Inter in ei MAX MERKEL ZIT DIEP IN ZORGEN Rinus Michels bang is NEC had het moeilijk (2-4) N.A.C. superieur in Wageningen „FC Nürnberg-Ajax wordt een slechte Europacupwedstrijd" S.V.V. kraakte D O S. (6-1) PROGRAMMA TWEEDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 16 SEPTEMBER 1968 Van een voetbalmedeu WA Jk onte 1 hetze, den speelj de van Kool zijn van tien verliezen. „Wij verdiend, in de twee wij stukken beter, md gewoon niet mee. Nu Terneuzen de zege zeg altijd: je moet laag kunnen incasseri ie pluspunten van je zien. Optimistisch b verstoord doorgaan, vies." In de kleedkamer was er vanzelfspreke stemming: de moeii strijd tegen VCW wai einde gebracht. Een sf taat. Bij de rust ha toch wel iets tegen c (Van onze voetbalme BREDA In de twc - verse opmerkelijke feifc gelastingen; een fraaie z neuzen bij VCW (13); Rood Wit tegen RWB (6 rassende 23 overwini Rijense RAC bij het ster de even verrassende 0i Internos uit Axel wegstfc ce kon bij RKTVV geen en verloor met 21. Vli" won bij Uno Animo. R nu aan de leiding, op volgd door Rood Wit, Vüjmense Boys. VCW - TERNEUZEN muiten kwam Terneuzen ing de duel aan de leiding. Wissel kogelde de bal man Van Tiel: 01. VC dit doelpunt wel wat voorhoede miste duidelij werker. Daardoor kon steedis terug komen en Do| de stand na een fraaie i 02. Nog voor de rust neuzen op rozen te zitten doelman stompte een voeten van Van der Sti 03 vam maakte. Na de rusit ging VCW nog| in de aanval. Toet tweemaa de paal een tireffer in de Disseldorp kon -toch tegen; Van de vele kansen, die bergers daarna nog krege niet één benut. ROOD WIT - RWB i in dit duel niet hoger we dankt RWB voornamelijk man Avontuur, die bijz werk verrichtte. Rood Wit; rende de gehele wedstrij' in handen. Na 15 minuten van Peer het eerste doelf Twee minuten later een voorzet van Heeren Rood Wit bleef doordruk een half uur keek RWB 30 achterstand aan do van C. van Peer. Rimdel te er 40 van in de 55e i pas kom Van der Schans! doen: 41. Na 80 minuten nings een penalty in (5 Kas er met een kopbal maakte. Bruurmijn maakte ste minuten de eindstand AXEL - INTERNOS rust had Axel heel wat la directe spel van Internos, lijk na de aftrap kom do« penaar een door Van der gevuurd schoot maar nauw werken. De thuisclub kr< wat meer vat op het spel zoekers, maar werkelijk f aanvallen bleven uit. De s vallen van Internos bracht niekstemming in de Axe sie en toen Van Kouter vl rust handig enkele verde* speelde, kom hij met een schot de Axel-doelman 01. Na de rust pakte Ax ter aan, maar de voorhoe- Internos-defensie niet ei ontrusten. Het bleef bij ge sen. HELMOND-UNA He zeer spannend duel, waavii club aanvankelijk een gr wicht had, dat resulteerc treffer van Bollen, een va man en weer een van Bi Nog voor rust verkleinde schot de achterstand tot speler wist na de hervattir weer gelijk tè brengen: 3- Helmond toch wééi 4—3 Eén minuut v<\r bracht Van Oorschot ae pa weer naast elkaar: 4-4. (ADVERTENTIE' (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Bijna 10.000 toeschouwers waren gekomen om te zien of Johan Cruyff zijn exa men zou halen of niet. Ajax-trainer Rinus Michels had zijn door een enkelblessure geplaagde aanvals leider laten weten dat hij zijn op treden in het bekerduel tegen het Zwolse PEC met argusogen zou volgen. Cruyff deed het niet slecht. Hij scoorde een doelpunt (het tweede) en legde de basis voor twee andere treffers. Ajax bleek ondanks dat het zich spaarde voor de Europacupwedstrijd - woensdag - tegen FC Nürnberg, veel te sterk voor PEC. De Amsterdammers wonnen met 4—0 door treffers van Swart, Cruyff en Keizer (2 x). Trainer Rinus Michels was niet ontevreden over het optreden van zijn pupillen, „maar", zo zei hij, „de opstelling voor de wedstrijd tegen FC Nürnberg maak ik pas woensdagmorgen bekend. Dat Ajax zich in Zwolle spaarde voor de strijd in Neurenberg bleek wel uit het feit dat Michels Vasovic en Muller vTijaf gaf, terwijl hij Nu- ninga slechts een speelhelft inzet te. Nuninga verving na rust Da- nielsson. Michels was niet erg spraakzaam over het komende cup duel. „FC Nürnberg is een zeer sterke tegenstander. Ik ben bang dat ze er keihard tegenaan zullen gaan. Ajax heeft wel wat routine, maar Merkel zal een overgrote in zet eisen van zijn spelers. Ik ben bang dat sommige jongens in dit duel zich niet zullen kunnen be heersen. Cruyff zal met alle mo gelijke middelen - geoorloofd of niet - worden uitgeschakeld. Ik ben blij met de Zwitserse scheidsvech ter Droz, die beslist geen grof spel zal toelaten. Vooral na de teleur stellende resultaten van FC Nürn berg in de eerste competitiewed strijden zal het publiek fanatieker dan ooit smeken om een overwin ning. Ik ben echt bang voor de uitwedstrijd". Vanmiddag vertrekt Ajax met het vliegtuig naar Neurenberg. De ploeg is ondergebracht in een tot hotel omgebouwd kasteel op 45 kilometer afstand van het stadion van FC Nürnberg. In een rustige omgeving zullen de Ajacieden zich hier voorbereiden op de be langrijke wedstrijd. Opvallend is dat de belangstelling van de Ajax- fans voor de trip naar Neurenberg teleurstellend is. Na informatie bij de verschillende reisbureaus bleek dat van de 5500 kaarten die waren Rinus Michels: het zal bikkel hard worden in Neurenberg. besteld er nog geen 2000 verkocht zijn. Mogelijk dat het Ajax-publiek pas echt warm zal lopen als het in Neurenberg tot een overwinning komt of de tweede ronde haalt. Hoewel Michels nog geen opstel ling bekend wenste te maken is het vrijwel zeker dat Ajax in de volgende formatie (4-3-3-systeem) aantreedt tegen FC Nürnberg: doel: Bals; achter: Suurbier, Pronk, Vasovic en Van Duiven- bode; midden: Groot, Muller en Nuninga; voor: Swart, Cruyff en Keizer. (Van onze sportredactie) MiiNCHEN Max Merkel, trainer van FC Nürnberg, welke ploeg woensdagavond in Duitsland aan treedt in de Europacupwedstrijd te gen Ajax, heeft grote zorgen. „Ik weet het ook niet meer", zei de best betaalde trainer van Duitsland za terdagavond in het vliegtuig van München naar Frankfort. „Ik heb de laatste weken van alles geprobeerd om weer een winnend elftal te krij gen, maar het lukte me niet. De geestdrift is er nog wel, maar de combinaties lopen allemaal vast, om dat de spelers geen maatgevoel meer hebben. Te veel passes mislukken, om dan nog maar niet te spreken van de schotloosheid van onze aan val. De spelers zijn moeHet wordt woensdagavond een slechte Europacupwedstrijd. Er komen twee elftallen in het veld, die over hun topvorm heen zijn. Ajax heeft me namelijk ook nog niet kunnen im poneren." Max Merkel is er overigens nog helemaal niet zeker van, met welke formatie hij Ajax gaat bestrijden. „De nederlaag tegen München 1860 heeft weer eens geleerd, dat er op dit moment maar weinig mogelijk heden in mijn ploeg zitten. Zeker als Cruyff bij Ajax wordt opgesteld. Bij hem moet ik beslist een speler zet ten. Maar wie dat wordt weet ik niet. Ludwig Muller was er het eerst voor aangewezen, maar tegen 1860 München heeft hij duidelijk bewezen dat hij zich niet aan straffe man dekking kan houden. Daarom zal ik aanvoerder Müller wel niet voor Cruyff gaan op offeren. Dan blijft na tuurlijk centrale verdediger Wenauer over, maar zelfs een eenbenige voet baller als de München-aanvaller Fischer uias Wenauer veel te slim af. En dan zal een in vorm verkerende Cruyff deze Wenauer natuurlijk wel Max Merkel (rechts) kijkt .bezorgd en terecht, want zijn pupillen zijn totaal van slag. Ook Georg Volkert (links), die tegen I860 München weer vaa de partij was na zijn schorsing van drie maanden stelde teleur. alle hoeken van het veld laten zien. Goed, dan hebben we nog Hansen; de Deense voetballer van het jaar. Tegen 1860 München is hij uitgeval len. Oorzaak: te weinig conditie", stelde Merkel allemaal heel nuchter vast. Inderdaad, FC Nürnberg is geen schijn meer van de ploeg, welke vo rig seizoen met zo'n riante voor sprong op alle concurrenten de eer ste competitiehelft afsloot om ten slotte bij een heel zwakke tweede competitiehelft nog juist op het nip pertje de titel te grijpen. Zaterdag middag werd de grote zwakte van de ploeg in München Weer eens hele maal bloot gelegd. Een in hoog tem po spelend 1860 München versloeg de landskampioenen met 20. Een eindstand die feitelijk nog voordelig voor de ploeg van Merkel is uitge vallen, want het aantal kansen dat door Löwen onbenut werd gelaten was legio. En dan nog te bedenken, dat 1860 München met liefst vier in vallers speelde. Zelfs tegen deze ploeg had FC Nürnberg niets in te brengen. De verdediging vooral maakte fout op fout. Over de aanval hoeven de Am sterdammers zich ook niet al te druk te maken. Volkert, de man die pas drie maanden schorsing achter de rug heeft, heeft nog lang niet de vorm bereikt van het vorige seizoen, terwijl Küppers en Zaczyk wel ijve rige aanvallers zijn, maar zaterdag middagzo slordig waren met hun passes dat aanvalsleider Beer en het grote talent in de aanval Cebinac te weinig gelanceerd werden om tot ge vaarlijke schoten te komen. Na za terdagmiddag kan men er van over tuigd zijn, dat Ajax zeker met be langrijke winstkansen de eerste ron de van deze Europacupwedstrijd te gemoet gaat. Zal men misschien in Neurenberg nog met een gelijk spel genoegen moeten nemen, in Amster dam komt er beslist winst voor Ajax uit de bus. En dan beslist niet met een doelpunt verschil. De waarschijnlijke opstelling van FC Nürnberg voor woensdagavond luidt: doel: Rynio; achter: Hansen, Popp, Ludwig Müller en Wenauer; midden: Zaczyk en Cebinac; voor: Strehl, Küppers of Beer, Heinz Mül ler en Volkert. (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL Dat de strijd om de KNVB-beker niet al te serieus ge nomen wordt door de clubs in het betaalde voetbal, bleek ook gister middag tijdens de wedstrijd RBC- Vitesse. Dergelijke ontmoetingen worden meestal benut om te experi menteren. Dat deed RBC-trainer Van der Pijl gisteren ook. In de eer ste competitiewedstrijden geplaagd door het gebrek aan een schutter, meende Van der Pijl het voorhoede probleem te moeten aanpakken. Toine Mathijssen, een 18-jarige jeugdspeler van RBC, debuteerde op de rechtsbuitenplaats; verdediger Hopstaken werd naar de linksbuiten plaats gedirigeerd en Salawane ope reerde in de middenlinie. Van Hoek tenslotte had zijn plaats onder de lat af moeten staan aan Mathijssen. Het valt echter te be twijfelen of Van der Pijl erg geluk kig mocht zijn met dit experiment. Niet zozeer omdat RBC met 10 ver loor dat zal hjj niet zo belangrijk gevonden hebben maar meer door het falen van debutant Mathijssen en het minder geslaagde optreden van Salawane op de halfplaats. Het enige pluspunt was het spel van Hopstaken, die voor de broodno dige stootkracht kan zorgen. Dat be wees hij gisteren. Jammer dat hij te weinig steun ondervond van zijn medevoorwaartsen, van wie vooral Vergouwen teleurstelde. RBC, dat het duidelijk opvatte als een oefen wedstrijd, werd pas geprikkeld tot grotere inspanning na een aantal overtredingen van het Arnhemse Vi tesse. Dat was wel wat laat, want in middels had Vitesse als een 1O voorsprong genomen door linksbui ten Van Kerkhof, die een grove blun der van Hendriks afstrafte. Hendriks had alle kans de bal weg te schieten, maar hij aarzelde te lang. Van Kerk hof ontfutselde hem het leer en Ma thijssen, die een goede indruk maak te, was verslagen. Het duel werd hierna harder. Van Neegen, Eigels- heim en Schoorl traden nogal eens hardhandig op bij doorbraken van Verhagen en Vergouwen en de sfeer Floor Verhagen (voorgrond) verliest 'hier een duel met een Vltesse-ver- dediger. werd er niet beter op. RBC, tot aan de rust mat spelend, ging wat meer in de aanval, maar het kwam toch niet verder dan twee harde schoten van Hopstaken en Redel ingeval yen van Toine Mathijssen. Vitesse slaagde er gemakkelijk in de aan vallen af te slaan. (Van onze sportredactie) BREDA Baronie heeft het NEC gisteren in de bekerwedstrijd lasti ger gemaakt dan de Nijmegenaren gedacht hadden. Toen de eredivisie club eenmaal volkomen regelma tig een 30 voorsprong had geno men, geloofden de NEC-spelers het wel. Binnen twee minuten bracht Ad Holleman de stand echter terug tot 2—3 en dat was tegen de zin van de bezoekers, die daarop ongewoon fel speelden. Baronie, vooral in de twee de helft op dreef, liet zich er niet door ontmoedigen, maar moest één minuut voor tijd toch zwichten, toen de Bredase defensie iets te ver op was gedrongen en Geutjes 24 kon scoren. NEC was gisteren in Breda onge twijfeld de beste ploeg. Met breed uitgevoerd combinatiespel probeer- (ADVERTENTIE) Wij verzorgen voor iedereen elke gewenste lening. Snelle en diskrete behandeling. Kwijt schelding bij everlijden. Voor inlichtingen, bel, schrijf of kom persoonlijk naar ons kantoor. WUEMSTOAAT 13 BREDA TeMeen OMOO-22121 (IS Cinen) no kantooruren 01600-35089 en 36701 den de Nijmegenaren Baronie's con ditie te breken en dat leek in de eerste helft ook te lukken. Na 10 mi nuten was het Weber die een bal in schoot, nadat Baronie-doelman Ko- rebrits een schot van Ressel niet on der controle had kunnen krijgen: 01. Baronie kreeg echter ook kan sen van de wat al te lankmoedige NEC-defensie. Heyboer, Pirard en Van Zundert konden niet doelpun ten. Tien minuten voor de rust scoor de Geutjes het tweede NEC-doelpunt, na een fraaie combinatie tussen de handige Lambert Verdonk en Peter Ressel. Vanaf dat moment moest Ba ronie Frits van Ierland missen, die met oen hoofdblessure niet ern stig het veld moest verlaten. In de tweede helft miste Ressel een bijzonder fraaie kans. Hij omspeelde Korebrits, maar schoot in het zijnet. In de tiende minuut nam hij revan che. Nu was Korebrits wel kansloos: 03. Onder leiding van de uitste kende Cees van Ierssel trok Baronie nu naar voren en het leverde resul taat op. De soms zeer weifelend spe lende Nijmegenaren moesten terug. Een uitval bracht Geutjes alleen voor Korebrits, die de NEC-speler onder uit haalde. Bonnen miste de straf schop! Nog geen 50 seconden daar na kogelde Holleman via het „muur tje" een vrije trap achter De Bree: 13. Nauwelijks was er weer afge trapt toen Cees van Ierssel Holleman opnieuw bediende. Tegen diens schot had Nico de Bree opnieuw geen ver weer. De Bredanaars roken nu hun kans, maar namen iets te veel risico. Enkele seconden voor het einde kon Geutjes geroutineerd 24 scoren. Oilers (rechts) in kopduel Lambert Verdonk. (Van een onzer voetbalmedewerkers) WAGENINGEN NAC heeft zich niet behoeven in te spannen om met 42 van de eerste divisieclub Wage ningen te winnen. De overwinning had zelfs vrij gemakkelijk drie a vier doelpunten hoger kunnen uitvallen. Vooral in de tweede helft was er maar een club die voetbalde en dat was NAC. Wageningen kwam er een voudig niet aan te pas. De Bredase ploeg stuurde nu vast de Wagenin- gers van het kastje naar de muur. Het werd op het middenveld dikwijls een partijtje voetbalbiljart. Pas als NAC zich even echt boos maakte vie len er goals. In drie minuten tijd werd de overwinning veilig gesteld. Van de 17e tot en met de 19e minuut van de tweede helft kwam NAC van 1—1 op 1—3. WageningenNAC is een wed strijd geweest met een groot aantal hoekschoppen. Niet minder dan 23 corners werden genomen. Ook daar bij had de Bredase ploeg het groot ste deel voor zijn rekening genomen: 1211. De meest opvallende spelers b(j NAC waren Deijkers en Bouw meester I. Bij Wageningen kwam het meeste gevaar zo mogelijk van Weij- mer en Rorije. De thuisclub had de pech, dat een kwartier voor het ein de aanvoerder Van der Weerd moest worden vervangen door Roelofs. Het begin van de strijd was veel belovend Voor de 2000 toeschouwers. Het begon al in de eerste minuut met een hard schot van Van der Weerd met direct daarop een over treding van dezelfde Wageningse speler, waarna Bouwmeester I de door Brouwers genomen vrije trap naast schoot. Nadat Deijkers een pas van Visschers voor open doel miste en Rorije aan de andere kant een hard schot van hem tot hoek schop zag verwerkt, ontstond in de tiende minuut het eerste Bredase doelpunt. Deijkers profiteerde van een fout van Van der Klift en toen was er voor de snel teruggekomen Alferink geen redding meer moge lijk: 01. Wageningen was toen nog lang niet verslagen en als Broecks iets gelukkiger was geweest bij twee verkeerde terugspeelballen van Dek kers en Graaumans was de thuisclub al op gelijke hoogte gekomen. Nu moest Wageningen wachten tot vijf minuten voor de rust voordat de ge lijkmaker kon -worden gescoord. Daaraan ging een overtreding van Vermeulen tegenover Broecks voor af. De vrije trap werd op geraffi neerde wijze genomen. Broecks stapte over de bal heen, waarna Rorije keihard langs de volkomen verraste Van der Merwe schoot: 1—1. Na de rust was er voor de Wage- ningers geen eer meer te behalen. In de 17e minuut gaf de ver naar voren gegane Van Gorp een pass naar de geheel op rechts staande Brouwers, die doelman Quint pas seerde: 12. Een fout van praktisch de gehele Wageningse achterhoede stelde Deijkers in staat er in de 19e minuut 1—3 van te maken. Een kwartier voor het einde omspeelde de volkomen vrijstaande Deijkers doelman Quint opnieuw en dat be tekende 14. Nauwelijks een paar minuten later trof een schot van die zelfde Deijkers de paal. Twee minu ten voor het einde bracht Van Ernst na enig heen- en weergetrap voor het doel van Van der Merwe de stand op 24, een stand waarmee het ver in de minderheid zijnde Wage ningen niet ontevreden mocht zijn. (Van onze sportredactie) BREDA Het was wat triest voor een Viertal eredivisieclubs, dat te il op de eerste dag van de bekercompe. titie werden uitgeschakeld. DOS ver loor met maar liefst 6-1 van SYY, Holland Sport van Excelsior (0-1), Fortuna/Sittardia ging ten onder bj de Volewijckers (1-0) en hetzeliét overkwam Telstar in Heerenveen ti. gen Heerenveen (3-1). De topclub! uit de eredivisie boekten een gemik- keiijke zege, terwijl verschillende clubs uit de middenmoot zich noes ten redden via een verlenging oi door het nemen van strafschoppen. Zwolse Boys-AZ '67 0-2. Toeschou- wers-4000., De Vries 0-1 (rust), Dek ker (0-2). Einhoven-Volendam 0-1, Toeschouwers 1600. Hoogland 0-1 (rust- en eindstand). Velox-DFC 0-1 Toeschouwers 750. Kemper 0-1 (rust), Struis 0-2. Helmond Sport-Haarta 2-0. Toeschouwers 2500. Van de Kerk hof 1-0, Van Berlo 2-0 (rust- en eind stand). Dé Vólewijckers-Fortuna/Slt- tardia Combinatie 1-0. Toeschouwen 1000. Engelsma 1-0 (rust- en eind stand). HVC-DWS 0-0. Toeschouwer! 3000. DWS wint na strafschoppen EDO-GO Ahead 0-3. Toeschouwen 2000. Niehaus 0-1, Veenstra 0-2 rust, Veenstra (0-3). Drenfhe-Sparta 0-1 Toeschouwers 4000. Klijnjan 0-1 (rust- 'en eindstand). Veendam-FC Twenthe 0-3. Toeschouwers WIJ 0-0 (rust), Van Dijk 0-1, Van Dijk 0-2 (strafschop), Van Dijk 0-3. Hei- renvéen-Telstar 3-1. Toeschouwen 3000. Hofstra 1-0 (rust), Geestmii 1-1, Haan 2-1, Prinsen 3-1. NOM- GVAV 2-2. Na verlenging 3-3. GVA» wint na strafschoppen. Brekelmai! 1-0, Ped 1-1, Stovers 2-1 (rust), Kof man 2-2, Brekelmans 3-2, Guns 3-3, AGOVV-Feijenoord 0-5. Toeschou wers 7000. Israel 0-1, Wery 0-2 (rust). Van Haneghem 0-3, Jansen 0-4 en 04 De Graafschap-Blauw Wit 2-3Toe schouwers '2000. Moellers 1-0, WW 1-1, Waayenberg 1-2 (rust), Ia®» 2-2, Ruimschoot -2-3- Gooiland-A^ 1-5. Toeschouwers 3000. Aarts Heijnén 0-2, Stanisic 1-2 (rust), Gl sen 1-3, De Zoete .1-4, Schoenmate! 1-5. FC VVV-Elinkwijk 2-3. (Na ver lenging). Wijnands 1-0, Teunissen W (rust), Westra 1-2, Derix 2-2, Teuas- sen 2-3, SVV-DOS 6-1. Toeschouw" 3000. Van Veen 0-1, Van Meeter® 1-1, Koudijzer 2-1 (rust), KoudHg 3-1 (strafschop), Van Meeteren en 5-1, Pansier 6-1. Fortuna VI.-MV» 0-1. Toeschouwers 4000. Pleiimeck 0-1 (rust- en eindstand). He"» DVS-Heracles 0-1. Hulshorst 0-1 j™, en eindstand). Excelsior-Ho Sport 1-0. Toeschouwers 5000. Kw» kernaat 1-0 (rust- en eindstand)- da JC-PSV 1-4. Toeschouwers 3» Van der Kuylen 0-1 (rust). Van Kuylen 0-2 en 0'-3. Radovic 0-4, G» ka 1-4. Limburgia-Cambuur 3-A schouwers 1700. Coolen 1-0 Weering 1-1, Coolen 2-1 en 3- j der Heide 3-2. ZFC-FC Den Bosch» Toeschouwres 750. Van Zaan. „,n Beelden 2-0 (rust), Beelden 3-u, Zaane 4-0, Verhagen 4-1, Van Z 5-1, Verhagen 5-'2. (Van onze, sportredactie) BREDA -- Het Programmal* taald voethal voor het weekeinde luidt als volgt: Eredivisie: Ajax—NEC, da», Sittardia—DOS, Sparta—Volen NAC—Holland Sport, Go Ahead, star, GVAV—FC Twente Feijenoord, AZ '6T—MW en Pb DWS. Ttr;|lgl!l Eerste divisie: Blauw WltrT ,mond II, RCH—Eindhoven, DFC-He]^^ Sport, Vitesse—Cambuur. H jj, Veendam, FC Den' BoschS, >n gen, SW—RBC, Haarlem-Hvo Elinkwijk—Volewijckers. ronie, Tweede divisie: Roda JC „po, Fortuna VI.—ZFC, Excelsior--^ NOAD—Hermes DVS, EEC-AGO SC Drente—Zwolse Boys, veen—Graafschap, Gooiland-' en VeloxLimburgia.

de Stem | 1968 | | pagina 8