MORGEN, dinsdag 17 september OPENT HENK DE BUCK Sluiskillenaren bouwen centrum samen aan hun OUDE BEESTJES OP WEG De Ralffeisenbank is goed voor u geld... Uw spaargeld bijvoorbeeld. NIEUW Het n.v. gasverworming V.L.N. bijeen over fusie Voor januari grote zaal in gebruik? VANDAAG i Speelgoedhuis Vlooswijlcstraat 2 - Tel. 4667 Terneuzen Grote sortering merkspeelgoed o.a. Marklin - Scalextric Sio - Joueff - Triang Bella - Matchbox - Corgi-Toys Iedere 50e koper krijgt een leuke verrassing Motorfiets tegen sproeimachine Reservekampioen uit Zeeland Tentoonstelling Nederlandse Trekpaard Pleegkinderen weggehaald uit tehuis in HAARLEM C. J. Cysouw afwezig garagebedrijf te Ovezande DE JONGE DE STEM TOTAAL UW KRANT STICHTING SAMENWERKENDE HAVENBEDRIJVEN ZEEUWSE VERWARMINGS UNIE N.V. C. V. ADVIES tapiftfabPiek, MEISJES HULPWEVERS SRAIFFEISENBANK Exact en bi Btsmfsmmbmis Enmmn TOT ZIENS DE STEM VAN MAANDAG 16 SEPTEMBER I960 SLUISKIL De sombere voor spellingen over Sluiskils toekomst worden de laatste tijd steeds min der vaak gehoord. Er is wat aan het gebeuren in dit door de kanaal- werken aanvankelijk verwoeste dorp, Natuurlijk is er nog altijd het ge- isoleerde witte dorp aan de oostkant van het kanaal, maar in Sluiskil west zijn er allerlei tekenen die er op wijzen, dat de Sluiskillenaren aan een nieuwe toekomst begonnen zijn voor hun gemeenschap. Een van de beste bewijzen leveren de meer dan 130 mannen, die enthousiast begon nen zijn aan een totale verbouwing van het oude patronaat. Pater Ernestus, de jeugdkapelaan van Sluiskil, is vol bewondering voor de prestaties van de Sluiskille naren. Het aanvankelijke idee is ei genlijk uit de hand gelopen. Men was vain plan het patronaat van bin nen een beetje op te knappen, maar van lieverlee groeiden de plannen uit tot een centrum voor jong en oud Sluiskil, dat er (straks) wezen mag. Het begon er mee, dat de vloer van de grote zaal vernieuwd moest worden. Ach, en toen ging men maar verder. Het podium werd van de ene naar de andere kant ver plaatst en toen moest er toch ook wat met de muren gebeuren. Fraaie bouwtekeningen begeleiden de wer kers, die het allemaal in hun vrije tijd en gratis doen. „Voor het gemak noemen we het nog patronaat", aldus pater Ernes tus. „maar het is de bedoeling, dat we er een nieuwe naam voor vin den". Het is ook niet de bedoeling dat het gebouw alleen voor de katho lieke Sluiskillenaren bestemd zal zijn. Hoewel de protestantse ge meenschap beschikt over het mooie nieuwe gebouw „De Ark", mist men daar toch een grote zaal. En boven dien: ook in Sluiskil is er sprake van een groeiende samenwerking tussen de levensbeschouwelijke groeperin gen. Jeugd Speciaal voor de jeugd van de in terkerkelijke stichting wil men twee handenarbeidlokalen bouwen. Inmid dels is er al een conversatiezaal, maar die zal straks weer gedeelte lijk worden afgebroken om in het gehele complex te passen. De gro te zaal van ongeveer 16 bij 8 meter wordt gecompleteerd door een roya le hal, waar de garderobe in wordt ondergebracht. In de hal is ook de toegang tot royale toiletgelegenhe den. Men hoopt althans de zaal "og (Van onze correspondent) BORSSELE Op de Borsselese- dijk is de heer M- van 't W. uit Bors- sele met zijn motor in botsing geko men met een sproeimachine, waar van de bestuurder zonder voldoende op het verkeer te letten uit een iR- rit de weg oprit. De motorrijder is met verwondingen naar het St.-Jo- hanna ziekenhuis in Goes overge bracht. DEN BOSCH (ANP) De 35e nationale tentoonstelling van de kon vereniging Het Nederlandse Trek paard, die vrijdag en zaterdag in de Brabanthallen in Den Bosch is ge houden, werd zaterdagmiddag beslo ten met de traditionele grote kam pioenenshow op het demonstratie terrein van de veemarkt, die door vele duizenden belangstellenden werd bijgewoond. Kampioenenhengst was Gamin van de Hooi van A. Askes en Zn. te Zweelo/Dr. Reservekampioen was Favori van Moerkapelle van C. den Hamer jr te Schoondijke. Aan deze beide eigenaars werden de prijzen uitgereikt door de directeur-generaal van de landbouw, ir. Wellen. Minis ter Lardinois deed dit voor de kam pioenen bij de merries, waar als eerste bekroond werd Jenny van Aardenhof van W. Wouters te Riel, en als reservekampioene Jacqueline van Cromstrijen. De medaille, be schikbaar gesteld door h.m. de ko ningin voor de categorie merries met afstammelingen, werd behaald door Zaza van de Bergerhof van Jac. van der Sluis te Klaaswaal en werd eveneens door minister Lardinois uit gereikt. Voor de eerste maal in de 35-jarige historie van de trekpaardenshow heeft zich op deze middag een onge val voorgedaan. De heer B. de Maa- ker uit Wolphaartsdijk kreeg van een paard een trap tegen de borstkas. Hij werd terstond naar het Groot Ziekengasthuis overgebracht, waar bleek dat zijn toestand niet ernstig was. 22 MENSEN zijn waarschijnlijk ver dronken toen een veerboot woens dag in de haven van Soerabaja om sloeg, zo staat in berichten die gis teren in Djakarta ontvangen zijn. EEN FUNCTIONARIS van een ver- bindingspost van de Britse lucht macht te Digby (Lincolnshire) is ge arresteerd wegens spionage. voor januari in gebruik te kunnen nemen. Bijzonder blij is men met de nieu we podiumruimte. Er onder is een ruime berging en er achter zijn twee kleedkamers, die ook nog als vergaderlokaaltjes gebruikt kunnen worden. Ook bij die podiumruimte is toiletgelegenheid gemaakt. De 130 man, die regelmatig aan het gebouw werken, zullen straks nog verster king krijgen van schilders en van vrouwen, die het gebouw zullen schoonmaken. „Er is werkelijk enorm veel enthousiasme", zegt de pater, „trouwens ook van het bedrijfsle ven en van de middenstand. Het bedrijfsleven is overal zelf aan het uitbreiden en het is geweldig zoveel giften we in natura krijgen: splinter nieuwe radiatoren, elektri iteitska- bels, stalen ramen en deuren. En de middenstand geeft o-ns alles wat we kopen moeten tegen inkoopsprijs, waarop dan nog vaak een reductie wordt gegeven". Be jaar den- De oudere Sluiskillenaren blijven beslist niet achter. „Elke dag is er een groep van ongeveer vijf bejaar den aan het werk. Ze hebben bijvoor beeld zo'n 20.000 stenen schoon ge bikt die van de oude muren afkom stig waren. Ze hebben ook al uitge rekend dat ze al in totaal zo'n 5000 werkuren hebben gemaakt Je moet ze werkelijk afremmen, omdat ze aan bun gezondheid moeten denken". Het verenigingsleven in Sluiskil kan straks genieten van een goed bruikbaar centrum. Dat verenigings leven begint blijkbaar aan een nieu we bloei. De muziekvereniging is nieuw leven ingeblazen. Het B.A.C. is drie jaar geleden begonnen met de orga nisatie van zomerfestivals in Sluis kil, de toneel- en de balletvereni ging staan er goed voor, sinds kort is er een volleybalclub, natuurlijk wordt er gevoetbald, er zijn een da mes-, een heren- en een kinderkoor en de Sluiskilse dames doen ook al aan gymnastiek. Enkele jongelui zijn druk bezig met het verbouwen van een paar huisjes aan de Boven weg. Deze „high-way"-groep wilde toch wel graag een eigen home hebben, omdat patronaat en Ark ook door anderen regelmatig moeten worden gebruikt. Het is in verband van de interkerkelijke stichting dat de High way aan haar ontmoetingscentrum houwt. Huizen Te koop Borgward '61. Alles ln te ruilen. P. Bakx, Welberg- sedjjk 11, Steenbergen. Tc koop Breda burgerwoning voork. achterk. keuken, w.c. met douche, zolder met kamers over enkele weken vrijkomend Br. ond. no SK 54210. Glnneken. Degel, nieuwbouw met eigen gas-c.v., vanaf f 39.850.-. Af rijkssubsidie, plm. f 7.300,-. V.d. Berg Co., ma kel. i.o.g., Nwe Glnnekenstr. 43, Breda Tel. 01600-24421. Nieuw, nu minder bandenslij- tage door vaste Amico-ventiel- doppen die automatisch ban denspanning aanwijzen, voor 5 banden f 5,95 Vraag uw pomp bediende. Te koop gevraagd wegens verandering van werkzaamhe den door jonge mensen, een huis of boerderijtje voor di rect of later, in Zeeland Brie ven met prijsopg en ligging ond. no. K 13891 bur. van dit blad. Honderd twintig auto's zijn gister morgen vroeg uit Amsterdam ver trokken voor de herhaling van een legendarische rit: Amsterdam-Pa rijs. Ondanks het vroege uur was de belangstelling voor de oude beestjes enorm. (Van onze correspondent) HAARLEM De officier van jus titie in Haarlem beeft opdracht ge geven vijf pleegkinderen weg te la ten halen uit een tehuis in Haar lem. Zoals zaterdag gemeld hadden omwonenden klachten ingediend bij de politie tegen de 47-jarige me vrouw B. K.-R., die de kinderen in huis had. Ze werd ervan beschuldigd de kin deren herhaaldelijk te hebben mis handeld, ze onvoldoende te eten te geven en ze te laten vervuilen. Een onderzoek door de raad voor de kin derbescherming heeft er nu toe ge leid dat de kinderen zijn weggehaald. De secretaris van deze raad, mr. H. Prinsen-Geerlings, heeft deze week tegenover ons verklaard, dat het zeer moeilijk zou zijn in deze zaak in te grijpen, omdat de kinderen meestal van ongehuwde moeders niet door offiriële instanties bij me vrouw K.-R. zijn ondergebracht. De vrouw deed haar werk vrijwillig. „Pas als er iets heel ergs is gebeurd kan de raad ingrijpen", aldus de se cretaris. De officier van justitie heeft daar nu voldoende redenen voor aanwezig geacht. (Van onze correspondent) DEN BOSCH De algemene verga dering van de afd. Noord-Brabant van het warmbloedpaardenstamboek VLN, heeft plannen tot fusering met het noordelijk warmbloedpaarden stamboek (de drie noordelijke pro vincies). Voorzitter Punt uit Klundert zei dat de afd. Noord-Brabant momenteel de grootste afdeling van de VLN is ge worden. Groter dus dan Gelderland. De vergadering was speciaal belegd om de fusievoorstellen die door een commissie onder voorzitterschap van de directeur van het veeteeltwezen, ir. Th. C. J. M. Rijsenbeek waren geformuleerd te bespreken. Na uitvoerige discussie is besloten de plannen zoals die momenteel zijn voorgelegd niet te accepteren. Men voelt voor fusie maar dan op een wijze zoals die indertijd door de af deling is te kennen gegeven aan het hoofdbestuur van de VLN. De ver gadering was van oordeel dat het afdelingsbestuur op de algemene ver gadering van de VLN die op 20 sep tember in Utrecht zal worden gehou den de gedachten van deze vergade ring behoorlijk kan overbrengen en dat daarmee bij verder overleg over fusie kan worden onderhandeld met het NWP. Op zaterdag 21 september 1968 hopen onze ouders en schoonouders L, Mortier-De Koek hun 50-jarig huwelijks- leest te vieren. Dat zij nog lang gelukkig mogen zijn, is de wens van hun kinderen en kleinkinderen. Receptie van 2-4 uur. Hulst, Paardenmarkt 26. dierenarts te Axel van 16 tot 30 sept. Praktijk waarn. door J. F. de Haas te Zaamslag. beginnen wij ons met vakkundig personeel en de modernste appara tuur. GARAGE Tel. 01195-236 en 303 Chef-monteur auto's: 01102 - 1222 Volledig onderhoud! Op donderdag 19 septem ber a.s. hopen onze ouders en schoonouders P. DE BLOCK en M. BORDUé hun 45-jarig huwelijks feest te vieren. Dat zij nog vele jaren ge lukkig mogen zijn is de wens van hun kinderen en kleinkinderen. St.-Jansteen, Warandastraat 6. Personeel gevraagd Jonge h.c.r.-kelner (demi-chef) gevraagd-. Minimumleeftijd 17 jaar. Zeer goede verdienste, eventueel intern. Grand Hotel Rotterdam te Terneuzen. telef. 01150-2041. Deftig meisje gevraagd voor hulp in café. Goed loon. 1 dag per week vrij. Tel. 03-717571. Stekene André van Hilst n.v. kan ln een van haar zelfbedienings winkels te Breda plaatsen een nette verkoopster en een flin ke aankomende bediende. Gun stige arbeidsvoorwaarden. E- vent. reiskostenvergoeding. Voor geschikte krachten goede toekomstmogelijkheden De be drijfsleiders van onze filialen te Breda verstrekken u gaar ne nadere inlichtingen. Tel. no. 47634. Zeer hoog inkomen. Gevraagd: actieve welbespraakte dames en heren voor demonstratie verkoop van exclusieve elektr. huish. apparaten. Brieven ond. no. HK 17690 bur, v. d. blad. Flink meisje gevr. niet ben. 17 j. voor dag of dag en nacht in gezin met 6 schoolgaande kinderen. Mevr. Klessens, Nieuwe Ginnekenstr. 14. Breda Je koop aangeboden V Elektrische Zigzag naaima chines in koffer vanaf f 248,- Pfaff Naaimachinehuis, Kor- temeestr 17 B. o Zoom; Lan ge Brugstraat 30, Breda Nwe. Markt 48, Roosendaal Gebruikte naaimachines voor weinig geld Alle machines grondig nagezien ei met ga rantie. Pfaff Naaimachine huis, Kortemeestraat 17. B. o Zoom, Lange Brugstraat 30, Breda, Nwe Markt 48. Roo sendaal Breimachines Swiss Magie, de beste geheel metaal Pfaff. Naaimachinehuis Kortemee straat 17, B. o. Zoom. Lange B ugstraai 30, Breda. Nwe Markt 48. Roosendaal Nn nog zomerprlfzen? Nu ko pen en in de winter betalen Duizenden korte en lange bont mantels Bont kopen een zaak van vertrouwen, n 3-jarlg garantiebewijs is dat vertrou wen waard Meer waarborg voor bont Desgewenst zeer soepele kredietservice De grootste en goedkoopste bont zaak van Nederland De Kont- koning Hoogstraat 97 R'dam Zie de etalages Btf koop 2 trelnretours vergoed Bel bij aankomst tel 117117 en u wordt afgehaald. Mutsaerts kinderwagen, B.g.a. n., te koop. Beatrixstr. 3, St.- Jansteen. Te huur gevraagd Ruime zit-slaaphamer gevr. door jongeman. Br. ond. no. 37605 K De Stem, Terneuzen. Te huur opslagruimte voor caravans, boten enz. Kamers voor kantoor, atelier, opslag enz. Reigerstraat 2 en Regen- tesselaan 14, Breda, tel. 01600- - ROTTERDAM - (S.H.B.) Indien U prijsstelt op: WERK IN DE BUITENLUCHT AFWISSELEND WERK WERK SAMEN MET EEN MAAT MANNELIJK WERK dan moet U in de HAVEN gaan werken. Meldt U bij de Afdeling Personeelszaken van de S.H.B.-Rotterdam Westzeedijk 401tel. 25 68 20, toestel 130. Enkele inlichtingen: Aanvangsbasisloon f. 172,50 (bruto). 40-urige werkweek, per 1 oktober 1968. Door toeslagen op basisloon werd door onze 2287 werknemers in het eerste halfjaar 1968 gemiddeld verdiend f. 226,35 (bruto). Deze extra verdiensten waren mogelijk door Overwerk Werk op zaterdag (1 x in de 3 weken verplicht). Werk qp zondagavond (niet verplicht) Extra uitkeringen voorjaar - vakantie - Kerst - totaal 12%. Zijn niet begrepen in het gemiddeld verdiend loon Leeftijd 21 -45 jaar. Woningruil Ruilwoningen in alle wijken van Breda en alle plaatsen in Nederland. Drie- en meerhoeks ruil. Gratis inschrijving. Rei gerstraat 2 en Regentesselaan 14, Breda, tel. 01600-39682. Auto's Motoren Onder garantie te koop V.W. 1200 van '62 tot *67. V.W 1500 van 62 tot 66, Mercedes die sel '63-'64, V.W.-bus '64-'65. Financiering mogelijk Frij- ters, Bosschendijk 60, tel.. 01652-3425 Mercedes - occasions 200 D *66 '67, 180D '63 - '64 - '65, 220 S '66, 300 sedan zwart '59, 220 Se '62-'64, Taunus 17M '65- '66, VW 1600 TL '66. Autobian- chi Primula 2-4 deurs '66 Honda S 800 cabriolet '67, DKW 1000 S '63, Peugeot 404 '64, Buick '62, Citroen ED-DS '83-'64, Chevrolet Imp. '62, Chevrolet Belair 4 deurs '62, Trabant '63-'66 Austin A40 '65. N.V. Garage van Dongen- Jonkers, Guido Gezellelaan 40, Bergen op Zoom. Tel. 01640- 0918. Zoekt u een sportief, goed au tootje? Ik heb er een Hij Is gebouwd in 1960 en heeft een 4 cil. 4-takt-boxermotortje. Prima auto Prijs f 850. Te be vragen Rossinistraat 38. Ter- neuzen, tel. 01150-4706 T.k. sportwagen M.G. 16H G.T., b.j. 1962, f 2500,- Pracht staat. T.b. Lindestraat 21, Ou denbosch. Gtfzens automobielbedrijf bie den u te koop aan Taunus 20M TS 2300S geheel in nieuwe staat, bouwjaar 1968, Zodiac nieuw model 1967, Taunus 15 M TS 1967 Taunus 12M 1967 Volvo 122S 1966, Mercedes 250S 1960 met schulidak, radio, VW 1300 1966, Mercedes diesel 1966 MOD. Mercedes 190D. Opel 1700 4 deurs 1966, Opel 1700 0 cü. 1965. Opel Admiral 1965, Cortina 1500 4 deurs 1965. Daf de Luxe 1966, Simca 1500 1965, Kadett Caravan 1964, Kadett de Luxe 1965, Opel Caravan 1963, Peugeot 404 1964 Fiat 1100 1966 Ami Break '67, Karmann Ghia 1964. Verder Taunussen, Opeis, Dauphines, voor elke beurs. Dit is een klei ne greep uit onze voorraad. Al deze wagens worden in onze eigen werkplaats getest, olie- ververut en van nieuwe onder delen voorzien. Garantie op on derdelen en arbeidsloon. Inruil en financiering mogelijk. Het adres Academiesingel 34a, recht tegenover KMA ingang langs de poort, ook ingang Spoorstraat 32 vlak bij het sta tion. Dagelijks geopend 8 uur tot half negen. Zondags 1 uur tot 6 uur. Tel. 39870, privé 43593. Koopje! Voor f 750,- een mo torisch en mechanisch prima auto, merk Opel Rekord 1700. 4-deurs. bouwjaar '60 Te be vragen Rossinistraat 38, Ter- neuzen. tel. 01150-4706 Lessen 10 au to rijlessen rooi I 47,50 Vervolg- en losse lessen f 6,50 Fonkelnieuwe VW's, Bondsau- tor'lschool „De Centrale" Aanmeldingsadressen Breda Stationsplein 5. tel 38718. Roosendaal. Boulevard 113 tel 34097, Oosterhout Bredaseweg 33. tei 3371 Vakantie Bouw dit Jaar nog zelf uw ca ravan en bespaar daarmee 12 procent Verwé caravans, ba gagewagens, onderdelen Berg straat 9 Zegge Tel 01650-36600 Huwelijken R.K. Jongeman zoekt kennis making met r.k. meisje of we duwe met 1 of 2 kinderen geen bezwaar leeftijd 25 of 30 j; tr Br ond no 96 34-jarige heer i.b.v huis. z.s.k. m.m dame liefst jonger één kirjd geen bezwaar Brieven onder no. SK 54034. Welke R.K. nette vrouw wil met mij een harmonisch leven opbouwen Ben een goede ver. schijning 52 j. en niet onbe! middeld. Alle brieven worden beantwoord. Br. ond. no. sv 53918. Huisdieren T.k nest Dalmatische honden met stamboom. Oude Dijk 1? Standdaarbuiten. Tel. 01652. 2825. Mr. F. J. Haarmanweg 5 - TERNEUZEN Telef. 01150—3641 - 01180—587J -01155—1503 VOOR EEN GEDEGEN Goede financieringsmogelijkheden aanwezig. vraagt voor de afdeling afwerking van 16 jaar Zij vinden In ons bedrijf: schoon werk In een modern ingerichte afdeling geen lopende band werk werk dat zeer goed betaald wordt werk dat je nog met plezier kunt doen Wij hebben tevens plaatsingsmogelijkheden voor vanaf 16 Jaar Voor degene, die werken wil, biedt deze functie goede mogelijkheden om zich verder te bekwa* men. Wij betalen een goed loon, geven bedrijfskle ding, afstandsvergoeding en we kennen een uitste kende winstdellngsregeling. U wilt er natuurlijk meer van weten. U kunt zich dan voor nadere Inlichtingen wenden tot de afdeling personeelszaken van ons bedrijf, Kapellebrug 21 te St. Jansteen. Kantooruren 8-12 en 13 -17 uur of bel voor een afspraak 01140 - 3052. ■MBuauiimimiiua MUL HENK DE BUCK DE Vlooswijkstr. 7-9 Terneuzen Telefoon 01150-3066 VERZORGDE OOK WEER BIJ ■tiituimn a i Sterker nogwe zijn beter voor uw geld dan u zelf kunt zijn. Als bank zijn we ons van onze verantwoordelijkheid bewust. Geld in huis betekent risico's. Wie het goed met zijn geld meent zet het op onze bank. Dat geeft zekerheid. Enuw geld wordt bovendien rentedragend. -SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Kantoren Ie: Axel - Biervliet - Boschkapelle - Bresken<! - riinne KoewachtH Lams* HeJ19S^ijk-Hoek+,oofdp>aatHulst - Kloosterzande st.ppSi» -o—»-».-—.-»— In de bijzonder chan Jen Marcus over de ee from Pickwick tot Dor, en uniek schrijver DiJ ■isionair uitzicht op EJ ijn tijd gegeven als d Veerspiegeling van zijs jpvattingen omtrent sa 'ickwick Papers belijd laseerd op de overtuigil |en moeten bezitten. Jij deden het echter niet in de nachtmerrie, die Oli |eet, duidelijk blijkt. Hi; jet puritanisme bijvoorbei Tolas Nicklebey, hij ging lisstanden te Üjf in de vo inns onvervaard en met nis van zaken, maar zijn fïge overtuigingen verand; kte hij van de toestand! loogte kwam en zo deed il ond hem, die hij niet altijc IHet simpele geloof in de japers heeft hem verlaten Jan van de „Veranderende gesymboliseerd, zoals Steve T>merkt, door klokken en J (jn. „Aan de ene kant bevi. Dombey and son de vera ereld in het teken van ct eg en aan de andere kanl elt hij de samenleving, ortbracht. Op iedere denk was die samenleving ver oeid van een leven, gebajï fevoel en moreel fatsoen". (Florence in Dombey and van de ontstellende ei( jan Oliver Twist meemaakte! kiger dan Oliver Twist. T horence staat in de roman (Sld met zijn verminkend! rmingen van de sexuele gide, zichzelf vernietigen*. impotente Dombey, de rker. Dickens afkeer van zo intens, dat zij scheen te z «gaan in een afkeer van de •it zelf." Ondanks zijn strijd tegen pak huichelachtige puritani ■ekens, als zoveel bestrijd jet puritanisme tot op de ndiaag toe, zelf een puriteij 'lij heeft het Victoriaanse 1 beeld gegeven, diat in 1

de Stem | 1968 | | pagina 4