. C. T. Lourens en kleinkinderen Cadzand, '21 september 1968. Prinsenstraat 6. De teraardebestelling zal plaatsvinden dinsdag 24 september a.s. om 15.30 u. op de algemene be graafplaats te Cadzand. Liever geen bezoek. De Bestuursraad van het N.K.V. te Sint-Jansteen geeft met leedwezen kennis van het overlijden van haar medelid JOZEF JANSSENS voorzitter van de fabrieksbond „St.-Willibror- dus" en ondervoorzitter van het N.K.V. In hem verliest het N.K.V., dat hij meer dan veertig jaar diende, een van haar vurigste pro pagandisten. De uitvaartdienst vindt plaats op dinsdag 24 sep tember in de parochiekerk te St.-Jansteen om half elf, waarbij het bestuur de leden uitnodigt. Ed. de Poorter, secretaris. Jo Blommaert, voorzitter. In de vrede van Christus ontsliep heden in de ouderdom van 93 jaar, voorzien van het Sacra ment der Zieken, onze lieve tante en oud-tante mejuffrouw CATHARINA DE KONING Lewedorp, 19 september 1968. Fam. Van Gessel De plechtige eucharistieviering gevolgd door de begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 24 sep tember a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus te 's-Heerenhoek. Rozenkransgebed 's avonds om half acht in het bejaardenhuis „De Kraayert" te Lewedorp. Correspondentie-adres: Fam. Rentmeesterv. Gessel Molendijk 14a - 's-Heerenhoek. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Uitsluitend t»V ueoruUbetaU iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Personeel gevraagd André van Hllst n.v. vraagt voor een van haar levensmid delenwinkels te Breda een net te verkoopster en een aanko mende bediende. Voor een ge schikte kracht goede toekomst mogelijkheden. Gunstige ar beidsvoorwaarden. Reiskosten vergoeding. Sollicitanten kun ne zich melden bij de bedrijfs leiders van onze winkels te Breda of telefonisch no. 38937. Hols-aan-hulshezorgers ge zocht Goede verdiensten. Di rect werk aanwezig. Vraag onmiddellijk inl. reclame-bu reau Sebregts, Kort Ambaeht- laan 155. Zwijndrecht. tel. 01850-29836. Hoge bijverdienste aangebo den door m.v. Gids (o.a. thuiswerk voor iedereen) lm G. Ramaekers, Postbus 128, Weert (postz. 20 ets insluiten) Heden overleed tot onze diepe droefheid in het R.-K. Ziekenhuis te Hulst, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, onze geliefde en zorgzame echtge noot. behuwdbroeder. oom en neef, de heer JOSEPHUS JANSSENS echtgenoot van mevrouw Maria Seraphina Cornelia van Bunder in de leeftijd van 65 jr. Vereerd met Gouden Kruis van Z.H. de Paus, Pro Ecclesia et Ponti fice en de Orde van Oranje-Nassau. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overlede ne in uw gebeden aan. St.-Jansteen: M. S. C. Janssens van Bunder St.-Jansteen: Jo Stroobandt van Bunder en kinderen en kleinkinderen Antwerpen: Mevr. A. Dingemans van Bunder en kinderen en kleinkinderen St.-Jansteen: J. Everaard van Bunder en kinderen en kleinkinderen St.-Jansteen: J. van Bunder Ringoot en kinderen en kleinkinderen De familie Janssens De familie Van Bunder Sint-Jansteen, 20 september 1968. Puttingstraat 28. De plechtige uitvaart dienst waarbij UEd. wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op dins dag 24 september e.k. te 10.30 uur in de pa rochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de teraardebe stelling op het R.-K. Kerkhof aldaar. Bijeenkomst aan de kerk om 10.20 uur. Maandagavond te 7 u. Eucharistieviering in de parochiekerk. Zij, die geen rouwbrief ontvingen, gelieven de ze advertentie als uit nodiging te willen aan-1 vaarden. Fe koop aangeboden Nu oog zomerprljzen? Nu ko pen en ln de winter betalen Duizenden korte en lange bont mantel* Bont kopen ts een zaak van vertrouwen, n 3-jarig garantiebewijs is dat vertrou wen waard Meei waarborg voor bont Desgewenst zeer soepele kredietservice De grootste en goedkoopste bont zaak van Nederland De Bont koning Hoogstraat 97 R'dam Zie de etalages BIJ koop 2 trelnretours vergoed Bel bij aankomst tel U7117 en u wordt afgehaald. Partij Ytongstenen, dikte 9 en 7 cm te koop. Verwilligen, Roskamstr. 1, St.-Jansteen. Te koop aangeboden: eiken kabinet 2,40 hoog, 1,60 breed. Prijs f 850,-. Wilhelmimastraat 5, 's-Heer Arendskerke. Tel. 01106-675. Grote internationale verkooporganisatie zoekt voor het rayon Zeeland- Noord-Brabant enkele Wij stellen de volgende voorwaarden: de wil om te leren ambitie en enthousiasme niet jonger dan 20 en niet ouder dan 40 jaar. bij voorkeur in het bezit van een auto. Wij bieden: een gedegen opleiding de mogelijkheid een zéér hoog inkomen te verwerven bij gebleken geschiktheid de kans om snelle promotie te maken. Voor het maken van een afspraak verzoeken wij u te bellen 01600-44203 op MAANDAG 23 SEPTEMBER 1968 tussen 24 uur of op DINSDAG 24 SEPTEMBER 1968 tussen 1012 uur Huizen Belcrumgarage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's vanaf 1965 te koop. Min. Kanstraat 16—20, Breda. tel. 01600- Te kcjp: boven- en beneden woning Chassésingel Breda, prachtige stand, huuropbrengst f 1211,60 per Jaar, koopprijs f 16000 k.k. Bevr. bij de make laar o.g. P. Potters. Vianen- dreef la, Prinsenbeek, tel. 01607 - 459. Renault 4 L. bouwjaar '64 te koop wegens aanschaf grotere wagen te koop. Te bevr. Fa. Bouchaut, Vylainlaan 13a, St. Jansteen. Te koop vrijkomende woning Lage Zwaluwe met ruime gar. voor- en achtertuin koopsom f 30.000 k.k. Inl. Makelaars kantoor W. J. M. van der San- dt. Wilhelminastraat 9, Breda. Tel. 01600-37664 b.g.g. 01652- 2423. Te koop aangeboden gemo derniseerd, gemeubileerd huis te Rilland-Rath, met plm. 200 m2 grond. Indeling- beneden kamer 7.24 x 4.25, toilet, met douche, keuken, bijkeuken en schuur. Boven: 3 kamers prijs f 12500 Tel. 01747-2722. Ginneken. Degel, nieuwbouw met eigen gas-c.v., vanaf f 39.850,-. Af rijkssubsidie, plm. f 7500,-. Van de Berg Co., makel, i.o.g., Nwe, Ginneken- straat 43. Breda, tel. 01600- 24421. Goes en omgeving: huizen te koop. Eventueel ruimte hypo theek beschikbaar Makelaars kantoor L. A. van Opstal, Ja- coba van Beierenstraat 1, Goes tel. 01100-5405 b.g.g. 5375. Burgerwoning te koop. Te be vr. Werfstraat 19. Breda bij 't Mastbos? Baarle - Nassau. Gerieflijke bungalows met garage, 2000 m2 bostuin f 80.000,-, olie c.v. en 5000 m2 bostuin f 120.000,-. v.d. Berg Co., Makel, i.o.g. Nw. Ginnekenstr. 43, Breda, 01600-24421*. Auto's Motoren Gijzen's Automobielbedrijf bie den u te koop aan. Opel Com modore 1967, Taunus 17 M 1967 Taunus 17 M 1966 Ford 20 M TS 2300 S 1968 als nieuw Ford Zodiac 1968 zeer mooi, Volvo 122 S 1966, Taunus 15 M coupé 1967 Opei 1700 1965, Opel 6 cil 1965, Ami Break 1967, Fiat 1100 R 1966, Fiat 1100 D 1966, VW 1967 1300 Fiat 600 D 1966, Fiat Sport 1200 S met zo- merkap. Mercedes diesel 1965 200 D Opel Kapitan 1964, Sim- ca 1000 1965 Simca 1500 1965, Opel Kadett 1965 en 1964, Fiat Primula 1966, Peugeot 404 1964 Daf 750 de lux met stuur- schakeling 1966, Cortina 1965, 1500 Cortina 1964, Ami zes de lux 1966, Ford bestel nieuw mo del 1966 Dodge Dart 1965, zw. 4 deurs. Al deze wagens wor den in eigen werkplaats getest en van nieuwe onderdelen voorzien Ook garantie op on derdelen en arbeidsloon. Inruil en financiering mogelijk. Het adres Academiesin gel 34a, Recht tegenover KMiA ingang langs de Poort. Ook ingang Spoorstraat 32 vlak bij het station. Geopend zondags 1 uur tot 6 uur en van 8 uur tot half negen. Tel. 39870. Privé Mercedes - occasions 200 D'66-'67 190 D'65 220 S *66 300 zwarte sedan'59 220 SE '62 Autobianchi 2-4-deurs '66 Taunus 17 M sedan '65 B.M.W'64 Fiat 1100'64 V.W. 1600 TL'66 Citroën ID'62-'63 Trabant'63-'66 Buick *62 Peugeot 404 '64 D.K.W. 1000 S'63 Chevrolet Bei-Air 4-deurs '64 Diverse goedkope aanbiedingen w.o. Opel'60-'62 Humber'63 Dauphine'63 N,V. Garage Van Dongen Jon kers, Guido GezelleLaan 40, Bergen op Zoom, tel. 01640- 6918. Heeft u de autotest gezien op de t.v.?? Zo'n geweldige Re nault R 16 staat ook in onze showroom. De wagen met z'n enorme rijkwaliteiten, en z'n sublieme wegligging. Deze wa gen kost bij ons duizenden gul dens goedkoper als nieuw, met dezelfde garantie, dezelfde service en met dezelfde afle veringsbeurt. Naast de Renault R 16 staan nog vele van soort gelijke wagens, alle van recente bouwjaren, aanrijdingvrij en van le eigenaar Hier enkele voorbeelden Renault R 16 nw - pnjs f 8640 nu f 5200, VW 1600 TL nieuwprijs f 8240, nu f 4750. VW Karman Ghia compleet met radio, veiligheidsriemen enzovoort nieuwprijs plm. f 11000, nu f 5750. op al deze wagens volledige garantie en servicebeurten. U kunt alleen maar geld verdienen met zo'n auto te kopen, modellen zijn van 1968 de prijs en bouwjaren van 1966. Voor 'n betrouwbare gebruikte auto naar een be trouwbaar adres, het adres met de grootst» voorraad, de groot ste omzet en met de aller grootste service. Belcrum-Ga- rage Min. Kanstraat 16—-20. Breda. Tel. 01600-39900 Show^ room geopend van 8 u v.m. tot 10 u n.m. Zondags van 1 tot 5 uur. Honda S 800 cabriolet 25.000 km '67 N.V Gar. van Dongen Jonkers. Guido Gezellelaan 40, Bergen op Zoom, tel. 01640-6918. Bromfietsen Zündapp-bronuner 1968, kleur blauw, te koop. Te bevragen: N. Valke, Oude Drijdljck 4, St.-Jansteen. Lessen 16 autorijlessen rooi t 47,56. Vervolg- en losse lessen f 6.50 Fonkelnieuwe VW's, Bondsau- tor 11 school „De Centrale" Aanineldingsadressen Breda Stationsplein 5. tel 38718. Roosendaal, Boulevard 113. tel 34097, Oosterhout Bredase weg 33 tel 3371 Vakantie Bouw dit jaar nog zelf uw ca ravan en bespaar daarmee 12 procent. Verwé caravans, ba gagewagens, onderdelen. Berg straat 9, Zegge. Tel 01650-36600 Huwelijken Heer, r.-k., 25 Jaar, z.s.k. met meisje of jonge vrouw, leeftijd tussen 20 - 30 jaar. Brieven no. HK 5829 v. d. blad. Academicus, 28 jaar, leraar HBS in midden-Brabant, r.-k„ zou gaarne ln contact komen met 'n lief meisje tot ca. 25 jaar, uit goed milieu en met goede algemene ontwikkeling, met 't doel om tot een geluk kig huwelijk te komen. Brie ven met foto, welke onder ere woord retour gezonden worden gaarne onder no. SK 128. Diversen 3e Mldden-Zeeland-rit. 12 okto ber 1968. Kaartlees- of oriën- tatierit. Start vanaf 13.30 uur „De Caisson" Biezelinge. MAC „Scheldegouwen", MAC „De Bevelanden»'. Postbus 25 - Oostvoorne vraagt voor directe indiensttreding op haar werk B.P.-Europoort 'n ervaren Schriftelijke sollicitaties aan bovenge noemd adres, of voor het maken van een nadere afspraak telefonisch onder nr. 01888 - 2374. rr te Middelburg vraagt voor haar modern kantoor een Gedacht wordt aan een actief persoon niet ouder dan 30 jaar, in bezit van diploma MBA en studerende voor SPD. De aan te stellen functionaris dient na de inwerkperiode de leiding van het pverige administratieve personeel op zich te nemen en zonodig de chef-de- bureau te kunnen vervangen. Eigenhandig geschreven sollicitaties in te zenden aan de direkteur uiterlijk 1 oktober 1968. Adres: Poelendaelesingel 4-6; teL 01180 - 4858. DIENST TERNEUZEN HOEDEKENSKERKE In verband met uitvoering van onderhoudsbag- gerwerk in de veerhaven te Hoedekenskerke zal de dienst Terneuzen - Hoedekenskerke op dins dag, 24 september a.s. na de afvaart 14.00 uur vanuit Hoedekenskerke tot en met donderdag, 26 september a.s. om 15.00 uur, of zoveel langer of korter als noodzakelijk zal blijken, gestremd zijn. Gedurende deze tijd kunnen op deze dienst geen voertuigen en passagiers worden vervoerd. ONTWERP PARTIEEL BESTEMMINGSPLAN ALEXANDER GOGELWEG- VAN HOGENDORPWEG De burgemeester van Vlissingen maakt ingevol ge artikel 23 van de Wet op de ruimtelijke or dening bekend, dat van 23 september 1968 af, gedurende één maand ter gemeentesecretarie, 2de afdeling, kamer 147, voor eenieder ter inzage ligt het ontwerp van een partieel bestemmings plan, regelende de bestemming van gronden, ge legen tussen de Alexander Gogelweg en de Van Hogendorpweg, met de daarbij behorende voor schriften en toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijke bezwaren indienen bij de ge- meenteraad. Vlissingen, 17 september 1968. De burgemeester voornoemd, (get.) D. ROEMERS. VOOR DIRECT GEVRAAGD GROOTHANDEL IN DRANKEN Com. de Vosplein 10-12 HULST - Tel. 01140-2597 Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwver eniging vraagt wegens uitbreiding der werk zaamheden voor spoedige indiensttreding t.b.v. haar onderhoudsdienst: Voor genoemde functie wordt het aannemers diploma of gelijkwaardige opleiding vereist en een ruime praktische ervaring. Salaris, 6% vakantietoelage, opname in pensioen fonds enz. is volgens C.A.Ó. Woningbouwcorpo raties. Sollicitaties kan men richten aan de directeur, dhr. Th. P. van Rooij. Irenestraat 2 te Klooster- zande tot 10 dagen na het verschijnen van dit blad. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Kantoren te: Axel - Biervliet - Boschkapelle - Breskens - Clinge Graauw - Heikant - Hengstdijk-Hoek-Hoofdplaat - Hulst - Kloosterzande Koewacht - Lamswaarde - Ossenisse - Overslag - St. Jansteen - Sluiskil Stoppeldijk - Terneuzen - Zuiddorpe. ALKMAAR Robe dragend, klaviervirl zwerftocht van 300C doch vastberaden van de Goudse kaas afgereisd naar Amei „Friendly people" Doel van zijn reis w halen van drie onvol van het Oostenrijks) Mozart, die hij na ta heeft gevonden in bi, Cambridge, Parijs en stukken worden nu per expresse naar Le New York gezonden, w gen die tijd met de zal zitten om de spee van Wolfgang Amade houdend noten werk af verwacht, dat hij dit 1 anderhalf jaar geklaarc na zullen er nog slee. tooide werken van Mc ven, waar hij eveneens welzijn de tanden in h Robert is gewoon een van houdt, dat dingen maakt. In de afgelopen tw hij reeds drie andere v handen genomen. Hij l werk uit 1778, besten piano en klein orkest niet wenste af te make list Fraenzi, voor wie schreef, uit zijn gezicl dween. Gelijk was toen voor Mozart af. „U mo legt Robert behulpza: Mozart zich niet kon pt op inspiratie te wachte uitsluitend op bestelling drachtgever zich op een ment terugtrok, dan zijn pen neer. Zo is he met het kwintet voor baskwartet. Het kan ook zijn, da heeft afgemaakt, maar paar bladzijden zoek Op een gegeven mome namelijk een overgan wat weet niemand, toen maar in zijn geest zijn Requiem ligt het i telijker, dat maakte hij omdat hij stierf. Ik ach logische zaak." Robert glimlacht koke kritiek van Michael Toneelspeler en TV-acteur AB-6814

de Stem | 1968 | | pagina 4