VICE-VQORZITTER VAN N.V.V. Vakbonden vragen minstens zes procent hoger loon P. v. d,A. -pa rtijraad in crisissfeer *n senoritas zonder flauwe kul. gewoon takak. 100% tabak. PONTIAC PLAN VOOR NIEUW KANAAL 'Ituè rfuptcri Gent lanceert nieuw Baalhoekplan Veel doden in weekend Maleisië versterkt zijn troepen in Sabah Waddenhavens willen overleg als in Zuidwest-Nederland In 't kort I lotel „DE LINDE" UID-BEVELAND Hoogwater Wat en waar MORGEN Doodsbleek Knalrood Aanval op CNV Landingsbaan Rode Kruis door Nigeria veroverd Spaarloon van Hofnar 10 stuks f2; Arjos Cohn-Bendit gearresteerd Onrust in Mexico duurt voort Ossenisse Terugblik m 11 (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE lecialiteit: Westerschelde schotel. DE STEM VAN MAANDAG 23 SEPTEMBER 1968 e raad houdt op maandag 23 sep, ber de openbare raadsvergafle. Deze begint om 7 uur in het [eentehuis. oorgesteld zal worden waarne. ld burgemeester J. L. Dregmanj te wijzen als vertegenwoordiger de gemeente voor deelname aan erse vergaderingen, zoals aandeel, dersvergaderingen van maat- appijen waarin de gemeente deel. mt. Voorgesteld wordt verder als itsvervanger van de heer Dreg. is aan te wijzen wethouder P. iS en, bij verhindering van beiden, houder B. Remijn. an de orde komt verder de ver. van de burgemeesterswoning, openbare verkoping ervan heeft Is plaatsgevonden. Als gevolg :van wordt voorgesteld de_woning verkopen aan de meest biedende, vereniging „Boerenleenbank De /elanden" in Lewedorp, voor een Irag van 70.000 gulden. orgen, dinsdag 24 september: veert 4.02 en 16.17 uur. Ter en 3.23 en 15.39 uur. Vlissingen en 15.08 uur. Wemeldimge 4.46 17.00 uur. ELBURG eshal Stadhuis: World Press-photo y 20 uur as Addio. 14 j. ouwburg 20 uur m Sonneveld en Ina van Faassen jST oscoopgebouw 20 uur Irma la Douce NEUZEN xor 20 uur ando der wrake, 14 J. TBURG del 20 uur ry Poppins, a.l. SWAARDE Hejjens 14.30 uur Kermisschieting and 20 uur twaalf veroordeelden SINGEN ambra 20 uur akt in de val, 18 j. GGE um Playtime, a.l. arthnls Alexandre, de gelukzalige leeft Itool Een Colt voor Mc Gregor la Twee huurlingen WERPEN tro Pancho Vula cllin Zwartbaards geest tra Visa voor de hel, 18 j. rid De bende van papa, a.l. Itole Grote slag te Pamplona Wat een koppel, a.l. bens Gejaagd door de wlna, a.l. voy Het wonder der liefde, 18 1- nbassades De onbekende. 18 3* tNHt UT irsaal Wat een vakantie um De klem van het geweld ace De spookzolder eshal Stadhuis: World Press-photo y 20 uur xas addio, 14 ouwburg 20 uur Wim Sonneveld en van Faassen S and 20 uur twaalf veroordeelden ndbouweentrum, Westsingel lO-lz 16 uur Spreekuur vooriichtingsce um Huishouding en Gezin (tel. uuu" .0) TBURG -del 20 uur Mary Poppms, a.l. 'NEUZEN ïxor 20 uur >mmando der wrake, 14 3- SSINGEN hambra 20 uur akt in de val, 18 j. PHAARTSD1JK meentehuis 19.30 uur Raadsvetg. GGE scopen als onder vandaag WdRPEN scopen als onder vandaag NHOUT scopen als onder vandaag (Van onze parlementaire redactie) ROTTERDAM Het be stuur van de Partij van de Ar-X beid leeft nog steeds, tegen alle verwachtingen in. Toen partijvoorzitter dr. J. Tans za terdag om half vijf in het Groothandelsgebouw te Rotter dam de partijraad met een die pe zucht sloot, voelde hij even aan zijn hoofd. Het zat er tot zijn eigen grote verbazing nog steeds op. Een paar uur eerder had hij namelijk door 'n bijzonder onhan dige manoeuvre dit voorzitters- hoofd gewoon te grabbel gegooid tussen de woedende socialistische afgevaardigden uit het land. Het ironische van deze hele socialis tische orkaan was dat het veel ge plaagde voorzittershoofd nog wel moest worden gered door de Nieuw-Linkse-vice-voorzitter, An- dré van der Louw. Deze mocht de eer en het applaus in ontvangst nemen van een partijraad die sinds 1945 nog niet zo'n opstand ontketend had. Het partijbestuur won zes maanden. De storm is weliswaar gaan liggen maar wat zal in maart het socialistische voorjaarscongres doen met deze voorzitter en dit partijbestuur Voorzitter Tans mocht zaterdag morgen zijn socialistische partij genoten dan wel met bezwerende formules te lijf gaan, maar zelfs de grote applausmeter: „Wij moe ten er voor waken een tweede K.V.P. te worden" deed het al niet meer. Erger nog: in de aller grootste socialistische ellende van deze Rotterdamse zaterdag klonk plotseling de kreet: „Leve de K.V.P.". Tot in het diepst van hun ziel gewond zakten op dat mo ment voorzitter Tans, fractievoor zitter Den Uyl en al die andere K.V.P.-verslinders doodsbleek on deruit. De slag leek op dit moment verloren voor deze socialistische gevestigde orde. Een handige Nieuw-Linkser had in dit zelfde ogenblik met een zachte tik het bestuur kunnen onthoofden. Maar de radicale jongeren wilden een voudig niet. Ook al klonken in de zaal de woedende kreten dat het bestuur deze hoogwaardige partijraad voor de gek hield. „Wij voelen ons gewoon door deze voorzitter belazerd," brulde een van de heftigste socialisten buiten zichzelf. Daar ging dan de partij, de oppositie, de progressieve con centratie. De partijraad van de P.v.d.A. was zaterdag speciaal bijeengeko men om het wat men noemt eigengereid optreden van Nieuw Links fors te veroordelen. Ja, ja. „Wij wensen geen partij in de partij riepen allerlei afgevaardig den. „Wij eisen een buitengewoon congres" riepen anderen daar over heen. „Waarom noemen jullie Nieuw Links in jullie stukken niet bij z'n naam?" brulden weer an deren. „De zeven Nieuw-Links- bestuursleden moeten dit bestuur uit" riep rood aangelopen de so cialistische geweldenaar Jaap Burger. „Ja maar, ja maar, partijgeno ten," fluisterde voorzitter Tans doodsbleek, „wjj leven toch in een pluriforme partij?" Waarna hij on middellijk door een Rotterdamse kameraad afgestraft werd met de opmerking: „Het gedonder begint zeker weer opnieuw. Als we het elkaar nu niet duidelijk zeggen, dan zitten wij elkaar nog te be lazeren". En waarom ging het hier alle maal eigenlijk? Omdat de radicale Nieuw-Linksers in de P.v.d.A. ge woon hun gang gaan. Ze schrijven knalrode nota's tegen de zittende socialistische magistraten. Ze schrijven wilde boekjes. Ze orga niseren op eigen houtje geweste lijke radicale discussie-bijeen komsten. Ze publiceren een eigen politiek program, dat er niet om liegt, en dat 'n vervolg van de ble ken van Karl Marx zoii kunnen zijn. Daar komen in zo'n grote club als die van de P.v.d.A. natuurlijk moeilijkheden van. Precies als vorig jaar in eenzelfde grote club de K.V.P. Het partijbestuur van de P.v.d.A. zit nu dus midden in de ellende. Het kan niet kiezen, het durft niet te beslissen. Anders komt er on herroepelijk opstand in de vleugel rechts, in het midden of in de vleugel links. „Het Nederlandse volk moet nu maar eens precies weten wat zij aan de Partij van de Arbeid heeft." riep oud-partijsecretaris Albregts retorisch maar diep be wogen uit in het hevigste van dit Rotterdamse gevecht om de so cialistische eenheid. Het Nederlandse volk weet het nu. Ook de Partij van de Arbeid komt niet ongeschonden uit de strijd om de politieke en maat schappelijke vernieuwing. Ook de ze socialistische partij is met zijn 23 jaren al een oude politieke par tij geworden. (ADVERTENTIE) UTRECHT (ANP) De vice-voor- zitter van het NVV, de heer A. de Boon, heeft zaterdag verklaard dat de vakbonden in de komende loon onderhandelingen beslist niet minder dan zes procent zullen eisen. De heer De Boon constateerde dat bijzondere voorzichtigheid niet nodig is omdat we „ondanks de ontkenningen van de werkgevers opnieuw op weg zijn naar een nieuwe periode van hoogconjunc tuur". Het NVV ziet geen aanleiding tot buitengewone voorzichtigheid, zeker niet „als we de ontwikkelingen zoals die zijn geprogrammeerd in 1969 be kijken en we zien dat verwacht wordt een kostenstijging van het levenson derhoud door het Centraal Planbu reau van 4,5 procent en de stijging van de sociale verzekeringslasten". De vice-voorzitter wees bovendien op de waarschijnlijke verhoging van kosten na de invoering van de wet op de verruiming van het gemeen telijk belastinggebied, waardoor de gemeenten de bevoegdheid krijgen belasting te gaan heffen van hun in woners. „Als een contante loonstijging min der dan 6 procent bedraagt, dan in casseren wij een reële loonsverlaging. De verhoging van de kosten van het levensonderhoud ligt dichter bij 6 dan bij 4 procent". De NVV-bestuur- der deed een scherpe aanval op de tweede voorzitter van het CNV, de heer Borstlap. Hij betreurde het, dat de heer Borstlap zich heeft gemengd „in het koor van hen die de voorzich tigheid prediken". De heer Borstlap heeft vorige week gezegd dat de vak beweging niet moet overvragen. De NVV'er zei dat men de uitlatingen van de heer Borstlap niet serieus moet nemen. De heer De Boon, die sprak op een bijeenkomst van NVV-kaderleden in Utrecht, had weinig waardering voor de Miljoenennota. Men had mogen verwachten, volgens de heer De Boon, dat de regering in de Miljoenennota zou hebben toegegeven dat zij een fout heeft gemaakt bij het beoorde len van de wenselijkheid van een loonmaatregel. „Dat heeft de regering niet gedaan, integendeel. Men heeft in de Miljoenennota op onbeschaamde wi.ize zijn voldoening uitgesproken over het feit dat het in 1968 is ge lukt om een wijziging in het maat schappelijk inkomen te verkrijgen ten gunste van de winstinkomens. Men spreekt over de winsten die sneller zijn gestegen dan het natio naal inkomen. Dat betekent dat de verkregen gunstige winstsituatie is ontstaan door het achterwege blij ven van stijging van de arbeidsvoor waarden bij een stijgend nationaal inkomen". De heer De Boon keerde zich ook tegen de verhoging van het levens- LAGOS (Reuter) Federale troe pen hebben zaterdag de belangrijke landingsbaan van Obilagoe in Biafra. waar wapens voor de Biafranen aan kwamen, veroverd. Dit blijkt uit een officiële Nigeriaanse mededeling in Lagos. De landingsbaan werd ook dooi het internationale Rode *Kruis ge bruikt voor het wegvoeren van bui tenlanders uit Biafra. onderhoud als gevolg van de BTW. Het is volgens de vice-voorzitter van het NVV zeer de vraag of de stijging van de kosten van het levensonder- boud wat betreft de BTW beperkt zal blijven tot 1,3 pet. zoals voorspeld is. Wat betreft de voorgenomen ver hoging van de belastingvrije voet zei de NVV-bestuurder, dat het NVV het onaanvaardbaar acht dat de belas tingderving die de regering daardoor ondergaat zal worden opgevangen door een verhoging van de indirecte belastingen (tabak en benzine). Hij constateerde dat de overheid van de laagst betaalden, door het- verhogen van de indirecte belastingen, weer terughaalt wat aan diezelfde groep door een verlaging van de inkom stenbelasting is gegeven. De heer De Boon vroeg zich ver der af of de verbetering van de ar beidsvoorwaarden voortdurend moet worden nagestreefd in de contante sfeer. „Het is nu het geëigende mo ment om de aarzelingen die wij heb ben tegen de spaar- en investerings ionen te laten vallen en ons ernstig te bezinnen op de vraag hoe wij een deel in het groeiend investeringsbe drag krijgen, zonder echter de groei zelf in gevaar te brengen". Hij be treurde het dat in de Miljoenennota over deze aangelegenheid met geen woord is gerept. Ook de Arjos, de jeugdorganisatie van de Anti-Revolutionairen, heeft in het weekeinde kritiek geuit op het sociaal-economisch beleid van de re gering. In een resolutie wordt gezegd, dat het werknemersaandeel in het nationaal inkomen is gedaald. „De winsten van de ondernemingen stij gen. Daarentegen wordt de loonstij ging verhoudingsgewijs binnen te enge perken gehouden. Een dergelijk beleid kan de toets der kritiek niet doorstaan", aldus de Arjos. De orga nisatie wijst erop, dat de Groep van 18 „goede dingen" gezegd heeft over een rechtvaardiger inkomensbeleid. De Arjos meent te mogen verwach ten dat daaraan uitvoering wordt ge geven door een gelijkgezind kabinet (de VVD ter zijde gelaten). (Van onze redactie buitenland) FRANKFORT Daniel Cohn- Bendit, een van de leiders van de studentenonlusten te Parijs in mei en juni van dit jaar, is gisteren in Frankfort gearresteerd. Ongeveer 1500 studenten protes teerden tegen de uitreiking van een vredesprijs aan de president van Se negal, de dichter Leopold Senghor. De politie moest de auto, waarin Senghor en de Westduitse president Liibke arriveerden, ontzetten. Later moest de politie de studenten met waterkanonnen verdrijven van een hotel, waar een diner voor ambassa deurs gegeven werd. DE HOOFDEN van de diplomatieke missies van vijf Warschau-Pactlanden zijn zaterdag in Peking van een re ceptie weggelopen toen de Chinese minister van buitenlandse zaken, maarschalk Tsjen Ji, de Russische in val in Tsjechoslowakije veroordeelde, zo meldt het Zuidslavische persbu reau „Tanjoeg". MINISTER LUNS is gisteren naar Parijs vertrokken om daar maandag een werkdiner te hebben met de Franse premier Couve de Murville en zijn ambtgenoot van buitenlandse zaken Debré. DE GAULLE zal op 27 en 28 septem ber naar Bonn gaan voor zijn jaar lijkse ontmoeting met bondskanselier Kiesinger, zoals in het Duits-Franse vriendsehapverdrag is voorzien. VLIEGTUIGEN van de Portugese luchtmacht hebben vorige week op nieuw een dorp langs de grens van Zambia met Angola gebombardeerd, aldus heeft president Kenneth Kaoen- da zaterdag in Loesaka eegmedeeld. Bij het bombardement op het afgele gen grensdorp bij Kabompo zijn twee personen gedood en vier gewond. MEER DAN 40 passagiers van het vrijdag naar Cuba ontvoerde vlieg tuig van de Eastern Air Lines zijn zaterdag met een speciaal vliegtuig naar de Verenigde Staten terugge bracht. BIJ EEN rassenincident aan het slot van een voetbalwedstrijd in Titus- ville, Florida, zijn 20 mensen, onder wie vier politieagenten, gewond ge raakt. Twaalf perjonen zijn aange houden. EEN SLEEPBOOT is erin geslaagd vast te maken aan de Nederlandse ertstanker „Johannes Frans", die de zer dagen 650 mijl uit de Amerikaan se kust ter hoogte van Elizabeth City (Noord-Carolina) leksloeg. KOEALA LOEMPOER (Reuter) Maleisië heeft zijn troepen in de Oostmaleisische staat Sabah, in ver band met de aanspraken van de Phi- lippijnen op dit gebied, versterkt. De Maleisische vice-premier Ab- doel Razak, die dit gisteren meedeel de, zei dat zijn land goed voorbereid wil zijn op elke eventuele poging van de Philippijnen om Sabah binnen te vallen. President Marcos van de Philippij nen verklaarde gisteren dat hij be reid is „met iedereen en overal" te praten om onderhandelingen met Maleisië op gang te brengen. De Phi lippijnen zullen hun aanspraken al leen opgeven indien het internatio- naar gerechtshof in Den Haag of een door beide partijen aanvaarde be middelaar zich tegen het Philippijn- se standpunt uitspreken. MEXICO-STAD (Reuter) Mili tairen in pantserwagens patrouilleer den gisteren in de Mexicaanse hoofd stad na een nacht van nieuwe ge vechten tussen studenten en politie, waarbij één politieman werd gedood en zes werden gewond. Sedert donderdag militairen de universiteit bezetten, zijn 680 arres taties verricht. De universiteitswijk, waar het zwembad voor de water- polowedstrijden van de Olympische Spelen ligt, is door militairen met machinepistolen en pantserwagens afgezet. Inmiddels heeft de stakingsraad van de studenten, die zegt 168.000 studenten te vertegenwoordigen, een pauze van twee dagen aangekondigd om zich over zijn strategie te bera den. Bij onlusten in de Uruguayse hoofdstad Montevideo tussen arbei ders en studenten en de politie, is een student overleden. (Van een onzer redacteuren) GOES Het havenbureau van Gent heeft een nieuw plan op dt tekentafels staan, dat (door Gent) beschouwd wordt als het ideale alternatief voor het Baalhoekplan, waarbij zoals bekend Ant werpen groot belang heeft, „Gent heeft een plan ontworpen, dat zowel Antwerpen, de provincie Zeeland als Gent het grootst moge lijke rendement oplevert", zo vertelde mr. G. van den Daele, schepen van de stad Gent en oud-minister van België zaterdag in Goes. Hij hield hier op een bijeenkomst van het Algemeen Nederlands Ver bond het plan-Gent ten doop, zonder te verhelen dat er vooral in België nog heel wat zal moeten gepraat, eer het plan aanvaard zal worden als „Antwerpen - Gents - Zeeuws pro- ject. Het plan komt neer op het graven van een kanaal, toegankelijk voor zeeschepen tot 100.000 a 120.000 ton, -oostelijk .van -het kanaal Gent - Ter- neuzen, dat zoals bekend alleen voor schepen tot 60.000 ton bevaar baar is. Dit kanaal, dat ter hoogte van Ossenisse Zeeuwsch-Vlaanderen doorsnijdt, zou zich op het meest ef ficiënte punt in twee armen splitsen, waarvan er één naar de linker-Schel- deoever in het Antwerpse loopt en de andere zuidelijk van Gent aan sluit op de industrieterreinen die daar worden aangelegd. „Gent wil zijn aandeel hebben in het buiktransport (erts voor Sidmar, graan, petroleumprodukten van Texa co) om de evolutie op scheepvaart gebied te kunnen volgen", zei sche pen Van den Daele. Het Gentse plan zou niet alleen dit streven van Gent kunnen waarma ken, maar het ontsluit ook met één slag het industriegebied Ossenisse, terwijl het voor Antwerpen het voor- De verbruikstelevisiemachine, merk Tros, vulde via II 99'/2 pet. van de zondagavond met stukjes uit de bui tenlandse serie vertellingen: Rintin tin, Het Grote Dal en het Verhaal van de Zee. Een drietal produkties van het kaliber „kneusje" dat men van over de grenzen niet blijkt kwijt te kunnen aan de straatstenen maar wél aan de Hollandse afvalbak, wel ke zich Tros noemt en die kennelijk blijft volharden in haar gestoorde opvatting, dat het vaderlandse kijk- volkje het toch immers allemaal best pikt. Als eigen fabrikaat tussen de ge importeerde onzin liep een 20-minu- tenopus, waarmee de Tros ditmaal wilde bewijzen dat het kleine land ook in de olie groot kan zijn. Het door haar eerste ceremoniemeesteres (Mary Schuurman) als „documen taire" aangekondigd werkje, pak te uit als een ratjetoe van enorm vervelende beelden en buiten alle proporties opgeblazen commentaar. Immers wat zagen we: eindeloze sta pels pijpen, benzinetanks, kranen, bulldozers, modder, heipalen, frac- tioneerkolommen mannetjes met valhelmen enz. enz. en daarbij aan hoorden we nieuwslezer Thors, die duidelijk nationaal geëngageerd exact opsomde wat het allemaal moet kosten. En dat nog wel op zon dagavond. Indien wij Tros-lid waren, wisten we het na gisteren wel (weer). N.R. deel heeft dat de bottlenecks (bocht van Lamswaarde, Nauw van Bath e.d.) kunnen worden omzeild, terwijl als belangrijkste punt niet alleen de linkeroever bij Antwerpen door diep stekende zeeschepen bereikbaar wordt, maar ook een aansluiting wordt verkregen op de sluis bij Zandvliet. In Zeeuwsch-Vlaanderen zou, ter ter hoogte van Ossenisse, een slui- zensysteem moeten worden gebouwd dat (volgens de tekeningen van het Gentse havenbureau) overbrugd kan- worden door een vierbaans-autosnel weg. De zijarmen van het reusachtige kanaal, waarin zeeschepen op eigen kracht zouden moeten kunnen va ren, en de hoofdarm ervan op Bel gisch gebied, zouden aldus sche pen Van den Daele alle moeten worden ondertun-neld. Hij noemde het in dit verband een misrekening, dat het kanaal Gent - Terneuzen op di verse punten is overbrugd, zoals hij over het algemeen kritiek had op dit kanaal, dat slechts op zeehavendiepte kan worden gebracht als men half Sluiskil en half Zelzate sloopt Tijdens de bijeenkomst van het ver hond in het Goese stadhuis, had bur gemeester F. G. A. Huber al exact aangeduid, waar de problemen voor de binnenvaart in het Westcrschelde- bekken liggen. „De zeehavens groeien, maar de vaar wegen voor de binnenvaart blijven achter", zei hij. En „Wij moeten nu reeds studies maken voor binnen- vaartvoorzieningen in Zuid-Beveland waarbij voor een binnenvaartkanaal gezocht moet worden naar een effi ciënte ligging tussen Terneuzen, Baai- hoek, Sloe en Schelde-Rijnverbin- ding". Mr. Van den Daele haakte hierop in. „Bij de Schelde-Rijnverbinding, zoals (Van een onzer verslaggevers) DEN HELDER Op de „Wadden havendag 1968", die zaterdag onder auspiciën van de K.V.P.-statenkring Den Helder is gehouden, werd een resolutie aanvaard waarin de rege ling wordt verzocht een tweede „zee havennota" op te stellen. Voorts vraagt de resolutie Noord en Noordwest-Nederland te doen ver tegenwoordigen in de door minister Bakker in te stellen „Nationale com missie Zeehavenoverleg". Het con gres besloot voorts de besturen van de provincies Friesland, Groningen en Noord-Holland in overweging te geven een zo breed mogelijk gescha keerd overlegorgaan „Zeehavenont wikkeling Noord- en Noord-West-Ne derland" te formeren waardoor het overlegorgaan zeehavenontwikkeling Zuid- en Zuidwest-Nederland model staat. Het plan van Gent. De dubbele lijn geeft schematisch aan, hoe Gent de functie van zijn alterna tief ziet. De enkele lijnen duiden op de vaarwegen in dit gebied, voor binnenvaartuigen tot 1350 ton. deze nu gepland ls, heeft Gent wei nig belang", meende hij. Dat geldt ook voor het Baalhoekplan. „De ont sluiting van de linker Scheldeoever dient de Gentse belangen niet. Gent wil de Rijnvaart behouden en boven dien wil het, dat alle zeeschepen die de Westerscheldedrempel kunnen pas seren, ook in het Gentse havenge bied kunnen komen'". Schepen Van den Daele noemde het plan een verzoeningsvoorstel, maar kenschetste het ook als een „steen in de kikkerpoel", waarop dr. J. E. Al- bert van de Poel, voorzitter van de afd. Noord-Brabant-Zeeland van het ANV, inhaakte door (in verband met alles wat er tijdens de bijeenkomst werd gestructureerd) te pleiten voor een openhouden van de monding van de Oosterschelde, (Van een onzer redacteuren) BREDA Bij het afbreken van een schuur die verbouwd moest wor den, zijn zondagmiddag in Berken- woude twee inwoners onder een in stortende muur terechtgekomen en op slag gedood. Na een wad-wandeling, waar hon derd zestig personen aan deelnamen, is zaterdagmiddag de 25-jarige B. K. uit Groningen overleden. Vermoede lijk was oververmoeidheid de oor zaak. In Leeuwarden verdronk zaterdag morgen omstreeks tien uur de 7-jari- ge Willem van de Wal. Het kind werd om kwart over tien vermist en omstreeks half elf door politiemen sen opgedregd in de gracht langs de Oosterkade. In Utrecht is in de nacht van zaterdag op zondag door duikers in een spuikoker onder de Dambrug het stoffelijk overschot gevonden van de zesjarige Fred van Nus, die sinds zaterdagavond werd vermist. Bij verkeersongelukken kwamen in ons land afgelopen weekeinde 17 mensen om het leven. In India stortte zaterdagavond een bus mèt een groep Hindoezangers in een rivier. Men vreest dat 51 leden van de groep zijn verdronken. In Spanje botsten zondag twee treinen nabij Valella, 50 km ten noorden van Barcelona, op elkaar. Een persoon kwam om het leven en 28 personen werden gewond. Ook in Indonesië eiste een trein botsing doden en gewonden. Vol gens een mededeling van het minis terie van verkeer in Djakarta zijn 18 mensen gedood en 38 ernstig ge wond. Twee Franse vliegtuigen veronge lukten in dit weekeinde. Zaterdag stortte een Broussard-vliegtuig van de Franse luchtmacht neer in de Franse Alpen: de zes inzittenden werden gedood. Zondag ontplofte een gevechtsvliegtuig van het type Mira ge tijdens een militaire demonstratie boven Mulhouse. De piloot kwam om het leven. In Zwitserland kwam een persoon om het leven bij overstromingen ont staan door de grote regenval van de afgelopen dagen. Door brand in een souterrain van het gebouw van de Bataafse Inter nationale Petroleummaatschappij in Den Haag zijn zaterdag vier compu tersystemen en een groot aantal ta pes met belangrijke informatie ver loren gegaan. (ADVERTENTIE) SWISS MAOE het meest verkochte merkhorloge in nederland 1 Pontiac-Hydraulica 100°ó condens- en waterproof. een zeer sterk horloge, va f 102 2 Pontiac Gulfstream met de kast-uit-één stuk double y.a f-142.-* staal va f145.--. goud f347"

de Stem | 1968 | | pagina 3